Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.5.2019

protestuyushchiy_venesuela1; Venezuelská opozice obsadila budovu velvyslanectví v USA. Od poloviny dubna byla místnost diplomatické mise ve Washingtonu pod kontrolou stoupenců prezidenta Nicoláse Madura.

2; Partyzáni, koka a veselé přijetí. Jak ruský vojenský dopisovatel cestoval po Kolumbii. Alexandr Sladkov informoval o svých zážitcích v Kolumbii.

3; Mezinárodní měnový fond posílá Ukrajinu zpátky do dluhové pasti. V Kyjevě znovu předvedli přehlídku hlouposti.

4; Miluji Rusko! Děti padlých vojáků Syrské armády radostně přivítali ruské vojáky.

5; Porošenko očekává „přetékající kotel“ trestních případů. Už během jeho vlády bylo zřejmé, že tomuhle člověku by slušel vězeňský mundúr.

6; Zelenskij plivl Ukrajině do tváře. Vladimir Zelenskij potvrdil, že je víc komikem než politikem, kterého si Ukrajinci přáli vidět. Veřejnost s nelibostí reaguje na to, jakým způsobem naložil s peticí požadující jeho odstoupení. Věc podle zákona neprojednal a jen ji obrátil v žert.

7; „Ruský tank“ v Sýrii ostřeloval propagandisty USA a zranil ozbrojence Al-Káidy. Pracovníci televizní stanice Sky News a ozbrojenci,kteří je doprovázeli, se dostali do tankové palby.

8; Vypadá to mysticky: Skripal vstal z mrtvých a odchází britská premiérka. Mrtví se začínají telefonicky ozývat a zabité kočky ne a ne odpustit.

9; Zelenskij je protiruskou zbraní nové generace, říká velitel brigády Doněcké republiky. Poptávka v Rusku po někom, jako je Zelenskij, je dnes velmi vysoká a situace kolem Jekatěrinburgu to dobře ilustruje.

10; Příhody generála ukrajinské armády v Donbasu. Nový šéf Generálního štábu vyprávěl, jak utekl z Ilovajského kotle. Podle jeho slov jeho skupina, která se dostala z obklíčení, několik dní nejedla a vodu pila z řeky Kalmius.

11; Panika v Kyjevě. Na Ukrajině je možný „proruský revanš“. Vypadá to, že u rusofobům a Banderovým pohrobkům nesvítají dobré časy.

12; Tribunál OSN vynesl rozsudek ohledně ukrajinské provokace v Kerčském průlivu. Neshledal žádné důvody pro zadržení ukrajinských plavidel a uvěznění námořníků a příslušníků SBU. Rusko na jednání soudu nevyslalo své zástupce, protože v této věci neuznává jurisdikci tohoto soudu.

13; Porošenko kritizoval Zelenského výnos o rozpuštění Nejvyšší rady. Prohlásil, že to bylo neústavní.

14; NATO se leklo „jaderné hrozby“ ze strany Ruska a schvaluje novou vojenskou strategii. Svou vojenskou strategii mění poprvé za několik desetiletí.

15; Při své návštěvě Krymu jsem byl v šoku z toho, co jsem tam viděl, řekl nový šéf generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil. Na Krymu i v Rusku mu velmi rychle odpověděli, že se příliš nediví, že na jaře 2014 byl na Krym smutný pohled. Ukrajina do rozvoje poloostrova za celou dobu své nezávislosti vůbec neinvestovala. Ruslan Chomčak tvrdí, že Rusko se snažilo obsadit Krym od okamžiku, kdy Ukrajina získala nezávislost.

16; V Zelenského týmu přiznali závislost Ukrajiny na obchodu s Ruskem. Pokud schvalujeme rozhodnutí, včetně ekonomických, musíme nejprve přemýšlet o tom, jestli nestřílíme do vlastní nohy.

17; Prezidenti přicházejí a odcházejí, ale pacienti zůstávají. Bývalá ukrajinská ministryně zdravotnictví „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun chce pokračovat v reformách na Ukrajině. Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví je připraveno představit výsledky své práce novému prezidentovi Ukrajiny, pokud od něj přijde příslušné pozvání.

18; Vyostření v Donbasu. Štáb okupantů si stěžuje na ztráty. Napjatá situace vznikla na linii dotyku a v okolí Doněcka a Luganska.

19; Dobrá ženská! Trump je zklamán v důsledku odstoupení Theresy May. Mně se hrozně líbila, ona je to dobrá ženská, pracovala nesmírně svědomitě, prohlásil Trump.

