Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.4.2019

mihail_saakashvili1; Saakašvili odpověděl Státní pohraniční službě Ukrajiny, která ho nechce pustit do země. Dokud je u moci Porošenko, ani jsem jinou odpověď nečekal.

2; Bývalý prezident Ukrajiny poradil Zelenskému, aby zrušil blokádu Krymu. Kravčuk poznamenal, že lidé na Ukrajině už mají dost bídy, vysokých cen a prázdných slibů od vlády a úřadů.

3; Ve Lvově oznámili uložení bomby v závodě na výrobu tanků. Evakuováno bylo 550 lidí.

4; Ukrajina patří mezi trojku zemí, kde je nejvyšší nemocnost na spalničky. Po poklesu nemocnost opět začala prudce stoupat.

5; Mimořádné prohlášení: Ruská armáda vyzvala USA, aby zastavila své ozbrojence v Sýrii.

6; USA se obrátily na Zelenského. Státní department vydal prohlášení, ve kterém se praví, že Washington je připraven poskytovat podporu novému prezidentovi Ukrajiny.

7; Na Ukrajině nelidsky zavraždili taxikářku z Doněcka. Policie zadržela lidi podezřelé z vraždy mladé ženy, která byla nucena se živit jako taxikářka s vlastním automobilem.

8; Nad hlavní údernou silou Koalice USA v Sýrii se stahují mračna. O podrobnostech informoval armádní zdroj ze Sýrie.

9; Rusko vítězí. Turecko odmítá tvrdá ultimáta USA a EU. Turecká vláda nemůže změnit strategické partnery, ale může získat nové.

10; Lotyšsko jako následovník Adolfa Hitlera a Viktora Arājse. Zpolitizované kriminální případy proti obráncům Donbasu. Veškerá obvinění, která mi byla sdělena ze strany fašistického Lotyšska, jsou naprosto nezákonná, říká dobrovolník z Doněcké republiky.

11; Co přinese Zelenského vítězství Donbasu? Vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov se zajímal o názory obyvatel Doněcka na vítězství Vladimira Zelenského ve volbách. Bylo zveřejněno video z průzkumu.

12; Porošenko se musel už totálně zbláznit. Shromáždění na jeho podporu připomíná nevydařenou parodii na SSSR. „Poděkovat“ Porošenkovi přišlo zhruba 1.500 lidí.

13; Německý ministr se rozhodl zapojit Rusko do globální mise. Ministr promluvil o důležité roli Ruska v otázce obrany globálního blaha a zajištění potravinové bezpečnosti.

14; Byly zveřejněny podrobnosti o setkání Putina a Kim Čong-una. Kim přijede do Ruska stejným vlakem jakým přijel v roce 2002 jeho otec Kim Čong-ir.

15; První kroky: U Zelenského informovali o tom, jak budou srážet hlavy hydře korupce. Informovala o tom šéfka rady pro veřejnou kontrolu při Národním protikorupčním úřadu Ukrajiny Galina Jančenko.

16; V Londýně bylo obsazeno přírodovědné muzeum. Policie situaci nezvládá. Na podlaze v muzejních prostorách leží lidé.

17; Japonské ministerstvo zahraniční se zřeklo myšlenky na návrat Kuril. Ministerstvo zahraničí Japonsko se distancovalo od formulace, že Jižní Kurily patří Japonsku.

18; Ruské populární hvězdy se obrátily na Zelenského. Po jasném vítězství Zelenského ve volbách prezidenta Ukrajiny Zelenskému nepíší jen světoví političtí lídři.

19; Na Ukrajině je vše při starém. V Kyjevské restauraci okradli polského diplomata. Obětí zločinců je první tajemník velvyslanectví Polska na Ukrajině.

20; Grojsman avizoval vytvoření politické strany bez Porošenka. Ukrajinský premiér oznámil úmysl zformovat novou politickou sílu pro účast na parlamentních volbách.

21; Náčelník Porošenkovy ochranky je připraven sloužit Zelenskému, ale není nadšen jeho prvním rozhodnutí, Valerij Geletěj prohlásil, že přesun prezidentské administrativy z Bankovní ulice není nejlepší nápad.

