Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.5.2019

DSC1017-1024x6811; V České republice zrušili rozsudek nad majitelem hotelu, který odmítl přijmout hosty z Ruska kvůli „anexi“ Krymu.

2; Estonský ministr kvůli obvinění z domácího násilí odešel z funkce jediný den po jmenování. Ministr svou vinu popírá a obvinění označuje za pronásledování ze strany politických oponentů.

3; Strach a represe. Ukrajinský jazyk prohrává s ruštinou. Ukrajinci už tradičně díky svému historickému paternalismu nesmírně přeceňují sílu státu.

4; Kdo zavře Porošenka do vězení? Ukrajinská novinářka Svetlana Krjukova na své stránce na sociální síti říká, že Zelenskij to nebude.

5; Plavidla NATO vplula do Baltského moře. Ruská vojenská námořní flotila je „vítá“ odpalováním raket Uran. Ruské ministerstvo obrany předvedlo starty protilodních raket komplexu Uran z korvety Stojkij v Baltském moři.

6; Nad Doněckem vlají různé vlajky. Desítky tisíc lidí, říká evropský dobrovolník. V Doněcku se konala masová akce na počest Celosvětového dne solidarity pracujících.

7; Syrský specnaz Tygři“ operují u Palmýry. Byla objevena skupina ozbrojenců a specnaz na ni zaútočil.

8; Státní tajemník USA: Ti zatracení Rusové ve Venezuele nám dnes všechno zkazili! Mike Pompeo prohlásil, že prezident Venezuely Maduro byl připraven opustit zemi dnes ráno a Rusové mu to rozmluvili a doporučili mu zůstat.

9; Proč na Západě nenávidí Rusko? Západní svět je nemocný. A příčinou nemoci je Rusko. Nikoli jelcinovské, ale putinovské. Jelcin byl „hodný Rus“, protože učinil Rusko slabým a závislým. A Putin si to dovolil udělat naopak... Historie je poznamenána periodickými výpady více či méně sjednocené Evropy proti Rusku. Začít můžeme u Řádu německých rytířů zastaveného Alexandrem Něvským v roce 1200 a skončíme porážkou německých fašistů v roce 1945. Od 90. let probíhá další plíživý útok na Rusko. Skončí ale stejně jako ty předchozí.

10; Na co se připravuje Čína: V čem spočívá hlavní síla a hlavní slabina Číny v tuto chvíli? Co je třeba udělat, aby Rusko obstálo v budoucím světě vedeném Čínou? Nad tím se zamýšlí akademik Jurin Kurnosov.

11; Bitva o Saur-Mohylu. Třikrát jsme na sebe upoutali palbu. Bylo zveřejněno interview s dobrovolníkem z Vologdy Viktorem Suzim.

12; Putinův výnos je podobný přesnému výstřelu ostřelovače do klíčového bodu Systému plánování. Miliony obyvatel země, která je zatím ještě označována jako Ukrajina, jsou Rusové jak podle jazyka, tak i podle politického cítění a světového názoru.

13; Ruský tank je převálcuje. Odpověď na odporný rusofobní ukrajinský zákon. Letos byla Velikonoční neděle pokažena schválením šikanózního protiruského zákona.

14; Smrtelné hrůzy války. Proč se bojí vojáci NATO a proč neprožívají strach bojovníci Donbasu? Známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov se zamýšlí nad povahou strachu ve válce.

15; V Zelenského týmu se snaží vykroutit z problému s luxusním bytem paní Zelenské na Krymu. Rodina Zelenských bude nemovitost používat až po navrácení Krymu na Ukrajinu.

16; Oděská policie uzavřela město kvůli výročí tragédie v Domě odborů. Na stálých i dočasných kontrolních stanovištích důkladně prověřovali všechny dopravní prostředky.

17; Ruské ministerstvo obrany odpovědělo na prohlášení ozbrojenců o „zavraždění čtyř vojáků Ruské federace v Sýrii“. Za poslední dobu nezahynul na území Syrské arabské republiky ani jediný ruský voják.

