Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.5.2019

tank_nusra_aleppo_11; Sýrie: Teroristé se připravují k útoku. Pokračuje navyšování počtu ozbrojenců z nezákonných ozbrojených formací na severozápadě provincie Hamá.

2; Ve Státní dumě komentovali Trumpem avizovanou jadernou dohodu. Účast Ruska na třístranné jaderné dohodě musí být na principu rovnosti.

3; Rusko nebude moci blokovat reverzní dodávky na Ukrajinu, říkají v Naftogazu. Evropský trh je jedna velká vana plynu, tvrdí Kobolev.

4; USA daly Íránu jaderné ultimátum. Ve Státním departmentu prohlásili, že si vyhrazují právo dalšího zpřísnění jednostranných jaderných omezení vůči Íránu.

5; V estonské centrální bance zůstal poslední jediný zlatý odlitek. A je nekvalitní a tudíž neprodejný. Je vhodný pouze do muzea.

6; USA zveřejnily požadavky vůči Zelenskému. Ve Sněmovně reprezentantů Kongresu USA během veřejných slyšení byly zveřejněny úkoly pro nového prezidenta Ukrajiny.

7; Kyjev vyhrožuje, že si po jednotlivých jménech zjistí všechny příjemce ruských pasů. Nakolik je to reálné? Možnost získání občanství Ruské federace obyvateli Luganské a Doněcké republiky vyvolala kritiku ze strany ukrajinské moci. Protože je vydávání pasů výlučně v ruské státní moci, neměla by se ukrajinská strana dostat k osobním údajům příjemců občanství.

8; Velitel brigády Doněcké republiky Alexandr Chodakvoskij vyjádřil svůj názor na to, co pro Zelenského znamená prezidentská funkce. Podle všeho jen další role. Státnicky se Zelenskij rozhodně nechová a asi se to nezmění.

9; Ukrajinské ministerstvo obrany chystá strašlivou odpověď na výdej ruských pasů. Podle Poltorakova názoru je poskytování ruského občanství obyvatelům Donbasu pokračováním plíživé okupace Ukrajiny.

10; Bitva o Donbas: Jak se matematik Andrej Revenko stal bojovníkem, který odrážel tankové útoky na Saur Mohyle. Donbaský matematik bojoval v batalionu Vostok. O zajímavém osudu jednoho z obránců Donbasu píše Alexandr Sladkov.

11; Útok Ruska na Ukrajinu: Deset „nevyvratitelných“ důkazů zveřejněných Ukrajinským ministerstvem zahraničí: Na ruské medaili „Za navrácení Krymu je datum 20. února 2014. Rusko se bojí bohaté a demokratické Ukrajiny, která ohrožuje nynější autoritářskou moc v Moskvě. Teror a zastrašování obyvatel Ukrajiny ze strany Ruska. Ukrajina Rusko obviňuje ze smrti téměř deseti tisíc lidí a zranění 23.455 osob. Započítáno je v tom i 3298 cestujících Boeingu MH17. Ve výčtu není snad ani potřeba pokračovat...

12; Doněcké ministerstvo vnitra provádí aktivní „pasportizaci“ obyvatelstva. Pracovníci Migrační služby se velmi snaží, aby procedura probíhala co nejrychleji.

13; Lucenko na koni, Porošenko u výslechu. Na koho v Kyjevě dopadne nové kolo aféry „Ukrainegate“? V USA se rozjíždí nové kolo aféry kolem Ukrajiny.

14; „Plynová válka“ Ruska proti Ukrajině. Ukrajina požaduje neodkladnou pomoc ze strany USA. Hlavní výtkou pana Koboleva vůči Rusku je to, že se Rusko pomocí plynu snaží vykonávat politický tlak na Ukrajinu.

15; Festival debility vedený Pavlem Klimkinem: Jak nejlépe pošpinit světlou památku vítězství nad německým fašismem? Uspořádat alternativní „Nesmrtelný pluk“. Klimkinova psychiatrická diagnóza beze změn.

