Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.5.2019

lyashko_821; Předseda ukrajinské radikální strany informoval o tom, jaké otázky chce položit Zelenskému. Poznamenal, že ani nešel na setkání s vítězem voleb, kde se projednávala jeho inaugurace.

2; Zelenskij požaduje inauguraci. Transparentnost a jistota je extrémně důležitá pro ukrajinský lid i pro zahraniční hosty. A samozřejmě pro mě osobně, prohlásil Zelenskij.

3; Situace v Sýrii se vyostřuje. Ozbrojenci soustřeďují velké síly pro útok. K obcím poblíž města Hamá teroristé stahují Grady, dělostřelectvo, pick-upy s kulomety a auta s municí.

4; Rusofobka Nicoj prohlásila, že by si přála stát se ministryní kultury. Skandálně známá dětská spisovatelka prohlásila, že by přijala případnou nabídku stát se ministryní kultury.

5; Krajně nevhodné datum. Na Ukrajině si našli další důvod, proč neuskutečnit Zelenského inauguraci právě 19. května. Je to den smutku a vzpomínek oběti represí, prohlásil šéf ukrajinského „Ústavu národní paměti“.

6; Fiasko pokusu o státní převrat ve Venezuele a hrozba americké intervence. Vyhodnotíme situaci a zvážíme návrh na vojenskou intervenci USA, abychom vyřešili tuto krizi, prohlásil Guaidó.

7; Projekt 651: Bojoví transformeři. V materiálu Sjednocené loďařské společnosti zveřejnili plány na vypracování nové bojové techniky pro budoucnost připomínající hračky oblíbené na začátku tohoto století.

8; Ukrajinský vědec požaduje u soudu, aby potvrdila, že to byl on, kdo dokázal známou Fermatovu větu a zveřejnil nové poznatky o „kvadratuře kruhu a jejím významu“.

9; Proč se Zelenskij vůbec setkával s nejvyššími představiteli církví? V rámci pravoslaví se setkal jak se zástupci Ukrajinské pravoslavné církve (Moskevského patriarchátu), tak i se zástupci rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“.

10; Ukrajinství jako ideologie. Kam mohou zavést Rusko liberálové? Novinář Andrej Medveděv informoval, jaké ponaučení by si měli vzít Rusové z tragédie v oděském Domě odborů před pěti lety.

11; Sovětský traktor z dob míru. Obrněné buldozery mohou efektivně bojovat s protitankovými minami. Odminovávací traktor je ekonomicky výhodnější než odminovávací tank.

12; Spojené státy zadávají Zelenskému děsivé úkoly. Pro Zelenského je výhodné posluhovat Spojeným státům a využívat konflikt ve svém zájmu.

13; Kolomojskij ztrácí kontrolu nad Zelenským. Ukrajinští politologové jsou přesvědčeni, že Kolomojskij není schopen kontrolovat chování nedávno zvoleného prezidenta Ukrajiny.

14; Koordinační centrum „Nesmrtelný pluk Ukrajiny“: 7. května se Ukrajinci mohou zúčastnit akce „Diktát Vítězství“. Jedná se o vzdělávací akci, při které si mohou lidé ověřit své znalosti z historie Velké vlastenecké války.

15; Rusko zahnalo Kyjev do pozice vynuceného tahu. V Kyjevě nakonec museli přiznat, že nová smlouva s Moskvou o tranzitu plynu přes Ukrajinu prostě nebude.

16; Lukašenko odpověděl litevským rusofobům. Pobalťané se pokoušejí dosáhnout úplného zákazu výstavby Běloruské jaderné elektrárny BelAES.

17; Miliony v hotovosti a „odstranění“ nepohodlných osob. Proč Porošenko propustil šéfa své ochranky? Fjodorov věděl příliš mnoho, a proto bylo od Petra Porošenka prozíravé uklidit ho dál od svých hříchů.

18; Ostřelovači Doněcké republiky nahánějí nepříteli hrůzu. Ostřelovač není jen bravurní střelec, ale bojovník, který dokonale ovládá návyky taktické a palebné přípravy.

