To je to, oč lži a zlu běží

ukomKaždý u nás dnes ví, že v otázce postoje k nejzávažnějším problémům dneška, kterými jsou vztahy našeho státu vůči USA, vůči Rusku, vůči EU a vůči NATO, je naše veřejnost rozdělena na dvě početně zhruba stejné poloviny – a tento poměr zůstává už roky nezměněn vzdor zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií změnit tento poměr tak, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATO.

Jak je to možné? Jak je možné, že média, tak finančně mocná a tak svorná ve snaze učinit z nás názorově jednotné proamerické a protiruské stádo v této své snaze tak fatálně selhávají? Jaký to balvan jim to stojí v cestě, že nejsou s to jej překonat a z vykolíkované cesty jej prostě a jednoduše odvalit? To je ten balvan tak těžký, to má takovou váhu, že 24 hodin bubnové palby prozápadní oficiální propagandy do českých hlav každý den a prakticky už od sametu až dodneška, se od těch českých tvrdých hlav tak bezúspěšně odráží?

Co je tedy ten balvan zač? Z jakého materiálu je složen, že má tak fantastickou sílu odolat tak mocnému propagačnímu vichru a bouři, které se ho snaží rozpůlit, rozčtvrtit, rozbít a už jako sutinu jej odsunout stranou?

Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda. To jen pravda a nic jiného na světě než právě ona, dokáže být vůči nejmocnějšímu tlaku sil opačných - čili lži - takto silná a nezdolná. Zatím se jí přes všechna protivenství proti ní drží polovina našich lidí a každý ví, že kdyby se té pravdě nemilosrdně a bez přestávky netisklo hrdlo, vyznávala by ji dnes bezesporu jejich přesvědčivá většina.

Ví se to ve Washingtonu i Bruselu, a ví se to i ve zpravodajské redakci České televize. A protože se to tam ví, neočekávejme, že se někdy od ČT dočkáme jakékoli její nestrannosti, ke které se ve svém kodexu hlásí a kterou by měla tedy praktikovat též tak, že k ožehavým problémům dneška bude zvát účastníky debat tak, aby rovnoměrně zastupovali ony dvě názorově stejně početné poloviny našich občanů. Čili jeden proti jednomu, dva proti dvěma, tři proti třem atd.

Jenže kde by pak zůstalo ono potlačování pravdy, které je dnes západním úkolem nejpřednějším? Takže vše zůstane při starém a debatéři se do budovy ČT budou i nadále svolávat nikoli tak, jak odpovídá skutečné síle obou našich názorových táborů, ale tak, jak by si Washington, Brusel a zpravodajská relace ČT přály, aby ty tábory vypadaly. Čili tak, jak tomu při všech názorových debatách v ČT bylo dosud vždy a jak tomu bylo i včera večer v pořadu Komentáře a Události, v němž proti jedinému odpůrci EU Okamurovi zasedli hned tři její nejbujněji nadšení příznivci Petříček, Bartoš a Kučera. A takto ve svorné trojici se snažili osamoceného Okamuru kus po kuse trhat a EU zato vynášet do nebes. A to vcelku a šmahem včetně Evropskou unií znovu potvrzeného dvojího standartu potravin, horšího v někdejších socialistických zemích, a lepšího v zemích i původně kapitalistických. Protože proč by se měl člověk spravedlivý z východu zaobírat kvalitou stravy materiální, když se mu v oblasti stravy duchovní a ideové nabízejí tytéž lahůdky, jaké konzumují jeho přátelé ze společenství západního? A to společenství jediného, kde se za měsíc poslancování v jeho organizaci nejčelnější, jíž je EU, dá i pro „východňara“ vydělat téměř čtvrt milionů korun? Že ano pane Kučero, pane Polčáku, pane Poche, pane Petře Fialo a vůbec všichni vy poslanci a oslavovatelé i současné „polisabonské“ EU, která vám, jak už kdosi řekl, fakticky nikoli mzdy vyplácí, ale spíš vás jimi podplácí?

Ale nic, lepší asi je nic si z takovýchto nepříjemných věcí nepřipomínat, mít na očích i uších klapky, nedbat pravdy a pochodovat tam, kam nás současný nepoctivý svět vede. Protože to je to, oč dnes silám lži a zla běží.
7 Komentářů k To je to, oč lži a zlu běží

 1. ASSANGE ODSOUZEN: ROK VĚZENÍ! napsal:

  Novinář Julian Assange byl dnes za porušení podmínek kauce odsouzen k maximálnímu trestu, na 350 dnů ve vězení!

  Soudkyně londýnského soudu Deborah Taylorová ve středu uvedla, že Assange si zaslouží téměř roční trest vězení vzhledem k závažnosti svého činu (švédská kauza). Vyhledání azylu na ekvádorské ambasádě v Londýně bylo podle soudkyně „úmyslným pokusem (Assange) pozdržet výkon spravedlnosti“.

  Sedmiletý Assangeův pobyt na ekvádorském velvyslanectví vyšel britské daňové poplatníky na 16 milionů liber (477 milionů Kč), dodala Taylorová.

  Assangeův právník Mark Summers ve středu před soudem prohlásil, že jeho klient porušil podmínky kauce ze strachu, že bude vydán do USA. Assange se podle Summerse důvodně obával, že bude ve Spojených státech vystaven špatnému zacházení a že by mohl být poslán do amerického internačního tábora Guantánamo pro osoby podezřelé z terorismu.

  Zítra ve čtvrtek 47letého Assange čeká další soudní jednání týkající se jeho případného vydání do USA. Nynější šéf WikiLeaks, Islanďan Kristinn Hrafnsson, ve středu řekl, že půjde o „velký boj“ a o otázku „života a smrti“.

  https://www.lidovky.cz/svet/assange-byl-za-poruseni-podminek-kauce-odsouzen-na-350-dnum-ve-vezeni.A190501_130345_ln_zahranici_ele

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6980011/Wikileaks-founder-arrives-court-London-sentencing.html

 2. DIKTÁTORKA MAYOVÁ VĚZNÍ ASSANGE napsal:

  Assangeovi příznivci zaplatili v roce 2012 londýnskému soudu kauci £340,000. Kauce propadla státu v roce 2012, když se Assange ukryl na ambasádě.

  Takže, milá soudkyně Deborah Taylorová, nelze trestat dvakrát (propadnutí kauce 2012 a vězení 2019) za stejnou věc!

  https://www.theguardian.com/media/2012/sep/04/julian-assange-backers-lose-bail

  • proud napsal:

   Nejde o stejnou vec................a mimochodem,paklize Assange nejednal tajne se souhlasem,pak je mrtvej,at ho odsoudi kdokoliv za cokoliv......prilis toho vi. To jsou ti "hrdinove" co jich jsou plny hrbitovy a ovcanum je to sumak! Skoda jich,kdyby se nejdriv venovali pomoci zmen ovcanu v obcany,pak by byli onema pravejma hrdinama,nejspis porad zivejma a tedy platnejma......Takhle jen dokaze vsem,ze "nejde beztrestne hrat",natoz vyhrat,je to nejaka vyhra,hrdinstvi?...............

  • proud napsal:

   ..........ani neodjede do pekla na bilym koni...............

 3. Eschatolog napsal:

  pr-oude, ne každý pod Řípem je Čurda, i když z vonkajšku to tak vyzerá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!