Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.5.2019

tyurma_kamera_pozhiznennoe_zaklyuchenie1; Trest smrti nebo 175 let vězení. USA sdělily Assangeovi nová obvinění v 17 bodech porušení zákona o špionáži.

2; Na ruském ministerstvu zahraničí zveřejnili důvod odmítnutí vydat ruské vízum bývalé asistentce státního tajemníka USA Victorii Nuland. Ministerstvo doporučilo radě, aby nepočítala s účastí bývalé asistentky amerického státního tajemníka na mezinárodní konferenci. Nuland je zapsána na černých seznamech vedených jako odpověď na americké sankce.

3; U Zelenského reagovali na petici o odstoupení. V Administrativě prezidenta ji vyhodnotili jako žert.

4; Volker podal zprávu Bílému domu o svých dojmech ze Zelenského inaugurace. Podle jeho slov se objevily nové možnosti prosazování společných zájmů Ukrajiny a USA.

5; Prasečí farma a referendum. Hrozí na Ukrajině ochlokracie? Ukrajinští pseudopatrioti tvrdí, že prý nelze organizovat referendum, protože hrozí ochlokracie neboli vláda davu. Oděský novinář Jurij Tkačov komentoval tento nesmysl slovy, že by si nespokojenci měli nejdřív nastudovat obsah pojmů „ochlokracie“ a „demokracie“, protože referendum je naopak ochranou demokracie proti neinstitucionalizované vládě davu.

6; Zelenskému je otevřeně vyhrožováno svržením z funkce prezidenta. Končící poslanci Nejvyšší rady se chystají zabodnout novému prezidentovi nůž do zad.

7; Drsná rvačka pracovníků komunálních služeb s chuligány v Kyjevě. K události došlo na křižovatce ulic Tuluzy a Romaina Rollanda.

8; Jediný zdroj pro zásobování vodou v Doněckém regionu je ohrožen. Hrozí zastavení činnosti filtračních a přečerpávacích stanic, které jsou jediným zdrojem pitné vody v Doněckém regionu.

9; Zelenskij nachystal Porošenkovi místo na vězeňské pryčně. Pro Porošenka nastala hodina pravdy. Po opuštění funkce mu reálně hrozí vězení.

10; Začalo povstání proti Zelenskému. Převolení Nejvyšší rady, když neexistuje vládní koalice, je přece normální postup. Proč pak hoří koudel u zadku jak Ljaškovi, tak i Parubijovi? Na tuto otázku odpověděl Anatolij Šaríj. Zelenskij chtěl odstranit většinový systém a snížit uzavírací klausuli.

11; Nejnovější ruský pancíř z kyseliny ochrání před ostřelovačskou i kulometnou palbou. Bude pevnější a lehčí než obvyklé typy o 20-30% díky využití nového materiálu.

12; Peklo v Idlíbu: Ruské letectvo likviduje útočící ozbrojence. Ruské letectvo uskutečnilo masivní útok na pozice Haját Tahrír aš-Šámu v severozápadní části provincie Hamá.

13; Zpívající Porošenkova loutka. Anatolij Šaríj se opřel do populárního zpěváka Vakarčuka, který se vydal do politiky.

14; Admirál Gorškov v okolí Havajských ostrovů. Strach a hrůza z ruských zbraní. Velení americké válečné flotily fakticky klade ruské plavidlo na roveň hned několika svým.

15; Připravte se na utahování opasků. Vyšlo první interview Kolomojského po jeho návratu na Ukrajinu. Oligarcha Igor Kolomojskij, který se vrátil na Ukrajinu po vynucené dvouleté nepřítomnosti, poskytl první velké interview.

16; Na přehlídce v Moskvě jsem nespatřil válečné, ale lidské Rusko. Slavný španělský spisovatel Arturo Pérez-Reverte se rozpovídal v exkluzivním interview o profesi válečného novináře.

17; V Dagestánu byla zlikvidována banda ozbrojenců. Informuje o tom zpráva ruského Národního protiteroristického výboru.

