Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.5.2019

banderovcy_v_peterburge1; Dobrovolníci Donbasu rozehnali banderovce v Petrohradu. 15. května se v Petrohradě konaly akce protiruských aktivistů.

2; Klimkin se zlobí kvůli zrušení sankcí proti Rusku a vyhrožuje Evropanům, kteří schovávají hlavu do písku. Podle jeho názoru to spustí proces „normalizace“ všeho, co si Rusko dovoluje.

3; Rusko je připraveno kompenzovat škody vzniklé dodávkami znečištěné ropy. Transněfť souhlasí s kompenzací pro ropné společnosti za škody vzniklé znečištěním v ropovodu Družba.

4; Fronta v Donbasu: Příslušníci námořní pěchoty utíkají, v 93. brigádě odmítají plnit rozkazy velení. Velení okupačních sil ztrácí kontrolu nad svými ozbrojenci.

5; Lékárnická narkomanie. Prozápadní moc vrhá Ukrajinu do závislostí. V konečném důsledku to může pro Ukrajinu znamenat totální degradaci.

6; Hra o trůny v rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny. Filaret prohrál bitvu, ale doufá, že vyhraje válku. Tisková služba rozkolnické Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ zveřejnila Filaretovu výzvu všem ukrajinským věřícím a poté ji „dědeček“ Pravoslavné církve Ukrajiny zveřejnil na tiskové konferenci.

7; Ozvěna boje za Střední Asii: Tajné služby odvrátily profašistickou provokaci u příležitosti Dne Vítězství v Uzbekistánu, Akce Turecka bylo v tomto případě možno označit za pozitivní.

8; Oděský novinář Jurij Tkačov informoval o příčinách „Parkového majdanu“ v Jekatěrinburgu. Příčinou je špatná práce místní moci, především v oblasti komunikace s veřejností.

9; Lesní specnaz. Ukrajina vytvořila brigádu pro válku v Bělorusku. Je to struktura pozemních vojsk ukrajinské armády, která je určena pro boje v lesnaté a bažinaté krajině.

10; Ruské letectvo zlikvidovalo vůdce ozbrojenců USA. Salich dříve vykonával funkci náčelníka štábu nezákonné ozbrojené formace a poslední rok a půl byl velitelem „Armády slávy“.

11; Porošenko učinil další krok k rozdělení Ukrajiny a úplnému odtržení Donbasu. Podpisem jazykového zákona položil pod vládu nově zvoleného prezidenta časovanou bombu.

12; Kolomojskij se vrátil na Ukrajinu. Na letišti v Dněpropetrovsku přistálo letadlo skupin „Privat“.

13; Voják Doněcké republiky byl odsouzen za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Drsný rozsudek čtrnácti let za mřížemi zveřejnila generální prokuratura Republiky.

14; Merkel zhodnotila šance na zastavení výstavby „Severního proudu – 2“. Připomeňme, že USA jsou připraveny zavést sankce proti všem účastníkům výstavby.

15; Výkřiky z blázince. Ukradli nám název země! Rusko si neoprávněně přisvojilo název „Rus“. Veterán ukrajinské diplomacie Jurij Ščerbak prohlásil, že tento název byl Ukrajině ukraden. Tento názor velmi udivuje u jinak velmi vzdělaného člověka

16; Plakali jsme a modlili se. Cestující ukázali na internetu hrůzy z ukrajinského „eurovlaku“. Úroveň a stav vybavení „luxusního“ vlaku vyvolával v cestujících stud před obyvateli evropských zemí. Chvíle hrůzy cestující zažili také při přesazování vlaku na evropský užší rozchod kolejí.

17; Většina ruských rodin nemá žádné úspory. Kolem 65% ruských rodin nemá nic naspořeno, ale tento ukazatel se prakticky nemění už od roku 2012.

18; Čtyři ruské společnosti z Ruska se dostaly na seznam největších světových korporací. Forbes Global 2000.

19; V ukrajinské mateřské škole vznikl skandál kvůli nácviku ruské písně „Kaťuša“. Tato skutečnost rozzuřila „patriotku“ z organizace Pobratim, která se obrátila na vedení zařízení, učitelku hudby si pozvali na koberec a požádali ji, aby přehodnotila repertoár, s jehož pomocí vychovává dorůstající generaci. Žena prohlásila, že tato píseň nespadá pod platnost ukrajinského zákona o dekomunizaci.

