Abychom si pamatovali!

fasistiMůj zemřelý dědeček mi pověděl jeden případ z války, (a mně moje maminka). Fašisté přišli do jejich vesnice, vysmívali se a ponižovali lidi, večer shromáždili všechny děti a postavili ke zdi 12 chlapců, aby je zastřelili ... 20 mužů z té vesnice se postavilo před děti, postříleli je, děti byli živé, ale po dvou minutách na ně opět fašisté namířili zbraně, ještě 15 - 20 mužů se postavilo před děti, opět muže zastřelili, fašisty to začalo bavit, a tak to pokračovalo do té doby dokud všichni muži nebyli postříleni.

Nezůstal ani jeden. A opět jsou mušky zbraní namířeny na děti, ale teď před nimi stály ženy, kterých již nebylo tolik, fašisté se posmáli, ještě jednou zamířili, ale už na ženy. Po okamžiku se rozlehlo kolem zvolání "PAL!" a všichni fašisté, jako jeden muž padli na zem. Ukázalo se, že muži z vesnice poslali jednoho z nich pro pomoc, řekli, že mají jen málo času, že zadrží Němce a zachrání tak životy svých dětí.

Zachránili životy svých dětí za cenu svých. Těch 15 - 20 minut oni odvážně a hrdinně se stavěli před děti a chápali, že je to nutné, že jsou opravdoví muži a že je to jejich poslední den, poslední minuty života ... Dědeček byl jedním z těchto dětí.

 

Dodatek:

V době kdy válka před pár dny již skončila, projížděla vesnicí (kdesi ve Středních Čechách, kde to není důležité), kde žil můj děda, po zuby ozbrojená kolona prchajících Němců civilistů i vojáků s plně naloženými auty s nakradeným majetkem. Na návsi se ptali za pomoci zbraní a vyhrožovali přitom případně střelbou, kudy na Plzeň. Děda jim nakonec ukázal cestu prakticky opačnou, říkaje, že cesta vede přes jedno městečko podle ukazatelů, což sice byla pravda, ale Němci by tady museli jet přes stanoviště sovětských vojáků. Jeden ze sousedů však najednou nahlas povídá: „Ale co blbneš, Pepíku! Tady tuhle to bude kratší!“ A ukázal onu kratší cestu. Dědu vzali jako rukojmí a odjeli kratší cestou. Jen zázrakem se děda vrátil. Cestou potkali jednotku Rudé armády. Škoda jen, že jsem se všechno dozvěděl až po dědově smrti. Nikdy o tom nemluvil. Znal jsem i toho ochotného souseda.

Byli bychom MY sami schopni a hlavně ochotni zachránit za takovou cenu své děti? Nebo se pokusit oklamat již bývalé „pány“, ale stále ještě ozbrojené a kruté „uprchlíky“, kteří neměli zrovna čisté svědomí? A nebo bychom byli ochotnými a úslužnými? A neříkejte nic dopředu. Vím z vlastních zkušeností s lidmi, že si často lžeme do vlastní kapsy. Realitu našeho chování ukáže jedině až skutečnost.

První příběh dle odkazu: https://cont.ws/@chervonec001/813689, druhý příběh – dodatek - z rodinné paměti.
20 Komentářů k Abychom si pamatovali!

 1. Michal napsal:

  Toto vse o nejakych fasistech jsou zvasty, vymysly dedecka nebo jeho vnuka. Poprve v Nemecku byl Narodni Socializmus a ne zadny fasizmus. Ty zidovke sracky o nejakem vymyslenem holokaustu byly vyvracene uz davno. Dodnes zaviraji lidi za holokaust, lez musi byt chranena zakanom a vezenim, kdyz v Nemecku zaviraji 90 letou babicku zato ze tomu neveri. Zracky SRACKY - LZI od dedecka a jeho vnuka. Nemecko zachranilo Europu od vpadu Stalinovych ZIDOBOLSEVKU do Europy. Predtim jak Stalin vpad do Polska, chranit etnicke Nemce v Danzigu a vzit si sve uzemi spatky, ZID - Stalin vpad do Estonie-Litvy-Lithuanie-Finska-Rumunska. Pod koncem Cervence 1941 soveto-ZIDE mneli masivni plan vpast do cele europy a vrazdit Krestany jak to delali v Rusku za tricet let predtim po milionech.

  Dedecek je LHAR a jeho vnuk taky !!! SRACKY SRACKY SRACKY !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=IqtQ_WDhRDA&t=17s

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Ty si strašný k0k0t.

  • proud napsal:

   Ty skoc do zdi,nevzdelance.....mas to dobre zmatlany dohromady,ze nebyl "holokaust po zidovsku" neznamena,ze cela valka nebyl zlocin proti lidskosti a ze Nemecko nenese vinu za vsechny kdo umreli nebo byli zavrazdeni v jeho lagrech i mimo ne a ze tedy zadnej "holokaust" nebyl!