19; Povstání v Oděse: Doněck a Lugansk byly a jsou schopny přežít, i když ne přímo vzkvétat, v podmínkách neuznané republiky. V Oděse toto možné nebylo.

20; Krym je zcela integrován do Ruska, říká člen americké delegace. Po našem pobytu na Krymu jsme pochopili, proč lidé hlasovali právě takhle. Kdybych byl obyvatelem Krymu, postupoval bych stejně.

21; V Rusku vstoupila v platnost nová pravidla pro identifikaci v Messengerech. Ode dneška majitelé messengerů musí identifikovat své uživatele podle telefonního čísla.

22; Zelenskij musí vybudovat vztahy s Ruskem, říká Medvedčuk. Ukrajina to potřebuje, Zelenskij to potřebuje. Proto právě Zelenskij by měl tyto vztahy budovat. To on by měl přemýšlet, jak to udělat...

23; Římský papež chce přijet do Ruska. V minulosti dvaaosmdesátiletý pontifik už několikrát vyjádřil přání navštívit Rusko.

24; Kličko na dobročinném večeru prodal v Las Vegas prohlídku Kyjeva za 50 tisíc dolarů. Výtěžek půjde na rehabilitaci sportovců. Zorganizuje také prohlídku „unavených“ kyjevských mostů a získá tak peníze na jejich opravu?

25; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o pokusu o průlom ze strany ukrajinských diverzantů. Díky perfektní práci vojáků Armády Doněcké republiky byl nepřítel odhalen a během vzniklého boje diverzanti utrpěli ztráty.

26; U Kyjeva byl zastřelen zástupce náčelníka policejního oddělení. Lékaři záchranné služby už zraněného majora (rok narození 1987) nedokázali zachránit.

27; Po Washingtonu prošel „Nesmrtelný pluk“. Účastníci pochodu se sešli u Bílého domu a pochodovali v průvodu až k památníku Druhé světové války.

28; V Severní Koreji informovali o startech „taktických řízených raket“. Testování reaktivní munice Severní Koreou vyvolalo ve světě velký ohlas.

29; Tři lidé uvízli v bažině u Krivého Rogu. Záchranáři vysvobodili z bláta tři smolaře – mladé rybáře.

30; Izraelský premiér vydal rozkaz k masivním úderům na pásmo Gazy. Toto rozhodnutí označil Benjamin Netanjahu za odvetné opatření za raketové ostřelování Izraele z pásma Gazy.

31; Proč Guaidó přiznal krach svého pokusu o převrat ve Venezuele? Samozvaný prezident chce rozštěpit venezuelskou společnost. Ale Maduro činí naprosto správné závěry a podniká adekvátní kroky.

32; Legendární automobilka ZAZ (Zaporožec) rozprodává svůj majetek kvůli dluhům.

33; V Domě nedaleko Kyjeva došlo k výbuchu. Jeden mrtvý. Společnost rybářů se chystala „rybařit“ pomocí výbušniny, ale k výbuchu došlo předčasně.

34; Maduro vyzval Armádu Venezuely, aby se připravila na možný vpád USA. Národní ozbrojené síly musí být jednotné a loajální více než kdykoli předtím, zdůraznil prezident.

35; Turecko navrhlo Rusku dohodu ohledně kurdského regionu v Sýrii. Dnes o tom informoval turecký viceprezident.

36; Horolezec z Ukrajiny zemřel při výstupu na Elbrus. O tragické události informovala ruská Správa Ministerstva pro mimořádné situace v Kabardsko-Balkarské autonomní republice.

37; Na americkou delegaci pobývající na Krymu udělala velký dojem historie obrany Sevastopolu. Delegaci překvapil muzejní komplex „35. pobřežní baterie“, který je věnován hrdinné obraně Sevastopolu.

38; Ukrajinská armáda ostřelovala civilní automobil při příjezdu k hraničnímu přechodu. Kulka ráže 7,62 prorazila zadní dveře automobilu a škrábla nohu řidiče vozidla.

