Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.5.2019

dtp_581; Při dopravní nehodě u ukrajinského města Rovno bylo zraněno pět |Američanů. Kromě pokuty ve výši 10 tisíc hřiven hrozí viníkovi nehody tři roky odnětí svobody.

2; Novinář Medveděv komentuje situaci v Jekatěrinburgu, kde se rozhořel protest kvůli stavbě chrámu. Policie dlouho nechávala protestu volný průběh, ale, nakonec musela přistoupit k zatýkání. Na internetu se objevují videa, jak protestující nehezky provokují policisty. Později demonstranti začali na policisty házet i kameny.

3; V Kremlu informovali o dodávkách S-400 do Turecka. Realizace dohod o dodávkách S-400 probíhá na plné obrátky.

4; Jako by Ukrajina vůbec neexistovala. Pompeo zcela zapomněl na Ukrajinu při setkání s Putinem. Toto téma se na jejich schůzce vůbec neprobíralo.

5; Zradit včas znamená nezradit vůbec. Jak se Lucenko snaží naklonit si Trumpa. Lucenko oficiálně přiznal fakt vměšování občanů Ukrajiny do amerických voleb.

6; Doněčtí se vracejí? Šéfkou Ústavního soudu Ukrajiny se stala bývalá výtvarnice „Doněckselstroje“. Kdo je vlastně Natalja Špatala, kterou dnes za rušných okolností zvolili šéfkou Ústavního soudu?

7; Černomořská flotila: Eskadra odplaty a připojení Krymu k Rusku. Jak to vlastně bylo? Idea vytvoření velké flotily na Černém moři vznikla hned po skončení Rusko.turecké války v letech 1768-1774.

8; Píchali si nože do břicha a zabíjeli lidi plynem: Hrozná hybridní zbraň USA za účelem rozkladu společnosti. USA, stejně jako celá západní civilizace, má jednu schopnost – měnit běžné neškodné věci ve zbraně.

9; Nová „blesková vítězná válka“ ukrajinské armády v Donbasu? Za těch dnes už více než pět let zazněla už spousta plánů na dobytí Donbasu.

10; Filaret vede válku proti Istanbulu. Jako rozkolník se pokusí převzít moc v „Pravoslavné církvi Ukrajiny“. Pokus šéfa rozkolnické Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ opřít se o podporu arcibiskupů „Pravoslavné církve Ukrajiny“, aby mohl svolat Pomístní shromáždění, zatím nebyl úspěšný.

11; Ukrajinský poslanec označil Porošenka za „mrtvou husu“. Bývalý ministr pro mimořádné situace Nestor Šufrič prohlásil, že Petr Porošenko se změnil v mrtvou husu, když se pokoušel udržet u moci.

12; Díky, Rusko! Arabské děti uspořádaly dojemné setkání s ruskými vojáky. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

13; V USA informovali o problémech šéfa Státního departmentu na setkání s Putinem. „Průlom zatím není na obzoru, ale věcná atmosféra se z americké strany projevila“.

14; Nové ukrajinské výsadkové čluny nedokážou stát rovně. Měl by stát rovně, ale je nějaký nevyvážený nebo co, stěžuje si ukrajinský expert.

15; V Norsku našli dva mrtvé ruské rybáře. Na policii potvrdili nález dvou mužů starších padesáti let. V případu bude provedeno vyšetřování.

16; Krymský most – výsledky prvního roku. V tuto chvíli je devatenáctikilometrový most nejdelší v Rusku. Za rok po něm projelo pět milionů automobilů.

17; Jsem spokojen, říká Putin o svém setkání s Pompeem. Prezident Ruska komentoval své setkání se šéfem Státního departmentu USA Mikem Pompeem.

18; Generální ředitel Vědeckovýzkumného ústavu pro výzkum přístrojů uprchl z Ruska, píší média. Generální ředitel ústavu, který patří pod Roskosmos, pod záminkou služební cesty odcestoval do jedné z evropských zemí a už se nevrátil.

19; Piloti shořelého SSJ-100 se dopustili kritických chyb, tvrdí stále některé zdroje. Zásah bleskem vytvořil sice problematickou, ale nikoli nebezpečnou situaci. Kritickou z ní mohli udělat jen piloti.

20; Trumpova kolona měla dopravní nehodu. Jeden ze zraněných se nachází v nemocnici s vážnými poraněními ruky a ztrátou zubů.

21; Sedmnáctiletá dívka přežila pád do Dněpru z výšky čtyřiceti metrů. Záchranáři mají podezření, že si oběť mohla dělat selfie fotografii na mostě. Její záchranu označují za zázrak.

