Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.5.2019

arktika_korabl1; Ve Státním departmentu jsou znepokojeni prohlášeními Ruska ohledně Severní námořní cesty. Americké úřady vyjádřily znepokojení v souvislosti s prohlášeními Ruska ohledně mezinárodních vod v oblasti Arktidy.

2; Ukrajinská centrální banka vysoudila na Kolomojském nemovitost v Dněpropetrovsku. Příslušné ustanovení bylo zveřejněno v jednotném registru soudních rozhodnutí Ukrajiny.

3; V Istanbulu se rozhořely protesty kvůli zrušení výsledků voleb starosty. Obyvatelé mnoha obvodů Istanbulu uspořádali „kastrolové“ protesty v souvislosti s rozhodnutím ústřední volební komise zrušit výsledky voleb starosty, ve kterých zvítězil opoziční kandidát. Oficiálním důvodem zrušení byly nesrovnalosti v jmenování členů volebních komisí.

4; Ve školách v Penze bylo zakázáno nošení hidžábů. Podle požadavku prokuratury v Penze byl v rámci školního řádu o školních uniformách zakázán hidžáb.

5; Čtyři axiomy čínské elity. Proč Dálnému Východu nehrozí čínská expanze a kdo se snaží tento mýtus šířit. Bylo zveřejněno plné znění debaty Dmitrije Peretoličina a sinologa Nikolaje Vavilova.

6; Zelenského zničí jeho vlastní tým. Známý ukrajinský právník a bývalý Janukovičův poradce Andrej Portnov rozprášil mýtus o „nových tvářích“ v týmu Vladimira Zelenského.

7; Den opovržení. CO vlastně Ukrajinci slaví 8. května? Známý ukrajinský blogger Bax Bužanskij komentoval nové ukrajinské památné datum – tzv. den smutku. Současná ukrajinská moc se ve skutečnosti chová, jako by Vítězství ve Velké vlastenecké válce bylo porážkou Ukrajiny.

8; Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily velký úder na zónu Idlíb. Obrana byla prolomena a osvobozena řada oblastí.

9; Je na čase zachránit si kůži. Lucenko kdysi na kolenou prosil Porošenko, aby mu dal funkci. A teď si narychlo zachraňuje kůži.

10; Šanci na přežití v hořícím letadle měli všichni. Je děsné, že nebyla využita, říká velitel doněcké Alfy o katastrofě v Šeremeťjevu.

11; Skutečná hrdinka. Britové píší o letušce, která zachránila cestující z SSJ-100. Britská vydání Daily Mail a Metro psaly o katastrofě Sukhoi Superjet 100 letecké společnosti Aeroflot.

12; Pompeo promluvil o „agresi Ruska v Arktidě“. Vezmeme-li rostoucí význam regionu a tamní úspěchy Ruska, takové prohlášení bylo možno očekávat.

13; V Berlíně byl v předvečer Dne vítězství poškozen pomník „Truchlící matka. O incidentu informovalo ministerstvo zahraničí a upřesnilo, že pomník byl polit černým automobilovým olejem.

14; Na Ukrajině informovali o ztrátách na základě přerušení obchodních vztahů s Ruskem. Kvůli propadu objemu obchodu s Ruskem utrpěl Kyjev třináctkrát vyšší ztráty než Moskva.

15; Bylo oznámeno, kdo byl Američan, který uhořel v SSJ-100. The New York Post píše, že oběť měla v Rusku velké plány. Chtěl získat práci snů.

16; Ruská centrální banka udělila důtku jednomu z nejbohatších majitelů mikrofinančních organizací, bývalému bankéři Olegu Bojkovi.

17; Oni to dokázali a my ne. Bývalý ukrajinský ministr promluvil o rozvoji vojensko-průmyslového komplexu v Rusku v důsledku přerušení vztahů s Ukrajinou. Rusové na základě toho dokázali vybudovat celá nová odvětví – například výrobu vrtulníkových motorů. Na Ukrajině je trend přesně opačný. Zde celá odvětví naopak zanikají.

