Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.4.2019

pravyy_sektor_boevik_s_pistoletom1; Ukrajinského nacistu a známého člena Pravého sektoru Grigorije Bačalu zabil v předvečer Velikonoc strom o jeho smrti informuje místní oddělení Pravého sektoru.

2; Na Ukrajině na státní úrovni oslavili 75. výročí vytvoření divize SS Galizien. Akce byla povolena na nejvyšší úrovni.

3; Vojenský poradce Zelenského vyhrožuje úderem na místa, kde ho nikdo neočekává, a žádá, aby byl vpuštěn do NATO. Pusťte mě do NATO, protože tam je demokracie, protože tam je svoboda, prohlásil.

4; Horší než „babské rady“: „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun poradila Ukrajincům, jak předcházet kocovině po nadměrné konzumaci alkoholu.

5; Putin totálně přehrál Ukrajinu, říká aktivista Majdanu. Jde o nabídku ruských pasů Ukrajincům a doporučení vrátit ukrajinské občanství Saakašvilimu. Nemáme ani co na to říci, protože sami jsme stejnou nespravedlnost tolerovali, přiznává Jurij Kajsanov.

6; V tuto chvíli se rozhoduje o budoucnosti Ruska a celého světa. Známý ekonom Michail Chazin se rozepisuje o přicházejících globálních změnách.

7; Ukrajinská „demokracie“. Na co všechno Zelenskij zapomněl. Ve své reakci na Putinův krok s udělováním občanství zájemcům z Ukrajiny Zelenskij vychválil ukrajinskou demokracii tak, že vlastně zdůraznil její tragické nedostatky.

8; Vyšel naprosto skvělý článek – otevřený dopis Pavla Gubareva Vladimiru Zelenskému s názvem „My nejsme zombie, jsme Rusové“. Už dlouho se ve veřejném informačním prostoru neobjevilo tak důkladné shrnutí příčin a povahy ukrajinsko-donbaského konfliktu. Článek reaguje na Zelenského prohlášení, že obyvatelé Donbasu jsou „zombie“.

9; Armáda zveřejnila detaily účasti vojenské techniky na Přehlídce Vítězství. Vše je nyní možné zjistit pouhou návštěvou speciální část stránky Ministerstva obrany.

10; „Ať chceme nebo ne, válka bude“. Každý, kdo říká, že se vyhneme válce, pokud opustíme Novorusko a Malorusko nebo dokonce Sýrii a přistoupíme na podmínky Západu, je pitomec.

11; Na Rovenské jaderné elektrárně vznikl požár. Na jeho likvidaci se podílelo 36 hasičů a deset kusů techniky.

12; Gorbačov se obrátil na Rusko a USA. Prohlásil, že jaderné zadržování neochrání svět, ale naopak jej vystavuje nebezpečí.

13; Autobus z Kyjeva se v Rusku srazil s KamAZem. Dvacet zraněných, z toho tři Ukrajinci byli převezeni do nemocnice. Podle slov záchranářů se v autobusu nacházelo v okamžiku nehody 52 osob, toho dva řidiči a jedno dítě.

14; Příprava na útěk. Generální prokurátor Lucenko prodává své víkendové sídlo a nemovitost v centru Kyjeva. Otálení Ústřední volební komise se zveřejněním výsledků voleb je spojeno s nutností poskytnout čas Porošenkově partě k útěku.

15; Den Vítězství bude pro Zelenského „prověrkou všiváctví“, říká aktivistka Taťjana Monťjan. Voliči prožijí šok, pokud se ukáže, že „koupili zajíce v pytli“.

16; Puškov se jízlivě vysmál „svatému ukrajinskému občanství“, o kterém mluvil Porošenko. Rusové sní o lecčems, ale ukrajinské občanství to rozhodně není.

17; Zelenského advokát vyjádřil svůj osobní názor, že první Zelenského návštěva by měla směřovat do Lvova. Lvovská oblast je jediná, kde Zelenskij nevyhrál nad Porošenkem.

18; Zelenského vítězství není úspěchem demokracie, ale naopak příznak její hluboké krize, říká francouzský expert. Jeho vítězství svědčí o naprosté ztrátě důvěry veřejnosti k politickým elitám.

19; Trump za dva roky učinil 10 tisíc lživých prohlášení. The Washington Post si vede evidenci od momentu, kdy se Trump ujal funkce prezidenta.

