Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.4.2019

patriarh_kirill_181; Včera proběhla Velikonoční bohoslužba v chrámě Krista Spasitele. Přítomen byl i Dmitrij Medveděv.

2; Zelenskij odpověděl na Putinovo prohlášení o ruských pasech pro Ukrajince. Zapochyboval, že by podstatnější část Ukrajinců zatoužila po ruském občanství. S Ukrajinou by se nemělo mluvit jazykem hrozeb. Není to nejlepší cesta k zastavení palby a odblokování Minského procesu.

3; Filaret kritizoval ukrajinské soudy za „nespravedlnost“. Kvůli tomu, že soudy nepřivolily k násilnému přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve, Filaret navrhuje soudní reformu, která by je přivedla k rozumu.

4; Obyvatelé Donbasu jsou občany Ukrajiny, říká Volker. Vláda musí učinit všechno možné, aby je podpořila a ulehčila jim utrpění.

5; Venezuela se osvobodila z područí „ministerstva amerických kolonií“. Venezuela opustila Organizaci amerických států.

6; Ukrajina se vylidní. Byla zveřejněna zajímavá úvaha Eduarda Limonova o novém Putinově prohlášení ohledně ruských pasů. Ať to vymyslel kdokoli, je to lišácká myšlenka.

7; Polské jaro: Varšava se aktivně připravuje na odtržení Lvovské oblasti od Ukrajiny, říká Michalčišin. Polské tajné služby vedou aktivní přípravné práce na odtržení Lvova od Ukrajiny.

8; Krym navštívila reprezentativní turecká delegace. Je to výtečná možnost pro byznys, aby turečtí podnikatelé opět mohli spolupracovat s Krymem jako tomu bylo v minulosti.

9; V Rusku vypracovali superrychlé schéma kosmických letů. Hlavní výhodou schématu je zkrácení doby pobytu kosmonautů ve stísněném prostoru kosmické lodi.

10; Nebezpečnost ukrajinských rozkolníků. Byly zveřejněny hlavní teze athoských stařešinů o rozkolnické „Pravoslavné církvi Ukrajiny“. Veškerá úsilí patriarcha Bartoloměje se nakonec ukáží jako marná, protože nelze legalizovat zlo a nepravdu.

11; Za co ve skutečnosti zadrželi v Rusku ukrajinského podnikatele Pavla Klimce (OLYMP Holding)? Nedá se vyloučit politické pozadí.

12; Minsk bojuje proti Nesmrtelnému pluku a přitom povoluje nacionalistická shromáždění. Byl zveřejněn názor ze samotného Běloruska.

13; Poslanec Vadim Rabinovič označil Nejvyšší radu Ukrajiny a zákon o jazyku za zločinné. Nejvyšší radu považuje za nelegitimní a poslance za zločince a nepřátele ukrajinského lidu. Po schválení jazykového zákona nemá Rada právo na existenci.

14; Ukrajinská armáda prohrává bez boje. Za léta nezávislosti se průmyslová základna Ukrajiny prakticky rozpadla. Armáda nakupuje v Polsku modernizované BMP-1.

15; Byl zveřejněn kritický článek Alexeje Gumiljova obracející se na neustále nespokojenou část občanů Doněcké republiky. Ať pro ně dělá Rusko cokoli, stále jim to není dost.

16; Zákon o jazyku je zasloužený trest pro pohodlné „prosté Ukrajince“, kteří se nedokázali už v zárodku vzepřít nacistické moci. Můžou si za to sami, říká vojenský dopisovatel Národní policie Doněcké republiky Dmitrij Astrachaň.

17; Fronty Ukrajinců na krymské hranici. Ukrajina záměrně znepříjemňuje svým občanům cestování na Krym.

18; Němečtí vojáci opět v Donbasu? Německo vymyslelo plán, jak zastavit válku v Donbasu. V Bundestagu byl schválen dokument, ve kterém je navržena nová strategie urovnání situace na východě Ukrajiny. V hlavní roli mírové sbory OSN nebo němečtí vojáci (pod názvem „doplňkové síly policie z Německa“). Kontingent by měl být natolik velký, aby plnil odstrašující funkci...

19; Ukrajinský voják zahynul na místě při neodborné manipulaci s granátem.

20; Porošenko se snaží oslabit Zelenského u příležitosti Velikonoc. Porošenko se nevzdává. Svou partii dohrává do konce.

21; Ve dvoře oděského Domu odborů, kde zahynulo 48 lidí a dalších více než dvě stě bylo zraněno, postavili stánek s grilem na šašliky.

22; Kyjevský soud zahájil projednávání zákazu pro Porošenka opustit Ukrajinu. Požadavek uvěznění a reálného potrestání po výměně u moci je pro voliče to hlavní.