39; Proč izraelští vojáci spolu s německou armádou nacvičují v bavorských lesích dobytí ruské vesnice? Izraelští vojáci bojující bok po boku s německými vojáky útočí na německou vesnici, jejíž obyvatelstvo představují němečtí nezaměstnaní, kteří dostali jako kompars zaplaceno sto euro na den. Roli ruské armády si zahráli lotyšské jednotky.

40; Hořící civilní letadlo mířící z Moskvy do Murmanska mimořádně přistálo na letišti v Šeremeťjevu. Po počátečních informačních zmatcích bylo oznámeno, že zahynulo 13 osob.

41; Na Ukrajině byla vytvořena pracovní skupina pro vyšetřování Porošenkových zločinů. Na Ukrajině i v zahraničí byla vytvořena skupina specialistů, kteří se budou snažit dostat Porošenka před soud.

42; V Nejvyšší radě navrhli vylidnění Donbasu. Přesídlit práceschopné obyvatelstvo a vypořádat se se zbytkem. Podle slov navrhovatele tohoto „konečného řešení“ Semjona Semenčenka v tom není nic genocidního. Rusko přece postupuje stejně...

43; Vladimir Putin vyjádřil soustrast příbuzným obětí události v Šeremeťjevu.

44; Bývalý nejvyšší velitel NATO vyzval k úplnému zákazu vstupu Rusů na území USA. James Stavridis si myslí, že už existující omezení Putina nevzrušují.

45; Ukrajinský ministr obrany Poltorak je překvapen Kolomojského slovy l „občanské válce“ v Donbasu. Stěpan Poltorak nečekal taková slova od podnikatele, který tolik pomáhal ozbrojeným silám země.

46; Babčenko po Porošenkově prohře ve volbách utekl ze země. Podle některých informací se novinář nachází v Norsku.

47; Guaidó vysvětlil, proč se mu nezdařilo svržení prezidenta Madura. Opoziční lídr prohlásil, že nedostatečná podpora ze strany armády se stala příčinou neúspěchu při pokusu o svržení prezidenta.

48; Média zjistila skutečný důvod odvolání britského ministra obrany. Gavin Williamson mohl být odvolán kvůli jeho výrokům o nemoci Theresy May a touze vyslat vojska do zahraničí.

49; „Jinak může Putin zaútočit...“ Nově zvolený prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij napsal předsedovi ukrajinského parlamentu Andreji Parubijovi, ve kterém navrhl datum inaugurace 19. května.

50; Hlavní ideolog ukrajinského nacismu se vyslovil proti inauguraci Zelenského 19. května kvůli tomu, že toto datum je Výnosem prezidenta z roku 2007 stanoven jako den připomínky obětí politických represí.

51; V Kazachstánu odmítli zorganizovat akci „Nesmrtelný pluk“ Úřady města Aktobe se rozhodly nepořádat akci Nesmrtelný pluk, která se měla konat 9. května na počest 74. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké války.

52; Tak T-90 přežil v Sýrii zásah protitankovou řízenou střelou. Ruský tank T-90 je zdokonalenou verzí tanku T-72B.

53; Rusko bylo obviněno z vietnamské okupace Velké Británie. List The Sunday Times s odvoláním na zprávu britského „Home-office“ prohlásil, že Rusko napomáhá přesunu migrantů na území Velké Británie.

54; V Rusku byly zahájeny testy techniky pro kosmickou turistiku.

55; Počet dětí v Japonsku se propadl na rekordně nízkou úroveň od roku 1950, kdy se tento parametr začal sledovat. Počet dětí do 15 let činil v Japonsku 15,33 milionu, což je o 180 tisíc méně než před rokem.

56; Rosstat zveřejnil zprávu, ze které vyplývá, k čemu Rusové potřebují a používají internet. Většina pro komunikaci po sociálních sítích.

57; V Moskvě byl v noci na dnešek z myčky ukraden Putinův vůz Renault Fluence.

58; Stálý zástupce Ruské federace při Radě Evropy připustil odchod Ruska z Evropské rady a Konvence pro lidská práva. Neexistence kompromisu mezi Moskvou a Radou Evropy může vést k nejrůznějším následkům. Krach rozhovorů může vést k odchodu Ruska z Evropské rady a Evropské konvence pro lidská práva.

