Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.4.2019

flag_dnr_rossiya1; V Donbasu není ruský patriotismus o nic menší než na Krymu, říká ruský senátor. 11. května 2014 více než 90% obyvatel Doněcké a Luganské republiky kladně odpovědělo na otázku o podpoře nezávislosti republiky na Ukrajině.

2; Primitivní jazykový zákon je katalyzátorem rozpadu Ukrajiny. Ukrajinský novinář píše o tom, že jazykový zákon odporuje ukrajinské ústavě.

3; Ukrajina dnes – pohled zvenčí i zevnitř. Byl zveřejněn zajímavý videomateriál o současných náladách v ukrajinské společnosti. Diskuse se zúčastnili Vladimir Ovčinskij, Vladimir Vinnikov, Alexej Anpilogov, Alexandr Nagornyj a další osobnosti.

4; Vrátí se na Ukrajinu političtí emigranti? Za uplynulých pět let Porošenkovy vlády skončilo v politické emigraci dost velké množství známých ukrajinských osobností.

5; V Rusku vyrobili zaměřovač, který nemá obdobu ve světě. Výroba zaměřovače P4x24 pod značkou Pilad byla zahájena na Vologodském opticko-mechanickém závodě.

6; Tenhle člověk upřímně nenávidí Ukrajinu. Státotvorný politik by zajistil normální předání moci. Ale neplatí to pro Porošenka, který Ukrajinu nenávidí.

7; Armata se připravuje na Přehlídku a k předání do výzbroje vojsk. Výhradně ruský supermoderní tank T-14 se připravuje na Přehlídku Vítězství.

8; Ozbrojenci natočili útok Su-35 a Su-24 v okolí Idlíbu. Bojové letectvo Ruské armády útočí na objekty teroristů.

9; Velká hloupost Zelenského. Výzva k Ukrajincům kvůli Putinovu výnosu. Odhalil největší slabinu Ukrajiny: Nezájem Rusů o ukrajinské občanství na rozdíl od zcela opačné situace v opačném gardu. Jedním z hlavních znaků politické hlouposti je, když politik považuje za hlupáky ty, na něž se veřejně obrací.

10; Putin prý chystá nové překvapení pro Donbas a Ukrajinu, říká velitel specnazu Doněcké republiky Olchon. O jaké překvapení se má jednat, ale neupřesnil.

11; Rusko se nedostalo mezi pět zemí s největšími výdaji na armádu. Seznam první pětky je dost neočekávaný – samozřejmě s výjimkou USA. V první pětce jsou vedle USA a Číny také Saúdská Arábie, Indie a Francie. Rusko je šesté. Nejrychleji rostou vojenské výdaje v Turecku.

12; Devět milionů (ruskojazyčných Ukrajinců) proti 129 osob. Ukrajinci prý nepotřebuje pasy Ruské federace. Oděský novinář Jurij Tkačov komentoval „odvážné“ tvrzení Vladimira Zelenského o ruských pasech pro občany Ukrajiny. Pane Zelenskij, vy vůbec neznáte Ukrajince... Tři miliony bývalých Ukrajinců na Krymu už ruské pasy mají. Další tři miliony přibudou v Donbasu, A další tři miliony Ukrajinců, kteří žijí trvale v Rusku, rovněž ruským občanstvím nepohrdnou. Není to už dvacet procent ukrajinského obyvatelstva? Naproti tomu se v roce 2018 ukrajinskými občany stalo pouhých 129 občanů Ruska...

13; Teď na to není vhodná doba. Zástupce generálního tajemníka NATO zhodnotil perspektivy vstupu Ukrajiny do Aliance. V NATO zatím nejsou připraveni přijmout Ukrajinu a Gruzii do Aliance a nedokážou odpovědět na otázku strategie ochrany těchto zemí před Ruskem.

14; Ukrajinci si našli alternativu k bankovním účtům. Spoří do slamníku. Ukrajinci většinově nedůvěřují bankám. Část Ukrajinců nic neuspoří a netvoří si žádné rezervy. Ale ani ti, co nějaké úspory mají, se ve své většině neobracejí na ukrajinské banky.