22; Donbas: Ukrajinská armáda utrpěla nové ztráty. Tiskové centrum štábu OOS (dříve ATO) informuje o nevratných ztrátách ukrajinské armády v Donbasu.

23; Agroholding Miratorg se stal v roce 2018 největším vlastníkem půdy v Rusku.

24; Odplata: Byly zveřejněny snímky zlikvidovaného karatele, který vraždil obyvatele Oděsy 2. května 2014. Jde o likvidaci diverzanta z 35. brigády námořní pěchoty ukrajinské armády.

25; Rusko zjednodušuje přeprodej zbraní a obchází tak sankce USA. Ve vysvětlivkách k dokumentu se přímo mluví o tom, že jeho vznik byl podmíněn protiruskými sankcemi.

26; Ruská centrální banka může do dubna 2020 odebrat licence 46 bankám.

27; Parubij informoval, kdy Nejvyšší rada určí datum inaugurace nově zvoleného prezidenta. O termínu se bude jednat 16. května. Komedie na Ukrajině pokračuje.

28; Demonstranti protestující proti výstavbě chrámu v Jekatěrinburgu zneužívají toho, že policie nekoná, a nevybíravým způsobem provokují její příslušníky. Je možné, že tito lidé jsou v běžném životě relativně normální, ale poté, co se zde shromáždili, změnili se v šílence.

29; Ukrajina požaduje od Ruska kompenzace za „znečištěnou ropu“ v ropovodu Družba. Ukrtransnafta chce od Transněfti peníze na dodatečné práce na vytlačení nevyhovující ropy z potrubí.

30; Ukrajina zavádí proti Rusku nové sankce. Jsou to „zrcadlová opatření“ a jedná se o absolutně důstojnou odpověď státu-agresorovi, prohlásil končící ukrajinský premiér Vladimir Grojsman.

31; Kolem staveniště chrámu v Jekatěrinburgu začínají budovat pevný plot. Informují o tom místní obyvatelé.

32; Byly zveřejněny děsivé záběry z následků nových zvěrstev teroristů v Aleppu.

33; Proč zemřel kontroverzní novinář Dorenko: Zdroj zveřejnil výsledky expertizy. Dcery zemřelého měly podezření, že jejich otce mohli otrávit. Kvůli jejich podezření byl odložen jeho pohřeb. Expertiza jejich podezření nepotvrdila.

34; Fronta v Donbasu. Příslušníci námořní pěchoty utíkají. V 93. brigádě odmítají plnit rozkazy velení. Velení okupačních sil ztrácí kontrolu nad svými ozbrojenci.

35; Hrozí Ukrajině zrušení „tomosu“ (odebrání autokefalie)? Rozkolník Filaret opakovaně dokázal, že je schopen lecčehos, aby si udržel hlavu na krku a na té hlavě čepici značící hodnost patriarchy.

36; V Kremlu učinili prohlášení o „majdanu“ v Jekatěrinburgu. Podle slov tiskového mluvčího prezidenta Ruska už je nutný určitý zásah policistů.

37; Totální ukrajinizace prostě bude! Porošenko podepsal skandální zákon o státním jazyce.

38; Lékaři propustili nebezpečného psychopatického vraha na svobodu. Aby znovu chytili sportovce, který z rozhodnutí soudu musí být umístěn v psychiatrickém zařízení uzavřeného typu, byl povolán OMON.

39; Karatelé v Donbasu vytvořili síť na prodej zbraní a munice civilnímu obyvatelstvu. Do štábu brigády přišli pracovníci vojenské prokuratury. Byl zadržen zástupce pro zbraně a munici jednoho z batalionů.

40; Ruské silové struktury mají být vyzbrojeny oslepujícím dronem-paralyzérem. Dron o hmotnosti více než jednoho kilogramu je schopen distanční paralyzér.

41; Proč se liberální publicisté pokoušejí rehabilitovat nacismus. Tohle už je přímá cesta k ideologické přípravě na novou válku proti Rusku. Jakási Jelena Žukova zveřejnila v listu Neue Zürcher Zeitung článek, který staví na hlavu historii Druhé světové války. Bohužel nejde o historickou neznalost nebo pouhou hloupost a nevzdělanost autorky. Z textu je patrný záměr přeformátovat vědomí občanů západních států.

42; Putin: Jsme připraveni dotáhnout do konce realizaci „Severního proudu – 2“.Podle slov ruského prezidenta je snazší spolupráce s tureckou stranou.

