Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.5.2019

kosmos_ssha21; Trump: Obnovujeme naši velikost – vracíme se na Měsíc a potom poletíme na Mars. Rozpočet NASA činí 21,5 miliardy dolarů.

2; Vypadni odtud, banderovský bastarde! Solovjov vyhnal ze studia oděského spisovatele za podporu nacismu. Během vysílání došlo ke sporu o osobě Josifa Stalina.

3; Ruské tajné služby se zaměřily na americké sekty. Ruské tajné služby se začaly aktivně věnovat vykořenění amerických projektů z ruského prostoru.

4; Vojensko-politický činitel a velitel brigády Vostok Alexandr Chodakovskij informoval o podstatě ukrajinského vyšívankového patriotismu. Jsou to největší nepřátelé Ukrajiny. Oni jsou připraveni zabíjet, pokud nebudou jejich požadavky splněny.

5; Rozkol je možný. CO znamenají nová prohlášení Filareta o odchodu z rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny? Michail Denisenko (Filaret) začal o rozkolu uvnitř PCU hovořit už oficiálně.

6; V Doněcké republice byla pochytána banda úředníků Ministerstva příjmů. Zločincům hrozí odnětí svobody až na dvanáct let plus citelná pokuta.

7; Co tak najednou? Porošenkův blok v ukrajinské Nejvyšší radě hystericky požaduje ochranu národů v Rusku.

8; Ukrajinci si vlastně znova zvolili Porošenka. Timošenková přesně věděla, co se děje a že už nemá žádné šance. Byl zveřejněn velmi zajímavý materiál o povolební situaci na Ukrajině z pohledu protřelé političky a podnikatelky Julie Timošenko.

9; Byla by to krvavá řežba. Ukrajinský generál informoval o tom, co by čekalo Ukrajinu v případě útoku na Donbas. Podle názoru generála Romaněnka je třeba pro vítězství v Donbasu využít jak vojenský, tak i politicko-diplomatický přístup.

10; USA se chystají použít jaderné zbraně v Evropě, říká ruské ministerstvo zahraničí. Země závislé na Washingtonu se tváří, že se nic neděje nebo se bojí třeba se jen zamyslet nad tím, co se děje.

11; Nedorozumění bude vyřešeno, slibuje Zelenského štáb v souvislosti se zrušením Giulianiho návštěvy.

12; Válka je nutná! Na Ukrajině zuřivá nacistka a rusofobka Irina Farion vyzvala k tomu, aby byly Rusko a Donbas “vyléčeny“ pomocí krveprolití.

13; Proč se Kolomojskij nevrací na Ukrajinu? Pokud se Kolomojskému podaří vrátit na Ukrajinu, vrátí se do velké hry s právy hráče a bude potřeba se na to připravit.

14; V USA připravili nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Senát USA může schválit nové sankce proti budovanému plynovodu.

15; Ceny plynu pro Ukrajince vzrostou navzdory rozhodnutí vlády. Ukrajinský Naftogaz zvyšuje ceny plynu pro obyvatelstvo navzdory rozhodnutí vlády o jejích snížení.

16; Budeme pomáhat. Ruský politik přijel do Luganské republiky. Radij Chabirov, nejvyšší představitel Republiky Baškortostán, navštívil počátkem května Luganskou lidovou republiku.

17; Zelenskij je připraven stát se nejvyšším velitelem ozbrojených sil. Oznámil to šéf jeho štábu Dmitrij Razumkov.

18; V Nejvyšší radě předpověděli následky totálního odříznutí od Ruska pro Ukrajinu. V případě definitivního zpřetrhání vztahů s Ruskem zůstane Kyjev bez „pomoci z Východu“.

19; Dvě letadla se srazila nad Aljaškou. Jsou hlášeny oběti na životech. Na palubě jednoho z letadel se nacházeli turisté z luxusního výletního parníku Royal Princess.

20; Madurovi stoupenci obsadili budovu venezuelského velvyslanectví v USA. Američtí policisté zablokovali vchod do budovy velvyslanectví a aktivisté zůstali uvnitř.

21; V Zelenského týmu vysvětlili, proč trvají na inauguraci 19. května. Jde o pohodlí hostů, protože 19. květen je víkendový den (neděle).