23; Byly zveřejněny fotografie z bytu opilého ukrajinského nacionalisty, který se těžce zranil při manipulaci s výbušninou. Zakrvavený a rozmlácený byt plný americké a ukrajinské nacionalistické symboliky je výmluvným symbolem dnešního stavu Ukrajiny – země, která dobrovolně sama sebe likviduje.

24; Byla zveřejněna reportáž o šokujících podmínkách života ve vojenském městečku v Oděse. Novináři pobývali v areálu vojenského městečka č. 217 nacházejícího se v Oděse.

25; Letěl Zelenskij do Turecka na setkání s Kolomojským? Psalo se, že odjel na dovolenou. Sám tvrdil, že veze děti na každoroční festival.

26; Rusko disponuje podmořským špiónem schopným jedním rázem zlikvidovat celou skupinu americké letadlové lodě, píše německý tisk. Ponorka Belgorod byla vytvořena pro realizaci speciálních podmořských misí v podmínkách naprostého utajení.

27; Zelenskij poblahopřál Ukrajincům k Velikonocům, ale udělal první velkou chybu. Po svém zvolení začal ztrácet iniciativu, což se mu může vymstít. Nyní se to snaží napravit.

28; Bělorusko zvyšuje cla na vývoz ropy a ropných produktů na Ukrajinu. Zvýšen cel se týká nejen ropy, ale veškerých ropných derivátů.

29; Kyjev nahnal nováčky okamžitě na frontovou linii, hlásí národní policie Luganské republiky. Ukrajinské velení převelelo ostřelovače na frontu za účelem ostřelování vojáků Luganské republiky a civilního obyvatelstva.

30; Následky útoku ukrajinské armády z 26. dubna. Vojáci Národní policie a korespondenti tiskové služby dorazili do ukrajinským ostřelováním poničené Doněcké filtrační stanice.

31; Kolomojskij prohlásil, že je připraven pomáhat Zelenskému. Naposledy si prý telefonovali před třemi dny.

32; Obyvatel Kyjeva vyhrožoval na Velikonoce, že odpálí všechny kostely a synagogy. Policisté zjistili, že už dříve tento muž opakovaně takováto oznámení zveřejňoval.

33; Na Ukrajině od počátku roku pokutovali prodavače knih z Ruska částkou 12.500 dolarů. Zplnomocněnými osobami Státní instituce pro televizní a rozhlasové vysílání bylo sepsáno osm protokolů o uložení administrativních pokut v celkové částce 333,8 tisíce hřiven.

34; Kyjev zpřísnil režim na jednom z hraničních přechodů v Donbasu. Ke zpřísnění došlo s cílem vyhledávání nespolehlivých občanů.

35; Kyjev likviduje Ukroboronprom. V ukrajinském parlamentu byl zaregistrován návrh zákona zahrnujícího i možnost likvidace koncernu.

36; Pro občany Doněcké a Luganské republiky jedoucí pro ruské pasy bude vyčleněn „zelený koridor“ na hranici. Spolu s ministerstvem státní bezpečnosti Doněcké republiky bude organizován zjednodušený režim překračování hranice.

37; V Nejvyšší radě požadují zrušení Putinova výnosu o pasech. A to přesto, že dnes je 28. a nikoli 1. dubna.

38; V Bílém domě čekají Zelenského na státní návštěvu a Porošenka k výslechu. V USA se rozbíhá „Ukraine-gate“ vyšetřování proti dnes už bývalé ukrajinské moci.

39; Na nábřeží v Petrohradě došlo k výbuchu. Občan zabývající se sběrem kovového šrotu natrefil na minu z dob Velké vlastenecké války. Muž přišel o ruku a má popálený obličej.

40; V čem tkví příčina sebevražd a dezercí v ukrajinské armádě? Množství případů nebojových ztrát, dezercí a sebevražd v ukrajinské armádě se několikanásobně zvýšilo.

41; Společnost Irkut zveřejnila záběry z letu zkušebního vzoru dopravního letadla MS-21-300.

42; Všechno je to kvůli těm bastardům. Ukrajinský ministr předvedl vztah k obyvatelům Luganské a Doněcké republiky. Projev ukrajinského ministra se objevil v materiálu BBC. Ministr pro sociální politiku Ukrajiny Andrej Reva prohlásil, že všichni, kdo byli proukrajinští, už odtamtud odjeli. A těch zbylých mi není líto. Je mi líto těch našich ubohých vojáků a důstojníků s rodinami, kteří tam umírají kvůli těmhle bastardům.