59; Úniky informací o vojenských kontraktech do médií mohou způsobit škody Rusku i jeho partnerským zemím ve vojenské sféře.

60; Estonští ministři vyděsili mezinárodní společenství rasistickým pozdravem. Během ceremoniálu vstupu ministrů do funkce dva ministři za krajně pravicovou Konzervativní lidovou stranu Estonska Mart Helme a jeho syn Martin předvedli gesto považované za šovinistické, píše The Independent.

61; Rogozin doporučil americkému admirálovi, aby nevyostřoval situaci mezi Ruskem a USA. Šéf Roskosmosu prohlásil, že partnerství mezi Moskvou a Washingtonem je důležité pro celý svět.

62; Na ruském ministerstvu zahraničí odpověděli na Trumpova slova o novém jaderné dohodě s Čínou. Rjabkov dodal, že pro prodloužení smlouvy je potřeba vyřešit několik problémů, které jsou spojeny s tím, že USA „uměle vyřadily ze seznamu uvedeného ve smlouvě podstatnou část svých strategických nosičů“.

63; Za propuštění Rusky z kuvajtského vězení požadují obrovskou kauci ve výši 65,7 milionu dolarů. 6 května odsoudil soud v Kuvajtu k deseti letům vězení šéfku dodavatelské společnost Pentagonu Lazarevovou v případu krádeže finančních prostředků Kuvajtské správy přístavů ve výši 60 milionů dolarů.

64; Média: Hudebníci skupiny Queen se stali bohatšími než britská královna Alžběta II. Přispěl k tomu úspěch filmu „Bohemian Rhapsody“.

65; Byly zveřejněny záběry,jak francouzská policie mlátí ruskou novinářku obuškem po hlavě, přestože na přílbě měla nápis PRESS.

66; Ve Vinnické oblasti vyloupili a zneuctili chrám Ukrajinské pravoslavné církve.

67; Tálibové dostali před 9. květnem na ruském velvyslanectví v Kábulu na počest Dne Vítězství svatojiřské stužky.

68; V pásmu Gazy vyhrožují, že zmaří Eurovizi 2019. Pěvecká soutěž má proběhnout ve dnech 14. až 18. května. 4. května už začaly první zkoušky.

69; V Íránu obejdou americká omezení vývozu ropy šikovným podfukem. Írán má v úmyslu využít „šedý trh“ pro prodej své ropy s cílem překonat americká omezení na export suroviny.

70; V Německu chtějí pokutovat rodiče za odmítnutí nechat své děti očkovat. V Německu vypracovali návrh zákona, který předpokládá pokutu ve výši 2,5 tisíce euro pro ty, kdo nenechal očkovat děti. Dále takové děti nabudou ani přijímány do mateřských škol.

71; Pompeo je přesvědčen, že Rusko bude muset ukončit svou přítomnost ve Venezuele. Washington si přeje, aby se i ostatní státy pakovaly z této země.

72; Rusko a Čína chtějí dostat USA do „zlaté pasti“. Čína a Rusko navyšují nákupy zlata, aby tím změnily pravidla světové ekonomiky.

73; Die Welt: Rusko získalo zpět status supervelmoci. Po všech peripetiích za posledních sto let se Rusko stalo obrovskou eurasijskou říší se širokou sférou zájmů od Středozemního moře a Blízkého Východu až po Latinskou Ameriku.

74; Protivzdušné komplexy S-500 Prometěj (Prométheus) překonají S-400 Triumf svým dostřelem, konstatoval vojenský expert Konstantin Sivkov pro televizní stanici Zvezda.

75; Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z boření Rady Evropy. Rada Evropy se v okamžiku 70. výročí svého založení přiblížila ke krizovému stavu kvůli postupu Ruska, říká se v prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí.

76; Novinář Komarov, kterého zmlátili na Ukrajině, upadl do kómatu. Jeho napadení souvisí s jeho profesní činností.

