ZNAMENÍ DOBY – Projev Lenky Procházkové na Václavském náměstí 2. května 2019 k výročí masového vraždění v Oděse

odesa3Žijeme v době plné rozporů, nejistot a obav, neboť žijeme na rozhraní dvou epoch. Přechod k té nové, která už beranidlem prolamuje vrata, se projevuje i zastíráním pravdy. Politici sice stále vyhlašují boj proti terorismu, ale nářek pozůstalých po obětech útoků překrývá cenzura. Ta má dnes nový název: boj proti dezinformacím. Šíření zpráv a názorů, které se liší od oficiálně vybubnovaných, může být hodnoceno jako trestný čin. Před pěti lety byli civilisté v Oděse dokonce brutálně zavražděni pro politický názor, který se neshodoval s programem kyjevských pučistů a jejich sponzorů. Jejich dodnes nepotrestaná hromadná vražda má působit jako výstraha. Předznamenání toho, kam až lze zajít při zavádění nového světového „pořádku“. Užívání fašistických metod při jeho prosazování nás vrací do časů, které mnozí známe jen z dokumentů. Ty až donedávna tvořily součást naší historické poměti. Ale „boj proti dezinformacím“ dnes proniká i do školních osnov a mění události minulé podle záměru současných mocných. To proto, aby naše děti nerozpoznaly příznaky šířícího se moru a nemohly si vypěstovat obranné látky.

Plošné umlčení jehňat je však nesnadný cíl. Neboť v každé době a v každém režimu se vyskytují lidé, kteří si udržují motiv a vůli odkrývat balast lži a nacházet stopy pravdy. I když vědí, že jít po těchto stopách je nebezpečné, nedají se zastrašit a šíří své poznatky dál. Proč? Protože vnímají mlčení a přizpůsobování se diktátu jako spoluvinu. Tohoto odvážného přístupu si vážím především u mladých lidí. Neboť oni čelí mnohem silnějšímu ataku lži, než kdysi my v době, která je dnes zařazena pod heslo totalita. Současná všudypřítomná lež se tváří nezištně. V převleku za bohyni štěstěny však korumpuje jedince i skupiny nabídkami, které odmítnout je velmi nepohodlné. A přesto někteří jim dokážou odolat a odmítají projít životem podle cizí navigace. Kompasem je jim vlastní svědomí.

Milí mladí přátelé, lidé spříznění svobodnou volbou, chci vám říci pár povzbudivých slov. Vím, že posměšky vašich už znormalizovaných vrstevníků vás zraňují a že si často připadáte se svými názory na svět a smysl života osamělí. Věřte ale, že dnešní překážky, ústrky, zloba a nepochopení vám zpevní charakter a navíc vyburcují ve vás vlohy, které by jinak zůstaly nerozvinuté a zakrnělé. Nebudete osamělí dlouho, časem potkáte sobě rovnocenné hledače pravdy, neboť silné osobnosti se přitahují, vzájemně inspirují a povzbuzují. Zatímco zhoufovaní pěšáci, kteří v monotónním rytmu kamsi pochodují, aniž by věděli proč, vy jste si svůj směr vybrali samostatně, když jste překročili tu první nejtěžší a nejdůležitější křižovatku.

Vaše dnešní ideály a sny o důstojném lidství se možná během vašeho života nesplní, tak jako ty naše se nesplnily, důležité však je, aby nezanikly. O to dnes jde - uchovat ideál o smyslu života člověka a bránit jej z veškerých svých sil. Chtěla bych dodat a s veškerou svou láskou. Jenže láskou se dnes ohání kde kdo jako obuškem. Dokonce si ji špendlí na klopu jako čestný odznak boje proti nenávisti a lži. Zatímco svatojiřské stužky na rukou lidí zaživa upálených v Domě odborů v Oděse se už pět let rozpadají v hrobech a není soudce, který by označil vrahy, naši srdnatí bojovníci proti lži a nenávisti se srocují proti vytipovaným domácím nepřátelům, proti těm, co nevěří, že svět bez tradic a bez národů může být ještě světem pro svobodné lidi. A tak nás fanaticky osočují jako xenofoby. Nechci jim ale křivdit. Mučednická smrt desítek nevinných v Oděse je možná taky zasáhla a třeba i oni si přejí, aby zločin byl vyšetřen a potrestán. To přání je ale neúčinné, pokud nebude přiznána návaznost oděského masakru s fašistickým ozbrojeným pučem v Kyjevě, který byl a dosud je slaven jako vítězství demokracie.