18; V Donbasu byla odhalena skrýš se zbraněmi a municí. O objevení arsenálu informoval okupační moc osmnáctiletý místní obyvatel.

19; Vojenské letadlo havarovalo v USA. Úřady žádají místní obyvatele, aby včas informovali záchranáře o nálezu úlomků letadla.

20; Venezuela: Maduro avizoval „velký plán změn“. Chci schválit plán, abych změnil vše a napravil chyby během bitvy, říká prezident Venezuely.

21; Centrem Ukrajiny se prohnala silná smršť. Obyvatelé obce Zlynka v Kirovogradské oblasti se stali svědky poměrně vzácného přírodního jevu.

22; V Zelenského štábu avizovali inauguraci v klaunském stylu. Samotný obřad proběhne důstojně, ale to, co se bude dít poté, tu prý ještě nebylo...

23; Skandál v USA: Bývalý pracovník CIA se přiznal, že pracoval pro čínskou rozvědku. Čtyřiapadesátiletý rodák z Hongkongu je obviňován z odhalení agenturní sítě CIA v Číně.

24; Nesmrtelný pluk v Kyjevě. Prohlášení organizátorů. 9. května proběhne v Kyjevě (město – hrdina) pod heslem „Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto“ Nesmrtelný pluk.

25; Dělají si z nás blázny. Snižují cenu plynu o 30 kopejek a ignorují výhodné nabídky z Ruska. Jedná se s prominutím o pouhý „povolební pšouk“.

26; Kyjev přesunul k linii fronty ostřelovače z Litvy a Gruzie. Rozvědka Luganské republiky zjistila navyšování sil a prostředků nepřítele včetně zapojení zahraničních žoldáků.

27; Jak zahynul „Romaška“? Příslušník domobrany Andrej Saveljev s přezdívkou Vandal vzpomíná u příležitostí pátého výročí jeho tragické smrti na svého velitele.

28; Co se stalo s Dmitrijem Bykovem? Publicista Dmitrij Olšanskij píše o neočekávaných piruetách známého liberálního literáta.

29; Doufali, že se na stěnách zachrání... Přeživší oběti masakru v oděském Domě odborů vzpomínají na to, jak je upalovali a vraždili. Stoupenci Euromajdanu se otevřeně vysmívali těm, koho považovali za nepřátele. Oběti masakru pro ně dokonce nebyli ani lidmi, nazývali je „pečenými Rusáky“.

30; Zelenskij se obrátil s výzvou na Rusko. Virtuální prezident celé tři dny přemýšlel, jak odpovědět Putinovi na jeho sova o tom, že společné občanství by učinilo Rusy a Ukrajince silnějšími. Až vrátíte Krym a Donbas, můžeme uvažovat o tom, co nás spojuje. Zatím máme společnou jen hranici, nic víc, prohlásil Zelenskij.

31; USA poprvé otestovaly v bojových podmínkách stíhačky F-35A. Vzdušný úder byl namířen proti síti tunelů ozbrojenců v Iráku.

32; Patriarcha Kirill označil lidi upálené nacisty v Oděse za mučedníky. Patriarcha Moskevský a vší Rusi se pomodlil za duše 48 osob, které byly upáleny před pěti lety v Domě odborů v Oděse.

33; U Zelenského se vyjádřili ohledně vytvoření jaderné zbraně na Ukrajině. Můžeme obnovit jaderné zbraně a věřím, že k tomu máme potenciál.

34; „Tygři“ zahájili operaci v poušti u Palmýry. Zaútočili na oddíl ozbrojenců. Džihádisté byli odhaleni průzkumnou skupinou a okamžitě byl proveden útok.

35; V „agrární supervelmoci“ jsou pro nejchudší obyvatele cenově nedostupné zelí, cibule a mrkev. Suroviny pro boršč jsou na Ukrajině dražší než v daleko bohatším Polsku.

36; Ztráty budou obrovské, říká vojenský poradce Zelenského k znovudobytí Donbasu.

37; Jasné znamení: V Charkově blesk srazil ukrajinskou vlajku z památníku Vojáka osvoboditele.

