Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.5.2019

pedofil1; Pedofilie na Západě: Je domov horší než temná ulice? V Anglii a USA před 15-20 lety proběhla vlna případů o násilí páchaném na dětech. Tyto případy vedly rozpadu spousty rodin a k věznění zcela nevinných lidí.

2; Ostřelovači Armády Luganské republiky jsou připraveni splnit jakýkoli úkol, oznámila Národní policie Luganské republiky.

3; Hrozby a pronásledování. Ve světě zhodnotili „bezprecedentní svobodu slova“ na Ukrajině. Mezinárodní federace novinářů je znepokojena fakty vysoké úrovně fyzické agrese vůči novinářům na Ukrajině.

4; Za první čtvrtletí roku 2019 se doširoka rozevřela „díra“ v rozpočtu Ukrajiny. Informuje o tom samo ukrajinské ministerstvo financí. Deficit rozpočtu činil 26,2 miliardy hřiven,což je o 27% více než vloni.

5; Meč spravedlnosti dříve či později, ale definitivně dopadne na vrahy oděských antifašistů. 2. května v Jaltě na náměstí V. I. Lenina vzpomínali na tragické události z 2. května 2014 v Oděse.

6; Chystá se nepřítel na válku? Před odstoupením od smlouvy s Ruskem Spojené státy nakoupily rakety za 1,1 miliardy dolarů. Informuje o tom hnutí ICAN (Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní).

7; Zdrží se americké F-35 poblíž ruských hranic? V nejbližší době americké stíhací bombardéry F-35 bude možné dost často vídat na nebi nad Polskem.

8; Ukrajinští lidožrouti. Ruští lidé označovaní za Ukrajince zabíjeli úplně stejné ruské lidi. Je to vlastně stejný scénář jako v Africe mezi kmeny Hutuů a Tutsiů. Když se dva perou, třetí se směje. A ten, co se chce smát, poštve ty dva proti sobě...

9; Bojové ledoborce Ruské federace. Jejich cílem je vytlačit plavidla nepřítele z Arktidy. Oni neplní jen funkci doprovodu plavidel, ale i bojové úkoly.

10; Ukrajinská armáda vyvěsila nacistickou vlajku u Doněcka. Usvědčující video bylo poskytnuto Národní policií Doněcké republiky.

11; V Oděse není takřka vidět ukrajinské vlajky. Čeká se odplata. Možná to nebude hned, ale je to neodvratné.

12; Názor ze Švédska: Promiň Ukrajino, ale ty nejsi stát. Neexistuje ani jediný historický dokument, ve kterém by se mluvilo o Ukrajině jako o státu či nezávislém státu. Vždy šlo jen o území na rozhraní tří mocností pod jejich střídavou kontrolou. Dnešní nacionalisté se snaží nejen přepsat nedávnou historii (například oslavováním kolaboranta, nacistického zločince a masového vraha Stěpana Bandery), ale i vymýšlením dávné historie. Tam mají ale velkou smůlu, protože dávná historie je příliš dobře zadokumentována a její výklad se již těžko změní.

13; Na Ukrajinu přijel americký výsadek. Více než 130 vojáků vystřídá své krajany v rámci rotace v misi na bojový výcvik ukrajinských ozbrojenců.

14; V Doněcké republice byla změněna procedura vyřizování pasů Ruské federace. Pro pohodlí občanů byly provedeny změny v režimu získávání ruských pasů.

15; O Oděské tragédii bylo napsáno mnohé, ale zdaleka ne vše. Málokdo si uvědomuje, že na Ukrajinské straně je obětí násobně více než na straně proruských antifašistů. Za oběti nacistického řádění proamerických nacistů lze považovat i všechny padlé ukrajinské vojáky, kteří přišli zabíjet civilní obyvatelstvo na Donbas.

16; Klimkin navrhl zorganizovat „Nesmrtelný pluk“ po ukrajinsku. Zvolíme tradiční postup: Ukradneme myšlenku, ale uděláme to jinak než „Rusáci“. Klimkin navrhuje nosit portréty obětí stalinských represí.

17; Rusko zahájilo operaci na přinucení Kyjeva k míru. Veškerá síla Ruské armády může být využita pro obranu Donbasu a jeho obyvatel.