Říká se, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Pokračující teroristické útoky v Evropě i jinde signalizují, že rozsévači tu bouři rozpoutat chtějí. Doufají, že ji pak dokážou řídit tak, aby vyčistila prostor od překážejících neohebných skupin lidí. Proto si je už v předstihu značkují jako nebezpečný kontaminovaný odpad. Organizace dobrovolníků jim v tom pomáhají. Ochota těchto „neziskových dobrovolníků“ je hrůzná. Důvěřují svým manipulátorům a jejich proklamacím o zářných obzorech, a přitom nevědí nebo odmítají vědět, že úslužně pomáhají razit cestu, která vede k masovým hrobům. Tříděním živých lidí to začíná a tříděním jejich zlatých zubů končí.

Možná si teď někteří myslíte, že všechna varovná slova už jsou marná a že demarkační čára už byla překročena. Ale kdyby tomu tak bylo, proč naše zdánlivě marná slova dnes nepřenáší v přímém přenosu veřejnoprávní televize? Protože se těch slov bojí. Bojí se je nejen šířit, ale i slyšet. Proto tu zaměstnanci mainstreamových médií nejsou. Bojí se, že naše varovná slova by jim utkvěla v paměti a narušila jim programy v mozku. Mluví z obrazovky o svobodě a sami se bojí svobodně myslet. Bojí se totiž uprostřed života zjistit, že jsou služebníci a šiřitelé lži.

A tak místo autentických událostí raději přenášejí záběry z demonstrací zneužitých mladých lidí, pro které je řvaní v houfu adrenalinem. Jednotné transparenty a fasované deštníky sice mají k molotovovým koktejlům ještě daleko, nicméně pěstováním nenávisti láska nikdy zvítězit nemůže. A proto ani my nepohrdejme těmi mladými zneužitými lidmi, neboť oni nevědí co činí a čemu otvírají naše společné dveře. Neoznačujme je pojmem ztracená generace, když nemáme k dispozici jinou. Naše vnuky totiž budou vychovávat oni, podle cizích namnožených hesel a nikoliv podle našich zásad. My jsme si svou identitu budovali ze zdrojů dlouhodobé národní paměti, oni si ji vybírají jako šaty podle katalogu. Identita je pro ně vratné zboží. Zní to drsně. Ale je v tom i naděje. Jde-li o vratnou záležitost, můžeme je nasměrovat k novému výběru. Doveďme je zpátky k té křižovatce, kterou prošli zbrkle a poslepu. Mějme s nimi trpělivost a pomáhejme jim otevřít oči a udělat ten krok znovu. Tentokrát při plném světle a za plného vědomí. Následné změny v jejich smýšlení nás pak možná překvapí svou intenzitou a jasnozřivostí. Ale tu revoluční změnu v jejich myšlení musíme vyvolat my. V tom spočívá náš úkol.

Pokud jej splníme, je možné, že i my se ještě dožijeme toho, že právě tato tzv. ztracená generace se stane generací národní obrody. Minulý úspěšný pokus o něco takového k tomu potřeboval generace tři. Ale v dnešním světě čas běží rychleji a my už máme jen jedinou poslední možnost na přesměrování našich mladých biorobotů v rozumné bytosti. Když se nám podaří vdechnout jim duši, všechno ostatní pak dokážou vlastními silami. Pokud to ale vzdáme jako předem marný pokus a budeme trpně čekat na nějaký zásah shůry, třeba se jej i dočkáme. A pak už skutečně nebude co řešit…
25 Komentářů k ZNAMENÍ DOBY – Projev Lenky Procházkové na Václavském náměstí 2. května 2019 k výročí masového vraždění v Oděse

 1. generál Lopata napsal:

  Byl jsem se tam včera podívat a můžu konstatovat maximálně tolik, že paní Procházková je svým projevem uspávačka hadů, aniž bych hodnotil obsah, který se svou formou k živému přednesu absolutně nehodí.