77; Emir Kusturica se tvrdě zastal svého šéfa před „zkorumpovaným intelektuálem“. Slavný srbský režisér Emir Kusturica nedávno jmenovaný poradcem předsedy prezídia Bosny a Hercegoviny Milorada Dodika se svého přítele zastal ve sporu se skandálně proslulým novinářem Bernardem-Henri Lévy. Ten se o Dodikovi vyjádřil, že je agentem Putina. Kusturica připomněl francouzskému novináři jeho podporu všech vojenských zásahů NATO v mnoha zemích Afriky a Blízkého Východu a jeho podvodné „reportáže“ z těchto zemí natáčené v bezpečí Francie. Bernard-Henri Lévy je fanatický propagandista hájící tu nejtvrdší podobu liberálního kapitalismu.

78; Lavrov vyzval USA, aby se vzdaly „nezodpovědných“ plánů ohledně Venezuely. Ruský ministr zahraničí si myslí, že Washington by se měl opět začít pohybovat v rámci mezinárodního práva.

79; Protesty v Srbsku budou pokračovat, dokud se organizace voleb neujme Západ. Předseda Lidové strany a jeden z lídrů „Svazu pro Srbsko“ Vuk Jeremić promluvil o nutnosti zapojení mezinárodního faktoru do dialogu mezi vládní mocí a opozicí.

80; Marija Zacharova odpověděla na Pompeův požadavek, aby se Rusko „klidilo“ z Venezuely. Zatímco státní tajemník USA Mike Pompeo svým navyklým vyhrožujícím způsobem požaduje,l aby se Rusové klidili z Venezuely, ministr zahraničí přátelsky vítá svého venezuelského kolegu v Moskvě.

81; Thresa May byla obviněna z narušení důvěrnosti rozhovorů ohledně Brexitu.

82; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn civilní obyvatel Doněcka. Ukrajinské ozbrojené formace dnes přes den zahájily palbu od obce Slavnoje směrem na obec Jelenovka za použití granátometů a střelných zbraní.

83; Time: Trump utratí 20 miliard na záchranu „starých necek“ místo zajištění kybernetické bezpečnosti. Prezident USA nevyslyšel varování a rozmyslel si své rozhodnutí o odepsání letadlové lodě USS Harry S. Truman.

84; Trump slíbil, že 10. května zvýší cla na řadu čínských výrobků na 25%.

85; V Gruzii avizovali rozmístění základen NATO. Premiér dále zdůraznil, že gruzínské úřady se během posledních let snažily přesvědčit západní partnery, aby zvýšili bezpečnost v Černém moři.

86; Počet obětí požáru letadla se zvýšil pravděpodobně proto, že při evakuaci si cestující z předku letadla začali sbírat svá zavazadla a nedali šanci cestujícím ze zadní části opustit hořící letadlo. Výsledkem je třináct mrtvých (včetně dvou dětí) a 18 zraněných.

87; Ve Finském zálivu byla objevena sovětská ponorka Šč-302 Okuň, která se potopila během akce v říjnu 1942.

88; Společnost „Suchoj – civilní letadla“ vydala oficiální prohlášení ohledně události na moskevském letišti Šeremeťjevo. Stroj byl vyroben v srpnu 2017 a technickou prohlídkou spojenou s údržbou absolvoval počátkem dubna 2019.

89; Cestující v Šeremeťjevu hromadně vracejí letenky. Kolem pokladen se tvoří velké fronty a činnost letiště je omezena.

90; Jaceňukův spolustraník: Pokud nebudeme na Ukrajině prosazovat ukrajinský jazyk a kulturu, nebude možno odlišit Ukrajinu od Brjanské oblasti Ruska.

91; Venezuelské ministerstvo zahraničí: Vztahy Moskvy a Caracasu mají zvláštní význam v souvislosti s výzvami USA ke svržení zákonné vlády v Republice. V Caracasu skončily fiaskem další pokusy o Madurovo svržení.

92; Bylo zveřejněno video z přesného zásahu ze strany ruského letectva na ozbrojence v Sýrie v provincii Idlíb.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
8 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.5.2019

 1. MESALIANCE A ZÁNIK DOMU WINDSORŮ napsal:

  Toto je jeden ze skutečných dědiců skotského trůnu, a tím pádem také britského trůnu: 23-letý Joseph Wenzel of Liechtenstein
  https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Joseph_Wenzel_of_Liechtenstein

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-2642246/Will-3bn-teen-King-Scotland-19-year-old-heir-Charles-I-rule-independent-nation.html

  Bylo by pěkné, kdyby tito nástupci Jakuba II. Stuarta uplatnili svůj nárok.