43; Vojáci ukrajinské armády předvedli tank pomalovaný jako velikonoční kraslice. Samozřejmě převládá žlutá a modrá barva. Opravdu nádherný symbol Velikonoc...

44; Rekreace Zelenského v Turecku. Ochranku poskytl sám Erdogan. Politik se ubytoval v jednom z pětihvězdičkových hotelů.

45; Velení ukrajinských okupačních vojsk pokračuje ve stahování dodatečných sil k linii dotyku na západ od Doněcka.

46; Mladá ruská krasobruslařka předvedla paterný (pětiobrátkový) skok. Sportovkyně se chystá dále zdokonalovat tento prvek, který nezvládá žádná jiná krasobruslařka.

47; Ruská televizní stanice NTV bude vysílat televizní show, kterou bude moderovat vítěz prezidentských voleb Vladimir Zelenskij.

48; Ukrajina se zúčastní vojenských cvičení v Estonsku. Celkem se cvičení zúčastní přes devět tisíc vojáků Aliance a jejích partnerů.

49; Zemřel letecký konstruktér Genrich Novožilov. 29. října mu bylo 93 let.

50; Venezuelský samozvanec Juan Guaidó podporovaný Západem vyzval venezuelskou armádu, aby přestala podporovat Madura.

51; Islámský stát může zaútočit na letoviska v zemích Asie a Afriky, píší média. Útoky se mohou podobat událostem na Srí Lance.

52; V Německu varují před rostoucí ochotou pravicových radikálů použít násilí. Podle informací BfV (Spolkový úřad pro ochranu ústavnosti) lze tento trend pozorovat ve větších i okrajových uskupeních.

53; V Kyjevě muž vyhrožoval družce granátem, a ten explodoval. Muž zemřel na místě, ženu hospitalizovali.

54; Ukrajinský astrolog Vlad Ross prohlásil, že Porošenko podle hvězd nemá šanci se vrátit do prezidentské funkce.

55; Krize ve společnosti Antonov se prohlubuje. Vyplývá to z interview s novým prezidentem společnosti Alexandrem Doncem.

56; V Nejvyšší radě zakázali hovořit o upálení lidí v Oděse v roce 2014. První místopředsedkyně parlamentu Oksana Syrojed odpojila opozičnímu poslanci Šurmovi mikrofon, jakmile začal hovořit o tragédii z 2. května 2014 v Oděse.

57; Zelenskij oznámil připravenost k výměně zajatých občanů podle vzorce všechny za všechny. Zástupce Kyjeva v politické podskupině pro Donbas Viktora Medvedčuka vznikají problémy s výměnou kvůli postojům ukrajinské strany.

58; V Zelenského štábu podpořili myšlenku zákazu pro Porošenka opouštět Ukrajinu.

59; Student, který střílel po židech v Kalifornii, si bral příklad ze zabijáka muslimů

60; Advokáti Juliana Assange obvinili skupinu Španělů z pronásledování.

61; Íránský ministr zahraničí uskuteční pracovní návštěvu KLDR. Připravuje se setkání Kim Čong-una s Hasanem Ruháním.

62; Erdogan: Přesídlení Arménů v roce 1915 v Osmanské říši není velká katastrofa a už vůbec ne genocida.

63; Alla Pugačova osobně odměnila a vyznamenala děti, které byly podvedeny v televizní show „Hlas. Děti“.

64; Soupeření v saúdské rodině ovlivňuje celý Blízký Východ. V královské rodině je 43 bratrů, každý z nich má desítky dětí a stovky vnuků a každý z nich je přesvědčen, že právě on má nárok stát se králem.

65; V Nikolajevské oblasti zahynul pětapadesátiletý voják ve vlastním domě v důsledku náhodného výbuchu munice.

66; Na Krymu očekávají nárůst počtu turistů z Ukrajiny v souvislosti s odchodem party nacionalistů od moci.

67; Osm lidí zahynulo v Jemenu při výbuchu. K výbuchu došlo v okrese Yakla, který je pod kontrolou vládních vojsk.

68; Na Srí Lance byli zadrženi dva hlavní podezřelí z velikonočních výbuchů a byli předáni k trestnímu vyšetřování

69; Blahodatný oheň byl převezen na Krym.

70; Times: Britská vláda vypracovává balík opatření pro soupeření s Ruskem a Čínou. Vláda Velké Británie připravuje balík opatření v duchu studené války, aby čelila „nepřátelským státům“.

71; V Pchjongjangu byl v předvečer 9. května zrestaurován pomník sovětských vojáků, kteří zahynuli v bojích za osvobození Koreje od japonské okupace.

72; Místopředsedkyně Nejvyšší rady požaduje od Putina zastavení vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu.

