Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.5.2019

vengriya_ukraina_flagi1 ; USA se snaží diktovat Maďarsku, jak má „správně“ řešit problém s Ukrajinou. USA vyzývají Maďarsko, aby řešilo problémy s Ukrajinou kolem zákona o vzdělávání přímo a diplomatickými kanály.

2; Porošenko byl vyslechnut ohledně smrti lidí na Majdanu. Poprvé odpovídal na otázky k tomuto tématu už v listopadu 2016.

3; Rusko zablokovalo prohlášení Rady bezpečnosti OSN ohledně Sýrie.Zástupce stálého představitele Ruska v OSN prohlásil, že Rusko zablokovalo prohlášení Rady bezpečnosti OSN ohledně situace v provincii Idlíb. Vladimir Safronkov prohlásil, že prohlášení připravené Belgií, Německem a Kuvajtem zkresluje reálnou skutečnost v syrském Idlíbu.

4; USA se mstí Venezuele za fiasko státního převratu, říká Sluckij. USA zavádějí a rozšiřují sankce proti Venezuele a společnostem, které jsou s ní spojeny. Pokračují tak v politice tlaku na zákonnou moc v zemi.

5; Zdrhali, zdrhají a budou zdrhat. Bývalý prezident předpověděl Ukrajině novou vlnu útěků ze země. První ukrajinský prezident Leonid Kravčuk prohlásil, že nové vlně politické emigrace z Ukrajiny se nelze vyhnout.

6; Čína vyzvala USA, aby se nenechaly ovládat hněvem. Čína je nucena přijímat odvetná opatření na zvýšení cel ze strany USA, ale doufá ve zdrženlivost Washingtonu.

7; S marihuanou a prostitutkami... Zelenskij chce vytvořit ukrajinský Las Vegas. Zelenskij prohlásil, že na Ukrajině je možné legalizovat prostituci proto, aby i tato sféra platila daně do rozpočtu.

8; Zvěrstva a lidskost. Čím se obyvatelé Donbasu liší od Ukrajinců? Kdo má pravdu, vidí podle počínání na obou stranách fronty i málo informovaný pozorovatel. Bylo zveřejněno vyprávění důstojníka Doněcké armády.

9; Kdyby ty peníze vyhozené za květiny, věnce a přehlídky raději utratili za chleba pro žijící veterány. Byl zveřejněn názor od těch, kdo vyzývá k podstatně skromnějším oslavám Dne Vítězství.

10; Ukrajinská moc se musí změnit celá. Nestačí nový prezident a všichni ostatní na svých místech. Kravčuk dal rady Zelenskému.

11; Případ „atentátu na Filareta“.Biskupovi byla předepsána pokuta ve výši 850 hřiven.

12; „Bandera...“ Na jihovýchodě Polska zneuctili ukrajinský pomník, Vandalové s pravopisnými chybami napsali na pomník nepublikovatelné výrazy v polštině a začmárali barvou tabuli se jmény Ukrajinců.

13; „Je suis Adolf!“ Ukrajinští fašisté v Den Vítězství zešíleli. Ještě nedávno ukrajinská propaganda vyprávěla, že nacistická vlajka nad jejich pozicemi je buď „fake“ nebo „ojedinělý vtípek osamělého idiota“. Přišel 9. květen a ti samí lidé, když vidí oslavy Dne Vítězství, se sami otevřeně prohlašují za nacisty. Naprosto reálně dávají najevo, jak jim vadí, že nad jejich ideovými otci zvítězili nějací ruští „Untermenschen“, a vyjadřují lítost nad touto „historickou nespravedlností“.

14; Filaret šokoval Ukrajinu, když se rozhodl obnovit „Kyjevský patriarchát“. Filaret prohlásil v interview pro televizi, že Kyjevský patriarchát existuje, čímž šokoval řadu expertů a politiků.

15; Z Mariupolu přicházejí Zneklidňující zprávy. Místní posádky ukrajinských vojáků se topí v alkoholu a drogách, ale mají ve výzbroji silné a nebezpečné zbraně.

16; Rusko v Donbasu zhoršila život ruskojazyčných Ukrajinců, říká Volker. Kurátor Ukrajiny za Státní department USA sice nikdy nebyl na druhé straně fronty, ale nebrání mu to v autoritativních soudech. Navíc si patrně myslí, že každodenní ostřelování civilních cílů v Donbasu ze strany ukrajinské armády život ruskojazyčných „Ukrajinců“ zlepšuje...

