Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.5.2019

vsu_narkomany1; Porošenko: Vytvořili jsme jednu z nejsilnějších armád v Evropě. Dnes jsou naši vojáci neohroženými obránci Ukrajiny, otužilí, odolní, silní a profesionální, prohlásil Porošenko.

2; Zelenského poradce slibuje pokračování kursu na válku s Ruskem. Prostě je to válka, prohlásil Aparšin.

3; Trump je připraven kvůli Ukrajině zahájit vyšetřování vůči Bidenovi. Spojení Bidena s Ukrajinou se stala „předmětem hlubokého zájmu mezi politickými spojenci prezidenta“.

4; Elon Musk stane před soudem za to, že označil záchranáře za pedofila. Miliardář s pokoušel přesvědčit soudní instanci, aby zamítli žalobu, ale nepodařilo se mu to.

5; Budou popravy a odvetné akce. Rozkolnické církve bojují mezi sebou. Konflikt Filareta s Jepifanijem se vyostřuje. Pravděpodobnost rozpadu je nyní už velká. Zůstalo několik dní, které slibují ještě velmi horké chvilky. Některá ukrajinská média informovala o setkání Onufrije a Jepifanije Dumenka, což by mohlo znamenat Filaretovo odstavení.

6; Prohlášení lídra krymských Tatarů kvůli vandalismu v Den Vítězství na Krymu. Byla zde rozbita pamětní deska na počest Velké vlastenecké války instalovaná v 60. letech. Většina jmen na ní patřila místním krymským Tatarům.

7; Došlo k výbuchu plynu v činžovním domě u Rostova. Zřítila se střecha. Prozatím jsou hlášeny dvě oběti – devětadvacetiletý muž a devítiletá holčička.

8; Byla zveřejněna odpověď liberálům na jejich pokusy utlumit v Rusku oslavy Dne Vítězství. Za těmito pokusy jsou lépe či hůře skrývané pokusy relativizovat podíl Sovětského svazu na porážce německého fašismu a nacismu v Evropě.

9; Lukašenko pokračuje v konfliktu s Moskvou. Běloruský prezident učinil další nepřátelský výpad proti Moskvě v tématu nekvalitní ropy. Proč se snaží převést tento ekonomický případ do politické roviny? Snaží se Moskvu vydírat.

10; Zelenskij veřejně pokáral Porošenka. Nově zvolený prezident řekl vše, co si myslí o situaci kolem jeho inaugurace a obvinil Petra Porošenka ze záměrného zdržování.

11; Zdroj informoval o tom, kdy Rusko obnoví plný objem dodávek ropy přes Bělorusko. Lukašenko předtím informoval o tom, jaké ztráty utrpěl Minsk v důsledku čerpání znečištěné ropy. Mluvil o stovkách milionů dolarů.

12; Nejvyšší rada proti Zelenskému. Místopředsedkyně odpověděla na otázku o osudu ukrajinského parlamentu. Předtím předseda Parubij prohlásil, že vedení parlamentu je připraveno napadnou jakékoli pokusy Zelenského rozpustit Nejvyšší radu.

13; Policie odmítla vydat Dorenkovo tělo jeho vdově. Dnes se mělo konat rozloučení s opozičním novinářem na Trojekurovském hřbitově. Pokračuje vyšetřování příčin jeho nehody. Doposud se mluvilo pouze o srdeční nedostatečnosti během jízdy na motocyklu.

14; Francouzský ministr zahraničí předpověděl lidstvu „mezinárodní anarchii“. Hlavní principy mezinárodního života se rozletěly na kousky, konstatuje Jean-Yves Le Drian. Nejvíce kritizuje fakt, že se zvláště nejsilnější velmoci nezatěžují dodržováním mezinárodních smluv.

15; Tři Rusové se dostali do desítky nejbohatších lidí ve Velké Británii. Majetek nejbohatšího z nich (Ališer Usmanov) odhadli experti na 14,72 miliard dolarů, což je zhruba pětkrát více než je odhadováno u českého premiéra Babiše.