18; Americký pilot: Posádka shořelého letadla v Šeremeťjevu dělala, co mohla.

19; Rusové se přestali zajímat o zavírání vysoce postavených úředníků do vězení. Nemají pochybnosti, že jde o oprávněné kroky a považují to za velmi potřebný boj proti korupci a dalšímu zneužívání úředních pravomocí k vlastnímu obohacování.

20; Americký Humvee ukořistěný u Děbalceva se zúčastní přehlídky Vítězství V Doněcku. Bude to poprvé, co se přehlídky zúčastní americká vojenská technika.

21; Proti Parubijovi bylo zahájeno trestní řízení kvůli nehospodárnému nakládání se svěřenými finančními prostředky.

22; V Německu označili americké letadlové lodě za „mnohatunové bluffování“. Německý novinář poznamenal, že přítomnost amerických letadlových lodí u íránských břehů už dávno není výjimkou, nýbrž pravidlem.

23; Porošenko se nedostavil na generální prokuraturu k výslechu. Jako důvod uvedl, že neměl čas, protože uváděl do funkce nové členy Nejvyššího soudu.

24; Ruské ministerstvo obrany odtajnilo dokumenty o porážce fašistických vojsk na Krymu. Dokumenty obsahují nejen deníkové zápisy, ale i štábní dokumenty, taktické mapy a fotografie.

25; V záhonu v Dněpropetrovsku byly nalezeny lidské kosti. Nález putuje na oddělení soudní medicíny na expertizu.

26; Lavrov usadil amerického novináře. Američan položil otázku, zdali má Rusko reálné možnosti odvrátit invazi USA do Venezuely. Lavrov odpověděl Trumpovými slovy, že CNN nejen šíří „fake news“, ale pokládá i „fake questions“ (falešné dotazy).

27; Den Dobrovolníka. Moskva si připomněla Hrdiny Donbasu. 6. května v Moskvě už počtvrté oslavili Den Dobrovolníků.

28; Lavrov a Pompeo se domluvili na schůzce v Soči. Obě strany se na tom domluvily během rozhovorů ve Finsku.

29; Účastník ATO zahájil palbu na lidi v Kyjevě. Řekl, že hned přiveze peníze, ale místo peněz přivezl zbraně, vytáhl pistoli, střílel do vzduchu a vyhrožoval zabitím.

30; Ruské ministerstvo financí našlo porušení zákona za 153 miliard rublů ve státních nákupech. Přímá porušení zákona v oblasti státních nákupů stálo v roce 2018 153 miliard rublů.

31; Opilý poslanec Jagotinské městské rady svým autem narazil do motocyklu a zabil tak dva lidi – účastníka ATO a jeho otce.

32; Doněcké ministerstvo vnitra: Během svátků se přijímání dokumentů pro vydání ruských pasů nezastaví.

33; „Celý plán Ruské federace se zvrtl“. Pavel Klimkin se vyjádřil k vydávání ruských pasů. Stejně je nikdo nebude uznávat… Ukrajinský ministr zahraničí prý nemá nic proti dvojímu občanství, ale druhé občanství se musí týkat civilizované země. S ruskými pasy si každý může každý jen … Doplňte si sami – Klimkin odmítl použít neslušní slova.

34; Svědek požáru letadla v Šeremeťjevu vyjádřil překvapení nad tím, jak rychle se v letadle může oheň šířit. Trup letadla hořel jako nějaký plastikový kelímek.

35; Švýcarsko je v šoku. V Kyjevě postavili most podle ukradeného projektu. Švýcarští architekti byli šokováni, když spatřili v Kyjevě nový most.

36; V Oděse spálili pamětní desky na plotě kolem Domu odborů. Vandalové spálili pamětní cedule, aby nezůstaly žádné stopy po masové vraždě.

