Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.5.2019

poroshenko_251; Porošenko podepsal řadu dokumentů zprošťujících funkce jeho spolupracovníky. Propustil zástupce šéfa prezidentské administrativy Konstntina Jelisejeva a svého poradce Olega Medveděva.

2; Kolomojskij prozradil, proč přiletěl na Ukrajinu. Igor Kolomojskij se vrátil na Ukrajinu po dvou letech. Žádné plány nemám. Přijel jsem odpočívat.

3; U Zelenského navrhují Ukrajině přímou demokracii, referendum a lidové veto.

4; Obráncům Ruského světa před fašisty z ukrajinské armády a NATO. Prapor vítězství na frontě v Donbasu. Každý se slzami v očích se ho chtěl dotknout, políbit ho a pocítit tu energii, kterou je naplněn tento prapor.

5; Kam zmizelo pět a půl milionu starších Rusů: Diskriminace pracujících důchodců znamenala obrovské ztráty. Tulský poslanec a demograf Vladimir Timakov navrhl okamžitou změnu sociální politiky tak, aby nevytvářela problémy občanům, ale naopak je řešila.

6; „Už nikdy více“ versus „Můžem si to zopáknout“. Ve světě se v tuto chvíli rozhoduje, zdali bude zachován mír nebo zdali vznikne nová globální válka.

7; Lež a nenávist v rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny. Na čem je vlastně postaven Porošenkův a Filaretův projekt? Kdo koho podvedl při vytvoření PCU?

8; Není všechno tak jednoduché. Lukašenko si postěžoval na problémy s Ruskem. Alexandr Lukašenko si znovu stěžoval nikoli na Kreml, ale na ruskou podnikatelskou sféru, která vůbec nešetří běloruské výrobce. Ale položil si otázku, proč by to měli dělat?

9; Ohrožení Stření Asie. Bývalé republiky SSSR jsou v hledáčku Saúdů a Turků. Komu jsme svěřili své děti? Čemu se tam naučí?

10; Bývalý předseda Nejvyšší rady Vladimir Litvin prohlásil, že pokud se do pěti let nepodaří urovnat konflikt v Donbasu, Ukrajina může jako stát zmizet.

11; Filaret se tvrdě pustil do Porošenka. Lidé, kteří jsou tak či onak spojeni s politikou, by si měli zapamatovat, čím bylo pro nynějšího prezidenta Ukrajiny oddělení od Ruské pravoslavné církve. Pro Porošenka byl církevní rozkol jen pokusem naklonit si voliče, aby ho zvolili na druhé období. O věřící mu nikdy nešlo.

12; Ukrajina na rozcestí: Rozežene Zelenskij své nepřátele rozpuštěním parlamentu? Nebo bude ještě další tří měsíce vyprávět o „kozlech, kteří mu hází kladky pod nohy a brání mu v rozpuštění Nejvyšší rady?

13; GRU prý udeřila na Bělorusko. Agenti ukrajinských tajných služeb panikaří. Možná že nastal čas říct: Stop, to stačilo!“ a kaleným mečem vymýtit podobné lidi z naší společnosti. Redaktor běloruské služby mezinárodní výzvědné struktury InformNapalm Denis Ivašin prohlásil, že od konce dubna je proti němu vedena diskreditační informační kampaň. Trochu si ale fandí: Na to, aby mu ruské tajné služby věnovaly pozornost, je příliš bezvýznamný.

14; Pozorovatel OBSE a bývalý důstojník estonské armády Anto Kergand šokoval Evropu přiznáním předpokladů rozpadu Ukrajiny. Vznik konfliktu byl jen otázkou času. V současné Ukrajině žijí dvě naprosto neslučitelné entity, které prostě nemohou existovat v rámci jednoho státu.

15; Nejvyšší rada, Mariánský palác, Bankovní ulice – co bude dělat Zelenskij první den svého prezidentství? Zvolený prezident už vyzval Ukrajince, aby 20. května vyšli do ulic Kyjeva.