16; Když stojíme proti Rusku, prohráváme, říká polský generál. Pro Varšavu není ztráta kontaktů s Ruskem úspěchem, ale porážkou, myslí si bývalý šéf Služby vojenské kontrarozvědky.

17; Porošenkova strana si bude stěžovat u OBSE a NATO na „porušování práv původních národů v Rusku“. Nejvyšší rada může projednat návrh ustanovení č. 10125 na svém zasedání 14. května.

18; Ukrajinci odpovídali na otázku, jak a kde schovávají své úspory. 17,5% respondentů přiznali, že nemají co schovávat, protože všechno utrácejí na chod domácnosti. Jen čtyři z deseti Ukrajinců mají své úspory na bankovních účtech. Podle staršího amerického průzkumu americké USAID z konce roku 2017 přes 53% Ukrajinců bankám nedůvěřuje.

19; V Rusku se změnila pravidla pro žádání o přídavky na děti. Rodiče si budou moci zažádat kdekoli a nejen v místě bydliště.

20; Už to považují za „normální formát“: Zelenského štáb hodlá pokračovat ve válce v Donbasu. Voliči mají definitivně jasno: Ti, kdo hlasovali pro mír,odejdou s prázdnou.

21; Rusko získalo mocné páky pro ovlivňování ukrajinské ekonomiky, říká expert. Zdůraznil, že Rusko sice nejspíš nepřeruší dodávky ropy na Ukrajinu, ale získá kontrolu nad ukrajinskou ekonomikou.

22; Bajkal se může změnit v bažinu. Švédové bijí na poplach. Vytvoření nejhlubšího a nejčistšího jezera na světě trvalo 25 milionů let. Na jeho zničení postačí 50 let.

23; Donbas určuje osud Ukrajiny, říká Viktor Andrusiv, ředitel „Ukrajinského institutu pro budoucnost“. Zvítězit v Donbasu znamená ukázat celému světu, že my, Ukrajinci, jsme schopni řešit své problémy, že máme charakter, že se nebojíme nejstrašlivější země na světě. Protože Donbas je naše území a žijí tam naši lidé. Analytik je přesvědčen, že Ukrajinci musí mít něco, na co mohou být hrdí. Vítězství ve Velké vlastenecké válce to ale být nesmí. Ukrajinská propaganda musí fungovat lépe, aby v Donbasu viděli, že se na Ukrajině žije lépe…

24; Ukrajinská armáda zahájila palbu na okraje Gorlovky. Hoří dům a ostřelování pokračuje. Informoval o tom šéf administrativy Ivan Prichoďko.

25; V Moskvě zareagovali na Porošenkova slova o „jedné z nejsilnějších armád v Evropě“. Pokud se srovnávají s armádami Moldávie nebo Litvy, pak možná. Ale zrovna tyto země nejsou potenciálními protivníky Ukrajiny, říká expert z Mezinárodního institutu humanitárně-politických studií Vladimir Bruter.

26; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk raketami.

27; Ukrajinská armáda nacvičuje obsazování lodí na otevřeném moři. Média ironicky komentují, že pro doplnění financí do ukrajinského rozpočtu jsou dobré i pirátské metody.

28; Každý rok Noční vlci připomínají Němcům jejich vinu vůči Rusku. A mnohým se to nelíbí. Ve čtvrtek večer završili Noční vlci svou pouť na motorkách u Památníku sovětského vojína v berlínském parku Treptow.

29; U Doněcka byl odvrácen teroristický čin. Odvetnou palbou ze zbraně, která není zakázáno Minskými smlouvami, byl zlikvidován jeden ukrajinský ozbrojenec a další dva byli zraněni.

30; S láskou z Ukrajiny? V USA byly pozorovány protivzdušné raketové komplexy S-300. Američtí vojáci obvykle využívají protivzdušné systémy ruského typu pro výcvik svého letectva.

31; Odebrat občanství. Ukrajinský televizní moderátor vyčinil umělcům. Podle jeho názoru musí na Ukrajině platit zákaz jakýchkoli kontaktů jejích občanů se „zemí-agresorem“. A ukrajinští umělci, kteří hostují v Rusku, musejí být vystaveni sankcím v podobě citelných pokut a ztráty občanství.