37; Na Blízkém Východě Spojenými státy pohrdají, říká íránského ministerstvo zahraničí. USA se nemohou cítit bezpečně na Blízkém Východě, protože lidé jimi pohrdají.

38; Kyjev prý chystá překvapení v souvislosti vydáváním pasů obyvatelům Donbasu, říká Klimkin. Ministr zahraničí avizoval asymetrickou odpověď Rusku.

39; Putinův poradce Sergej Glazjev promluvil o plánu osídlení Donbasu židy. Poté, co se podaří pobít a vyštvat ruské obyvatelstvo Donbasu, plánuje se osídlení uvolněných teritorií židy a Evropany prchajícími z islamizované Evropy.

40; Donbas: Automobil ukrajinské armády explodoval na minách. Okupanti utrpěli ztráty. V automobilu se patrně nacházeli ostřelovači, jejichž cílem bylo provokační ostřelování civilního obyvatelstva.

41; Automobil kanadského velvyslance uvízl v blátě u města Čerkassy.

42; Běloruská KGB zadržela Rusy pro podezření v předání úplatku. Informaci o zadržení získalo velvyslanectví Ruska od Běloruského ministerstva zahraničí.

43; V Kremlu označili osidlování Donbasu židy za Glazjevův osobní názor, který nemá nic společného s míněním Kremlu.

44; V Doněcké republice už funguje 33 center pro přijímání dokumentů pro získání ruského občanství. Informoval o tom náčelník migrační služby doněckého ministerstva vnitra Vladimir Krasnoščoka.

45; U Dněpropetrovska došlo k výbuchu: Je hlášen jeden mrtvý. Na místo vyrazila operativní vyšetřovací skupina a pyrotechnici.

46; Šéfredaktorovi RIA Novosti byla prodloužena vazba. Informoval o tom advokát Domanskij.

47; V Doněcké republice jsou připraveni uvítat námořní specnaz vyslaný na porážku. Beztrestnost rozvazuje ruce ukrajinským banditům a inspiruje je k novým zločinům.

48; Byli zatčeni podezřeli ze znečištění ropy v ropovodu Družba. U soudu upřesnili, že tři ze zatčených už podali protest proti svému zatčení.

49; Zvláštní vyslanec USA označil Ukrajinu za „přátelské místo pro židy“. Zástupce Státního departmentu je zaskočen neexistencí násilí proti židům na Ukrajině.

50; Byly vyjmenovány chyby posádky SSJ-100 shořelého v Šeremeťjevu. Vyšetřovací výbor studuje několik verzí katastrofy.

51; Žádná dluhová tranše od MMF nebude. JP Morgan zveřejnila neutěšenou prognózu pro Ukrajinu. Ukrajinské úřady se budou zabývat parlamentními volbami a nikoli plněním podmínek MMF.

52; Letadlo hoří od blesku. Byly zveřejněny záznamy rozhovorů pilota SSJ-100 s dispečery.

53; Okupanti informuji o bojích a ztrátách v Donbasu. O nevratných ztrátách informuje štáb okupační operace.

54; Savčenková se chce stát ministryní obrany. Poslankyně Naděžda Savčenko si myslí, že by mohl být užitečná ve funkci ministryně obrany.

55; Nedaleko Dněpropetrovska zastřelil školák traktoristu. Během vzniklého sporu kvůli dávnému nepřátelství dvou rodin vystřelil výrostek z upravené pistole a zasáhl muže do krku. Ten na utrpěné zranění na místě zemřel.

56; Velitel vojsk protivzdušné obrany splnil sen nemocnému chlapci. Generálplukovník Alexandr Lapin splnil sen třináctiletému Maximu Žuravljovovi, který trpí spinální svalovou dystrofií. Umožnil mu projet se na tanku.

57; Írán chystá útok na vojska USA, hlásí americké centrální velení. Americké ozbrojené síly posílají strategické bombardéry B-52 do zóny odpovědnosti USCENTCOM.