16; Medvídek koala byl oficiálně prohlášen za „funkčně vymřelého“. Počet jedinců ve volné přírodě není dostatečný pro vytvoření nové generace a udržení populace.

17; Skandál v Rakousku: Vicekancléř slíbil Rusce výhodný kontrakt za finanční pomoc ve volbách. Za pomoc měla získat jedny z nejvlivnějších novin v Rakousku.

18; Na Ukrajině spočítali, kolik lidí je ještě možné uklidit za mříže. Situace s volnými místy na vězeňských pryčnách rozhodně není dána snížením zločinnosti.

19; Je třeba měnit formy boje. Žluté vesty se znovu snaží obsadit Paříž.

20; Ukrajinu k tomu nepotřebují. Rusko zahájilo výrobu turbínových lodních motorů pro fregaty. Tyto motory se dříve vyráběly na Ukrajině.

21; Luganské ministerstvo vnitra zveřejnilo požadavky na fotografii pro pas občana Ruské federace. Příjem žádostí o vydání ruských pasů úspěšně probíhá v obou republikách Donbasu.

22; Kdepak fašismus... Dva policisté původem ze západní Ukrajiny šikanovali řidiče v Luganské oblasti. Přestože muž plnil všechny příkazy zločinců v uniformách, ponižovali ho a nakonec zmlátili.

23; USA zvýší vojenskou pomoc Ukrajině, říká velvyslanec. Celková výše prostředků bude vyšší než v letos. To je obrovská pomoc, raduje se Valerij Čalyj.

24; Místní úřady informovaly, jak bude řešen spor mezi parkem a chrámem v Jekatěrinburgu. Pro výstavbu chrámu bude navrženo několik dalších míst a rozhodovat se bude v místním referendu.

25; Japonec zahynul na Kamčatce při výstupu na sopku Kameň.

26; Hra o trůny poškodí ekonomiku USA. Ekonomika USA může přijít o 3,3 miliard dolarů, pokud se naplní obavy, že v pondělí 20. května deset milionů lidí nepřijde do práce, aby mohli sledovat nově vyšlý díl seriálu. Dalších 2,9 milionu může přijít do práce pozdě a 3,4 milionu plánují pracovat z domova.

27; Sýrie: Čečenci a ruští vojáci spěchají na pomoc. Vyšla nová reportáž o vývoji situace v Sýrii.

28; Porošenko propustil své poradce včetně bývalého generálního tajemníka NATO Anderse Fog-Rasmussena.

29; Macron proti Trumpovi: Je ohroženo závěrečné prohlášení summitu G7. Pokud nebudou vyřešeny důležité otázky, ve kterých nepanuje s Donaldem Trumpem shoda.

30; Falešní zaměstnavatelé a „důstojníci FSB“: Nové metody práce tajných služeb Ukrajiny proti Doněcké republice.

31; Ztrácí Zelenskij rozum? Ve státní dumě drsně odpověděli na slova nového prezidenta Ukrajiny, který prohlásil, že Ukrajina získá zpět domovinu Krymských Tatarů.

32; Soud s ukrajinským karatelem v EU. Ukrajinský ministr vnitra obviňuje stránku Russkaja Vesna“ z podvržení dopisu, který je hlavním důkazem v procesu proti Andreji Mironovovi podezřelému z vraždy italského fotografa a jeho ruského tlumočníka.

33; Porošenko dal rady Zelenskému, jak je třeba pokračovat v nastoupené cestě do Evropy: Kreml bude dále tvrdě bránit našemu směřování do Evropy. Ruská federace ví, že Ukrajina už je v Evropě a že to je smrt ruského imperiálního projektu.

34; Skandál rakouského vicekancléře s ruskou podnikatelkou ho donutil odstoupit z funkce. Heinz-Christian Strache byl nucen opustit funkci místopředsedy vlády.

35; Krym bude v jednom státě s Ukrajinou jen v případě, že se Ukrajina stane součástí Ruské federace, smějí se Zelenskému na internetu.

