Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.6.2019

buksir_korabli_vsmu_kerch1; Ukrajina požaduje od světa, aby tlačil na Rusko v otázce propuštění námořníků ukrajinského loďstva. Informoval o tom ministr zahraničí Pavel Klimkin.

2; Německé úřady mají podezření, že v častých haváriích vládních letadel mají prsty nepřátelé. Může jít o sabotáž a kybernetické útoky.

3; Spojené státy požadují od žadatelů o víza odkazy na jejich internetové stránky a účty v sociálních sítích. Co budou žádat příště? Kopie veškeré soukromé korespondence za posledních pět let?

4; Doktorka Smrt Uljana Suprun: Do ukrajinských dětských domovů se od roku 2020 nebudou přijímat nové děti. Ve výjimečných případech budou děti přidělovány do patronátních nebo náhradních rodin.

5; Na Ukrajině se chlubí startem rakety o délce 170 cm a dosažením výšky 3 km. Opravdu vynikající úspěch národa, který se za existence Sovětského svazu podílel na letech do kosmu.

6; V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny vyhrožují Filaretovi odvoláním z funkce. Metropolita Antonij Machota připomněl „čestnému patriarchovi“ Filaretovi Děnisenkovi, že ho mohou poslat do důchodu.

7; Vděk Rusku! Arabové vřele vítají vojenský konvoj ruské armády. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

8; Špinavé volby. Část Ukrajinců přichází o právo hlasovat. Na ukrajinském ministerstvu zahraničí prohlásili, že občané žijící na území Ruska nebudou smět hlasovat ve volbách do Nejvyšší rady.

9; Zhasněte světla. Zákaz dodávek paliv na Ukrajinu vstoupil v Rusku v platnost. 1. června vstoupilo v Rusku v platnost nařízení vlády o zastavení dodávek paliv včetně uhlí na Ukrajinu.

10; USA na rozcestí, Finále prezidenta Trumpa se blíží. 18. června se Donald Trump chystá oznámit svou účast na nadcházejících prezidentských volbách v roce 2020.

11; Poprvé v historii byl zveřejněn tajný protokol ke Smlouvě o vzájemném neútočení mezi SSSR a Německem. Text byl znám i dříve, ale nyní byla zveřejněna přímo kopie dokumentu. Tajný dodatek, na základě kterého dnešní nacisté tvrdí, že Sovětský svaz rozpoutal 2. světovou válku spolu s Německem, obsahuje pouze větu o rozdělení zón vlivu.

12; Bělorusové velmi pěkně usadili všechny rusofoby. Z výsledků podrobného výzkumu vyplývá, že téměř 80% mladých Bělorusů se cítí být součástí ruského světa. Formulace byla dokonce ještě ostřejší: 50% se považuje přímo za občany Ruska a 28% se považuje za součástí širšího prostoru ruského světa.

13; Z obyvatel Donbasu bude možno během dvou tří let udělat kované banderovce, říká ukrajinská nacistka Marusja Zveroboj. Stačí na nich trochu zapracovat a do tří let budou u nich doma viset Banderovy portréty.

14; Britský tisk (Sunday Times) tvrdí, že Rusko může být vyloučeno z Olympiády 2020 kvůli prohřeškům výškaře Danila Lysenka v oblasti dopingu. Sportovec má dočasnou stopku. Ruský olympijský výrob tuto myšlenku označil za přání, které je otcem myšlenky. Pokud se mu něco prokáže, trest bude individuální a nikoli kolektivní. Rusko se olympiády zúčastní.

15; Naděžda Savčenko: Ukrajina znovu prohrála boj o Donbas. Savčenková označila rozhodnutí Moskvy vydávat ruské pasy obyvatelům Donbasu za další prohranou bitvu Ukrajiny. Reakci Kyjeva označila za křečovité záchvěvy.

16; Izrael uskutečnil raketové údery na syrskou armádu na území Sýrie.

