Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.5.2019

kolomoyskiy_zelenskiy_01; Kolomojskij informoval o své komunikaci s prezidentem Zelenským. Říká, že sledoval inauguraci v televizi. Líbilo se mu vystoupení nového prezidenta.

2; Na Ostrov Slávy u Poltavy rozřezali a odvezli do šrotu památník skládající se z tanku a děla. Místní obyvatelé informují, že dřív úřady památníky hlídaly a nikdo je neničil a nekradl.

3; Velvyslanectví Ukrajiny v USA si udělalo ostudu, když zveřejnilo záběry s „utlačovanými krymskými Tatary“. Nepodařený „fake“ ukrajinských diplomatů vzbudil pozornost ruského velvyslanectví ve Washingtonu. Ukrajinské úřady vydávaly fotografii z deportace židů z polské Lodže za deportaci krymských Tatarů v Rusku.

4; Nepřítel rozmisťuje operativně-taktické rakety nedaleko Kaliningradu. Nové raketomety HIMARS budou rozmístěny v polském městě Orzysz.

5; Důležité poslání Armády Doněcké republiky v Doněcku. Během pěti let války armáda a nelhostejní obyvatelé Ruska podporují obyvatelstvo Donbasu, které potřebuje pomoc.

6; Zbabělci zuří. Válka se sovětskými pomníky je součást národní myšlenky Evropy. Ve východoněmeckém městě Beilrode obnovili sovětský vojenský památník.

7; Byla provedena rekonstrukce bojů na Ostré Mohyle. Odrazit útok na Lugansk. Rekonstrukce bojů byla věnována událostem na Ostré Mohyle mezi bílými a rudými před sto lety.

8; Moldávie se vydala po ukrajinské cestě. Igor Dodon v těchto dnech odhaduje pravděpodobnost konání předčasných voleb na 90%.

9; Proč Rusko prohrává globální informační válku s USA? Protože Američané velmi ochotně obětují svou i cizí svobodu, pokud je o to požádá jejich vláda.

10; Mezinárodní organizace vyzvaly Zelenského, aby zastavil hon na homosexuály a nezákonné řádění SBU.

11; Zelenskij naštval Ljaška. Ljaško si přál být přítomen konzultacím v prezidentské administrativě. A Zelenskij mu to odmítl splnit.

12; Krach plynového odvětví USA. V americké-čínské obchodní válce vítězí – Rusko. Před dvěma týdny podepsal prezident USA Donald Trump výnos o dalším zvýšení cel na čínský dovoz.

13; Bude Zelenskij nakonec oběšen? Dosavadní moc bude Zelenskému nadšeně pomáhat v tom, aby se stal ztělesněním pekla v očích svých voličů.

14; Rada Evropy konečně pochopila, že s Ruskem není dobré se hádat. V konfliktu ohledně členství Ruska v Radě Evropy se rýsuje kompromis.

15; Velitel kontrolního stanoviště v Donbasu byl zadržen za vymáhání úplatků. Podobné praktiky jsou naprosto běžné mezi těmi, kdo „brání Ukrajinu“ na hraničních přechodech.

16; Mohutná smršť zničila v Polsku přes 120 domů. Nedaleko polského Lublinu nešetřila příroda vůbec nikoho.

17; USA zavedly nové sankce proti Rusku, Sýrii, Číně a Íránu. Píše se o tom v dokumentu zveřejněném Státním departmentem USA.

18; Na Západní Ukrajině se rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny zmocňuje kostelů pomocí úředníků a funkcionářů. Kostely jsou obsazovány vyloženě loupežným způsobem, říká biskup Viktor.

19; U města Vladimir byl odvrácen teroristický čin. Ozbrojenci byli zlikvidováni. Předtím se psalo, že na území města Kolčugino ve Vladimirské oblasti jsou v soukromém domě zablokováni bandité.

20; Špatný signál pro svět. Ve Velké Británii se lekli rekordních nákupů zlata Ruskou federací. Britský list Daily Express píše, že rekordní objemy nákupu zlata Ruskem jsou špatným znamením pro celý svět.

21; Plakat nikdo nebude. Šéf Zelenského administrativy komentoval Grojsmanovo rozhodnutí opustit funkci předsedy vlády. Staří funkcionáři mají přání v maximální míře přehodit všechny problémy na prezidenta Zelenského hned v prvních dnech jeho práce.

