Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.4.2019

vsu_6711; Prudké boje v Donbasu. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Kyjevská média šíří paniku. Boje byly zaznamenány v okolí Mariupolu, u Doněcka a Gorlovky.

2; Turecko hrozí, že si najde náhradu za americké F-35. Turecký ministr zahraničí dodal, že Turecko provozuje extrémně otevřenou politiku vůči Rusku i USA.

3; Jsou slabí a neznají manévry. V americké armádě jsou problémy se seržanty. Kromě toho mnoho seržantů Vojenské akademie nebyli schopni absolvovat kurs orientace pomocí mapy a kompasu.

4; Nejdražší sídla v Londýně patří Rusům. Forbes vyjmenoval nejdražší britská sídla ruských miliardářů.

5; Nevítáme vás! Britští poslanci vystoupili proti Trumpově návštěvě v zemi. Trump přijede na státní návštěvu ve dnech 3. až 5. června.

6; U ukrajinského Černigova ukradli starou kadibudku postavenou za peníze OSN. Vůbec nebyla nová a nevím, kdo a jak to mohl udělat, diví se ředitel parku.

7; Ve Lvově odmítl učitel žáka, protože jeho rodiče hlasovali pro Zelenského. Zasloužilý umělec Ukrajiny vypověděl smlouvu o vyučování chlapce kvůli politickým názorům jeho otce.

8; Volání o pomoc. Ukrajinský režisér Oleg Sagan zadržený SBU za „separatismus“ napsal ve svém dopisu z Chersonského vězení o mučení v ukrajinských věznicích.

9; Soupeření: Vojenské objekty NATO v Pobaltí a Polsku jsou tajně sledovány Ruskem a Běloruskem. Pentagon prudce zvýšil počty vojáků u hranic Běloruska a Ruska a operativně rozmístil desetitisícový kontingent.

10; Elektronický technický průkaz místo papírového. Jak to funguje? Ruští majitelé aut postupně přecházejí na elektronické techničáky.

11; Co všechno se dá zpolitizovat? Spory o předložku: „Na Ukrajině“ nebo „V Ukrajině“? Ukrajinci se zlobí, když někdo v ruštině použije předložku „na“, protože v ukrajinštině používají jinou. Ať si ji používají, ale opravdu jim není nic do toho, jakou předložku používá jiný jazyk…

12; Oznámení o Porošenkových trestných činech jsou již hotova. Hrozí mu vězení. Petr Porošenko má v nejbližší době dvě možnosti: vězení nebo emigrace s procedurou extradice (úředního vydání zpět do vlasti).

13; Kim Čong-un přijel do Ruska. Byl podle tradice uvítán chlebem a solí.

14; Bylo zveřejněno datum, kdy Zelenskij naposledy vstoupí v roli komika. 25. května bude poslední vystoupení před jeho inaugurací do funkce prezidenta, která se má konat do konce května.

15; Grojsman přikázal hledat po celém světě levný plyn. Poznamenal, že Ukrajina se zbavuje jakýchkoli vztahů s Ruskem.

16; „Sto tisíc tun diplomacie“. Americký velvyslanec pohrozil Rusku letadlovými loděmi ve Středozemním moři. Naposledy dvě skupiny s letadlovými loděmi amerického námořnictva operovaly ve Středozemním moři v roce 2016.

17; Islanďan spáchal záhadnou sebevraždu na dětském hřišti ve Lvově. Vedle těla cizince byl nalezen dopis na rozloučenou v angličtině.

18; Janukovič má v úmyslu vrátit se na Ukrajinu po Zelenského inauguraci. Podle slov exprezidentova advokáta pobývá Viktor Janukovič na území Ruské federace dočasně a nedobrovolně.

19; Nezůstávejte s Putinem o samotě a nejednejte s Doněckou a Luganskou republikou. Co všechno radí Zelenskému? Zatímco si Zelenskij po volebním dni užíval pauzy v komunikaci s tiskem, členové jeho týmu začínají odhalovat „generální linii“.

20; Zelenského efekt: Další nepřehlédnutelné odstoupení. Tentokrát v silovém resortu – šéf národní policie Oděské oblasti Dmitrij Golovin.