20; Mosijčuk vysvětlil, proč odešel od Ljaška a vystoupil z Radikální strany. Jde o ideologické neshody. Chybí jasná ideologická linie, kterou by každá strana po zvolení nového prezidenta a před předčasnými volbami měla mít.

21; Zelenského pozvali za oceán. V tuto chvíli je to první potvrzená návštěva nového ukrajinského prezidenta v zahraničí.

22; Odvetný úder armády Doněcké republiky. V ukrajinské armádě vládne panika kvůli fiasku speciální diverzní skupiny. Na Donbas se vracejí velitelé, kteří vedli ukrajinskou armádu do dobře známých „kotlů“.

23; Pohanka došla, tak se rozdává cukr. Na Ukrajině odstartovala předvolební kampaň a v Luganské republice už byly zaregistrovány dva případě pravděpodobného nákupu a uplácení voličů.

24; Ukrajina bude dohánět současnou úroveň Polska padesát let. Za tu dobu ale Polsko také udělá velký pokrok.

25; Trump přiznal, že se zájmem sleduje činnost ruských prankerů. Píše o tom na svém Twitteru.

26; Kličko připomněl prezidentovi Zelenskému jeho posměšky a vtipné poznámky na jeho adresu a snažil se mu to nepříliš zdařile oplatit.

27; Zelenskij zveřejnil podmínky pro rozhovory s Ruskem. Reakce na výzvu Mezinárodního tribunálu OSN k propuštění zadržovaných ukrajinských námořníků bude prvním signálem ze strany ruského vedení o reálné připravenosti k zastavení konfliktu s Ukrajinou. Uvidíme, jakou cestu si v Kremlu zvolí, poznamenal ukrajinský prezident.

28; Na Krymu komentovali rozhodnutí tribunálu ohledně ukrajinských námořníků. Námořní tribunál v Hamburku nemá právo požadovat od Ruska propuštění ukrajinských námořníků a navrácení plavidel zadržených v Kerčském průlivu kvůli narušení státní hranice. Proto jeho rozhodnutí není třeba plnit, řekl Alexandr Molochov, šéf prezidentské pracovní skupiny pro mezinárodně právní otázky na Krymu.

29; Ve Státní dumě reagovali na novou vojenskou strategii NATO. Plány NATO na představení nové vojenské strategie jen svědčí o tom, jak neužitečná je ta stávající, prohlásil první místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin.

30; Je čas konat! Porošenko komentoval rozhodnutí tribunálu OSN ohledně ukrajinských námořníků. Každý ukrajinský politik si musí pamatovat jednu pravdu? Nestojí za to zahrávat si s Ruskem a věřit v jeho poctivost a dobrou vůli.

31; Největší jaderný ledoborec na světě byl spuštěn na vodu v Petrohradě. Univerzální jaderné ledoborce projektu 22220 mají za úkol zajistit Rusku převahu v Arktidě.

32; Ty jsi kámo tak nanejvýš něco jako údržbář. Ministr infrastruktury Omeljan ostře kritizoval Zelenského. Vyčetl mu také používání ruského jazyka.

33; Karatele obviněného z vraždy italského fotografa a jeho tlumočníka může soud v Pávii odsoudit až na 17 let odnětí svobody. Takový trest žádá italská prokuratura.

34; Klimkin oznámil „grandiózní vítězství“ nad Ruskem v souvislosti s rozhodnutím mezinárodního tribunálu OSN o incidentu v Kerčském průlivu. Na Rusko se obrátil i Kurt Volker a vyzval k propuštění námořníků a vrácení plavidel.

35; Vakarčuk definoval cíl své cesty do Nejvyšší rady. Vidím v tom svůj osobní úkol, poznamenal muzikant.

36; Ukrajinský voják spáchal sebevraždu, když už nemohl vydržet ponižování ze strany velitele. Voják ukrajinské armády spáchal sebevraždu ve službě.

37; Ve Státní dumě komentovali protest Kyjeva v souvislosti s Volodinovou cestou na Krym. Myslím, že na Ukrajině prostě jen pokračují v linii, kterou drželi posledních několik let.

38; Byl zadržen šéf Dagestánského katastrálního úřadu. Šamil Gadžijev byl zadržen pro účast ve zločinném spolčení, které se zabývalo machinacemi s pozemky.

