Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.5.2019

iran_ssha_01; V Íránu slíbili, že zničí americká plavidla tajnou zbraní. Írán může poslat na dno americké vojenské lodě V Perském zálivu.

2; Armáda zničila můj život. Američané vyprávěli, jaký vliv na jejich životy měla služba v americké armádě. Na oficiální stránce armády byl zorganizován průzkum s cílem zjistit, jak služba v armádě ovlivňuje život vojáků.

3; Zelenskij zahájil v Kyjevě show „Ligy smíchu“ v „Mezinárodním centru kultury a umění“ (tzv. Říjnovém paláci).

4; Teď jděte a splňte, co vám uložil mezinárodní soud! Stálý zástupce Ukrajiny požaduje od Ruska propuštění námořníků a plavidel ukrajinského vojenského námořnictva.

5; Pravda o konfliktu v Jekatěrinburgu. Sportovci údajně zbili odpůrce chrámu. Tisk je okamžitě nazval „tituški“. (Termín vznikl v roce 2013 na kyjevském Majdanu a označuje mladé lidi najaté vládní mocí, aby narušovali protivládní demonstrace). Video ani rozhovory se sportovci pořízené z místa události ale nic takového nepotvrzuje.

6; Asi tak jako „mrtvýmu zimník“. Pomůže Porošenkově straně odstranění jeho jména z názvu? Po odchodu z funkce Petr Porošenko velmi rychle ztrácí politický kapitál.

7; Válka jim v tom nezabrání. Ve školách Doněcké republiky se rozeznělo poslední zvonění. Výjimkou není ani škola ve frontovém „Kyjevské obvodě“, kam v únoru 2017 přiletěl ze strany ukrajinských fašistů granát z raketometu BM-21 Grad a vytloukl všechna okna v budově.

8; Proč patriarcha Kirill nedává autokefalii Ukrajinské pravoslavné církvi. Na složitou otázku existuje jednoduchá odpověď. K čemu kněží a farníci UPC potřebují autokefalii?

9; Generální tajemník OSN se postavil na stranu teroristů v Sýrii. Prohlásil, že „činnost vlády Bašára Asada může vyvolat velkou humanitární katastrofu v Idlíbu“.

10; Baltská flotila jako strašák pro západní agresory. Byla zveřejněna slavná historie ruských vítězství. O slavné cestě Baltské flotily vypráví historický materiál ruského ministerstva obrany.

11; Proč Zelenskij jediným slovem zrušil rozhovory s Ruskem? Vladimir Zelenskij vlastně řekl poslední slovo v otázce, budou-li se konat rozhovory s Ruskem.

12; Lukašenko hraje vabank, když se chystá odmítnout ruskou ropu, V poslední době neprožívají vztahy mezi Minskem a Moskvou zrovna nejlepší časy.

13; V civilním životě bandita, v armádě rozvědčík. Jak verbují nováčky do americké armády? Ze 150 účastníků vstupních rozhovorů se do armády dostane jeden. Taková je neúprosná statistika.

14; Zelenského první kroky: Umlknou děla v Donbasu? Minulý týden byl na Ukrajině přímo přecpaný událostmi.

15; Ukrajina se od Evropy naopak velmi rychle vzdaluje. To, kam zavedl zemi Porošenko, se těžko dá nazvat „evropským snem“, myslí si bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov.

16; Zelenskij si udělal ostudu na fóru o inovacích. Na I-Fóru v Kyjevě prezident Ukrajiny běhal po pódiu a vyjadřoval nadšení z i-Phonů kyjevských studentů.

17; Zelenskij slíbil, že se Ukrajina stane základnou pro pokoření světa. Není to první podobně hloupé velkohubé prohlášení ze strany ukrajinských politiků.

18; Ukrajina hrozí Rusku „hamburskými sankcemi“. Velvyslanec Ukrajiny v Německu Andrej Melnik vyzval německou spolkovou vládu a ministra zahraničí Haiko Maase k rozhodným krokům.

19; Japonský novinář si postěžoval, že mu vadí Oslavy Dne vítězství v Rusku. Připomeňme, že Japonsko bylo součástí osy Řím – Berlín – Tokio a v Druhé světové válce bojovalo po Hitlerově boku.

20; „Právnický zabiják“ bude usilovat přes soud o zabavení všech Porošenkových aktiv. Portnov už také několikrát označil rozhodnutí vyslat ukrajinské námořníky „do útoku“ na Kerčský průliv za vlastizradu.

21; Jsme v Doněcku. Co tam děláte? Samozřejmě jsme v zajetí. To byl úryvek z telefonického rozhovoru vojáka ukrajinské armády s jeho kolegou ve zbrani. Byly zveřejněny videozáběry z telefonického rozhovoru zajatého ukrajinského vojáka jako ukázka hrdosti „nejlepší armády na kontinentu“.

