Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.5.2019

ssha_venesuela_0 (1)1; V Radě federace hodně tvrdě odpověděli na prohlášení Trumpova poradce ohledně Venezuely. Bolton prohlásil, že v souvislosti s vývojem situace ve Venezuele zvažují USA veškeré varianty včetně vojenského zásahu.

2; Ruské ministerstvo vnitra informovalo, kolik obyvatel Donbasu si přeje stát se občany Ruska. Drtivá většina obyvatel Luganské a Doněcké republiky chce získat ruské občanství.

3; Trump vyhrožuje Kubě sankcemi té nejvyšší úrovně. Trump pohrozil Kubě sankcemi kvůli kubánské podpoře Madurova režimu.

4; V Evropské unii učinili prohlášení ohledně Venezuely. EU jednoznačně podporuje venezuelský lid v jeho snaze obnovit vládu zákona prostřednictvím svobodných a spravedlivých voleb v souladu s venezuelskou ústavou.

5; Neunesl tu hanbu? Kurátor vyšetřování „ruského vměšování“ odstoupil z funkce. Rosenstein byl iniciátorem vyšetřování „ruského vměšování“ a byl to on, kdo tím pověřil Roberta Muellera.

6; Ukrajinská ministryně zdravotnictví „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun vyzývá Ukrajince, aby se nechali očkovat proti vzteklině. Várka patnácti tisíc dávek vakcíny proti vzteklině byla odeslána do všech ukrajinských regionů.

7; Traktor rozdrtil účastnici soutěže Miss Francie. Dvaadvacetiletá Morgane Rolland jela na kole a poté, co jí nedalo přednost auto, sjela na krajnici, kde se dostala pod kola traktoru.

8; Zelenskij bude pokračovat ve válce, vyplývá z prognózy velitele brigády Doněcké republiky. Nakonec Porošenka obviní z korupce, ale nikdo mu nebude vyčítat to, kvůli čemu dostal přezdívku „Petr Krvavý“.

9; Prezident Ruska prohlásil, že zjednodušené procedury získání ruského pasu mohou využít nejen obyvatelé Donbasu. Zelenskij na to reagoval slovy, že „v Rusku je korupce, bída, diktatura, tyranie, žádná práva a svobody. Ukrajinské občanství znamená důstojnost, demokracii, svobodu slova i myšlení, prostě důstojný život. Jsme připraveni poskytnout azyl kterémukoli Rusovi“. Ta to jeho slova byla komentována jako následek euforie z jeho zvolení.

10; Stavba lodí pod značkou Kalašnikov. Od bojových člunů až po plavidla pro speciální účely. Koncern Kalašnikov má ve své struktuře loďařské podniky ve městě Rybinsk.

11; Koupíme si jejich generály. Jak Spojené státy uskutečňují převrat ve Venezuele. Američané nespěchají, dávají si na čas, je to běh na dlouhou trať.

12; Odložená smrt. Voják ukrajinské armády byl zlikvidován u Mariupolu. 30. dubna zemřel v nemocnici v Dněpropetrovsku třiapadesátiletý ukrajinský voják Sergej Gvozdiejvskij.

13; Porošenko vyjmenoval věci, které Zelenskému kategoricky zakázal dělat. Petr Porošenko, stále ještě ve funkci prezidenta si osobuje právo udělovat pokyny nově zvolenému prezidentovi.

14; Zrůdy z ukrajinské vlády musí tvrdě zaplatit za svou politiku, říká Portnov. Výrok ministra Revy o bastardech v Doněcké republice je přesným vyjádřením státní politiky Grojsmanovy vlády.

15; Porážka ukrajinské pohraniční služby. Jak říkají řadoví pohraničníci, luxusní chaty jejich náčelníků jsou zabezpečeny mnohem lépe než státní hranice.

16; Zelenskij vůbec nerozumí Ukrajině a vlastně se jí bojí. Říká vlastně stejná lživá dogmata, jaká používal a dosud používá i jeho předchůdce Porošenko.

17; V Londýně začal soud s Assangem. Britská policie zadržela zakladatele WikiLeaks v budově velvyslanectví Ekvádoru 11. dubna.

18; Armáda Doněcké republiky stojí prakticky na stejných pozicích jako Rudá armáda v době Velké vlastenecké války. Vojáci Národní policie obnovili tutéž linii fronty,kterou vytvořili ještě jejich dědové během bojů ve Velké vlastenecké válce.