58; Není přece důležité, jestli je vinen. Poslanci dosáhli propuštění účastníka ATO, který postřelil novináře v Kyjevě. Podpořit toho bastarda přišli poslanci Oksana Korčinskaja, Jegor Sobolev, Sergej Vysockij a také nacisté z uskupení S14.

59; Porošenko jmenoval šéfem Nacionální gardy absolventa ruské vojenské školy Jurije Allerova.

60; V předvečer nástupu nového ukrajinského prezidenta experti mudrují nejvíce o tom, jak si bude počínat Moskva.

61; Ruská centrální banka poprvé v historii zaznamenala ztrátu dva roky po sobě.

62; V Luganské republice byla změněna procedura vyřizování dokumentů na získání ruského občanství.

63; Okamžitě po inauguraci je třeba zavřít Porošenka do vazby, říká bývalý zástupce šéfa prezidentské administrativy. Je třeba vypracovat tvrdý akční plán bez ohledu na formality.

64; Letiště Šeremeťjevo zveřejnilo chronologii událostí kolem katastrofy SSJ-100.

65; Ukrajina navýšila dovoz zboží z Ruska. Za leden až únor Ukrajina dovezla z Ruska zboží za 1,16 miliard dolarů.

66; Ruské ministerstvo životního prostředí se chystá zavést zákaz prodeje nádobí z plastu.

67; V Kazachstánu zadrželi aktivistu, který stál u pomníku se zcela prázdným plakátem v rukou.

68; Kevin Costner: Přízemnost a sobectví zbavují USA šance stát se znovu velkými.

69; V Ivano-Frankovské oblasti spadl náklaďák s turisty do řeky. Zahynuli tři lidé.

70; V Rusku byly vyjmenovány regiony s nejrozvinutější infrastrukturou pro invalidy. Vyhrála Lipecká oblast, kde 96,6 infrastruktury je přizpůsobeno invalidům.

71; Ruská spisovatelka obvinila Stalina z blokády Leningradu. Údajná nenávist sovětského vůdce vůči tomuto městu napomohla Hitlerovým plánům na jeho zničení.

72; V USA slavnostně odhalili pomník litevského vojáka, který se podílel na holocaustu. Na ruském velvyslanectví negativně zareagovali na tuto událost a připomněli etnické čistky během války.

73; Tresty hrozící za domáckou výrobu bomb budou v Ruské federaci zpřísněny.

74; V Evropské unii se 20% potravin vyhodí. Kvůli tomu Evropská komise navrhuje vytvoření společné metodiky monitorování ztrát.

75; Katar vyčlení Palestincům v Gaze a Západního břehu Jordánu 480 milionů dolarů v souvislosti s nejnovější eskalací sporu s Izraelem.

76; Na Rudém náměstí v Moskvě proběhla generální zkouška Přehlídky Vítězství.

77; Na Ukrajině obvinili Rusko z výcviku dětí v Donbasu pro bojové akce.

78; V USA vysvětlili výměnu velvyslance novou situací po změně na postu prezidenta.

79; Porošenko projednal situaci v Donbasu s premiérem Kanady.

80; V Oděse zaútočili neznámí pachatelé na kancelář opoziční televizní stanice Krug.

91; V Austrálii házeli na premiéra vajíčka. Zadržena byla čtyřiadvacetiletá dívka.

92; Pravoslavní věřící si připomínají památku zesnulých.

93; Cestující se zavazadly prý neměli vliv na rychlost evakuace z SSJ-100. Příčiny, proč se část cestujících nemohla evakuovat, budou zjištěny během vyšetřování.

94; Vývoj první ruské jaderné letadlové lodi bude zahájen v roce 2023.

95; Byla odhalena ozbrojená skupina stoupenců Hitlera a sex-shopů. Členové skupiny se podíleli na přípravě zločinů extremistické a teroristické povahy v Moskvě, Vladimiru a Rjazani.

