Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.5.2019

cerkov_ukrainy21; Nejvyšší představitel rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Jepifanij připustil sjednocení PCU s Ukrajinskou řecko-katolickou církví.

2; Oleg Carjov: Aby Zelenskij nepřišel o podporu, musí začít pronásledovat Porošenka. Dále si myslí, že bude odvolán z funkce Kurt Volker, zástupce amerického státního departmentu pro Ukrajinu.

3; Pod jakou přezdívkou může vejít do historie Porošenko? Poslední horečné akce končícího prezidenta oslabují už tak polomrtvý stát.

4; Uzavřou Zelenskij a Timošenková politické spojenectví? Spolupracovník nově zvoleného prezidenta naznačil, že Zelenského tým vidí v budoucím rozložení politických sil stranu Baťkivščina“ jako spojence.

5; Devátý květen byl pro oslavy porážky německého nacismu přímo předurčen. Známý ruský publicista Dmitrij Olšanskij napsal úvahu o fenoménu 9. května.

6; Vyžírkové ze Zelenského okolí se začínají projevovat. Kolomojskij, Avakov, Minčuk – každý si počíná jinak, ale spojuje je touha inkasovat výhody.

7; Lid Donbasu dává Evropě impuls, říká antifašista z Itálie. Na oslavy Dne Republiky do Luganské republiky přijel spisovatel a antifašista z Itálie Silvio Marconi.

8; Vítězství na Ukrajině se přiblížilo. Porošenkovo fiasko snížilo míru nenávisti. Ukrajina se ale stále ještě nesmířila sama se sebou. A žádné volby toto nezmění.

9; Krutý výsměch: Na Západě shrnuli výsledky Porošenkova prezidentství. Petr Porošenko nevynechá jedinou příležitost, aby se něčím neblýsknul na veřejnosti.

10; Oni pijí krev prostých Ukrajinců. Kyjevu radí, aby vyhlásil státní bankrot a vyvlastnil Porošenka. Dluhy se možná podaří splatit pomocí zabavených miliard od Porošenka a jeho suity.

11; Miliardy dolarů. USA a Ukrajina „informovali“ svět o Putinových pokladech“. Ukrajinská elita se prakticky nezabývá ničím jiným než pronásledováním Putina. Do médií jsou pravidelně umisťovány materiály o jakýchsi Putinových tajných účtech, miliardách investovaných do nemovitostí, ale nikdo nic takového nikdy neprokázal. A je více než pravděpodobné, že kdyby něco takového existovalo, nebyl by pro západní tajné služby problém to vypátrat.

12; Lukašenko odmítl fámy o „agentovi Kremlu“. Mnozí vzájemně spojovali odvolání velvyslance v Bělorusku a zatčení bývalého zástupce státního tajemníka Bezpečnostní rady republiky.

13; Zelenskij promluvil o válce s Ruskem. Zelenského poradce vysvětlil, jaký kurs bude Ukrajina sledovat ve vojenské sféře.

14; Kolik Rusů je ochotno pracovat bez nároku na mzdu? Z výsledků průzkumu vyplývá, že pokud Rusové začnou pracovat více nebo kvalitněji, jejich plat se nezvýší…

15; Ve Francii vyzvali k zastavení „protiruské hysterie“. Šéfa levicové strany nazývají „ruským agentem“. Politik Jean-Luc Melenchon se přiznal, že ho to těší, protože si stejně jako Rusko přeje mír.

16; Změní se vztah Krymu k Ukrajině za Zelenského prezidentství? Nejvyšší představitel Krymské republiky prohlásil, že naděje je vždy.

17; Pompeo zrušil návštěvu Moskvy. Šéf Státního departmentu se vydá do Bruselu, kde projedná se zástupci Evropské unie situaci kolem Íránu.

18; Ukrajinská armáda ostřelovala Luganskou republiku z minometů a granátometů. Informovali o tom v zastoupení Republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

19; Bývalý šéf OOS (dříve ATO) informoval, jak rychle se ukrajinští vojáci dokážou dostat do dalšího kotle v Donbasu. Sergej Najev prohlásil, že Kyjevu bude stačit méně než 24 hodin na to, aby dobyl zpět Donbas.