21; Rusko musí jít vstříc zájmům Ukrajiny, říká Leonid Kravčuk. Chci zdůraznit, že Rusko opravdu musí, prohlásil účastník Bělověžského spiknutí.

22; Pojďme se domluvit s MMF. V Zelenského týmu navrhují snížení ceny plynu. Pojďme přejít od slov k činům a ukažme, že dokážeme přijímat rozhodnutí v zájmu lidí.

23; V zakázané zóně Černobylské elektrárny byl vyfotografován vzácný „černobylský lemur“ (plšík lískový – Muscardinus avellanarius) podobný zároveň veverce, myši i křečkovi.

24; Ruští novináři žádají Zelenského, aby pomohl propustit na svobodu šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského. Sami říkáte, že média mají být co nejsvobodnější. TO, co se děje s Kirillem, je porušením těch nejzákladnějších norem svobody slova.

25; Žirinovskij: Začnou jatka v Charkově, Dněpropetrovsku a Černigově. Na Ukrajině začne nová Sýrie, nový Afghánistán a bude zle jak Rusům, tak i Ukrajincům, ale také Evropě. Vyhrají pouze USA.

26; Z ujetí od nehody půjdou řidiči na devět let za mříže. Prezident Ruské federace Vladimir Putin podepsal zákon o zvýšení trestů pro řidiče, kteří ujedou z místa nehody.

27; Systémy americké protiraketové obrany nedokáží zadržet ruské rakety, říká Šojgu. Ruská federace má zbrojní novinky, které dokáží obejít systémy protiraketové obrany.

28; V administrativě prezidenta Ukrajiny je bazén a sauna, říká bývalý zástupce šéfa administrativy. Podle jeho slov je používali zástupci týmu Viktora Janukoviče.

29; Kim Čong-un přijel do Vladivostoku a přesedl do pancéřované limuzíny Mercedes, kterou obklopili jeho tělesní strážci poutající pozornost médií.

30; V Luganské republice se změnil režim vyvážení dětí do zahraničí. O změně režimu na získání povolení pro vyvezení dítěte do zahraničí bez souhlasu jednoho z rodičů informovalo ministerstvo státní bezpečnosti.

31; V Donbasu byl zabit pětapadesátiletý ozbrojenec z Ajdaru. Patriot byl zlikvidován kulkou ostřelovače.

32; Moskal označil Zelenského vítězství za „masovou psychózu“ a slíbil, že spálí všechno zelené ze svého šatníku.

33; Zmrazení cen benzínu bude prodlouženo pomocí nových spotřebních daní. Vláda a ropné společnosti se dohodly na podmínkách smlouvy o stabilizaci cen paliv.

34; Velení ukrajinské armády posílá diverzanty na jistou smrt. Skupina ozbrojenců vstoupila na minové pole, kde došlo k explozi. Poté bojovníci Armády Doněcké republiky zahájili palbu na diverzanty.

35; V SBU obvinili ze separatismu sociologickou agenturu, která zjišťovala míru separatismu na západní Ukrajině mezi obyvatelstvem. SBU prohlásila průzkum za vybízení k separatismu.

36; Ve čtyřech ruských regionech bude povolena kryptoměna. Bude povoleno pracovat s inovativními technologiemi v rámci experimentu.

37; Porošenko byl obviněn z vlastizrady. Na úřadujícího prezidenta byly podány dvě žaloby k soudu.

38; Putin podepsal výnos o zjednodušeném získávání pasů Ruské federace pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky. Osoby žijící na území Luganské a Doněcké republiky mají právo podat žádost o udělení občanství Ruské federace ve zjednodušeném režimu.

39; Vlád zaplatí ropným společnostem 450 miliard rublů za zmrazení cen benzínu. V roce 2019 vláda vyplatí naftařům až 450 miliard rublů z Fondu národního blahobytu.

40; V českých veřejnoprávních médiích (ČRo Plus) vyšel článek „Žid v čele ukrajinských fašistů“. Článek vyvolal výbuch nevole na Ukrajině a ukrajinské velvyslanectví v České republice už požádalo o omluvu redakce.

41; Tak se to podařilo! Šéfredaktorka RT Margarita Simoňjan o ruských pasech pro Donbas. Hluboká poklona všem, kdo tloukl na tyto dveře, psal žádosti a veřejně sdílel spravedlivé rozhořčení. Dále poznamenala, že lze čekat další podobný výnos týkající se obyvatel Donbasu, kteří se nacházejí na území Ruské federace.