96; Ruští cestáři dostanou oficiální povolení pokládat asfalt i za nepříznivého počasí.

97; Grojsman projednal s eurokomisařem Johannesem Hahnem reformy a „Severní proud – 2“.

98; Šéfka MMF: Napětí mezi USA a Čínou představuje hrozbu pro světovou ekonomiku.

99; Počet hospitalizovaných po katastrofě v Šeremeťjevu se zvýšil na deset.

100; Angarští poslanci vyzvali Putina, aby odvolal šéfa Irkutské oblasti.

101; Lucenko zahájil trestní řízení proti Zelenského poradci Alexandru Daniljukovi kvůli nepoctivému vyplnění majetkových přiznání.

102; Raketové monstrum Golan-1000 bylo znovu zapojeno do bojů v Sýrii. Svou palebnou silou podpoří akce jednotek 4. tankové divizi syrské armády na severu provincie Hamá.

103; Boško Obradović: Pokud by to záviselo na Vučičovi, Kosovo by už dávno bylo nezávislé. Kosovo ale nebude nezávislé, dokud existuje mezinárodní právo a rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244.

104; Člen Rady pro mezinárodní vztahy vyjmenoval podmínky pro odvolání Volkera. Vlastně není potřeba ho odvolávat. Stačí mu přestat dávat úkoly.

105; Srbské chrámy v Kosovu byly srovnány se zemí. V Kosovu a Metochii na jih od Ibru není jediné místo, kde by existovaly kostely a kláštery, jež by nebyly po roce 1999 obětí útoků Albánců.

106; Putin může 14 května uskutečnit rozhovory s Pompeem. Dále se chce Pompeo setkat s Lavrovem.

107; Ve Varšavě se konala akce „Nesmrtelný pluk“ Sešlo se na ní několik stovek lidí a navštívili hřbitov, kde je pochováno 22 tisíc sovětských vojáků, kteří zahynuli při osvobozování Polska od německých fašistických okupantů.

108; Klimkin vyzval G7 a EU, aby zavedly nové sankce proti Rusku.

109; Americká média prohlásila, že na Ukrajině žije nesprávný lid. Rusové dobře chápou, nakolik je důležité, aby Ukrajina nedosáhla úspěchu, tvrdí Fukujama.

110; Zelenskij vyjmenoval priority své politiky. Nikoli boj s korupcí, ale vítězství nad korupcí. Demonopolizace v energetice, deoligarchizace médií.

111; Šéf Liberálně demokratické strany Ruska Vladimir Žirinovskij prohlásil ve sporu s režisérem Nikitou Michalkovem, že v Rusku je třeba rozvíjet stranický systém a ne učit lidi třídit odpad.

112; Aeroflot slíbil, že bude 14 let platit mzdu rodině stewarda, který zahynul při katastrofě SSJ-100.

113; Kyjevský soud nechal Kirilla Vyšinského ve vazbě.

114; Pamela Anderson navštívila Juliana Assange ve vězení. Zakladatel WikiLeaks si nezaslouží sedět ve vězení, prohlásila někdejší hvězda Playboye.

115; Gesto dobré vůle. Na Krymu propustili dva ukrajinské námořníky, kteří byli zadržení v září 2018 za nezákonné překročení hranice.

116; Právník: Pilotům shořelého SSJ-100 hrozí sedm let vězení, pokud se potvrdí, že velitel posádky neměl dostatečné návky pro ruční přistání.

117; USA opět varovaly Evropskou unii před nákupem plynu od „zlého“ Ruska. Americký velvyslanec při EU Gordon Sondland vyjádřil znepokojení v souvislosti se „Severním proudem – 2“.

118; Na jihu Francie neznámý muž zadržel pět rukojmí. Pachatel střílí po policistech.

119; Ukrajinský rusofobní ministr Omeljan navrhuje Tesle, aby montovala elektroautomobily na Ukrajině.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.5.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!