Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.5.2019

policiya_ukraina_shevron1; Nacističtí banderovští poskoci nazývající se „ukrajinskou policií“ donutili v Záporoží během slavnostní akce na počest Vítězství ve Velké vlastenecké válce malou holčičku sundat z hlavy vojenskou čepici (lodičku) se sovětskou symbolikou (pěticípou rudou hvězdou). Svědci incidentu zcela správně zareagovali výkřiky „Hanba! Hanba!“ K videu se na sociálních sítích objevují komentáře typu: Místo aby honili drogové zločince a bandity, bojují se ženami a malými dětmi! Pod jakou vlajkou byl poražen nacismus? Pod žlutomodrou?

2; Rozkol o rozkolníků: Filaret chce obnovit svou rozkolnickou „Ukrajinskou pravoslavnou církev Kyjevského patriarchátu a postavit se do jejího čela. Jepifanij je proti. Církevní konflikt se stal očividným a přechází do veřejné roviny.

3; Šéfredaktor největšího Telegram kanálu Mash informoval o domovní prohlídce v redakci. O důvodu domovní prohlídky v redakci ale pomlčel.

4; USA vyhrožují Íránu „rozhodnou a rychlou odpovědí“ v případě „napadení“. Pompeo obvinil Írán z eskalace situace.

5; „Génius zla“. Lužkov komentoval smrt novináře Sergeje Dorenka. Bývalý moskevský starosta označil zesnulého za bezzásadového a nenávistného člověka.

6; Expertka Zelenského týmu pro otázky genderové rovnosti Marina Bardina informovala o formování postoje celého týmu k chápání místa žen v politice.

7; Novinář Alexej Kostěnkov vyvrací rozšířený mýtus o Velké vlastenecké válce, že Rudá armáda „zbytečně zabíjela“ německé vojáky. Je to přesně naopak: Zvláště na počátku války německá armáda, která se cítila neporazitelnou a beztrestnou, zabíjela tisíce civilistů. Kdyby Rudá armáda ke konci války postupovala stejně, zůstala by na východě Německa liduprázdná poušť. Němci přišli do Sovětského svazu vraždit a zotročovat. Rudá armáda přišla Německo zbavit obludného fašistického režimu. Možná stačí porovnat, kolik německých válečných zajatců se vrátilo ze Sovětského svazu a kolik ruských z Německa. Hned bude jasné, kdo koho „zbytečně zabíjel“.

8; K Výročí Velkého Vítězství. Deník partyzána Dzjakoviče zveřejněný před šesti lety portálem Pravoslavie.ru je unikátním historickým dokumentem.

9; Podvod a zrada. Jak uniaté bojují o vládu nad Ukrajinou. Dokážou současní řečtí katolíci přerušit řetěz zrady a začít se zabývat duchovními otázkami a ne politikou?

10; Východní Gúta: Vojenskou policii Ruské federace vítají v někdejší pevnosti ozbrojenců.

11; Den Vítězství v Doněcku. Desítky tisíc obyvatel Doněcka a hosté z Evropy a Ameriky. Obyvatelé Doněcka si připomněli 74. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce masovou slavnostní manifestací.

12; V Luganské republice byla objevena skrýš s výbušninami a municí. Prověřuje se verze využití objevené munice pro podvratnou činnost ukrajinských diverzních skupin na území Luganské republiky.

13; Účastník ATO a člen Pravého sektoru zranil novináře. Proč byl pak propuštěn na svobodu? K čemu došlo mezi nacistou a novinářem a proč nacistický ozbrojenec dostal nejnižší možný trest?

14; Po ulicích Aleppa prošel Nesmrtelný pluk.

15; Za co Porošenko vyznamenává své spojence po své porážce ve volbách? Všechno je přesně tak, jak je to zvykem ve světě zlodějů: Spolu kradli a organizovali zločin, potom se postupně vzájemně vyznamenávali.

16; Zelenskij má velké problémy. Může ho zachránit jen „výsadek zdvořilých človíčků“. Rozbouřené nacionalistické bratrstvo už začíná vyjadřovat svůj nesouhlas s výsledky voleb.

