DONBASKÁ ZASTAVENÍ 16. – POŘAD O ČESKÉ REPUBLICE PRO 6.A ROVEŇKOVSKÉ ŠKOLY

image9Pobočka Českého kulturního centra Julia Fučíka, sídlící v knihovně Černigovskij v Roveňkách (LLR), připravila pro žáky 6.A 6.ZŠ v Roveňkách pořad o České republice. Jednalo se o pořad, který se zde konal před rokem pro 7.B (tehdejší 6.B). I tentokrát mi pomáhala Ksjuša ze 7.B. Přivítání se šesťáky po roce bylo radostné, protože jsem byl v této třídě v minulých letech již třikrát a velmi jsme se skamarádili.

Nejprve jsem krátce žáky seznámil s činností Společnosti přátel LLR a DLR a Českého kulturního centra v Lugansku. Následovaly základní informace o ČR a video ke 100.výročí vzniku Československa (krátká historie Československa a ČR). Žákům jsem ukázal mapu ČR a Prahy. Mapy vyvolaly velký zájem. Ksjuša přečetla informace o nejdůležitějších pražských památkách. Následovaly dotazy žáků, bylo jich opravdu hodně. Potom žáci zhlédli ještě video o českých hradech a zámcích a o Praze. Zlatý hřeb přišel na konci pořadu. Ukázal jsem žákům Haló noviny s mým článkem o Roveňkách, kde píši i o své první návštěvě 6.ZŠ, o návštěvě v 7.B a 6.A, s fotkami obou tříd. Tak to byla pro žáky bomba! Fotka 6.A v českých novinách! Žáci se tlačili u stolu s novinami a všichni si fotili článek s fotkou. Rozloučili jsme se s tím, že se nevidíme letos naposledy. Žákům se pořad líbil.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!