Kontra-petice: Vraťme Českou televizi a Český rozhlas těm, kdo ji platí

propaganda-5Senát by se na jedné ze svých nadcházejících schůzí měl zabývat peticí na obranu veřejnoprávních médií před údajnými nežádoucími zásahy politiků. Petici podepsalo na 16 tisíc lidí. Světlo světa však spatřila také petice, která té první oponuje. Její autoři tvrdí, že je třeba veřejnoprávní média vrátit občanům. A stručně vysvětlují proč. Nově zvolený senátor David Smoljak se jal bránit veřejnoprávní média. Využil k tomu petici nazvanou „Braňme média veřejné služby!“, pod kterou je podepsáno na 16 tisíc lidí, mezi nimi např. i publicista Tomáš Klvaňa.

„Současná mocenská aliance vysílá do všech mediálních rad cílevědomě zástupce proudu, který chce zpochybnit samu podstatu existence veřejnoprávních médií, zničit je, a tyto principy otevřeně vyhlašuje,“ řekl Aktuálně.cz Smoljak.

Senátor Jiří Drahoš se domnívá, že tu existuje tlak na omezení svobodné práce veřejnoprávních médií, a má za to, že je tomuto tlaku jednoznačně třeba bránit.

Světlo světa však spatřila také petice z onoho proudu, o němž mluvil Smoljak, která požaduje návrat veřejnoprávních médií k těm, kteří si je platí, tedy k občanům.


 

Kdo chce petici podepsat, může tak učinit na speciální e-mailové adrese media.koncesionarum@email.cz, přičemž je  třeba uvést celé jméno a příjmení, bydliště, profesi, popř. věk, který však není nutné uvádět. Seznam podepsaných bude pravidelně zveřejňován.

Další možností je podepsat petici zde: https://www.petice24.com/vrate_veejnopravni_media_jejich_koncesionam?a=2

Text petice:

V těchto dnech byla zveřejněna petice některých politiků a televizních pracovníků, která vyzývá k obraně médií veřejné služby. Značně emotivně nám je zde předložena teze, podle níž jsou veřejnoprávní média v České republice „ohrožena“, a to ze strany „ústavních činitelů a jejich příznivců“. Petice žádá prosazení „zákonných pojistek, které tato média vymaní ze závislosti na politické (z)vůli mocných“.

My, níže podepsaní, se domníváme, že jde o naprosto bezprecedentní veřejnou lež a vyvolávání paniky, která má zakrýt skutečné ambice autorů oné petice, totiž totální a zákonem potvrzené ovládnutí veřejnoprávních médií, tzn. především veřejných prostředků ve výši celkem cca 10 miliard ročně, které musí podle zákona platit každý koncesionář (vlastník rozhlasového nebo televizního přijímače), tedy i my všichni. Jsme přesvědčeni, že autorům petice nejde o záchranu svobody slova, nýbrž o nekontrolovatelný dosah na tyto prostředky z našich kapes.

Zákony o České televizi a Českém rozhlase definují smysl a důvod existence těchto institucí (a tedy naplňování veřejné služby v médiích, za niž si platíme) takto: Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního, resp. rozhlasového vysílání jsou zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů, vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví, tak aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti.

My, níže podepsaní, jsme přesvědčeni, že veřejnoprávní média tento úkol dlouhodobě neplní, jsou hlasateli jednoho typu názorů a ignorují nebo ostrakizují jiné, nepřipouštějí diskusi a likvidují názorovou pluralitu.

Vyzýváme naše zastupitele, aby vrátili veřejnoprávní média do rukou těch, kdo si je platí, koncesionářů, a nepřipustili jejich ovládnutí jedinou názorovou a mocenskou skupinou.