20; V Kyjevě v Podolském obvodě začal po výbuchu hořet dvoupatrový obytný dům.

21; Třetina ruských nákupů ze státního rozpočtu je tajných. Celková suma utajovaných státních nákupů uzavřených podle 44-FZ (federálního zákona o nákupech) činila v roce 2018 2,4 bilionu rublů.

22; Medinskij informoval o tom, jaké filmy mají rádi na ruském ministerstvu kultury. Ministerstvo považuje za zvláštní prioritu filmy s historickou hrdinskou tématikou a je přesvědčeno, že takové snímky přivedou diváka zpět do kin.

23; Na Maledivách neovladatelný autobus přejel a usmrtil Ukrajinku. Když dvě ženy spatřily autobus, který se na ně řítil, snažily se utéct, ale jedné z nich uvízla noha na krajnici.

24; Ruská centrální banka postupně stahuje kovové drobné peníze z oběhu. Kovové peníze o nominální hodnotě méně než jeden rubl (asi 35 haléřů) zůstávají v domácnostech a neobíhají. Banka chce stimulovat jejich návrat do oběhu a jejich postupné stažení. Vytvořila k tomu výhodné podmínky. V automatech je možné peníze použít například pro dobití kreditu v mobilech nebo převod částky na platební kartu. Banky jsou povinny drobné od občanů brát bez poplatků, pokud budou roztříděné podle nominálu.

25; Ruské ministerstvo obrany odmítlo přijmout do výzbroje ostřelovací komplex Točnosť. V současné době se pro ruské vojáky vyvíjejí nové ostřelovací komplexy Ugoljok. Jedním z hlavních požadavků je absence dovozových součástek.

26; Ruská vláda rozšíří seznam zboží, které musí být značeno. Dlouho probíhaly spory kolem označování hotové mléčné produkce.

27; Každodenní útraty Rusů se prudce snížily. Rusové v dubnu 2019 oproti předchozímu měsíci snížili své každodenní výdaje o 7,7%. Jedná se ale o sezónní výkyv, protože ve srovnání s dubnem 2018 naopak vzrostly o 6,4%, což je více než činí roční inflace (5,2%).

28; Slováci se pokusili prodat Ukrajinky do sexuálního otroctví. Kuplíři (pasáci) s pokoušeli převézt ženy na území EU pro další poskytování sexuálních služeb.

29; Izrael se rozhodl nazvat osadu na Golanských výšinách jménem prezidenta USA, který jim toto syrské území dal darem.

30; Zelenskij byl soudem uznán vinným z porušení pravidel volební agitace. Přestupku se dopustil tím, že ukázal na kameru vyplněný volební lístek. Zelenskij se k soudu nedostavil, Poslal za sebe dva zástupce.

31; V Rusku jsou možné poruchy v dodávkách mléka. Problémy s dodávkami mléka ve federální síti a úplné zastavení vykládky do státních zařízení mohou začít už za měsíc a půl. Příčinou je zavedení elektronické veterinární certifikace pro výrobce mléčné produkce.

32; Ukrajinský člun a plavidlo britské vojenské námořní flotily si troufly vyplout do Černého moře. Plnily úkoly v rámci taktických manévrů pro nácvik protivzdušné obrany a tréningu komunikace v souladu se standardy NATO.

33; Od Zelenského požadují „veřejně přísahat věrnost“ neonacistům. Šéf Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič známý svými skandálními iniciativami slibuje Zelenskému brzkou ztrátu podpory, pokud se veřejně nepřihlásí k hodnotám nacionalistů.

34; Považují v Evropě a USA Krym za ruský? Byly zveřejněny výsledky průzkumu. Za poslední tři roky se procento Evropanů považujících Krym za součást Ruska významně zvýšilo. Nyní jej považuje za ruský více než třetina Evropanů.

35; Do domu poslance hodili granát. K incidentu došlo v Rovenské oblasti Ukrajiny.

