Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.5.2019

pasport_rossii_11; V Rusku komentovali rozhodnutí ukrajinské vlády neuznávat pasy vydané v Donbasu. Podle názoru místopředsedy výboru Státní dumy mají kroky Kyjeva jen zkomplikovat získávání občanství.

2; V Donbasu byl zlikvidován ozbrojenec, který upaloval Oděsany 2.května 2014. Kozma byl fanoušek jednoho z fotbalových klubů, označoval se za příslušníka ultras a zuřivě podporoval nacistickou ideologii.

3; Volker komentoval Zelenského reakci na ruské pasy. V USA spoléhají na to, že Zelenského reakce napomůže urovnání situace.

4; Zelenského kolega označil Lucenka za „řádného hodného člověka“. Zelenského tým se s Lucenkem ještě nesetkal a nic s ním neprojednával.

5; Ve Státní dumě odpověděli na Pompeovo prohlášení ohledně „Severního proudu – 2“. Pompeo prohlásil, že Washington nesmí dovolit Moskvě pokračování v realizaci projektu plynovodu.

6; Klimkin žádá Západ, aby potrestal Rusko. Ukrajina oficiálně vyzývá západní partnery k zesílení sankčního tlaku.

7; Zametá stopy. Proč Porošenko před odchodem jmenuje nové šéfy silových struktur a soudce? Petr Porošenko po porážce ve volbách začal aktivně odvolávat staré a jmenovat nové funkcionáře.

8; Biologické příčiny úpadku Evropy. Jak historicky probíhal negativní výběr v Evropě a proč se tento proces násobně urychlil? Západní Evropa prudce degeneruje.

9; Velcí vojáci, Španělský malíř o ruských vojácích v Sýrii. Aleppo. Přišla pomoc. Augusto Ferrer Salmau věnoval svůj obraz ruskému ministerstvu obrany.

10; Zachránit se před ukrajinskou armádou. Ukrajinka pokousala pracovníka vojenského komisariátu, který se pokoušel chytit jejího syna. Ženě hrozí přísný trest, veřejné práce na dobu 200 hodin nebo nápravné práce až na jeden rok.

11; Poslední útok: Jak tři ukrajinské fronty dokončily porážku nepřítele. Byl zveřejněn popis a mapa Pražské útočné operace z května 1945.

12; Signály z Kyjeva a Washingtonu. Na Ukrajině předpověděli oteplení vztahů Ruska a USA. V politických kruzích nadále komentují předčasné odvolání velvyslankyně USA na Ukrajině Mary Jovanović.

13; Co znamená protahování Zelenského inaugurace? Porošenko nejen že pokračuje v rozkrádání rozpočtu a nerostných surovin, ale mobilizuje kolem sebe veškerý úřednický aparát.

14; Velmi rozšířený potravinový doplněk byl uznán za děsivě škodlivý pro zdraví. Tento preparát posiluje v lidském organismu oxidační reakce a vede k zánětlivým procesům.

15; Smrtící ruská Tornada budou ještě ničivější. Nové raketometné systémy mají nahradit legendární systémy Grad.

16; USA už nejsou spojenci, ale nepřátelé. Německo mění vztah k Americe. To, co se před dvěma lety nazývalo přátelstvím, se nyní rozbilo na padrť.

17; Má kdo hájit Donbas? Něco málo o demonstraci bojových možností na přehlídce v Doněcku. To oni sedí v zákopech, snášejí ostřelování, budují pasti a likvidují diverzní skupiny nepřítele.

18; Spiknutí proti Lukašenkovi? Pokud se bude chtít Lukašenko vyhnout státnímu převratu, bude se muset snažit o sblížení s Ruskem.

19; Ti, kdo jdou bojovat na Donbas, si připomínají Vítězství svých dědů nad úplně stejným fašismem, říká bývalý velitel brigády Luganské republiky. Ukrajinci, co to z vás udělali? Klečet před nacisty, nad kterými jsme spolku zvítězili? Není většího ponížení.

20; Ukrajinská armáda uskutečnila úder proti předměstí Gorlovky v Den Vítězství. Přímým zásahem nepřátelského dělostřeleckého granátu byl zničen obytný dům.

21; Venezuela: Tajné služby zadržely místopředsedu Národního shromáždění: Hlavní vzbouřenec Juan Guaidó připustil možnost, že byl Sambrano „unesen“ tajnými službami země.