38; Rusko vytvořilo skupinu pro zabránění invaze USA do Venezuely. Informoval o tom ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

39; Sýrie: Kolony se zbraněmi a municí pro ozbrojence přijíždějí do Idlíbu. Idlíbskou zónu deeskalace kontrolují turecká vojska.

40; Na ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky vysvětlili režim podávání dokumentů pro žádost o ruské občanství. Dokumenty se budou přijímat od 6. května.

41; V Oděse na Kulikově poli začaly v podvečer potyčky. Na Kulikovo pole přišlo asi 40 lidí s červenými balónky.

42; V Kyjevě byl odsouzen známý člen domobrany z Brazílie Rafael Lusvarghi. Obžaloba žádala 14 let odnětí svobody. Dostal třináct let a konfiskaci majetku.

43; Zabíjel jsi bratrský národ! Zemřel účastník ATO Vitalij Dragan, kterého odmítli přednostně léčit v Kyjevě. Dragan se účastnil bojů od samého počátku v roce 2014 (Slavjansk, Saur Mohyla). Poté onemocněl rakovinou. Na léčení nesehnal dost peněz a počátkem května zemřel.

44; Tak se přece jen dočkali! Donbas čekají velké změny. V souvislosti s Putinovým výnosem o vybavení obyvatel Donbasu ruskými pasy budou probíhat i v řídících vrstvách významné změny.

45; Ukrajinský námořník zahynul za záhadných okolností v Oděse. Policie zahájila vyšetřování a vedení vojenských námořních sil vlastní prověrku.

46; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o „útoku“ ukrajinské armády a údajném obsazení části území Donbasu. Basurin odmítl chvástavá slova Sergeje Najeva.

47; Gratulace ke „Dni vítězství“. Zuřivý ukrajinský nacista a rusofob Igor Mosijčuk „poblahopřál“ Ukrajincům u příležitosti výročí tragédie v oděském domě odborů, kde zahynulo skoro padesát lidí. Před pěti lety byla v Oděse potlačena separatistická vzpoura...

48; Donbas čekají velké změny. Boj nebyl zbytečný. V poslední době se situace kolem Donbasu začala prudce měnit k lepšímu.

49; Byli zlikvidování vojáci ukrajinské armády včetně jejich předražené „Stugny-P“. Ukrajinské okupační síly nadále trpí velké ztráty také v důsledku výbuchů vlastnoručně nastražených min.

50; Bývalý ministr obrany Ukrajiny: Rusko mě na dálku zatklo a vyhlásila po mně mezinárodní pátrání. Podle jeho slov je příčina jasná: Rusko nechce, aby byli kolem Zelenského profesionálové.

51; Kolomojskij šokuje Ukrajince: V Donbasu probíhá vnitřní (občanská) válka a Majdan představuje zlo. Vypadá to, že kolem Ukrajiny se opravdu začíná blýskat na lepší časy.

52; Národní gardu ve Lvově kosí neznámá otrava. Postižených jsou už desítky. Ve Lvově zjišťují příčinu otravy 57 vojáků Národní gardy.

53; Avakov nefandil Porošenkovi. Máme klub Zelenského, říká Kolomojskij. Kolomojskij prohlásil, že vítězství Vladimira Zelenského ve volbách je vítězství pro všechny.

54; Ani slovo. Vedení Ukrajiny i nový prezident ignorovali výročí masové vraždy. Ani jeden z vrcholných funkcionářů na Ukrajině dnes nekomentoval výročí tragédie.

55; Oděská Chatyň. Zabijáci jsou na svobodě. Pravdu o oděské tragédii ukrajinská moc nemůže potřebovat.

56; Zelenskij si už zvolil šéfa své prezidentské administrativy. Jméno ale zatím nebylo zveřejněno.

57; USA mají v úmyslu dotáhnout do konce testy prototypů nadzvukových zbraní.

58; Pět let od oděské tragédie. Ve svém rodném městě se obyvatelé změnili v lidi druhé kategorie.

59; Uljana Suprun není ochotna spolupracovat s lidmi, kteří mají opačný názor. Současná ministryně zdravotnictví počítá s podporou zdravotnické reformy ze strany nově zvoleného prezidenta Vladimira Zelenského.