22; Ljaško vyhlásil sběr podpisů proti rozpuštění Nejvyšší rady. Ukrajinská politická scéna se evidentně nechystá ustupovat Zelenskému, který si usmyslel, že může určovat pravidla hry.

23; Mimořádná situace v Moskevském metru. Vedení vysvětlilo, proč dlouho neevakuovali lidí z tunelu. Více než tisícovka cestujících ve třech vlacích v úterý večer na několik hodin uvízla v tunelu moskevského metra.

24; Bylo zahájeno zveřejňování senzačních dokumentů o obludných korupčních zločinech Petra Porošenka. Stojí za tím Andrej Portnov.

25; Další fiasko? Mise MMF předčasně opouští Kyjev. Experti fondu pobudou na Ukrajině jen dva dny místo plánovaných dvou týdnů.

26; Zelenskij se chystá na svou první zahraniční návštěvu. Na začátku funkčního období je vždy důležitá první zahraniční návštěva, říká šéf administrativy prezidenta Ukrajiny. Zelenskij zvažuje, kam povedou jeho první kroky. Do Ruska to asi nebude.

27; Ruská centrální banka chce zakázat hrací peníze „banky dobrodružství“ kvůli několika případům podvodů.

28; Klimkin dal Zelenskému radu a citoval čínské přísloví. Pochválil první personální změny provedené Zelenským. Prezidentská administrativa by neměla být zatížena zbytečnou byrokracií.

29; Osm příslušníků ukrajinské armády bylo zajato v Donbasu, hlásí štáb okupantů. Ukrajinští vojáci se pohybovali v nákladním voze a údajně omylem se odklonili od původní trasy.

30; Savčenková komentovala atmosféru při Zelenského inauguraci. Viděla jsem v očích poslanců strach.

31; Zelenského administrativa slibuje Rusku „cukr a bič“. Kyjev vysílá Moskvě „signály všeho druhu, ale přitom je údajně ochoten ke kompromisům.

32; Ukrajinský ministr obrany potvrdil informaci o ukrajinských vojácích, kteří se dostali do zajetí. Jak k tomu došlo, o tom budu přemýšlet po svém příjezdu na ministerstvo, přiznal smutně Poltorak, který si ještě před pár dny troufal (alespoň virtuálně na sociálních sítích) zbourat Kreml.

33; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o zajaté jednotce ukrajinské armády. Během úspěšně provedené operace vojáci Armády Doněcké republiky zadrželi diverzní výzvědnou skupinu nepřítele.

34; Asi se nesoustředil. Zelenskij nesprávně (podle ukrajinských měřítek) napsal své příjmení na jednom z prvních výnosů. V ukrajinské podobě jeho příjmení má být po hlásce „s“ měkký znak.

35; V Itálii havaroval autobus s šedesáti ruskými turisty, Ruské velvyslanectví v Itálii informaci potvrdilo. Jedna žena zemřela, nejméně patnáct lidí bylo zraněno.

36; Parubij se freudovsky přeřekl a prohlásil, že „od této sekundy hodlám fungovat v rámci zákonných pravomocí“.

37; Nejvyšší rada odmítla projednávat Zelenského návrhy zákonů. Mimořádné zasedání ukrajinského parlamentu bylo prohlášeno za uzavřené.

38; Předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij prakticky vyzval k novému Majdanu. Kvůli jeho viditelně a prokazatelně sníženému intelektu jsou ale jeho formulace velmi nepřesné, nejasné a zmatené.

39; Lekli se a jeli raději do Doněcké republiky. Byly zveřejněny ostudné podrobnosti ze zajetí ukrajinských vojáků v Donbasu. Ukrajinští vojáci údajně omylem vyrazili na své vlastní kontrolní stanoviště, lekli se svých vlastních „soukmenovců“ a raději utekli do Doněcké republiky.

40; Prezidentské křeslo se ukázalo pro Zelenského jako nepohodlné. Sedět v Porošenkově křesle se Zelenskému nechce.

41; USA si připravují půdu k útoku na Sýrii. Informoval o tom syrský armádní zdroj. USA opět nepokrytě podporují teroristy v Idlíbu.