22; „Ukrajina se distancovala od kremelského šílení kolem Vítězství“, říká Porošenko. Odcházející prezident Ukrajiny prohlásil, že překonání nacismu není důvodem pro to, aby Kreml vodil „vyhastrošené pluky nesmrtelných“ po celém světě.

23; Trump obvinil Čínu ze zmaření obchodní dohody. Zítra přilétá jejich vicepremiér. On je to dobrý chlap, ale oni tu dohodu zmařili, říká prezident Trump dle svého zvyku.

24; V Zelenského štábu informovali, zdali budou přejmenovávat ukrajinská města. Už schválená rozhodnutí nebudeme měnit. Ale byly případy, kdy obyvatelé nepodporovali to či ono přejmenování, připomněl poradce a uvedl příklad Kirovogradu.

25; V Radě federace odpověděli na Porošenkova slova o „vyhastrošených plucích nesmrtelných“. „Vyhastrošené“ ať si hledá mezi účastníky pochodňových průvodů a následovníků nacistické divize SS Galizien, kteří jsou blízko k jeho srdci.

26; Nelidská ideologie nacismu navždy odešla do minulosti, prohlásil Zelenskij u hrobu svého děda. Semjon Ivanovič Zelenskij byl vyznamenán dvěma řády Rudé hvězdy. Zvolený prezident zahájil dobu neustálého sebezviditelňování. Každý jeho krok, včetně zcela osobních, bud doprovázen fotoaparáty a kamerami.

27; Čínu čeká největší historický bankrot, píše Bloomberg. Za první čtyři měsíce roku 2019 vyhlásily čínské společnosti bankroty vnitřních obligací na částku 5,8 miliardy dolarů.

28; V Lugansku a Doněcku proběhly sváteční akce. V Lugansku uzavřel program oslav slavnostní ohňostroj.

29; Rozhodný útok. „Tygři“ dobyli baštu ozbrojenců v zóně „Idlíb“. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin provází syrskou útočnou brigádu Tiger Forces.

30; Byly zveřejněny záběry ze zahnání amerického dronu. Pilot bojového letadla přiletěl se svým letadlem až do těsné blízkosti amerického dronu.

31; V Dněpropetrovské oblasti byl zničen pomník na hrobu vojáků Velké vlastenecké války. Nyní se rozhoduje o zahájení trestního řízení.

32; Ukrajinští rybáři zadržení na Krymu se vrátili domů. 10. září ruští pohraničníci zadrželi dva občany Ukrajiny u pobřežní linie jezera Sivaš.

33; V Kyjevě byla zatčena organizátorka „Nesmrtelného pluku“. V roce 2018 Jelenu Berežnou také zatkli na akci kvůli svatojiřské stužce.

34; Nesmrtelný pluk kráčel po Moskvě i Petrohradě. K průvodu „Nesmrtelného pluku“ se už tradičně v Moskvě přidal i prezident Ruska Vladimir Putin.

35; Ukrajinští karatelé se rvou mezi sebou. Vyostřuje se konflikt mezi bandity z 24. nacionalistické formace Ajdar a ozbrojenci z 53. mechanizované brigády.

36; Oděsa, Charkov, Dněpropetrovsk. Lid oslavuje Vítězství a neonacisté se mohou zalknout vzteky. Policisté zatýkají „zločince“ se svatojiřskými stužkami. Mezi účastníky pochodů a ukrajinskými „patrioty“ dochází k potyčkám.

37; Nad rozkolnickou Pravoslavnou církví Ukrajiny visí hrozba rozkolu. Dosavadní hlavní ukrajinský rozkolník Filaret se brání ztrátě sice omezené, ale SVOJÍ moci a nehodlá ustupovat Jepifanijovi.

38; Ukrajina má v úmyslu nakupovat zkapalněný plyn v USA. Informoval o tom šéf Naftogazu Andrej Kobolev.

39; Severní Korea odpálila neznámou munici. V Japonsku oznámili, že tato munice nedoletěla do japonských teritoriálních vod.

40; Velká Británie, Německo a Francie odsoudily sankce USA proti Íránu. Země už vyzvaly Teherán, aby se dál řídil závazky vyplývajícími z jaderné smlouvy.

41; V USA informovali o tajné raketě, která nevybuchuje. Celkem ji použili asi šestkrát během operací v Libyi, Sýrii, Iráku, Jemenu a Somálsku.