31; Další dva ukrajinští vojáci byli zraněni v důsledku výbuchu vlastních granátů. Ukrajinská armáda má trvale ztráty kvůli neodbornému zacházení se zbraněmi a municí.

32; U Zelenského spustili videopetici o rozpuštění Nejvyšší rady. Aby nově zvolený prezident petici mohl projednat, musí video nashromáždit milion uživatelů, kteří je viděli.

33; Na Ukrajině byly odtajněny dokumenty o Petljurově smrti. Exkluzivní materiály obsahují 350 dokumentů nejrůznějšího typu.

34; Guaidó se chce obrátit na USA se žádostí o svržení Madurova režimu. Juan Guaidó vyhrožuje, že zahájí přímé rozhovory s americkou armádou.

35; Íránský generál informoval o tom, co bude s USA v případě jejich útoku na jeho zemi. Vypadá to, že se v Íránu zcela vážně zabývají otázkou, jak vrátit USA jejich agresi. V případě útoku USA Írán slibuje „úder do hlavy“.

36; Minský formát nefunguje, ale nově zvolený prezident se nechystá jej zrušit. U Zelenského odpověděli na to, co budou dělat s Donbasem.

37; Na setkání s Putinem zmizely úsměvy z tváří ministrů. Rozhovor rozhodně nebyl jen zdvořilostní. Ministři dostali nůž na krk ohledně plnění přijatých úkolů. Lidé neočekávají prázdné fráze, ale konkrétní výsledky, které pozitivně ovlivní jejich životy, zdůraznil prezident.

38; Na Ukrajině informovali o ztrátách v důsledku oblétávání ruského území. Ukrajinské společnosti se při letech na východ vlastní vinou dostaly do nevýhodnější pozice než zahraniční. Let ukrajinské společnosti z Kyjeva do Pekingu a zpět trvá o čtyři hodiny déle než lety jiných společností, které mohou létat přes Rusko. To vede k nákladům ve výši 120 tisíc dolarů na každý jednotlivý let.

39; Senzační prohlášení Filaretovy pravé ruky: Šéf Pravoslavné církve Ukrajiny je homosexuál. Vypadá to, že vzájemný spor mezi rozkolnickými církvemi přinese ještě mnoho „zábavy“.

40; Trump ohlásil prohru Číny v obchodní válce. Prezident USA Donald Trump na svém Twitteru prohlásil, že se Čína po posledních obchodních rozhovorech cítí poražená.

41; Merkelové nástupkyně odmítla předčasný nástup do kancléřské funkce. Annegret Kramp-Karrenbauer neplánuje před rokem 2021 vstup do kancléřské funkce.

42; Není důvod pro rozpuštění Nejvyšší rady, říká místopředsedkyně Oksana Syroid.

43; U Porošenka začali používat geografické názvy nacistického Německa. Nejvyšší rada se obrátí na mezinárodní instance v souvislosti s tlakem Ruska na původní národy v Ruské federaci. V materiálu je uveden termín „Idel-Ural“, což je název volžsko-tatarské legie, která byla jednotkou Wehrmachtu složená ze zástupců povolžských národů.

44; Mark Zuckerberg informoval, proč nelze rozdělit Facebook, WhatsApp a Instagram. Rozdělení společnosti na části by nevyřešilo problém.

45; Ukrajina je znepokojena životem lidí v Rusku a žádá NATO a OSN o jejich ochranu. Poslancům Nejvyšší rady se zdá, že Moskva utlačuje některé obyvatele své země.

46; Sicilské úřady vyzvaly Rusy, aby koupili dům za jedno euro. V zemi nabízejí k výběru 600 domů, přičemž poptávka po nich neustále roste.

47; Média informovala o plánech Jižní Koreje vyvinout do roku biomorfní bojové roboty imitující různé savce, hady a hmyz.

48; Rada Federace posoudila perspektivu zrušení víz mezi Ruskem a Japonskem. Rada gubernátorů Ruska a Japonska se sejde v Moskvě 13. května.