20; Dva námořníci zemřeli na ruské lodi cestou do Jihoafrické republiky. Členové posádky se cítili špatně a zemřeli jen několik hodin po sobě.

21; Na americkém segmentu Mezinárodní kosmické stanice vznikla mimořádná situace. V současné době specialisté z NASA zkoušejí zjistit příčiny události a obnovit činnost systému.

22; Letecká společnost Utair může přestat létat. Společnost přiznala nesrovnalosti ve finanční sféře, které mohou ovlivnit další činnost.

23; Zmužnělý Lukašenkův syn překvapil uživatele internetu. Čtrnáctiletý Nikolaj už přerostl svého otce a vypadá starší, než ve skutečnosti je.

24; Na Ukrajině jsme ztratili veškerou kulturu, všechno cenné jsme spláchli do záchodu, říká národní umělec Ivo Bobul. O kultuře rozhodují lidé, kteří se bojí konkurence. Brání tak skutečným talentům v prosazení.

25; Maniak na Kypru tři roky zabíjel cizinky. Zavraždil pět žen a dvě dívky. Ve svém přiznání uvedl, že těla tří svých obětí nacpal do kufrů a hodil do jedovatého jezera Kokinopezula.

26; V Centru Doněcka bude uzavřeno pro automobilový provoz včetně hromadné dopravy v souvislosti s oslavami 1. máje.

27; Obchodníci v Rusku chtějí zavést clo ve výši 15% na všechny zásilky ze zahraničí. Skupina síťových obchodů chce dosáhnout zavedení jednotného poplatku za všechny zásilky ze zahraničí.

28; Ústřední volební komise na Ukrajině vyhlašuje oficiální výsledky druhého kola prezidentských voleb. Z kompletního počtu odevzdaných hlasů pro Zelenského hlasovalo 73,22% voličů. Po odečtení neplatných hlasů se výsledek zvýší na 75%.

29; Vojáci objevili v Himálaji stopy sněžného muže. Vojenští alpinisté spatřili nedaleko základního tábora Makalu otisk stopy o rozměru 32x15 palců.

30; V Nikolajevě námořník čtyři hodiny šikanoval novobrance. Pokud bude obviněnému dokázána vina, hrozí mu odnětí svobody na pět let.

31; Na Moskevské burze zmizelo obilí za 2,4 miliardy rublů. Na burze byl zaregistrován nedostatek obilí při obchodování na surovinovém trhu.

32; Japonský imperátor se vzdal trůnu. Éra „Nastolení míru“ skončila. Nyní přichází éra „Překrásná harmonie“.

33; Vladimir Zelenskij byl oficiálně prohlášen za zvoleného prezidenta Ukrajiny. Po devíti dnech.

34; V Rostovské oblasti bylo otevřeno centrum pro výdej pasů obyvatelům Doněcké republiky. Včera bylo analogické centrum otevřeno pro obyvatele Luganské republiky v Novošachtinsku.

35; Bělorusko zastavilo přijímání ropy z Ruské federace přes ropovod Družba, aby se umožnilo odčerpání pěti milionů tun znečištěné ropy z potrubí.

36; Na kyjevském letišti Borispol ukazovali mapu Ukrajiny bez Krymu. Video přišlo překvapivě z ministerstva pro informační politiku. Bylo zahájeno trestní řízení ve věci útoku na územní celistvost Ukrajiny.

37; Doněcké ministerstvo vnitra informuje o režimu vydávání dokumentů za účelem získání občanství Ruské federace. Přijímání občanů Republiky bude zahájeno 3. května 2019 v aparátu Migrační služby Doněcké republiky.

38; Českému vojákovi hrozí doživotní vězení za uniformu Domobrany Doněcka. První slyšení v případu se konalo 29. dubna. Erik Ešt se hájí tím, že v Doněcku byl jen na návštěvě a uniformu si oblékl jen kvůli pořízení fotografie. Obžaloba ale našla jeho anonymní účet na sociální síti, kde je mnoho důkazů o jeho účasti v bojích.

39; Krok k uznání? Nejvyšší soud Ukrajiny přikázal uznávat dokumenty vydané v Doněcké a Luganské republice. Po tomto rozhodnutí Nejvyššího soudu Ukrajiny se pro občany objevila zákonná možnost využít dokumenty národních republik.

40; V kostele mě nehledejte. Zelenskij tvrdě odpověděl vojákovi, který mu vyčet, že nebyl v kostele: Znovu za něho udělá všechno jeho tým...“.