60; Na Eurovizi změnili pravidla účasti. Účastníci budou muset před soutěží odevzdat vzorek krve.

61; Ochránci lidských práv z USA předají Zelenskému dopis s výzvou k zastavení represí.

62; V Britských krevetkách byly nalezeny pesticidy a kokain. Podle názoru expertů mají látky nalezené v v tkáních živočichů tendenci hromadit se v obyvatelích postiženého životního prostředí.

63; Zastaví se americké F-35 na polském nebi? Jasné je jedno: V nejbližších letech bude v Polsku více amerických vojáků a Varšavu to bude stát opakovaně velké peníze.

64; Viníci tragédie v Oděse dosud nebyli potrestáni, zato jsou ve vězeních desítky stoupenců antimajdanu, kteří byli zatčeni v době tragédie.

65; Uljana Suprun vystoupila proti „mýtu 1. máje“.

66; Srbsko pracuje na své první družici. V prvním čtvrtletí příštího roku vypustí Srbsko společně s Itálií svou první družici FEES na oběžnou dráhu do výšky 575 kilometrů nad povrchem země. Družice bude vynesena ruskou raketou Sojuz.

67; Zelenskij prohlásil, že se nehodlá stát „klasickým politikem“.

68; V USA vysvětlili svůj odpor k „Severnímu proudu 2“. Tento projekt prý zesílí vliv Ruska na zahraniční politiku evropských zemí.

69; Rusko si dělá nárok na panování v Arktidě, píší Financial Times. Rostoucí zájem Číny o Arktidu a rozvíjející se spolupráce a přátelství s Ruskem budou v dosažení tohoto cíle hrát důležitou roli.

70; V USA vysvětlili vytvoření nové jaderné zbraně chováním Ruska. USA prý jsou znepokojeny „ruskou doktrínou“ ohledně použití jaderných zbraní v podmínkách konfliktu s využitím konvenčních druhů zbraní.

71; Předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauer a nástupkyně Angely Merkelové podpořila „Severní Proud – 2“.

72; Porošenkova strana avizovala svůj „proevropský restart“. Stávající prezident Ukrajiny Petr Porošenko chce vytvořit jednotnou proevropskou stranu za bázi Bloku Petra Porošenka.

73; V Severním moři byl zjištěn únik yperitu z bomb z První světové války.

74; V Dagestánu ve městě Kizljar se odehrála masová rvačka se střelbou.

75; V Rusku bylo vytvořeno první programové vybavení zcela nezávislé na Windows. Zdůrazňuje se, že při jeho vytvoření nebyly použity zahraniční komponenty.

76; Další v pořadí: Zelenského poradce pro otázky bezpečnosti Ivan Aparšin si myslí, že Kyjev dokáže zpět Donbas pod svou kontrolu za pět let i nevojenskou cestou.

77; Státní dluh Ukrajiny vzrostl od počátku roku na 78,8 miliard dolarů. Za první tři měsíce vzrostl v dolarovém vyjádření o 0,6%.

78; Lavrov usvědčil Pompea ze lži o Madurově pokusu utéci z Venezuely.

79; Více než 130 amerických vojáků přijelo na Ukrajinu cvičit vojáky ukrajinské armády. Ve čtvrtek se ve Lvovské oblastí konal ceremoniál předání pravomocí mezi dvěma jednotkami.

80; V Bílém domě vytvářejí „Kybernetického cara“ pro ochranu před ruskou hrozbou. Viktoria Nuland prohlásila, že ve vztazích s Ruskem je nutné udržovat vážný a trvalý dialog s Moskvou.

81; Pochod věrnosti: Maduro se postavil do čela průvodu vojáků v Caracasu. Ministr obrany prohlásil, že armáda zůstává věrná přísaze, kterou skládala legitimní moci reprezentované právě Madurem.

82; Íránské úřady vydaly zatykač na sportovkyni Sadaf Khadem kvůli tomu, že přišla do ringu bez hidžábu. Její vina se zhoršuje o tom, že jejím trenérem byl muž.