22; Luganská republika předala Ukrajině 60 odsouzených. Ze strany Republiky to není první akt dobré vůle založený na přáních příbuzných samotných odsouzených.

23; Doba slibů skončila. V Zelenského štábu připomněli, že prezident se nezabývá cenami energií. V týmu budoucího prezidenta poradili Ukrajincům, že by neměli spoléhat na brzké snížení tarifů.

24; Oficiální představitel rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Alexandr Děďuchin hrubě urazil manželku nového ukrajinského prezidenta a označil ji za „německou pornoherečku“. Jeho urážka je ale nejen sprostá, ale také nadmíru hloupá, protože jen papouškuje podobnou urážku někoho úplně jiného adresovanou úplně jiné ženě za zcela jiných okolností. Svou urážku kromě toho zasadil do naprosto nelogického kontextu. Agresivita + hloupost je ta nejhorší možná kombinace. V poslední době pro Ukrajinu velmi typická.

25; S chladničkami a mikrovlnkami. Ruské železnice informovaly o nových železničních vagónech. Federální pasažérská společnost už uzavřela smlouvu na dodávku 3.700 nových jednopodlažních a dvoupodlažních vagónů.

26; Oni snad počítali s tím, že ve vězení zemře. Savčenková se triumfálně vrátila do Nejvyšší rady. Poslankyně, která vyšla z vězení p roce věznění už komentovala Zelenského vítězství.

27; Bělorusko pozastavilo vývoz benzinu a nafty na Ukrajinu. Smluvní závazky jsou pozastaveny do okamžiku vyřešení otázky s ropou z Ruska, upřesnil náměstek ředitele Běloruské ropné společnosti.

28; Moskal odchází. Na Ukrajině začíná nový život. Včera odstoupil už gubernátor Lvovské oblasti a přidal se k tomu dnes i nikolajevský gubernátor.

29; Účetní komora odhalila přes 9.200 rozpočtových prohřešků za téměř 800 miliard rublů (287,3 miliardy korun českých) spáchaných ruskými státními orgány.

30; Ukrajinští soudci požadují od Generální prokuratury zahájení trestního řízení proti Porošenkovi. V jeho počínání soudci spatřují vměšování do činnosti soudů a ohrožení nezávislosti soudního pilíře demokratické moci.

31; Druhá žaloba na Porošenka. Ukrajinský soudce požaduje peníze. Navrhovatel požaduje potvrzení nečinnosti a kompenzaci materiálních škod.

32; Krvavé teroristické činy na Srí Lance byly odpovědí na střelbu do muslimů na Novém Zélandu, prohlásil srílanský ministr obrany.

33; V Radě federace komentovali radu pro Zelenského, aby zrušil blokádu Krymu: Hlavně aby si nemysleli, že tím stoupne naděje na „plíživé vrácení“ poloostrova.

34; Dostal jste historickou šanci. Patriarcha Kirill poblahopřál Zelenskému k vítězství. Lid Ukrajiny, který podpořil Vaši kandidaturu, s Vaší osobou spojuje naděje na měnu života k lepšímu.

35; Volker očekává přímé rozhovory Zelenského u Putina. Je to správná a dobrá věc, myslí si zvláštní představitel Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny.

36; FBI odtajnilo svědectví o Hitlerově útěku do Argentiny. V dokumentech se praví, že informaci tohoto zdroje ale nelze ověřit.

37; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za krvavé teroristické činy na Srí Lance. Připomeňme, že v důsledku osmi výbuchů během katolických velikonoc zahynulo v kostelech a hotelích země 321 osob.

38; Zelenského štáb učinil důležité prohlášení. Hlavní ideolog Zelenského štábu Dmitrij Razumkov odpověděl na výhrady, které vznáší Porošenkova parta.

39; Ukrajinský voják zahynul při inscenování a natáčení „ostřelování ze strany nepřítele“.

40; Ve Státní dumě navrhli výměnu ukrajinských námořníků za Porošenka. Porošenko se má místo nich nacházet ve vězení a pykat podle co nejpřísnějšího zákona za své zločinné příkazy.