17; Spojení s Ruskem se přerušuje. Rusofobií zaslepený ukrajinský ministr „hyperloopů“ Vladimir Omeljan říká, že „lze pozorovat pokles množství jízd z Ukrajiny do Ruska, ale nadále po nich existuje vysoká poptávka“. Politické rozhodnutí o přerušení dopravního spojení se nechystá. Tak v tom aby se prase vyznalo...

18; Ozbrojenci ukrajinské nacionální gardy si udělali ostudu, když předvedli „nový“ americký granátomet PSRL-1 (americká kopie sovětského RPG-7). Když se nemohou pochlubit jinými „vítězstvími“, nezbývá než vytáhnout ze skladu starý šrot a otřít z něj prach.

19; Třicet stíhaček MiG-29 bylo opraveno ve Lvově, říká ukrajinský ministr obrany. Celkem má ukrajinská armáda 37 stíhaček tohoto typu.

20; Mezinárodní organizace obvinila Porošenkova poradce z krádeže humanitární pomoci za 20 milionů dolarů. Jurij Birjukov, kterého nedávno obvinili z vytvoření finanční pyramidy a sexuálního byznysu, se stal protagonistou dalšího skandálu.

21; Jsou tam nepřátelé Trumpa a USA. Advokát amerického prezidenta zrušil svou návštěvu Ukrajiny. Nepřátelé se patrně zakopali v Zelenského okolí.

22; V Doněcké republice si připomínají páté výročí od referenda o nezávislosti. Tenkrát ještě netušili, co je ze strany Ukrajiny čeká.

23; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku poškozen obytný dům. Okupanti použili minomety ráže 120 mm a 82 mm.

24; Byl proveden průzkum mezi slavnými rodáky z Donbasu, zdali uznávají nezávislost Doněcké a Luganské republiky. Prakticky všichni přiznávají právo obyvatel Donbasu určit si svou cestu. Většina z nich uznala, že Donbas nemá vůbec nic společného s banderovským západem země.

25; Bylo zveřejněno prohlášení ukrajinského ministerstva obrany ohledně Kerčského průlivu. Bojová plavidla Ruské federace prý blokují námořní ekonomické zóny Ukrajiny a porušují mezinárodní právo na svobodnou civilní námořní plavbu.

26; Soud povolil Parubijovi podepsat zákon o totální ukrajinizaci. Všechny pokusy čelit tomuto Porošenkovu dědictví soudní cestou skončily neúspěchem.

27; Budeme přicházet každý rok bez ohledu na cokoli, vyplývá z průzkumu mezi obyvateli Charkova v Den Vítězství. Obyvatelé města vyjadřují naději, že s novým prezidentem se vztah vlády k svátku a jeho oslavám změní k lepšímu.

28; Boje u hranic s Izraelem. Syrská armáda objevila a zlikvidovala džihádisty.

29; Žádná kapitulace Doněcka a Luganska nebude a ani být nemůže, říká Gryzlov. Podle jeho slov události posledních pěti let potvrdily, že tento názor vždy měl své opodstatnění.

30; Stoupenci Doněcké republiky z různých zemí světa dostali v Doněcku vyznamenání. Zahraniční hosté přijeli do Doněcka kvůli své účasti na oslavách Dne Republiky.

31; Příslušník ukrajinské armády zastřelil svého velitele, protože si nepřál na jeho rozkaz jít do předem ztracené diverzní akce. Velitel brigády přikázal tuto smrt vykázat jako bojovou ztrátu utrpěnou v důsledku ostřelování ze strany Národní policie Doněcké republiky.

32; Poklonskaja a Zaldostanov přijeli do Doněcké republiky na oslavu Dne Republiky. V Doněcku se také konala výstava úspěchů národního hospodářství.

33; Starosta Vídně daroval veteránovi, který osvobozoval město, snímek od doněckého fotografa. 8. května v předvečer dne Vítězství se vídeňský starosta Michael Ludwig setkal s legendárním veteránem Velké vlastenecké války.

34; Porošenko při svém odchodu klade miny. V Zelenského týmu mu navrhují, aby při svém odchodu po sobě uklidil. Tým nově zvoleného prezidenta Ukrajiny má v úmyslu přehodnotit problematická rozhodnutí Petra Porošenka z poslední doby.

35; Lukašenko informoval o škodách způsobech znečištěnou ruskou ropou. Běloruský prezident zdůraznil, že tuto událost vnímá krajně negativně.