18; Rusko zaplavilo „čokoládový“ kontinent svými čokoládovými bonbóny. Ruští výrobci bonbónů zvýšili o celou třetinu dodávky čokoládových výrobků do Afriky.

19; Seriál Sluha národa se Zelenským byl zablokován pro sledování v Rusku. Na oficiálním kanálu studia Kvartal 95 na YouTube informují, že video je v jedné zemi zablokované.

20; Falcon 9 Elona Muska vynesla na oběžnou dráhu 60 družic. Odpálený stupeň rakety na opakované použití se vrátil na automatickou plovoucí plošinu.

21; Záplavy v Zakarpatsku. Zelenskij letí „zachraňovat“ lid. Trocha vody navíc je pro něj asi důležitější než válka na východě země.

22; Zákulisní intriky? Kolomojského automobilová kolona třikrát přijela k domu Julie Timošenkové. Oligarcha a šéfka Baťkivščiny přitom fakt vzájemného setkání popírají.

23; Zbrklý krok. Zelenskij odvolal z funkce „Putinova kmotra“ Viktora Medvedčuka, čímž se zbavil jediného fungujícího informačního kanálu mezi oběma prezidenty. V Zelenského administrativě prohlásili, že Viktora Medvedčuka neznají a nechystají se s ním spolupracovat.

24; Theresa May oznámila své odstoupení k 7. červnu a rozplakala se. Britská premiérka odejde z čela Konzervativní strany a tím i z funkce předsedkyně vlády.

25; V Rusku zakázali pouliční informační tabule o kursech směnáren. Informace budou smět být pouze uvnitř provozoven.

26; Zločinci zastřelili v Tule policistu. Nadporučík, který byl ve výkonu služby, dostal dvě kulky do hrudníku.

27; Prezident byl podveden, říká šéf Zelenského administrativy. Zelenského znevážili a jeho tým se bouří. To je ukrajinská politika. Zvykejte si, chlapci.

28; Rusové mohou přijít o peníze ze svých karet kvůli SMS obsahujícím hesla a kódy bank. Případy, kdy banky žádají klienty, aby poslali svá hesla prostřednictvím SMS, mohou změnit vzorce chování lidí.

29; Ukrajinští pseudopatrioti zuří: Bývalý hráč ukrajinského národního mužstva fandil Rusům při hokejovém zápase proti USA. Pýcha Ukrajiny, která hájila čest země, fandí ruské sborné. Tohle „patrioti“ tak snadno neskousnou.

30; Luganská republika předala Ukrajině 60 vězněných osob. Představitelé Zvláštní monitorovací mise OBSE sledovali předání vězňů z uctivé vzdálenosti.

31; Hlavní město Jamalo-Něneckého autonomního okruhu Salechard týden před začátkem června pokryl sníh. Stejný charakter počasí má vydržet i v sobotu 25. května. Předpověď obsahuje varování před vánicemi, náledím a poryvy větru do 27 m/s.

32; Na Ukrajině bylo zahájeno už třetí trestní stíhání proti Porošenkovi. Tentokrát ve věci legalizace zločinných příjmů při offshorových manipulacích v částce 300 milionů amerických dolarů.

33; Nedělejte tuhle práci nebo jděte do vězení! Solovjov pokáral funkcionáře, kteří brzdí vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Přestaňte šikanovat obyvatele Donbasu! Prezident Ruska dal jasný pokyn, tak ho splňte. Pokud jste neschopní, pak tuto práci nedělejte, pokud šikanujete staré lidi záměrně, patříte do vězení.

34; Filaret: Na Jepifanije se nalepili agenti Kremlu. Filaret promluvil o silách, které chtějí zničit ukrajinskou církev.

35; Maloobchodníci hrozí dalším zvyšováním cen. Velcí maloobchodníci varují před růstem cen ve svých obchodech kvůli vysokým sazbám za platební služby (acquiring).

36; V Novoazovském okrese Doněcké republiky byl zaznamenán výskyt vzácných a ohrožených pelikánů kadeřavých (pelecanus crispus).

37; Medvedčuk opustil rozhovory o Donbasu. Své rozhodnutí vysvětlil neochotou spolupracovat s novým prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským.

