Právě vyšlo nové číslo časopisu Lípa 1/2019

lipa-01-2019Vážení a milí čtenáři Lípy, je tu nové číslo našeho čtvrtletníku. A na co se v něm můžete těšit? Začínáme zásadním příspěvkem Stanislavy Kučerové Český jazyk v habsburské monarchii. Ve vlasteneckém duchu pokračuje záznam projevu Klementa Gottwalda po podpisu osudné mnichovské dohody. Situaci kolem Protektorátu Čechy a Morava nastiňuje článek Konečné řešení české otázky od Vladimíra Černého. Pokračujeme v tématice článkem Přesídlení není vyhnání ani etnická čistka. Následují Totální vymývání mozků od držitele Ceny UČS Vlastimila Vondrušky a komentář dalšího držitele Ceny UČS Petra Žantovského. Tucet básnických dvoustran opět nechybí, což je v našem současném českém kontextu věc jinde v tištěném časopise skoro unikátní.

Opět nechybí články o mediální a ekonomické válce proti nám blízkému slovanskému Rusku. Stačí otevřít mainstreamové noviny, třeba deník Metro - jen z něj kape jed rusofobie, infikující organismus našeho národa. Uprostřed deníku je nalevo rozsáhlý článek, věnovaný Katyni a obviňující Rusko z vyvraždění 22000 příslušníků polské inteligence a vysokých armádních důstojníků. Je zde bohužel působivým
způsobem dávkováno polopravdami, fakty a domněnkami a nepravdou. Nejenže nesedí počty mrtvých v několika hromadných hrobech, ale otazníky jsou i kolem toho, kdo ty Poláky zastřelil a v kterém roce. No, propaganda vždy byla také součástí informační války. Ta je proti Putinovu Rusku vedena 24 hodin denně. Na pravé straně najdeme článek navážející se do Ruska zase kvůli Navalnému. A polský
prezident nepozval Putina na na výročí začátku druhé světové války do Polska, což ruské vedení rozzlobilo. Američani se blíží k RF se svými raketami a zbraňovými systémy.

Můžeme jen stále doufat, že se ta informační a ekonomická válka nezmění ve válku horkou. Bojujeme proti obrovské mediální přesile. Ale publikovat budeme dál. Rád bych také znovu vyslovil své přání, abyste zachovali přízeň tomuto našemu periodiku, přes určitou nepřízeň, které se nám dostávalo a dostává z různých stran.

Závěrem ještě má prosba - pokud s námi ještě nekomunikujete přes e-mail, zašlete nám ho na adresu vnk.jp@seznam.cz nebo info@vybornarodnikultury.cz. Na těchto emailech si též můžete objednat odebírání našeho časopisu, či starší čísla.

Další informace jsou na webu: http://www.vybornarodnikultury.cz/casopis-lipa/

Zajímavé počtení vám, přátelé, přeji.

Jan Poláček, šéfredaktor čtvrtletníku Lípa a člen předsednictva VNK

 