17; V Berlíně proběhla akce „Nesmrtelný pluk“. Průvod šel od Braniborské brány k Památníku ve čtvrti Tiergarten.

18; Z Hitlerova „Vlčího doupěte“ udělají památník. Noví nájemci bývalého sídla Adolfa Hitlera „Vlčí doupě“ chtějí toto místo změnit na pamětní komplex.

19; Ve švédském Malmö proběhlo shromáždění na počest Dne Vítězství. Vítězství nad nelidským nacistickým režimem si připomínají a oslavují po celém světě.

20; Fiasko dekomunizace. V Žitomiru vyšli lidé do ulic s rudými vlajkami a naprosto kašlali na veškeré zákazy, dekomunizaci i trestní odpovědnost.

21; USA udeřily na Čínu. Peking hrozí odvetou. Obchodná válka mezi USA a Čínou je v plném chodu.

22; V Aténách se konal „Nesmrtelný pluk“ a byl jedním z nejrozsáhlejších za hranicemi bývalého Sovětského svazu. Zúčastnilo se přes 4,5 tisíce lidí.

23; Šéf největšího Telegram kanálu Mash byl zadržen FSB za falšování dokladů za účelem získání informací o SSJ-100. Bylo zahájeno trestní řízení kvůli falšování dokumentů Generální prokuratury.

24; V Londýně se konal „Nesmrtelný pluk“. Je to největší akce, kterou Rusové pořádají ve Velké Británii.

25; V Záporoží kolemjdoucí „ztrestali“ opilého vojáka ukrajinské armády. Válel se ožralý na chodníku, kolemjdoucí z něj strhali všechny výložky a další nášivky.

26; Boxer Usik oslavil Den Vítězství v Kyjevě. Alexandr Usik byl spatřen ve slavnostním průvodu ve společnosti šéfů Opozičního bloku a metropolity Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu Onufrije.

27; Trumpův osobní advokát jede na Ukrajinu, aby se setkal se Zelenským. Po panu Porošenkovi už nikdo ani nevzdechne.

28; V Helsinkách se konal „Nesmrtelný pluk“. Poprvé v historii bylo centrum finského hlavního města uzavřeno pro dopravu kvůli akci „Nesmrtelný pluk“.

29; Je to historická spravedlnost. Kernes vyzval, aby bylo hlavnímu prospektu v Charkově vráceno jméno Maršála Žukova.

30; Pohrobky fašistů děsí oslavy Dne Vítězství. Včera byl Dokučajevsk terčem masivního ostřelování ze strany ukrajinských okupantů.

31; Rekordní „Nesmrtelný pluk“ se konal v bývalé sovětské republice Kirgizii v hlavním městě Biškek. Sešlo se na něm 50 tisíc lidí.

32; V Sevastopolu vandalové rozmlátili pomník sovětských vojáků. V Den Vítězství neznámí pachatelé zneuctili pomník hrdinů, kteří padli v letech Velké vlastenecké války.

33; „Nesmrtelný pluk“ se konal ve dvacet městech USA. Vlnou oslav Dne vítězství byla zasažena takřka všechna velká americká města.

34; Donbas: U jednotek ukrajinské armády je cítit obavy. Obyvatel Avdějevky byl umlácen k smrti. Probíhá hon na drony OBSE, aby nebylo možno zjistit porušování dohod o rozmístění těžké vojenské techniky. Přichází čím dál více informací o zločinech páchaných ozbrojenci vůči občanům v zóně OOS (ATO).

35; „Nesmrtelný pluk“ se konal ve 22 městech Izraele. Kdyby nebylo Vítězství nad německým fašismem, neexistoval by stát Izrael a jeho obyvatelé by byli použiti k výrobě mýdla.

36; V Německu byly poškozeny hroby sovětských vojáků ve městě Spremberg. Zločinci nastříkali barvu na 57 náhrobků a na několik namalovali hákové kříže o velikosti až jednoho a půl metru.

37; V Grozném se bude projednávat žaloba čečenského spisovatele proti Jamesi Cameronovi kvůli Avatarovi. Spisovatel tvrdí, že Cameron použil celý blok z jeho fantasy románu „Tajná zbraň“.