22; U Gorlovky byl zlikvidován útočník z Ajdaru. Informuje o tom ukrajinský voják Sergej Serďuk.

23; Není větší hanby pro Evropu než je ukrajinská armáda, říká vojenský expert. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij čeká od nového šéfa generálního štábu výměnu standardů zděděných ze sovětských dob za západní.

24; Kandidát na prezidenta Litvy se vyslovil pro normální vztahů s Ruskem. Kandidáti na prezidenta Litvy se většinou vyslovují pro pragmatický přístup ke vztahům s Ruskem při menší úrovni konfrontace.

25; Sýrie: Ruská speciální skupina operuje v zóně Idlíb přímo pod nosem ozbrojenců. Bylo rozhodnuto několik smíšených syrsko-ruských skupin přesunout do těsné blízkosti k nepříteli.

26; Ve Lvově byl s pompou pohřben ukrajinský voják zlikvidovaný v Donbasu. 25. května byla uložena do hrobu další rakev přivezená z Donbasu. Kladou si truchlící vůbec otázku, co dotyčný v Donbasu vůbec dělal?

27; Írán navrhl státům Perského zálivu uzavření smluv o neútočení. Přitom Teherán bude tvrdě trestat jakoukoli agresi, ať už ekonomické nebo vojenské povahy, prohlásil íránský ministr zahraničí.

28; Narkomani ve vyšívankách. Zelenskij s manželkou navštívil „terapeutický tábor“. Na akci promluvil o nutnosti podporovat takovéto organizace.

29; Kolomojskij radí Zelenskému, aby vyhlásil státní bankrot. Předtím v Mezinárodním měnovém fondu prohlásili, že jsou připraveni pokračovat ve spolupráci s novým politickým vedením Ukrajiny poté, co bude zformováno.

30; Ukrajinská armáda má ztráty i na západní Ukrajině. Smluvní voják ze 14. samostatné mechanizované brigády byl nalezen mrtev na Volyni.

31; Na Ukrajině bude zlikvidována tisícovka prasat. Zvířata budou spálena kvůli nákaze prasečím morem.

32; V Rusku se vyjádřili k hrozbám Ukrajiny zavést „hamburské sankce“. Pro zavedení jakýchkoli sankcí proti Rusku přece není potřeba mít žádný důvod, prohlásila zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

33; Došlo k výbuchu v obytném domě v Německu. Musela být provedena evakuace, protože byly objeveny nebezpečné chemikálie. Uzavřena byla i blízká dálnice.

34; Během akce proti ozbrojencům byl zlikvidován americký vrtulník. Na palubě se nacházeli američtí i afghánští vojáci.

35; Nastane chaos. Místo předsedkyně ukrajinské centrální banky zveřejnila svou prognózu na nejbližší roky. Ve světě je cítit předzvěst globální ekonomické krize.

36; Autobus mířící z Kyjeva do Prahy v noci na dnešek kompletně shořel v Polsku. V okamžiku vzniku požáru se ve vozidle nacházelo sedmdesát spících cestujících. Všechny se podařilo včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

37; Ukrajinská armáda rozmístila obrněnou techniku v obytné části obce v Donbasu. Připravuje se provokace. Informuje o tom Národní policie Luganské republiky.

38; Je tomu přesně pět let, co do Doněcka přišla válka. Kterýkoli obyvatel Doněcka ale potvrdí, že nepřišla, nýbrž přiletěla. Ukrajinská vláda poslala proti civilnímu obyvatelstvu vlastní země válečné letectvo – letadla a vrtulníky.

39; Pěší a cyklistický most, který Vitalij Kličko nedávno slavnostně uváděl do provozu, praskl, protože na něm Ukrajinci podle svého dobrého zvyku skákali. Nové sklo pokryly drobné trhliny. Kličko slíbil, že viníky najde.

40; V Dněpropetrovsku házeli na policejní auto vajíčka. K události došlo v sobotu 25. května.

41; Hackeři zaútočili na město Baltimore pomocí programu tajných služeb USA. Hackeři vyřadily z funkce státní služby v Baltimoru, přičemž využili program vyvinutý agenturou bezpečnosti USA (NSA).

42; Chceme, aby Zelenskij pochopil, že s lidem Donbasu je třeba jednat přímo, říká Ivan Prichoďko v nejnovějším interview.

43; Bude potřeba se s námi smířit. Ukrajinský biatlonista se vyjádřil ke vztahům Ukrajiny s Ruskem. Dmitrij Pridručnyj chce, aby Rusko vrátilo Ukrajině „anektovaná teritoria“.