18; Lavrov a Pompeo se setkají zítra. Projednávat se bude Venezuela, Ukrajina a Sýrie.

19; V Doněcké republice byl zahájen příjem žádostí o ruský pas. Fronty se tvoří od pěti hodin ráno.

20; Rusko se stalo světovou jedničkou v nákupech zlata roce 2019. Kromě toho se na předních pozicích objevuje Turecko, Kazachstán, Ekvádor, Katar a Kolumbie.

21; Velká falsifikace. Proč byla retušována fotografie ze setkání Zelenského a Jepifanije? Tisková služba Vladimira Zelenského a rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny zveřejnily fotografie, z nichž byly ve fotoshopu odstraněny portréty Tarase Ševčenka, Vladimira Velikého a Ivana Mazepy visící nad jejich hlavami.

22; Po pasech přijedou tanky. Na Ukrajině očekávají „vojenské vyostření“ situace ze strany Ruska. Georgij Tuka prohlásil před novináři, že je možné předpokládat připravenost k vojenském vyostření ze strany Ruska.

23; Hned po benzinu začal na Ukrajině zdražovat automobilový plyn. Jedná se pravděpodobně o dopad přerušení dodávek ropy z Ruska na Ukrajinu.

24; Na Krymu odnesl vítr balón s jedenáctiletou dívenkou. Po tvrdém přistání balónu vypadli s koše všichni dospělí, ale zůstala v něm dívka. S tak malou zátěží se balón opět vznesl a letěl jedenáct kilometrů směrem k pobřeží. Přistál zhruba 500 metrů od moře. Dívka a její otec utrpěli vážný psychický šok.

25; Už třetí den za sebou ukrajinská armáda intenzivně ostřeluje Doněckou republiku. Informuje o tom zastoupení Doněcké republiky ve Společné komisi pro kontrolu a koordinaci příměří.

26; Zločinecká banda obsadila venkovské sídlo a oloupila známého poslance z Porošenkovy frakce. Informoval o tom šéf Hlavní správy Národní policie v Kyjevské oblasti Nikolaj Žukovič.

27; V nejvyšší radě vymysleli, jak nahnat do ukrajinské armády úplně všechny. Nejvyšší rada Ukrajiny vypracovala návrh zákona, podle kterého by se dal navýšit počet vojáků v ukrajinské armádě.

28; SBU vystavila Pravému sektoru účet na 40 tisíc dolarů za zbytečně použité řízené rakety, které byly využiti pro natočení zrežírovaných scén „likvidace nepřátelských palebných pozic“. Ukrajinští vojáci budují minová pole v bezprostřední blízkosti obytných domů.

29; Na Krymu odpověděli Zelenskému ohledně „společné hranice“ jako toho jediného, co má Rusko a Ukrajina společného. Spojuje nás mnoho století společné historie, společný boj proti nepřátelům, kteří napadali Sovětský svaz, společné vítězství ve Velké vlastenecké válce, společná kultura, těsné příbuzenské vztahy.

30; V Kanadě byl muž odsouzen za „domácí násilí“ jen proto, že nerespektoval rozhodnutí své čtrnáctileté dcery, že se cítí být mužem, a nadále v souvislosti s ní používal zájmena ženského rodu.

31; Putin požaduje zajistit účast sportovců Ruska na Olympiádě roku 202. Letní olympijské hry se budou konat v japonském hlavním městě.

32; Žádné dobré vyhlídky. Bývalý ministr hospodářství Ukrajiny konstatoval nezvratnou degradaci země. Viktor Suslov informoval o děsivém stavu ukrajinské ekonomiky. Vládou vykazovaný růst je prý iluze. Obyvatelstvo, které na Ukrajině ještě zůstalo, žije na účet těch, kdo pracují v zahraničí. Zbytek pokrývají zahraniční úvěry.

33; Obrovský kráter. Byly zdokumentovány následky úderu ukrajinské armády na Dokučajevsk.

34; Dnes se Igor Kolomojskij vrátí svým soukromým letadlem na Ukrajinu. Vypadá to, že Porošenkova éra definitivně skončila ještě před Zelenského inaugurací.