36; Kyjevský školák šokoval ukrajinské propagandisty. Ve vysílání propagandistické televizní stanice „1+1“mladý člověk přesně definoval, kdo je skutečným hrdinou a proč je potřeba chránit vzpomínky na Velkou vlasteneckou válku. Akce „Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto“ (ukrajinská obdoba „Nesmrtelného pluku“) se zúčastnil proto, aby uctil památku hrdinů, kteří bojovali proti fašismu v letech Velké vlastenecké války. Ukrajinská propaganda mluví neutrálně pouze o „Druhé světové válce“. Na dotaz žurnalistky o současných hrdinech a nebeské setnině odpověděl: Nebeská setnina? TO jsou snad nějací hrdinové? Vždyť zemřeli za ideje kapitalismu, odpověděl školák. Na otázku, za jaké ideály zahynuli dědové v Druhé světové válce, naprosto klidně odpověděl, že za „všeobecné národní ideje“.

37; Evropská unie nebude tlačit na Rusko kvůli pasům pro obyvatele Donbasu. Vyplývá to ze slov českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který k tomu řekl, že EU se nyní snaží hledat dialog. Rumunský ministr zahraničí dodal, že nové sankce proti Rusku by vytvořily problémy samotné Ukrajině.

38; Lijáky mohou způsobit na Ukrajině nedostatky cukru, varují ve státním podniku Ukrsachar.

39; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala zločince z ukrajinské armády. Ukrajinští ozbrojenci využívají vysoce přesné zbraně pro ostřelování obcí v Doněcké republice.

40; Pro Andreje Parubije přinesli do Nejvyšší rady symbolicky želízka. Nezařazení poslanci Vitalij Kuprij a Naděžda Savčenko zdůraznili, že přesně tohle by si předseda Nejvyšší rady zasloužil.

41; USA požádaly o setkání Trumpa s Putinem. Naposledy se jeden na jednoho setkali v červenci minulého roku v Helsinkách.

42; Nikdy jsem nic takového neřekl! Izraelský velvyslanec na Ukrajině Joel Lion obvinil velká ukrajinská média ze lži. Reagoval tak na informaci listu RBK Ukrajina o tom, že Izrael a Ukrajina údajně zahajují společnou výrobu vojenských dronů.

43; Ukrajina vyhrožuje, že odstoupí od Minských dohod. Provokační prohlášení učinil ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin. Ukrajina se chystá odmítnout dodržování Minských dohod v případě, že Německo, Francie a další státy dosáhnou zrušení sankčního tlaku na Rusko v Radě Evropy.

44; Opilecké šarvátky na nože, dezerce na pozicích ukrajinské armády. Za uplynulých 24 hodin činily ztráty nepřítele jednoho zabitého a tři zraněné.

45; Kluci bez nohou. Do Kyjeva přivezli karatele z Donbasu. Hlavní vojenská klinická nemocnice přijala další těžce zraněné ozbrojence z Donbasu.

46; Jeden náklaďák za měsíc. Na Ukrajině katastrofálně padá výroba aut. Od počátku roku bylo na Ukrajině vyrobeno 1.880 kusů dopravních prostředků, což je o 31,4% méně než za stejné období loňského roku. Nárůst (o pět kusů z 54 na 59) byl zaznamenán pouze u autobusů.

47; V Rusku se chystají zlikvidovat ukrajinskou vojenskou techniku, která zůstala v roce 2014 na Krymu.

48; Bude se zodpovídat za urážku obyvatel Donbasu? Na ukrajinského ministra podali žalobu. Ministr sociálních věcí označil důchodce Donbasu za „bastardy“.

49; Církevní puč na Ukrajině připomíná „Hru o trůny“. Byl zveřejněn analytický text o rozkolu mezi rozkolníky .

50; V Nejvyšší radě navrhují nové datum Zelenského inaugurace. Poslanec Kuprij navrhuje uskutečnění inaugurace 26. května.

51; Porošneko vyzývá Nejvyšší radu, aby co nejdříve stanovila datum Zelenského inaugurace. Přitom Porošenko nevylučuje možnost rozpuštění Rady a předčasných parlamentních voleb.