41; Ten systém je třeba změnit. Putin komentoval situaci s ropovodem Družba. Prohlásil, že samokontrola jakosti ze strany naftařů je nedostatečná.

42; Ruské pasy pro Donbas. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo protest. Ukrajina požaduje zrušení výnosů prezidenta Ruska z 24. dubna 2019 č. 183 a z 18. února 20127 č. 74.

43; Krize ve Venezuele. Guaidó vyhlásil finální etapu svržení Nicoláse Madura. Oficiální moc tvrdí, že má vše pod kontrolou. V současné době probíhá proces zneškodňování nevelké skupiny zrádců z řad armády.

44; Armáda Doněcké republiky zklidnila nepřítele. Jeden ukrajinský ozbrojenec byl zlikvidován, dva byli zraněni.

45; Rusko odvolá velvyslance v Bělorusku. Babič je v úřadu od srpna 2018.

46; V Kremlu vysvětlili, proč nepozvali zahraniční státníky na Přehlídku Vítězství. Peskov vysvětlil, že zahraniční státníci budou pozváni na kulatější pětasedmdesáté výročí příští rok.

47; U Černobylu žena pokousala policistu a mlátila ho montážním klíčem. Probíhá vyšetřování incidentu.

48; Porošenko poblahopřál Zelenskému k oficiálně potvrzenému vítězství a domluvil se s ním na setkání. Poznamenal, že nyní Ukrajina musí všem partnerům předvést jednotnou pozici.

49; V Poltavské oblasti opilý účastník ATO hodil granát na starší ženu s dospělým vnukem. Zraněna byla náhodná kolemjdoucí. Utrpěla střepinová zranění břicha a nohy.

50; Zelenskij slíbil, že bude pracovat jako George Washington. Slibuji, že vás nezklamu.

51; Ruské ministerstvo financí chystá prověrku rublu na pevnost. Ministerstvo v květnu prudce zvýší nákupy zahraničních měn na Moskevské burze, předpovídají analytici Raiffeisenbank.

52; Rusko aktivně rozvíjí vojenskou infrastrukturu na Kurilských ostrovech. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

53; Železné nervy. Po výzvách USA k převratu zůstala venezuelská armáda na Madurově straně.

54; Zelenskij se setkal s metropolitou Onufrijem a rozkolníky. O obsahu schůzky s metropolitou Onufrijem není nic známo.

55; Erdogan učinil důležité prohlášení ohledně Venezuely. Venezuelský ministr zahraničí Joge Arreaza tureckému prezidentovi poděkoval.

56; Na Ukrajině se konaly soutěže na počest vojsk SS. Informoval o tom ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij.

57; Putin vyměnil velvyslance v Bělorusku. V dubnu běloruské ministerstvo zahraničí obvinilo dosavadního ministra Babiče z ničení vztahů mezi oběma zeměmi.

58; Filaret vysvětlil Zelenskému, jak má naložit se získanou mocí. Zelenskij poděkoval Filaretovi za setkání a za rozhovor.

59; Trumpův poradce pro záležitosti války John Bolton vyzval Rusko, aby se nevměšovalo do událostí ve Venezuele.

60; Lékaři byli bezmocní. V Dněpropetrovsku zemřel v nemocnici třiapadesátiletý voják ukrajinské armády zraněný v Donbasu.

61; V Bělorusku pokračuje zatýkání vysoce postavených funkcionářů. Mezi zadrženými je zástupce státního tajemníka Bezpečnostní rady Andrej Vťurin a generální ředitel státní telekomunikační společnosti Beltelekom Sergej Svidojedov.

62; Média zjistila cenu Zelenského rekreace v Turecku. Třídenní pobyt jej mohl stát přes 30 tisíc dolarů.

63; Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo vzácné fotografie sovětských vojevůdců pořízené na přehlídkách.

64; Bylo zveřejněno interview s jediným buddhistickým kaplanem v ruské armádě Bairem Batomunkujevem. Působí jako láma v 37. samostatné gardové motostřelecké brigádě ve městě Kjachta v republice Burjatsko.

65; Byly zveřejněny záběry z nočního nácviku Přehlídky Vítězství v Moskvě.

66; Na Ukrajině oznámili katastrofální nedostatek peněz na armádu. Vojenský poradce nově zvoleného prezidenta Ivan Aparšin informoval o možnostech obranného rozpočtu země.