38; V USA avizovali setkání Putina a Pompea. Během rozhovorů chce Pompeo projednat „kompletní spektrum dvoustranných a mnohostranných výzev“.

39; „Účastníci ATO jsou ničemové“. Ve Lvovské oblasti byly mna kancelář „veteránů ATO“ napsány urážky. O incidentu už byla informována policie a SBU.

40; Ve Státní dumě navrhli pojmenovat jednu z ulic Moskvy po Alexandru Zacharčenkovi.

41; Slovenský specnaz zadržel ukrajinského mistra bojových sportů, který unášel lidi. 9. května proběhla ve slovenských městech Bratislava a Michalovce operace na zadržení osob podezřelých z únosů lidí.

42; Kim Čong-un požadoval na schůzce v Hanoji za denuklearizaci příjezd hvězd NBA do Severní Koreje.

43; Poslední setkání: Generální tajemník NATO pozval Porošenka. Jens Stoltenberg v pondělí 13. května zorganizuje ve štábu organizace setkání s Porošenkem.

44; V Doněcku byla instalována pamětní deska na škole, kam chodil Zacharčenko. Při škole už nyní funguje kadetská sekce nesoucí jeho jméno.

45; Zastavte Porošenka, který „krade pantofle“! Zelenskij promluvil k Nejvyšší radě a obvinil poslance ze zbabělosti. Porošenko se snaží umístit své lidi do čela nejrůznějších úřadů, aby mohl zemi řídit i po svém odchodu.

46; USA oznámily, že Rusko si i v letech 2019-2020 udrží světové prvenství v exportu pšenice.

47; Soud zrušil přejmenování ulice v Chersonu na počest aktivistky Gandzjuk. Soud prohlásil, rozhodnutí Chersonské městské rady za protiprávní a zrušil příslušná ustanovení.

48; „Existují nesporní hrdinové“. Zelenskij komentoval přejmenovávání na Banderovu počest. Stěpan Bandera je pro určité procento Ukrajinců hrdina. TO je normální a správné, poznamenal nov ukrajinský prezident.

49; Ukrajinci s noži umlátili k smrti Poláka. Čtyřicetiletý muž zemřel po několika dnech v nemocnici. K události došlo ve měst Gorzów Wielkopolski.

50; Rozkolník Jepifanij promluvil o nebezpečí, že Ukrajina přijde o „tomos“ (autokefalii).

51; Porošenko odpověděl Zelenskému na jeho invektivu v podobě „nevychovaného turisty, který krade pantofle“: Ukrajina není pokoj v nějakém egyptském hotelu, jak se asi zdá panu Zelenskému.

52; Parubij zareagoval na žalobu ohledně zrušení jazykového zákona. Za každých okolností bude příští týden zákon podepsán a začne platit, prohlásil Parubij.

53; Putin ocenil konání průvodu „Nesmrtelného pluku“ v Moskvě i za bouřky. Putin se už popáté zúčastnil průvodu „Nesmrtelného pluku“ v Moskvě. Šel po Rudém náměstí a nesl portrét svého otce.

54; USA vyzvaly Maďarsko, aby si ve sporu s Ukrajinou počínalo „odpovědněji“. USA vyzývají Maďarsko, aby řešilo problémy s Ukrajinou kolem zákona o vzdělávání přímo po diplomatických kanálech.

55; Ukrajinští politologové říkají, že Porošenka diskreditují. Jinak se video nového ukrajinského prezidenta nedá vnímat.

56; Únik informací: Ruské kosmické protidružicové programy. Americký portál The Space Review zveřejnil zajímavý materiál významného analytika v oblasti sovětských a ruských kosmických programů Barta Hendrickxe „Russia´s secret satellite builder“.

57; Rakouská ministryně hospodářství Margarete Schramböck prohlásila v interview pro FAZ, že Rakousko podporuje výstavbu „Severního proudu – 2“.

58; Donald Tusk svolává mimořádný summit Evropské unie na 28. května. Cílem summitu má být výběr kandidátů na funkce šéfů hlavních institucí Evropské unie.

59; V USA oznámili záměr kolonizovat Měsíc. Šéf Amazonu prohlásil, že v budoucnosti bude muset lidstvo kolonizovat i další planety Sluneční soustavy.