52; Uvolnění ve vztazích s USA je pro Rusko přípustné pouze z pozice silného partnera. Slabé vždy a všude budou mlátit pod záminkou „ochrany zákonů, mezinárodního práva, lidských práv a dalších nesmyslů“.

53; Ve Státní dumě označili Klimkinovo ultimátum za vulgární vydírání. Předtím Klimkin prohlásil, že zrušení protiruských sankcí v Radě Evropy bude mít za následek konec Minských dohod v Donbasu.

54; Erdogan se snaží zachránit turecké banky před krachem. Vypracování plánu na očištění finančních organizací Turecka od „špatných dluhů“ se chýlí ke konci.

55; Pentagon hrozí Evropské unii represemi. USA vystupují proti podmínkám takzvaného programu Stálé strukturované spolupráce (PESCO), který je zaměřen na užší spolupráci ve sféře bezpečnosti a obrany a kterého se účastní 25 zemí EU. USA se odmítají smířit s tím, že by Evropa mohla spolupracovat s někým jiným než s nimi.

56; V Luganské republice si vymysleli, jak ještě zjednodušit získání občanství Ruska. Bylo otevřeno další centrum pro přijímání dokumentů pro získání občanství Ruské federace.

57; Zelenskij a Náboženští vůdci se obrátili s výzvou k Donbasu. Zajímavé je, že na videu chybí šéf tzv. Pravoslavné církve Ukrajiny Jepifanij. Ten potvrdil, že je to na jeho přání, protože nesouhlasil s částmi formulací výzvy.

58; Budou pasy Ruské federace vydané občanům Donbasu platné pouze pro Rostovskou oblast? Co znamená prohlášení ukrajinské Generální správy rozvědky? Mezi obyvateli Donbasu prý roste rozčarování ze zvláštností kolem poskytnutí ruského občanství. Ukrajina se snaží vrazit klín mezi Donbas a Rusko.

59; Porošenko si před odchodem z funkce uzurpoval moc, říká bývalý zástupce šéfa prezidentovy administrativy Andrej Portnov. Takovou drzost neměl ještě nikdo v celé historii Ukrajiny.

60; Do letadla Angely Merkelové narazil automobil. Merkelová přiletěla do Dortmundu, aby navštívila vysokou školu ve Wuppertalu.

61; Manželský pár z Ruska požádal o azyl na Ukrajině, hlásí Státní pohraniční služba Ukrajiny. Zadržení prohlásili, že jsou manželi a utíkají z Ruska před pronásledováním.

62; Stíhačky F-35 budou vybaveny novými raketami – zabijáky systémů protiraketové obrany.

63; SSJ-100 letecké společnosti aeroflot, který odletěl do Samary, se vrátil do Moskvy.

64; Parlament Dněpropetrovska požaduje od Nejvyšší rady, aby předala moc Zelenskému a neodkládali inauguraci.

65; Tankery explodující ve Spojených arabských emirátech patřily Saúdské Arábii.

66; Občané Ukrajiny navštěvují Krym častěji než jiní zahraniční turisté.

67; Švédská prokuratura se chystá obnovit vyšetřování v případu Juliana Assange.

68; V Indii zahynulo v důsledku cyklónu 64 osob.

69; V Litvě se bude 26. května konat druhé kolo prezidentských voleb. Utkají se nezávislý kandidát Gitanas Nausėda a exministryně financí Ingrida Šimonytė.

70; Pašiňjan k pětadvacátému výročí zastavení palby v zóně karabašského konfliktu: Národy Arménie, Arcachu (Náhorního Karabachu) a Ázerbajdžánu si zaslouží mír a pokrok.

71; Turecké ministerstvo zahraničí: Berlín se snaží očernit image Ankary.

72; Běloruský operátor ropovodu Družba je připraven zvýšit objemy čerpání ropy z Ruska směrem na Ukrajinu.

73; Indie vyřazuje sovětské torpédoborce z výzbroje. Indická flotila vyřadila svůj třetí torpédoborec třídy Rajput D53 Ranjit.

74; Grojsman informoval, jaká bude jeho nově založená strana. Ve svém týmu chce vidět lidi, kteří disponují moderním myšlením, zkušenostmi a konkrétními představami o tom, jak ideje uvádět do života.

