Vojensko-bezpečnostní komplex USA si zlého nepřítele – když není – musí vyrobit. Ale co my s tím?

Eisenhower

Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojenskobezpečnostním). Šlo o výrok, který se dle britského listu the Independent stal nejzásadnějším varováním v historii lidstva, které ovšem ti, jichž se týkalo, odmítli vzít na vědomí. Zbrojení se totiž během 2. světové války stalo natolik výnosným kšeftem, že vzdor Eisenhowerovu výzvě se v USA nezačalo o jeho omezení nikdy ani uvažovat, a zbrojilo se vesele dál, jako kdyby se v Evropě i Tichomoří i nadále střílelo a bombardovalo jako kdysi ve Stalingradu či na Okinavě. A bylo-li tempo tohoto vyzbrojování už tehdy úctyhodné, pak se po 11. září 2001 (útok na budovy WTC v New Yorku), stalo neslýchaným.

To už mezitím vojenskobezpečnostní komplex USA prorostl do struktur vládních a státních, a to, co bylo dobré a prospěšné pro komplex, začalo být dobré a prospěšné i pro vládu a stát. Komplex a vláda byli stále více a více tímtéž, až vývoj došel tak daleko, že nejvyšší představitelé komplexu Dick Cheney a Donald Rumsfeld zasedli i do nejvyšších funkcí vládních. (Jen mimochodem - nebyl na místě hořících budov Světového obchodního centra v New Yorku v r. 2001 prezident Bush ml. ale byl tam Cheney, a to i v okamžiku, kdy se přesně do svého půdorysu zřítila po Dvojčatech též jen mírně prohořelá železobetonová budova č. 7, do které vůbec nic nedrclo, a která se schoulila k zemi až 17 minut poté, co její zkázu oznámila britská BBC). Jak to jen ti fešáci z BBC mohli dopředu vědět?

Jak tedy vidno, práce ve prospěch komplexu se neodbývala, a díky ní představuje dnes vojenský rozpočet USA už 50 procent celosvětových obranných výdajů. A jak uvedla Eisehowerova vnučka Susan v listu Washington Post, obranné výdaje Ameriky vzrostly od roku 1961 (a to i po započítání inflace), o 119 procent, čili více než dvakrát. Roční rozpočet komplexu USA dosáhl tak dnes 1,1 bilionu dolarů, a aby se ještě dál zvyšoval, což se ze strany komplexu a tím i vlády považuje za nezbytné, je zásadně nutné zvyšovat i úděsnost a děsivost nepřítele, kvůli němuž se ona kolečka zbrojního průmyslu tak utěšeně točí.

Po 11. září 2001 se dostalo cti být tímto nepřátelským netvorem Střední východ, který byl ovšem v několika málo letech zbombardován a vystřílen natolik, že přestal coby přízračný sok a vrah Ameriky vyhovovat – a bylo tedy nutné porozhlédnout se po nepříteli novém a pokud možno ještě strašidelnějším. A výběr byl nasnadě – bude to země dost velká i mocná na to, aby vytvořila hrozbu velkou a hlavně i trvalou - a tedy Rusko.

A šlo se na věc. Do kyjevského Majdanu se vrazilo 10 miliard dolarů s výhledem, že Rusko si na ukrajinské půdě buď nechá posun amerických raket do bezprostřední blízkosti Moskvy líbit, a nepodnikne nic ani poté, co se Američané usadí na Krymu a uzmou tak Rusku jeho jediné teplé moře zvané Černé. Anebo si tohle všechno líbit nenechá, postaví se na zadní, ale i pak to bude pro vojenskobezpečnostní komplex i USA ou kej, protože západní presstitutky v tu ránu učiní z Ruska agresora, jakého matička Země ještě nenosila. A aby toho tento netvor neměl na hrbu málo, nasadí se na něj navíc příběh Russiagate, vyprávějící o tom, že Trumpa zvolil americkým prezidentem vlastně Putin. Ten se na obálkách amerických časopisů bude zobrazovat jako Hitler s knírkem, a hromadně se rozšíří pověsti i o chystaném ruském útoku na Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a na Evropu vůbec atd atd. Že současný vládní dluh USA mezi tím díky tomuto válečnickému mumraji vzroste do výše 14 bilionů dolarů a každým dalším dnem poroste o další miliony, nechme stranou, protože ono je toho i na velkou zemi už i tak dost.