60; V Austrálii natiskli 400 milionů bankovek s pravopisnou chybou. Chybu napraví v příští emisi.

61; Deset milionů Američanů podepsalo petici za odvolání Donalda Trumpa. Dokument bude brzy předán do Kongresu.

62; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyhrožuje Rusku mezinárodním tribunálem pro námořní právo. Tiskový mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí si myslí, že nepřítomnost zástupců Ruska na veřejných slyšeních u Mezinárodního soudu pro námořní právo ve věci ukrajinských námořníků nezbavuje Ruskou federaci povinnost plnit závazné rozhodnutí soudu.

63; Zelenskij je připraven se vypořádat s jednou z hlavních příčin války v Donbasu. Režim Petra Porošenka za posledních pět lete proměnil trestní operaci v Donbasu ve vynikající mechanismus rozkrádání rozpočtových prostředků prostřednictvím Ukroboronpromu.

64; Trump označil Jamese Comeyho za nejhoršího ředitele FBI v historii. Prezident USA si myslí, že bývalý šéf úřadu zničil reputaci služby, kterou teď bude potřeba obnovit.

65; Šéfka MMF přiletí 16. května do Kazachstánu. Zúčastní se práce Astanského ekonomického fóra a regionálního kulatého stolu „Opatření v rámci hospodářské politiky pro inkluzivní růst“.

66; Příslušník americké námořní pěchoty zahynul během cvičení v Kalifornii. Voják utrpěl smrtelný úraz při převrácení obrněného transportéru.

67; Na Ukrajině se objevily podrobnosti schématu nákupu náhradních dílů pro bojová vozidla pěchoty od Ruska. Nákup byl zprostředkován firmou DonbassInvest zaregistrovanou na území, která nemá Kyjev pod kontrolou.

68; Lavrov vyzval k tomu, aby vztahy Ruska a Japonska byly vyzdviženy na novou úroveň.

69; Transgender a informátor WikiLeaks Bradley Manning (vystupující nyní pod jménem Chelsea) byl propuštěn z americké vazby. Zatčen byl za odmítnutí svědčit o činnosti portálu.

70; V Argentině byl u budovy parlamentu postřelen poslanec Hector Olivares.

71; Námořní pěchota USA si vybrala raketu NSM pro pobřežní mobilní protilodní komplex.

72; Ministerstvo pro mimořádné situace nejde viníky lesních požáru v Irkutské oblasti pomocí „billingu“ (komunikačních technologií).

73; V restauraci v jihošvédském městě Malmö došlo k výbuchu.

74; Porošenko žádá Merkelovou, aby zpřísnila sankce vůči Rusku. Porošenko poděkoval německé kancléřce za zvláštní pozornost věnovanou situaci na Ukrajině, především v otázce územní celistvosti.

75; Bloomberg: USA obvinily Rusko z měnových manipulací. Ministerstvo financí USA zvažuje možnost zařazení Ruska a seznam zemí manipulujících podle názoru Washingtonu s národní měnou v zájmu dosažení obchodních výhod.

76; V nejbližší době může na Zemi dojít písek. Těžba písků, což je po vzduchu a vodě třetí nejvyužívanější materiál na světě.

77; Experti zveřejnili nejlepší letiště a letecké společnosti na světě. Nejlepším ruským letištěm je Šeremeťjevo, nelepší ruskou leteckou společnosti Aeroflot.

78; Astrologie to zakazuje. V Nejvyšší radě vystoupili proti inauguraci Zelenského 19. května, protože toto datum je „prohnilou nedělí“.

79; Herec Maxim Vitorgan vysvětlil svá slova „není co slavit“. Prý měl na mysli, že současná generace svým dědům něco dluží. Líbí se mu akce „Nesmrtelný pluk“, ale je proti přehlídkám Vítězství a nelíbí se mu výzvy typu „Můžeme to zopakovat“.

80; Neznámu pachatel zaútočil na mešitu v Londýně. Při střelbě nebyl šťastnou shodou okolností nikdo zraněn.

81; Národní policie Luganské republiky sestřelila dron ukrajinské armády u linie dotyku poblíž obce Vesjolaja gora.