19; Pokus o převrat ve Venezuele. Maduro vydal výzvu k národu. Na venezuelském ministerstvu zahraničí označili prohlášení státního tajemníka USA Mika Pompea o tom, že Maduro chce opustit zemi, za sprostou lež.

20; Jihovýchod Rumunska byl zasažen obrovským tornádem. Svědkové publikovali na sociálních sítích záběry přírodního jevu, který se v Rumunsku nevyskytuje příliš často. Šokující jsou i obrázky zachycující následky řádění živlu.

21; Střelba na americké univerzitě v Severní Karolině. Jsou hlášeni mrtví. Tři zranění se nacházejí v kritickém stavu.

22; Velvyslanec Ruska vyprávěl Američanům o „medvědovi, který se dostal z klece“. Globalisté nalákali medvěda do pasti, osm let ho trýznili a ponižovali. A najednou se medvěd dostal z klece a začal klást odpor.

23; Ukrajinská armáda mohutně zaútočila pomocí minometů na okraje Doněcka. Vypáleno bylo 33 min ráže 120 mm.

24; Všechno je velmi dramatické. Sociolog Viktor Něboženko vypráví o tom, co bude s Ukrajinou za rok. Přijde rozčarování ze Zelenského. V tu dobu bude také probíhat obrovský vnitřní konflikt uvnitř jeho týmu. Ukrajinská armáda ale už neodevzdá ani píď dalšího ukrajinského území.

25; Turecké fotbalové mužstvo odehrálo svůj první zápas na ruském Krymu. Po zápase obě mužstva prohlásila, že se stala „spřátelenými kluby“.

26; Obyvatelé Doněcka vyšlo do ulic oslavit svátek Prvního máje. V průvodu šli zástupci všech profesí a odborových organizací Doněcké republiky.

27; Osud vrahů z ukrajinské armády. Ukrajinci se od nich odvracejí. Bývalý bojovník batalionu Donbass přiznává, že účastníky ATO doma vůbec nečekají s otevřenou náručí.

28; Američané s vlajkou USA prošli centrem Simferopolu. Delegace veřejných činitelů z USA se zúčastnila prvomájové demonstrace na Krymu. Požadovali nastolení míru a odmítali NATO.

29; Putin podepsal další výnos o zjednodušeném poskytování občanství obyvatelům Ukrajiny. Byly vyjmenovány další rozsáhlé kategorie osob, kterým bude umožněno získat ruské občanství ve zjednodušeném režimu.

30; Soud v Londýně vynesl rozsudek nad Julianem Assangem. Soudkyně poznamenala, že porušení podmínek propuštění na kauci se nachází za hranicí nejvážnějších obvinění.

31; Donbas: Velení ukrajinské armády informuje o ztrátách. Jde o jednoho zabitého a jednoho zraněného vojáka, upřesňuje štáb okupačních sil.

32; Na prvomájové demonstraci došlo k zatýkání. Část průvodu se při chůzi záměrně zastavovala, aby na sebe upozornila.

33; Na tragédii v Oděse měla podíl SBU: UkrLeaks publikuje tajné dokumenty. Důstojník SBU, který několik let pracoval pro ruské tajné služby, pokračuje v sérii zveřejňování dokumentů na stránkách svého portálu UkrLeaks.

34; Najednou... Naftogaz od 1. května snížil cenu plynu pro obyvatele. Jak dlouho jim ten zápal vydrží?

35; Na mozaice hlavního chrámu rozkolníků z pravoslavné církve Ukrajiny bude peklo, ráj a Porošenko. Není v tom vůbec žádná politika, ujišťuje umělec.

36; Na cizince zapůsobil rozsah oslav Prvního máje v Lugansku. Spolu s obyvateli města prošli v průvodu hosté z USA, Německa, Rakouska, Belgie, Itálie, Brazílie, Španělska, Irska a dalších zemí.

37; U Zelenského manželky bylo zjištěno vlastnictví luxusního půdního bytu na Krymu. Jelena Zelenskaja zakoupila elitní obydlí méně než za polovinu tržní ceny. Prodávajícím byl bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexandr Burjak.

38; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty v Kramatorsku, přičemž ohrozila i obyvatele města. Automobil se čtyřmi vojáky naboural do mikrobusu.

39; Na Ukrajině navrhli odebírat ukrajinské pasy po obdržení ruských. Výnos prezidenta Ruska vyvolal na Ukrajině paniku.

40; USA jsou připraveny vyslat do Venezuely vojska. Státní tajemník Mike Pompeo oznámil připravenost Washingtonu použít vojenskou sílu na území Venezuely.