Takže shrnuto: Jakkoli úděsná je představa, že pro prospěch jednoho sektoru americké ekonomiky se někomu zjevilo nezbytné učinit z Ruska toho nejdivočejšího agresora, přece jen pro někoho může být tato uměle vytvořená představa užitečná. A to právě pro lidi, jež jsou v komplexu zaměstnaní. Jsou jich statisíce a možná i miliony a jedině jim by konstrukce o hodné Americe a zlém Rusku, jakkoli zvrácená a nepravdivá, mohla v existenčním smyslu vyhovovat.

Ale přenesme se k nám. Pro koho u nás, pro jakou vrstvu našich lidí je prospěšné představovat Rusko jako obludu, která se na nás chystá vrhnout a trhat. Cožpak i u nás existuje nějaký vojenskobezpečnostní komplex, zaměstávající statisíce lidí, který potřebuje neexistující ruskou hrozbu k tomu, aby rostl a vzkvétal?

Nesmysl! Takže proč i my musíme malovat ruského čerta na tabule našich škol? Proč i my musíme dělat obludu ze země, která netouží po ničem víc než po přátelství okolního světa a tedy i po přátelství našem. To proto, že nás kdysi vytrhl z tlamy, ve které jsme měli jako národ i jako živoucí lidé zmizet? To proto odmítáme jeho ruku, napřaženou k nám s přáním, abychom ji stiskli?

Jistě, možná byla a možná dosud i je tato česká rusofobie výhodná pro kariéru generála Pavla, možná dodala chybně cílený elán panu Koudelkovi z BISu a jeho stejně laděným podřízeným, možná vytvořila výhodné politické pole pro prozápadní patolízaly typu Kalouska a dalších, možná přináší Sorosovy miliony do našich mainstreamových médií i do kapes jejích šéfredaktorů, ale propánakrále, vždyť to všechno je vrstva národa tenká jak papír. To pro ni se chováme jak loutky, cizíma rukama ovládané? Jako hanebníci, neschopní rozlišit dobro a zlo, upřímnost a faleš? A potlačující v sobě pravdu, jejíž Husovu oslavu jsem si s velkou hrdostí přečetl kdysi i ve sborovně jedné skotské školy?

Opravdu jsme rozhodnuti tohle velké z naší tradice a historie vyhodit do popelnice?

Ale proč? Pro lež? To je ten artikl, jehož sdílení se po nás dnes tak vehementně žádá?
17 Komentářů k Vojensko-bezpečnostní komplex USA si zlého nepřítele – když není – musí vyrobit. Ale co my s tím?

 1. novapalo napsal:

  Prečítajte si knihu "Zásadné omyly Západu a Vatikánu" od P. P. Kysuckého. Tam sa jasne dokazuje, prečo výroba zbraní nesmie byť v rukách súkromného kapitálu. Že výrobu aj vývoj zbraní musí byť v rukách štátu. Že treba zoštátniť všetkých výrobcov zbraní aj munície .... že demokracia je hlúposť a slobodná tržná ekonomika je primitívna ekonomika ......... a tej primitívnosti a tuposti v ekonomike sa všetci somári klaňajú zločinci ju využívajú. Údajne krízy sa nedajú odstrániť. Samozrejme na úrovni tejto primitívnosti - slobodnej tržnej ekonomiky,sa to nedá odstrániť, naopak krízy sa vyvolávajú zámerne a zločinci bohatnú a "PRIVATIZUJÚ" ako besní .... Nakoniec tí blázni a psychopati (C.G. Jung ich nazval šialenci) sa medzi sebou určite vyvraždia v atómových vojnách. Pán Kysucký píše, že ak sa nezavedie prísna riadená regulácia slobodnej tržnej ekonomiky a nezoštátni sa výroba zbraní vo veľkých štátoch, tak to skončí určite atómovou vojnou.

  • proud napsal:

   a co treba ty debile kysuckej,nevyrabet ty svinstva vubec? ..................... Tak vidis jaky jste curaci z fasisticky slovace:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    ono je to vubec spojeni,cigani a fasisti,co vic si sion mohl prat,nez takovy "slovaky"...............