36; V Ruské pravoslavné církvi vyzvali, aby Stalinovi nebylo připisováno vítězství ve Velké Vlastenecké válce. Šéf Synodálního oddělení vnějších církevních vztahů metropolita Ilarion vyzval, aby se společnost nevracela ke kultu osobnosti Josifa Stalina.

37; V Radě federace označili ukrajinský zákon o státním jazyce za časovanou bombu. Pod celistvostí Ukrajiny začne tikat nová časovaná bomba, která může v kteroukoli chvíli explodovat, prohlásil Franc Klincevič.

38; Surkov poblahopřál obyvatelům Doněcké republiky ke Dni Republiky. Vyjádřil přesvědčení, že pět let boje a jednoty potvrdilo právo lidu na samostatné určení svého osudu.

39; V Kyjevě policista nešťastnou náhodou zabil řidiče. Mezi oběma muži vznikl konflikt, policista udeřil muže do oblasti srdce. Ten upadl do kómatu, ze kterého se už neprobral.

40; Jepifanij informoval o svém setkání se Zelenským. Prohlásil, že na něho Zelenskij udělal pozitivní dojem.

41; Islámský stát oznámil vytvoření „své provincie“ v Indii. Ozbrojenci Islámského státu oznámili vytvořené své vlastní provincie v Kašmíru.

42; V Lisabonu v Portugalsku došlo ke sporu mezi účastníky povoleného akce „Nesmrtelný pluk“ a hrstkou ukrajinských nacionalistů, kteří se snažili akci zmařit. Informuje o tom Anatolij Šaríj.

43; Na Volyni obsadili rozkolníci dům kněze Ukrajinské pravoslavné církve. V obci Skobelke v Gorochovském okrese Volyňské oblasti se pokoušejí kněze a jeho rodinu vyhodit z domu.

44; Advokát prezidenta Trumpa zveřejnil jméno „Trumpova nepřítele“ ze Zelenského okolí. V minulosti byl už uznán za „vinného“ v případu ovlivňování voleb v roce 2016. Jedná se o Sergeje Leščenka. Komentátoři ale tvrdí, že ve skutečnosti jde hlavně o Igora Kolomojského.

45; Kolomojskij dal Zelenskému rady. Podnikatel je u dávno nazýván „šedou eminencí“ politických intrik a hlavním vítězem ukrajinských prezidentských voleb.

46; USA daly Ukrajině tvrdé ultimátum. Podpora USA Ukrajině je podmíněna tím, že nebude Igor Kolomojskij ovlivňovat ukrajinskou politiku.

47; Jazykový zákon na Ukrajině je krokem k další segregaci. Ve Státní dumě komentovali ukrajinský zákon o státním jazyce. V případě definitivní platnosti zákona dojde ještě k většímu rozdělení země.

48; My nepotřebujeme válku. Kyjevští školáci nakreslili obrázky, na kterých vyjádřili touhu po míru s Ruskem. V kyjevské škole č. 255 namalovaly děti plakáty zobrazující přátelství mezi Ukrajinou a Ruskem.

49; Ukrajinský celník byl přistižen při přijímání úplatku už týden po nástupu do funkce. Náčelník celnice „Žitomir-střed“ byl zadržen při přebírání úplatku ve výši 900 dolarů.

50; Obyvatel Kyjeva uřízl známému ucho. V Obolonském obvodě Kyjeva došlo mezi oběma muži ke konfliktu, který přerostl ve rvačku.

51; Nejvyšší představitel Gorlovky byl vyznamenání Řádem Republiky. Příslušník domobrany, obránce Donbasu a nyní starosta Gorlovky Ivan Sergejevič Prichoďko byl vyznamenán jedním z hlavních státní vyznamenání Doněcké republiky.

52; Proč se zbabělec Porošenko nedostavil k prvnímu výslechu o Majdanu? Na Ukrajině pokračuje vyšetřování ohledně událostí na Majdanu v roce 2014.

53; Slavnostní koncert v Doněcku se konal pod heslem „Volíme Rusko“. Nejvyšší představitel Doněcké republiky Denis Pušilin zazpíval píseň „Rusko – vlast a matka“ v centru Doněcka na koncertě u příležitosti Dne Republiky.

54; Obyvatel Luganské republiky z obce Kalinovo byl zraněn střepinou v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

55; Ve Španělsku na žádost USA zadrželi bývalého ministra Venezuely Javiera Alvarada Ochoa. Záminkou bylo podezření z korupce.

56; Daily Mail tvrdí, že experti rozpoznali v nové severokorejské raketě klon ruského Iskanderu.