38; V duchu nočního vynesení Josifa Vissarionoviče Stalina z Mauzolea. Blok Petra Porošenka se distancuje od svého zakladatele. Politická strana BPP Solidarita si chce budovat novou image.

39; V Japonsku vyzývají k potrestání poslance, který požadoval válku s Ruskem. Marujama mluvil o nutnosti války s Ruskem, aby bylo možné dobýt zpět Kurily. Toto prohlášení učinil ve stavu opilosti.

40; Diverzanti z ukrajinské armády doznávají vinu. Bojovníci Doněcké republiky potrestali ukrajinské ozbrojence. Největší ztráty má 35. samostatná motopěchotní brigáda – tři zabití a čtyři zranění.

41; Generální štáb ukrajinské armády zhodnotil možnost dobytí Donbasu. Náčelník Generálního štábu ukrajinské armády Ruslan Chomčak odpověděl na otázku o vojenské variantě urovnání konfliktu v Donbasu.

42; V Kyjevě na Evropském náměstí vyměnili symbol Euro 2012 za emblém NATO. Symbol se nacházel v samotném centru náměstí nedaleko budovy „Ukrajinského domu“.

43; Turecko se nemůže rozhodnout, jak naloží s hordami ozbrojenců v Sýrii. Turecko, které odpovídá za zónu deeskalace v Idlíbu, se nachází na rozcestí.

44; V Lyonu došlo k výbuchu. Jsou hlášeni těžce zranění. Na místě zasahují záchranné složky.

45; Z Ljaškovy strany odchází Mosijčuk. Ljaško komentoval odchod příslovím „Bába z vozu, kobyle to odlehčí“.

47; Trump vyšle na Blízký Východ tisíce vojáků kvůli vyostření vztahů s Íránem. Prezident USA Donald Trump schválil rozhodnutí o vyslání několika tisíc vojáků na Blízký Východ.

48; Soud v Machačkale uvalil na dva měsíce vazbu na dagestánského poslance Fikreta Radžabova. Je obviněn z vytvoření zločinného spolčení, které se zabývalo machinacemi s pozemky.

49; U západoukrajinského města Rovno (244 tisíc obyv.) zaútočila skupina vesničanů na policisty. Jsou hlášeni zranění. Během domovní prohlídky asi stovka místních obyvatel zaútočila na pracovníky policie a pohraniční služby.

50; Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov nadával redaktorovi NTV. Téma vysílání byl návrh patriarchy Kirilla na zákaz umělého ukončení těhotenství za účelem zlepšení demografické situace v Rusku. Milonov přirovnal moderátora ke středověkým tmářům. Politik zareagoval na jeho tvrzení, že ženy mají mít právo rozhodovat o svém vlastním těle, logickou poznámkou, že tělo počatého dítěte nelze považovat za součást ženina těla. Svůj vcelku logický argument ale naprosto „zabil“ prohlášením, že stoupenci zabíjení nenarozených dětí jsou fašisti, kteří plánují uplování dětí.

51; Surkov podal žádost o zproštění funkce. Nepotvrzené zprávy o odstoupení „kurátora doněckého problému“ přicházely už dlouho.

52; Už je známo, kdy se Saakašvili vrátí na Ukrajinu. V únoru 2018 ho vyhostili do Polska. Vrátit by se měl v nejbližších dnech.

53; Na Ukrajině začala předvolební kampaň k předčasným volbám do Nejvyšší rady.

54; Wall Street Journal. Dolar může být svržen s piedestalu. Experti se sice shodují, že odchod od dolarů může trvat celá desetiletí, ale spíše je to projev nadměrného sebevědomí, píše Sahil Mahtani.

55; Naděžda Savčenko: Nový náčelník generálního štábu ukrajinské armády je zbabělec a korupčník. V době Chomčakova velení dostávalo velení Lidových republik informace o trasách přesunu ukrajinských vojáků.

56; Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt zpochybnil informace o brzkém odstoupení Theresy May.

57; Julija Timošenko: Ukrajina potřebuje silnou armádu a zesílené protiruské sankce a ne rozhovory s Ruskem na základě referenda.