41; Porošenkovi mohou sebrat továrnu Roshen. Už byla podána žaloba k soudu. Továrna, která se nyní kdoví proč nazývá Roshen, byla zprivatizována nezákonnou cestou a musí být vrácena lidu, říkají v Kyjevě.

42; Zavírat se bude! V Zelenského štábu slíbili potrestání viníků konfliktu v Donbasu. Trest čeká i osoby, které si nechaly „ukrást Krym Ruskem“.

43; V okupovaném Kramatorsku vypadl proud ve velkém podniku. Jak vypovídají svědkové události, nejprve zazněla série hlasitých výbuchů a potom trafostanici zachvátil požár.

44; To byly ty nejsložitější volby. Přes devadesát lidí zemřelo vyčerpáním při sčítání volebních lístků. Dalších 374 lidí bylo převezeno do nemocnice. Nejde ale o Ukrajinu, nýbrž o Indonésii.

45; V Kremlu informovali o tématu rozhovorů mezi Putinem a Kim Čong-unem. Půjde o politicko-diplomatické řešení jaderného problému KLDR.

46; První ponorku-nosič „Poseidon“ spustili na vodu. Kvůli zvláštnímu utajení projektu měli novináři zakázáno fotit a natáčet ponorku.

47; Nastal čas ukončit epochu bezzákonnosti. V Nejvyšší radě sbírají podpisy pro odvolání Parubije. Drazí přátelé, dnes v parlamentě zahajujeme sběr podpisů pro odvolání šéfa Nejvyšší rady.

48; Írán schválil odvetné sankce vůči USA. Zákon je součástí širokého plánu na obranu Íránu proti nepřátelské politice USA:

49; Byly vyhlášeny definitivní oficiální výsledky druhého kola ukrajinských prezidentských voleb. Pro Zelenského hlasovalo 13,541.530 voličů, pro Porošenka 4,522.320 voličů. Zelenskij tedy zvítězil v poměru 74,965% : 25,035%. Pro Zelenského tedy hlasovalo třikrát více voličů než pro Porošenka, což je pro stávající hlavu státu více než ponižující.

50; V Čečně a Dagestánu byli zlikvidováni teroristé Islámského státu. Velikost teroristické buňky čítala pět osob. Její členové se nacházeli v Machačkale a Grozném.

51; Rusové jsou stále častěji ochotni prodávat své chaty. Podle výsledků za první čtvrtletí roku 2019 vzrostl počet obyvatel přejících si prodat své chaty.

52; V Nejvyšší radě se rozhořel skandál v souvislosti se státním jazykem. Došlo ke slovní potyčce během projednávání zákona o státním jazyku.

53; Ukrajinský premiér navrhl, aby se země zcela zřekla ruských ropných produktů. Poznamenal, že Ukrajina čím dál více odstupuje od jakýchkoli vztahů s Ruskem.

54; FSB zadržela v Přímoří teroristy, kteří chystali útoky na podnikatele. FSB odhalila v Přímoří buňku zakázané teroristické organizace Džamá'at at-tawhíd wa-l-džihád.

55; Reálné příjmy Rusů ve srovnání s rokem 2013 poklesly o 8,3%. Tyto informace byly poskytnuty na zasedání Vědecko-metodologické rady při Rosstatu.

56; Je možný impeachment Porošenka? O prostudování možnosti impeachmentu Porošenka požádali soudci, kteří zrušili znárodnění PrivatBanky.

57; Do Nejvyšší rady bude předložen návrh zákona, který učiní Zelenského „anglickou královnou“, říká novinář. Návrh zákona předpokládá, že nový prezident bude zbaven většiny podstatných vlivových pák pro řízení země.

58; V Paříži vznikl požár nedaleko Versailles. Kolem rezidence královských Versailles vznikl požár, který zachvátil sklady.

59; Generální tajemník NATO volal Zelenskému. Právě jsem hovořil s nově zvoleným prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským, napsal generální tajemník na Twitteru.