82; Starostovi Charkova hrozí vězením kvůli „prospektu Žukova“. Ukrajinský Ústav národní paměti se obrátil na starostu Charkova Gennadije Kernese ohledně navrácení původního názvu významnému prospektu ve městě.

83; Kvůli důchodcům přesáhl státní dluh Japonska 10 bilionů dolarů.

84; USA otestovaly balistickou raketu Trident II. Podle prohlášení vojenské námořní flotily je to už 172. úspěšný start podobné rakety od roku 1989, kdy byla zařazena do výzbroje.

85; Na Krymu označili ukrajinské nároky na Kerčský průliv za nesmyslné. Předtím Petr Porošenko prohlásil, že přikázal ukrajinskému ministerstvu zahraničí, aby se obrátilo na Mezinárodní tribunál pro námořní právo se žádostí o schválení donucovacích opatření vůči Ruské federaci kvůli propuštění ukrajinských námořníků a plavidel.

86; Dva francouzští vojáci zahynuli při osvobozování čtyř rukojmí v Burkině Faso.

87; Šéf maďarské strany Jobbik Tamás Schneider se dostal na seznam Mirotvorec kvůli útoku na suverenitu a územní celistvost Ukrajiny.

88; V Kyjevě navrhli nové datum pro Zelenského inauguraci. V Nejvyšší radě navrhli uskutečnění inaugurace nového prezidenta Vladimira Zelenského až 1. června.

89; Japonské ministerstvo zahraničí avizovalo setkání Vladimira Putina a Sinzo Abeho na G20.

90; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka. Oznámili to novinářům zástupci Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří v Donbasu.

91; Zelenského tým připravil výnos o rozpuštění Nejvyšší rady. Část týmu se vyslovuje pro okamžité rozpuštění Rady hned po inauguraci.

92; Na rumunsko-ukrajinské hranici havaroval vrtulník pašeráků.

93; Můžou za to Bělorusové a Rusko. Národní banka Ukrajiny vysvětlila prudké zdražení zeleniny. Skutečnou příčinou je slabá úroda na Ukrajině a nedostatečná nabídka importního zboží.

94; Zelenskij vyzval Nejvyšší radu, aby ukončila křeče odcházejícího Porošenka a stanovil datum inaugurace na 19. května.

95; Volker si postěžoval na „ruské ozbrojence“. Zvláštní představitel amerického státního departmentu pro Ukrajinu obvinil Rusko ze zhoršení situace na východě země.

96; V Nejvyšší radě se objevila petice proti zákonu o totální ukrajinizaci. Je na ní dva tisíce podpisů.

97; Čím komu vadí? Kolomojskij prohlásil, že Lucenka je možno ponechat ve funkci generálního prokurátora.

98; Nový velitel ukrajinské armády v Donbasu Syrskij se spolu s Najevem podílel na rozsáhlém rozkrádání státního rozpočtu. Z účtů ministerstva obrany Ukrajiny byly přes jednodenní firmy vyvedeny desítky milionů dolarů, které byly původně určeny pro nákup výstroje a výzbroje pro ukrajinskou armádu.

99; Pentagon převede více než 1,5 miliardy dolarů na hraniční stěnu s Mexikem.

100; Ukrajinský nákladní An-12 byl dvěma stíhačkami Su-30 indického letectva donucen k přistání poté, co se dostal z Pákistánu do indického vzdušného prostoru.

101; Gruzínská strana otevřela ve svém sídle bordel. Skandálně známá opoziční gruzínská strana Girči vystupuje za legalizaci prostituce a jako potvrzení svých požadavků otevřela veřejný dům pod názvem Pionýr.

102; V Rusku se zvýšil počet rodin, které dostaly hypotéku na zvýhodněný úrok 6%.

103; Kaliningradská oblast se ocitla v námořní blokádě. Dva parníky, které zajišťují spojení oblasti se zbytkem ruského území, nemohou vyplout z přístavu Usť-Luga v Leningradské oblasti. Příčiny jsou výrobní a finanční.

104; Velvyslanec USA Richard Grenell označil Německo za pokrytce v otázce pomoci NATO.