    • .lak napsal:

     Nějakej imbecílek v pindostanu si provozuje za podpory rodičů doma jaderný reaktor a má doma jen zvýšenou radiaci. Odkaz vám nedám, zmizel z historie a screnny si nedělám. Je to delší čas ale letos. Asi to dnes dovedou retardi v garáži protože bomba je prostě jednoduší, kromě tedy účinnosti.

     A ty nečti pořád mezi řádky co tam nutně nemusí být. :-)

   • Petr64 napsal:

    Ty ako vzorka Čecha tiež nie si k zahodeniu. Asi sú na teba hrdí.

    • proud napsal:

     To nevim,ale je skoda a je mi lito,ze nemuzu bejt hrdej ja na vas tam v kotarech,az na par vyjimek potvrzujicich pravidlo jste jen zlodeji a darmozrouti nenavidejici Cechy za to ze vam tam postavili vsechno zgruntu novy,polocikanum,dokud jsme byli jedna republika,jak jsem se sam osobne hned po rozdeleni presvedcil primo u vas,jinak jste jeste dneska behali za povozma tazenejma jednema z vas.Takze jak sam vidis,zlo ktery zaclo u vas plodi zase jen dalsi zlo,coz mi ve vasem pripade vrasky nedela.

     • proud napsal:

      Zato v nasem mi vrasky cigani od vas co jste sem vychcane honem nalifrovali pri rozdeleni a rozjezdili jim domovy buldozerama,delaj,nakonec to i potvrzuje co jste zac,takze se chyt za rypak a bez si delat chytryho k vam,a nezapomen si na rukav nandat pasku ss,co se vam tenkrat tak moc libily!Si podejte ruce s banderovcema z Ukrajiny.

      • proud napsal:

       Zradili jste tenkrat,zradili jste i potom a zrazovat budete porad............klidne se bez vasich kotaru obejdu,vy slavny "dvacetilety partizani 40 let po valce" (to me tenkrat malem smichy zabilo) :-)))))) !

 2. .lak napsal:

  No? A nedovedou to snad ale cizopasníky a parazity či jak póvl nazvat již jsme co by organismus společnosti devastováni s deetikou degenerů zmarů.
  Ze zvědavce
  dnes 14:23
  Banksterismus je lstivý otrokářský zlořád

  Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?
  Propagandou lstivou byli lidé obšťastňováni po tisíciletí. Jak jinak lacino provozovat otrokářské zlořády, že?

  Současná prolhaná propaganda sice stále oblbuje i pod lstí neviditelného boha mojžíšismu (mohamedánismu, ježíšismu), ale současně štve proti nějakému nepříteli. SSpravedlivé mojžíšské zrůdy si nepřítele vždycky vymyslí.

  Je dojemné pozorovat jak poskoci banksterů - hromadných vrahů, ničemů a lupičů, káží o předsudečném myšlení, kteréžto posouvají až na úroveň nenávistného myšlení, případně projevu.
  Proč by bílí domorodci museli tupě přihlížet, jak SSamovyvolená SSekta, pod lstivou propagandou lásky a obohacení, pašuje do jejich společnosti SSvatoválečnické mohamedánské zdebilizovance, kteří mají vštípenu odlišnou životní strategii? A ke všemu neštěstí vnucuje bělochům povinnost vítat, živit a ubytovávat žoldáky SSvatého zla?
  Mnohé evropské státy jsou u šmejdských banksterů nesplatitelně zadluženy! Zase SSvatá sekta zločinně ustanovuje vyvolený lid, tentokrát (místo propagandy německého vyvoleného lidu) - lid přivandrovalecký mohamedánský, s „právem“ na lepší život, na bezplatnou odbornou pomoc, na ochranu policií, na vykázání osoby ze společného obydlí, na předběžné opatření soudu, na peněžitou pomoc, na utajení informací o totožnosti!