42; V Kyjevě poslanec Gončarenko uspořádal performanci proti „smrtící lásce“ Zelenského a Kolomojského. Nyní už jen čekáme, jaké kontribuce bude ukrajinský lid muset platit Igoru Valerjevičovi (Kolomojskému).

43; Surkov komentoval rozhodnutí o vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Podle slov prezidentova asistenta se lidé budou cítit pod větší ochranou a svobodně.

44; Rozkolník Filaret vyznamenal kriminální autoritu „Narika“ řádem za „obnovu duchovnosti na Ukrajině a upevnění pomístní Pravoslavné církve“.

45; Ruské ministerstvo vnitra posílá pracovníky na hranici s Donbasem za účelem vydávání ruských pasů.

46; Putin prohlásil, že zjednodušený režim vydávání ruských pasů je otázka čistě humanitárního charakteru.

47; „Pasová okupace“ Donbasu. Klimkin vyzývá, aby lidé nepřijímali ruské pasy. Stálý zástupce Ukrajiny při OSN Vladimir Jelčenko informoval, že se v dané otázce obrátil na Radu bezpečnosti OSN.

48; Ukrajina svolává naléhavě Radu bezpečnosti OSN kvůli Putinově „drzému kroku“. Na Porošenkův příkaz se úřady obrátily na Radu bezpečnosti OSN.

49; Macron v rozhovoru s prankery Lexusem a Vovanem přiznal, že Porošenko vyvolával spory uvnitř Ukrajiny a bránil sjednocování Evropy. Ruští prankeři zavolali prezidentovi Francie Emmanuelu Macronovi jménem Vladimira Zelenského.

50; Porošenko vystoupil s výzvou k národu v souvislosti s kroky Ruské federace. Vyzval mezinárodní partnery, aby nedopustili realizaci tohoto scénáře a odsoudili kroky ruských úřadů.

51; Šéfové Doněcké a Luganské republiky poděkovali Putinovi a Rusku za rozhodnutí o zjednodušeném režimu poskytování občanství. Je to skutečně nejdůležitější milník v historii našich mladých republik.

52; Zelenského mimořádné prohlášení o vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Bohužel nás tento výnos nijak nepřibližuje k vyřešení hlavního úkolu – zastavení palby.

53; Co musí udělat obyvatelé Donbasu, aby získali pas Ruské federace? Musí zajet na teritorium Ruské federace na některé z oddělení ruského ministerstva vnitra.

54; Sejde se Rada bezpečnost OSN kvůli stížnosti Ukrajiny na vydávání ruských pasů v Donbasu? Rada bezpečnosti dostala žádost Ukrajiny o svolání zasedání k tomuto tématu.

55; Velvyslanectví USA na Ukrajině odsoudilo Putinův výnos o pasech. Krym je Ukrajina, Doněck je Ukrajina, Lugansk je Ukrajina.

56; Trump poslal vojáky na hranici s Mexikem. Mexiko nevyvíjí dostatek úsilí na zastavení a vracení nelegálních migrantů, kteří se snaží dostat do USA.

57; Putin chystá vojenskou intervenci, říká Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. Putin vytváří právní podmínky pro oficiální použití Ozbrojených sil Ruské federace proti Ukrajině.

58; Mohou neonacisté z batalionu Azov s trvalým bydlištěm v Doněcké republice získat ruský pas? S touto otázkou se tisk obrátil na vysoce postaveného pracovníka ruských silových struktur. Vyloučeno. Žadatelé absolvují prověrku MVD a FSB.

59; Putin vyzval k tomu, aby si zbytek Ruska bral příklad z Čečny v otázce demografie. Porodnost je tam vysoká a prakticky neexistují sirotci.

60; Bylo zveřejněno datum zasedání Rady bezpečnosti na základě stížnosti Ukrajiny ohledně ruských pasů. Podle slov ukrajinského diplomata rozhodnutí Ruska porušuje Stanovy OSN.

61; Moskva odpověděla Londýnu na protiruské blahopřání Zelenskému. Podobná prohlášení jen ukazují, že cíle tzv. podpory ze strany Velké Británie nespočívají ve zlepšení života obyvatelstva, ale ve využití Ukrajiny jako nástroje pro vojensko-politický boj s Ruskem.