105; Moskva spáchala atentát na zákon o totální ukrajinizaci. Parubij oznámil, že „proruská pátá kolona se pokusila zmařit zákon, na který Ukrajinci čekali celá staletí“.

106; Porošenko se konečně dostavil na Generální prokuraturu k výslechu ohledně vraždění na Majdanu. Zatím přichází jen jako svědek.

107; V Ingušsku zemřel nejstarší člověk Ruska. Ilijev se narodil 1. března 1896 v Ingušských horách.

108; U cestujícího na letišti Domodědovo našli minu z dob 2. světové války. Cestující byl vyloučen z přepravy.

109; Kravčuk: Já bych válku v Donbasu nepřipustil. Podle jeho názoru je stokrát lehčí válku zahájit než ji ukončit.

110; USA zavedly dodatečné sankce proti Venezuele. Byly zavedeny v souvislosti s „nezákonným zadržením členů Národního shromáždění“.

111; Obyvatel Luganské republiky byl v obci Kalinovo zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

112; V Turecku prohlásili, že dohoda o S-400 je platná. Tisková služba kanceláře prezidenta Turecka odmítla informaci německého listu Bild, že v souvislosti s oslabením turecké liry může Ankara přehodnotit dohodu s Ruskem o nákupu S-400.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.5.2019

 1. píp napsal:

  Tygři evropy a v eu, jo? To je snad spartakiáda skoků z višně na znak. :lol:
  Dejme tomu. Z AE
  r.m.
  Jak si žijeme v EU? Jako chudina. Ceny za potraviny odpovídaly 83 procentům evropského cenového průměru, za oblečení byly průměrné a za obuv na 93 procentech. Za alkohol se platilo 83 procent průměrných evropských cen. Za energie Češi dávali 87 procent toho, co průměrný obyvatel EU.
  Mzdy: Jsou max na 3/5.
  Podle údajů Eurostatu průměrný mediánový hrubý hodinový výdělek v roce 2014 v osmadvacítce přesahoval 13 eur (v přepočtu asi 334 korun). V Česku byl pod pěti eury (nyní zhruba 129 korun), byl tak zhruba třetinový. Česká kupní síla pak odpovídala asi třem pětinám evropského průměru.
  Údaje jsou z let 2014 a 2015, ale poměr platí stále. Vše plyne a mzdy v EU plynule rostou. Takže i náš vzestup o pár eur je vždy srovnaný růstem u sousedů.
  K oblbování obyvatel České kotliny slouží samostatná měna CZK. Kouzlení s kurzem zajistí, že lid netuší jak je jeho lopocení levné a pro vývozce, privatizační barony, výnosné.
  Produkujeme takové množství a strukturu průmyslu, které odpovídá 90 miliónovému národu.
  Zisky se díky členství v EU vyváží zcela nerušeně. A privatizační baroni navíc sídlí v daňových rájích včetně evropských. Holandsko, Lucemburskou, Lichtenštejnsko…

  200 OdpovězKvě 12, 2019 12:25

  Odpovědět

  • niSas napsal:

   No. a až se rozvrtá splavnost Odry, Dunaje a Labe , budou moct kokoti dodávat za čtvrtinové platy až do Číny. By sem jezdilo kvůli temu možná aji deset milionů agenturních číňanů kvůlivá proletářské spolupráci aby se levi zemanovi gešeft vyplatil a posmrtně mohl trčet v kameni v nějakým podělaným parku

 2. proud napsal:

  Mnoo,a je to tady………………… https://www.biosferaklub.info/buduce-generacie-mozu-hladovat-v-dosledku-sucasnej-nadmernej-intenzifikacii-polnohospodarstva/ , to je jiny kafe nez bezprizorni drbani,takovy jsme „rodicove“,a tak myslime na vlastni deti……………..

 3. John_Pitralon napsal:

  Problémy s ruskou ropou trvají, do Maďarska přitekla opět kontaminovaná
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-kontaminovana-ropa-druzba-madarsko.A190513_133154_eko-zahranicni_fih

  Je asi kolaps civilizace. Chlíbek Dago ze specnaz.cz se na tohle připravuje roky, má pláštěnky proti chemtrailsu, všechno, plynový masky, do toho ruský filtry ještě z dob SSSR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!