20; Rusové dostanou dodatečný den volna k dovolené za účelem absolvování preventivní lékařské prohlídky. Ruské ministerstvo práce projednává otázku změn v zákoně.

21; USA požadují od Turecka, aby nepodlézali Putinovi, Ankaře vyhrožují ukončením programu na výrobu a prodeji letadel F-35.

22; Na kyjevském letišti našli drogy za milion dolarů. Pokračuje vyšetřování všech okolností případu.

23; Nepokoje v Jekatěrinburgu. Během nepovolených protestů byly zadrženy dvě desítky osob, ale většina z nich byla posléze propuštěna. V parku se objevila stavební technika. Stavba byla ale pozastavena. Ohrazení staveniště však zůstane stát. V otázce bude proveden výzkum veřejného mínění.

24; Nejvyšší rada Ukrajiny konečně stanovila datum inaugurace Zelenského. Poslanci schválili termín 20. května.

25; Zelenskij poblahopřál Ukrajincům. Nezapomněl si vyšívanku, ale byl neoholený.

26; Rusové odpovídali na otázku, kolik peněz potřebují pro „normální život“. Představy Rusů se za poslední rok zvýšily o 3%. Průměrná rodina podle průzkumu potřebuje pro normální život 78 tisíc rublů měsíčně. Požadavky jsou nejvyšší v Moskvě a na severozápadě země.

27; V Kremlu odpověděli na otázku, zdali se Putin chystá na inauguraci Zelenského. Ruský prezident žádné pozvání z ukrajinské strany neobdržel.

28; Saúdská Arábie uznala de facto Krym za ruský. Vízum pro návštěvu islámských svatých míst v Mekce a Medině dostávají Krymští muslimové v saúdském velvyslanectví v Moskvě.

29; USA koupí Ukrajině smrtící zbraně za 50 milionů dolarů. Informovalo o tom velvyslanectví Ukrajiny v USA:

30; Porošenko byl v Nejvyšší radě ponížen. Za několik posledních dní ukrajinský prezident Petr Porošenko definitivně přišel o úctu. V Nejvyšší radě jej vyzvali, aby přestal dělat své neúspěšné pokusy zachovat si moc a raději v klidu předal pravomoci nově zvolenému prezidentovi. Prezident už není jen chromá kachna, ale mrtvá husa, prohlásil opoziční poslanec Nestor Šufrič.

31; Silový scénář má své opodstatnění, vyjádřil se zástupce Kremlu o nepokojích v Jekatěrinburgu. Podle slov prezidentova tiskového tajemníka se nyní na internetu objevuje velmi mnoho lživých informací.

32; Útok na centrum pravoslaví v Sýrii, Al Káida obsadila starobylé město, znesvětila chrámy a unesla jeptišky.

33; Důstojník Armády Doněcké republiky vystoupil v roli moderátora na mediálním fóru Všeruské národní fronty (ONF), kde vystoupil i prezident Putin.

34; Ukrajinští výsadkáři po sobě střílejí vzájemně. Navzdory opatřením schvalovaným velením 79. brigády se situace jen zhoršuje.

35; Ukrajinští vojáci oblékli tank do vyšívanky. Rozhodli se takto originálním způsobem připojit k oslavám dne výšívanky na Ukrajině.

36; Ukrajina navrhne Evropě, aby přehodnotila Dohodu o asociaci. Přitom žádná jednání na toto téma s představiteli týmu nového prezidenta neproběhla.

37; V Německu vlezli demonstranti protestující proti výstavbě „Severního proudu – 2“ do potrubí. Policie je vybavila přístrojem pro měření kyslíku v ovzduší.

38; Putin navrhl velmi moudré řešení konfliktu v Jekatěrinburgu. Chrám má sjednocovat a ne rozdělovat. Normální je, že lidé naopak požadují výstavbu chrámu. A tady je to naopak. Proto je třeba zjistit, zdali zde neprotestují profesionální aktivisté, kteří přijeli z Moskvy, aby udělali randál a upozornili na sebe. Bude proveden průzkum a menšina se bude muset podřídit většině. Radnice v Jekatěrinburgu Putinův návrh přivítala.