43; Žádný patriarcha v Kyjevě není, protože tam nikdy nebyl. Z Bartolomějova okolí v Istanbulu zazněla drsná reakce na Filaretovo prohlášení o obnově Kyjevského patriarchátu. Konstantinopolský patriarchát jednoznačně podporuje rozkolnickou „Pravoslavnou církev Ukrajiny“ v čele s Jepifanijem.

44; Nejvyšší soud Ukrajiny schválil usnesení ve prospěch Kolmojského. Soud zamítl žalobu Antimonopolního výboru.

45; Ukrajinská armáda zaútočila na okraje Doněcka. Byly poškozeny obytné domy. Ukrajinská vojska zahájila palbu na předměstí Doněcka – obec Alexandrovka a na obec Signalnoje.

46; Konce nelze ani dohlédnout. Bastrykin informoval od miliardových krádežích v Roskosmosu. Šéf Vyšetřovacího výboru zdůraznil, že práce vyšetřovatelů probíhá už pět let a konce není možné dohlédnout.

47; V Ústavním soudu Ukrajiny učinili důležité prohlášení ohledně Zelenského inaugurace. Ústavní soud vyjádřil hluboké znepokojení ohledně šíření informace o možnosti zmaření inaugurace prezidenta Ukrajiny. Soud odpovědně prohlašuje, že nevzniknou žádné překážky pro uskutečnění procedury uvedení nového prezidenta k přísaze v souladu s článkem 104 Ukrajinské ústavy.

48; V Sýrii byly ukořistěny bojové drony ozbrojenců.

49; Putin: Je nutné přezbrojit tři letecké pluky pomocí nejnovějších Su-57. Podle jeho slov tyto stroje disponují unikátními parametry a jsou nejlepší na světě.

50; Poptávka po ruském dluhu opět překonává rekordy. Ministerstvo financí dosáhlo dalšího rekordu v rozmisťování státního dluhu na jedné aukci, když prodali dluhopisy za téměř 95 miliard rublů (asi 33 miliard českých korun).

51; Blíží se vyřešení „Jekatěrinburského majdanu“? Dnes večer se očekávalo rozuzlení nebo v nejhorším případě kulminace sporu. Policie byla po dlouhé době faktické nečinnosti demonstranty donucena k přísnějšímu postupu.

52; Rada Evropy dala zelenou zrušení protiruských sankcí. Hlavní idea rozhodnutí spočívá v tom, že by měl být zaveden nový typ sankční procedury proti státům porušujícím pravidla.

53; V Kyjevském vícepodlažním bytovém domě došlo k výbuchu. Jsou hlášeny oběti na životech. Starší muž zahynul při požáru, který vznikl v bytě pětipodlažního domu po výbuchu. Policie zjišťuje příčiny události.

54; OMON zahájil tvrdé zatýkání účastníků „bitvy o park“ v Jekatěrinburgu. „Obránci parku“ hází na policisty kamení.

55; Ukrajina nevyužila miliardy euro pomoci vyčleněné Evropskou unií. Hlavní příčinou je neexistence kvalitní institucionální infrastruktury.

56; Soud uvalil vazbu na 16 účastníků protestů proti výstavbě chrámu na místě parku v Jekatěrinburgu.

57; Velká Sedmička vyzvala Porošenka, aby předal moc. Diplomaté jsou přesvědčeni, že hladké předání moci umožní Ukrajině pokračovat v nastoupené cestě reforem.

58; Filaret informoval o ponížení kvůli „tomosu“. Vzbouřený církevní hodnostář Filaret se obrátil na věřící, aby vysvětlil situaci s církevním rozkolem na Ukrajině.

59; USA a Rusko musí změnit trajektorii vzájemných vztahů. Obě země musejí spolupracovat, prohlásil Pompeo.

60; USA obvinily Írán z útoku na plavidla Saúdské Arábie u břehů Spojených arabských emirátů.

61; Írán nehodlá s USA bojovat, ale bude se bránit, prohlásil ajatolláh Alí Chameneí.

62; U Zelenského oznámili pravděpodobné odvolání ministrů zahraničí a obrany. D8le se Razumkov vyjádřil ohledně odvolání úřadujícího generálního prokurátora Jurije Lucenka.

63; Grojsman slibuje Ukrajincům plat více než 600 dolarů. Ale až za dva roky. Zvýšení průměrného platu může zvýšit motivaci Ukrajinců pracovat pro vlastní ekonomiku a nejezdit vydělávat do zahraničí.

64; Pěkně jsme si popovídali. Vladimir Putin udělal na Pompea v Soči dojem.

65; Prezident Moldávie Dodon uskutečnil telefonický rozhovor se Zelenským. Stávající prezident Porošenko se s Dodonem ani jednou nesetkal, protože během volební kampaně v roce 2016 budoucí prezident uznal Krym za součást Ruska.