15; Pokus veřejně dráždit Putina nemůžou skončit ničím dobrým. Internet reaguje na protiruský výpad Zelenského, který byl evidentně směrován výhradně „patriotické“ části ukrajinského obyvatelstva.

16; V USA náhle zemřel senátor, který sehrál klíčovou roli v jaderném odzbrojení Ukrajiny Richard Lugar.

17; Ukrajina je v tuto chvíli skutečně příkladem pro svět, ale odstrašujícím. Alexej Puškov komentoval slova Vldimira Zelenského o poslání Ukrajiny „sloužit jako příklad demokracie pro postsovětské země“.

18; Když už se zdá, že na Ukrajině už člověka nemůže nic překvapit, ozve se „nesmělé“ ťukání: Vyplavalo video, na kterém polonahý budoucí prezident Ukrajiny tančí na vysokých podpatcích v taneční skupině homosexuálů. https://rusvesna.su/news/1556518865

19; Ruští gubernátoři budou soupeřit o dofinancování ve výši 20 miliard rublů. Efektivní práce gubernátorů podle patnácti indikátorů jim pomůže vydělat si dodatečné finanční zdroje pro své regiony.

20; Manžel hodil po manželce granát. Zahynuli oba. V Kyjevě čtyřiačtyřicetiletý muž během sporu použil proti manželce granát. Sám zemřel na místě, osmatřicetiletá manželka později zemřela v nemocnici v důsledku utrpěných zranění.

21; Armaty, S-400, Iskandery... Na ministerstvu obrany zveřejnili seznam vojenské techniky pro Přehlídku Vítězství.

22; Evropané mohou ušetřit 8 miliard euro každý rok díky „Severnímu proudu – 2“, který sníží cenu plynu.

23; Ve francouzském parlamentu bude projednáno zrušení sankcí proti Rusku, pokud se Rusko a Ukrajina dokáží dohodnout na sporných otázkách.

24; V Německu pochybují o schopnostech Zelenského čelit Putinovi. V tomto kontextu je příznačné znepokojení německé kancléřky Angely Merkel, která v tomto ohledu už své pochybnosti vyjádřila.

25; První už odešla. Lesbička, která utekla z Ruska, žádá Zelenského o ukrajinské občanství. V této souvislosti vypráví, jak před dvanácti lety uprchla z Ruska do Kyjeva.

26; Ukrajinský ministr, který označil obyvatele Donbasu za bastardy, se pokouší vymlouvat. Z celého půlhodinového interview byla vytržena jediná moje věta, stěžuje si Andrej Reva.

27; Ruská centrální banka omezila peněžní převody do Vietnamu, Číny, Kirgizie a Kazachstánu. Jde o součást boje proti šedé (nezdaněné) ekonomice.

28; Otec miliardáře plukovníka Zacharčenka dostal čtyři roky vězení. Formálně nejsou případy Zacharčenka staršího a mladšího spojeny, ale vede je stejný vyšetřovatel.

29; V Kremlu informovali o pasech pro Ukrajince. Tiskový tajemník Vladimira Putina poznamenal, že v současné době běží mezi Moskvou a Kyjevem „diskuse na dálku“.

30; V Rostovské oblasti bylo otevřeno centrum pro vydávání pasů občanům Luganské republiky. Zítra zahájí svou činnost.

31; V Nigérii byli uneseni naftaři z Velké Británie a Kanady. Probíhá záchranná operace.

32; Od vojáků ukrajinské armády žádají peníze pro velitele „OOS“ (dříve ATO) Najeva. Prostředky ukradené státu a vojákům půjdou na dárky pro ukrajinského generála u příležitosti pátého výročí vstupu generála do současné funkce.

33; Putin: Na společném občanství Rusové i Ukrajinci jen vydělají. Už mnohokrát jsem říkal, že Ukrajinci a Rusové jsou bratrské národy. A já osobně si dokonce myslím, že jsme jeden národ.

34; Nástupní plochy poblíž ruských měst. Proč NATO zvyšuje vojenskou aktivitu v Pobaltí? V posledních letech vojenská cvičení Aliance v rámci plánu na „zadržování Ruska“ probíhají v Pobaltí takřka nepřetržitě.