39; Válka vůdců rozkolníků se vyostřuje. Filaret a Jepifanij se nedohodli na rozdělení církevní kasy. Jepifanij poznamenal, že všechny prostředky, které přicházejí do církevní pokladny, kontroluje Filaret.

40; Geraščenková opouští „Minskou skupinu“. Spolu se svým odvoláním avizovala Irina Geraščenko „restart minských skupin“.

41; Čistý odtok kapitálu z Ruska se prakticky zdvojnásobil. Čistý vývoz kapitálu z Ruska za leden až duben 2019 činil 34,7 miliard dolarů, což je o téměř 90% procent více než ve stejném období loňského roku.

42; Ve Státní dumě se vysmáli rozhodnutí uraženého Klimkina zrušit cestu na zasedání Rady Evropy. Podle názoru poslance Státní dumy nebudou mít efekt, který si od toho Kyjev slibuje.

43; Britského školáka původem z Lotyšska zmlátili za doprovodu výkřiků „Vrať se do Ruska, ty dobytku!“ Dvanáctiletý školák byl zbit ve školní jídelně v anglickém hrabství Merseyside.

44; Podle sociologického průzkumu drtí Zelenského strana Porošenkovo uskupení s ponižujícím výsledkem. Zelenského strana by byla schopna sama zformovat většinu v Nejvyšší radě. Zelenskij 39,9%, Opoziční platforma Za Život 10,9%, Porošenkova strana Solidarita 10,6%, Timošenkové Baťkivščina 6,7%.

45; V soukromém domě u Kyjeva našli arzenál leteckých zbraní. Informuje o tom tiskové centrum SBU.

46; Ruské ministerstvo energetiky se vyjádřilo proti prodeji plynu Ukrajině pro dodávky do EU. Navrhuje se fixovat objemy a termíny budoucího tranzitu ruského plynu přes ukrajinskou síť.

47; Ukrajinci si nepřejí vojnu a vyjadřují se pro jednání s Donbasem, vyplývá z průzkumu. 49,2% jsou pro uskutečnění referenda o statusu Donbasu, 29,8% je proti.

48; Ukrajinští fanoušci zmlátili rozhodčího na hřišti během zápasu vinnického klubu Niva“ a žitomirským klubem „Polesje“. Řádění ukončila až policie a zadržela několik útočníků.

49; Jekatěrinburg: Výstavba chrámu v parku bude pozastavena. Starosta města Alexandr Vysoknskij prohlásil, že stavba je dočasně pozastavena. Ohrada kolem staveniště zůstane zachována.

50; V Donbasu byl zlikvidován voják (Vasilij Džus z Ivano-frankovské brigády taktického letectva). Další voják byl zraněn. Na internetu se spekuluje, zdali nebylo sestřeleno letadlo.

51; Důchodkyně se poprala se stevardem během letu z Moskvy na Krym. Opilá důchodkyně ztropila výtržnost během letu do Simferopolu.

52; USA zavedly sankce proti čečenskému specnazu. V USA zapsali na seznam sankcí bojovníky čečenského zvláštního oddílu rychlé reakce „Terek“ a dalších pět občanů Ruské federace. Kadyrov americké sankce tvrdě a s humorem komentoval.

53; Během další vlny protestů v Jekatěrinburgu byli zadrženi další výtržníci. Celkem se ocitlo na policejních služebnách 70 osob. Proti 26 účastníkům protestů bylo zahájeno řízení pro „drobné výtržnosti“.

54; Zelenskij shromáždil personalisty ze světových agentur, aby našel kandidáty do státních funkcí. Skutečně si přejeme najít nové talentované lidi, dobré specialisty, kteří sdílejí naše hodnoty.

55; V Oděse se vysmáli akci policistů ke Dni vyšívanky. Policisté se na náměstí (patrně nechtěně) seskupili do formace připomínající mužský pohlavní orgán se státním znakem.

56; V Doněcké republice byli zatčeni „zločinci s výložkami“. Pracovníci Úřadu pro boj s korupcí překazili činnost organizované zločinecké skupiny o dvanácti lidech, z nichž polovina byli pracovníci policie.

57; Eurokomise nebude moci blokovat výstavbu „Severního proudu – 2“, prohlásila Merkelová.