  A pokud ve 3. odstavci oslovovala přítomné na oné pietní vzpomínkové akci spojením "milí mladí přátelé", tak bych si dovolil pouze podotknout, že tam bylo všeho všudy cca 40 lidí podle oka, o mládí řeč bohužel být nemohla, věkový průměr přes 60 odhadem, a většina byli komunisté nebo lidé na tu stranu nějak napojení (což není myšleno hanlivě, spíš jen jako doklad toho, koho vůbec zajímají nějací "slovanští podlidé", co někde na "divokém východě shořeli"), 1 Ivan David, 1 Jan Kavan a 1 Hassan z Parlamentních listů, co tam pobíhal se zrcadlovkou.

  Zaregistroval jsem tam v jednu chvíli dokonce procházející skupinku Ukrajinců, kteří poté, co si přečetli nápisy na zemi a cedulích, na to reagovali dost negativně až skoro agresivně a jen díky přítomnosti žen v té jejich skupince nakonec pokračovali svojí cestou.

  A pak ke konci jsem tam teda stál vedle trojičky mladých Čechů, kteří z toho měli tak akorát srandu...

 2. Michal napsal:

  Pokud jste tam skutečně byl, pak jste tam byl jen proto, abyste měl náboj pro svojí dnešní kritiku? Já tam byl s tím Porochem, těch 40 jste mírně podcenil. Já si tam žádných Ukrajinců nevšiml a co tím chcete vlastně naznačit? Že by se snad chtěli pokusit o rvačku? Myslím, že ne, že jsou tuze rádi, že tu mohou být. Nepochopil jsem smysl vašeho příspěvku, můžete být trošku detailnější, o co se vám jednalo? Já chodím na tuto akci každý rok, a protože je výročí 2.5. tak to bývá vždy toho 2.5. což samozřejmě návštěvnosti moc nepřeje. Společnost je netečná, to se jí jednou vymstí.

  • Michal napsal:

   Proč se snažíte provokovat? Kdybych nenarazil na ten váš příspěvek, tak jsem sem vůbec nepsal.

   • martin bareš napsal:

    Jestli jsi Michal ten druhej Michal, co komentuje následující pozvánku na vzpmínkovou akci osvobození Sovětskou armádou, tak tady je nový troll, provokatér a hlavně blbec v jednom.

    • proud napsal:

     Tak nejak,taky si myslim ze jde o dva ruzny "Michaly"......Respektive jednoho,druhej se za nej jenom vydava,nic novyho........

 3. ŽIDONACISTICKÝ MASAKR V ODĚSE 2014 napsal:

  Zúčastnil se nový ukr. prezident, herec z Kolomojského televize Zelenskyj nějaké pietní akce k masakru civilistů v Oděse? Samozřejmě, že nezúčastnil!

  Jak byl kleptooligarcha Kolomojskij spojen s tragickými událostmi v Oděse 2014?