58; Bylo zveřejněno možné datum obnovení letů Boeing 737 v USA. Může se tak stát už koncem června.

59; Cílem Kolomojského je neutralizovat v parlamentu radikály (Ljaško) a Blok Petra Porošenka. Blízkost voleb do Nejvyšší rady nutí nového prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského a oligarchu Igora Kolomojského vsadit na protestní voličstvo Jihovýchodu, který prokázal obdivuhodnou jednotu při svržení Porošenkova režimu v prezidentských volbách.

60; V Rusku jsou vyvíjeny nové hydroplány a také nové modifikace obojživelného letadla Be-200.

61; Bývalý majitel Banky Jugra informoval, že platil důstojníkovi FSB. Obviňující svědectví proti náčelníkovi oddělení FSB Kirillu Čerkalinovi vydal bývalý majitel Jugry Alexej Chotin.

62; Ruská centrální banka chce uložit bankám využívání biometrických údajů. Návrh zákona se objeví už v červenci.

63; Facebook za půl roku odstranil více než tři miliardy falešných účtů. Ve společnosti přiznali, že množství falešných účtů už dosahuje 5% z celkového počtu uživatelů této sociální sítě.

64; Ukrajina nadále zůstává jednou z nejchudších zemí v regionu. Z hlediska HDP na obyvatele zůstává na úrovni Moldávie, Arménie a Gruzie. Informuje o tom zpráva Světové banky.

65; Moskva připomněla právo Ruska na vyslání pozorovatelů k volbám do Nejvyšší rady Ukrajiny. Rusko má právo účastnit se monitoringu průběhu voleb do Nejvyšší rady Ukrajiny. Informuje o tom zdroj v ruském ministerstvu zahraničí.

66; Rosstat odvolal svůj odhad rekordního růstu průmyslové výroby za duben. Došlo k chybě kvůli tomu, že jeden z podniků v Jamalo-Něneckém autonomním okruhu uvedlo přehnané údaje o těžbě plynu.

67; Teroristé zajali na jihu Sýrie skupinu vojáků jako rukojmí. Požadují výměnou propuštění svého velitele.

68; Puškov komentoval odmítnutí ruského víza pro Victorii Nuland. Ona přece byla jednou z těch, kteří stáli u počátku protiruských sankcí. Co čekala? Že ji uvítáme s otevřenou náručí?

69; Během školní akce „Poslední zvonění“ se žák deváté třídy vrhl na poslankyni Státního shromáždění města Marij El Jekatěrinu Vachitovou. Motiv jeho jednání není znám. Potrestán asi nebude, protože se jedná o postiženou osobu. Po celém Rusku se konaly podobné slavnosti. V drtivé většině proběhlo vše v naprostém pořádku, ale v některých školních zařízeních svátek skončil skandály.

70; Šéf politické strany,která se dostala do Europarlamentu, učinil halasné prohlášení ohledně katastrofy MH17. Šéf strany „Fórum za demokracii“ Thierry Bode zpochybnil nezávislost vyšetřování vyšetřovací skupiny (JIT) a prohlásil, že za útokem může stát Ukrajina. Především musí rozhodovat soud a ne politici, kteří mají už předem hotový rozsudek odsuzující Rusko.

71; Juncker obvinil Řecko z falšování údajů pro vstup do Eurozóny v roce 2001.

72; Proukrajinského ruského liberálního spisovatele Antona Antonova-Ovsijenka nepustili na kyjevském letišti na Ukrajinu. Informoval o tom ukrajinský spisovatel Jan Valetov.

73; V Nejvyšší radě Ukrajiny byl zaregistrován návrh ustanovení o přesunu ukrajinského velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Zhruba 86 poslanců se vyslovuje pro toto řešení.

74; Zelenskij zrušil dva Porošenkovy výnosy: o propuštění Jurije Arťomenka z funkce člena Národní rady pro otázky televizního a rozhlasového vysílání a o jmenování do této funkce Vladimira Gorkovenka.

