Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.5.2019

samolet_sheremetevo1; Podle už oficiálních údajů přišlo během katastrofy na moskevském letišti Šeremeťjevo o život 41 osob, z toho jeden občan USA.

2; Zástupci ruské diaspory v České republice zorganizovali demonstraci na ochranu tradičních hodnot. Přestože shromážděných bylo jen pár desítek, akce se těšila vřelé podpoře kolemjdoucích občanů Prahy.

3; Agónie ozbrojenci v severní části syrské provincie Hamá. Teroristé provádějí dělostřeleckou přípravu na křesťanská města.

4; Proč Trump volal Putinovi? V pátek se konal devadesátiminutový telefonický rozhovor ruského a amerického prezidenta, po kterém Trump prohlásil, že si nepřeje vojenskou intervenci ve Venezuele.

5; Je lepší zemřít, než něco takového strpět. Jižní Korea čeká rozsudek nad nezletilými vrahy syna Rusky. Obvinění jsou čtyři jihokorejští školáci, kteří šikanovali chlapce pro jeho nekorejské vzezření.

6; Američané v panice utíkají před přibývající vodou. Byly zveřejněny záběry z protržení hráze. Proudy vody obrovskou rychlostí zaplavily silnice a parkoviště.

7; Smrt z hlubin. Unikátní zbraň ruského podmořského specnazu. Už v 70. letech byly do výzbroje sovětské námořní flotily zařazeny unikátní vzory podmořských zbraní.

8; Ukrajincům už je zle. Jazykový zákon a reakce obyvatel Donbasu. Známá novinářka Marina Achmedova vysvětlila, jak na obyvatele Doněcka zapůsobil nově schválený zákon o státním jazyce na Ukrajině: Bohudík se mě to netýká. Novinářka připomíná, že i ti nejzavilejší ukrajinští nacisté s tím mají problém. Bývalý předseda Pravého sektoru Dmitrij Jaroš mluví topornou spisovnou ukrajinštinou a je vidět, že si vše do ukrajinštiny překládá z rodné ruštiny. Marina Achmedova dodává: Nezávidím těm, kdo se – ať už z vlastní vůle nebo z donucení – musí vzdát jazyka, kterým na něho mluvila jeho máma.

9; Výzva z Donbasu pro Zelenského. Andrej Červoněc komentoval Zelenského projev. Vladimíre, uvědom si, že řízení státu není televizní show. Zatím jsme od tebe neslyšeli ani slovo o tom, jak vyvedeš zemi z toho srabu, ve kterém se nachází. Že nemá Ukrajina nic společného s Ruskem? A co tranzit plynu, genetická identičnost slovanských národů, do 19. století společný jazyk, společná historie do roku 1991, společné vítězství nad Hitlerem, smíšené (tedy společné) rodiny a děti, společní umělci? Dokonce i YouTube máme společný! Vypadá to, že po euforii ze zvolení nastoupí tvrdá kocovina a vystřízlivění. Raději dříve než později. Prezidentem ses nestal proto, že by měli lidé rádi tebe, ale proto, že nenáviděli Porošenka. Vypadá to ale, že budeš jen pokračovat v Porošenkově agresivní buranské ideologii. A než začneš mluvit o hranicích Ukrajiny, seznam se se základními fakty. Všichni sousedé Ruska si po rozpadu SSSR nechali u OSN potvrdit své hranice. Jen Ukrajina nikoli. Pro samou válku s Ruskem na to nemá čas. A co se týče Krymu, nebyla žádná anexe. Proběhlo referendum a drtivá většina se vyslovila pro odchod z Ukrajiny. Z banderovské Ukrajiny, kde proamerické loutky zorganizovali protiústavní a ozbrojený převrat. Ale to už je VAŠE historie. Takže ji prosím neházej ze své nemocné hlavy na naši zdravou!