Asociace nezávislých médií 

Praha 30. 4. 2019
7 Komentářů k Kontra-petice: Vraťme Českou televizi a Český rozhlas těm, kdo ji platí

 1. .lak napsal:

  Chybí vám vzdělání ze strašících pohádek a potom se neorientujete v reálu děti hop 09°°.
  Vážně, ale dříve přeci věděli že u vlkodlaků jsou na kšeft helpervexláci upíři plutokracie. Nemelte, darujte krev a zaplaťte, nejste roboti. Di Hu
  https://www.youtube.com/watch?v=FpS_Zgy8kmw
  https://www.youtube.com/watch?v=7Gr63DiEUxw

 2. HVzV? napsal:

  NEJPRVE BY SE PRÝ MĚLA ŘEŠIT OTÁZKA KDO VLASTNI TV PRÝ TI KDO V NI PRACUJI

  tedy fakticky pan ředitel.
  Jdou pomluvy,že chce rozpustit tv rezervu 4 miliardy přivést ji lidově na buben odborně vyjádřeno ji vytunelovat,pak řici,že nemá penize, ačkoli má stamiliony a nějak mu uniklo,že by,když mu tv patři měl by platit za občany i koncesionářské poplatky.
  Prý jde vize dále, postavi pak ovčany ČR před rozhodnuti,bud vám zvýšim koncesionářský poplatek ,nebo tv prodám a s pytlem peněz uteču na Kanárské ostrovy,kde v džungli budu prý mezi kanárama zpívat jak jsou v ČR občané blbí a k tomu mistři světa ve skoku na špek.!

 3. HVzV? napsal:

  OHLUPOVADLA TISKU A TV NEJSOU ODPOVĚDNA OBČANŮM,KTEŘI JE PLATI

  jsou prý odpovědna zástupcům politických stran.
  Cilem ohlupovadel je pro ně usurpovat moc,zmanipulovánim informaci tak,aby byl ukraden volbami voličům hlas a tedy i jejich moc a navic si toto podvodnické jednáni maji i zaplatit.

  Z KONCESIONBÁŘASKÝCH POPLATKŮ A Z HESLA OHLUPOVADLA PATŘI TĚM,KTEŘI V NICH PRACUJI.

  Tak si zlý ředitel,tedy ten komu prý sdělovadla patři, zajištuje svůj stamilionový majetek,přičemž ho ani nenapadne,.že musi,když mu ty objekty patři platit i koncesionářské poplatky.

  NIKOHO V ČR PRÝ ANI NETUŠI ,ŽE TAKTO ZMANIPULOVANÉ VOLBY JSOU VLASTNĚ PODVODEM A VŮBEC PLATIT NEMUSI!

  Zdejši lidovi komentátoři vědi,že z petice maji majitelé podvodně ziskané moci a sám ten ředitel zla jen srandu a proto se neobjevi komentáře,které by takové podvodniky hleďely odstranit a navrhly řešeni jak se jich zbavit .
  Napíšeme opravdu svými komentáři novou knihu bezceler

  JAK BUDEME NADÁLE NIČIT REPUBLIKU A Z RUIN SE UŽ DNES KRÁSNĚ KOUŘÍ??

  Hola hola hej na nic nečekej a utíkej!
  Utikali jsme tehdy a zvládnem to i dnes,moc se ty režimy neliši no,ni?

 4. HVzV? napsal:

  LŽIVÍ SPINDOKTOŘI REŽIMU SI CHTĚJI UCHOVÁNAT DÁLE KORYTA A OHLUPOVAT VEŘEJNOST

  píši,že prý je informačni prostor plný dezinformaci,konspiračnich a prý lživých zpráv.Překlad je

  Nemáme žádné důkazy,jen chceme dále lhát a fasovat za menipulováni občanů
  neskutečné penize.

  VEŘEJMOPRÁVNI MEDIA SE NEMI NIKDY DOSTAT ZPĚT DO RUKOU TĚCH,KTEŘI SI JE PLATI.

  Chceme si vynutit zákony,které nám umožni dále zastávat mista manipulátorů,lhářů a dobře zaplacených spindoktorů,kteři by rádi dále působili rozval republiky tak,že volby nemusi kvůli zmanipulovaným voličům a tedy i jejich vlastně námi ukradeným hlasům vůbec platit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!