Z obsahu Lípy vybíráme:
001-Stanislava Kučerová. Český jazyk v habsburské monarchii
004-Klement Gottwald. Projev po podpisu mnichovské smlouvy
007-Vladimír Černý. Konečné řešení české otázky
010-Miroslav Potočný. Přesídlení není vyhnání ani etnická čistka
014-Vlastimil Vondruška. Totální vymývání mozků
017-Petr Žantovský. Jak na Kavčích horách pohřbili českou demokracii
020-IVAN FONTANA. Aforismy
022-EVA FRANTINOVÁ. Jaro v zatáčce
024-OLDŘICH ANTONÍN HOSTAŠA. Kočár času dojíždí do cíle
026-JIŘÍ KNOPP. Budu to umět?
028-LENKA KUNČAROVÁ DÍTKOVÁ. Obyčejné básničky pro kluky a holčičky
030-VLADIMÍR PINTA. Ríšo, ty jen mně patříš!
032-BOHUMÍR POSPÍŠIL. Představy
034-MAREK ŘEZANKA. Zima mi je putna
036-KAREL SÝS. Útržky paragonu
038-FRANTIŠEK UHER. Aforismy
040-JAN ZEMAN. Československo 1938-1945. Díl 4.
042-JIŘÍ ŽÁČEK. Okamžik
044-Robert Břešťan. Knihy ruských autorů nabízejí alternativní pravdu
046-Dmitry Baxter. Agent CIA na smrtelné posteli k pádu WTC 7
048-Finian Cunningham. Proč chce Británie zaútočit na Rusko
049-Proti ruskému kluzáku Avantgard nemají USA účinnou obranu
057-J. Hrušínský. Sto let od vzniku Československa
058-Petr Piťha. Kázání v katedrále sv. Víta ve svátek sv. Václava
060-Tomáš Halík. Prodavači strachu
062-Václav Makrlík. Katolická církev majetek nevlastnila
064-Akce KSV v roce 2019
065-Islám a modus operandi
067-Jan Kristek. Lidé jsou nestlačitelní
070-Pavol Janík. Nenávidia Rusko, pretože milujú Sovietsky sväz
071-Pavol Janík. Glváč nie je naivný politik
080-Větvička. Tady přece nejde o blbych 50 milionu ani o rybařeni v Artěku
080-Zrada Čechů od amerických zaprodanců
081-J. Janda. O čem se pořádně nemluví v kauze premiérův syn na Krymu
083-Lubomír Vylíčil. Bílí koně revoluce
084-Jaroslav Štefec. Kosa, zdá se, konečně narazila na kámen
086-Tomáš Vyoral. Najdi svého Kremlina
087-Kde jsou prázdné regály?
088-Radim Valenčík. Aktuální zprávy z Venezuely
089-Miroslav Kavij. Pro bezpečný a mírový svět podle USA splnil Babiš vše
090-LKŽ. Prohlášení k Istanbulské úmluvě
092-Jan Zeman. Napsal jsem Velkou romanci o afghánských supech
092-Jan Poláček. Omluva plus vysvětlení
094-Lenka Procházková. Vědomí a svědomí
096-Eva Bartůňková. Tlampače
101-Milan Kohout. Mezinárodní den holocaustu
102-Rudolf Hegenbart. Projev v Cikháji 9. 5. 2019
104-Petr Burda. Vzpomínka na jedno elpíčko
105-Petr Burda. Občas mi něco nejde do hlavy
106-Marie L. Neudorflová. Jeroným Pražský
110-Eva Bartůňková. Kalendárium 2. Q
8 Komentářů k Právě vyšlo nové číslo časopisu Lípa 1/2019

 1. niSas napsal:

  Po válce, gdy český lid v zemi, katastrů přidělených zemí trpěl, se čekal příjezd osvoboditele, našeho nejúhlavnějšího gubernátora, panského rezidenta, na hlavním nádraží v Prahe. To bylo slávy, mluvil na ně czésky.

 2. telexa napsal:

  Přejít na http://SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

 3. JAK ZABRÁNIT ZFALŠOVÁNÍ EUROVOLEB 2019 napsal:

  Jak zabránit zfalšování eurovoleb 2019 židonacistickými zlodějskými protičeskými stranami ANO, ODS, KDU-ČSL-TOP09-STAN-PIRÁTI?

  6. 10. 2018 Škromach straší Čechy: Chcete mít jistotu, že vaši kandidátku nikdo nepřepíše? Volte v sobotu!
  Škormach: „Chcete mít jistotu, že vaši kandidátku nikdo nepřepíše? Volte v sobotu!“ a „Smutná realita.“
  Diskutér Lug: „A víte, že má pravdu? Nejlepší doba pro případné manipulace s hlasy je přes noc, kdy jsou volební místnosti opuštěné, zavřené a v drtivé většině nijak nehlídané. Ve světě se obvykle volí jen v jeden den a třeba v prý nedemokratickém Rusku jsou volební místnost dokonce sledovány online kamerami po celou dobu voleb. Vidíte to snad někde u nás? A to by ještě pidistrany rády zavedly tzv. korespondenční hlasy, se kterými lze manipulovat nejsnáze a Zelení by dokonce rádi aby byl snížen věku prvovoličů z 18 na 16 let, protože čím jsou mladší, tím snáze manipulovatelní.“
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/236519-skromach-strasi-cechy-chcete-mit-jistotu-ze-vasi-kandidatku-nikdo-neprepise-volte-v-sobotu/