49; Islámský kazatel byl zatčen za spojení s organizátorem teroristických činů na Srí Lance, při kterých zahynulo 257 osob.

50; Nebojové ztráty ukrajinské armády v zóně OOS (ATO) za dva měsíce dosáhly 140 lidí. Filiponěnko prohlásil, že navzdory výměně vedení „OOS“ množství případů nebojových ztrát prudce narůstá.

51; V Rusku vstupuje 12.5.2019 v platnost zákaz reklamy na Spice (kuřáckých směsí).

52; Bylo navrženo obnovit Notre Dam pomocí skleněné střechy, která by fungovala jako skleník na pěstování zeleniny.

53; Lotyšský záložní voják bude potrestán za účast na oslavách 9. května v lotyšské vojenské uniformě. Ministr obrany označil tento „zločin“ za morálně nepřijatelný.

54; Lékaři zhodnotili šance dožít se vysokého věku podle místa pobytu. Vysoké jsou šance i v ekologicky nepříznivém prostředí velkých měst.

55; Šéf generálního štábu Ukrajiny informoval, že na jeho stránku na Facebooku se opět někdo naboural. Sdělil, že „hybridní válka pokračuje a vojáci budou nepříteli klást důstojný odpor“.

56; V Indonésii po nedávných volbách zemřelo téměř 500 pracovníků volebních komisí v důsledku přepracování.

57; Rusko prostřednictvím Ruského fondu pro ochranu práv investorů v zahraničí podává žalobu k Mezinárodní arbitráži na jednu miliardu euro. Jde o znárodnění litevské banky Snoras, při kterém měly být původním vlastníkům vyplaceny jejich podíly. Dosud se tak nestalo.

58; V přístavu ve Sjednocených arabských emirátech došlo na sedmi ropných tankerech k výbuchům. Očití svědkové tvrdí, že krátce před výbuchy zahlédly nad přístavem několik amerických a francouzských stíhaček. Úřady Spojených arabských emirátů později zprávy o výbuších při požárech na ropných tankerech popřely.

59; Poslanci Státní dumy přijeli na oslavu Dne Republiky do Luganské republiky. Na oslavu přijely delegace z Ruské federace, Abcházie, Jižní Osetie a Doněcké republiky.

60; Bývalý velitel Severní flotily Vjačeslav Popov informoval o tom, že běluha severní není využívána k vojenským účelům.

61; Therese May se na internetu vysmály pro její pokusy zahrát si fotbal.

62; Charkovský starosta: Když prováděli „dekomunizaci“, nikdo se neptal obyvatel. Gennadij Kernes slíbil, že petice žádající navrácení jména maršála Žukova prospektu a stanici metra, a požadující zbourání vojenského stanu na Náměstí Svobody v centru města budou v nejbližší době projednány.

63; Ruský školák Grigorij Bobkov obsadil první místo v Asijské fyzikální olympiádě.

64; Netanjahu informoval o přidělení místa pro výstavbu osady na okupovaných Golanských výšinách na počest prezidenta Trumpa.

65; Za tři měsíce tohoto roku bylo z Německa deportováno 5.613 lidí. Takže ještě zhruba sto let – a možná bude aspoň částečně napravena chyba Angely Merkelové, která v roce 2015 pozvala imigranty do Německa.

66; Na ruských benzinových pumpách se bude prodávat benzín za kryptoměnu. Ropná a plynová společnost Nordgas Trading začne jako první v Rusku prodávat automobilové palivo na svých čerpacích stanicích za kryptoměnu.

67; Teď musíme začít s požadavky na Zelenského! Ukrajinští nacisté obnovili akce proti korupci. Hlavním cílem jsou otec a syn Svinarčukovi (přejmenovaní na Gladkovskij).

68; Le Figaro: Francouzský politik Jean-Luc Melenchon označil vstup Gruzie do NATO za „velkou a hloupou provokaci“. Šéf strany Nepokořená Francie Jean-Luc Melenchon vyzval voliče, aby hlasovali pro poslance, kteří nebudou pokračovat v protiruské a proNATOvské hysterii, která nyní panuje v Europarlamentu.