58; Starosta New Yorku Bill de Blasio oznámil svou účast v prezidentských volbách.

59; V Berlíně bude otevřeno zastoupení Doněcké republiky. Bude organizováno jako veřejná organizace a bude fungovat z darů.

60; Maduro komentoval rozhodnutí USA pozastavit letecké spojení s Venezuelou. Zdůraznil, že USA zaútočily na svobodu pohybu občanů.

61; Vystoupení zpěvačky Madonny na Eurovizi je ohroženo. Organizátoři prohlásili, že dosud nepodepsala smlouvu.

62; V Kyjevě byl zřízen pomník Ukrajinské hřivny. Mince obrovských rozměrů stojí na speciálním podstavci před Kyjevskou ekonomickou univerzitou.

63; Zelenskij se domluvil s Národní bankou Ukrajiny na snížení klíčové úrokové sazby.

64; Pentagon vyčlenil 650 milionů dolarů na modernizaci zdi na hranici s Mexikem. Práce mají být dokončeny 31. ledna 2020.

65; V americkém státě Alabama byly zakázány potraty. Lékařům hrozí drakonické tresty.

66; Amerického lobbistu Johna Weavera si najali pro boj s protiruskými sankcemi.

67; Ukrajinský průmysl se proměnil ve spálenou zemi. Před pěti lety země disponovala slušným průmyslem, který se zachoval i po rozpadu SSSR. Euromajdan zanechal z desítek předních velkých podniků pouhé ruiny. Rozpadla se celá odvětví.

68; V létě odjedou za výdělkem do Evropy další dva miliony Ukrajinců.

69; V Radě federace zareagovali na prohlášení Angely Merkel ohledně osudu „Severního proudu – 2“. Německo má na projektu eminentní zájem. Německý průmysl je silně závislý na ruském plynu. Angela Merkelová dostatečně dlouho podporovala zájmy Ukrajiny. Ale teď to dělá už výhradně proto, aby uklidnila Kyjev a své americké kolegy, kteří vystupují proti projektu, řekl Džabarov.

70; Ředitel Ukrpočty Igor Smeljanskij se podřekl, že má americké občanství. 30% daní platí do americké státní pokladny.

71; Írán poslal ropu do Číny navzdory americkým sankcím.

72; Ukrajinci už přestali přecházet do nově založené rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“, oznámil bývalý metropolita Perejaslav-Cmelnická a Višňovský Alexandr Drabinko.

73; Národní banka Ukrajiny je připravena opakovaně znárodnit Kolomojského PrivatBankku.

74; V EU obvinili Ukrajinu z nevyužití osmi miliard euro finanční pomoci. Podle slov Mingarelliové je hlavní příčinou neexistence institucionální schopnosti. Pro urychlení procesu je třeba tlačit na místní moc.

75; Jepifanij označil Filareta za lháře.

76; Zelenskij poblahopřál uživatelům ke Dni vyšívanky v ruštině a hned se toho lekl a „napravil“ to

77; Bundestag. Německo nebude kolonií USA. Toto prohlášení učinil na mezinárodní plynové konferenci šéf výboru bundestagu pro ekonomiku a energetiku Klaus Ernst.

78; Více než 40% Ukrajinců má pozitivní vztah k Rusku, vyplývá z průzkumu. Nejvíce pozitivně naladěných je na jihu (73,6%) a východě země 59,6%). V centru Ukrajiny 31,7% a na západě 13,6%. Nejhorší postoj k Rusku mají nejmladší respondenti od 19 do 29 let. 65% z nich se staví k Rusku negativně. Naopak nejpozitivnější postoj má věková kategorie 50-59 let (58%).

79; V rozkolnické pravoslavné církvi Ukrajiny ukázali Filaretův podpis pod dokumentem rozpouštějícím tzv. „Kyjevský patriarchát“ z 15. prosince 2018.

80; Železniční část Krymského mostu bude dostavěna v předstihu, prohlásil Vladimir Putin.

81; Tajné informace o ruských družicích se dostaly na internet. Názvy družic, spolupracujících podniků, termíny vynesení na oběžnou dráhu, množství aparátů.

82; Zástupci Doněcké republiky a Ukrajiny jsou konečně připraveni projednat hledání zmizelých osob v Donbasu.