16; Proč se v Doněcku tvoří fronty na ruské občanství? Stačí si představit, jak složitý je život s pasem Doněcké republiky...

17; Boeing 737 s cestujícími na palubě spadl v USA do řeky. Letadlo letělo z vojenské námořní základny Guantánamo na Kubě.

18; Nizozemsko vydalo do USA jednatřicetiletého Ukrajince Alexeje Ivanova, který je obviněn z kybernetických zločinů. Občan Ukrajiny spolu s komplici instaloval na počítače škodlivé programové vybavení.

19; Severní Korea odpálila munici raketového typu směrem na Japonské moře. Úřady Jižní Koreje, Japonska a USA analyzují detaily uskutečněných startů.

20; Nejlepším spojencem Polska jsou USA, říká Donald Tusk. Šéf Evropské rady je přesvědčen, že Varšava nikdy neměla a v dohledné době nejspíš ani mít nebude lepšího spojence než Jsou Spojené státy. O tom, jestli si to myslí také polské obyvatelstvo se zdroj nezmiňuje.

21; Politika Evropy vůči Rusku je šílená, říká velvyslanec USA. Americký diplomat se rozčiluje, že před několika desetiletími bylo všechno jinak. Politik zopakoval všechna už do omrzení obehraná nestoudná obvinění Západu vůči Moskvě (okupace Krymu, sestřelení Boeingu MH17, manipulace amerických voleb, použití chemických zbraní v Sýrii) a poznamenal, že před několika desetiletími by se Evropa vůči Rusku chovala jinak.

22; Porošenko srovnal ruský a ukrajinský pas podle toho, kam se s ním dá cestovat. Není těžké uhodnout, který z pasů e podle něj „kvalitnější“.

23; USA v minulosti propásly šanci, jak postavit armádu proti Madurovi. Bílý dům zamítl žádost vysoce postaveného armádního činitele o udělení amerického víza za účelem léčení jeho těžce nemocného dítěte.

24; Ukrajina zveřejnila výši ztrát v důsledku zastavení tranzitu ruské ropy na Slovensko, do Maďarska a České republiky. Ztráta činí orientačně 29,2 milionů hřiven.

25; Zelenskij a Parubij projednali inauguraci. Včera byl do Nejvyšší rady předložen návrh zákona na provedení inaugurace nového prezidenta 19. května.

26; Den dobrovolníka. Rusko si připomene hrdiny Donbasu. Svátek je věnován Dni svatého Jiří, který je od dob Kulikovské bitvy považován za patrona Ruské armády.

27; Izrael: Systém Protiraketové obrany „Železná kupole“ odchytává reaktivní munici. 4. května ráno palestinské skupiny ostřelovaly území Izraele z raketových komplexů umístěných na severu pásma Gazy.

28; My jsme se do Krymu zamilovali, říká člen americké delegace. Obyčejní Američané vůbec netuší, v jaké situaci se ocitli obyvatelé Krymu. Američané vůbec nedostávají vyvážené informace o zdejších událostech.

29; Zelenského poradce v Bruselu (samozřejmě zcela nezávisle) projednal s americkým ministrem „energetickou nezávislost“. Jediné, na čem je ukrajinská politika skutečně nezávislá, je zdravý rozum.

30; My nedokážeme zastavit Rusy, říká bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt. Během debaty mezi kandidáty na post předsedy Eurokomise dominovala otázka smysluplnosti vytvoření jednotné armády EU. Nejpádnějším argumentem proti jednotné armádě je fakt, že Evropská unie v podstatě nemá ani jednotnou zahraniční politiku.

31; Hromadná vražda v Čeljabinské oblasti. Ubodáno bylo pět lidí včetně jednoho dítěte. Naživu zůstal jen kojenec, kterého policisté objevili v kočárku. Motiv činu ani pachatelé nejsou známi.

32; Běloruská KGB zadržela bývalého náčelníka Lukašenkovy ochranky za úplatek z Ruska. Andrej Vťurin byl dosud považován za jednoho s nejvlivnějších lidí v Bělorusku.