39; V kyjevském supermarketu se opilec znenadání pokusil zlomit vaz devítiletému dítěti. Muže zadržela ochranka do příjezdu policie. Muž měl v krvi přes 3 promile alkoholu. Nejdříve se mělo za to, že se ho pokusil dusit, ale z kamerového záznamu vyplynulo, že se mu pokoušel zlomit vaz.

40; V NATO učinili prohlášení ohledně zadržovaných ukrajinských námořníků. Vyzvali Rusko, aby neprodleně propustilo ukrajinské námořníky.

41; Byly zveřejněny osobní údaje osmi ukrajinských diverzantů zajatých v Donbasu. Zveřejnila je dobrovolnice Darja Andrusenko-Jakoťuk.

42; V USA soud zastavil výstavbu Trumpovy stěny. Pentagon a Bílý dům mlčí. Soud schválil rozhodnutí dočasně zakázat utrácení peněz z rozpočtu na výstavbu zdi na hranici s Mexikem.

43; Ruský výzkumný ústav pro jadernou fyziku koupí ikony s drahokamy za dva miliony rublů.

44; Americké námořnictvo obvinilo Írán z útoku na tankery v Arabských emirátech. Kontradmirál amerického válečného námořnictva Michael Gilday prohlásil, že USA si myslí, že íránští „Strážci islámské revoluce“ 12. května útočil na tankery v přístavu Fudžeira.

45; Výbuch v Lyonu: Vyšetřovatelé nevylučují teroristické spiknutí.

46; Nový šéf Generálního štábu Ukrajiny Ruslan Chomčak označil Krym za ohavné reziduum SSSR.

47; Americký návrh zákona nařídí, aby byly shromážděny údaje o všech podílnících na Nord Stream 2. Dokument především předpokládá zavedení sankcí proti zahraničním společnostem, které poskytují svá specializovaná plavidla pro pokládku potrubí v Baltském moři.

48; Velvyslanectví USA podpořilo Ukrajinu v otázce znárodnění PrivatBanky. Úřad tvrdí, že po znárodnění se PrivatBanka stala výdělečnou.

49; Metropolita rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny zažaloval u soudu Onufrije. Požaduje od nejvyššího představitele kanonické Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu, aby kompenzoval morální újmu v rámci ochrany cti, důstojnosti a dobré pověsti.

50; Bývalí američtí vojáci vyzvali Trumpa, aby nerozpoutával konflikt v Íránu. Více než 70 bývalých vojáků sepsalo příslušný dopis a poslalo jej prezidentovi.

51; Ruské ministerstvo zahraničí vyloučilo možnost výměny Paula Whelana obviněného ze špionáže za Marii Butinovou.

52; V Sevastopolu došlo k požáru delfinária. Zvířata se podařilo zachránit.

53; Na letišti v Aténách zabavili občanovi Ruska 800 tisíc dolarů. Zadeklaroval je v Rusku a v Turecku, nikoli však v Řecku, kde byl zadržen v tranzitní zóně.

54; Asi dvacet mladistvých zahynulo při požáru obchodního centra v Indii v centru města Surat.

55; Ljaško zhodnotil Zelenského jako prezidenta. Je to vcelku normální kluk, ale je nesamostatný.

56; Vitalij Kličko oznámil, že bude kandidovat do Nejvyšší rady a stranu může vést jeho bratr.

57; Ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko označil tří hnízda korupce v zemi: státní podniky, celnice a neregulovaný registrační systém.

58; Zelenskij dostal žádost, aby vyznamenal Porošenka „za neúnavnou práci“.

59; a Krymu vyzvali ukrajinský generální štáb, aby nehrozili pěstičkami po rvačce. Na Krymu komentovali silácká prohlášení ukrajinského generálního štábu ohledně možnosti návratu poloostrova k Ukrajině.

60; Podpora nacionalistů stojí ukrajinský státní rozpočet stovky milionů. Každoročně projekt „Aktivisté“ fungující pod hlavičkou SBU přišel státní rozpočet na zhruba 100 milionů hřiven.

61; Americký námořník byl odsouzen za špionáž ve prospěch Ruska a odsouzen ke třem letům vězení.

62; V Nizozemsku promluvili o možné vině Ukrajiny na katastrofě MH17. Podle názoru člena evropského parlamentu Thierryho Bodeho by měl věc posuzovat soud a nikoli politici, kteří jsou příliš jednostranně dopředu a bez důkazů rozhodnuti obvinit Rusko.

63; Ukrajinští aktivisté z organizace „Veřejný lustrační výbor“ zažalovali Zelenského u soudu kvůli jmenování Andreje Bogdana šéfem prezidentské administrativy.