35; Juncker nenašel žádný rozdíl mezi Porošenkem a Zelenským. Slyšel jsem prohlášení zvoleného prezidenta a nenašel jsem podstatný rozdíl mezi ním a Porošenkem, prohlásil šéf Eurokomise.

36; Starosta Lvova v rámci velikonoční tradice na náměstí poléval obyvatele města vodou z hadice.

37; V Charkově hodili granát na projíždějící auto. V důsledku exploze granátu byl zraněn pětačtyřicetiletý řidič vozidla.

38; V Norsku objevili „ruského bojového kytovce“. Běluha severní prý byla ochočená, nechala se pohladit a byla upnuta do postroje. Podle všeho prý utekla ruské armádě, pro kterou byla cvičena.

39; Ukrajinské ministerstvo zahraničí musí varovat občany Ruska, že je pro ně nebezpečné se nacházet v Donbasu, říká Grymčak. Podle názoru náměstka ministra bude toto varování druhem ochrany před ruskou armádou.

40; V Kyjevě byl rozvinut gigantický transparent na počet divize SS „Galizien“. O přítomnosti transparentu v centru Kyjeva informoval ředitel Ukrajinského evropského výboru Eduard Dolinskij.

41; Putin vyzval Zelenského, aby vrátil Saakašvilimu ukrajinské občanství. Saakašvili kontroval tvrzením, že to byl Putin, který nabádal Porošenka, aby jej vyhnal ze země.

42; Klimkin informoval o tom, proč je Ukrajina podle OSN jednou z nejnešťastnějších zemí světa. Za všechno samozřejmě může Rusko: ruská agrese na v Donbasu, ruská okupace Krymu, korupce, ekonomické problémy, sovětské dědictví, Černobyl...

43; Každý Rus by se radoval ze „svatého“ ukrajinského občanství, říká Porošenko. Odcházející prezident prohlásil, že 140 milionů občanů Ruska se by ochotně přijalo ukrajinské občanství.

44; Byl zatčen šéf hlavního podniku Roskosmosu. Zamoskvorecký soud v Moskvě v pondělí uvalil vazbu na bývalého generálního ředitele společnosti Technomaš Dmitrije Panova.

45; Gruzínec vyskočil z vlaku, aby se vyhnul hraniční kontrole na Ukrajině. Během své předchozí návštěvy Ukrajiny překročil tento muž dobu pobytu na teritoriu země.

46; Nedaleko Moskvy byli zadrženi teroristé z Islámského státu. Informuje o tom tisková služba Vyšetřovacího výboru Ruské federace.

47; Zelenskij utekl před ruskými novináři v Turecku. Ruští novináři počkali na Zelenského před hotelem v tureckém Bordumu a pokoušeli se mu položit otázky o rusko-ukrajinských vztazích a Minských dohodách. Zelenskij se s nimi odmítl bavit a před zástupci tisku doslova utekl.

48; Polský taxikář záměrně najel do ukrajinského cyklisty. V polské Vratislavi uvalil soud tříměsíční vazbu na řidiče taxi, který úmyslně najel do ukrajinského cyklisty, protože mu nedal přednost a zboku do něj narazil.

49; Nezbude ti nakonec nic jiného, než si před ním kleknout. Porošenko varoval Zelenského před setkáním s Putinem.

50; V Neapoli pobodali ukrajinského herce. Utrpěl dvě bodná zranění břicha a byl převezen do nemocnice.

51; V Gazpromu informovali o plánu pro případ problémů s ukrajinským tranzitem a Severním proudem – 2“. Gazprom plánuje dodávky do Evropy a počítá přitom se všemi možnými scénáři, prohlásil náčelník sekce Gazprom export.

52; Kde jinde než na Ukrajině... Na svatbu ve Lvově přišli hosté v nacistické uniformě. Informoval o tom ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij.

53; USA vyvíjejí biologickou zbraň přímo u hranice Ruska, říká Šojgu. Ministr obrany Ruské federace navrhl uspořádání konzultace o dané otázce.

