Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.4.2019

grustnyy_medvedev1; Medveděvovi navrhli způsob boje proti úniku mozků. Šéf ruské vlády podpořil tři možné směry řešení problému úniku mozků za hranice. Jedním z nich je přidělování služebních bytů.

2; Ve městě Ufa je pohřešována pětičlenná rodina. Vyšetřovatelé zjišťovali okolnosti zmizení a těla dvou žen a tří děti našli ve studni v zahrádkářské provozovně.

3; Nejvyšší představitel Luganské republiky Leonid Pasečnik informoval o nadšené reakcí obyvatel Republiky na rozhodnutí Ruska o vydávání pasů.

4; Se Zelenským je už všechno jasné. Ukrajinský volič opět vyšel naprázdno. Naděje vkládané do Ne-Porošenka budou velmi brzy tvrdě zklamány.

5; Krvavý útok v Kyjevě: Mladík zaútočil na svou matku a babičku nožem. Lékaři převezli ženy s mnohačetnými bodnořeznými poraněními do nemocnice. Svůj čin oznámil sám pachatel.

6; Všechno tohle je Rusko. Vladimir Žirinovskij krájel dort v podobě mapy Ukrajiny (už bez Krymu) a své počínání podle svého zvyku komentoval ostrými protiukrajinskými výpady.

7; Ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun přezdívaná „Doktorka Smrt“ vysvětlila Ukrajincům, že periodické hladovění je užitečné pro lidské zdraví.

8; Kristus a Barabáš. Co přáli metropolita Onufrij a FIlaret Vladimiru Zelenskému? O čem mluví šéfové ukrajinských náboženství ve svých zdravicích nově zvolenému prezidentovi?

9; V Austrálii se chystají vybít miliony divokých koček. Používají k tomu klokaní maso otrávené jedem nebezpečným pouze pro invazní živočišné druhy, na který si místní fauna vytvořila obranné mechanismy. Divoké kočky dovezené z Evropy už vyhubily mnoho drobných živočichů žijících pouze v Austrálii.

10; Doněcká republika obdržela z Ruska novou speciální techniku. O podrobnostech informovaly úřady Doněcké republiky.

11; Lev Kirillovič Ščukin jako eso vzdušných bojů. Sestřelil v Korejské válce 17 amerických agresorů. Na nebi nad Severní Koreou bojoval jako okřídlený lev a hájil čest, svobodu a nezávislost místního lidu. 1. května uplyne deset let od jeho úmrtí.

12; Porošenko ničí Ukrajinu. Absolutně všechno, co je cizí srdci a rozumu, nutně zahyne. V jakémkoli jazyce...

13; Teror tajných služeb Ukrajiny proti Donbasu. Důstojník SBU odhaluje kyjevské vrahy. Jde o teroristické činy a diverze, které byly spáchány nebo plánovány ukrajinskými ozbrojenými složkami na území Doněcké a Luganské republiky.

14; Zakarpatsko je připraveno povstat. Etnické menšiny se vzbouřily proti jazykovému zákonu. Ten může rozkolísat Zakarpatsko a Bukovinu, kde žije maďarská a rumunská menšina.

15; Byla evakuována těla všech sedmnácti obětí neštěstí v šachtě v Luganské republice.

16; Ukrajinský multimilionář byl zatčen v Moskvě za korupci obzvláště velkého rozměru. Jeho návštěva Moskvy byla spojena s pokusem projednat osud jeho aktiv, o něž přišel v Donbasu.

17; Varvara Karaulova, která se pokusila utéct k Islámskému státu, byla podmínečně propuštěna z vězení. Soud dospěl k závěru, že není už nutné ji držet v izolaci od zbytku společnosti.

18; Rusko testuje Zelenského svým výnosem o pasech pro obyvatele Donbasu. Litevský ministr zahraničí trvá na tom, že tyto pasy by neměly být uznávány. Dále požaduje zavedení dalších sankcí proti Ruské federaci.