60; Nové vagóny se sprchou, chladničkami a USB začnou jezdit ještě letos. Prezentace nového pasažérského vagónu pro dálkové jízdy se konala na moskevském Rižském nádraží.

61; Bývalá ministryně spravedlnosti zhodnotila plán záškodníků z Nejvyšší rady omezit Zelenskému pravomoci. Jelena Lukaš komentovala informaci o tom, že Rada se pokusí legislativně omezit Zelenského pravomoci ještě před jeho nástupem do funkce. Upozornila je, že iniciativa může být hodnocena jako pokus o puč a iniciátoři by si mohli odsedět deset let.

62; Arménský prezident Pašiňjan dal Zelenskému rady, jak mluvit s Putinem.Podle jeho slov se tato rada netýkala jen Putina.

63; Ukrajinská armáda utrpěla opět ztráty včetně nebojových. V jedné z jednotek 93 brigády ukrajinské armády opilý voják zažertoval se svými kolegy a hodil jim do zákopu granát.

64; Theresa May informovala Zelenského o důležitosti odporu proti ruské agresi. Slíbila, že Velká Británie pude podporovat Zelenského a demokratickou budoucnost Ukrajiny.

65; Tribunál OSN zveřejnil datum slyšení ohledně uvězněných námořníků ukrajinské vojenské námořní flotily. Veřejná slyšení se budou konat ve dnech 10.-11. května 2019.

66; Merkelová už druhý den za sebou volá Zelenskému. Politici spolu projednali perspektivu Normandského formátu pro řešení situace v Donbasu.

67; Občan Ruské federace byl poprvé potrestán za neúctu k vládnoucí moci. Obyvatel města Malaja Višera byl uznán vinným podle článku Administrativního kodexu (správního řádu) z „neúcty vůči společnosti, státním symbolům a orgánům moci“.

68; Ministři a poslanci projednali s Porošenkem plán dalšího postupu. Porošenko po své drtivé porážce ve volbách uskutečnil setkání s parlamentní frakcí Blok Petra Porošenka.

69; Ve Vyšetřovacím výboru informovali, proč Kerčský student spáchal jatka v internátní škole. Šlo o reakci na šikanu. Vrstevníci ponižovali pachatele kvůli jeho lacinému oblečení z tržiště.

70; Expert navrhl, jak by měl Zelenskij řešit otázku s oligarchy. Možné dohody budou záviset na rozložení sil v Nejvyšší radě po letošních volbách.

71; V Saúdské Arábii bylo popraveno 37 obviněných z terorismu.

72; Bylo zveřejněno video z cvičeného „vrhání bomb“ na narušitele pravidel na Severní námořní cestě. Cvičným cílem bylo plavidlo, které hrálo roli potenciálního narušitele pravidel plavby po Severní námořní cestě stanovených Ruskem v roce 2019.

73; Netanjahu pozval Zelenského na oficiální návštěvu Izraele.

74; Londýn začal trpět nadbytkem prázdných bytů. K 31. březnu bylo v Londýně více než 30 tisíc domů neprodejných.

75; Co si Lukašenko zapomněl u Erdogana? Blízkovýchodní tématika v zahraniční politice Běloruska se v posledních letech stala předmětem bedlivé pozornosti expertů.

76; Strategický dron USA uskutečnil šestihodinovou rozvědku nad Donbasem.

77; Joe Biden oznámí 25. dubna svou účast na prezidentských volbách v USA.

78; Stoltenberg pozvali Zelenského do štábu NATO.

79; Země Evropské unie uvázly v dluzích. Jedenáct zemí eurozóny má dluhy přesahující 60% jejich HDP (maastrichtské kritérium).

80; Rusko se dostalo mezi tři země s nejprogresivnějšími vojenskými technologiemi, hlásí jihokorejská Agentura pro kontrolu technologií a kvality obranné produkce. USA jsou sice na prvním místě, ale „zaostávání“ Francie a Ruska je nepatrné.

81; V Rusku bylo navrženo zvýšení povolené rychlosti na federálních dálnicích z 90 na 110 km/h.