10; Proč je tolik mrtvých? Velitel doněcké Alfy píše o tragédii v Šeremeťjevu. Lidé mé hlavní profese mají ve stresových situacích delší výdrž než obyčejní lidé. V letadle byla velká panika, ale odsudek si zaslouží lidé, kteří se starali o své věci a znemožnili tak rychlý únik dalším cestujícím.

11; Americká politická mašinérie je na hranici rozpadu. Smrtící politický klinč mezi demokraty a republikány se den ode dne vyostřuje. A spor mezi národní (demokraté) a nadnárodní (republikáni) buržoazií nemá řešení.Propagandistické mýty zůstaly už jediným pojítkem, které drží americké občany pohromadě jako „jednotný“ národ. Jedním z hlavních těchto mýtů je ten o ruské hrozbě…

12; V Zelenského štábu oznámili pokračování v prozápadním kursu Petra Porošenka. Na tom prý není nic překvapujícího.

13; Kravčuk vyprávěl Zelenskému, jak ukončit vojnu v Donbasu. Existují jen dvě cesty k dosažení míru v Donbasu – přímé rozhovory s Ruskem nebo maximální využití Budapešťského memoranda a rozšíření normandského formátu o další země jako USA, Velká Británie či Čína.

14; V Kyjevě posádka mercedesu s vojenskou poznávací značkou střílela na kolemjdoucí. Jedním ze zraněných je novinář Radia Svoboda.

15; Rusko se údajně chystá k obsazení dalšího ukrajinského města. Je tím míněn Mariupol. To proto, aby si prý Rusko zajistilo suchozemské spojení s Krymem. Už dlouho nás ukrajinská média neoblažila nějakým špiónským námětem.

16; Květnové svátky nijak negativně nezasáhnou ruskou ekonomiku.

17; Katastrofa v Šeremeťjevu. Během dnešního rána byla z letadla evakuována těla posledních obětí. Mezi nimi i jeden občan USA.

18; Zákon poslankyně Jarovové s čínskou tváří. Firma Huawei by mohla být pověřena vytvořením systému uchovávání informací o komunikaci klientů mobilních a internetových operátorů.

19; Izrael a Palestina se domluvily na příměří. Připomeňme, že v důsledku nového vyostření palestinsko-izraelského konfliktu jsou na obou stranách mrtví a zranění.

20; V ukrajinské armádě si vymysleli hrdinskou historku o „zmizení vojáka“ v Donbasu. Jde o ukrajinského diverzanta, který byl smrtelně zraněn při pokusu o průlom a který byl svými kumpány zbaběle ponechán na místě bojů.

21; Vloni se v Den památky obětí represí skákalo na koncertech a letos nelze provést ani inauguraci prezidenta? Zelenského štáb udiveně reaguje na požadavek odložení prezidentovy inaugurace kvůli zástupným důvodům.

22; Ve vyšetřovacím výboru zveřejnili základní verze příčin katastrofy SSJ-100 v Šeremeťjevu. Spolu s představiteli Mezinárodního leteckého výboru byly vyzdviženy černé skříňky.

23; Cena ropy prudce padá v důsledku Trumpových prohlášení. Pokud USA a Čína odmítnou další rozhovory, cena ropy se propadne až k letošnímu minimu, varují experti.

24; Psychologický preventivní ochránce. Plavidlo britské vojenské námořní flotily Dorazilo do Oděsy. Britští námořníci budou hrát fotbal s Ukrajinci a HMS Echo provede cvičení s ukrajinskými obrněnými čluny.

25; V centru Charkova byla rozbita velká pamětní deska na počest vyhlášení suverenity Ukrajiny. Očití svědkové událost oznámili dnes ráno.

26; V Lugansku bylo otevřeno centrum pro přijímání dokumentů pro získání ruského občanství. Občané mohou také zadávat otázky, a ti, kteří už shromáždili potřebný balík dokumentů, dostávají stvrzenku na zaplacení úředního poplatku.