73; Devět lidí podalo dokumenty pro kandidaturu na prezidenta Kazachstánu.

74; Assangeův otec spojuje zatčení svého syna s úvěrem MMF pro Ekvádor. Podle jeho názoru to byla podmínka, aby úvěr schválily USA.

75; Ukrajinský politolog Michail Pogrebinskij vyjádřil názor, že boj o místo ukrajinského premiéra nebude veden v rukavičkách. Že by se premiérkou mohla stát Timošenková, prakticky vyloučil, protože dostala ve volbách příliš málo hlasů. Určité šance má opoziční politik Jurij Bojko, zvláště pokud se před parlamentními volbami ukáže, že Zelenskij se nemá k řešení problémů jihovýchodu Ukrajiny.

76; Stálý zástupce Ukrajiny v OSN varoval, že Putin obnoví SSSR. Svědčí o tom rozhodnutí o poskytování občanství obyvatelům Donbasu.

77; Republiky Donbasu reagovaly na prohlášení o výměně zajatců. Ukrajinská moc v otázce výměny zajatců jen operuje se slovy, ale nekoná.

78; Ve vzduchu poblíž Notre Dam byly zaznamenány nebezpečné toxiny. Vzduch je znečištěn olovem, které se nacházelo v nosné konstrukci i ve zřícené věžičce.

79; Ruští námořníci se naučili lovit drony pomocí sítí.Na internetu se objevily záběry z přistání špionážního dronu Orlan na palubu fregaty Admiral Essen.

80; Ukrajina musela opustit myšlenku vlastní výroby tanku Oplot, protože příliš mnoho součástek Ukroboronprom nakupoval v Rusku.

81; Ruský bombardér zasáhl bombou letící bombu. Na internetu se objevila fotografie srážky dvou útočných leteckých bomb OFAB-500ŠR ve vzduchu s následnou detonací.

82; V Kyjevě a Dněpropetrovsku informovali o uložení bomb ve všech hypermarketech sítě Ašan.

83; Dmitrij Peskov sdělil podrobnosti o jednání s Kim Čong-unem. Zdůraznil jeho profesionalitu a připravenost.

84; Poprvé za trvání konfliktu v Donbasu byl Blahodatný oheň přepraven do Doněcka z Kyjeva.

85; Boeing 767 s hořícím motorem mimořádně přistál na letišti v Jihoafrické republice.

86; Ruský školák vlastnoručně smontoval protézu pro svého kamaráda, který v dětství přišel o článek prstu.

87; Na Srí Lance od 29. dubna bude zakázáno nosit oděv zakrývající tvář.

88; V Libyi oznámili účast dvou arabských zemí na ostřelování Tripolisu. V Libyi panuje dvojvládí. Na východě vládne parlament zvolený ve volbách, na západě země vládne vláda zformovaná za pomoci OSN a EU.

89; Policista v USA (Oklahoma) náhodně postřelil dři děti. Tři děti byly zraněny v důsledku střelby, kterou vedl policista na automobil podezřelého z loupeže v restauraci. V pronásledovaném autě se nacházely čtyři děti, tři z nich utrpěly střelná poranění hlavy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.4.2019

  1. proud napsal:

    "1; Včera proběhla Velikonoční bohoslužba v chrámě Krista Spasitele. Přítomen byl i Dmitrij Medveděv."................kdo se skutecne zajima o to co je to "velikonocni" a co to znamena,ten nad tim jen muze kroutit hlavou,protoze tahle zidovina nema se Slovanstvim vubec nic spolecnyho!https://energieupramene.blogspot.com/2019/04/o-velikonocich-trochu-jinak.html

  2. proud napsal:

    Putin o migraci:”Takze co se ted deje? Utecenec znasilnil dite jedne z evropskych zemi…...Soud jej propustil ze dvou duvodu: 1/Protoze nerozumi reci dane zeme a nerozumel tomu,ze chlapec,ktereho znasilnil,sex nechtel a odporoval znasilneni. Je velmi tezke si predstavit,co Evropane vlastne delaji…..Je to dusledek rozpadu tradicnich narodnich hodnot? Vlastne ani nevim,jak to jinak vysvetlit…. Mozna ze maji spatne svedomi kvuli uprchlikum? Co se deje? Nemuzu to pochopit. SPOLECNOST, KTERA DNES NEMUZE CHRANIT SVE DETI, NEMA ZITREK. NEMA BUDOUCNOST. Proto jejich kroky jsou daleko od tech nejlepsich,zatimco mame 1000 let historie vytvareni “narodniho statu” a mame mnohem lepsi zazitek…...(Konec casti videa) https://energieupramene.blogspot.com/2019/04/pravda-bez-obalu.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!