44; Armáda Doněcké republiky se pomstila za ostřelování civilního obyvatelstva. Dva ozbrojenci byli zlikvidováni. V okolí Doněcka ukrajinští okupanti ostřelovali Miněralnoje, Staromichajlovku, Vesjoloje, Žabičevo a Spartak.

45; Ukrajinský propagandista Arkadij Babčenko, nechvalně proslulý například svou předstíranou smrtí, označil Ukrajinu za ruskou kolonii. A hned urazil Ukrajince. To vše stihl ve své kritické reakci na návštěvu ruské zpěvačky Jeleny Těmnikovové v Kyjevě.

46; Na Ukrajině chtějí obnovit Stranu regionů. A opět vyplouvá napovrch Janukovič. Informace pochází z okolí Igora Kolomojského.

47; Syrská armáda a ruské letectvo vytlačily ozbrojence z města v zóně Idlíb. Syrská armáda se zmocnila velkého množství vojenské techniky ozbrojenců.

48; Blesk udeřil do navijáku rybářské udice. V Charkově došlo ke smrtelnému úrazu. Devětadvacetiletý muž zahynul v důsledku úderu blesku.

49; V Německu vyzvali židy, aby se vzdali jarmulky (kipy). Prezident Izraele je rozhořčen.

50; V Africe 25. května oslavili den osvobození většiny zemí od ponižujícího statusu kolonie a získání samostatnosti. Vykořisťování většiny zemí Afriky ale jen změnilo svou podobu. Přes neokolonialismus až po monetární kolonialismus (ovládání celých zemí prostřednictvím neudržitelného zadlužení).

51; Byly zveřejněny nové fotografie muže podezřelého z výbuchu v Lyonu.

52; O funkci britského premiéra a předsedy Konzervativní strany se už uchází sedm kandidátů.

53; Mezi ukrajinskými diverzanty zadrženými v Doněcké republice jsou i padesátiletí vojáci.

54; Tisíce Izraelců demonstrují proti poskytnutí imunity Netanjahuovi.

55; Ukrajinci jasně vedou v počtu nelegálně pracujících migrantů v České republice. Více než dvě třetiny nelegálů vyhoštěných ze země v roce 2018 byli Ukrajinci. Loni policie v České republice zadržela téměř 5.000 nelegálních migrantů, což bylo o 0,5% více než v loňském roce.

56; Casting do ukrajinské vlády? Na sociálních sítích se vzdemula bouře kvůli tanci Vladimira Zelenského na „Lize smíchu“. Prezident předvedl taneček na pódiu během natáčení humoristické show.

57; Převržené letadlo s německými důchodci zůstalo viset ve větvích. Dva starší lidé strávili několik hodin v kabině převráceného lehkého motorového letadla, které uvízlo v korunách stromů na západě Německa.

58; Osobní automobil naboural do zdi divadla Ruské armády v Moskvě. V autě se v okamžiku nehody nacházelo šest osob, které jely z baru. Dívka sedící na předním sedadle spolujezdce, zahynula. Další tři lidé byli převezeni do nemocnice.

59; Poslanec Státní dumy Anton Morozov prohlásil, že záměr ukrajinské vlády vyhlásit sankce proti Moskvě odporuje mezinárodnímu právu.

60; Postoj Vladimira Zelenského vůči rozhovorům s Ruskem je komedie. Námořníci plnili zločinný rozkaz svého velení, které by mělo spolu s nimi nebo dokonce místo nich stanout před soudem a zodpovídat se co nejpřísněji před zákonem.

61; Svjatoslav Vakarčuk oznámil cíl své strany „Hlas“ v Nejvyšší radě. Za svůj hlavní cíl označil propuštění zadržovaných námořníků z Kerčského průlivu.

62; Francouzský poslanec vyzval ke zrušení protiruských sankcí. Francouzský poslanec za stranu Národní sjednocení José Évrard vyzval k ukončení protiruské hysterie.

63; Zelenskij označil ruského leteckého konstruktéra Igora Sikorského za „významného Ukrajince“. Pikantní na tom je, že Sikorskij byl známý svým monarchistickým přesvědčením.

64; V Evropské unii skončily volby do Evropského parlamentu. Ve velkých i menších zemích Unie bodují euroskeptické strany.

65; Norský špión Frode Berg zůstal ve vězení. Třiašedesátiletý poddaný Norského království Frode Berg, který byl odsouzen v Rusku na 14 let odnětí svobody za špionáž, nebyl vydán do Norska. Navštívili ho ve vězení zástupci Veřejné pozorovací komise.

66; Vůdce fašistů z „Nacionální jednoty Gruzie“ putoval za mříže. Georgij Čelidze byl uznán vinným nezákonného nabytí, držení a nošení zbraně. Městský soud v Tbilisi odsoudil vůdce fašistického hnutí ke třem a půl letům odnětí svobody.