54; Poprvé za posledních pět let bylo zveřejněno video s vůdcem Islámského státu Al-Bagdádím.

55; USA brání Rusku v práci pro OSN, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ruské ministerstvo zahraničí obviňují Spojené státy z toho, že brání práci zástupců Ruska v OSN.

56; Ukřižovali jste prezidenta! Pro 75% z vás Kristus dnes nebyl vzkříšen. Vy jste ho ukřižovali 21. dubna, napsala Jelena Novackaja v reakci na výsledek druhého kola prezidentských voleb.

57; Bývalý poslanec Nejvyšší rady: Polské tajné služby chystají ve Lvově „Polské jaro“. Tímto způsobem reagoval na slova odstupujícího lvovského gubernátora Olega Siňutky o tom, že jakékoli fámy o oddělení Haliče od Ukrajiny je třeba vnímat jako provokace Ruska.

58; USA ignorovaly severokorejský účet ve výši 2 milionů dolarů za léčení Američana Otto Warmbiera, který byl v Severní Koreji vězněn a upadl tam do kómatu. Pacient byl před dvěma lety ještě živý vydán do USA, kde o několik dní později zemřel. Americká strana tvrdí, že zdravotní problémy byly následkem nelidského zacházení, konkrétně dušení.

59; V KLDR byl promítán dokumentární film o návštěvě Kim Čong-una v Rusku.

60; Video s klečící Ksenií Sobčak u Zelenského se objevilo na internetu. Televizní moderátorka Ksenija Sobčak vystavila na Instagramu video ze společného vystoupení s nově zvoleným prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským.

61; V roce 2018 utratila Ukrajina za zbraně 4,8 miliardy dolarů. Je to o 2,6% více než za rok 2017.

62; Byly zveřejněny výsledky průzkumu, co si myslí Rusové o ukrajinských volbách. 30% Rusů sledovalo volby pozorně. Výsledky voleb 55% Rusů vůbec nezajímaly, 31% upřednostňovalo Zelenského, pouhá 2% sympatizovala s Porošenkem.

63; Vládní vojska Libye vytlačila Haftárovu armádu z jižních oblastí Tripolisu.

64; Do Španělského parlamentu se poprvé po 40 letech dostala s 12% ultrapravicová strana. Nejvíc hlasů získala vládnoucí Socialistická strana práce Pedra Sáncheze.

65; Ruská dopravní policie chce vytvořit databázi nejagresivnějších řidičů.

66; Byl zveřejněn celkový počet hackerů na světě. Zpočátku se dali spočítat na prstech jedné ruky. Nyní jich je několik desítek tisíc.

67; Švédský list Sydvenskan: Putin se stará o Rusy všude na světě, ale autor článku zapochyboval, že mu jde skutečně o prosté lidi.

68; Rusko vzkřísí projekt malých raketových člunů „Ovod“. Po modernizaci spočívající ve výměně motorů, radioelektronického vybavení a výzbroje se vrátí k vojenským jednotkám.

69; Rusko snížilo podíl dolaru v zahraničním obchodu. Z a pět let zúčtování v rámci zahraničního obchodu se podíl dolaru snížil na 56,1%. Zvýšil se podíl eura (o 26,6%) a rublu (o 14%).

70; Dvě třetiny společností operujících na území Ruska slíbily letos zvýšení mezd svým zaměstnancům.

71; Rusko předalo Kirgizii zdarma vojenskou techniku za 385 milionů rublů za přítomnosti ministra obrany Sergeje Šojgu.

72; Ropa plynoucí ropovodem Družba odpovídá ruským státním normám (GOST). Byly prověřeny vzorky od poslední březnové dekády do konce dubna. Rozbor byl proveden za účasti zástupců Transněfti.

73; Rusko povolilo ukrajinský tranzit zboží do Kirgizie a Kazachstánu.

74; The National Interest: Amerika nesmí dovolit Rusku, aby se znovu stalo supervelmocí. USA budou podporovat Ukrajinu v jejím boji proti Rusku.