69; Na Kubě proběhl první průvod homosexuálů. Zástupci LGBT komunity uskutečnili v hlavním městě Kuby akci na podporu práv sexuálních menšin. Havanou prošla asi stovka aktivistů.

70; Berlín se obává ozbrojeného konfliktu mezi USA a Íránem. Vyostření konfliktu mezi USA a Íránem na mezinárodní úrovni vyvolává obavy z eskalace situace na Blízkém Východě. Promluvil o tom německý ministr zahraničí Haiko Maas.

71; V Egyptě byli odsouzeni k smrti dva ozbrojenci spojení s Islámským státem za útok na kostel v roce 2017. Další čtyři dostali doživotní tresty odnětí svobody.

72; V Doněcké republice byly sestřeleny dva drony ukrajinské armády používaní k navádění palby na obytné zóny Doněcka a obce Spartak.

73; Strana „Baťkivščina“ (Domovina, Vlast) Julie Timošenkové se těší na Zelenského inauguraci. Ve frakci si myslí, že inauguraci je třeba provést co nejdříve.

74; Jatka v kostele. Byl zastřelen kněz i věřící. Teroristé vtrhli do kostela na severu Burkiny Faso na západě Afriky a zahájili palbu. Zahynulo šest lidí včetně kněze.

75; Polsko odmítá přejít na euro. Šéf polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński prohlásil, že polský zlotý chrání ekonomiku země.

76; Byly zveřejněny dokumenty potvrzující, že Dorenko měl problémy se srdcem. V roce 2016 tomuto novináři diagnostikovali aneurysma (výduť) aorty a aortální insuficienci (nedostatečnost).

77; Cena bitcoinu přesáhla poprvé od října 7 tisíc dolarů.

78; Na internetu se objevilo video ze zahájení písňové soutěže Eurovize 2019 v Izraeli. Ceremoniálu se zúčastnili všichni účastníci soutěže (41 umělců) kromě Ukrajiny.

79; Zastavte vymírání. Aktivisté ekologického hnutí Extinction vylili v centru Paříže na schody paláce (Palais de Chaillot) 300 litrů napodobeniny krve.

80; Na Ukrajině vyjádřili obavy o osud ukrajinského znakového jazyka. Na zasedání stálé komise Kyjevské městské rady poslanci podpořili návrh usnesení o výzvě adresované Nejvyšší radě o nutnosti vyřešení otázky fungování ukrajinské znakové řeči.

81; Experti pochybují o vhodnosti SSJ-100 pro běžné použití. Experti odmítli verzi chyb pilota jako hlavní příčinu požáru v Šeremeťjevu.

82; V Íránu označili americký torpédoborec v Perském zálivu za „terč“.

83; Na Ukrajině se obávají následků globálního oteplování. Může být zaplaveno mnoho set tisíc hektarů zemědělské půdy.

84; Černý delfín: Teritorium zrůd. Černý Delfín je nejstrašlivější vězení v Rusku. Jsou zde drženi maniaci, kanibalové a teroristé.

85; Trump zchudl o miliardu. Trump utrpěl šokující ztráty. Ztráty vznikly v rámci jeho hlavní oblasti podnikání – hotely, kasina, obytné nemovitosti.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.5.2019

  1. Tomas napsal:

    Ukrajinská armáda je nejsilnější v Evropě. ha,ha,ha,ha,ha. Debila Porošenka v jeho občanské válce drží v lati milion východních Ukrajinců. A teď navíc Rumuni, Maďaři, Poláci a Rusové vydávají svým menšinám pasy. Ukrajina totiž nikdy nebyla opravdovým státem a o státnosti a významu svých králů, jako je tomu například v České republice, o tom si můžou nechat jen zdát. No a tak vytáhli fašistu Banderu a pár dalších kreatur, a myslí si, že před nima Evropa padne na zadek. Pravda je ale taková že celá Ukrajina už nikoho nezajímá a Evropě může být ukradená i s vidlema co maj ve znaku. Ha,ha,ha,ha,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!