41; Už to začalo? Šéf Pentagonu zrušil svou návštěvu Evropy. Pozornost je upřena na Venezuelu. Úřadující ministr obrany USA se měl účastnit dvou ceremoniálů výměny velení v Německu a Belgii.

42; Timošenková se neočekávaně zastala obyvatel Donbasu. Julija Timošenko je známá jako královna nebo dokonce jako císařovna populismu. Nepřekvapuje tedy, že se chce vézt na další vlně.

43; První máj v Charkově. Na demonstraci zaútočili neonacisté. Ke slovu přišla také již tradiční zelená tinktura. Neonacisté se pokusili zmařit prvomájovou demonstraci.

44; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka, by skryla své „opilecké“ ztráty.Velitel dal rozkaz k mohutnému minometnému ostřelování okrajů Doněcka, aby imitoval smrt svého podřízeného v „prudkém boji“.

45; Velmi správný krok: Maduro zablokoval nepřátelské vysílání ve Venezuele. Vysílání televizní stanice CNN a BBC bylo ve Venezuele přerušeno.

46; Kolik utratil Porošenko za volby? Je to šílená suma. 584,5 milionu hřiven (zhruba 507,5 milionu českých korun). Ale co tím získal?

47; Putin dal funkcionářům půl roku na prodej svých zahraničních aktiv. Dříve v zákoně, který zakazoval státním funkcionářům využívat zahraniční finanční instrumenty, byly mezery.

48; Ve Státní dumě zhodnotili nápad Kyjeva zbavovat své občany ukrajinského pasu za získání ruského. Grymčak navrhl, aby byly odebírány ukrajinské pasy těm obyvatelům Donbasu, kteří si přejí získat ruský pas.

49; Noc u kremelských stěn. Armaty, Bumerangy a Kurgance – krásné záběry nejnovější vojenské techniky. Na Rudém náměstí se konala první noční nácvik pěších útvarů.

50; V Mariupolu došlo k výbuchu v obytném domě. Výbuch zcela zničil přístavbu domu a poškodil příčky uvnitř domu.

51; Uljana Suprun odsoudila První máj jako symbol šikanování Ukrajiny v dobách Sovětského svazu.

52; Tohle je naše polokoule! Bolton prohlásil, že Rusko nemá právo se vměšovat do událostí ve Venezuele. Znamená to, že se USA chystají vyklidit východní polokouli? Sýrie a Ukrajina by si jistě oddechly.

53; Šéf americké delegace: Obyvatelé Krymu jsou v Rusku šťastni. Američan prošel s průvodem prvomájové demonstrace po Sevastopolu a podělil se os své dojmy ze své návštěvy Krymu.

54; USA odpálily jadernou raketu do Tichého oceánu. Start rakety bez bojové hlavice byl uskutečněn ve středu 1. května ze základny Vandenberg v Kalifornii.

55; Žena poprvé stanula v čele britské armády a nahradila ukecaného muže. V Londýně informovali, že rozhodnutí je spjato s výsledky vyšetřování úniku informací.

56; Prezident Rakouska: Mám ruské kořeny. Politik prohlásil, že to poslední, co by si přál, by byl jednotný německý národ, jak si ho představovali nacisté.

57; Expertní skupina spočítala rozsah jaderného arzenálu USA. Výsledky výzkumu byly zveřejněny ve vydání The Bulletin of the Atomic Scientists.

58; Maduro poděkoval Venezuelanům, kteří jej přišli do ulic podpořit.

59; Ruské ženy jsou také nebezpečné. Ve Velké Británii ocenili první krasavice Ruské gardy. Mnoho čtenářů ocenilo krásu účastnic soutěže.

60; USA doporučily svým leteckým společnostem, aby opustily území Venezuely. Federální letecký úřad zakázal letadlům USA létat nad republikou ve výšce nižší než 8 km.

61; V Bangladéši vyhodili do vzduchu budovu, ve které zasedali ozbrojenci Islámského státu.

62; Kirkorov pohrozil, že opustí Eurovizi. Podle jeho slov v roce 2016 Sergej Lazarov prohrál v soutěži jen kvůli politickým tlakům.

63; Český soud podpořil majitele hotelu, který požadoval od Rusů, aby se písemně „vzdali Krymu“. V roce 2014 majitel ostravského hotelu Brionu v Ostravě odmítl ubytovat 49 sportovců z Ruska a poté vyvěsil na dveře ceduli s informací, že odmítá ubytovávat v hotelu Rusy v souvislosti s anexí Krymu.