75; Na volby do Nejvyšší rady Ukrajiny si země bude muset půjčit peníze. Rozpuštění parlamentu bude stát daňové poplatníky 300 až 400 milionů hřiven.

76; Američtí novináři identifikovali munici za letu jako „ruskou“. Syrské vládní síly ostřelovaly Alex Crawfordovou s jejím natáčecím štábem a doprovázejícími aktivisty, prohlásila novinářka Skynews.

77; V Nejvyšší radě už dostali Grojsmanovu demisi.

78; Filaret odmítl složit přísahu věrnosti Jepifanijovi a jeho rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny.

79; Putin poblahopřál patriarchovi Moskevskému a vší Rusi Kirillovi ke jmeninám.

80; Neslavný konec pro britskou premiérku,. Světová média komentují odstoupení britské předsedkyně vlády.

81; V Ruské gardě připustili předání ručního kulometu RPK-16 do výzbroje. Jsou dokončovány poslední testy.

82; OBSE potvrdila ukrajinské ostřelování obytných domů v Luganské republice. Ostřelování bylo vedeno z pozic jednotek 54. brigády na rozkaz velitele plukovníka ukrajinské armády Majstrenka.

83; Porošenkova strana se na svém sjezdu přejmenovala na „Evropskou solidaritu“.

84; Účastnice BDSM flashmobu absolventů ve Vladivostoku byla pokutována za použití policejní uniformy s výložkami.

85; Rozpuštění Nejvyšší rady bude stát tři denní rozpočty celé Ukrajiny, říká náměstek šéfa Národní banky. Podle slov Timofeje Milovanova může kvůli tomu vzniknout krize bankovního systému.

86; Trump prodá Arabům zbraně za 7 miliard dolarů. USA uzavřou dohodu se Saúdskou Arábii a Spojenými arabskými emiráty na dodávku zbraní.

87; Kolomojskij se podílí na vytvoření strany starostů. Podnikatel Igor Kolomojskij začal konzultovat nový politický projekt, do kterého se mohou zapojit starostové Charkova a Oděsy Kernes a Truchanov.

88; Čína může kvůli útoku na Huawei zakázat firmě Apple prodeje. Čína může schválit odvetná opatření kvůli zákazu USA obchodovat se společností Huawei. Pokud k tomu dojde, může se pomsta týkat společnosti Apple, varují analytici Goldman Sachs.

89; NASA uzavřela kontrakt na vytvoření lunární stanice.

90; Společnost Yandex koupila práva na vysílání ukrajinského seriálu Sluha národa. Ode dneška je možné seriál sledovat na servisu „KinoPoisk“.

91; Porošenko vzkazuje Zelenskému: My nikam neodcházíme, ale zůstáváme. Porošenko si myslí, že tým nového prezidenta strpí revanš starých sil.

92; Moskva slaví den slovanského písemnictví. Na Rudém náměstí se konal koncert.

93; Rusko odčerpá z Běloruska milion tun znečištěné ropy. Rusko a Bělorusko uzavřely plán na odčerpání nevyhovující ropy z ropovodu Družba na území Ruské federace.

94; Ruská Federální antimonopolní služba usvědčila naftaře z nesplnění dohody o zmrazení cen benzinu.

95; Nabízel nám vodku: Klimkin byl zděšen Lavrovovou zákeřností při jednání. Na jednáních v roce 2015 v Minsku nabízel, abychom si hned na začátku dali sklenku vodky.

96; Kazachstán pozastavil vykládku zkapalněného plynu na Ukrajinu.

97; Kreml objasnil Zelenskému podmínky setkání s Vladimirem Putinem. Mohou se setkat v rámci formátu normandské čtyřky.

98; Počet zraněných při výbuchu v Lyonu vzrostl na třináct.

99; Klimkinovi se podle jeho vlastních slov nedaří najít partu stejně smýšlejících pro účast ve volbách.

100; Více než dvacet vězňů zahynulo během nepokojů ve věznici ve Venezuele. Minimálně 23 vězňů bylo zabito a dvacet pracovníků věznice bylo zraněno.

101; Grojsman vybuduje novou stranu pro volby do Nejvyšší rady. Bude se nazývat „Ukrajinská strategie“.