17; V Dněpropetrovsku vznikl požár v podniku vyrábějícím toaletní papír.

18; Počet zraněných při výbuchu v podniku v Dzeržinsku se zvýšil na 89.

19; Ruský novinář Vladimir Pozněr se dostal do databáze nacistické udavačské stránky Mirotvorec. Je na tom zajímavé, že sám Pozněr v Rusku hájí často liberální a opoziční názory. Potvrzuje se tedy, že ukrajinský nacismus si příliš nevybírá a je postaven na nenávisti vůči všemu a všem.

20; Doněcká republika: Čtyři dospěli a dvě děti byly zraněny palbou ukrajinské armády za posledních pět dní. Ve všech případech jde o civilní obyvatele.

21; Aby je přešly imperiální choutky, je třeba v Rusku zavést okupační administrativu jako na konci války v poraženém Německu, říká otevřený ukrajinský nacista a zároveň ředitel Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič.

22; Ve městě Jugra spálil výrostek věnce u Věčného ohně. Vandal byl zadržen policií. O motivech svého činu policii nic neprozradil.

23; Tanky, dělostřelectvo, letectvo. Ukrajina předvedla, jak bude bojovat s Ruskem na Azovu. Ozbrojené síly Ukrajiny uskutečnily cvičení, během nichž „se ctí odrazily ruskou agresi v Azovském moři“. Komentáře těchto manévrů se ale většinou shodují v názoru, že by stejně všechno skončilo zase v nějakých kotlích.

24; Na Ukrajině uragán strhl střechu na rockovém festivalu Kozak Fest. Hlášen je jeden mrtvý.

25; Skandálně známý poradce ministra vnitra Arsena Avakova a poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko dnes ráno letecky opustil Ukrajinu.

26; Porošenko a jeho okolí si zadělali na pořádný soudní tribunál, říká Naděžda Savčenko, Ta nejprve od Petra Porošenka přijala titul „hrdinka Ukrajiny“, ale pak ji pro jistotu zavřeli do vězení za přípravu státního převratu.

27; Dnes po poledni nacisté v Charkově shodili pomník maršála Žukova. Nacisté řádili ve městě už od rána.

28; V Londýně otevřeli pizzerii, kde nabízejí „prezidentskou pizzu“ s Putinovým portrétem.

29; Pozněr komentoval své zařazení do databáze Mirotvorce za schvalování připojení Krymu k Ruské federaci. Fanatickým ukrajinským pseudopatriotům stačilo, že Pozněr letěl na Krym, aby dělal porotce v soutěži „TEFI-Capital“, která se konala v Jaltě. „Komentovat hlouposti znamená jen přidávat další. Jsem nepřítelem Ukrajiny? Samozřejmě ne. Bude mi vadit, že mi zakáží vstup na Ukrajinu? Taky ne.“, komentoval novinář událost.

30; Čína provedla test jaderné rakety nové generace. Testována byla nejspíš JL-3 a start byl proveden z paluby ponorky.

31; Všichni jako jeden muž. Obyvatelé Dzeržinska přišli na brigádu odstraňovat škody po explozích v podniku. V několikakilometrové zasažené zóně jsou desítky mateřských školek a škol.

32; Starosta Kernes slíbil, že v Charkově bude obnoven pomník maršála Žukova.

33; Všechno je jako za Porošenka. Centrální moc obětuje Jihovýchod, komentoval ukrajinský oligarcha a politik Viktor Medvedčuk svržení pamětní busty maršála Žukov s podstavce. Pořád chce někdo tvrdit, že na Ukrajině nejsou nacisté a fašisté? Kdo jiný by boural pomníky těch, kteří se zasloužili o porážku německého fašismu a nacismu?

34; Jsou od hlavy k patě pokryti hanbou. Kadyrov se vyjádřil k ukrajinským neonacistům, kteří shodili bustu maršála Žukova s podstavce.