36; U Zelenského neočekávaně komentovali „výnos o rozpuštění Nejvyšší rady“. Její rozpuštění bude záviset na tom, budou-li poslanci hledat vzájemné porozumění s novým prezidentem.

37; Nažhavuje se situace kolem Doněcké filtrační stanice. Armáda Doněcké republiky vyzývá OBSE, aby nedopustila katastrofu. Ukrajinská armáda záměrně vyostřuje situace svými útoky na životně důležitý infrastrukturní objekt.

38; Ve městě Sandton v Jižní Africe byl napaden Arnold Schwarzenegger.

39; Zelenskij se omluvil Ukrajincům za problémy s inaugurací a slíbil, že bude dělat Nejvyšší radě potíže.

40; Čína důrazně vyzvala USA, aby nezacházely v obchodní válce příliš daleko. Čínský ministr zahraničí vyjádřil protest v souvislosti s posledními kroky Washingtonu.

41; Ozbrojenci dostali rozkaz: CIA se pokouší destabilizovat situaci na jihu Sýrie.

42; Kdo je hlavním spojencem Ruska v Jihovýchodní Asii? Jasný příklad pevného přátelství prověřeného časem: Vietnam.

43; Trumpův advokát vyzval Zelenského, aby zavřel „supernebezpečného“ Kolomojského. Giuliani označil poslední akce Kolomojského za skutečnou zkoušku pro prezidenta.

44; Porošenko znovu slíbil Krymským Tatarům navrácení Krymu. Krymskotatarský národ dostane v rámci Ukrajiny autonomii.

45; Čína dala Spojeným státům podmínky pro obchodní jednání. Peking bude tvrdě hájit své státní zájmy.

46; Jaroslav Moudrý konsolidoval Evropu. Z úst Vitalije Klička zazněla nová historická perla. Kličko na ceremoniálu oslav Dne Evropy v Kyjevě vyprávěl o roli knížete v integraci Evropy.

47; Skandál v Eurovizi. Bělorusko bylo vyloučeno z hlasování ve finále. Důvodem bylo porušení pravidel soutěže. Běloruská porota poskytla interview o svém hlasování, což regule soutěže nedovolují.

48; Nic divného. Klimkin odpověděl na svolání Rady bezpečnosti OSN Ruskou federací kvůli ukrajinskému zákonu o státním jazyce. Klimkin zdůraznil, že takové zákony už dávno existují v mnoha demokratických státech.

49; Ruská pravoslavná církev komentovala konflikt kolem výstavby chrámu v Jekatěrinburgu. Odpůrců výstavby jsou stovky, stoupenců je mnoho desítek tisíc, prohlásil Ilarion, metropolita Volokolamský.

50; Situace na lodi je velmi kritická. Egyptští vojáci zadrželi tanker Sea Shark se 17 Ukrajinci na palubě. Tanker naložený 1,1 milionu barelů surové ropy v současné době kotví v okolí Ajn Suchná.

51; Byla odhalena skandální lež o stavbě obrovského centra v Jekatěrinburgu. Protest proti výstavbě chrámu byl spuštěn a živen lživou informací, že místo chrámu se začne stavět luxusní obytný a komerční komplex.

52; Bývalý šéf ukrajinského prezidentského protokolu Jurij Ladnyj komentoval Porošenkovy zmuchlané kalhoty. Je to odraz jeho osobnosti opovrhující svým okolím.

53; Nad Sýrií byly sestřeleny neoznačené objekty. Syrské protivzdušné systémy zlikvidovaly neidentifikované objekty nad jihem země.

54; Prezident Rakouska Alexander van der Bellen označil skandál Heinze-Christiana Stracheho za ostudu.

55; Na pražském letišti se srazila dvě letadla na vzletové dráze. Nikdo nebyl zraněn.

56; U Zelenského plánují provedení auditu státu a sčítání obyvatelstva. Tým nově zvoleného prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského má v úmyslu během prvních sto dní provést „audit státu“, aby zjistili v jakém stavu přebírají stát.