67; Ruské ministerstvo obrany: Více než tisíc běženců se 26. května vrátilo do Sýrie. Od července 2018 se do Sýrie vrátilo více než 234 tisíc lidí. Z větší části ženy a děti.

68; Ukrajinský ostřelovač se přiznal, že jako první začal střílet na Doněckém letišti. „Vocha“, který byl poslán bojovat na doněcké letiště v dubnu 2014, používal pušku SVD (Dragunovova ostřelovací puška - ruská samonabíjecí ostřelovací puška).

69; Ve Státní dumě vysvětlili Ukrajině, že sankce nepomohou k propuštění ukrajinských námořníků.

70; Zelenskij zareagoval na Facebooku na zadržení dvou osob protestujících proti němu ve městě Rovno. První místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko vyjádřila rozhořčení v důsledku zadržení dvou aktivistů s plakátem vyzývajícím k impeachmentu Zelenského. Zelenskij reagoval výzvou, aby nebyli zatýkáni lidé neporušující zákony.

71; Objevilo se video z letu americké stíhačky F-16 natřené barvami jako Su-57. Chystá se provokace?

72; Ministryně školství provincie Adžarie (autonomní republika na jihozápadě Gruzie) byla odvolána kvůli tomu, že děti z ruského souboru skandovaly v průvodu heslo „Rusko, Rusko!“ na oslavách nezávislosti Gruzie.

73; Věčný Majdan. V Kyjevě se u budovy ministerstva vnitra sešli aktivisté Zelenskij vyzval ministerstvo, aby proti protestujícím nepřijímal žádná opatření.

74; Vladimir Zelenskij prohlásil, že nechce jezdit do prezidentské pracovny na Bankovní ulici. Možná bude úřadovat v budově, kde sídlil Zelenského volební štáb.

75; V Alžírsku možná odloží volby, protože po vypršení lhůty na podání dokumentů stále ještě chybějí kandidáti.

76; Taťjana Monťan: Rusko nelze donutit, aby splnila rozhodnutí Mezinárodního tribunálu. Za odmítnutí nejsou stanoveny žádné sankce.

77; Sovětský podnik Svema, který dodával filmový materiál pro většinu sovětských filmů, je na Ukrajině na prodej za 15 tisíc dolarů.

78; V evropských volbách v Rakousku vede strana kancléře Sebastiana Kurze. Podle odhadů získá 50-60%.

79; Tři chrámy za den. Patriarcha Kirill informoval o tempu výstavby chrámů v Rusku.

80; V Radě federace reagoval Sergej Cekov na nápad Igora Kolomojského vyhlásit státní bankrot Ukrajiny. Prý tím podnikatel jen dělá Zelenskému další problémy.

81; Volební účast ve volbách do Evropského parlamentu oproti roku 2014 nepatrně vzrostla.

82; V Íránu označili vojenskou přítomnost USA v regionu za nejslabší v historii.

83; Estonský parlament ze bude zabývat udržováním památky na „lesní bratry“, kteří během Druhé světové války a dlouho po ní (do roku 1957) bojovali proti Rudé armádě. Ve své činnosti používali prokazatelně teroristické metody.

84; Skandální video s účastí bývalého vicekancléře Rakouska Heinze Stracheho dostali novináři od zástupců německého „uměleckého“ uskupení „Centrum politické krásy“.

85; V Rusku bude od 1. června zakázáno převážet v noční době děti. Kromě toho musí být dopravní prostředek převážející děti vybaven navigací Glonass (případně GLONASS/GPS) a mít licenci.

86; Zelenskij byl usvědčen z využívání projevů teroristy Basajeva. Na sociálních sítích odhalil překvapivou shodu uživatel Ortheos.

87; Irové v referendu podpořili zjednodušení procedury rozvodu manželství.

88; V Německu zvítězila ve volbách strana CDU/CSU.

89; Grojsman požádá Nejvyšší radu, aby jej zbavila funkce. Dále bude fungovat v nouzovém režimu do vytvoření nové vlády. Odmítl svou novou stranu spojovat s Porošenkovou stranou.

90; Neznámí pachatelé obsadili chrám Ukrajinské pravoslavné církve v obci Vaslovovcy v Černovické oblasti.

91; Podle průzkumů ve volbách do Evropského parlamentu ve Francii zvítězila Marine Le Pen. Okamžitě vyzvala k rozpuštění Národního shromáždění.

92; Ukrajinka dvakrát za posledních 24 hodin nabourala do kontrolního stanoviště na hranicích Podněstří.

93; Medvedčuk vyjádřil pochybnost, zdali si Zelenskij přeje ukončení války v Donbasu. Zdůraznil, že většina voličů hlasovali pro Zelenského, protože touží po míru a obnově normálních vztahů s Ruskem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!