42; U Zelenského reagovali na facku od Nejvyšší rady. Poslanci odmítli projednávat návrhy zákonů předložené novým ukrajinským prezidentem. Zelenského tým říká, že navrhované zákony byly jeho vstřícným krokem vůči Radě, který byl odmítnut k její vlastní škodě a ke škodě Ukrajiny jako celku.

43; Zelenskij jmenoval nového šéfa Národní rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. Stal se jím dosavadní ministr financí Alexandr Daniljuk.

44; Ozbrojenci neúspěšně útočili na ruskou vojenskou leteckou základnu Hmeimim v Sýrii.

45; Chrám nebo park? Agentura VCIOM provedla oficiální podrobný průzkum veřejného mínění a došla k závěru, že 74% občanů odmítá výstavbu chrámu v parku. Na jiném místě by výstavbu chrámu podpořilo 58% dotázaných.

46; Cholera a břišní tyfus kosí karatele v Donbasu. Jen tento týden bylo do nemocnic převezeno více než 20 vojáků z 30. a 54. mechanizované brigády.

47; Proti Porošenkovi bylo zahájeno trestní řízení, Specializovaná antikorupční prokuratura zahájila řízení proti bývalému prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi.

48; V USA povolili využívat těla zemřelých osob jako hnojivo.

49; V Doněcké republice byl odsouzen za špionáž agent SBU, který se podílel na vraždě Giviho.

50; Odstoupení nebo povýšení? Stane se Avakov jediným zástupcem silových struktur ze staré gardy, který se dokáže domluvit s novou mocí?

51; Zelenskij se setká se zástupci Mezinárodního měnového fondu. Setkání se bude konat příští týden.

52; Rusko může využívat „bojové černochy“ za účelem vměšování do amerických voleb v roce 2020, tvrdí NBC. Dokument, který tvrdí, že rusko bude odvážet černochy do Afriky, aby je tam trénovalo a poté je vrátilo zpět do USA, pochází z „Výzkumného centra“ financovaného uprchlým oligarchou Chodorkovským.

53; Může za to Rusko. Porošenko reagoval na obvinění z vlastizrady. Myslí si, že řízení zahájené proti němu je pokusem přehodit odpovědnost za incident v Kerčském průlivu z Ruska na jeho osobu.

54; Vyostření v Sýrii. USA se znovu otevřeně staví na stranu teroristů. Z odlíbu o tom informuje syrský armádní zdroj.

55; Geletěj se nedočkal slibované přehlídky v „ukrajinském“ Sevastopolu a odstoupil. Popřál svému nástupci hodně sil, moudrosti a inspirace.

56; Šéf prezidentovy Administrativy komentoval informace o stycích s Kolomojským. Byl jsem advokátem mnoha podnikatelů,nejen Kolomojského, napsal Bogdan.

57; Ukrajinské debily si převzalo ministerstvo státní bezpečnosti. Do rukou tajných služeb Doněcké republiky se dostalo osm poddůstojníků ukrajinské armády, tajné dokumenty a seznamy Ajdaru. Nákladní vůz KamAz byl převezen k „separatistům“ a „debily“ si vyzvedlo ministerstvo státní bezpečnosti, vyplývá ze zprávy 3. mechanizovaného batalionu.

58; Za peníze a kus žvance... Zelenskij označil poslance Nejvyšší rady za prodejné. Zelenskij se urazil kvůli tomu, že Nejvyšší rada zmařila jeho návrhy zákonů.

59; Porošenko označil Zelenského nápad o referendu ohledně vyjednávání s Ruskem za ohrožení národní bezpečnosti.

60; Německo rozhodně odmítlo „exteritoriální“ sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“. Přeloženo do srozumitelného jazyka: Spojeným státům není absolutně nic do dohod uzavíraných mezi Německem a Ruskem.

61; Zelenskij neposlechl Volkera ohledně jmenování. Volker nedávno volal Zelenskému a dal mu doporučení na obsazení klíčových pozic na Ukrajině.

62; Do muničního skladu ukrajinského vojenského námořnictva v Nikolajevské oblasti někdo hodil dýmovnici. Velení jednotky posílilo ochranu objektu.