57; Julija Skripal brzy vystoupí s prohlášením. Ruska Julija Skripal, jejíž život byl ohrožen v důsledku otravy v britském Salisbury, má v úmyslu zůstat ve Velké Británii.

58; Venezuela je připravena jednat s USA. Dialog musí být veden na základě vzájemné úcty.

59; Jak Porošenko a Zelenskij budou dělit Ukrajinu. Může se ukázat, že nový prezident Zelenskij narazí na nepříznivé rozložení sil po volbách a Porošenko nebude ve zcela prohrávající pozici.

60; Boris Johnson byl uznán za favorita v boji o premiérské křeslo po odcházející Therese May.

61; Investoři vyvedli z akciového trhu Ruska rekordní sumu. Mohou za to slabý růst ruské ekonomiky a špatné vztahy Číny a Ruska.

62; Rusové mohou dostat daňové výhody a odpisy, o kterých nevěděli, říká Andrej Turčak, jeden z autorů návrhu zákona o elektronickém průkazu občana.

63; Za pět let se USA dostanou do smrtící dluhové spirály. Po dvou letech prezidentství Donalda Trumpa shrnují podnikatelská média výsledky jeho ekonomické politiky.

64; Kučma: Problém Ukrajiny je v tom, že její historie se psala v Rusku. Kromě toho se zabývá otázkou, proč v sovětských dobách označovali cara Mikuláše II za „krvavého“ a dnes z něho dělají světce.

65; Ukrajinský poslanec Bojko vyzval k okamžitému rozpuštění Nejvyšší rady. Zdůraznil, že stávající moc musí odejít z ukrajinské politiky poté, co dostala při prezidentských volbách politickou facku od voličů.

66; U Zelenského se vyjádřili k politické budoucnosti Uljany Suprun. Podle slov Ruslana Stefančuka se jí nepodařilo provést reformu, která byla od ní očekávána. Proto se neuvažuje o její kandidatuře na funkci ministryně zdravotnictví v nové vládě.

67; Bývalý poslanec Nejvyšší rady Olejnik: Po inauguraci musí Zelenskij nechat zatknout a předat Porošenka soudu. Pokud tak neučiní, stane se spolupachatelem jeho zločinů, jako jsou dvě stovky zabitých nevinných dětí v Donbasu, padesátka upálených v Oděse, oběti střelby na Majdanu nebo třeba chudoba velké většiny ukrajinských občanů.

68; Italský vicepremiér: Merkelová a Macron zničili Evropu. Vicepremiér Itálie Matteo Salvini reagoval na „demokratické“ prohlášení Angely Merkel, že nedovolí, aby s ní jeho strana spolupracovala v Evropském parlamentu.

69; Ruské ministerstvo dopravy: Dálnice Tavrida na Krymu spojující Kerč a Sevastopol je hotova ze 60%.

70; Velitel ruské ponorky Denis Sopin dostal účet ve výši 17 milionů rublů za havárii s civilním plavidlem.

71; Slova poslance japonského parlamentu Hodaka Marujamy o tom, že vrácení „severních teritorií“ je možné pouze prostřednictvím války, vyvolala ostrou negativní reakci jak v Rusku, tak i v samotném Japonsku.

72; V Kyjevě nacionalisté z S14 zbourali ohradu v Aleji hrdinů nebeské setniny. Informoval o tom koordinátor nacistů S14 Sergej Mazur.

73; Turecké ministerstvo zahraničí: Ankara sdílí bolest Krymských Tatarů v souvislosti s 75. výročím deportace čtvrt milionu krymských Tatarů v noci z 17. na 18. května 1944. Zástupce tureckého ministerstva zahraničí také připomněl vyhnání Čerkesů po dlouhé rusko-kavkazské válce, která skončila až v roce 1864.

74; Poslanec Nejvyšší rady Murajev prohlásil, že podporovatelé Zelenského jsou agresivnější než podporovatelé Porošenka.

