DONBASKÁ ZASTAVENÍ 33. – ALEXEJ MOZGOVOJ NENÍ ZAPOMENUT

KODAK Digital Still CameraAlexej Mozgovoj (strýček Ljoša, jak jej zvala Bohdanka-Doča, čestná členka brigády Prizrak) je v Alčevsku, ale i v celé LLR, Novorusku i za hranicemi země pojmem. Vynikající bojovník (velitel brigády Prizrak), stratég, člověk, který věděl, jaký má cíl a za ním tvrdě šel. Zároveň milý a dobrosrdečný člověk, píšící básně. Měl hezký vztah k dětem a všemožně je podporoval (viz Doča). Ze všech těchto důvodů musel zemřít. 23.5.2015 byl na něj spáchán nedaleko Alčevsku (Alčevsk byl tehdy sídlem brigády Prizrak) atentát, jemuž podlehl. Druhý den na něj doma čekala Doča, která jej pozvala na oslavu svých 9.narozenin. Bohužel se svého strýčka Ljoši už nedočkala. Na pohřbu Doča při přednesu své básničky, kterou složila pro Ljošu, končila v slzách. U jeho hrobu přísahala, že nikdy nezapomene a pomstí jeho smrt. Svou přísahu plní již čtyři roky do puntíku.

Dopoledne 23.5.2019 jsem se u sochy Alexeje Mozgového na náměstí před Kulturním domem Metallurgů v Alčevsku (LLR) zúčastnil jednoho z několika pietních aktů ke 4.výročí jeho tragické smrti. Přítomni byli žáci místních škol. Po krátkém projevu žáci k pomníku položili květiny.

Pietní vzpomínka na Alexeje Mozgového se konala i v naší družební 13.ZŠ Naděžda. Ve třídě, vyzdobené fotkami a portrétem Mozgového, byla přítomna 7.třída (třída Doči) se svou třídní učitelkou a několik žáků z 9.třídy. Třídní učitelka připomněla životopis Mozgového, jeho laskavost a skromnost i jeho básnickou tvorbu. Žáci 7.třídy připomněli některé střípky z jeho života, přednesli i jeho básně. Mezitím se na obrazovce objevily výjevy ze života Mozgového, doprovázené krásnými písněmi. Slyšeli jsme i jeho hlas.

Kamarádka Alexeje Mozgového Bohdanka Něščeret-Doča přednesla svou báseň a vyprávěla o „strýčkovi Ljošovi“. Připomněla i jeho lidské kvality. Na závěr všichni přítomní uctili památku Alexeje Mozgového minutou ticha.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
2 Komentářů k DONBASKÁ ZASTAVENÍ 33. – ALEXEJ MOZGOVOJ NENÍ ZAPOMENUT

 1. .lak napsal:

  Žijeme v době bezproblémových uživatelů a sociopatů kapitálu demokraticky a nakonec vyvolají vždy nenažraní válku.

  • .lak napsal:

   Proti tvořícím hodnoty protože - lůza kacířská, rouhající se a nově s multikulturalismem nevěřící prašiví psi dvou miliard potencionálních muslimů s marrakéšem podřízených evropanů cestovky €araboafriky samozřejmě demokraticky, množstevně.
   https://www.youtube.com/watch?v=1Bxj1r7BbJg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!