62; Drony poprvé dostaly právo doručovat zásilky do USA. Doručování pomocí dronů v americkém státě Virginia začne během několika měsíců.

63; Poprvé za pět let vystoupá na Ukrajině duet komiků-„separatistů“ „Kroliki“. Po převratu z února 2014 byli prohlášeni za nežádoucí osoby, ale oni přísahají, že nejsou separatisti.

64; Na Ukrajině spustili na vodu středně velké výzvědné plavidlo pro ukrajinské vojenské námořnictvo.

65; Janukovič se bude domáhat zrušení všech obvinění, která proti němu byla vznesena na Ukrajině.

66; „Kurátor duchovnosti“ Nejvyšší rady označil neukrajinské jazyky za „prasečí a psí“.

67; Expert: Dnes už všichni zapomněli na to, že Porošenko byl také jedním ze zakladatelů dnes již rozpuštěné Strany regionů.

68; Kim Čong-un prohlásil, že jeho návštěva v Rusku není poslední.

69; Mike Pence prohlásil, že se nemůže dočkat začátku spolupráce s novým prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským.

70; Na Srí Lance počet zadržených v souvislosti s teroristickým aktem přesáhl stovku.

71; Ještě zapomněl dupnout nohou. Expert zareagoval na hrozby velvyslance USA na adresu Ruska. Ruský politolog Armen Gasparjan prohlásil, že Johny Huntsman byl nedostatečně přesvědčivý.

72; Ukrajinský soud ve Slavjansku odsoudil vojáka Doněcké republiky k osmi letům vězení.

73; Kurátor „Severního proudu – 2“pohrozil Evropské unii soudní žalobou. Výkonný ředitel společnosti Nord Stream 2 Matthias Arthur Warnig poslal dopis prezidentovi Evropské komise Jeanu-Claudovi Junkerovi.

74; Do čela převážně srbského severního Kosova se mohou dostat Albánci. V komunálních volbách v oblastech s převažujícím srbským obyvatelstvem mohou obyvatelé vybírat pouze z albánských kandidátů.

75; Ukr-Leaks. Přeběhlík z SBU si otevřel portál, kde odhaluje praktiky kyjevského režimu. Vasilij Prozorov, přeběhlík z SBU zahájil svůj informační projekt.

76; Šéfka ruské Ústřední volební komise Ella Pamfilova předpověděla zánik až třetiny ruských politických stran kvůli neplnění zákonných povinností.

77; Kim Čong-un poprvé dal interview ruskému novináři Pavlu Zarubinovi pro Kanál Rossija-1.

78; Společnost Apple informovala, kdy odstraní nepřesnosti v zobrazování Krymu na mapách.

79; Před dvaceti lety síly NATO zcela zbytečně a cynicky zavraždily 16 srbských pracovníků médií.

80; Šojgu: Likvidace Islámského státu v blízkovýchodním regionu bude brzy dokončena.

81; Dmitrij Peskov informoval, jak se Putin chystá budovat vztahy s Ukrajinou. Ruský prezident bude respektovat prohlášení a kroky Vladimira Zelenského.

82; Ukrajinská vláda potvrdila plán oslav Dne Vítězství. Těžiště oslav bude přesunuto na 8. květen.

83; Čekáme vás s pouty. Generální prokurátor vyjádřil radost nad záměrem Janukoviče vrátit se na Ukrajinu.

84; Ruská vláda uložila státním společnostem odevzdávat 90% svého zisku do státního rozpočtu místo dosavadních 75%.

85; Vladimir Putin se setká s Kim Čong-unem ve čtvrtek ve Vladivostoku zhruba ve 13:00-14:00 hod. místního času.

86; Ukrajina odmítá uchovávat v tajnosti sovětské vynálezy. Dohoda o ochraně sovětských tajných vynálezů byla podepsána v červnu 1999 v Minsku.

87; Kyjevský soud odmítl odvolat Avakova z funkce minstra vnitra.

88; Iščenko: Zelenskij požaduje od Ruska propuštění ukrajinských teroristů a zločinců. Podle expertova názoru je dialog s Ruskem skutečně možný jen na základě určitých podmínek, které ale musí splnit Ukrajina nikoli Rusko.