83; Proč Saúdská Arábie už nepotřebuje vysoké ceny ropy? Největší hráči v ropné branži se snaží zabránit nadměrnému urychlení nákupů a snížit tak rizika nového propadu trhu.

84; Rusko bylo je a bude na Balkáně přítomno jako čestný partner. Hlavním devizou Ruska je suverenita a schopnost realizovat nezávislou zahraniční politiku.

85; Srbsko dostane běloruské MiGy-29 počátkem roku 2021 po opravách a modernizaci.

86; Porošenkův tým začíná pomalu opouštět budovu prezidentské administrativy.

87; Lukašenko promluvil o „chaotické konkurenci“ v Rusku.

88; V Rakousku zakázali na základních školách hidžáby.

89; Ukrajinci touží po tom, aby se premiérkou stala Julija Timošenko nebo Igora Smeška.

90; Ruská centrální banka navrhla kompenzovat vkladatelům zkrachovalých bank vklady do výše 10 milionů rublů.

91; Byl zjištěn nejvíce pijící stát. Ve Velké Británii se chlastá více než v jakékoli jiné zemi světa, vyplývá z celosvětového průzkumu Global Drug Survey, kterého se zúčastnilo 36 zemí. Za Velkou Británií následují USA, Kanada, Austrálie, Dánsko a Indie.

92; Zkoušky odhalily nedostatky v konstrukci jaderné ponorky Kazaň.

93; Novosibirský poslanec prohlásil, že používání sprostých slov narušuje osobnost a vyvolává změny i na genové úrovni.

94; Radnice Jekatěrinburgu souhlasí s provedením průzkumu o výstavbě chrámu.

95; Madonna podepsala kontrakt na své vystoupení ve finále Eurovize. Její vystoupení bude stát 1,3 milionu dolarů.

96; Rusko navrhuje Spojeným státům dohodu o nevměšování do vnitřních záležitostí druhé země.

97; V Rusku se začne evidovat množství odpadu produkovaného každým občanem. Ekolog vyzval ministerstvo životního prostředí k odhalení nových metod vybírání poplatků za odvoz odpadků.

98; Boris Johnson má v úmyslu ucházet se o křeslo premiéra po odstoupení Theresy May

99; Merkelová odejde navždy z politické scény v roce 2021.

100; Polovina obyvatelstva Ukrajiny podporuje autonomii Donbasu.

101; Za pět let už Ukrajina nebude existovat, pokud Zelenskij nezastaví válku v Donbasu. Bývalý předseda Nejvyšší rady Litvin šokoval svým prohlášením.

102; V Kyjevě vznikla další obrovská „fontána“ v důsledku havárie vodovodního potrubí.

103; Předčasné parlamentní volby na Ukrajině by se mohly konat 14 nebo 21. července.

104; Marina Porošenko dala rady budoucí první dámě. Podle jejích slov se dá mnohého dosáhnout empatií.

105; Parametr deficitu státního rozpočtu Ukrajiny vzrostl na dvojnásobek a za období leden až duben 2019 činil 1,7 miliardy ukrajinských hřiven.

106; V Rusku plánují vyřešení plynové otázky s Ukrajinou dokonce letošního roku.

107; Velvyslanec Venezuely oznámil pokus CIA o podplacení vojenského vedení země. Podle Valerových slov chce Trump likvidovat nepohodlné režimy pomocí převratů.

108; Média se dověděla o financování anglického fotbalového klubu Sheffield United rodinou bin Ládina.

109; Americký dron provedl průzkum v Donbasu. Nyní se nachází ve vzdušném prostoru Ukrajiny na hranici Charkovské a Luganské oblasti ve výšce zhruba 15 km.

110; V Rusku našli nekvalitní ropu v dalších větvích ropovodu Družba.

111; Gruzie a Bulharsko jsou v čele turistické obliby u Rusů.

112; Ve Francii po 17 letech pátrání zadrželi lídra baskických teroristů ETA.

113; V Rakouském parlamentě vyzvali k tomu, aby Vladimir Putin nebyl démonizován. Prezident van der Bellen konstatoval, že neexistuje krize důvěry mezi Evropou a Ruskem, proto není potřeba démonizovat ruského prezidenta.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!