33; Zelenskij slibuje kreativní odpověď na vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Podle jeho slov se návrhy teprve připravují a budou zveřejněny později.

34; Svoboda slova po ukrajinsku: V Čerkassech byl nelidsky zmlácen novinář Vadim Komarov. Lékaři bojují o jeho život. Zmláceného novináře našli kolemjdoucí ležet na ulici.

35; V Radě federace odpověděli na slova ukrajinského poslance o „bratrském národu“ a „vazalech Ruska“. Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Ivan Krulko prohlásil, že Ukrajinci se podle ruských představ stanou opět bratrským národem, když se budou chtít opět stát vazaly Ruska. Na to ruský senátor Klincevič odpověděl, že Ukrajinci nikdy nebyli vazaly Rusů. Naopak mezi nejvyššími představiteli Sovětského svazu byli Ukrajinci zastoupeni podstatně víc než by odpovídalo podle počtu obyvatel. I životní úroveň na Ukrajině byla za Sovětského svazu vyšší než v Rusku. A když byl v roce 1954 Ukrajině „darován“ Krym, postupovalo by Rusko takto vůči svému vazalovi?

36; V Íránu odpověděli na „jaderné ultimátum“ USA. Teherán bude pokračovat v obohacování uranu navzdory tlaku ze strany Washingtonu, prohlásil předseda íránského parlamentu.

37; Čína drží v koncentračních táborech tři miliony Ujgurů, tvrdí Pentagon. V táborech, které v Číně nazývají vzdělávacími centry pro extremisty, jsou zavřeny miliony Ujgurů, tvrdí v Pentagonu.

38; V Charkově hodili na projíždějící automobil, granát. V důsledku incidentu byl zraněn pětačtyřicetiletý řidič vozu.

39; V Donbasu zemřel velitel rozvědčíků ukrajinské armády. V sobotu 4. května bylo jeho tělo dopraveno do jeho rodiště, do města Rovno na západě Ukrajiny.

40; Ukrajinci se jen hrnou na Krym za rekreací. Ruská pohraniční služba musí přijímat opatření. FSB prohlásila, že museli posílit režim na hraničních přechodech s Ukrajinou.

41; Ve Státní dumě komentovali Zelenského plány „kreativně“ odpovědět Rusku na vydávání pasů. Jediné, co by mohl „kreativně“ udělat, je začít vyplácet penze obyvatelům Donbasu a stáhnout vojska,která už pět let terorizují obyvatelstvo Doněcké a Luganské republiky. To by bylo kreativní...

42; V Bělorusku potvrdili zahájení dodávek čisté a kvalitní ropy z Ruska. Personál akreditované laboratoře provedl odběr a rozbor vzorků a potvrdil, že odpovídá normě.

43; Nejvyšší rada Ukrajiny začíná dělat Zelenskému problémy s inaugurací. Šéfové parlamentních frakcí nemají jednotný názor na datum uskutečnění inaugurace nově zvoleného prezidenta.

44; Ve Venezuele byl zavražděn generál a další tři příslušníci armády. Oficiální kruhy Venezuely útok prozatím nekomentovaly.

45; S ukrajinskými vlajkami a karateli. Ljaško se snaží shromáždit svůj vlastní „Nesmrtelný pluk“. Šéf Radikální strany zdůraznil, že nyní probíhá už třiadvacátá války Ruska proti Ukrajině.

46; Ve Venezuele havaroval vojenský vrtulník. Podle předběžných informací se může jednat o typ Bell 412. Zahynulo sedm lidí.

47; Ve Státní dumě ironicky komentovali nacistickou vlajku na pozicích ukrajinské armády. Je to jen hloupý pokus ještě více rozhádat Rusy a Ukrajince. Ale nedá se předpokládat, že by to způsobilo problémy pro celý svět...

48; V Nejvyšší radě informovali, o čem Zelenskij hovořil s poslanci. Vladimir Zelenskij se 4. května setkal s poslanci ukrajinského parlamentu.

49; Stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Něbenzja zazpíval v OSN spolu se sólistkami umělecké skupiny Soprano „Píseň Vítězství“. Poznamenal, že se jedná o příspěvek ke „kulturní diplomacii bez hranic“.

50; Maduro v souvislosti s protesty vyměnil šéfa policie. Novým šéfem se stal Elio Estrada.

51; Trump obvinil sociální sítě z cenzurování Američanů.

52; Vládnoucí strana Velké Británie udělala nejhorší výsledek ve volbách za posledních 25 let. Konzervativní strana přišla v komunálních volbách o 1335 poslaneckých mandátů v radách v Anglii a Severním Irsku.

53; Pronásledování křesťanů v některých regionech světa je už téměř na úrovni genocidy, ukázal výzkum. Informuje o tom BBC.

54; V americkém státě Illinois došlo k výbuchu v chemickém podniku.

55; V Japonsku na třetí pokus odpálili první soukromou raketu Momo 3.

56; Slavné tradice NKVD. Rostovští policisté se chystají oslavit 9. květen v uniformě NKVD.

57; Zakladatel LinguaLeo ubodal svou vlastní sestru. Abdulnasyrov zasadil své sestře minimálně osm bodných ran do krku.

58; Ukrajina omezila dovoz z Ruska o 16%. Vývoz do Ruska se snížil o 7,2%.

59; Izrael oznámil odpálení zhruba devadesáti raket z pásma Gazy.

60; Na Urale v Sverdlovské oblasti zahynul voják v důsledku exploze munice na polygonu.

61; Byl uskutečněn první let nového čínského dronu CETC CU42. Dron byl vyroben na bázi populárního rakouského lehkého letadla Diamond DA42.

62; Při dopravní nehodě na Kubani zahynuli dva komisi z pořadu Stand Up. Jeli na koncert do Krasnodaru V jejich automobilu byli i pasažéři služby BlaBlaCar.

63; Na Ukrajině byla vytvořena skupina pro vyšetření Porošenkových zločinů. Neformální skupina specialistů začala shromažďovat důkazy zločinů stávajícího prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, aby ho dostali před soud.

64; Nový japonský císař vystoupil s projevem k národu a poděkoval za blahopřání.

65; Guaidó prohlásil, že venezuelští vojáci na Madurův pokyn procházejí testy na detektoru lži. Ve válce jsou všechny prostředky dovoleny.

66; Muzikant Jurij Loza vyčetl Oděse, že neklade odpor nacionalistům. V den pátého výročí hromadné vraždy v Doně odborů většina obyvatel Oděsy demonstrovala, že se podřídila zločinnému nacionalistickému režimu.

67; Trump přestal věřit informacím rozvědky o Venezuele a jejím vedení. Vyjádřil také nespokojenost s tím, že někteří funkcionáři mluví o možnosti vojenské intervence.

68; Lukašenko nepoletí na večeři prezidentů zemí „Východního partnerství“ do Bruselu. Evropská unie pozvala Alexandra Lukašenka na večeři do Bruselu na 13. května, aby oslavili desáté výročí vzniku „Východního partnerství“.

69; V Jakutsku školák zadržel lupiče, který přepadl dívku. K incidentu došlo v sobotu 4. května. Devětadvacetiletý muž zaútočil na žačku školy č. 31 přímo v areálu školy. Žákyni desáté třídy jedenáctkrát udeřil do hlavy a sebral jí tašku.

70; Nejvyšší ukrajinský cenzor odstoupil z funkce. Předseda Národní rady pro otázky televizního a rozhlasového vysílání na Ukrajině Jurij Arťomenko odstoupil ze své funkce.

71; Ve Švédsku oznámili, že si přejí normalizovat spolupráci s Ruskem. Švédsko usiluje o normalizaci spolupráce s Ruskem, ale přitom nebude zavírat oči před problematickými otázkami vzájemných vztahů. Oznámil to švédský premiér pro televizi Yle.