83; Patriarcha Kirill: Tragédii v Oděse zorganizovali lidé nacházející se v moci Ďábla.

84; Rusko zformuje skupinu zemí v OSN, která odvrátí intervenci USA ve Venezuele.

85; Trump slíbil lidu Venezuely pomoc USA. Prezident USA prohlásil, že tvrdým represím ve Venezuele musí být učiněna přítrž.

86; Ukrajnští nacionalisté zahájili dnes večer pochod u příležitosti výročí masakru v Oděse. Skandují nacionalistická hesla a chtějí pálit ohňostroje.

87; V USA úspěšně otestovali raketu na opakované použití New Shepard.

88; V Nizozemsku zahynulo rekordní množství cyklistů. Počet obětí z řad cyklistů poprvé přesáhl počet obětí z řad motoristů. Mezi obětmi je vysoké procento seniorů na elektrokolech.

89; Zvláštní vyslanec USA pro antisemitismus Elan Carr se chystá na Ukrajinu.

90; Lukašeno: Bělorusové nejsou tak bohatí lidé. Alexandr Lukašenko vyzval Federaci odborů, aby aktivně monitorovala vývoj cen v zemi. Měli byste více hájit zájmy pracujících.

91; Lavrov: Postoje Ruska a USA ohledně Venezuely jsou nekompatibilní.

92; V Bělorusku oznámili, že už začali dostávat čistou ropu.

93; Kolomojskij podal dalších pět žalob na NBU a Privatbanku.

94; Experti sestavili seznam ruských měst, jejichž obyvatelé jsou nejméně spokojeni. Vedou Vladikavkaz, Chabarovsk a Voroněž.

95; V Pentagonu přiznali smrt 120 civilních obyvatel v důsledku akcí amerických ozbrojených sil v roce 2018. V Iráku, Sýrii, Afghánistánu a Somálsku bylo zraněno 65 civilních osob.

96; V Pákistánu byly nalezeny ukrajinské pašované zbraně. Tentokrát jde o pušky Z-15 ukrajinské výroby.

97; V OSN označili vyšetřování tragédie v Oděse za předpojaté. Soudní jednání je periodicky mařeno aktivisty.

98; V USA oznámili možnost setkání Pompea a Lavrova příští týden ve Finsku.

99; Americký ministr energetiky Rick Perry označil laciný ruský plyn za nespolehlivý. Jestli jde Evropě jen o cenu, pak i místo mercedesů je možné kupovat lacinější auta.

100; Na moskevském letišti Šermeťjevo narazil nákladní automobil do zaparkovaného Boeingu.

101; Ukrajinci ve volbách podpoří strany Zelenského a Bojka. V průzkumu pro parlamentní volby získává Zelenského strana 27,9%, Opoziční platforma Za život 15,8%, Porošenkova strana 13,2% a Strana Julie Timošenko 12,4%. Ostatní jsou pod 5%.

102; Nedaleko Moskvy dopadli Ukrajince, který kradl plemenné býky.

103; Soud určil datum nových slyšení ohledně Asangeova vydání.

104; Zelenskij projednal s muslimy na Ukrajině plán dobytí Donbasu.

105; Rusko je světovým lídrem v nákupech zlata. Rusko nahrazuje zlatem dolary.

106; V Černigově byl Ukrajinec zabit výbuchem sudu s neznámým obsahem.

107; Ozbrojenci v Sýrii se opět pokoušeli ostřelovat základnu Hmeimim.

108; Ukrajinský nacista Korčinskij chce „péct“ separatisty podle vzoru Oděsy po celé Ukrajině. Oděský „gril“ bylo prý potřeba zopakovat v Lugansku a Doněcku.

109; Akce Nesmrtelný pluk se v Moskvě zúčastní více než milion lidí. Začne 9. května ve 14:00 hod u metra Dinamo.

110; Výdaje Evropské unie na obranu trojnásobně převyšují výdaje Ruské federace. Jejich efektivita je ale více než sporná.

111; Vyšetřování Pentagonu zjistilo nárůst sexuálního násilí v americké armádě o 13%.