19; Grosjman informoval, o čem hovořil se Zelenským na „tajné schůzce“ 24. dubna. Mluvili obecně o budoucnosti Ukrajiny. O kádrových změnách v ukrajinské vádě nový prezident bude veřejnost informovat sám.

20; Udej korupčníka a získej 10%! Zelenskij je připraven pozlatit Ukrajince. Ve štábu nově zvoleného prezidenta informovali o iniciativě, která se mnoha občanům země určitě bude líbit.

21; Ukrajinu čeká nový Černobyl, říká poslanec Nejvyšší rady. Podniky se postupně stávají mini-Černobyly, tj. časovanou bombou. Ekologická katastrofa hrozí na Ukrajině na každém kroku.

22; Klimkin hrozí Rusku „kreativními sankcemi“. Ukrajinské ministerstvo zahraničí aktivně pracuje na vytvoření nové vlny politického tlaku na Ruskou federaci.

23; Putin informoval o možném zjednodušeném vydávání pasů Ruské federace všem občanům Ukrajiny, kteří o to požádají. Oznámil to na tiskové konferenci v Pekingu.

24; Putin prozradil, co řekne Zelenskému při jejich osobním setkání. S radostí bych mu položil otázky a podiskutoval s ním o nich, říká ruský prezident.

25; Poslední „Sojuz“ s ukrajinskými součástkami byl vyslán na Bajkonur. Nadále se budou na oběžnou dráhu vysílat už jen Sojuzy 2.1a smontované výhradně z ruských součástek.

26; Ukrajina nakupuje plyn dvakrát dráž,než by musela, říká Putin. Nepřímo varoval Ukrajinu, že bez dohody o tranzitu nebudou možné ani reverzní dodávky, které dnes neprobíhají fyzicky, ale jen papírově, což bez tranzitu přes Ukrajinu nebude možné.

27; Nejsou to kněží ani poutníci. Rozkolníci z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ byli v Izraeli poníženi. Nebudou se smět účastnit bohoslužeb v Chrámu Božího hrobu během Sestoupení blahodatného ohně.

28; Prošlé potraviny, aneb Velikonoce po ukrajinsku. Jak se mohou Ukrajinci ochránit před otravami z prošlého jídla?

29; Leonid Kravčuk dal Zelenskému návod, kde hledat peníze. 120 miliard dolarů je v daňových rájích. Kdyby se je podařilo dostat na Ukrajinu, nebude potřeba ani půjček od MMF.

30; Ostřelovači ukrajinské armády jsou připraveni u Gorlovky střílet po civilním obyvatelstvu. Ukrajinští ostřelovači dostali pokyn pálit po veškerých odhalených cílech.

31; V Chrámu Božího hrobu sestoupil blahodatný oheň. Patriarcha Jeruzalémský předal oheň shromážděným poutníkům, kteří jej vítali výkřiky „Kristus vstal z mrtvých!“.

32; Znáte Putina. On nespí. Dmitrij Peskov se vyjádřil k Putinovu nabitému programu. Za poslední dny Vladimir Putin stihl setkání s Kim Čong-unem a Si Ťi-pchingem, pobýval v Čitě, Vladivostoku a v Číně. Podle vlastních slov ale spí 5,5 až 6 hodin denně, což mu prý stačí.

33; Chaotický a vrtkavý Trump připravuje USA o někdejší moc, píší americká média. Bezzásadová a otevřeně chuligánská politika Trumpovy administrativy sjednotila nepřátele Washingtonu a odstrčila jeho spojence.

34; Ve Státní dumě komentovali Putinova slova o ruských pasech pro všechny Ukrajince. Dělá to mnoho zemí, takže tu nejde o nic zásadně nového. Je důležité tuto praxi využít, prohlásil poslanec Dmitrij Novikov.

35; Putin a Lukašenko projednali problém s dodávkami ropy. Putin slíbil, že zapojí tajné služby do vyšetřování dodávek nekvalitní ropy do Běloruska.