22; Čína spustila na vodu dva nejnovější torpédoborce. Čínská vojenská námořní flotila disponuje dvaceti velkými plavidly projektu 052D, z nichž jedenáct již bylo zařazeno do výzbroje.

23; Lékař prozradil, proč ruští školáci umírají při hodinách tělocviku na srdeční selhání. Umírá 14 školáků z milionu. Světový průměr je 11 případů zástavy srdce z milionu. Rozdíl je v tom, že téměř polovinu pacientů se zástavou srdce se na Západě daří zachránit.

24; Nejvyšší rada odložila projednání data o inauguraci Zelenského. Zelenskij nemůže vykonávat své prezidentské pravomoci, dokud neproběhne inaugurace. Jak dlouho taková situace může trvat?

25; Melitopol je pod vodou. Za dva dny spadlo na Záporoží dešťových srážek jako jindy za měsíc. Už jednou - koncem zimy - se Melitopol proměnil v ukrajinské Benátky.

26; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti potrestalo ukrajinského špióna. Obyvatel Kirovska shromažďoval a předával ukrajinské armádě důvěrné informace pro páchání diverzní činnosti na území Luganské republiky. Dostal osm let za vlastizradu.

27; Filaretovo fiasko. Ukrajinští biskupové ignorovali pozvání rozkolníka Filareta. Bývalý hlavní ukrajinský rozkolník se nehodlá vzdát moci a pokouší se rozštěpit novou rozkolnickou strukturu „Pravoslavné církve Ukrajiny“.

28; Video s Pušilinem zpívajícím o Rusku vidělo za jediný den kolem milionu lidí. V drtivé většině se vyjadřovali velmi pozitivně.

29; Parubij podepsal hanebný zákon o státním jazyce. Nyní bude dokument předán k podpisu odcházejícímu prezidentovi Porošenkovi.

30; Pompeo přiletěl do Soči za Putinem a Lavrovem. Státní tajemník USA Mike Pompeo dorazil do Ruska na první oficiální návštěvu v této funkci.

31; Boeing 737 nouzově přistál na letišti Vnukovo kvůli problémům s podvozkem.

32; Ukrajinské obrněné čluny zahájily v Černém moři „bojové akce“ proti „azovským hlaváčům“. Ukrajinská vojenská technika byla zneužita pro obchodní účely lovu a prodeje mořských ryb v okolí Belosarajské kosy.

33; Strašlivá zvěrstva ozbrojenců. Zrůdy vraždí děti syrských křesťanů. Městečko Skalbija, kde převážně žijí křesťané, se v posledních dnech opakovaně stalo terčem útoků ozbrojenců z tzv. Idlíbské zóny deeskalace.

34; Junker poplácal Porošenka po zátylku. Předseda Evropské komise je známý svými frivolními gesty a „bezprostředním“ počínáním.

35; Neonacisté z Nacionálního korpusu zabarvili blahopřání ke Dní Vítězství v Kramatorsku. Ukronacisté se pokoušejí vymazat národní paměť, ale obyvatelé Kyjevem okupovaných teritorií opakovaně dokazují, že jsou Rusové.

36; V Doněcké republice byl zadržen poslanec Národní rady. Za korupci mu hrozí trest až na dvanáct let.

37; Ukrajinští školáci se mají učit ukrajinštinu na základě textů o bytostech (podlidech) „Malorusech“. Ideologický text pro „školy s ruským jazykem výuky“ byl sestaven podle tezí ukrajinského nacionalistického spisovatele Ivana Belebechy.

38; Bastrykin navrhl donutit podnikatelskou sféru podílet se na ruských národních projektech prostřednictvím zákonů.

39; Porošenko shromažďuje své vojsko na Západní Ukrajině. V této souvislosti už začíná být jasná i demonstrativní aktivita Igora Kolomojského. Porošenko konsoliduje nacisty v západních oblastech Ukrajiny pod patronátem SBU. Vytvořit takovou strukturu bez podpory USA mu nebude umožněno. Američané ale už Porošenka nemohou ignorovat.

40; Na Ukrajině byl zadržen bývalý velitel Nacionální gardy. 7. května propustil Porošenko Jurije Allerova z funkce velitele ukrajinské nacionální gardy.

