DONBASKÁ ZASTAVENÍ 20. – VÝSTAVA „BUDU VÁM VYPRÁVĚT O VÁLCE…“ V LUGANSKU

KODAK Digital Still CameraV parku před Luganskou republikovou republikovou univerzální vědeckou knihovnou Maxima Gorkého (LLR) se 2.5.2019 sešly zahraniční delegace, které přijely na Antifašistickou konferenci z více než 20 zemí světa včetně České republiky, s ministrem zahraničních věcí LLR Vladislavem Dějněgem. Ministr Dějněgo, který je zároveň vedoucím delegace LLR na jednáních v Minsku, vyprávěl o složité situaci na rozhovorech v Minsku. Rozhovory stojí na místě již více než čtyři roky. Žádný z bodů tzv. Minských dohod nebyl dosud pro nezájem Ukrajiny splněn. LLR (a DLR) však udržuje jednání proto, že je to jediná platforma, kde jedná Ukrajina se zástupci lidových republik.

Před pravoslavným chrámem Ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu (UPC MP) ministr vysvětloval situaci kolem rozkolu pravoslavné církve na Ukrajině. Přes obrovský tlak však drtivá většina duchovních i věřících na Ukrajině zůstává věrna UPC MP.

V přízemí knihovny všechny pak přivítala ředitelka knihovny Natalia Rastorgujeva. Připomněla historii knihovny (založena 1897) i těžké její chvíle v roce 2015, kdy byla knihovna ostřelována ukrajinskou armádou a dost byla poškozena. Z jedné strany budovy dokonce zela ve stěně velká díra. Dnes jsou již všechny rány zaceleny. Poté jsme vyšli do 1.patra, kde jsme zhlédli právě otevřenou výstavu kreseb studentů k 5.výročí založení LLR (12.5.). Kresby v krásných rámech se týkají občanské války, která od roku 2015 probíhá na Donbasu. Jak nám sdělila ředitelka knihovny, studenti kreslili svá díla jako očití svědci událostí. Mají tak silnou vypovídací hodnotu. Tato silná díla beze slov vypovídají o prožitém, o tragédii donbaského lidu.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Jeden komentář na DONBASKÁ ZASTAVENÍ 20. – VÝSTAVA „BUDU VÁM VYPRÁVĚT O VÁLCE…“ V LUGANSKU

  1. telexa napsal:

    http://SpFling.com – skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!