64; Guaidó vyzývá k pokračování v protestech i po 1. květnu. Prohlásil, že vojáci v zemi nepodporují úřadujícího prezidenta navzdory jeho prohlášením.

65; Vyšívanky a ukrajinština se staly symboly úpadku a degradace ekonomiky Ukrajiny. Bývalý ukrajinský diplomat Oleg Vološin prohlásil, že politika ukrajinizace vyvolává odtržení Jihovýchodu země a ničí průmysl.

66; Francouzský expert Dominique Moïsi: Zelenského vítězství je příznakem hluboké krize na Ukrajině. Aniž by srovnával mladého usměvavého herce evropského původu s Hitlerem, poznamenává, že s jeho zvolením se svět stal „zcela nevyzpytatelným místem“.

67; USA požadují, aby Maduro opustil Venezuelu. USA trvají na tom, aby prezident Venezuely opustil území republiky. Informoval o tom v interview pro CNN státní tajemník Michael Pompeo.

68; Maduro odpověděl Pompeovi na návrh utéct. Prezident Venezuely Nicolás Maduro odpověděl slovy, že v USA ještě nebyla tak šílená vláda jako tato: Bolton, Pence, Pompeo. Kolik je v nich nenávisti. Kam až může zajít jejich bezcitnost, šílenství, lež a manipulace?

69; V Rusku se objevily nové dopravní značky. Například: Vyhrazený pruh pro tramvaje, Diagonální přechod pro chodce, Placené parkoviště, Parkoviště pro invalidy.

70; V Německu policie odmítla zadržet migranta-recidivistu, který zbil Němku v tramvaji. V Německu se projednává další útok uprchlíka z Blízkého Východu na mírumilovné občany Německa. Běženec původem ze Sýrie zmlátil v tramvaji osmnáctiletou gymnazistku a studenta. Přesto nebyl zadržen policií.

71; Ruská centrální banka odhalila možné schéma vyvádění penzijních úspor do zahraničí. Státní regulátor má podezření, že přes nákup akcií se mohly penzijní úspory občanů vyvádět do zahraničí. Podklady předala centrální banka policii.

72; Na Ukrajině byly zavedeny pokuty kvůli dluhům za energie. Podle článku 26 má být výše pokuty stanovena po dohodě s dodavatelem.

73; Stálý zástupce Ukrajiny v OSN obvinil Rusko z boření světového systému bezpečnosti. Obvinil také Rusko z krize kolem Smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu.

74; Prezident Srí Lanky nevyloučil podíl zahraničních spiklenců na teroristických činech.

75; Temné nehostinné místo. Manželka zakázala Zelenskému pracovat v Porošenkově pracovně v Bankovní ulici.

76; Stadion Lužniki v Moskvě je kontrolován po zprávě o uložení bomby.

77; Patriarcha Kirill: Srbové trpěli v důsledku bombardování ze strany NATO, protože bojovali za svobodu.

78; Ukrajinského poslance Mustafu Najema nepustili do Arménie. Ten z toho obvinil Rusko. Prý to bylo na pokyn z Ruska.

79; Učitelé a studenti Právnické fakulty bezplatně radí obyvatelům Doněcké a Luganské republiky ohledně ruského práva v souvislosti s procesem získání ruského občanství.

80; Roskomnadzor pokutoval samarský list za chybějící zpravodajství za víkendové a dny.

81; Putin podepsal zákon o zvýšení důchodů pro veterány Velké vlastenecké války.

82; Podle hodnocení Mezinárodní společnosti pro bankovky (IBNS) stala jednou z nejkrásnějších bankovek na světě.

83; Silvio Berlusconi se podrobil operaci a probíhá u něj intenzivní terapie. Za několik dní by měl opustit nemocnici.

84; Delegace z USA šla v Simferopolu v prvomájovém průvodu s plakátem proti NATO.

85; Cestující z vlaku Moskva – Kyjev informoval o přetrvávajících problémech pro vstup na Ukrajinu pro ruské muže pod 60 let, přestože toto omezení bylo oficiálně již zrušeno.

86; V Pentagonu se zalekli úspěchů Ruska a Číny v kosmu. Patrick Shanahan přiznal slábnutí pozice USA v kosmu kvůli technologickým úspěchům Ruska a Číny.