  Rostislav Iščenko: "Stačí to, že tam dodal ozbrojené a patřičně naladěné bojůvkáře, kterým byla zaručena beztrestnost. Nevím, zda byl požár v Domě odborů založen plánovaně, protože nikdo nemohl předpokládat, že se demonstranti ukryjí právě v Domě odborů. Ale to, že bylo v Oděse naplánováno demonstrativní zúčtování s lidmi, o tom není pochyb, protože k demonstrativnímu zúčtování se speciálně sváželi ozbrojení bojůvkáři, kterým byla zaručena beztrestnost, a oni viděli, že je beztrestnost zajištěna, protože milice se nevměšovala. V Oděse probíhaly prakticky celý den potyčky, a milice, přestože to mohla rozehnat během nějakých pár minut – maximálně hodin, tak nic nedělala. Celá akce vyžadovala pečlivou organizaci, protože bojůvkáři se sami od sebe nesjíždějí a milice sama od sebe nezavírá oči před probíhajícími nepokoji. No a protože Kolomojskij dostává plnou kontrolu nad Oděsou (a ani se netají tím, že tam „zavedl pořádek“). Srážky začaly v centru města a těm mládencům (rozuměj“náckům“ – pozn.překl.) nikdo nepřekážel a oni šli na Kulikovo pole 2-3 hodiny a nikdo je nezastavil, přestože, vzhledem k přítomnosti policejních sil, to nebyl velký problém. Oni pak málem celou noc vypalovali ten Dům odborů a nepouštěli tam hasiče. Copak policie byla na cestě do Oděsy až z New Yorku? Ona tam přece byla na místě, a bylo její svatou povinností zajistit přístup hasičů k požářišti, kde zločinci zabíjejí lidi! Ale oni vůbec nezasáhli. Navíc, když konečně zasáhli, tak zadrželi a zavřeli ty, které se upálit nepodařilo. No, a následující den ty, kteří nestihli utéct do Ruska nebo kamkoli jinam, tak ty zavírali a mnozí sedí dodnes. Promiňte, ale to snad došlo ke sledu nahodilostí? Kdepak! Je naprosto zřejmé, že tak to bylo organizováno jako akce určená k zastrašení. Nikdo to ale navíc ani neskrýval, protože oni byli přesvědčeni, že přišli navždycky, a nikdo se jich nebude na nic ptát. Navíc se vytahovali a v sociálních sítích vykládali fotografie. Onen „veliký“ politický činovník Ljoša Gončarenko (někdejší předseda Oděské oblastní rady a nyní poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny) se snad skrýval? Ne! Ti všichni hrdě hovořili o své roli při událostech v Oděse a měli podporu majdanové veřejnosti – např. poslankyně Rady ve dvou funkčních obdobích Irina Farion (někdejší nadšená komsomolská a stranická funkcionářka – pozn.překl.), po Majdanu militantně protiruská aktivistka. Na webu ukrajinského „Pravého sektoru“ se objevila publikace nazývající události v Oděse „likvidací sabatu putinových žoldnéřů a řadových degenerátů“. Ani nynější kyjevská státní moc nepovažuje upálení lidí v Oděse za zločin a viníci za 5 let potrestáni nebyli."

  Více na
  http://outsidermedia.cz/tragedie-v-odese-2-kvetna-2014-potresta-zelenskij-viniky/

 4. hel napsal:

  Hezky to napsala Lenka Procházková, zase mám v očích slzy, už 5 let nemohu pochopit, že taková hrůza, co se stala v Oděse i na celé Ukrajině, nechává většinu lidí v klidu...i když této akce jsem se zúčastnila osobně jen jednou, stále na to myslím a změnilo mi to pohled na život, nejsem vůbec schopná respektovat vlády, které o tom mlčí a dokonce jednají s ukrajinskou pučistickou vládou, jakoby se nic nestalo

  • Maroš napsal:

   hel - Lenka je len sprostá židovská príživníčka na krvi ostatných - tak ako Fučíkova žena - ktorá ho podrazila gestapu a potom - denuciantka, žila ako pozostalá "komunistka" z jeho krvi! Lenka Procházková mala 2.5.2014 koľko rokov? 55? A hurá na všetko protiruské - lebo trendy? Kde bola Lenka v roku 2014 počas Majdanu. Pozorovala situáciu? Kde bola táto česká boľševická židula, keď kyjevský rabín vysväcoval sio-fašistický batalión Azov?! Choď do riti!

   5. Jahrestag des Odessa-Massakers: „Es wurde dunkel, wie in der schrecklichsten, schwarzen Nacht“
   https://www.youtube.com/watch?v=aw3dFuuWrNg

   Židáci - vyrábate problém a potom sa na ňom priživujete - to je váš geneticky zadefinovaný rukopis!
   http://www.nwoo.org/2014/11/06/teror-kyjevskych-sionistu-proti-lidu-donbasu-pokracuje-cast-14/

   • proud napsal:

    Ta Lenka kterou pomlouvas vedouce uz tradicne hovno v tech tvejch kotarech s plnym prahem vlastnich neuklizenejch sracek mozna je zidovka,ale rozhodne ne siozidovka,paklize vubec.Navic toho na rozdil od tebe udelala a dela v realu pro spolecnou vec habakuk,ty jen zvatlas,navic jeste vetsinou blbe.Ovsem to tobe,zmrde,nic nerika,cim to je ze se tomu vubec nedivim :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))?