75; Skripalova neteř vydá knihu o otravě v Salisbury. Kniha „Povídání s černým kocourem“ Viktorie Skripal se objeví na sociálních sítích už 1. června.

76; Ukrajinský novinář: Pokud se Rusko vrátí do PACE, budou zrušeny sankce. V pátek 17. května Výbor ministrů Rady Evropy vydal prohlášení, ve kterém se praví, že všechny země včetně Ruska musí mít právo na rovnoprávnou účast na práci Výboru i Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

77; Vitalij Kličko v čele strany Udar jde do parlamentních voleb na Ukrajině. Do politiky jde i jeho bratr Vladimir.

78; Státní statistický )řad Ukrajiny oznámil další snížení počtu obyvatel země. K 1. dubnu čítala Ukrajina 42,08 milionu obyvatel. Jde ale o odhady. Sčítání lidu slibuje nový prezident Zelenskij.

79; British Airways oznámila přerušení letů do Petrohradu a Kyjeva. Zástupci tiskové služby dopravce prohlásili, že lety nejsou komerčně rentabilní.

80; Ve Washingtonu v souvislosti se situací s Íránem varovali, že lety nad Perským zálivem budou nebezpečné.

81; V Donbasu explodovala mina pod Nivou s ukrajinskými ozbrojenci. Dva opilí ukrajinští ozbrojenci byli zraněni na ukrajinském minovém poli.

82; Trumpa už unavuje Boltonova snaha zatáhnout USA do války, píší The Times.

83; Moldavský prezident Dodon se postavil do čela průvodu na podporu tradičních rodin. V moldavském hlavním městě se konal průvod na podporu tradiční rodiny a pravoslavných hodnot.

84; V Itálii vyzvali, aby byly zrušeny protiruské sankce. Italská Lega učiní vše pro to, aby přesvědčila evropské spojence, že pokus o izolaci Ruska skončil fiaskem.

85; Joe Biden oficiálně zahájil svou prezidentskou kampaň.

86; Porošenko ustanovil na Ukrajině Den otců. Má to napomoci posílení institutu rodiny jako základu společnosti.

87; Byla otevřena turistická trasa po ruské Arktidě. Za jedenáct dní lze spatřit severní část Ruska a norská území.

88; Zástupce EU požaduje od ukrajinského ministerstva vnitra, aby odmítla sovětskou minulost. Huge Minarelli zdůraznil, že mise EU nadále konzultuje policii, prokuraturu a zástupce soudu.

89; USA začnou platit zemím za odmítnutí ruských a čínských zbraní. USA rozšíří seznam zemí, kterým bude vyplácena kompenzace za nákup americké vojenské techniky v případě odmítnutí ruských a čínských zbraní.

90; Ve Venezuele, která zemí nejbohatší na ropu, dochází benzín. Řidiči stojí v několikakilometrových frontách.

91; Ukrajinská vláda vyzvala obyvatelstvo, aby nečekalo snížení cen plynu. Vyplývá to ze slov ukrajinského vicepremiéra a ministra pro regionální rozvoj Gennadije Zubka.

92; Média: Tesla může během deseti měsíců zbankrotovat, pokud nepřehodnotí rozpočet.

93; Jaderná ponorka Kazaň nebude předána vojenské námořní flotile v letošním roce kvůli dodatečným pracím na pomocných systémech, které neodpovídaly požadavkům ministerstva obrany.

94; Estonsko opět podezírá Rusko z přípravy na zotročení země. Premiér Estonska varoval, že Rusko se možná chystá k ozbrojenému konfliktu na svých západních hranicích.

95; Syrská protivzdušná obrana zahájila palbu na vzdušné cíle nedaleko Damašku odpálené z Golanských výšin.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.5.2019

  1. Jan napsal:

    Kompenzace za nakup US zbrani? Zidovsky figl. Nakup drahych a horsich zbrani nelze natisknutymi $ kompenzovat. Slovaci ale uz maji jasno. Kompenzace shrabnou sami politici do kapsy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!