87; V Kazachstánu proběhly nepovolené protivládní demonstrace. Účastníci demonstrují proti nadcházejícím prezidentským volbám, požadují zvýšení sociální ochrany invalidů, matek s více dětmi a protestují proti výstavbě jaderné elektrárny.

88; V ruském městě Kemerovo zavřeli protihomosexuální pekárnu. Provozovna, kde odmítali obsluhovat homosexuály, byla dočasně uzavřena.

89; Soud v Londýně odsoudil Julinana Assange k 50 týdnům vězení za porušení podmínek propuštění z vazby.

90; Lukašenko komentoval výměnu ruského velvyslance v Bělorusku. Jde to záležitost Ruska. Minsk proti tomu nic nemá.

91; V Oděse byla posílena bezpečnostní opatření v souvislosti se zítřejším výročím tragédie v Doně odborů před pěti lety.

92; Ruské železnice budou v květnu vozit veterány Velké vlastenecké války zadarmo včetně průvodce.

93; Volker varoval Zelenského před dohodami s Ruskem ohledně Donbasu. Podle jeho názoru se musí problém řešit přes mírové sbory OSN.

94; Rusko bude své občany chránit. Ukrajinský náměstek ministra Grymčak komentoval Putinův výnos. Vyjádřil také názor, že ti, kteří získají občanství ruské, by měli automaticky přijít o občanství ukrajinské.

95; Novinář Alexandr Koc zveřejnil na svém účtu Telegram výběr interních dokumentů ukrajinských silových struktur, ze kterých vyplývá, jak se stavěli k probíhajícím událostem v Oděse 2. května 2014.

96; Ve Varšavě proběhl pochod nacionalistů pod heslem Pryč z Evropské unie.

97; V Rusku vyvinuli novou protilodní leteckou bombu s padákem. Představena byla na výstavě v Istanbulu.

98; Putin podepsal zákon o hypotéčních prázdninách pro osoby, které se dostaly do tíživé životní situace.

99; Zelenského manželka slíbila, že bude používat svůj byt na Krymu až po osvobození poloostrova.

100; Prezident Putin podepsal zákon o „odolném ruském internetu“. V případě vzniku ohrožení normálního fungování Ruského internetu na teritoriu země může Roskomnadzor centralizovaně řídit veřejnou síť.

101; Thajský král se oženil s generálkou, která šéfuje jeho ochrance.

102; V Paříži zbila policie ruskou novinářku obuškem. Dostala rány do hlavy a ruky.

103; Pentagon spoléhá na funkčnost komunikačních kanálů s ruským ministerstvem obrany. Armády obou zemí prý jsou schopni zabránit tomu, aby se krize ve vztazích vymkla kontrole.

104; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Francii, aby vyšetřila incident se zmlácením ruské novinářky.

105; Na Ukrajině chtějí zavést trestní odpovědnost pro kriminální autority („vor v zakoně“).

106; Nový energoblok Novovoroněžské jaderné elektrárny byl připojen k elektrické síti. Jeho výkon činí 240 MW.

107; Nejvíce židů je zavražděno v USA. V loňském roce se zvýšil počet vražd židů a případů násilí vůči nim.

108; V Bělorusku byla zahájena očista ropovodu Družba od znečištěné ropy. Práce probíhají podle plánu.

109; Šéf Pentagonu přerušil svou návštěvu Evropy kvůli událostem ve Venezuele.

110; Theresa May odvolala britského ministra obrany kvůli úniku tajných informací.

111; V Petrohradě byly zadrženy desítky účastníků prvomájových demonstrací. Zhruba padesát výtržníků bylo zadrženo za narušení pořádku při masové akci.

112; Medvedčuk řekl Zelenskému, koho je nutné propustit. Medvedčuk je přesvědčen, že Zelenskij může realizovat vytčené cíle pouze po odvolání vlády.

113; Guaidó informoval, že 2. května začne ve Venezuele generální stávka.

114; V Kyjevě oznámili, že nebudou uznávat ruské občanství poskytnuté obyvatelům Donbasu.

115; Zacharova: Ruská federace už dávno nevěřila ve schopnosti odvolaného britského ministra zahraničí.

116; Ozbrojenci za duben dvanáctkrát útočili na základnu Hmeimim pomocí dronů a raketometů. Všechny útoky byly odraženy.

117; Ve Velké Británii lékařka vpichovala pacientům heroin. Více než 650 pacientů zahynulo.

118; V Paříži bylo na prvomájové demonstraci zatčeno více než 150 výtržníků.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!