    • Maroš napsal:

     Každý chartista je sion - vrátane toho vášho chartistu "I am a Jew!" - Zemana. Komedianti. Jeden hrá zlého a druhý toho dobrého - ale krv tečie vždy z niekoho iného.

     • Maroš napsal:

      Marxistickí havloidi - zmija si požiera vlastný chvost.
      "Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se ještě jednou ohlíží za smrtí komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa. Srovnává jeho osud jako dle jejího názoru štvaného člověka s životním příběhem svého otce, kterého semlel normalizační režim. Cituje též postřeh o nenávisti až za hrob k Janu Husovi, který jí měl Ransdorf sdělit. "
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takova-nenavist-az-za-hrob-Lenka-Prochazkova-drasave-o-smrti-Miloslava-Ransdorfa-419875

      • hel napsal:

       teda, ty jsi vážně FANATIK, já nikoho nekádruju, kdy kde byl či nebyl, ale buď souzním s tím, co mi sděluje nebo nikoliv..ano, někdy se taky spletu a osloví mě někdo, kdo to tak vážně zase nemyslel, ale napodruhé či napotřetí už se to většinou pozná..já nevím, jestli je Lenka židovka či není, ale co ji sleduji,tak si myslím, že jde cestou pravdy bez ohledu na tváře, které tu cestu zrovna lemují a v tom ji podporuji a vážím si jí, protože se sama snažím žít také tak

     • proud napsal:

      Kazdej ne,stejne tak jako kazdej komanc nebyl spatnej,moulo.

      • proud napsal:

       Ovsem pravdou je ze ti poctivi se do prdele dostali,a ne do vlady,nebo na hrad....................

       • niSas napsal:

        Lenka podle všehona důchod podržela havlovi , napsala o tom rozporné svatořečení a teď to něgde učí jako neziskovka. Takových je v prahe dvacet bez osmnácti se dvěma kašparama a jeden sedí na hradě a druhej v podhradí, že jako pro národ pěstuje ke žrádlu řewpku. No to je skoro srovnatelný jako s produkcí Lenky.

        • proud napsal:

         Ted ale blejes nesmysly............

        • niSas napsal:

         Praha je jedna velká neziskovka, gdo s kým prcá a pak zanáší se na venkově dovíme dycky až po průseru, kerej se musí zaplatit. Ten kukačččí přelet je jen metafora. Je jedno co tam vařej, dycky je to z cizího. Muheeeeeee

        • niSas napsal:

         Slávi a Aryjci osídlili malouASii po potopení DaˇAryje. Zkulturnili území a podělili se o neprodejnou půdu, gde žili tisíce nebo desetitisíce let, než z přestupníků, keré vykopávali ze zěmě jako nepřizpůsobyvé, neutvořili zlo dějské tlupy. To byla chyba. Dnes sou ty tlupy a jejich levobočci nafutrovaní v každém větším městě. Toť moje sudba. Heh

        • proud napsal:

         To ti nikdo nevyvraci,akorat mi neni jasny co s tim ma spolecnyho Lenka...........ze si sedas na ni ktera neco dela,nez abys dal par facek sam sobe za to cos dopustil a dopoustis.............to je totiz zdejsi bolest,bejt ublizenej muzikant a hazet vsechno na kohokoliv,jen ne na sebe............

        • niSas napsal:

         Jen hadí tance...nic víc...po zkušenostech už neodhaduji počet tvých let, šak víš..Někeré věci musíš prostě cítit....

         Lenka Procházková z neziskovky Praha
         Slepice v klubu
         "A jak vypadá, popiš mi ho," prosila mě kamarádka. Na závěr popisu jsem dodala: "Furt nosí takovou zelenou bundičku." "Zelenou bundičku? Tak to je dobrý, to bude určitě fajn kluk."
         Zelená bundička je totiž spolehlivá záruka toho, že dotyčný nepatří k nafoukaným frakmannům, kteří se češou.
         Nosil ji v létě v zimě a svlékal ji, jen když se svlékal.