67; Expert informoval o jediné šanci pro Ukrajinu, jak přežít jako stát. Podle jeho názoru je to možné jen v jednotném civilizačním, geopolitickém a strategickém prostoru s Velkým Ruskem.

68; S novými technologiemi se na ruském trhu práce objevují nové profese. Je zapotřebí specialistů disponujících příslušnými návyky a znalostmi pro plnění nových funkcí.

69; Trump vyjádřil uznání japonskému císaři opouštějícímu trůn. Zdůraznil důležitost vzájemných vztahů Japonska a USA.

70; Na ruském ministerstvu zahraničí prohlásili, že rozpad Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu vrhá svět o 30 let zpátky.

71; Puškov prohlásil, že zná jen jednoho Rusa, který by stál o ukrajinské občanství. Je jím nechvalně známý uprchlý novinář Babčenko.

72; Prezidentka Estonska demonstrativně odešla z ceremoniálu přísahy nové vlády. Ceremoniál proběhl bez vlajek Evropské unie, které byly odstraněny na žádost nového předsedy parlamentu z Konzervativní lidové strany.

73; Notre Dame: Místo vyhořelé střechy byla vytvořena provizorní ochrana.

74; Medvedčuk varoval Zelenského před politickým, ekonomickým a sociálním krachem v případě pokračování protiruské politiky.

75; USA využívají uprchlíky v táboře Rukban jako živý štít, prohlásili v ruském štábu. Tábor se nachází v pětapadesátikilometrové ochranné zóně, kterou kontrolují američtí vojáci.

76; V Moskvě našli ve spalovně odpadů 14 granátů. Na místo nálezu byli přivoláni pyrotechnici. Okolnosti se vyšetřují.

77; V Číně byl výrobce metamfetaminu původem z Kanady odsouzen k trestu smrti za obchodování s drogami.

78; Na Novém Zélandu ve městě Christchurch byl zadržen další terorista.

79; Byl zveřejněn termín úplné obnovy fungování ropovodu Družba. Bude zapotřebí několika měsíců intenzivní práce.

80; Timošenková požaduje odvolán ministra Andreje Revy, který označil obyvatele Donbasu za bastardy. Na to, že před pěti lety v soukromém hovoru chtěla na devět milionů ruskojazyčného obyvatelstva Ukrajiny házet jaderné bomby, si přitom asi už nevzpomněla.

81; V Dagestánu byl zadržen ministr hospodářství republiky Osman Chazbulatov.

82; Do Činy byla poslána várka nových raket S-400 Triumf místo raket poškozených v roce 2017 v důsledku mořské bouře.

83; Prezidentský kandidát Joe Biden kritizoval ve své první předvolební řeči Donalda Trumpa.

84; Provládní kruhy (příznivci bývalého a současného prezidenta Hugo Cháveze a Nicoláse Madura) vyzvali lidi, aby vyšli do ulic a zabránili plánům amerického imperialismu na uchvácení moci.

85; Ve Státní dumě reagovali na hrozbu poradce Vladimira Zelenského o „neočekávaném úderu“. Poradce se tímto velkohubým prohlášením patrně pokoušel získat podporu západních zemí.

86; Vladimir Putin: Incident s nekvalitní ropou velmi poškodil ruskou ekonomiku i pověst.

87; Nyní už je Ústřední volební komise připravena rozpustit Nejvyšší radu. Informovala o tom šéfka komise Taťjana Slipačuk.

88; Dnes odpoledne začaly v Caracasu srážky policie a opozice.

89; Ukrajinská aktivistka a advokátka Monťjan: Vrahové Olese Buziny byli zavražděni ihned po svém činu.

90; Byly zveřejněny příjmy ředitele FSB za rok 2018. Za uplynulý rok vydělal 11,3 milionu rublů (zhruba 4 miliony českých korun).

91; Kde se nyní skrývá vůdce Islámského státu? Podle analýzy videa by se mohl nacházet v oblasti na východě Sýrie nebo na západě Iráku.

92; Porošenkova slova o nezávislosti Ukrajiny na ruském plynu nazvali v Kyjevě populismem. Ukrajina stále nakupuje ruský plyn, i kdyby ho nazývala švýcarským, slovenským, rakouským, polským, maďarským či prostě evropským.

93; Expert: Pokus o státní převrat ve Venezuele je odsouzen k nezdaru. Jakékoli pokusy obejít mezinárodní mechanismy je přímé vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu.