72; Ukrajinskému vojákovi zabavili rekordní arzenál munice. V Černigovské oblasti zabavila policie bývalému důstojníkovi ukrajinské armády rekordní množství munice.

73; V Nejvyšší radě najednou chtějí změnit skandální zákon o jazyce. Prý obsahuje řadu nedostatků, které mu neumožňují normálně fungovat.

74; V Nejvyšší radě se rozhodli odložit Zelenského inauguraci až na 28. května. Důvodem je fakt, že by pak už nemusel stihnout rozpustit parlament.

75; V Kazachstánu poprvé v historii zaregistrovali ženu jako kandidátku na prezidenta.

76; Americký list Militara Watch označil ruskou vojenskou loď Admiral Machimov za nejmocnější vojenské plavidlo na světě. Modernizace, kterou loď prošla, nejen prodloužila dobu jeho životnosti, ale dodala mu i bojovou sílu.

77; Trump promluvil o obrovském potenciálu pro budování nádherných vztahů mezi USA a Ruskou federací. Pochvaloval si telefonický rozhovor s Putinem.

78; Rusko nepřeruší spolupráci s Íránem kvůli sankcím USA. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že nové sankce ze strany USA nezabrání spolupráci Moskvy a Teheránu.

79; Bratr Íránského prezidenta byl odsouzen do vězení. Je obviněn z finančních zločinů. Délka jeho pobytu ve vězení není známa.

80; Polští pohraničníci drželi 20 hodin v nelidských podmínkách ruského režiséra. Muž byl obviněn z mezinárodního extremismu, zrušili mu schengenské vízum a vyhostili ze země bez uvedení důvodů.

81; Spiegel: NATO uspořádá vojenská cvičení na téma „napadení ze strany velké země“.

82; Na dně Barentsova moře byla objevena sovětská loď BO-224 potopenou v roce 1945 zásahem torpéda z německé ponorky U-995 Zahynulo na ní 33 osob.

83; Za měsíc odevzdali obyvatelé Kyjeva na policii 480 kusů zbraní.

84; Poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Murajev si myslí, že postoj zvoleného prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského ohledně řešení konfliktu v Donbasu může vést k destrukci země.

85; Facebook pracuje na své vlastní kryptoměně pro svůj platební systém, aby se vyhnul daním.

86; Byl zadržen podezřelý z hromadné vraždy u Čeljabinsku. Hlavní roli v tomto případu hrál alkohol.

87; V Evropě odsoudili rozhodnutí USA neprodlužovat úlevy ze sankcí proti Íránu. Francie, Německo a Velká Británie nesouhlasí s americkým rozhodnutím.

88; Na letišti v Machačkale zadrželi Rusa, který bojoval za Islámský stát.

89; Ukrajinský vicepremiér: Zelenskij chce rozpustit Nejvyšší radu. Přitom vicepremiér poznamenal, že Zelenskij stejně bude muset odpovědět na spoustu otázek během inaugurace – o NATO, dekolonizaci a hlavně na otázku, zdali se v Donbasu jedná o „ruskou agresi“ nebo „občanský konflikt“.

90; Ukrajinský nacista Dmitrij Korčinskij pohrozil účastníkům „Nesmrtelného pluku“ zopakováním oděské tragédie.

91; Trump komentoval rozhovory s KLDR. Americký prezident vyjádřil přesvědčení, že dohoda se Severní Koreou o denuklearizaci Korejského poloostrova bude dojednána.

92; Porošenko jmenoval nového člena Národní rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

93; Skandální ukrajinská nacionalistka Nicoj navrhla, aby se Nový rok slavil na jaře. Prý to byl tradiční zvyk „Praukrajinců“. Hromadné karnevaly po celé zemi nalákají nové a nové turisty.

94; MMF chce zavést celosvětovou daň na kysličník uhličitý. Aby se do roku 2030 snížily emise kysličníku uhličitého do atmosféry o třetinu, považuje Mezinárodní měnový fond za nutné zavedení nové daně.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.5.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!