66; Bývalý velvyslanec Francie předpověděl těžké následky, pokud bude Rusko vyloučeno z Rad Evropy. Rusko bylo zbaveno hlasovacích práv a jako odpověď přestalo platit členské příspěvky.

67; Krymský most je 36-krát těžší než Eiffelova věž. Konstrukce mostu váží 160 tisíc tun.

68; Naftogaz nacvičil scénář přerušení tranzitu ruského plynu na počátku roku 2020. Scénář má ochránit Ukrajinu před plynovým vyděračstvím, prohlásil šéf společnosti.

69; Na Ukrajině bude povoleno mluvit jazykem „suržik“ („suržik“, někdy též „suržyk“ je relativně primitivní směs ruské slovní zásoby a ukrajinské gramatiky, která je rozšířena na ukrajinském venkově zvláště v severovýchodních, jižních, ale i centrálních oblastech země).

70; Ukrajinec zabodl vidle do prokurátorky. Ve městě Tarašča (asi 11 tisíc obyvatel) v Kyjevské oblasti napadl muž sousedku vidlemi. Ukázalo se, že jde o pracovnici prokuratury.

71; Trump chce zcela zakázat zařízení Huawei v USA kvůli ohrožení národní bezpečnosti.

72; USA zahájily v Evropě sérii vojenských cvičení za účelem „zadržování Ruska“ a „podporu stabilní a bezpečné Evropy“.

73; V Německu zkoumají sexuální orientaci vojáků. V dotaznících se vojáků dotazují, zdali se cítí být mužem, ženou či něčím úplně jiným...

74; Politici v Litvě zkoumají, kdo může za fiasko dvou referend. Šéf jedné z politických stran obvinil prezidentku země z neúspěchu referenda o snížení počtu poslanců Sejmu.

75; V Turecku byl odvrácen teroristický akt v parlamentu.

76; Lvovští horníci demonstrují před ministerstvem energetiky a požadují zaplacení dlužných mezd.

77; Estonský radikál, který se dostal do čela ministerstva vnitra, slíbil, že „odpálí bombu“. Obvinil své politické oponenty z praní špinavých peněz.

78; Marine Le Pen položila květiny k památníku „obětí komunismu“ v Estonsku.

79; USA ukončují činnost diplomatické mise v Iráku Státní department USA ve svém prohlášení z 15. května avizoval odjezd státních zaměstnanců USA, kteří nejsou nadáni mimořádnými pravomocemi.

80; Počet osvobozujících rozsudků v Rusku klesl na historické minimum. Za poslední dva roky se snížil na čtvrtinu a činí dnes 0,24% z celkového počtu rozsudků.

81; Demonstranti v Jekatěrinburgu provokovali příslušníky policie, kteří měli zakázáno jakkoli reagovat. Na internetu se objevilo video, kde ohyzdná silně obézní žena středního věku nabízí policistům, že jim „ukáže prsa“.

82; Skuteční profesionálové... V Charkově policisté nechali po natankování tankovací pistoli v hrdle nádrže auta a pří odjezdu ji urvali z hadice.

83; Filaret promluvil o zradě Jepifanije a Porošenka. Prý ho oba podvedli.

84; Německo bude nadále podporovat zachování členství Ruska v Radě Evropy, prohlásila oficiální zástupkyně německého ministerstva zahraničí Maria Adebar.

85; V Izraeli se odehrál útok na velvyslance Polska. V Tel Avivu neznámý muž napadl velvyslance Polska Marka Magierowského.

86; Byly vyjmenovány země, které vydaly nejvíce schengenských víz Rusům. Nejvíce víz vydalo Španělsko. Následuje Itálie, Francie, Řecko a Česká republika. Vzhledem k velikosti země je Česká republika po Řecku druhou pro Rusy nejpohostinnější zemí schengenského prostoru.

87; Evropský soud pro lidská práva stanovil datum projednání případu „Ukrajina proti Rusku“ ohledně Krymu na 11. září 2019.

88; Kyjev se nepřihlásil o svou vojenskou techniku na Krymu. Rusko nedostalo odpověď na svou nabídku, že si Ukrajina může tuto techniku odvézt.

89; V Číně byla zakázána Wikipedie ve všech jazycích. Zákaz je v platnosti už od konce dubna.

90; Irák schválil rozhodnutí o nákupu ruských S-400 Vláda Iráku schválila rozhodnutí o nákupu ruských protivzdušných raketových komplexů S-400 Triumf.