27; Oděsa: Ke generálnímu konzulátu Ruské federace lidé nosí květiny v souvislosti s tragédií v Šeremeťjevu,

28; Na Ukrajině spočetli židy. Podle slov vicepremiéra jsou židovská komunita, její kultura a dědictví pro Ukrajinu velmi cenné. Podle odhadů se na Ukrajině dnes nachází více než 120 tisíc židů a lidí s židovskými kořeny. Jednou z priorit ukrajinského státu je zabezpečení zástupců všech etnických skupin a komunit všemi potřebnými podmínkami pro jejich rozvoj. O tom, zdali tento chvályhodný záměr platí i pro komunitu ruskou, se prohlášení nezmiňuje.

29; Není důvod pro zákaz letů SSJ-100, říká ministr dopravy. Dále informoval premiéra Dmitrije Medveděva o finančních kompenzacích pro zraněné a pozůstalé po obětech.

30; Automobil s turisty se zřítil ze srázu v Karpatské oblasti Ukrajiny. Hlášeny jsou oběti na životech. Ve vozidle se nacházelo 23 osob.

31; Doporučím Zelenskému, aby mě odvolal z funkce, říká ministr zahraničí Pavel Klimkin. Většina ukrajinských ministrů bude moci zůstat ve svých funkcích až do parlamentních voleb plánovaných na říjen 2019.

32; V centru Kyjeva došlo k výbuchu. Na místě zasahují policisté. Okolnosti události se teprve zjišťují.

33; Porošenko byl předvolán k výslechu ohledně „euromajdanu“. Novinářům to sdělil náčelník správy speciálního vyšetřování Generální prokuratury Ukrajiny.

34; Velení ukrajinské armády nechalo mrtvého ukrajinského vojáka v márnici v Doněcké republice. Kyjevu se nedostává odvahy, aby přiznával ztráty a organizoval odvoz těla svého mrtvého vojáka.

35; Na Ukrajině byl zástupce náčelníka štábu velení letectva ukrajinské armády Alexandr Astachov obviněn ze špionáže ve prospěch Ruska. Policisté provedli domovní prohlídku v bydlišti plukovníka i v jeho pracovně.

36; Zelenskij cynicky komentoval tragédii v Šeremeťjevu. Oběti havárie srovnal se ztrátami ukrajinských okupantů v Donbasu.

37; Během Porošenkova vystoupení omdlela příslušnice ukrajinské armády. Není to ani zdaleka první případ, kdy v Porošenkově přítomnosti lidé omdlévají.

38; Porošenko zveřejnil počet ztrát ukrajinské armády za celou dobu války v Donbasu a požádal Zelenského, aby se postaral o armádu. Kromě toho Porošenko přikázal zvýšit platy vojákům, kteří se nacházejí v první linii na frontě OOS (dříve ATO).

39; Porošenko jmenoval „hrdinu kotle“ novým velitelem okupační operace v Donbasu. Petr Porošenko dnes odvolal Sergeje Najeva z funkce velitele „Operace sjednocených sil“ v Donbasu.

40; V Charkově byl postřelen major policie v rámci občanského konfliktu. Přestože šlo o střelbu gumovými projektily, zranění se jeví jako vážné a oběť byla operována. Střelec byl zadržen a bylo zahájeno trestní řízení pro výtržnictví.

41; Podle neověřených zpráv ztratilo letadlo ze Simferopolu do Moskvy radiové spojení. Aeroflot informaci o ztrátě signálu popřel.

42; Inflace v Rusku od začátku letošního roku činila 2%.

43; V kyjevském baru byl ze samopalu postřelen znám novinář. V důsledku střelby ze samopalu v pivním baru Porter Pub byl zraněn novinář a vojenský komentátor Vladimir Runc.

44; V Šeremeťjevu hledají účastníky videa, kteří se vysmívali katastrofě SSJ-100. V nejbližší době bude učiněno oficiální prohlášení ohledně tohoto incidentu.

45; Kulkou do tváře. V Donbasu byl zlikvidován velitel rozvědky námořní pěchoty ukrajinské armády. Zlikvidovaný okupant byl původem ze Lvovské oblasti.