         Já: Hele, já ti tu bundičku vyperu, jo?
         On: Proč?
         Já: Protože je špinavá.
         On: To se nedá prát.
         Já: Proč by se nedalo?
         On: Ještě nikdy jsem ji nepral.
         Já: To je vidět.
         On: Mám ji teprve asi rok. Nerad bych, kdyby se s ní něco stalo.
         Já: Co by se mohlo stát?
         On: Třeba by ztratila tvar.
         Já: Ona má tvar?
         On: (předvádí) No jasně. Vidíš, jak hezky tady odstává?
         Já: To je tím, že máš narvaný kapsy. Když se bojíš praní, tak ji dám do čistírny. Za tři dny bude.
         On: To nejde. Co bych ty tři dny nosil?

         Ale přemluvila jsem ho a odnesla ten "svatý grál" do čistírny. Tam mě s tím "špinavým hadrem" vyhodili, a tak jsem bundičku na vlastní riziko přece jen vyprala. Ručně. Po vyžehlení jsem zjistila, že látka markantně zhadrovatěla. Rozběhla jsem se do drogerie pro impregnační sprej. Pověsila jsem bundičku na verandu a přesně podle návodu ji nastříkala.
         Když jsem své dílo přišla za hodinu zkontrolovat, pochopila jsem, co bude příčinnou našeho rozchodu. Bundička. Na jejím nenápadně zeleném podkladě se objevili nápadně bílí hadi. Vlnili se, proplétali a změnili bundičku na vrchní část maskovacího stejnokroje. Slabě jsem se utěšovala nadějí, že pod horkou žehličkou hadi zmizí.
         Nezmizeli. A tak jsem bundičku znovu vyprala, pak ji v náhlé inspiraci naškrobila. Když jsem to mistrovské dílo předávala, milovaná zářil štěstím.

         On: Tak nádherná nebyla, ani když jsem ji dostal! (K jeho životním zásadám patřilo i heslo: nikdy si nekupovat nic na sebe, lidi rádi dávaj dary potřebným).
         Já: Viď?
         On: (zkouší si bundičku) To je senzace, jak se ti to povedlo?
         Já: (skromně) Naškrobila jsem ji.
         On: (strhává bundičku z ramen a hází ji na zem, jako by škrob patřil k nebezpečným žíravinám) Naškrobila! Mou BUNDIČKU! Copak jsem nějaká barokní kráva, abych šustil v naškrobených hadrech?
         Já: Vždyť nešustí. Miláčku.
         On: (ověřuje si mé tvrzení. Pak mírněji) Řeklas to někomu?
         Já: Komu bych to říkala? Neměla jsem to říkat ani tobě.
         On: Tos neměla. A nečekej, že ti ji ještě někdy půjčím.

         UŽ SE NIKDY PRÁT NEBUDE!

         http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/lenka-prochazkova/slepice-v-klubu.html

        • John_Pitralon napsal:

         Jenže dotyčnej v tý zelený bundičce se jmenoval Eman Bacigala.

         Horkyze Slize-Emanuel Bacigala https://www.youtube.com/watch?v=uHcK1uHCiKI

        • John_Pitralon napsal:

         Procházková byla v Chartě. To sou prej takový ty biblický texty. Kapilulace 9:11.

         Bič boží https://www.youtube.com/watch?v=oVN6x_ey1z0

        • proud napsal:

         Charta byl pruser jako tisice jinejch kdy nahnali poctivy lidi do odporu co se jen jako odpor tvaril a obelhali je.To takovej Sasin nikdy nic nezkazil a nikdy se nenechal nabulikovat v dobry vire k zadny kokotine tak ted tady ten spatne rezanej svatej muze pomlouvat ty kdo v realu skutecne neco delaji misto psani divnejch prispevku v podrousenym stavu po navratu z hospody kde dojizdi na vlastni blbost jako na ni dojeli severoamericky indiani............chytrak.

        • mumla napsal:

         Charta byla placená ze zahraničí.

 5. John_Pitralon napsal:

  Žirafa je vysmátá jak měsíček, právě mě zkásla. Já teďka poslouchám hlavně Koncžužu.

  Koncz Zsuzsa - Nincsen olyan ember https://www.youtube.com/watch?v=-DKR4dHBI3E

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!