91; Ukrajinský expert vyjádřil naději, že Krymský most bude zničen pravidelnými zásahy bleskem.

92; Rusové se dostali na seznam nejnepohlednějších národů na světě. Uživatelé seznamky Beautiful People vybraly země s nejošklivějšími obyvateli, píše britský bulvár Mirror. Nejošklivější muži jsou prý vedle Britů Rusové, Poláci, Indové a Filipínci.

93; Ukrajinští gastarbeiteři už neposílají peníze domů, ale odvezou si s sebou celou rodinu. Podle údajů ministerstva sociálních věci v zahraničí pracuje nastálo 3,2 milionu Ukrajinců, ale celkově se pracovní migrace odhaduje na 9 milionů lidí, což představuje čtvrtinu populace dnešní Ukrajiny.

94; Plukovník Dmitrij Zacharčenko doufá v osvobozující rozsudek v případu přijetí úplatku.

95; Nejvyšší rada shledala zákonnými sedm různých termínů pro Zelenského inauguraci.

96; Írán pozastavil plnění závazků vyplývajících z Komplexního akčního plánu pro využití jaderné energie.

97; Rakouské muzeum v Salcburku se chystá vrátit Rusku nacisty ukradené antické artefakty.

98; Giuliani: Zelenskij se musí očistit od kriminálních oligarchů typu Kolomojského.

99; Prokuratura žádá pro plukovníka Zacharčenka 15,5 roku odnětí svobody a pokutu ve výši 494 milionu rublů.

100; V Rusku byly zahájeny testy těžkého motocyklu projektu Kortež. Se sériovou výrobou se nepočítá dříve než v roce 2020.

101; Ruský ministr průmyslu a obchodu odmítl, že by měla být omezena výroba SSJ-100.

102; Více než polovina „Severního proudu – 2“ je hotova.

103; Putin odmítl udělat z Ruska světové hasiče. Vladimir Putin v souvislosti s jadernou dohodou s Íránem srovnal roli Ruska na mezinárodní scéně s hasičským sborem.

104; Rozhodl se odejít s třeskem. Ve Státní dumě kritizovali Porošenka za podepsání diskriminačního zákona o státním jazyce.

105; Nejvyšší rada Ukrajiny odstartovala proces legalizace marihuany na Ukrajině.

106; Zpěvák a rusofob Vakarčuk oznámí ve čtvrtek založení politické strany „Hlas“.

107; Vladimir Putin: Pro ruské letecké a kosmické síly bude zakoupeno 76 stíhaček Su-57. Kontrakt bude uzavřen v nejbližší době.

108; Biskup Srbské pravoslavné církve, který se pokusil podpořit ukrajinské rozkolníky, přiznal svou chybu.

109; Obnovení vypáleného chrámu svatého Vasilije Ostrožského uráží černohorské Albánce. V noci z pondělka na úterý vylomili kříž z chrámu v obci Martinoviči a hodili ho do řeky.

110; Prezident Srbska a Pravoslavná církev se vzájemně pochopili. Prezident se účastnil zasedání Shromáždění Srbské pravoslavné církve.

111; Americký generál Ben Hodges položil věnec k památníku dívky zabité v roce 1999 v důsledku bombardování ze strany NATO.

112; Neznámí pachatelé oznámili uložení bomby v domě Zelenského rodičů v Krivém Rogu.

113; Ukrajinská policie dostane nové vzory zbraní. Automatickou pistoli MP-5, která umožní zastavit pachatele, ale nepřipraví ho o život.

114; Turecký soud odmítl propustit pracovníka amerického konzulátu v Istanbulu obviněného ze špionáže.

115; Putin: Obnovení dialogu Ruska a USA závisí na Washingtonu.

116; Nejvyšší rada Ukrajiny shromažďuje podpisy za odvolání generálního prokurátora Lucenka. Je potřeba 150 podpisů.

117; Putin je připraven se setkat s Trumpem v Japonsku na summitu G20.

118; Francie vybaví svá plavidla přijímači signálu GPS se zvýšenou spolehlivostí kvůli ochraně před Ruskem.

119; Saúdská koalice slibuje „tvrdý úder“ jako odpověď na útok na ropovod.

120; USA připravily sankce proti okolí maďarského premiéra Viktora Orbána.

121; V Nejvyšší radě Ukrajiny chystají odvolání ministra Revy, který označil obyvatele Donbasu za bastardy.

122; V Jekatěrinburgu příslušníci OMON vytlačili demonstranty protestující proti výstavbě chrámu.

123; Marija Butina se odvolala proti rozsudku amerického okružního soudu v Columbia, který ji poslal na 18 měsíců do vězení.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!