75; MMF vyčlení pro Pákistán 6 miliard dolarů na zlepšení ekonomiky.

76; Expert Ukrajině chybí politické umění. Prohlášení bývalého velitele OOS (ATO) Sergeje Najeva komentoval expert Vladimir Buter.

77; Valentina Matvienko: Porošenko zakončil svou kariéru neslavně. Myslí si, že soud zhodnotí jeho zločiny a to, co udělal se svou zemí a svým národem.

78; Generální prokuratura Ukrajiny zahájila vyšetřování proti Porošenkovi ohledně možného tlaku prezidenta na soudce v případu PrivatBanky.

79; U velvyslanectví Ukrajiny v Moskvě proběhne akce solidarity s šéfredaktorem RIA Novosti Ukrajina Kirillem Vyšinským.

80; Aksjonov: Politika Kyjeva vůči Krymu se za prezidentství Zelenského nezmění.

81; Ruské ministerstvo práce vyjmenoval podmínky pro přiznání ruského důchodu obyvatelům Donbasu.

82; V Arménii byl jmenován gubernátorem politik Edmon Marukjan, který před několika lety veřejně rozdupal ruskou vlajku.

83; Dcera účetního Rosněfti byla odsouzena na 16 let za zorganizování vraždy své rodiny. Předtím byl za vykonání vraždy doživotně odsouzen její nastávající.

84; Běží už pátý rok… V Oděse už několik let nemohou obviněnému sehnat překladatele z ázerbajdžánštiny.

85; EU iniciuje sankce proti Rumunsku, píší média. Evropská komise vyslovila vůči vládě Rumunska poslední varování před oslabením rumunského zákonodárství pro boj proti korupci.

86; Ve Vietnamu kvůli prasečímu moru pobili 1,2 milionu prasat.

87; Polsko chce od Německa dostat bilion dolarů. Informuje o tom list Sieci s odvoláním na předsedu výboru Sejmu pro reparace.

88; Do budovy vlády Saratovské oblasti hodili Molotovův koktejl a zapálil tím dveře.

89; Evropa očekává od Zelenského splacení obrovských dluhů. Ty přesahují 30% ročního rozpočtu země.

90; Čína informovala o odvetných opatřeních na americká cla. Čínské ministerstvo financí oznámilo úmysl zvýšit dovozní cla na řadu amerických výrobků v celkové hodnotě 60 miliard dolarů. Trump vyzval Čínu, aby se nemstila USA za zvýšení obchodních cel.

91; Poslanec z Dánska Joachim Olsen spustil předvolební kampaň na pornostránkách Pornhub.

92; Němci masově utíkají z Německa. Navždy. Kvůli přílivu běženců z Asie a Afriky téměř milion původních občanů země zvolil útěk ze země.

93; Experti: Islámský stát je nástroj USA pro vyprovokování konfliktů na Balkáně, protože je to region strategicky důležitý pro Rusko.

94; Žirinivoskij Kyjev je pro USA důležitý jen jako faktor destabilizace Ruska.

95; V NATO jsou ochotni „pomoci“ Libyi při vytvoření struktur bezpečnosti.

96; Zpráva Vysokého představitele OSN pro Bosnu a Hercegovinu je lež, říká předseda Prezídia Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik.

97; Herec Miloš Biković vyzval své příznivce, aby podpořili celistvost Srbska.

98; Už se vzpamatovává. Zpovědník Varvary Karaulovové odsouzené za to, že se chtěla dát k Islámskému státu, oznámil, že se definitivně vrátila k pravoslaví.

99; Evropská unie už si nebude všímat stížností Pavla Klimkina na Rusko. Srovnala to s neodbytnou reklamou, prohlásil poslanec za Krym Ruslan Balbek.

100; Přenos z Přehlídky Vítězství sledovalo 12,6 milionu obyvatel Ruska.

101; Klimkin sdělil novinářům, že projednal s evropskými ministry zahraničí nutnost konsolidované reakce na vydávání pasů, které představují hrozbu pro celou EU.