41; VE Lvově vybudovali „nové“ obrněné vozidlo na podvozku starého sovětského tanku. Na internetu je už vozítko terčem posměchu.

42; Francie okřikla Klimkina s jeho „ultimátem“ ohledně Minských dohod. Klimkin nedávno prohlásil, že Kyjev odmítne dodržovat Minské dohody, pokud budou zrušeny protiruské sankce v Radě Evropy. Zástupce francouzského ministerstva zahraničí prohlásil, že „závazky stran Minských dohod je třeba plnit. Nesmějí být spojovány se situací v Radě Evropy.

43; Dejte si pozor na podvodníky, kteří vám budou slibovat zjednodušení a urychlení procesu získání ruského pasu, varuje luganské ministerstvo vnitra. Procedura se nachází výlučně v kompetenci ministerstva.

44; Putinovi předvedli stíhačku MiG-31 s raketou Kinžal. Prezidentovi také ukázali polyfunkční stíhačku páté generace Su-57 a nejnovější stíhačku MiG-35.

45; Zelenskij označil Parubije a poslance za „drobné podvodníčky“. Vyzval ale, aby si lidé zapamatovali poslance Nejvyšší rady, kteří nesplnili své sliby a neschválili datum jeho inaugurace.

46; Norský ministr si naběhl, když urazil Rusko. Norský novinář si myslí, že ministr spravedlnosti Norského království Jøran Kallmyr udělal pitomost, když během oslav Dne Vítězství připomněl založení NATO a mluvil o osvobození od socialismu. Článek publikoval švédský Dagbladet.

47; Objevily se záběry z shození největší „chytré bomby“ Su-34. Laserem naváděná bomba je schopna prorazit až 20 metrů podloží nebo tři metry železobetonu.

48; Státní department vybízí Rusko, aby podalo ruku novému ukrajinskému vedení. Pompeo vyjádřil naději, že Rusko převezme iniciativu při řešení slepé uličky v rámci řešení situace na Ukrajině.

49; Generální štáb ukrajinské armády zveřejnil počet vojáků, kteří se beze stopy ztratili v Donbasu. Od září 2014 vyhledávací skupiny vyvezly z oblasti bojů 1.736 těl as fragmentů těl zabitých vojáků.

50; Byl odvolán šéf Ústavního soudu Ukrajiny. Zelenského inaugurace je ohrožena.

51; Zástupci Majdanupřišli za Filaretem a požadovali jednotu rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“. Prohlásili, že jednota PCU představuje základ národní jednoty Ukrajiny.

52; V Radě federace komentovali Klimkinovu hrozbu, že odstoupí od Minských dohod. Klimkin dělá jednu hrubou chybu za druhou. Spojovat plnění Minských dohod s otázkou členství Ruska v Radě Evropy je totální hloupost a primitivní vydírání.

53; Porošenko uskutečnil protiústavní státní převrat, říká odvolaný šéf Ústavního soudu.

54; Izrael zapsal Ukrajinu na seznam nebezpečných zemí. Prozatím jen kvůli významnému výskytu nákazy spalničkami.

55; V Soči proběhlo setkání Putina a Pompea. Rozhovory se konaly v rezidenci Bočarov Ručej.

56; Příjmy top managementu státních korporací jsou vyšší než rozpočty dvou ruských regionů. Za uplynulý rok vydělali top manažeři Gazpromu, Rosněfti a Sberbanky 11,893 miliardy rublů (přes 4 miliardy českých korun).

57; Majdan uprostřed Ruska? Banderovští „skákači“ se přesunuli do Jekatěrinburgu. Skupina poskakujících idiotů úspěšně přebírá ukrajinskou zkušenost.

58; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval ukrajinského „Pitbula“, který se mstil za smrt „Vědmy“. V Donbasu byl zlikvidován granátometčík 46. samostatného útočného batalionu ukrajinské armády „Donbass-Ukrajina“.

59; Vyšetřovatel zahájil trestní řízení ve věci genocidy civilního obyvatelstva v okolí Novgorodu. Trestní případ genocidy souvisí s objevením masového hrobu civilních obyvatel u vesnice Žesťanaja Gorka v roce 1942. Genocidu měli spáchat lotyšští karatelé.

