DONBASKÁ ZASTAVENÍ 22. -DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ MINISTERSTVA VNITRA LLR

w620h420wm20Na prostranství mezi budovami Ministerstva vnitra LLR a Institutu kultury a umění (IKU) Luganské národní univerzity Tarase Ševčenka v Lugansku (LLR) se 3.5.2019 konal Den otevřených dveří MV LLR. Konal se u příležitosti 4.výročí předání bojové zástavy útvarům ministerstva vnitra. Budova IKU se v tento den proměnila na Reichstag v Berlíně. Budova byla opevněna, před budovou stál německý tank. Na prostranství byla ke zhlédnutí vojenská technika-obrněná vozidla, osobní auta, motorky aj. Fungovala také vojenská kuchyně.

Hlavní projev přednesl ministr vnitra LLR Igor Kornet. Připomněl statečnost a odvahu útvarů MV Ukrajiny v tehdejší Luganské oblasti, které se v roce 2014 přidaly k lidu Donbasu, ubránily se proti nastupujícímu fašismu a zaštítily nově vzniklou LLR. Později se dokázaly ubránit různým diverzním akcím Ukrajinců. Nyní útvary MV LLR brání těžce vydobytou svobodu. Na závěr Kornet zdůraznil, že stejně jako v roce 1945 i nyní bude fašismus poražen.

Čerství frekventanti Luganské akademie vnitra Eduarda Didorenka po složení slavnostní přísahy pochodovali před zraky několika tisíc lidí včetně zahraničních delegátů Antifašistické konference, převážně mladých rodin s dětmi. Policii i vojákům bylo předáno 18 nových vozů (deset vozů GAZ-22177 Barguzin a osm služebních vozů), které potom projely před diváky. Rodinám padlých členů útvarů MV a veteránům Velké vlastenecké války byla předána finanční pomoc. Následovaly ukázky činnosti různých útvarů MV-policie, vojska MV, oddílu zvláštního určení Berkut, speciálního oddílu rychlého nasazení. Viděli jsme jejich zásah proti zločinci, který chtěl unést dítě, zásah se psy proti ozbrojeným zločincům, zásah proti překupníkům drog, zásah obrněného vozidla proti diverzantům. Členové útvarů také předvedli část svého výcviku-cvičení, chvaty, boj s jedním i více protivníky, rozbíjení desek aj.

Velmi zajímavá byla rekonstrukce Majdanu v roce 2014. Tentokrát nezvítězili fašisté, ale zákonná vláda. Členové pohotovostního pluku Berkut se postavili proti davu. Dokud dav jen křičel, Berkut nezasahoval. Poté však dav zaútočil na Berkutovce zápalnými lahvemi, rozbuškami a kameny a následovaly pokusy o proražení kordonu. Berkut přeskupil síly, aby se ubránil útoku a chystal se na protiútok. Poté Berkutovci zasáhli. Obklíčili nejagresívnější útočníky z davu a postupně je pozatýkali. Byla to vlastně ukázka toho, jak se mělo postupovat na Majdanu proti běsnícímu davu nacionalistů a fašistů.

Vrcholem ukázek byla rekonstukce útoku na Reichstag v Berlíně 2.5.1945. Rekonstrukci provedli členové Luganského vojensko-historického klubu „Paměť Donbasu“ pod vedením jeho předsedy Anatolije Feoktistova. Jednotka Rudé armády zaútočila na Reichstag. Útok byl odražen, byli padlí a ranění. Po posílení jednotky se podařilo zlomit odpor nacistů před Reichstagem a členové jednotky pronikli do budovy. Po nějaké době se na střeše budovy objevili vojáci Rudé armády se sovětskou vlajkou, kterou hrdě vztyčili nad Reichstagem, symbolem nacistické moci. Rudá armáda zvítězila.

Na prostranství pokračoval Den otevřených dveří koncertem Luganské akademické filharmonie a dechového orchestru MV, děti doslova obsypaly veškerou bojovou techniku, lidé se podepisovali na stěnu "Reichstagu".

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!