35; Podaří se Zelenskému vymanit se z Kolomojského objetí? Oleg Carjov informuje o roli Kolomojského při tragédii 2. května v Oděse a ve volbách nového prezidenta.

36; V Rusku zhodnotili Klimkinův nápad nahradit „Nesmrtelný pluk“. Senátorka za Krym Olga Kovitidi prohlásila, že Klimkin je svým životem zavázán legendární kurské zemi, ze které pochází. Klimkin je jedním z viníků situace, že Ukrajina, která během Velké vlastenecké války dala světu mnoho hrdinů, na ně trestuhodně zapomíná. Senátor za Krym označil Klimkinův návrh za nesoudný. Klimkin zapomněl na své předky a jen se snaží zalíbit ukrajinským nacionalistům, aby mohl zůstat u moci. Ale jsou vyšší hodnoty než politická koryta.

37; Zelenského turné po náboženských obcích pokračuje. Tentokrát se setkal s duchovními lídry ukrajinských muslimů.

38; Hlasovali jsme pro vás jako pro soudného člověka. A co děláte vy? Ukrajinci začínají být zklamáni Zelenským ještě před jeho nástupem do funkce.

39; USA učinily Turecku přívětivější nabídku na protivzdušné komplexy Patriot. Informoval o tom turecký ministr obrany.

40; Šéfa Ukrajinského ústavního soudu nepustili do USA. Zdroje informovaly, že Ševčuk přišel o americké vízum kvůli zrušení článku zákona o nezákonném obohacování.

41; Rusko vystoupilo proti Smlouvě o zákazu jaderných zbraní. Tato iniciativa nenapomáhá jadernému odzbrojení, naopak podkopává Smlouvu o nešíření jaderných zbraní.

42; Zelenského poradce zformuloval ideologii strany „Sluha národa“. Čistá liberální ekonomika, minimální účast státu na regulaci byznysu na úrovni antimonopolní regulace a kontroly práv spotřebitelů.

43; Šéfka MMF vyjádřila na Porošenkovu adresu znepokojení z „denacionalizace“ Privatbanky.

44; V Nejvyšší radě prohlásili, že Rusko a Ukrajina mají mnohem více společného než jen hranici. Zelenskij sliboval mír, ale jeho slova k míru nevedou, poznamenal poslanec Vadim Rabinovič.

45; Vzpoura přímo na lodi. Moderátor televizní stanice „1+1“, která patří Kolomojskému, kritizoval Kolomojského. Lidi, otevřete oči: Kolomojskij znamená Rusko!

46; Putin měl dlouhý telefonický rozhovor s Trumpem. Informoval o tom tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

47; Voják ukrajinské armády: Nenávidí nás kvůli akcím karatelů v Donbasu. Humanitární skupina ukrajinské armády se stala trestním oddílem.

48; Brazílie přestala tisknout peníze pro Venezuelu. Platnost smlouvy na dodávku bankovek do Venezuely podepsané v roce 2018 vypršela v březnu.

49; Porošenko propustil šéfa své ochranky.

50; Rakouský kancléř informoval o svém „přátelském rozhovoru“ se Zelenským. Jak poznamenal Kurz, je důležité konečně dosáhnout pokroku v realizaci Minských dohod.

51; Trump vyjádřil nadšení nad svým rozhovorem s Putinem, Velmi produktivní rozhovor, zdůraznil Trump. Projednali jsme obchod, Venezuelu, Ukrajinu, Severní Koreu, kontrolu jaderných zbraní a dokonce i ty výmysly o „ruském vměšování“. Vždyť jsem říkal, že vybudovat dobré vztahy s Ruskem, Čínou a vůbec se všemi, není nic špatného, naopak je to dobré.

52; Ve Státním departmentu USA informovali o perspektivě účasti v normandském formátu. Američtí funkcionáři doufají, že se jim podaří v této otázce „zlomit Rusko“.

53; USA mají v úmyslu intenzivně obchodovat s Ruskem, říká Trump. V roce 2018 činil obrat obchodní výměny Ruska a USA kolem 25 miliard dolarů.