112; Za snížení počtu obyvatel Ukrajiny o Krym, Donbas a dalších 13 milionů obyvatel může podle Kolomojského Janukovič, který to nechal dojít až k Majdanu.

113; Experti doporučují řidičům naučit se některé body dopravních předpisů nazpaměť, aby se rychleji vyřešily spory s dopravní policií.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.5.2019

 1. Karel K. napsal:

  CESTY VÍTĚZSTVÍ – DOROGI POBEDY 2019 : Frýdek-Místek – městský hřbitov Frýdek v 8.30 hod . . .
  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

 2. HVzV? napsal:

  KARLE K.KDY ZAČNETE DISKUSI O PROGRAMU VÁS KOMUNISTŮ

  po webu jdou zprávy,že nedovedete vysvětlit,jak zajistite váš hlavni cil SOCIALISMUS.
  Pracovnikům pověřeným propagaci programu KSČM prý zakázali činnost, protože prý ničemu ze zastaralého PROGRAMU nerozumi.
  V EU mladi socialisté za vedeni Kevina Kühnerta mezitim propaguji jak zajistit ideje socialismu bez nového znárodněni výrobnich prostředků a kapitalismus se tam prý bráni zuby nehty.

  JE VAŠI ksčm KULTUROU DISKUSE BOBŘIK MLČENI,ZEJMÉNA PROTO,ŽE NESMITE BOJOVAT,ABY BOHATLI OBČANÉ,ALE NE NENAŽRANI MAJITELÉ VELKÝCH PENĚZ?

  To by byla cesta k vitězstvi a ne držet s dnešnim kapitalismem pusu a krok!No ni?

 3. Rocco napsal:

  Už víme, proč byl gigazloděj Babiš pozván do Bílého domu!

  Babiš chce, aby mohli vojáci do ciziny bez souhlasu parlamentu

  https://echo24.cz/a/Smp5u/babis-chce-aby-mohli-vojaci-do-ciziny-bez-souhlasu-parlamentu-hamacek-je-proti

 4. hel napsal:

  112; "Za snížení počtu obyvatel Ukrajiny o Krym, Donbas a dalších 13 milionů obyvatel může podle Kolomojského Janukovič, který to nechal dojít až k Majdanu"....no to je úžasný,tak hlavně, že máme viníka..ale tohohle už jsme měli před 5 lety, ten málem dopadl jako Kadáfí v Libyi díky organizované štvanici...ale 5 let tam prokazatelně nebyl, tak na koho hodíme všechno to násilí a vraždění..

  • proud napsal:

   Po pravde?...........Pochopitelne ze na nas,protoze nas se to vzdycky tejka a presto nechame par gaunerum volny ruce a za sebe rozhodovat picoviny a pak se za ten xindl jeste jdeme zabijet mezi sebou........

  • proud napsal:

   Vzdycky je vsechno jen o nas,tech nejmensich dole,ty drtivy vetsine,co dopoustime,to mame.

  • Petr C napsal:

   Pro pana, pani hel. Snizeni poctu Ukraincu muze byt planovane. Zapada tomu i urychleni vydavani ruskych pasu. Uz jsem to slysel hodne krat a z ruznych zdroju-zide potrebuji vic zivotniho prostoru a Ukraina je velice urodna zeme. Vse pekne zapada - z jedne strany je bude brat EU a z druhe Rusko, no do jakych padne tato urodna zeme, nebo uz padla?

   • proud napsal:

    Z druhy strany ale,budeme to na ne mit bliz.............a dalsi takticky vyhody nasledujou,zalezi ktery z nich to tam chteji zabrat,jestli ti postradatelni,co je ti jejich nepostradatelni uz minimalne jednou nechali posilat "do plynu"(za Hitlera),nebo rovnou ti "nepostradatelni",za ty bych byl vdecnejsi,az se budou lovit,usetrim za benzin a na case..........

 5. Petr C napsal:

  Proude ac jeden zidovsky stat je daleko od Ceska, jste v podruci zidu. Vladnou vam (samozdrejme ze i Canada je zidovska kolonie) uz ted. Ne ze vy je budete lovit, ale my goimi jsme loveni i kdyz ne tadicnim zpusobem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!