63; Organizátoři Eurovize přehodnotili výsledky soutěže. V prohlášení Evropské vysílací unie během show byly některé body započteny proti pravidlům. Sergej Lazarev dostal o bod víc. Na předních pozicích se nic nezměnilo, ale na dalších místech si vyměnily pořadí Norsko a Švédsko, Severní Makedonie přeskočila Ázerbajdžán a Bělorusko přeskočilo Německo. Podle oficiální verze šlo o nesprávný výpočet aritmetického průměru.

64; Uljana Suprun vyzvala k vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti OSN.

65; Kolem 40% společností patřících do dvou amerických obchodních komor v Číně zvažují v důsledku obchodní války mezi USA a Čínou přesun výroby do jiných zemí nebo tak už učinily.

66; V Číně požadují od společnosti Boeing kompenzace za prostoj letadel 737 MAX.

67; Uprchlý poslanec Oniščenko slíbil, že se vrátí na Ukrajinu za účelem soudního stíhání Petra Porošenka.

68; Ljaško srovnal Zelenského s Janukovičem a označil jej za dobrodruha. Začal sbírat podpisy pod výzvu k Ústavnímu soudu, aby bylo rozpuštění Nejvyšší rady označeno za nezákonné.

69; Naděžda Savčenko: Do Nejvyšší rady by se mělo dostat co nejvíce politických subjektů.

70; Maduro vyzval armádu, aby okamžitě zatýkala zrádce.

71; USA daly Turecku ultimátum ohledně S-400. Turecko dostalo dva týdny na to, aby zrušilo kontrakt.

72; Ruská vláda nepodpořila komunistický návrh zákona o neúctě politické moci vůči lidu.

73; Polovina Američanů očekává válku s Íránem v horizontu několika let, vyplývá z výsledků průzkumu.

74; Spravedlnost po americku. Richard Phillips, který si odseděl v americkém vězení 46 let na základě lživého obvinění, dostane kompenzaci 1,5 milionu dolarů (zhruba 2 tisíce českých korun za každý den strávený ve vězení).

75; Francie nabídla Turecku dočasné rozmístění komplexů protivzdušné obrany SAMP-T.

76; V Indonésii zahynulo šest lidí při rozhánění demonstrantů slzným plynem.

77; Ruské ministerstvo vnitra odhalilo organizovanou skupinu podvodníků, kteří vydělali miliardu rublů tím, že důchodcům sdělovali smyšlené diagnózy vyžadující placené léčení.

78; Společnost Apple napravila nekorektní zobrazení Krymu na mapách.

79; Rada federace dočasně zastavila výkon pravomocí senátora Arašukova za chybějící majetkové a příjmové přiznání. Začíná hledání nového senátora.

80; Starší Japonec tři roky oslňoval laserem americké piloty.

81; Ve Státní dumě lakonicky odpověděli na návrh Uljany Suprun na vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti: Tyto otázky nepatří do kompetencí odcházející ministryně zdravotnictví členského státu OSN.

82; V Anglii pracovníci vypálili vlastní obchod s jízdními koly, když se snažili uspořádat kremaci mrtvé myši nalezené v provozovně.

83; Daily Expres pomotal údaje o objemu zlatých rezerv v Rusku. Zlaté zásoby představují 20% ruských měnových rezerv. V USA je to 75% a v západní Evropě 50%. Šlo tedy o planý poplach. Bude ještě dlouho trvat, než Rusko dosáhne těchto parametrů.

84; Rozpuštění Nejvyšší Ukrajiny rady bude posuzovat soud. Potvrdil to předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij.

85; Kolomojského právník Andrej Bogdan prohlásil, že po volbách 2019 Ukrajinu už neřídí oligarchové.

86; Zelenskij jmenoval svého hereckého kolegu prvním náměstkem šéfa SBU.

87; Ruská televizní hvězda Andrej Malachov byl obviněn z propagace dětské pornografie. Hrdinkami „show“ se stalo několik obětí „černého“ fotografa. V jedné z nich – smutné dívce s těžkým osudem“, poznali uživatelé sociálních sítí Marii Babko.

88; Kreml velmi negativně vnímá ultimátum USA vůči Turecku ohledně S-400. Jakým právem zasahují Spojené státy do obchodních kontraktů mezi dvěma jinými suverénními zeměmi?

89; Ukrajinští nacisté z uskupení Svoboda a Nacionální korpus demonstrují před budovou Nejvyšší rady s požadavkem, aby schválila nový zákon o volbách.