102; Soud uvalil vazbu na kněze Trojicko-Sergijevské lavry kvůli rvačce na nože. Kněz zaútočil na dvaašedesátiletého diákona Polikarpa, protože ho podezíral z krádeže peněz.

103; V Pentagonu potvrdili posílení vojsk USA na Blízkém Východě. Patrick Shanahan potvrdil vyslání 1.500 amerických vojáků na Blízký Východ v souvislosti s růstem napětí ve vztazích s Íránem.

104; Trump se chystá prověřit ukrajinskou stopu v případu vměšování do amerických voleb v roce 2016. Mezi podezřelé patří také Austrálie a Velká Británie.

105; Krádež století. V okolí Stavropolu policisté zabránili krádeži kopru za půl milionu rublů. Krádež semen organizovala pracovnice podniku, která si speciálně pro tento účel najala nákladní auto.

106; Neměli jsme tam posílat námořníky. Šéf generálního štábu Ukrajiny komentoval provokaci v Kerčském průlivu. Nový šéf Ruslan Chomčak prohlásil, že má mnoho otázek na velitele Vojenských námořních sil ukrajinské armády Igora Vorončenkova a na bývalého prezidenta Ukrajiny.

107; Janukovičův advokát požádal, aby byl Janukovič zbaven všech obvinění. Všechny informace proti Viktoru Janukovičovi byly na generální prokuratuře pečlivě zfalšovány s využitím osobních kontaktů generálního prokurátora s bývalým prezidentem Petrem Porošenkem.

108; Zástupce starosty Lvova byl na zasedání městské rady polit barvou. Neznámí pachatelé vnikli do malého zasedacího sálu, kde se obvykle konají zasedání výkonného výboru, a zabránili jeho konání.

109; Ideologické neshody donutily Mosijčuka opustit Ljaškovu stranu. Mosijčuk vyjádřil naději, že nadále zůstane v politice.

110; Kadyrov odmítl fámy o svém jmenování vicepremiérem.

111. Letecká nadzvuková raketa BrahMos-A v Indii poprvé zasáhla pozemní cíl.

112; Bylo zveřejněno datum rozhodnutí amsterdamského soudu o Skythském zlatu zapůjčením z Krymu a zadržovaném v Nizozemsku. 11. června se má rozhodnout, zdali bude zlato předáno Ukrajině.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
11 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.5.2019

 1. .lak napsal:

  Dám jedničku. .lol: Rozdělil bych celý ěden svjetelný rock mezi kozy, teda 175. falzeflagistů že špinavé hejble neudydlali bafometi a kšíry aby nevypadli jako vrtošivý demebti z kočárků.

 2. .lak napsal:

  Čvítíčco tlunilo, sen zářen.
  https://www.youtube.com/watch?v=7NVsapnJpwc

 3. .lak napsal:

  iě náhled, bokoris a podhled u mýš ty. Přehled ia °!°

 4. HVzV? napsal:

  PAN KRTECEK VZKAZUJE,ŽE MÁ PRÁCI,CHCE DÁT VYZBROJIT

  celou republiku přes pana Honolulu zvaného Lulu AMERIČANA z Floridy prý důstojnika armády JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY v důchodu, kde nedaleko něho bydli pan president TRAMP a je nutné s nim navázat kontakt za účelem kšeftu jak byk.
  Uvidime zda SPD dále bude podporovat ten Islándský stát nebot se ukázalo,že mistopředseda SPD v Praze PODPORUJE KAKARÁM a samopalníky IS,kterým dal pan PUTIN,jež je horši než PRÝ hITLER TAK NA DEKEL,že lítali vzduchem i bez koberců a ted jsou prý všichni v SPD.

 5. napětí napsal:

  kurňa, .laku-pindolaku, když piješ,nepiš, když chceš psát, nepij !

 6. .lak napsal:

  Dnes heřmánek s květy jak kopretiny, píše čmárale. :lol:

 7. John_Pitralon napsal:

  Ministry: Rio Grande Blood https://www.youtube.com/watch?v=qmWzGVmPN5o

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!