60; Zelenskij se setkal s Lucenkem za účelem předání úřadu. Setkání se uskutečnilo na pozvání nově zvoleného prezidenta.

61; V Kremlu informovali o rozhovoru Putina a Pompea. Trval hodinu a půl – stejně jako předcházející telefonický rozhovor.

62; Na akciovém trhu v USA došlo k výraznému propadu.

63; Bloomberg: USA požádaly Turecko, aby odložilo nákup S-400. Ankara návrh studuje.

64; Svědkyně v případu Kokorina a Mamajeva se nachází ve vážném stavu. Jedna z klíčových svědkyň v případu fotbalistů Alexandra Kokorina a Pavla Mamajeva Jekatěrina Bobkova s nachází v nemocnici v Hradci Králové. Mladá žena je v kritickém stavu. Podle médií vypadla během své dovolené v Praze z okna.

65; Na ruském ministerstvu zahraničí počítají s tím, že Zelenskij jasně formuluje priority ohledně Donbasu. Moskva očekává, že nový prezident bude odpověděn plnit své závazky a nezačne se vyhýbat přímému dialogu s obyvateli Donbasu.

66; Bývalý zástupce Alexandra Turčinova prozradil „skutečné důvody“ vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Prý jde o plíživou anexi.

67; Ukrajinský soud odsoudil vojáka Luganské republiky k 3,5 letům vězení za účast v bojích na straně Luganské republiky.

68; Pentagon je připraven vyslat na Blízký Východ 120 tisíc vojáků. V Pentagonu vypracovali a představili nový válečný plán, podle kterého USA mají přesunout na Blízký Východ až 120 tisíc vojáků v případě eskalace ze strany Íránu. Prezident Trump tuto informaci popřel.

69; V Novokuzněcku byl odvolán kněz po incidentu s paralyzérem. Ženy obvinily kněze z použití paralyzéru během sporu. Nyní byl duchovní na rok zbaven možnosti pořádat bohoslužby.

70; Ukrajinský poslanec Rabinovič prohlásil, že Zelenskij by měl postupně obnovovat vztahy s Ruskem a zeměmi Společenství Nezávislých států. Nemusí přitom rušit vztahy s Evropou a USA.

71; Jižní Korea je připraveny poskytnout potravinovou pomoc KLDR. Předtím v OSN zveřejnili zprávu, podle které v důsledku nepřízně počasí byla v KLDR nejhorší neúroda za posledních 10 let.

72; Americké ministerstvo spravedlnosti zkoumá žádost Ruska o návrat pilota Jarošenka. Oznámil to ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

73; Ukrajina se posunula v žebříčku podle vstřícnosti k nositelům pohlavních úchylek. Ukrajina zaujala 35. místo ze 49. Žebříček gayů a lesbiček sestavila lidskoprávní skupina ILGA-Europe.

74; Zemřel Porošenkův poradce Jurij Boguckij. Upadl do kómatu po složité operaci, kterou absolvoval na jaře, a už se neprobral.

75; V Nejvyšší radě Ukrajiny se nenašlo dost hlasů pro zrušení nacistického zákona o jazyce. Nejvyšší rada na svém zasedání 14. května nepodpořila ani jeden ze čtyř návrhů na zrušení výsledků hlasování o zákonu o ukrajinském jazyce.

76; Porošenko vyznamenal ředitele Dněpropetrovského podniku Seregeje Taraněnka podezřelého z rozkradení 93 milionů Řádem Knížete Jaroslava Moudrého.

77; Ukrajinská policie už zlikvidovala při haváriích polovinu automobilového parku. Poškozeno byl ocelkem 1,3 tisíc služebních aut.

78; Porošenko vzkázal Zelenskému z Bruselu, že má pokračovat v jeho stopách.

79; Státní duma schválila v prvním čtení návrh zákona o zpřísnění trestů za nehody v opilosti. Zákon podporuje jak veřejnost, tak i všechny parlamentní frakce.

80; Na liturgii k Filaretovi nikdo nepřišel. Do Vladimirského chrámu v Kyjevě na liturgické oslavy na počest svatého Makarije přijeli na Filaretovo pozvání jen dva z více než 60 pozvaných kněží.

81; V Kyjevě se u Ústavního soudu rozpoutala hromadná bitka nacistů, „agentů Kremlu“ a Porošenkových podporovatelů. Ústavní soud odložil projednání zákona o „očistě moci“.