90; Rozpuštění Nejvyšší rady podporuje přes 70% Ukrajinců.

91; Vladimir Putin komentoval odliv kapitálu z Ruska. Poznamenal, že velké investice do Ruska přicházejí z Kypru a Nizozemska.

92; V Saúdské Arábii dali přednost americkému plynu před ruským. Saúdská Arábie, která disponuje jedněmi z největších zásob zemního plynu ve světě, je nucena dovážet palivo kvůli potížím spojeným s těžbou.

93; Expert informoval, proč ruská centrální banka masově skupuje zlato. Nárůst zlatých rezerv je provázen snižováním podílu dolaru.

94; Ruská raketová vojska dostala první komplexy Avangard.

95; To je jen takové politické plácání. Na Krymu zhodnotili Zelenského výroky o Krymu. Šéf veřejné komory republiky Krym Grigorij Ioffe prohlásil, že prezident Ukrajiny by měl vědět, že poloostrov nikdy nebyl skutečnou součástí území Ukrajiny.

96; Čínské ministerstvo zahraničí se obrátilo na Huawei po odmítnutí společnosti Google spolupracovat.

97; Medvedčuk obvinil Zelenského z porušení ústavy Ukrajiny. Nejvyšší radu je třeba rozpustit, ale musí se tak stát v souladu s Ústavou.

98; Business Insider: Pravděpodobnost jaderné války je nejvyšší od dob Druhé světové války.

99; Profesor mezinárodní politiky na Harvardské univerzitě Stephen Walt vyjmenoval pět největších hrozeb pro budoucnost Země: klimatické změny, neřešený problém mezi Izraelem a Palestinou, neodvratný konec Evropské unie, jaderná krize kolem Íránu a rozpad americké aliance v Asii.

100; Ukrajinská mládež provozuje sex od dvanácti let, vyplývá z průzkumu.

101; Sociologové porovnali oblibu Jepifanije (36,5%) a Filareta (15,5%).

102; Poslanec za Opoziční blok Vadim Novinskij vyzval Zelenského, aby odblokoval Donbas, a prohlásil, že podniky v Donbasu musí fungovat podle ukrajinských zákonů, platit daně do ukrajinského rozpočtu a vyplácet mzdu v ukrajinských hřivnách.

103; Proti Porošenkovi bylo zahájeno další trestní řízení. Tentokrát se týká rozdávání funkcí ve státní společnosti Centrenerego za účelem rozkradení finančních prostředků.

104; Kyjev vypověděl další řadu smluv v rámci SNS.

105; Ukrajinci zaujímají v Polsku první příčku v počtu pracovních povolení. V roce 2018 bylo vydáno téměř 329 pracovních povolení občanům 125 zemí. Ukrajinci tvoří 70% z nich.

106; Gubernátor po průzkumu agentury VCIOM navrhl přesunout výstavbu chrámu na jiné, vhodnější místo.

107; Jde o miliardy rublů. Byla zveřejněna suma zadlužení obyvatel Severního Kavkazu za plyn. Větší část připadá na obyvatelstvo, menší na podniky.

108; Další znamení? Na Zelenského inauguraci byla objevena ukrajinská vlajka, která byla během ceremoniálu vzhůru nohama.

109; Postřeh Naděždy Savčenko: Západ Ukrajiny je pyšný, Donbas cítí hrdost.

110; Státní duma projednala v 1. čtení pokuty za odmítnutí obsloužit starší osoby, nemocné lidi a invalidy.

111; Ministerstvo hospodářství informovalo o neúspěchu privatizace státního majetku v roce 2018. Příjmy z privatizace činily pouhých 2,9 miliardy rublů namísto plánovaných 13 miliard.

112; Bělorusko navrhlo Rusku, aby odčerpalo z ropovodu Družba zpět ropu s vysokým znečištěním.

113; Ruská armáda získá do roku 2027 sto vrtulníků Mi-28NM.

114; Nový vrchní velitel NATO Todd Walters doufá v další spolupráci s generálním štábem Ruské federace.

115; Permské gymnázium č. 4 zvýšilo požadavky pro dívky pro zápis do prvních ročníků. Při rovnosti požadavků by se na gymnázium dostalo pouhých pět chlapců. Je sporné, zdali tento postup zákon umožňuje.