57; Marine Le Pen vyzvala Macrona, aby odstoupil z funkce v případě své prohry v evropských volbách.

58; Vědci shrnuli, jak lidstvo zničilo planetu za padesát let. Lidstvo ničí základy své ekonomiky, prostředky ke své existenci, potravinovou bezpečnost a své zdraví.

59; Expert: Rusko získalo kontrolu nad ukrajinskou ekonomikou. Expert dále komentoval možnost uzavření nového kontraktu mezi Moskvou a Kyjevem na přímé dodávky plynu a snížení ceny pro obyvatelstvo Ukrajiny.

60; Alžírsko zachvátily protesty navzdory horku a ramadánu. Ulice měst jsou zaplaveny statisíci demonstrujících.

61; Marii Butinovou odsouzenou v USA převezli do jiného vězení. Nyní se nachází ve věznici města Alexandria ve státě Virginia.

62; V Nejvyšší radě navrhli, aby byla inaugurace rozdělena do dvou etap. Autorem návrhu je Porošenkův poslanec Sergej Kaplin.

63; Náměstci ministrů obrany USA a Polska projednali posílení východního křídla NATO. Koncem dubna polský ministr obrany Mariusz Blaszczak prohlásil, že rozhodnutí o zvýšení počtu amerických vojáků v zemi je již schváleno.

64; Ve Francii byl za členství v Islámském státu zatčen chlapec z Čečny. Podle informací francouzské tajné služby DGSI je mladý Čečenec členem džihádistické skupiny, která spáchala v dubnu nepovedený pokus o útok na policejní služebnu nedaleko Elysejského paláce.

65; V Kolumbii zahynuli čtyři lidé při výbuchu v budově, kde se vyráběl cvičný střelný prach. Třicet lidí bylo zraněno.

66; V Kyjevě Vyšinského advokát zaplatil kauci díky sociálním sítím. Advokát Andrej Domanskij hájící u soudu šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského byl sám vyšetřován. Soud mu uložil kauci ve výši 192.100 hřiven. Peníze byly přes sociální sítě shromážděny během dvou dnů.

67; Čína spustila na vodu dva nejnovější raketové torpédoborce.

68; Ropný tanker se srazil s bárkami v Houstonském plavebním kanálu. Na každé z nich se nacházelo kolem 25 tisíc tun ropných produktů.

69; Britská vojenská námořní flotila se snaží osvojit sovětské technologie. Na přídi britské jaderné mnohocílové ponorky S-92 Talent (typ Trafalgar) bylo pozorováno zařízení charakteristické pro sovětské stroje tohoto typu.

70; V Istanbulu se budou 23. června opakovat volby kvůli flagrantnímu narušení zákona. Rozhodla o tom centrální volební komise.

71; Archeologové odmítli vyzdvihnout parník „Generál Kocebu“, který se potopil v roce 1895 na Krymu s obrazy malíře Ajvazovského.

72; Na Ukrajině je módou dovolená na Krymu Na poloostrově se rekreují jak prostí obyvatelé Ukrajiny, tak i politici.

73; Na internetu se objevilo video, na kterém je zachycen Putinův pád poté, co na ledové ploše přehlédl červený koberec.

74; Ukrajinský soud se odmítl zabývat žalobou požadující zákaz zákona o jazyku. Soud potvrdil, že v Nejvyšší radě byla iniciována procedura zrušení tohoto parlamentního rozhodnutí.

75; Ruská vláda vyčlenila 450 milionů rublů na obydlí pro oběti požárů v Zabajkalsku, který zničil zhruba stovku domů.

76; Člun venezuelských námořních sil zastavil torpédoborec USA (USCG James) a donutil ho opustit venezuelské teritoriální vody.

77; V Zelenského týmu informovali o plánu na prvních sto dnů ve funkci. Je prý hotov na 95%.

78; Kyjevské ministerstvo kultury zakázalo obnovu „Kyjevského patriarchátu“.

79; Gryzlov: Vytvoření Doněcké a Luganské republiky v roce 2014 bylo reakcí na ozbrojený převrat, výbuch neonacismu, na bití a dokonce vraždy lidí, kteří nesouhlasili s novou kyjevskou mocí, na vyhlášení a začátek ATO. Byla to odpověď lidí na hrubé porušení svých práv,k na ohrožení svého života. Byla to odpověď na agresi ze západu.