82; Letecký dopravce Azimut se nebude vzdávat SSJ-100 a bude je nadále využívat.

83; Húthiové pomocí dronů odpálili ropovod v Saúdské Arábii. Oznámil to televizní kanál Al-Masíra patřící jemenskému hnutí „Ansar Allah“ s odvoláním na armádní zdroj.

84; V Gazpromu zveřejnili datum zahájení dodávek prostřednictvím „Tureckého proudu“ Kapacita „Tureckého proudu“ bude činit 31,5 miliardy kubických metrů za rok.

85; V Jekatěrinburgu byl obnoven plot pobořený odpůrci výstavby chrámu v místním parku. Poté se začal přivážet stavební materiál.

86; V Charkově se vrátili k původnímu názvu Prospektu Žukova.

87; Zelenskij si zvolil za šéfa SBU člověka ze strany Baťkivščina Julie Timošenkové – Vladislava Buchareva.

88; Atlantic Council: Ukrajina riskuje, že se změní v gigantickou Moldávii. Vladimir Putin nabízí ruské pasy všem Ukrajincům počínaje teritorii „okupovanými ruskou armádou“. Ukrajina slepě míří do nastražené demografické pasti.

89; Děripaska uzavřel mírovou smlouvu se Zjuganovem. Šéf Komunistické strany Ruské federace označil Děripaskovo podnikání za zločinné. Podnikatel požadoval milion za utrpěnou morální škodu. Strany se nakonec dohodly.

90; Poklonskaja prohlásila, ž emír v Donbasu je možný pouze za předpokladu, že Kyjev stáhne vojska z regionu.

91; Známý novinář Savik Šuster označil Porošenka za pomstychtivého tlustého dobytka.

92; Fyzikové varovali před možném narušení činnosti družic kvůli magnetické bouři.

93; Ukrajinský generální prokurátor sám sebe nabídl Trumpovi jako „informační kanál“. Kyjev poskytne Spojeným státům kompromitující materiál na Joe Bidena, prohlásil ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko. Lucenko dále přiznal, že v roce 2016 bylo z ukrajinského území zasahováno do amerických voleb, ale páchali je pouze američtí občané.

94; Zelenskij označil Nejvyšší radu v čele s jejím předsedou za bandu lhářů a podvodníků.

95; Cena akcií Gazpromu překonala historický rekord. Za jeden cenný papír 16,61 rublu, což je dvakrát více než v roce 2017.

96; V Gruzii zaútočili na Saakašviliho manželku Sandru Rulovs, která kandiduje na starostku.

97; Polský ministr sportu se stal jediným kandidátem na post prezidenta protidrogové agentury WADA.

98; Filaret se prohlásil za bojovníka za nezávislost na Konstantinopolu.

99; V Rusku vyjmenovali nejčastěji kradené značky aut: Hyundai, Toyota a Kia.

100; Slovenský prezident Kiska dostal pokutu ve výši 39 tisíc dolarů za utajování informace o financování své volební kampaně.

101; Bolívarská garda obklíčila budovu parlamentu Venezuely a zablokovala k ní přístupové cesty.

102; Veřejná sněmovna Ruské federace vyjmenovala země s nejhorší životní úrovní veteránů. Nejhůře dopadli veteráni Velké vlastenecké války v Pobaltí.

103; Souboj rozkolníků: Filaret („Ukrajinský patriarchát“) vyzval Jepifanije („Pravoslavní církev Ukrajiny“), aby s ním konzultoval svou činnost. Neměl by prý dělat nic bez jeho vědomí.

104; Okolí Kyjeva terorizuje šampión v sumó, který utekl z blázince.

105; Rus byl zatčen v USA za pokus o koupi manuálu na F-16 na eBay.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.5.2019

 1. .lak napsal:

  Správa a zpráva pro formanty & roboty
  :lol:
  Moc nad molochem těch bez možností zastavení i třeba atrakce cestovky €araboafriky kalergi křovím komixsku mají patrně velkomožní.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

 2. Paw napsal:

  Ovna si chteji dodat sebevedomi,ze budou planovat a ze polezou na mesic , protoze nic jinyho lidskyho a normalniho nedokazou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!