42; Na Volyni zmlátili a okradli novináře. Neznámé osoby zranily členy štábu z jedné televizní stanice z Lucka.

43; USA nebudou jednat o právech Ukrajinců. Jen sami Ukrajinci mohou řešit svou budoucnost. Dále prohlásil, že Ukrajinci mají plnou podporu USA.

44; V Estonsku si vzpomněli na teritoriální požadavky vůči Rusku. Rusko Estonsku údajně dosud nevrátilo 5,2% území.

45; Akcí k 9. květnu se účastnily na Ukrajiny stovky tisíc lidí Rozsáhlé akce v Den Vítězství se konaly v Kyjevě, Oděse, Dněpropetrovsku a Záporoží.

46; Porošenko udělil šéfovi SBU Vasiliji Gricakovi titul „Hrdina Ukrajiny“. Ukrajinský stát mu za to zaplatí 92 tisíc hřiven.

47; V Moskvě bylo zraněno deset lidí v důsledku pádů stromů při silném větru. Obětina životech prozatím hlášeny nejsou.

48; Maďarský politik za stranu Jobbik Tamás Schneider slibuje Zakarpatsku, že podpoří autonomii v rámci Ukrajiny. Podle Schneiderových slov by v dlouhodobé perspektivě bylo dobrým řešením, kdyby Zakarpatsko získalo autonomii.

49; Zahynul Sergej Dorenko. Známý novinář (59 let) jel na motocyklu po Moskvě a náhle spadl. Lékaři označili za příčinu smrti náhlou srdeční nedostatečnost.

50; Nacisté ze skupiny S14 zaútočili na průvod Kyjevanů u Památníku Slávy. Nacisté sprostě nadávali, uráželi a ponižovali účastníky mírumilovného pochodu včetně malých dětí.

51; Šéfka MMF projednala se Zelenským podporu Ukrajiny. Christine Lagarde během rozhovoru se Zelenským zdůraznila, že MMF je připraven pokračovat v pomoci Ukrajině.

52; Trump prohlásil, že chce urovnat vztahy s Ruskem a Čínou. Nechci je nazývat nepřáteli, chci s Rusy urovnat vztahy.

53; Množí se nesouhlasné komentáře k Zelenského fotografii, kde si v jeho přítomnosti podávají ruce voják nacistické UPA a veteránka Velké vlastenecké války. Už chybí jen selfie s esesákem v Babím Jaru, komentují fotografii na internetu.

54; Státní department označil za triumf spravedlnosti rozsudek nad Rusem v Černé Hoře. Oficiální představitelé Ruska už předtím označili obvinění z podílu Moskvy na pokusu o puč za naprosto nepodložená.

55; Teď čekáme ten cukr… V Zelenského týmu označili zákon o ukrajinském jazyce za „bič“, který může mít negativní následky.

56; Ukrajinský poslanec Jevgenij Murajev předpověděl hrozbu rozpadu Ukrajiny podle jugoslávského scénáře.

57; USA označily Brazílii za největšího spojence mimo NATO.

58; Nicolás Maduro: Venezuela se osvobozuje od dolaru. Podle jeho slov se toto vše nazývá procesem národního osvobození.

59; Vjatrovič má v úmyslu přehodnotit data založení ukrajinských měst. Šéf Ústavu národní paměti prohlásil, že bude zkoumat historii založení některých ukrajinských měst a pracovat na změně dat jejich založení. Vjatrovič se naprosto otevřeně bude pokoušet přepsat ukrajinské dějiny.

60; Ministerstvo práce zveřejnilo počty veteránů Velké vlastenecké války. V Rusku v tuto chvíli žije 1,28 milionů invalidů a veteránů Velké vlastenecké války.

61; Německo má v úmyslu vyčlenit přes 9 milionů euro na sanaci památníků sovětských vojáků v Berlíně.

62; Rusko a Sýrie budou dále pokračovat v bombardování ozbrojenců v Idlíbu, oznámil novinářům náměstek ministra zahraničí Sergej Veršinin.

63; Proti „Nesmrtelnému pluku“ je Porošenko bezbranný, prohlásil Puškov. Ruský senátor prohlásil, že prezident Ukrajiny se rozhodl na závěr ještě předvést, že jeho cynismus nezná hranic.

64; Příslušníci Ruské gardy prošli v průvodu v Moskvě s novými samopaly AK-200.