46; Zelenskij požádal rabíny o pomoc při dialogu s Donbasem. Na konci setkání rabíni Zelenskému darovali exkluzivní vydání Tóry.

47; Aby si udržel křeslo generálního prokurátora, začal „alkoholik z Majdanu“ Jurij Lucenko mluvit o morálce. Podle jeho slov zákon o prokuratuře předpokládá výměnu šéfa Generální prokuratury pouze ve dvou případech – z právních důvodů a morálních důvodů. Ani jeden ve svém případě neshledal…

48; Teherán tvrdě komentoval vyslání americké letadlové lodě k břehům Íránu. V Teheránu také obvinili Boltona z nechápání otázek bezpečnosti a vojenské problematiky. USA pohrozily Íránu „nesmlouvavou“ letadlovou lodí.

49; USA povolávají velvyslankyni Ukrajiny ke konzultacím. Mary Jovanović narychlo odletěla do Washingtonu na konzultace.

50; Ozbrojenci zaútočili na leteckou základnu Hmeimim v Sýrii. Ruské letectvo odpovědělo odvetným úderem.

51; Známý podporovatel karatelů Maxim Kurčašov (46) spáchal sebevraždu. Zůstala po něm manželka a tři děti.Ještě minulý týden posílal Kurčašov na frontu pomoc pro ukrajinské vojáky.

52; Byl zveřejněn kompletní seznam cestujících letadla shořelého v Šeremeťjevu. Na palubě se nacházelo 73 cestujících a pět členů posádky.

53; Státní duma podpoří mnohodětné rodiny. Do Státní dumy byl předložen návrh zákona, který umožní rodinám při narození třetího dítěte získat 450 tisíc rublů pro umoření své hypotéky.

54; Francie podporuje členství Ruska v Radě Evropy. Macron zdůraznil, že práva Ruska jako člena Rady Evropy je třeba respektovat.

55; Odporné svinstvo: Voják NATO se v Estonsku usadil s granátometem na pomníku sovětských vojáků. Informoval o tom poslanec zastupitelstva třináctitisícového města Sillamäe Oleg Kultajev.

56; Na základně NATO u ruských hranic došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech. V pondělí 6. května na vojenské základně v Lotyšsku u hranic s Ruskem došlo k výbuchu.

57; U Zelenského komentovali jmenování nového velitele okupační operace v Donbasu. Je třeba si klást otázku, proč dělá tak závažné kádrové změny zrovna dnes, kdy prohrál volby?

58; Americké úřady obvinili Ukrajince z podvodu za miliony dolarů. Okresní prokuratura státu New Jersey obvinila jednatřicetiletého občana Ukrajiny Alexeje Ivanova z počítačových podvodů.

59; Nastává Putinova éra. V Belgii vysvětlili příčiny popularity ruského prezidenta. Novinář James Wilson vysvětlil, proč se ruskému prezidentovi daří udržet si důvěru a úctu svého lidu. Věnuje pozornost kriticky důležitým a aktuálním otázkám, rozvoji lidského kapitálu a podnikání,obnově infrastruktury a vytváření podmínek pro všestranný rozvoj digitální ekonomiky.

60; Čína má v úmyslu zrušit obchodní konzultace s USA kvůli novým jednostranným krokům
USA.

61; Společnost Boeing více než rok utajovala problém se závadami senzorů u 737 MAX.

62; Z Mount Everestu svezli dobrovolníci více než tři tuny odpadu.

63; Porošenko předčasně pohřbil známého politologa Tarase Čronovila, když zaměnil jeho jméno se jménem jeho zesnulého otce.

64; Velitel letadla shořelého v Šeremeťjevu poskytl chronologický popis událostí.

65; Realitní makléř odhadl možnou cenu bytu Zelenského na Krymu. Byty se v obytném komplexu Imperator prodávají za 12 až 40 milionů rublů (4 až 14 milionů českých korun).

66; Do Moskvy dnes ráno přiletělo letadlo s příbuznými obětí katastrofy v Šeremeťjevu. Ministr práce a sociální ochrany Ruské federace Maxim Topilin přikázal vytvoření operativního štábu pro poskytnutí pomoci. Rodiny dostanou penzi jako kompenzaci ztráty živitele.