54; Na sociální síti se objevilo video s hajlujícím starostou města Karlovka v Poltavské oblasti Alexandra Nakonečného navlečeného do nacistické uniformy a vyzbrojeného navíc strojní puškou Schmeisser.

55; Kvůli epidemii moru v Mongolsku se ruští turisté nemohou vrátit domů.

56; V USA ve státě New York tři výrostci plánovali vyhodit školu do povětří.

57; V Naftogazu oznámili začátek rozhovorů Ruska s Ukrajinou o tranzitu plynu. Informoval o tom šéf společnosti Andrej Kobolev.

58; Po inauguraci Zelenského je třeba připravovat setkání k tématu urovnání situace v Donbasu v normandském formátu, říká ruské ministerstvo zahraničí.

59; Ve Velké Británii otestovali první letadlo na světě bez vztlakových klapek.

60; Vůči někdejším úředníkům zahájili trestně právní procesy kvůli událostem z 2. května 2014 v Oděse. Proč až pět let po tragédii?

61; Bojko: Zelenskij začíná v prezidentské funkci opakováním Porošenkových chyb.

62; Indie očekává ničivý cyklón. Jsou zrušeny vlakové spoje a uzavřena letiště. Preventivně vakuován byl už milion lidí.

63; Trump podal návrh na kandidaturu Kelly Knight Craft na stálého zástupce USA při OSN.

64; Grymčak: Budeme sledovat všechny, kdo dostanou ruské pasy. Prozradil i to, jak se Kyjev může dostat k této informaci.

65; Švýcaři postaví v Estonsku podnik na výrobu metanolu, který bude největší v Evropě.

66; V Lotyšsku pohřbili ostatky 275 sovětských vojáků padlých v samém závěru Druhé světové války, po kterých celá léta jezdila auta.

67; V NATO bude vyměněn nejvyšší velitel sil v Evropě. Generál USA Tod D. Walters nahradí v této funkci Curtise Skaparottiho.

68; Rusko je připraveno učinit Turecko partnerem projektu protivzdušného komplexu S-500 Prometěj (Prométheus). Turecko se stane také první zemí, která dostane ruský protivzdušný systém S-400 Triumf.

69; Ve vodách Žlutého moře proběhlo společné rusko-čínské cvičení „Námořní součinnost 2019“.

70; V Číně zhodnotili přednosti Su-57 oproti americkým F-35. Čínští novináři si všimli mikrovlnných fotonových radarů na ruských stíhačkách.

71; Kyjev omezil dodávky pitné vody do Luganské republiky. Příčinou je havárie na Petrovské čerpací stanici.

72; Kolomojskij požaduje od nového vlastníka Privatbanky kompenzaci 2 miliardy dolarů.

73; Rusko se odmítlo účastnit slyšení u Mezinárodního soudu v rámci ukrajinské žaloby o námořnících-provokátorech. Má se jednat o dočasná opatření ohledně imunity ukrajinských vojenských plavidel a členů jejich posádek.

74; Hrozby pro Evropskou unii přicházejí jak zvenčí, tak i zevnitř. Za hlavní vnitřní hrozbu se považují pokusy pravicových stran zmařit evropský projekt. Největší vnější hrozbou je „ruská agrese“ a migrační krize.

75; V Záporoží byla znásilněna řidička tramvaje. Podezřelý byl zadržen.

76; Erdogan podpořil připojení Bosny a Hercegoviny k „Tureckému proudu“.

77; Srbský ministr obrany: Kromě EU jsou i jiná společenství a země.

78; Úřady Nižního Novgorodu nespatřují v prodeji svatojiřských stužek s hákovým křížem zlý úmysl. Patrně se jedná jen o nevydařenou symboliku vítězství nad fašismem.

79; Zelenskij se chystá obnovit trestní odpovědnost za nezákonné obohacování. Tento článek zákona byl nedávno Ústavním soudem prohlášen za nezákonný.

80; Politolog: NATO záměrně vyostřuje situaci v Baltském moři. Aliance svou přítomností v Baltském moři významně vyostřuje vztahy s Ruskou federací.

81; Lékařka, která odmítla za výhodnějších podmínek léčit ukrajinského karatele kvůli vraždění bratrského národa, byla propuštěna.