65; Steven Seagal přihlížel Přehlídce Vítězství z tribuny na Rudém náměstí v Moskvě. Americký herec získal ruské občanství v listopadu 2016. Počátkem letošního dubna se stal zvláštním představitelem ruského ministerstva zahraničí pro rusko-americké humanitární styky.

66; Žije, jako by měl co nevidět zemřít. Politolog vysvětlil, proč Porošenko chce na poslední chvíli ještě zkomplikovat Zelenskému život. To, že Porošenko nadále jmenuje do různých funkcí své lidi, je z morálního hlediska hnusné, vysvětlil ve svém komentáři politický konzultant Nikolaj Spiridonov.

67; Erdogan chce vychovat poctivou generaci ve Francii. Prezident Erdogan je nadšen myšlenkou otevřít ve Francii síť lyceí s programem výuky podle tureckých metodik.

68; Kyjevu vyhrožují pokutou za parkování ukrajinských MiG-29 na Krymu. Rusko může požadovat od Ukrajiny výplatu finanční kompenzace za poskytnutí místa k parkování stíhaček MiG-29, které zůstaly na Krymu po jeho spojení s Ruskem.

69; Veterán při přehlídce poděkoval Putinovi za operaci na Krymu.

70; Byla zrušena letecká část Přehlídky Vítězství v Moskvě. Důvodem byla nepřízeň počasí.

71; Více než tisíc střelných zbraní. V USA objevili velký sklad zbraní. Američtí policisté během domovní prohlídky v obytném domě v Los Angeles objevili více než tisíc kusů palných zbraní.

72; Bývalý kazašský prezident Nazarbajev se zúčastnil Přehlídky Vítězství v Moskvě, ale odmítl si připnout Svatojiřskou stužku.

73; Beztrestnost šálila oči nacistů, ale zničit tisícileté historické Rusko se nepodařilo. Putin připomněl, že k počátku července 1941 bylo mobilizováno více než pět milionů bojovníků, desítky tisíc odešly do lidové domobrany a pod palbou byly na Východ za Ural vyvezeny stovky velkých podniků.

74; Putin položil věnec k Hrobu neznámého vojína v Alexandrovském parku a uctil památku padlých ve Velké vlastenecké válce minutou ticha.

75; Kosovský premiér Ramuš Haradinaj slíbil, že bude tvrdě bojovat s Ruskem. Rusko se prý snaží zvýšit svůj vliv v regionu prostřednictvím Asociace obcí se srbskou většinou.

76; Pět let vězení hrozí dvěma Ukrajincům za pohlednici a vlajku k 9. květnu. Předměty se zakázanou symbolikou byly zabaveny.

77; Den 9. května 2014 se pro Mariupol stal dnem nastolení nové reality. Byla provedena trestní operace ukrajinských ozbrojených sil v Mariupolu.

78; Charkovský starosta Gennadij Kernes požaduje vrácení jména maršála Georgije Žukova jednomu z hlavních prospektů města.

79; Lukašenko: Nebyl jsem pozván na Přehlídku Vítězství do Moskvy. Představitelé republik bývalého Sovětského svazu by se měli častěji scházet u příležitosti Dne Vítězství v Bělorusku.

80; Putin: Každým rokem cítíme stále ostřeji mravní moc bezpříkladného hrdinského činu našeho lidu. V ruské historii je mnoho vítězství, ale vítězství nad fašismem se stalo odplatou pro nacisty za jejich řádění a za to, že se označovali za vyšší rasu a rozpoutali kvůli tomu velkou válku.

81; Na dánském velvyslanectví v Kyjevě zadržují ukrajinského chlapce. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin intervenoval ve věci zadržování chlapce ze Záporoží na velvyslanectví Dánska na Ukrajině. Chlapec byl ze svého rodného města odvezen před týdnem.

82; Dav bojoval za propuštění důchodkyně, která byla zadržena za uniformu Rudé armády. Policie zadržela starší ženu za „zakázanou symboliku“ v podobě dobové uniformy Rudé armády. Ženu posadili do policejního auta, ale přítomní se snažili silou vynutit propuštění zadržené.

83; V Moskvě zadrželi bývalého policistu kvůli aféře za milion dolarů. Plukovníka ruského ministerstva vnitra Pavla Kurmeljova zadrželi za vymáhání úplatku ve výši milionu dolarů.

84; Redaktor BBC Danny Baker byl propuštěn za srovnání syna Meghan Markle se šimpanzem.