89; Manturov informoval o přípravě S-500 pro sériovou výrobu.

90; Soud v Moskvě vynesl rozsudek nad Ukrajincem Andrejem Gašenkem za pokus o pašování součástek Armaty a T-90.

91; Ruská antimonopolní služba slíbila, že zcela vyloučí na Krymu „roaming“.

92; Klimkin označil výnos prezidenta o zjednodušeném vydávání pasů obyvatelům Donbasu za vměšování do vnitřních věcí Ukrajiny.

93; Yandex představil technologii rozpoznávání míry únavy a snížené pozornosti u taxikářů.

94; U Porošenko chystají odstoupení šéfa Ústavního soudu, aby mohli zmařit nebo alespoň oddálit Zelenského inauguraci.

95; Putin prohlásil, že je absolutně řešitelné dostat se mezi pět nejvyspělejších ekonomik světa. Stačí zvýšit produktivitu a zlepšit strukturu ekonomiky.

96; V případu Arašukových byl zatčen generál Vyšetřovacího výboru Ruské federace.

97; GRU informovala o každoročním pronikání 20 tisíc ozbrojenců do Evropské unie přestrojených za běžence. Rozpoznat potenciální teroristy není snadné, neboť mnoho uprchlíků tvrdí, že ztratili doklady.

98; Muslimové na Srí Lance se bojí odplaty po sérii teroristických útoků. Na ostrově se zvedla vlna islamofobie.

99; Volker kritizoval zákon o vydávání pasů Ruské federace obyvatelům Donbasu. Zákon má prý provokační charakter.

100; Carjov označil optimálního kandidáta na post premiéra ze Zelenského týmu – Olega Dubinu.

101; Národní protikorupční správa Ukrajiny (NABU) zahájilo řízení proti společnosti Kinokvartal patřící Vladimiru Zelenskému kvůli možné zpronevěře financí. Skutečným důvodem je ruština ve filmu „Já, ty, on, ona“.

102; Dvanáct tisíc obětí. Vůdce chlapeckých skautských skupin v USA byli obviněni z homosexuální pedofilie. Od roku 1940 se podařilo shromáždit důkazy proti osmi tisícům vůdců amerických skautských skupin.

103; Teplota vzduchu v Moskvě překonala sedmiletý rekord. Ve čtvrtek se očekává až 23°C v Moskvě a o stupeň více v Moskevské oblasti.

104; Na základnu NATO v Estonsku dorazila francouzská vojenská technika. Zhruba 80 kusů techniky včetně tanků Leclerc, pěchotních bojových vozidel VBCI a různých taktických dopravních prostředků a nákladních vozů.

105; Ruská ústřední volební komise převede systém „Volby“ na „ruské Windows“.

106; Nizozemský premiér telefonicky projednal se Zelenským vyšetřování katastrofy MH17 z července 2014.

107; Volodin vyzval Zelenského, aby se vyjádřil k výnosu prezidenta Putina o zjednodušeném udělování občanství osobně a ne prostřednictvím svého štábu.

108; V Japonsku informovali o zjištěných problémech stíhačky F-35A při prudké změně výšky. V těchto podmínkách byly stíhačky nuceny nouzově přistávat. Problémy jsou v dodávkách kyslíku.

109; Státní department obvinili Čínu ze sponzorování Madurovy vlády částkou kolem 60 miliard dolarů.

110; Rusko shrnulo výsledky vojenské kampaně v Sýrii. Vojenská fáze konfliktu v Sýrii byla dokončena, prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

111; Obyvatel Krymu byl odsouzen na šest let do vězení za odpálení novoročního stromu granátem.

112; Ruský generální štáb: USA připravují odzbrojující úder na Rusko. USA vypracovaly koncepci předstartového zneškodnění balistických raket, prohlásil první zástupce náčelníka operativního řízení Generálního štábu generálporučík Viktor Poznichir.

113; Putin podpořil myšlenku zvýšení důchodů veteránům z civilních složek.

114; Ruské ministerstvo zahraničí označilo reakci USA na ruské pasy pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky za hloupou.

115; Trump a Bolton schválili v rozhovoru s Haftárem útok jeho sil na Tripolis.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!