36; V Ruské pravoslavné církvi doufají, že Zelenskij napraví Porošenkovy chyby. Metropolita Ilarion považuje za jednu z příčin konfliktu na Ukrajině ignorování práv ruskojazyčných občanů.

37; Pod ukrajinským dezertérem explodovala mina nastražená jeho kolegy ve zbrani. Utrpěl střepinová zranění. Informoval o tom na tiskové konferenci důstojník tiskové služby správy Národní policie Luganské republiky Ivan Filiponěnko.

38; Zelenského poradce informoval, zdali se na Ukrajinu vrátí ruští umělci a sovětské filmy. Jediným problémem je propagace ruské armády. Jinak je pro.

39; Jsem prostý člověk, komentoval Zelenskij informace o své dovolené na jachtě. V tureckých médiích byla rozšířena informace o tom, že Zelenskij se rekreuje v Turecku na čtyřicetimetrové jachtě.

40; Rozkolnická „Pravoslavná církev Ukrajiny“ není spokojena se svým statusem metropolie, říká Filaret. Myslí si, že někdy v budoucnosti světové pravoslaví uzná ukrajinskou církev za patriarchát. Ale musela by být jednotná.

41; Nedaleko Kyjeva ostřelovali obytný dům z granátometu. Ve věci bylo zahájeno trestní řízení.

42; Kolomojskij prohlásil, že je připraven Zelenskému pomáhat. Podle jeho slov naposledy se Zelenským telefonicky hovořil před dvěma či třemi dny.

43; Na ruském ministerstvu obrany odpověděli na informace o „strhávání výložek“ kadety výsadkových vojsk. Komise ministerstva dokončila prověrku v Rjazaňské gardové vojenské škole pro výsadkáře.

44; V Nejvyšší radě navrhují likvidaci Ukroboronpromu. Autoři návrhu zákona si myslí, že nyní řízení státních podniků, které patří pod Ukroboronprom, není dostatečně efektivní.

45; Německo kritizovalo Trumpovo rozhodnutí o odstoupení USA od Smlouvy o kontrole obchodu se zbraněmi. Německo bude nadále trvat na posílení pravidel v této sféře.

46; Skandál v Jeruzalémě. Rozkolníci z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ jako zloději pronikli do chrámu Božího hrobu. Dnes, 27. dubna se v Jeruzalémě po Sestoupení blahodatného ohně v Chrámu Božího hrobu rozhořel skandál.

47; Počet Ukrajinců přijíždějících na Krym vzrostl před Velikonocemi na dvojnásobek. Turistů přijíždějících na květnové svátky bude o 40% více než vloni.

48; Íránský dron odhalil tajemství americké letadlové lodě. Íránské vojenské loďstvo pomocí dronu úspěšně uskutečnilo natáčení americké letadlové lodi na video, na němž je detailně rozpoznatelná paluba, personál i letadla několika typů včetně stíhacích bombardérů F-18 a letadel včasné výstrahy E-2C.

49; Do Moskvy byl letecky dopraven Blahodatný oheň, který sestoupil dnes v Chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě.

50; Medveděv přikázal, aby byli do týdne nalezeni a potrestáni ti, kdo znečistili ruskou ropu.

51; Natalja Poklonskaja poradila Porošenkovi a spol., aby vzali nohy na ramena. Podle jejích slov prezidentské volby na Ukrajině ukázaly únavu a odmítnutí protiruského vektoru zahraniční politiky.

52; Americký profesor Steven Walt předpověděl brzký konec éry USA. Spojené státy velmi rychle přicházejí o své pozice na světové scéně, což může brzy skončit politickým a diplomatickým krachem.

53; Na Krymu budou ve vrcholné sezóně zakázány stavební práce. Zákaz bude platit od 1. června do 30. září.

54; Přestřelka na Srí Lance. Zahynulo 15 lidí, z toho šest dětí.

55; Zelenského štáb prohlásil mír v Donbasu na základě ruských podmínek za nepřijatelný.