94; Americká média „přikázala“ Evropské unii, aby pomáhala Ukrajině. Existuje přinejmenším deset klíčových principů a politických priorit pro vlády Západu pro jejich spolupráci s Ukrajinou po volbách v roce 2019.

95; Marija Butina vyprávěla o podmínkách svého pobytu v americkém vězení. Prohlásila, že žije v přijatelných podmínkách. Dále informovala o podrobnostech své dohody s americkými vyšetřovateli.

96; Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu předvedlo první fotografie luxusního cross-overu Aurus Komendant.

97; Joškar-Olinský sbor Raketových vojsk je plně přezbrojen na rakety Yars.

98; Japonský následník trůnu Naruhito se stal císařem.

99; Ukrajinské ministerstvo zahraničí žádá celý svět, aby neuznávalo ruské pasy vydávané obyvatelům Luganské a Doněcké republiky.

100; Venezuelské úřady získaly kontrolu nad leteckou základnou v Caracasu, kde vůdce opozice Juan Guaidó údajně natočil videovzkaz s výzvou ke svržení úřadujícího prezidenta Nicoláse Madura.

101; Turci sou ochotni si připlatit za srbské hovězí. V loňském roce Turecko dovezlo ze Srbska 6.609 tun hovězího za 19,25 milionu euro, což je 9% celkového dovozu hovězího.

102; Porošenko navrhl Zelenskému, aby se spojili pro boj proti vydávání ruských apsů obyvatelům Donbasu.

103; Nákladní automobil ukrajinské armády najel na minu uloženou vlastními vojáky. Auto převáželo munici pro 122 mm houfnice D-30, které byly ukryty v areálu obce.

104; Medvedčuk vysvětlil, proč se Krym nikdy nevrátí k Ukrajině. Podle něj neexistuje šance, že by se situace v zemi změnila.

105; Manželka zakázala Zelenskému jednat s Putinem. Jelena Zelenskaja informovala, že její muž je připraven jednat s Ruskem, ale nechce tak činit ve formátu jeden na jednoho.

106; Vědci zkoumají DNA Leonarda da Vinci, aby našli jeho potomky. Vzorek DNA získali z pramenu vlasů ze soukromé sbírky v USA.

107; Za pět let se loďařské společnosti podařilo ušetřit téměř 25 miliard rublů a přitom ztrojnásobila počet lodí předaných ruské vojenské námořní flotile.

108; Zelenskij vyhlásil na sociálních sítích konkurs na funkci svého poradce. Hlavní požadavek je praxe v oblasti žurnalistiky a znalost ukrajinštiny, angličtiny a jednoho dalšího jazyka. Nabídka je psána ukrajinsky a rusky.

109; Ve Venezuele byl zablokován přístup k sociálním sítím poté, co Juan Guaidó prostřednictvím svého Twitteru vyzval občany nespokojené s režimem Nicoláse Madura, aby vyšli do ulic a ukončili jeho vládu.

110; Na Ukrajině se plánuje výroba nového zázračného speciálního obrněného transportéru pro námořní pěchotu.

111; Porošenko oznámil, že poslední dny svého prezidentství chce obětovat zpřísnění sankcí proti Rusku.

112; Venezuelský ministr obrany oznámil připravenost použít proti demonstrantům zbraně. Za pokusem o státní převrat ve Venezuele stojí Spojené státy.

113; Maďarsko a Slovensko v co nejkratší době chtějí obnovit tranzit ropy z Ruska.

114; Nový ruský velvyslanec v Bělorusku se jmenuje Dmitrij Mezencev.

115; USA požádaly Rusko, aby přestalo vítězit v Sýrii. USA varovaly před eskalací násilí na severozápadě Sýrie. Jakékoli podobné akce povedou k destabilizaci situace v regionu.

116; Putin a Erdogan telefonicky projednali situaci v Libyi.

117; Ve Venezuele napočítali pouhých třicet vojáků podporujících Juana Guaidó.

118; V USA označili nepokoje v Caracasu za „přelomový moment v plánu výměny vlády“.

119; Ministr energetiky Ruské federace Alexandr Novak a viceprezident Evropské komise Maroš Šefčovič v telefonickém rozhovoru projednali perspektivy trojstranných rozhovorů mezi Ruskem, Evropskou unií a Ukrajinou ohledně tranzitu plynu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!