DONBASKÁ ZASTAVENÍ 17. – ČESKÁ VLAJKA V PRVOMÁJOVÉM PRŮVODU V LUGANSKU

KODAK Digital Still CameraLugansk (LLR), 1.května 2019. Podruhé jsem byl přítomen na 1.máje v Lugansku. V roce 2017 jsem stál pod tribunou na Divadelním náměstí a sledoval slavnostní zahájení, projevy i celý průvod. Tentokrát jsem šel v průvodu spolu s 25 dalšími cizinci z 15 zemí (DLR, Ruska, České republiky, Německa, Rakouska, Belgie, Itálie, Brazílie, Španělska, Irska, USA, Izraele, Srbska, Sýrie, Palestiny), kteří přijeli na Antifašistickou konferenci. Mezi dalšími vlajkami vlála i vlajka České republiky. Další českou vlajku jsem nesl já. Sešel jsem se zde s mnoha lidmi, které jsem potkal na Antifašistické konferenci loni.

Konečně se dal průvod do pohybu. Při příchodu na Divadelní náměstí hlasatel jmenoval státy, jejichž zástupci se průvodu zúčastnili, mezi nimi i Českou republiku. Prošli jsme kolem tribuny, kde nám mávala hlava státu Leonid Pasečnik, předseda Federace odborů LLR Oleg Akimov, vládní činitelé. Celkem se přes nepřízeň počasí průvodu zúčastnilo kolem 50 tisíc lidí-pracujících, odborářů, studentů a mládeže.

Bez komentáře: Ukrajinská armáda na 1.máje ostřelovala v LLR Zolotoje-5, Doněckij, Želobok, Logvinovo a Lozovoje.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!