  • Josef Švejk napsal:

   Někteří lidé ztratili schopnost orientovat se v realitě. Jiní ztratili soudnost, další jsou zřejmě podplaceni. A mezi tím vším se ještě navíc pohybují i naprostí idioti. Vás bohužel nelze zařadit do žádné z těchto skupin, neboť i idiot je ve srovnání s vámi příliš inteligentní.

  • Maroš napsal:

   "Fašisté přišli do jejich vesnice, vysmívali se a ponižovali lidi, večer shromáždili všechny děti a postavili ke zdi 12 chlapců, aby je zastřelili … 20 mužů z té vesnice se postavilo před děti, postříleli je, děti byli živé, ale po dvou minutách na ně opět fašisté namířili zbraně, ještě 15 – 20 mužů se postavilo před děti, opět muže zastřelili, fašisty to začalo bavit, a tak to pokračovalo do té doby dokud všichni muži nebyli postříleni." - "že si často lžeme do vlastní kapsy" - kto ako!

   1/ O takomto čine by bol niekde záznam v kronike - a vedela by o ňom CELÁ REPUBLIKA doboha!
   2/ Teda v akej obci sa to stalo?!
   3/ A kde v piči boli hysterické matky "vrhajúce sa pred hlavne nemeckých nacistov"?!
   4/ Nemci keď mali príkaz vyvraždiť dedinu alebo časť rukojemníkov, tak sa s tým nepárali!
   5/ Takto vypätá situácia - "lebo Nemci nemohli predpokladať zúfalé emócie rodín, že" - by skončila bojom zblízka o holý život - a toto boli zrejme Nemci idioti - ktorí nevedeli čo bude, teda že - "20 muži típli vajgla a postavili sa ako otrunžený dobytok pred hlavne - a zas a znova!
   6/ Článok absolútne nezodpovedá možnej situácii - je to konfabulácia buď vtedajšieho "dědečka" alebo jeho vnuka - autora - VYSVETLÍM...
   7/ Existuje USA film o situácii, keď sa rodinka dostala pod paľbu pri lúpežnom prepade niekde na verejnosti - pointa - dievča-dcéra a jej kamarát boli ako deti zalezené pod stolom a videli, ako sa otec od strachu pošťal a nakoniec bol zabitý zblúdilou guľkou a situ vyriešil zúfalec, ktorý skoro prišiel o život. Ale dievča po celý čas rozprávalo na verejnosti príbeh, ako ich zachránil Boh a jej hrdinský otec. Tá pravda vyšla na povrch až na konci príbehu - podstata - dievča muselo nejako spracovať strašný zážitok a fakt, že jej otec bol zbabelec a nedokázal ju ochrániť, a tak si vymyslelo príbeh o jeho hrdinstve. A celý tento článok je presne o tomto! Teda viac morálnej škody ako úžitku - aj romantika má svoje hranice a aj v tej najmenšej dedine sa vyskytujú rôzne povahy, ktoré rôzne zareagujú na takéto situácie VLASTNÉHO OHROZENIA ŽIVOTA! Takže...
   8/ Súhlasím s Michalom, že "Dedecek je LHAR a jeho vnuk taky !!! SRACKY SRACKY SRACKY !!!" - aj keď v inom kontexte.

  • Kastor napsal:

   Židobolševikov teraz rozdeľujú na Trockistov-tých zlých a Boľševikov-tých dobrých. Niečo na tom bude. Kdesi som prečítal, že Menachem Begin povedal "V Katyni zabíjali obe strany". Trockij využíval i čínske vraždiace komandá, ktoré prečesávali Sibír a vraždili starovercov.. Predtým počas občianskej vojny ich vraždili... A ešte za čias Sovietského ruska prečesávali vojaci Sibír... Keď to dám dokopy tak ženy, deti nevraždili ani naturalizovaní Rusi ani Nemci ani Poliaci... Takých činov môžu byť schopní len ľudia bez SVEDOMIA... A teraz sa hádajú Rusi, Poliaci, Nemci kto je vrah a vrah sa pochechtáva v pozadí! Bez svedomia sú neslovania, sú rovnakí duchom bez ohľadu akými uniformami, národnosťou sa prikrývajú. Židia sú v národoch celého sveta.. I migranti sú z jednej rodiny raz Francúzi, raz Nemci raz Angličania podľa toho kam ušli... a znásilňijú, vraždia rovnako...
   Aj veliteľ zodpovední za vypálenie Skýcova Nižňanský ako sa procesom ukázalo bol anglickým agentom... a vyšetrovanie a súd s Nižňanským sa "vyparil"...A to dáva dôvod si myslieť, že zločiny páchali v mnohom takýto najatí neľudia, aby priťažili Nemcom, ktorí sa i podľa svedectiev mojej starej mami správali slušnejšie ako Rusi... A nakoniec i zdravý rozum hovorí, ak Nemci vedeli od Stalingradu 1943, že majú prehratú vojnu, prečo by robili zverstvá-vodu na mlyn nepriateľskej propagande, keď budú za ne nevyhnutne súdení? Zo súčasnosti, neustálych klamstiev médií poučení sa jasnejšie vynáre presvedčenie, že tieto "zverstvá" boli robené niekym iným v radoch Nemcov, Rusov, Poliakov..-prečo v SS boli tisíce židovských dôstojníkov? Najmä ak výpovede obžalovaných na Norimberskom procese neuzreli svetlo sveta pre bežnú verejnosť!