80; Lvovský starosta Andrej Sadovoj opouští svou funkci kvůli boji o premiérské křeslo. V nadcházejících parlamentních volbách se chce dostat do Nejvyšší rady a udělat v zemi pořádek.

81; Japonské ministerstvo zahraničí: Rozhovory o mírové smlouvě s Ruskem je třeba urychlit.

82; V šesti hlavních městech subjektů Ruské federace byl zjištěn pokles cen benzinu. Nejvíc se snížily v Simferopolu. V patnácti hlavních městech ruských subjektů ceny naopak vzrostly.

83; Zelenského poradce prohlásil, že vrátit Privatbanku Kolomojskému nebude možné.

84; V Bělorusku zadrželi Rusku s rekordním množstvím drogy Extase. Běloruští celníci zabavili více než 100 kilogramů extáze u osmatřicetileté Rusky, která jela autem do Polska.

85; V Paříži opět začala manifestace „žlutých vest“. Demonstranti zpívali Marseillaisu a nesli vlajky.

86; V Orenburgu nouzově přistál Boeing 737. letecké společnosti Nordwind Airlines letící z Moskvy.

87; Finský prezident se vyslovil pro šetření. Podle jeho slov se zájmem očekává, jakou linii zvolí budoucí vláda v ekonomické politice.

88; Ruské „benzínové embargo ani nepocítíme, říká Grojsman. Sankce Ruska spočívající v tom, že od 1. června se zavádějí omezení na dodávky uhlí a ropy, nepřinesou ukrajinské ekonomice žádný problém.

89; Přesně před rokem byla na rozkaz Alexandra Zacharčenka vytvořena v Doněcké republice raketová vojska.

90; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty odmítli jít do předem ztracené akce na frontě a zastřelili svého velitele. Pokus zastrašit vojáky válečným tribunálem a odnětím svobody přerostl v konflikt, v jehož výsledku jeden z vojáků na velitele vystřelil.

91; Osm dětí zahynulo při explozi bomby v Afghánistánu další dvě děti byly zraněny.

92; V Brazílii vyvinuli nanolék na předávkování kokainem. Testy na zvířatech prokázaly stoprocentní účinnost.

93; Turecko prodalo Ukrajině vadné drony. Turečtí vojáci objevili systémové poruchy a problémy s drony vyrobenými pro Ukrajinu.

94; Obyvatelům Oděsy přednáší policie o tom, jak se ochránit před lupiči na dálnici Oděsa – Kyjev. Policie se snaží s pravidelnými loupežemi vypořádat, ale prozatím žádá občany, aby se o svou bezpečnost postarali sami.

95; Oděský poslanec vyzval, aby se v Oděse významný prospekt vrátil ke jménu maršála Žukova. Nikolaj Skorik navrhl starostovi Gennadiji Truchanovovi, aby se prospekt vrátil ke svému historickému jménu.

96; Poslanec Státní dumy: Pasy pro Donbas znamenají absolutně jiné vztahy s Ukrajinou. Rusku umožní efektivněji chránit práva lidí žijících v zóně konfliktu.

97; Porošenko odvolal zástupce šéfa své administrativy. Filatov byl ve funkci od roku 2014.

98; Bulharské ministerstvo zahraničí si pozvalo tureckého velvyslance kvůli jeho výroku, že je v Bulharsku nutno zajistit výuku tureckého jazyka.

99; V USA odpojili dodávky vody velvyslanectví Venezuely, kde žijí Madurovi stoupenci.

100; Guaidó přikázal svému zástupci, aby navázal spolupráci s Jižním velením americké armády.

101; Trump navrhl, aby se přesunula výroba zboží do USA. Má se tak předejít vysokým clům.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.5.2019

 1. píp napsal:

  https://www.aazdravi.cz/nepodcenujte-mozkovou-mlhu-muze-jit-velmi-vazny-stav/
  a zbavte se poblitiků, trhu.
  :lol: pokud jsou slouhové mamona a nikoli krotiteli jsou to clowni.
  A ěden tu s dárečkem zase kvikuje takřka repete utahování opasků na blahobyt z výslednice rozvojové země za mrzké mzdy po víc yac po čtvrtstoletí institucionálně capitalismem ve vyžranovje totál Slibotechny s výslednicí od exploatovaných k nenažraným af cestofce €araboafrycy herlpervexlů pominutými roboty/formanty těch co nic neumí tac (H)učí. Ě čas nebrat klauny vážně nebo dopadnete jak hubkaři.
  https://www.youtube.com/watch?v=hhDVV7mOmnY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!