67; Identifikace ostatků obětí katastrofy v Šeremeťjevu bude provedna metodou genetické expertizy.

68; Joe Biden zná všechny urážlivé přezdívky Trumpa. Jednou z nich je „Šašek“. Dále ale zdůraznil, že chce zachovat komunikaci s Trumpem na vysoké úrovni.

69; Tři lidé zahynuli při výbuchu v chemičce Azot v Permském kraji.

70; Německý poslanec za AfD V tuto chvíli je Lugansk bezpečnějším místem než některé oblasti Berlína, kde jsou velké problémy s migranty.

71; V Moskvě bojují lékaři o život a zdraví zraněných při letecké havárii. V nemocnicích zůstává šest osob.

72; Trump informoval o návrhu prodloužit jeho prezidentské období o dva roky kvůli vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera.

73; V USA hodnotí Zelenského: Naprostý nedostatek politických zkušeností. Vyjadřují obavy, že by mohl přistoupit na kompromis s Ruskem při urovnávání konfliktu v Donbasu. To ale USA nemohou potřebovat.

74; Ukrajinský generál komentoval Aparšinovo (Zelenského vojenský poradce) prohlášení, že Donbas je možné k Ukrajině vrátit do pěti let. Boje je možné zastavit do roka, ale obnova ukrajinské suverenity – to je na dlouho…, prohlásil Romaněnko.

75; Kravčuk: Chruščov donutil Ukrajinu přijmout Krym, protože byl pro Rusko drahý a ztrátový. Leonid Kravčuk tvrdí, že za 60 let od roku 1954 do roku 2014 jeho země (Ukrajina) utratila za Krym 110 miliard dolarů.

76; Na Ukrajině navrhli Mexiku, že budou posílat do kosmu jejich družice.

77; Pompeo: Kim Čong-un se rozhodl otestovat rakety hned po návštěvě v Rusku. Pompeo zdůraznil, že zůstávají v platnosti ty nejpřísnější sankce vůči Pchjongjangu.

78; Ruské ministerstvo borany vyhlásilo veřejnou soutěž na opravu sovětských raket vzduch-vzduch. Ministerstvo na to vyčlenilo 150 milionů rublů.

79; Čína se v komentáři Trumpových návrhů odmítla účastnit dohody o jadernému odzbrojení.

80; Od počátku letošního roku se Porošenko obohatil o 320 milionů hřiven. Zbohatl tedy za čtyři měsíce o 12 milionů dolarů.

81; Trumpův bývalý advokát Michael Cohen šel do vězení na tři roky za bankovní a daňové podvody.

82; Na Kulikově poli chtějí vybudovat památník „obránců proti ruským okupantům“. Návrh s touto iniciativou byl předán starostovi města.

83; Čínské burzy se propadly o 5%po Trumpvých tweetech o zvýšení cel na řadu čínských výrobků.

84; V Kremlu si s nelibostí všimli zákazů (absence povolení) konání Nesmrtelného pluku v Bělorusku a Kazachstánu.

85; Zelenskij vyjádřil soustrast v souvislosti s leteckou katastrofou v Šeremeťjevu.

86; Porošenko prohlásil, že jako prezident přijel na Donbas naposledy. Z jeho 40 cest do východní části Ukrajiny jich bylo 25 přímo na linii dotyku.

87; Generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko: Rozpuštění Nejvyšší rady je možné po 28 květnu po inauguraci prezidenta.

88; Cestující SSJ-100 vyprávěl, že viděl, jak dva blesky uhodily do pravého motoru. Podle jeho slov fakt, že let nebude probíhat bez problémů, bylo v tu chvíli jasné všem cestujícím.

89; USA darují Bosně vrtulníky jen za podmínky, že se vzdají ruských.

90; Porošneko vyzval Zelenského, aby neopakoval chyby svých předchůdců a lépe se staral o armádu.