56; Druhá fronta špiónománie. Proč FBI považuje „čínskou hrobu“ za nebezpečnější než „ruské vměšování“? Moskva představuje pro Washington „značnou hrozbu“ ve výzvědné sféře, ale největší nebezpečí přece jen vychází z Pekingu. Podobná prohlášení amerických tajných služeb mohou v USA vyvolat paranoiu. Zvláštní nebezpečí vidí ředitel FBI Christopher Ray v krádežích intelektuálního vlastnictví.

57; Rusko zvažuje možnost napojení Severní námořní cesty na čínskou Hedvábnou stezku.

58; Hrdina Ruska generálmajor Sergej Lipovoj vyzval Zelenského, aby poklekl před lidem Donbasu.

59; Srbští studenti drsně ponížili amerického velvyslance. Kyle Randolph Scott vystoupil s přednáškou na právnické fakultě ve městě Kragujevac. Velmi negativně se v ní vyjadřoval o Rusku. Studenti připomněli velvyslanci jeho slova o úctě ke státní Ústavě. Americkou ctí, ale tu srbskou pošlapal, když hájí odtržení Kosova a Metochie od Srbska. Mluvčí studentů po přednášce vyzval studenty, aby zvedli ruku ti z nich, kteří věří alespoň jednomu slovu přednášejícího. Ruku nezvedl vůbec nikdo. Na závěr předali velvyslanci fotografii tříleté holčičky Milici Rakić zavražděné letectvem NATO.

60; Kremlu nejsou známy detaily dohody Butinové s americkými vyšetřovateli. Podle slov tiskového tajemníka Dmitrije Peskova Marija Butina nemůže být vinna tím, z čeho ji obvinily americké úřady.

61; Vladimir Putin se setkal s prezidentem Srbska Alexandrem Vučičem. Prezidenti projednali dvoustranné i regionální otázky.

62; Patriarcha Irenej: Srbský lid nepřijme rozdělení Kosova a Metochie. Během nedávné pastýřské návštěvy Kosova a Metochie Patriarcha srbský Irenej navštívil velké svatyně nacházející se v regionu a také většinu obcí, kde žije většinové srbské obyvatelstvo.

63; Slovensko a Maďarsko připravují projekt tranzitu plynu obcházejícího Ukrajinu. Obě země se připravují na variantu pro případ, že bude přerušen tranzit přes Ukrajinu.

64; V Oděse došlo k výbuchu nedaleko pobočky banky.

65; Byl proveden prozkum veřejného mínění v Kyjevě ohledně nově schváleného jazykového zákona. Podporujete nový zákon o státním jazyku? Většina odpovědí byla velmi negativních, některé až překvapivě: Ne, protože je nás tu 20 milionů Rusů. – Ne, protože miluju ruštinu. – Ne, protože lidé by měli mít možnost si vybrat. – Ne, jde o omezení práv lidí mluvících jiným jazykem. – Ne. Kdyby raději zastavili tu válku než schvalovat takovéto zákony. Jsou tím porušena práva těch, kdo hovoří rusky. – Chraň Bůh, abych něco takového podporoval. Je to všechno hloupost. Ať s tím začnou v jeslích, ale nejde k tomu nutit dospělé lidi. Podstatně méně bylo neutrálních či pozitivních odpovědí: Podporuji, ale metody musí být demokratičtější. – Spíše ano, vždyť žijeme na Ukrajině, pro mě není problém mluvit ukrajinsky. – Už dlouho to k tomu spělo. Žijeme na Ukrajině, tak proto...

66; Dva lidé zahynuli při havárii letadla Jak-18 v Chabarovském kraji.

67; K vážnému požáru došlo na elektrické vlakové soupravě jedoucí do Moskvy. Cestující bylo nutné evakuovat kvůli požáru v jednom z vagónů.

68; V Německu označili odpor proti „Severnímu proudu – 2“ za nezodpovědné zahrávání si s budoucností země z hlediska energetické politiky.