35; Čína neustoupí ani z jediné pídě svého území. Čínský ministr obrany vystoupil s tvrdou výzvou adresovanou Spojeným státům. Peking se ohrazuje proti akcím Washingtonu v Jihočínském moři.

36; Nejde o politiku, ale o bytovou otázku. Byl zveřejněn důvod vraždy ruského poslance, který utekl na Ukrajinu. Jeho manželka, operní pěvkyně Marija Maksakova se obrátila na předsedu vyšetřovacího výboru Ruské federace Alexandra Bastrykina.

37; Velitelé brigád neuznali Zelenského za nejvyššího velitele ozbrojených sil a odmítají se podřídit. Navzdory veškerým Zelenského prohlášením po jeho návštěvě v zóně OOS (ATO) se intenzita ostřelování území Doněcké republiky významně zvýšila.

38; U Kyjeva opilí policisté střelili pětiletého chlapce do hlavy. O život chlapce bojují lékaři.

39; Co stojí za shozením pomníku maršála Žukova v Charkově a co lze očekávat dál? Politolog Konstantin Dolgov píše o tom, že nebude možné se vyhnout konfrontaci Ruska a ukrajinského neonacismu.

40; Při bourání pomníku v Charkově byli zraněni policisté. Bylo zahájeno trestní řízení, Bourání pomníku probíhalo podle videí natočených na mobilní telefony za nečinného přihlížení místních úřadů.

41; Jak nenasytní důstojníci ukrajinské armády prodávali vojákům Luganské republiky zbraně. Další várka munice od ukrajinské armády doplnila výzbroj jednotek Luganské republiky na frontě.

42; Jak doručit obvinění účastníkovi ATO? CO na to říká ukrajinská legislativa? Oficiální expertize generální prokuratury Ukrajiny uznává použití ozbrojených sil v „antiteroristické operaci“ za nezákonné.

43; Hrozivá síla ruských zbraní. Stíhačky a strategické bombardéry na nebi nad Tichým oceánem. K popisované události došlo koncem května, ale videomateriály byly poskytnuty až dnes.

44; Bojovník specnazu ruské GREU zahynul v ulicích Moskvy, když se sám postavil gangu násilníků,kteří mlátili občany.

45; V Íránu zveřejnil podmínky pro zahájení rozhovorů s USA. Prezident Hasan Ruhání předpokládá, že Írán si bude přát uskutečnit rozhovory, pokud Spojené státy budou Írán respektovat a nebudou na Teherán vyděračsky tlačit.

46; Každý pátý občan Gruzie žije pod hranicí absolutní bídy. Většina lidí nacházejících se pod touto hranicí jsou obyvatelé venkova.

47; Král Saúdské Arábie poukázal během summitu islámských zemí v Mekce na hrozbu pro světové dodávky ropy. Zdůraznil, že „teroristické útoky“ Íránu v regionu Perského zálivu mohou ohrozit nejen situaci v zemi, ale i globální dodávky ropy.

48; Business Insider vyjmenoval nejhorší americké zbrojní programy. Na základě hodnocení vojenských analytiků a amerických úředníků sestavil seznam nejproblémovějších programů americké vlády v oblasti zbrojení.

49; V Libyi došlo k explozi ve štábu polního maršála Haftára. Dva výbuchy se v neděli ráno ozvaly ve štábu Libyjské národní armády polního maršála Chalífy Haftára. Do vzduchu vyletěly dva automobily nacpané výbušninou. Zraněno bylo minimálně 18 osob.

50; Saakašvili drsně zhodnotil aktuální stav Ukrajiny. Nejsme ani tím agrárním přívěskem Evropy. Připomněl také hodnocení Světové banky, že v životní úrovni Ukrajina dožene Polsko až někdy za padesát let.

51; Zlaté zásoby Ukrajiny se ztenčují tempem jedné miliardy dolarů za měsíc. Mezinárodní rezervy Ukrajiny (zlato a zahraniční měny) se snížily na současných 19,3 miliardy dolarů.