  Přiznávám se také, že je mě zatěžko jen pomyslet, že dokážu milovat propagandu kastrace, SSvatou sektou nazývanou změna pohlaví.
  Nebo, co je prosím přirozeného a láskyplného na propagaci buzerantismu a obchodování s dětmi („náhradou nákladů“ za těhotenství ve výši půl milionu korun)?
  Propagandou prolhanou je banksterská demokracie a svoboda. Debilizátoři neustále škodí, dětem vymývají mozky od malička, od mateřských škol. Debilizační šmejdi a tlampače soustavně a systematicky štvou proti zatím nezdebilizovaným. Své lži a zlo - nazývají pravdou a láskou. Je těžké nepodlehnout SSvatým debilitám banksterismu a jeho kalergismu, vždyť školní třída je malý dav, a davová debilita, to je síla!
  Z věčných lží, útoků a podpásovek SSpravedlivých médií, politických mimovládních SSvatých sekt a nadlidí, kteří páchají justiční zlo - může být vyznavači přirozenosti blivno.
  Ale měli bychom se pokoušet sdělovat prostým lidem, různými způsoby podle intenzity jejich strachu (a zdebilizovanosti), že banksterismus a kalergismus jsou otrokářské zlořády. A osvětlovat jim „pravdolásku“ konkrétními zločiny SSvatých „demokratů“. Už třetina lidí nemusí, nemiluje chucpe chavrus EU. Ještě kdyby alespoň několik procent lidí znalo zločiny banksterů (viz kniha Deschner; Moloch).
  Banksterismus je lstivé zrůdné a neustálé slintání po růstu zdrojů a moci!

  371479

 3. benmil napsal:

  .lak

  Ten imbecílek z pindostanu už mezitím umřel.

 4. Rocco napsal:

  Pane Lubomíre Mane, USA už rozjíždějí rovnou tři fronty.

  Východní Ukrajina, kvůli neupřesněné íránské hrozbě přesunuli na Blízký východ rakety Patriot, výsadkovou loď USS Arlington, letadlovou loď USS Abraham Lincoln a do venezuelských vod už zkusil vplout člun americké pobřežní stráže USCG James a pošlou nemocniční loď.

  Budou muset odvézt blbečka Guaidó nemocniční lodí.

 5. Eschatolog napsal:

  zda-li autora "napadlo"? že vojprumkomplex by si bez podpory miliard goju ani neškrt, gojové se zabíjejí navzájem rádi dobře a s chutí, a i včas ( podumejte u ohýnku proč včas )

 6. Paw napsal:

  Slavnej general , kterej Osvobozoval z kancelare , aby ho jeste neco vic nepotrefilo /taky na Nova rep. neco poznamek/,se po zvoleni prsidentem ihned zapojil do cinnosti ,stejne jako kdysi Lucrecia Borgia. Ale na Castra nemel uspechy a zadna mrtvola. Pres vyroby tun a stovek druhu prudce otravnych ,ale demokratickych, Jedu !!
  Zajimavy je jeste vic, ze kdyz Castro prezil masakr hned po vylodeni na Kubu /zbylo jich devet/, asi za nekolik mesicu se stal Castro /podobne jako predtim Dolf,/ Velkym Milackem Fake Medii. Bydleli u nej v dzungli novinari, spisovatele, filmari /Flynn herec Z Holywoodu natocil o nem film /,,a tenhle general nahle zastavil dodavky zbrani Batistovi, kterej se zoufale branil ,dale USA konzul posilal Castrovi /hnuti 26.cervence/ velky penize a zbrane spolu s prevazne zidovskou mafii , ktera uz se v ty dobe uspesne zaclenila a vpojila do vlady USA a jinych vlad !!
  Dodnes nevysvetlene a dodnes prisne tajene..
  Uz tenkrat Usaci Vedeli jedno ,ze vubec Nevedeli, co delaji...A to trva uspesne dodnes..

 7. .lak napsal:

  :lol: Moc se modlíš k stahovačům králíků nebo grantů.

 8. John_Pitralon napsal:

  Odhalil jsem takovou závažnou FAKE NEWS.
  Někdo na blogu zase tvrdil že „Színes ceruzák” jsou barevný tužky. Já vim, jasně ceruzka je slovensky tužka, to mě taky napadlo jako první. Ale v maďarštině je to teď všechno jinak... A na vojně na mě někdo "Nemáš ceruzku?" - Nemtudom, já nevim co to je ceruzka. No prostě je to debil, protože ceruzák jsou podle translátoru google IQ 007 kalhoty, vyskočili na mě jasně kalhoty koskatý. Až pak jsem si ověřil že google neměl pravdu, tak jsem zase za blba, je to vopravdu maďarsky ta tužka napsaní a je to Škoda 120 napiCZu no nic..

  SZÍNES CERUZÁK - KONCZ ZSUZSA - ILLÉS (két felvétel) (élő)
  https://www.youtube.com/watch?v=1qe0TIi9Ipc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!