69; Nová ruská ponorka vystrašila německá média. Německý list Stern vyjádřil znepokojení kvůli nové ruské ponorce Belgorod.

70; Turecko obvinilo pracovníka konzulátu USA z terorismu. Žalobci požadují vězení pro tři lidi kvůli jejich členství v teroristické skupině.

71; Objevily se informace o setkání Lukašenka s Putinem na téma znečištěné ropy.

72; USA vynadaly Německu kvůli německým limuzínám Kima ve Vladivostoku.

73; Polsko vystavilo Německu účet za okupaci. Komise v čele s poslancem Sejmu plánuje vypracování finálního zprávy o reparacích k 1. září, kdy uplyne 90 let od invaze německých hitlerovských vojsk do Polska.

74; Bělorusko se rozhodlo zvýšit cla na export ropy pro Ukrajinu. Sazba bude zvýšena z 97,4 na 104,6 dolarů za tunu. Totéž se týká mazutu a živice.

75; Po Trumpovi hodili mobil, když vstupoval na pódium před svým vystoupením pro Národní střeleckou asociaci ve státě Indiana.

76; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin patnáctkrát ostřelovala teritorium Doněcké republiky. Ukrajinští vojáci vystřelili více než 400 kusů munice na okraje Doněcka.

77; V Rusku bude zdokonalen plán práce mateřských a základních škol.

78; Filaret: Zelenskij se omluvil za svůj vtípek o tomosu, který srovnal s „termoskou“.

79; Ruští vojáci dokončili opravu památníku tanku IS-2 v hlavním městě Tádžikistánu Dušanbe.

80; Jsme Zelenského lidé. Zelenskij varoval před „sektou“, která zneužívá jeho jméno. Neznámé osoby navštěvují funkcionáře a velké podnikatele a představují se jako asistenti nově zvoleného prezidenta.

81; V Maroku při dopravní nehodě zahynulo šestnáct nelegálních migrantů ze subsaharské Afriky. Dalších sedmnáct bylo zraněno. Automobil s migranty spadl do zavlažovacího kanálu.

82; Před dvaceti lety NATO „omylem“ zavraždilo dvanáct srbských dětí. 27. dubna 1999 letectvo NATO uskutečnilo jeden z nejkrutějších úderů na teritorium Svazové republiky Jugoslávie.

83; Velení Doněcké republiky varovalo obyvatele Gorlovky kvůli příjezdu ostřelovačů ukrajinské armády do okolí města.

84; Ruští vědci nalezli na Venuši znaky života na základě stovek fotografií pořízených sovětskými meziplanetárními stanicemi v 70. letech minulého století.

85; Ruští školáci vybojovali sedm zlatých medailí na mezinárodní chemické olympiádě. Absolutní prvenství získal s výsledkem 192,43 bodů z 230 možných žák jedenácté třídy jedné z moskevských škol Alexej Šiškin.

86; Letadlo Aeroflotu letící z Moskvy do Volgogradu se muselo vrátit na letiště Šeremeťjevo. O příčinách nejsou žádné informace.

87; Vědci objevili ve Světovém oceánu téměř 200 tisíc populací virů. Toto číslo je dvanáctinásobkem počtu kmenů, které byly dosud známy.

88; Filaret se zlobí na ukrajinské soudy kvůli neochotě přejmenovat Ukrajinskou pravoslavnou církev. Vyslovil se na základě toho pro reformu ukrajinského soudního systému.

89; V Kuvajtu se rozhodli vyhnat ředkvičkou z těla červy vyvolávající homosexualitu. Doktorka Al-Sohel z Kuvajtu vynalezla způsob jak léčit homosexualitu, který je založen na tradiční islámské medicíně.

90; V USA v Kalifornii v padesátitisícovém městě Poway došlo ke střelbě v synagoze.

91; Elon Musk avizoval vytvoření zařízení pro propojení mozku s počítačem. Společnost Neuralink vytvořil v roce 2016.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!