116; Vědci našli ve Středozemním moři nový ostrov z plastového odpadu.

117; Zelenskij uspořádal se svým týmem dlouhou poradu o Donbasu.

118; Zelenského strana Sluha národa si za svou ideologii zvolila libertariánství, prohlásil prezidentův asistent a zástupce v Nejvyšší radě Ruslan Stefančuk.

119; Írán zcela kontroluje pohyb a činnost amerických plavidel v regionu. USA v souvislosti s vyostřením situace kolem Íránu soustředily v Perském zálivu minimálně sedm vojenských plavidel a přivezli protivzdušný raketový komplex Patriot.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.5.2019

 1. SKRIPAL ZATELEFONOVAL NETEŘI napsal:

  Premiérka Mayová odchází z Downing Street a "oběť Novičoku" Sergej Skripal náhle po roce zatelefonoval neteři Viktorii. Na záznamník mobilu, v krátkém telefonátu Viktorii a své matce Jeleně popřál ke Dni vítězství (to je 9. května).

  Velmi divné!

  Sergej Skripal DŘÍVE TELEFONOVAL 90LETÉ MAMINCE JELENĚ SKRIPALOVÉ DO RUSKA KAŽDÝ TÝDEN. Ale nezavolal staré nemocné mamince už déle než rok, dokonce ani na Nový rok 2018. Poslední, kdo s ním mluvil, byla neteř Viktoria v červnu 2018.

  Viktoria se opakovaně pokoušela strýce a sestřenici v Británii navštívit, ale britské úřady jí pokaždé odepřely vízum.

  Až teď se ozval: "Ahoj, Vikuljo, tady strýc Serjoža. Snažil jsem se ti zavolat, ale konstantně máš 'předplatitel neodpovídá'. Ale dobře. Všechno nejlepší ke svátku. Jak se máš, jak se má Senkův prst? (to by se ptal po roce na zraněný prst Viktoriina manžela!). Haha, dobře, já jsem OK, nejen já, Julka se má také dobře. Všechno je OK. Přeji mamince ke svátku, ke Dni vítezství. Později si zavoláme."

  Buď MI6 vězní Skripalovy rok bez telefonu, nebo - v horším případě - je to podvrh a MI6 už loni Skripalovy zavraždila.

  Teď se MI6 bojí...

  Mayová odchází a špína se vyvalí na hladinu...

  Novichok victim Sergei Skripal 'is heard speaking for the first time' since assassination attempt - as he 'leaves voicemail for his mother' (23. 05. 2019)
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7062667/Novichok-victim-Sergei-Skripal-heard-speaking-time-assassination-attempt.html

  Jsou nezvěstní, bije Skripalova matka na poplach. O synovi a vnučce neslyšela od června
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/596332/jsou-nezvestni-bije-skripalova-matka-na-poplach-o-synovi-a-vnucce-neslysela-od-cervna.html

 2. ... napsal:

  dokonce ani na Nový rok 2019

 3. Paw napsal:

  Kdo jeste nema jasno tak ten miliardar na obrazku muze za to ,ze sestrelili letadlo na Ukrajine.A snazili se svest na Rusko..
  Vlastni celou areu okolo Dnepropetrovsk odkud rozkazal a urcil aby z veze prikazali pilotum letadla ,ze musi letet vic nizko a kudy !! Aby letadlo vletelo do rany ukrajincum..
  Meli ale namireno na jiny letadlo s Putinem , ktery taky se vracelo z EU..Takova nahodicka..

  • proud napsal:

   To mi zni divne.Protoze co vim o Putinovejch cestach letadlem,nikdy neleti jen jedno letadlo a nikdy neletej bez stihacu. Pak je mi tedy zakonite divny si splist jedinej osamocenej stroj s prezidentskou letkou...............

 4. Jan napsal:

  Dva Zidaci na obrazku jsou zarukou, ze obcane dostanou krome reci a slibu kulovy a chcipnou nekde na Donbasu, kde je pozenou do bratrovrazedne valky pro hovno. Jenom v zajmu Zidaku z USA, kteri k tomu financovali Majdan. Nechte si tady ty kecy a rikejte lidem pravdu kratce a vystizne!
  USA vyvolava rusofobii jenom kvuli ruskym surovinam, ktere uz nemuze krast jako za Jelcina!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!