 2. karel napsal:

  Michal?
  Že takové hovado vůbec matka porodila............

  • proud napsal:

   Jo,no,tak nejak,u nej se neda o nejaky vychove,natoz posilani do skoly, vubec mluvit.......kdyby s nim bejval jeho fotr radeji vychcal diru do snehu,udelal by mnohem lip a prospel i jen tim svetu vic.

 3. Jan napsal:

  Proc nenapisete jmeno te vesnice, aby se to dalo overit. Co vam v tom brani dneska? Proto si myslim, ze je to fake. Naciste udelali spoustu zverstev, ktera jsou dokumentovana. Lidice, Leskovice, Lezaky a jine!
  Dodnes nejsou nasi politici schopni od Nemcu vyzadovat odskodneni!!!

  • proud napsal:

   Njn,tezko se zada odskodneni od nekoho,komu se leze do riti......

  • proud napsal:

   Ovsem o odskodneni bych sel zadat Rothschilda a ostatni bankersky zmrdy,je to jejich triko a Nemecko bylo vybrany,aby v nem probehlo zpracovani k valce,ze se nechalo zmanipulovat samozrejme jeho vinu nijak nesnizuje a nezmensuje,jen je potreba nezapomenout kdo za tim stal,kdo to zpiskal a ve skutecnosti tomu velel,kdo zaslouzi provaz prvni a kdo byl zneuzitej uzitecnej idiot.

 4. telexa napsal:

  Přejít na http://SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s nejnovější inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

 5. .lak napsal:

  Nic není staršího jak včerejší den. :lol:
  https://www.tartaria.sk/ponimanie/udalosti/56-veka-tartaria

 6. asar napsal:

  K múru postavili 12 chlapcov a pred nich sa postavilo 20 chlapov... Niekto asi flákal matematiku :)

 7. Maroš napsal:

  "Kráľovstvo Slovanov
  €19.00
  Autor: Mauro Orbini, Pop Dukljanin

  Pôvodná kniha Maura Orbiniho Kráľovstvo Slovanov by sa dala rozčleniť na tri časti. V prvej časti je všeobecný prehľad o Slovanoch, druhou časťou je prevzatá kniha, dnes nazývaná Letopis popa Dukljanina (hoci jej názov je tiež Kráľovstvo Slovanov) a v tretej časti sú popísané dejiny Slovanov na Balkáne.

  Zámerom Slavice nebolo v tejto chvíli vydať Orbíniho knihu Kráľovstvo Slovanov vcelku, ale vybrať z nej kapitoly, ktoré považujú za zaujímavé pre slovenského čitateľa z hľadiska najstarších zdokumentovaných a zachovaných slovanských dejín. Z toho dôvodu prinášajú rešeršovanú prvú časť knihy, namiesto druhej časti vsunuli pôvodné dielo Popa Dukljanina a tretiu časť, ktorá sa dopodrobna venuje vojnám na Balkáne, vynechali ako časť lokálneho významu, ktorá sa netýka priamo slovenského čitateľa."
  https://eshop.biosferaklub.info/produkt/kralovstvo-slovanov/

  • Maroš napsal:

   Dodatok..
   "Autorom I. kapitoly knihy je mních katolíckeho rádu Benediktínov, spisovateľ a historik z dnes chorvátskeho mesta Dubrovníka Fran Orbin (asi 1563-1610). Po pristúpení k rádu si zobral mníšske meno Mavar. Je však známejší pod talianskou verziou mena Mauro Orbini, ktoré používa aj Slavica. Sám sa však podpisoval menom Mavar Orbin.

   Dnes si tohto autora privlastňujú Chorváti aj Srbi. Jeho rodina pochádzala z čiernohorského mesta Kotor, ale Orbini žil vo vtedy nezávislej republike Dubrovník a túto knihu venoval svojmu mecenášovi Marinovi Bobaljevićovi (1556-1605). Jeho dielo vyšlo v roku 1601 v talianskom jazyku, avšak z nejakého dôvodu ani do dnešných dní nebolo v celosti preložené ani do srbčiny ani do chorvátčiny ani do slovenčiny. Pritom ide o dielo, ktoré má veľký význam pre dejiny Slovanov, a z ktorého čerpajú mnohí autori po celom svete."

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!