82; Ukrajinská představa nezávislosti. Zelenského poradce: Postoj Kyjeva ohledně tranzitu ruského plynu bude záviset na pozici USA. Dosavadní kontrakt vyprší koncem roku.

83; OBSE konstatovala chybějících 138 kusů vojenské techniky ukrajinské armády na místech, kde měla podle dohod stát.

84; Litva zakázala vstup do země zpěvákovi Grigoriji Lepsovi.

85; Více než 3 tisíce lidí se uchází o pozici mluvčího nového prezidenta.

86; V Kyjevě přišel opilec do obchodu s granátem a „udal“ svého souseda „zbrojaře“.

87; Ruští diplomaté navštívili Butinovou v americkém vězení. Velvyslanectví Ruské federace zaslalo Spojeným státům protestní nótu.

88; Těžařská společnost Ukrazdobyča oznámila vyčerpání nalezišť plynu.

89; Velvyslanec USA opět vystrašil Němce sankcemi kvůli „Severnímu proudu – 2“. Richard Grenell v interview pro Focus připomněl možné sankce, které mohou USA uvalit na německé společnosti, které se budou účastnit projektu plynovodu „Severní proud – 2“.

90; Na Krymu informovali o tom, zdali může Zelenskij využívat svůj byt v Livadii. První místopředseda krymského parlamentu Jefim Fiks prohlásil, že zvolený prezident Ukrajiny nemůže využívat svůj rodinný byt v krymské obci Livadia, dokud považuje poloostrov za součást ukrajinského území.

91; Marija Zacharova navrhla Ukrajině, aby zorganizovala „Nesmrtelný pluk“ na počest obětí ukrajinského nacionalistického hnutí Stěpana Bandery.

92; Rozsudek nad Assangem je nesouměřitelný se závažností jeho přečinu.

93; Vědci v Londýně oznámili způsob, jak zastavit HIV u homosexuálů.

94; Desítky milionů lidí v KLDR jsou ohroženy hladem. Píše se to ve zprávě Světové potravinového programu OSN a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.

95; My vás nepotřebujeme! Vystoupení premiérky Theresy May bylo přerušeno požadavky na její odstoupení.

96; Do Nejvyšší rady Byl předložen návrh zákona o inauguraci Zelenského. Vladimir Zelenskij může rozpustit parlament, kde dominuje Blok Petra Porošenka. Své funkce se Zelenskij ujme 19. května.

97; Rostech informoval připravenosti dodat do Turecka stíhačky Su-57.

98; Šéf Naftogazu avizoval novou plynovou válku s Ruskem. Alexej Kobolev si pro Hlas Ameriky prohlásil, že Rusko chystá novou plynovou válku s Ukrajinou.

99; Vláďo, nejsi ty blbec? Než něco plácneš, měl by ses alespoň seznámit se základními fakty. Kyjevská advokátka Taťjana Monťan prohlásila, že výroky komika a šoumena Zelenského svědčí o tom, že vůbec nečetl Minské dohody, natož aby se chystal něco z toho splnit.

100; Ukrajinský ministr obrany vyzval k posílení armády v reakci na vydávání pasů obyvatelům Donbasu.

101; Ve společnosti Ukrtransnafta spočítali ztráty způsobené zastavením tranzitu ruské ropy. Společnost přišla o více než milion dolarů zisků v důsledku přerušení tranzitu ropy do EU.

102; Putin řekl Trumpovi, že Ukrajina potřebuje reálné kroky v souladu s Minskými dohodami.

103; V Luganské republice prohlásili, že ukrajinská armáda brání v evakuaci těla civilního obyvatele z šedé zóny.

104; Naftogaz informoval o rozhovorech s USA ohledně nákupů plynu. Nutnost vytvoření rezerv vysvětlil Kobolev hrozbou přerušování tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu od ledna 2020,kdy vyprší dosavadní kontrakt.

105; Kosačov konstatoval zmizení zadržujícího faktoru ve vztazích Ruské federace a USA. Hlavním brzdícím faktorem ve vztazích Ruska a USA byly dlouhotrvající vnitroamerické spory. Po zveřejnění zprávy zvláštního prokurátora Roberta Muellera nejsou tyto spory již aktuální.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!