102; Poslanci Státní dumy navrhují slavit i den vítězství nad Japonskem. Iniciativa je prý důležitá pro podporu teritoriální celistvosti Ruska na Dálném Východě.

103; Savčenková: Porodit dítě na Ukrajině je totéž jako prodat ho do otroctví.

104; Kravčuk vyprávěl, jak sovětští vojáci zachránili jeho rodinu před zastřelením ze strany banderovců.

105; Politolog: Zelenskij je kompromis mezi oligarchy a Porošenkem. Porošenko podle jeho názoru dostal záruky bezpečnosti od ukrajinských oligarchů Igora Kolomojského a Viktora Pinčuka.

106; Prezident Porošenko vyznamenal předsedu Evropské rady Donalda Tuska řádem Jaroslava Moudrého.

107; Zboží z Republiky Srbské se v Rusku bude prodávat v síti O´KEJ.

108; Rižská duma bez rozmyslu utratila více než 20 milionů euro, vyplývá z auditu.

109; Na Zemi bylo zaregistrováno rekordní množství CO2.

110; Timošenková chce pomoci Zelenskému dostat Porošenka a jeho okolí do vězení.

111; Letecká společnost MAU vyjádřila naději, že budou obnoveny lety do Ruska.

112; Na železniční stanici Rubežnoje byl nalezen balík s granáty. Nelegální obchod se zbraněmi v důsledku konfliktu v Donbasu výrazně vzrostl.

113; Elon Musk ukázal prvních 60 družic globálního internetu.

114; Čína uvalila cla na americký zkapalněný plyn.

115; Asistent prezidenta Ruské federace: Washington nežádal o schůzku s Putinem.

116; V Charkově vyřízli náhodnému chodci nápis RUSSIA z bundy, kterou měl na sobě.

117; Národní banka Ukrajiny prohrála odvolání v případu žaloby Kolomojského. Centrální banka bude muset podat kasační žalobu.

118; Putin: Strategické jaderné síly Ruské federace jsou z 82% vybaveny moderní technikou.

119; Americká armáda zahájila nákup munice ráže 50 BMG s polymerovou nábojnicí.

120; Ruský prezident definoval klíčový úkol pro ruské letectvo a kosmické síly: reagovat na změny vojensko-politické situace včetně odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

121; Trump prohlásil, že se sejde s Vladimirem Putinem na summitu G20, který proběhne 28.-29. června v Ósace.

122; Putin požádal o zprávu o výsledcích testů komplexu S-350 Viťaz.

123; Slavný moderátor Solovjov vyhnal ze studia ukrajinského experta za schvalování nacismu a Bandery.

124; V Rusku vyvíjejí bioelektronický nos. Měl by umět diagnostikovat nemoci, určovat čerstvost ovoce a identifikovat nebezpečné látky.

125; Savčenková: Porošenko dal armádě oblečení, ale vzal jim tanky, lodě a letectvo.

126; Putin vyzval k urychlení prací na vytvoření obrany proti hypersonickým zbraním.

127; Trump předpověděl Íránu problémy a utrpení, pokud podnikne nepromyšlené kroky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.5.2019

  1. proud napsal:

    „4; Uzavřou Zelenskij a Timošenková politické spojenectví? Spolupracovník nově zvoleného prezidenta naznačil, že Zelenského tým vidí v budoucím rozložení politických sil stranu Baťkivščina“ jako spojence.“……..nikdy nejsou zadni spojenci,neexistujou,existujou jen spolecny zajmy! V dnesni dobe navic nikoliv spolecny zajmy lidi,ale jen jejich „prejzastupcu“.Porad je to ale o tom,co lidi trpej a dovolej,nechteji a neumej si vladnout sami,tak jim povladnou jini a budou z nich delat voly a kanonenfutter do zblbnuti………..

    • proud napsal:

      Takze nevahejte a mrdejte,vyrabejte jim otroky spis,nez byste se zamysleli a sebe a svy deti konecne osvobodili!OTROCIT,spat, zrat,srat,chcat,mrdat,OTROCIT…………..atd,porad dokolecka dokola,hlavne nemyslet a uz vubec ne konat,to boli………..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!