91; V Bělehradě obnovují Ruský chrám. V příštím roce skončí restaurování kostela Nejsvětější trojice na Tašmajdanu v Bělehradě.

92; Gazprom: Polovina „Severního proudu – 2“ už je položena. Hotových 1.170 kilometrů potrubí představuje 48% celkové délky.

93; Kanaďané vytvořili „dron-kamikadze“, který je určen k ničení jiných dronů, píše list Digital Trends.

94; Ukrajinská policie zabavila dres, který byl příliš podobný vlajce Ruské federace. Na místo „zločinu“ vyjela operativní vyšetřovací skupina.

95; V Oděse opilec s puškou vyklouzl z policejního obklíčení. V Oděské oblasti pokračuje pátrání po dvaačtyřicetiletém Pavlu Čumačenkovi za ohrožení života policistů.

96; Dragon se úspěšně spojil s Mezinárodní kosmickou stanicí. Nezabránil tomu ani kabel, který se při startu neoddělil, jak měl, a plácal se za lodí.

97; Shořelé letadlo SSJ-100 odklidili z přistávací dráhy v Šeremeťjevu.

98; Saakašvili prohlásil, že nemá zájem o žádné funkce na Ukrajině. Přesto se chce vrátit na Ukrajinu, aby mohl radit mládeži a přednášet.

99; Sberbanka odepíše dluhy obětem katastrofy SSJ-100.

100; Od Tokia po San Francisco: Po celém světě probíhají akce „Nesmrtelný pluk“. Tisíce lidí vyšly do centrálních ulic svých měst, aby si připomněli ty, kteří bojovali proti nacismu.

101; Slepičí trus: Ukrajina našla náhradu za ruský plyn. V Chmelnické oblasti plánují výstavbu tří základních komplexů určených pro zpracování slepičích výkalů.

102; Naftogaz si stěžoval u Evropské komise na Gazprom. Předmětem sporu jsou kroky Gazpromu, které ukrajinská strana vnímá jako porušení svobodné soutěže.

103; Kyjevan, kterého přestalo bavit utíkat se samopalem před policií, se sám vzdal. V Kyjevě zadržela policie zločince, který v pivním baru Porter Pub postřelil známého novináře a vojenského komentátora Vladimira Runce.

104; Lavrov nevidí po setkání s Pompeem v USA žádnou touhu válčit s Madurem.

105; Policie v Portugalsku znemožnila rozzuřeným ukrajinským gastarbeiterům zmařit Nesmrtelný pluk.

106; Kterémukoli člověku mohou zakázat vstup na Ukrajinu kvůli Svatojiřské stužce. Od poloviny dubna na hranici Ukrajiny přibývá turistů se „zakázanou symbolikou“.

107; Dmitrij Medveděv přikázal dopracování zákona o letecké bezpečnosti.

108; Poslanec Nejvyšší rady Nestor Šufrič daroval své ženě výlet na Krym v době květnových oslav.

109; Ukrajinský ředitel Moršinského městského centra pro zaměstnanost dostal pokutu ve výši 5,1 tisíc hřiven za poslání pornomateriálu nedospělým chlapcům.

110; Na Ukrajině zavřeli vodu celému městu kvůli dluhům. Město Pervomajsk v Nikolajevské oblasti zůstalo bez vody kvůli dluhům.

111; V Mexiku havarovalo dopravní letadlo. Z radarů zmizelo už 5. května.

112; Malé raketové čluny se stanou „očima“ ruské námořní flotily.

113; V Gruzii vyzvali, aby při akci Nesmrtelný pluk nepoužívali symboly SSSR.

114; Dvacet školy města Penza zakázalo nošení hidžábů svým žákyním. Požadavek prokuratury byl zakotven ve školních řádech.

115; Bylo objeveno nové místo vzniku lidské civilizace. Nebyl to Blízký Východ, nýbrž severovýchod Afriky.

116; Pompeo varoval Rusko a Čínu před agresivními akcemi v Arktidě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!