75; OBSE by si měla vzpomenout na své poslání. Podle slov běloruského prezidenta OBSE vůbec nereaguje na nahromaděné problémy, natož aby je řešila, což je jejím hlavním úkolem.

76; Putin se po svém prohlášení o společném ruském a ukrajinském občanství s novináři rozloučil ukrajinsky.

77; V Zelenského okolí nevyloučili trestní stíhání Porošenkova okolí. Pravomoci Porošenkova týmu končí v květnu.

78; Ruský nejvyšší soud prohlásil nekonečné účtování úroků z mikroúvěrů za nezákonné.

79; Státní tajemník USA prohlásil, že se rusko údajně vměšuje do amerických voleb od roku 1974 a hodlá v tom pokračovat až do roku 2050.

80; U města Poltava zranili granátem starší ženu na mopedu. Okolnosti incidentu se vyšetřují.

81; Gazprom oznámil rekordní zisk. Podle výsledků roku 2018 činil zisk Gazpromu 1,456 bilionu rublů, což je více než dvojnásobek oproti předchozímu roku.

82; Puigdemontovi zakázala Ústřední volební komise účast ve volbách do evropského parlamentu.

83; Ve „Hře o trůny“ byl odhalen plagiát ruských národních pohádek. Specialisté na antropologii a sociologii Petrohradské státní univerzity nalezli četné shody u jedné z hlavních postav s „Ivanuškem-hlupáčkem“ (Hloupý Honza).

84; V centru Paříže hořel dnes večer hotel. Hosté a personál byli evakuováni.

85; Varvara Karaulova vyzvala ženy, které se připojily k Islámskému státu, aby se vrátily domů.

86; Německý poslanec za AfD Gunnar Lindemann vyzval k tomu, aby byl Porošenko pohnán před mezinárodní tribunál. Přímých důkazů je více než dost.

87; Šojgu označil odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu za první krok v závodě ve zbrojení. Západ sází na silové řešení konfliktů zájmů, ačkoli epocha jednopolárnosti odchází do minulosti.

88; Gazprom nezměnil své plány dokončit „Severní proud – 2“ ještě letos, tj. v roce 2019, navzdory požadavku Dánska na žádost o třetí trasu plynovodu.

89; Erdogan navrhl Trumpovi, aby vytvořili pracovní skupinu pro nákup S-400.

90; Polsko se domluvilo s USA na zvýšení počtu amerických vojsk v zemi. Prezident Andrzej Duda navrhl pojmenování nové základny „Fort Trump“.

91; Karaulova promluvila o tom, že se stydí za svůj pokus přidat se k Islámskému státu.

92; Zelenskij se chystá odvolat pět ministrů.

93; NASA: Na Mezinárodní kosmické stanici byl zjištěn problém s dodávkami elektřiny. Posádka není ohrožena.

94; Pentagon popřel prohlášení Polska o zvýšení vojenské přítomnosti.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.4.2019

  1. proud napsal:

    Vzhledem k tomu ze by Ukrajinu rad zabral kriminalni Izrael pro svy kriminalniky a nechal si tam jen par otroku,je tahle otazka opravdu jenom pitome recnicka,protoze vsichni vime ze siozidum uz talmud narizuje vybijet nejschopnejsi z "goju",kdyz nejdou vybit,pak vyhnat,dostane se na ne jindy:..............."4; Vrátí se na Ukrajinu političtí emigranti? Za uplynulých pět let Porošenkovy vlády skončilo v politické emigraci dost velké množství známých ukrajinských osobností."..........Ale kdyz tak premejslim,mozna by to nebylo spatny,Rusove i my ostatni bysme to aspon meli blizko ke konecnymu zuctovani s nepritelem sveta a lidstva!!!

    • proud napsal:

      Opravdu nebezpecny skodny je potreba nejdriv odrezat udy a pak najit a rozmacknout jeji hlavu..........Obracene by to bylo mozna lepsi,ale s nebezpecim ze se "mor" nekde uchyti a po par generacich se bude snazit vratit a znova nicit ceho dobry lidi bez nej dosahli,tak jako cely veky nedela ten parazit nic jinyho..........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!