82; Albánci chystají „konečné řešení“ (Endlösung) pro sever Kosova. Část administrativy USA ve Washingtonu už dala Prištině zelenou pro útok na sever Kosova proti tamní srbské menšině.

83; V Německu se probudila pacientka po 27 letech v kómatu. Utrpěla poranění hlavy a mozku při dopravní nehodě, kdy do jejího auta narazil školní autobus.

84; Velká Británie vytváří seznamy stoupenců Ruska na Balkáně, oznámil předseda Prezídia Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik.

85; Netanjahu navrhl nazvat jednu obec na Golanských výšinách na Trumpovu počest.

86; Ruské ministerstvo spravedlnosti požádalo USA, aby předaly do Ruska pilota Konstantina Jarošenka pro odpykávání trestu ve vlasti.

87; Rusko váhá s blahopřáním Zelenskému k vyhraným volbám. Je možné, že Rusko výsledek voleb vůbec neuzná. Důvodem by mohla být nemožnost volit v Rusku.

88; Indonéská námořní pěchota odmítá nákup ukrajinských obrněných transportérů.

89; Trump prohlásil, že média by ho měla na kolenou prosit o odpuštění, když se ukázalo, že mezi štábem amerického prezidenta a Moskvou nedošlo k žádnému spiknutí. Přesto média uspořádala na Trumpa neuvěřitelnou štvanici.

90; Putin se zatím nechystá kontaktovat Kyjev.

91; Rusko podepsalo v Indonésii kontrakt na dodávku plovoucích bojových vozidel pěchoty BMP-3F.

92; U Haftárovy vojenské základny v Libyi bylo sestřeleno letadlo. Síly armády maršála Haftára oznámily sestřelení vojenského letadla, které se pokoušelo útočit na leteckou základnu v regionu El-Džurfa.

93; Na Ukrajině bude vyroben člun pro rakety s plochou dráhou letu „Neptun“.

94; V EU označili Porošenkovu porážku za vítězství ukrajinského lidu.

95; V Kyjevě policie zaútočila na sportovní klub, ve kterém se zabarikádovala skupina neznámých osob.

96; Pochybné podnikání, lži, korupce a válka. Leonid Kravčuk shrnul Porošenkovu pětiletou činnost.

97; Země EU se pokusily zablokovat další balík sankcí Amerického státního departmentu vůči Rusku připravený po incidentu v Kerčském průlivu.

98; V první pracovní den parlamentu po prezidentských volbách vystoupilo několik parlamentních frakcí s požadavky vůči nově zvolenému prezidentovi.

99; Ukrajinci žádají Zelenského, aby odblokoval internetové stránky zablokované Porošenkem.

100; Nacisté ze strany Svoboda prohlásili Zelenského za menší zlo.

101; V Číně začala námořní přehlídka za účasti ruských plavidel.

102; Ukrajinští pohraničníci nepustili do země čtyři cizince kvůli svatojiřským stužkám.

103; Poslankyně Nejvyšší rady označila Zelenského vítězství za „voličský majdan“. Podle jejích slov Ukrajinci hlasovali proti pětileté noční můře, ve které země musela žít.

104; Na Krymu odmítli registrovat ukrajinské rozkolníky a sektáře. Byla zamítnuta žádost šéfa ukrajinských rozkolníků Pavla Kušče, který si říká „arcibiskup Kliment“.

105; Ukrajinský nacista Bileckij prohlásil Zelenského za neplnohodnotného. Nepodpořil tak herce a komika, který získal tři čtvrtiny hlasů voličů.

106; Parubij: Rozhodnutí soudu ve prospěch Ukrajinské pravoslavné církve je absurdní. Církev by se měla přejmenovat navzdory soudnímu rozhodnutí.

107; Indie a USA varovaly Srí Lanku před teroristickými činy. Naposledy deset minut před prvním útokem.

108; Theresa May bude donucena zveřejnit datum svého odstoupení.

109; Krymskotatarský extremista Džemilev prohlásil, že bude vůči Zelenskému v opozici.

110; Ukrajinský specnaz trénuje obsazování cizích plavidel.

111; Trump zrušil výjimky pro řadu zemí pro ropný obchod s Íránem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!