85; V Kazachstánu byla zablokována řada sociálních sítí a médií. Mimo jiné Telegram, Facebook, YouTube a Instagram.

86; Kyjev během Přehlídky označil Kyjev za starobylé ruské město.

87; Není co oslavovat, tvrdí Vitorgan o Dnu Vítězství. Uživatele sociálních sítí rozdráždil tím, že vystavil symbol červeného máku, který je symbolem vítězství v západních zemích a samozřejmě na Ukrajině.

88; Jak SSSR vytřel zrak špiónům na přehlídkách Vítězství. Aby ukojila informační hlad zahraničních rozvědčíků, posílala armáda na přehlídky makety neexistujících vzorů zbraní, které nebyly odlišitelné od skutečných.

89; Německé úřady jsou znepokojeny hrozbou ze strany čečenské mafie.

90; V Novosibirsku byl odhalen Stalinův památník.

91; V Charkově došlo k potyčkám mezi účastníky „Nesmrtelného pluku“ a radikály. Několik desítek mladých lidí v maskáčích „Národní družiny“ s ukrajinskými a nacistickými černo-červenými vlajkami vykřikovali nacistické heslo „Sláva Ukrajině!“ a „Bandera a Šuchevič jsou hrdiny Ukrajiny“.

92; Na Moskvu se přiřítil prudký liják s kroupami a silným nárazovým větrem.

93; U Zelenského vyčetli Porošenkovi kádrové změny. Politický konzultant Dmitrij Razumkov vyčetl Porošenkovi, že se v závěru výkonu své funkce dostal do opozice vůči Zelenskému i ukrajinským občanům.

94; Německý novinář Christoph Wanner se podivil Putinově mlčení o Íránu v jeho slavnostní řeči. Je opravdu s podivem, že během Přehlídky Vítězství ve Velké Vlastenecké válce prezident hovořil o hrdinství sovětských vojáků a ne o americko-íránských vztazích…

95; Putin vyjádřil lítost, že musela být zrušena letecká část přehlídky, ale podotkl, že to bylo proto, že není doba, kdy lze riskovat životy letců.

96; USA 9. května odpálily mezikontinentální raketu. Předcházející start stejné rakety se konal 1. května.

97; Na Ukrajině bylo kvůli Svatojiřským stužkám zahájeno pět trestních řízení. Za výrobu a nošení svatojiřské stužky je stanoven trest odnětí svobody až na pět let.

98; „Vypnout Rusáky“. Nedaleko kanceláře ukrajinské televizní stanice pracující pro Inter se konala nepočetná protiruská akce proti vysílání „ruské propagandy“.

99; Vladimir Putin se setkal se svou učitelkou na slavnostní audienci. /rezident dodnes udržuje se svou učitelkou vřelé vztahy.

100; Po celém Rusku přišlo na akce Nesmrtelného pluku“ více než deset milionů lidí. Podobné akce se konaly i v dalších zemích světa.

101; V Moskevském metru se konal improvizovaný flashmob. Cestující spontánně zazpívali Kaťušu na počest Vítězství.

102; Bývalý polský prezident Lech Wałęsa navrhl zlikvidovat Evropskou unii a založit ji znovu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.5.2019

 1. .lak napsal:

  Klerofeudální synekura s formanty a se zamýšleným čipem roboty, vzdělané balasty a kvalifikací nosiče kartičky pohyblivých obrázků a běda těm z rozšířeným náhledem do systému podprostituujících služtiček a lokajíčků šlechty s dráby na kacíře alternativně s armádou na kafíry a nevěřící prašivé psy. Dav snad nikdy nebyl blbější i tak brutálně funkčně nevzdělaný.
  .lak
  Děsím se davu. Je nejkrutější a nejničivější ze všech přírodních živlů. Karel Čapek

  Že si to dávám do souvislosti s *mimovládkami/neziskovkáři či paralelním řízením států bude co?
  V usa nesmí vůbec fungovat, šťourat se za stát ve společnosti a v rusku jsou pod kontrolou a s vymezenou působností jinak k.o.
  To že mi toto zlanaření připadá jak ona podorganizace je tedy omyl?

  14-2 OdpovězKvě 12, 2019 21:13
  *V podstatě je používají jako nepsanou ale zfanatizovanou armádu bezskrupulózními nátlaky na vydevastování tvůrčích, ano parazité.

  http://svobodne-radio.cz/blog/martin-koller-par-postrehu-k-eurovolbam/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!