  Britové by se snad potom zamysleli, kdo jim vládne a jak. Kdo se zapojil do vylhané aféry Novičok (Charles, William, Harry), kdo obkličuje Rusko a jezdí cvičit arktický boj k ruské hranici (Harry 14. 2. 2019 na základně Bardufoss v Norsku). Zamysleli, jak nejstarší vnuk královny Viktorie, německý císař Vilém II., rozpoutal strašlivou 1. světovou válku. A kdyby Winston Churchill nehrozil vojenským soudem Edwardovi a neodlifroval ho v červenci 1940 daleko za oceán jako guvernéra Baham, aby nemohl pletichařit s nacistickým šéfem diplomacie Ribbentropem a generálem Frankem, kdo ví, jak by skončila 2. světová válka.

  Tři potomci královny Alžběty II. (Anne, Andrew, Edward) uzavřeli tzv. mezalianci, nerovný sňatek. Děti z nerovnorodého manželského svazku jsou vylučovány zpráv a předností, nedědí otcův titul, ani nedědí rodové majetky (fideikomis). Proto se Čárlí oženil v roce 1981 s aristokratickou pannou Lady Dianou, a ne s Camillou, která nemá šlechtický původ. Diana pak brečela v televizi, že ji zneužili jako živý inkubátor. To je jako u psa s průkazem původu. Pro manželství byla ve vysokých evropských šlechtických rodech jasně stanovená pravidla, která jim zajišťují jejich exkluzivitu a privilegia.

  Proslulou mezaliancí je manželství britského monarchy Edwarda VIII. s Wallis Simpsonovou. Za mezalianci považujeme i manželství prince Charlese a Camilly Parker-Bowlesové a monackého knížete Rainiera III. a americké herečky Grace Kellyové.

  Také princové Harry a William uzavřeli mezalianci, s americkou herečkou Rachel Meghan Markleovou (otec Thomas Markle je dánský Žid, matka Afroameričanka Doria Raglandová) a Williamova tchyně Carole Middletonová je dívčím jménem Goldsmithová.

  Je zcela nepřijatelné, aby jejich děti - židovští a afroameričtí míšenci - natahovali ručičky po britské koruně.

  O tom, že je protlačí jako britského panovníka, může snít leda nekulturní americký Globální prediktor!

  Až zemře královna Alžběta II. i její poslední dítě, tak rod Windsorů neboli britská větev německé dynastie Sasko-Coburské zanikne.

  Je třeba připravit výměnu dynastií.

 2. Jan napsal:

  Skoncete s tou Ukrajinou, uz je vsechno na zvraceni, vy zidovska prasata Porosenko a Zelenskij. Jste loutky zloducha USA. Ukrajina patri odjakziva k Rusku. Tahle zidovska a fasisticka svoloc Banderovcu moc jenom diky puci USA moc uchvatila a demonizuje Rusko. Vracenim Ukrajiny do Ruska chcipnou vsechny problemy, ktery svet s Ukrajinou ma!

  • proud napsal:

   Svym zpusobem je celkem maler,ze pak bys musel neco podobnyho udelat i s Polskem.Podle me tohle neni reseni,ovsem navrat k normalnim lidskejm hodnotam a jejich vyzadovani a tim pozavirani lidsky fasisticky a podobny svoloce by reseni urcite bylo.Stejne jako zacit se starat o lidi a pomahat jim zbavovat se vlastnich problemu a nemoci o kterejch se jim ustavicne lze a nemoci jako napriklad "buzerantismus"(homosexualita:-)))))))))))) jsou vydavany uz nejen za neskodnou uchylku od narozeni ,ale dokonce snad za neco moderniho,a podobne a co je sokujici,podobny tendence vidime i u vyslovene kriminalni a hnusny zalezitosti,pedofilie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!