64; Představiteli dopravního inspektorátu v Oděse podpálili už čtvrté auto.

65; V důsledku zemětřesení bylo v Dagestánu poškozeno pět škol a dvacet obytných domů.

66; Poslanec Nejvyšší rady Jurij Bojko vyzval opozici, aby se sjednotila. Část Opozičního bloku včetně Alexandra Vilula a Vadima Novinského vystoupila proti sjednocení obou sil.

67; Huawei přišla o práva na využívání paměťových karet MicroSD. Organizace SD Card Association vyloučila ze svých řad společnost Huawei.

68; Filaret obvinil Jepifanije z pokusu zničit Kyjevský patriarchát.

69; V Evropském parlamentu vyzvali k zachování Medvedčuka ve funkci vyjednavače s Ruskem.

70; Ukrajinský aktivista: Místo pro Porošenka není v Nejvyšší radě, ale se zednickou lžící na ruinách Donbasu. Porošenko je státní zločinec a zloděj a nikoli opoziční činitel. Na to se nesmí zapomínat.

71; Rozkol rozkolu. Šéf rozkolnické Ukrajinské autokefální pravoslavné církve Makarij prohlásil, že jeho církev také nebyla likvidována. Kyjevský patriarchát a jeho církev nebyly vymazány ze státního rejstříku, protože Filaret neodevzdal originály dokumentů, které jsou pro to potřeba.

72; Frakce „euroskeptiků má v úmyslu nastolit otázku zrušení protiruských sankcí. Podle slov jejího šéfa Bruna Golnische stačí, aby některé státy opustily společnou pozici předváděnou v poslední době, a celý systém sankcí se zhroutí.

73; Rusům předpověděli nové sankce za nepodvolení se tribunálu OSN. Advokát hájící zájmy ukrajinských námořníků Nikolaj Polozov prohlásil, že odmítnutí Ruska podvolit se rozhodnutí Tribunálu OSN pro námořní právo bude mít za následek nové sankce.

74; Trump přiletěl do Japonska na státní návštěvu. První den strávil setkáním s japonskými podnikateli.

75; Přejmenovanou Porošenkovu stranu povede dosavadní místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko.

76; Už to není legrace. Porošenko dal radu Zelenskému ohledně situace s Kerčským průlivem. Bývalý prezident doporučil svému nástupci, aby nečekal na impuls od veřejnosti, ale začal konat.

77; Rakouská média píší o podílu ruské moderátorky na odstoupení vicepremiéra. O nutnosti provedení vyšetřování ohledně zveřejnění kompromitujícího materiálu už mluvil i kancléř Rakouska Sebastian Kurz.

78; Zelenskij očekává od Ruska „splnění rozkazu“. Rusko je povinno splnit rozkaz Mezinárodního tribunálu a propustit na svobodu ukrajinské námořníky-provokatéry.

79; Ukrajinský soud se rozhodl zatknout čtyři ruské generály a admirály. Ukrajinský soud vydal povolení k zadržení patnácti vojáků Ruské federace v trestním případu zadržení 24 ukrajinských námořníků u Kerčského průlivu, který vede vojenská prokuratura Ukrajiny.

80; Čínský magnetický vlak se rozjel rychlostí až 600 km za hodinu.

81; Na Ukrajině bylo v Záporožské oblasti pozorováno tornádo.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.5.2019

 1. Kastor napsal:

  Tliachanice - správa 80. "Čínsky vlak sa rozbehol na 600 km" ukazuje bezúroveň, "dôležitosť" a teatrálnosť "Ukrajinských" tam uvedených správ.... cielene vybraných, aby najvyspelšiu časť bývalého Sovietskeho zväzu, čo najviac ponížili vonkajší i vnútorní nepriatelia...

  • proud napsal:

   Koho takovy picoviny zajimaj???? Me ne,tudiz ani nevidim zadny ponizovani tam kde se to tobe zda,protoze blbosti ponizis akorat sam sebe.Me zajima jak jede moje kara kterou potrebuju,cinsky vlaky mam v prdeli!

 2. Paw napsal:

  V Kolumbii neni vse v poradku a tak jich uteklo do Venezuely okolo 6 milionu a stale prchaji. To je znameni ,jak je to spatne ve Venezuele a jak v Kolumbii, kde strileji lidi jako zajice na honu..

 3. Paw napsal:

  To same chteji dnes udelat ve Venezuele..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!