  8. 5. 2019 Seďa (ČSSD): ... a nebo jsou průzkumy cinknuté
  Seďa: „Pokud by se ovšem dnes konaly nové volby, pak podle průzkumů veřejného mínění by ANO 2011 s A.Babišem ještě posílilo. Z toho usuzuji, že buď má toto politické hnutí opravdu takovou podporu veřejnosti nebo jsou průzkumy cinknuté. Pokud platí to první, pak jde o neschopnost opozice. Protože vládní strany v průběhu vládnutí vždy ztrácejí.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Seda-CSSD-a-nebo-jsou-pruzkumy-cinknute-580707

  Aleš Hodina:
  „Bavíme se o reálném falšování voleb, ne o nějaké teorii. Například v posledních komunálních volbách v malé obci Tatrovice na Sokolovsku získala 55 % hlasů ODS. Přibližně 70 % obyvatel ale hned po volbách podepsalo petici, že ODS nevolili. Policie zjistila, že s volebními lístky se skutečně manipulovalo a stal se trestný čin. Jenže pachatel je neznámý. Ústavní soud pak stížnost na volby odmítl, protože stěžovatelé promeškali zákonnou lhůtu.
  Ano, volební schránka má být přes noc zapečetěná... To prý byla urna v Tatrovicích také. A jak takové „zapečetění“ vypadá v praxi? Zamkne se obyčejným zámkem, od kterého dokonce mohou někde existovat i další klíče, a přelepí jakousi samolepící páskou. Tu odlepit horkým vzduchem (fénem apod.) zřejmě není až tak velký problém. Páska je opatřená pouze podpisy, takže pak ji stačí šikovně přilepit, možná s pomocí lepidla, zpět na stejné místo. Nic technicky nemožného – a je na to čas celou noc. Není tu žádné skutečné zapečetění, které by se manipulací nevratně zničilo. Podobně se zajišťují i vstupní dveře do volební místnosti.
  A jak to dopadá, když chce aspoň jeden ze členů volební komise hlídat před volební místností a řádně tak plnit svou dozorovou povinnost po celou dobu voleb? Je pod hrozbou násilí vyveden Policií České republiky. Tak, jako se to stalo teď při senátních volbách 12. října 2012, v základní škole v Londýnské ulici v Praze.
  Co se s tím dá dělat? Volební komise by měly zásadně dozírat nad urnou po celou dobu voleb, včetně času, kdy je hlasování v noci přerušeno. Nebo se konečně přidejme k civilizovanému i méně civilizovanému světu a pořádejme volby - pod nepřetržitým dohledem volební komise - pouze v jediný den. Na Wikipedii najdeme přehled více než 100 voleb konaných ve světě v roce 2012. Kromě Česka se déle než jeden den pořádaly pouze volby v Číně, Egyptě a Papui-Nové Guinei a referendum v severním Kosovu.“
  https://www.freeglobe.cz/Articles/2255-jak-zabranit-falsovani-voleb-v-cesku-.aspx

  • niSas napsal:

   Lidi si myslej, že gdýž je šlechta připustí do prváku volebních reparátů, že se něgdy dostanou se svýma potřebama až k těm otitulovanejm. No, morho. A ti otitulovaní podepíšou cokoli. Podepsali rekatolizaci, metternicha, france józefa, mnichov, lisabon a podepíšou i áchen esli jim něgdo už nezlomí definitivně vaz.

   • proud napsal:

    Njn,souhlas,a je uplne jedno jestli byli zvoleny vetsinou a bez podvodu,nebo ne,oni uz si tam zpracujou po volbach kazdyho jak potrebujou!

    • proud napsal:

     Od toho totiz system takovy "vlady podporuje a ma...........s vetsinou obycejnejch lidi misto vlady by si totiz okamzite rozmlatil svou sprostou drzku!

 4. Eschatolog napsal:

  přitom je to tak prosté - systém nezfalšovatelných libovolných voleb, bulici ovšem nemají potřebu nebýt ochcáváni, jim stačí hokej

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!