52; Muslimský starosta Londýna označil Trumpa za fašistu. Podle slov Sadika Chana (Sadiq Khan) používá Trump pro sjednocení svých stoupenců stejný jazyk jako fašisté 20. století. Za fašisty označil také Viktora Orbána, Marine Le Pen, a Matteo Salviniho.

53; Jedovatý bolševník velkolepý (Heracleum mantegazzianum) zachvacuje stále nová území Ruska. Plevel zabírá stovky hektarů a jediný dotek může vést k vážným zdravotním problémům. Jedná se o invazní druh, jehož domovinou je centrální Asie a Kavkaz.

54; Finské úřady zakázaly prodej a dovoz růže svraskalé (Rosa rugosa) do země. Kromě toho zakázaly chov, propagaci a prodej kříženců vlka a psa - vlčáků.

55; V Číně začali omezovat výrobu smartphonů Huawei. Linky byly zastaveny v těchto dnech.

56; Vědci z Novosibirska objevili souvislost mezi úrovní inteligence a vznikem varikózy (křečových žil). U osob s vyšším intelektem se onemocnění objevuje méně často.

57; Z Litvy odjíždějí Litevci a do Litvy přijíždějí Ukrajinci. Podle údajů za rok 2018 se poněkud snížilo tempo úbytku obyvatel. Snižuje se ale podíl etnických Litevců (pod 80%). V Litvě v této chvíli žije 2,82 milionu obyvatel.

58; Neuznaná republika Kosovo vyhrožuje Evropě referendem o připojení k Albánii. Vedení samozvané republiky Kosovo zesiluje vydírání Bruselu.

59; Jsou to základní hodnoty společnosti. Státní orgány Estonska vrátily do úředních dokumentů pojmy „matka“ a „otec“.

60; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Matios prohlásil, že se nechystá odcházet z funkce. Přitom zdůraznil, že bude posledním z těch, kdo si může dovolit popadnout kufr, odejít a nechat státnost na pospas nepřátelům.

61; Německá média: Kaliningradská oblasti je pro Moskvu nepohodlné dědictví. Německá média opět věnují pozornost ruské Kaliningradské oblasti, která se stala součástí Sovětského svazu a Ruské federace jako geopolitická kořist po porážce zločinné Třetí říše.

62; Některým srbským společnostem zakázali dovoz masa do Ruska. Ruská federace na 60 dní zakázala dovoz masa a masných výrobků čtyřem srbským firmám (Matiević, Big Bull Foods, Zlatiborac a Carnex) kvůli porušení některých předpisů.

63; Černohorští vojáci v Afghánistánu dostávají 100 euro denně. Za období od roku 2006 vyčlenila Černá Hora na účast armády v mezinárodních misích kolem 20 milionů euro.

64; Čína zveřejnila Bílou knihu o válce s USA. Čína označila USA za odpovědné za rozpoutání obchodní války mezi oběma zeměmi, ale vyjádřila ochotu jednat.

65; Čínský ministr obrany se obul do Spojených států: Pokud chtějí USA válku, jsme připraveni. Historie dvoustranných vztahů nás naučila, že vzájemná konfrontace poškodí obě strany.

66; V Libyi byl poprvé pozorován granátomet RPG-32. Bojovníci Libyjské národní armády pod velením polního maršála Chalífy Haftára začali používat v bojích v oblasti Tripolisu jeden z nejvýkonnějších granátometů na světě.

67; Modernizovaný bombardér Tu-22M3M získal po čtyřiceti letech opět možnost tankování ve vzduchu.

68; Těžba ropy v Rusku vzrostla o 1,3% na 47 milionů tun.

69; Autorům lživých informací o explozích v Dzeržinsku pohrozili uplatněním zákona o falešných informacích.

70; Starosta Charkova slíbil, že obnoví pomník Maršála Žukova povalený „odpadem společnosti“. Kritizoval nacionalisty, kteří uspořádali protest a shodili s podstavce bustu maršála Žukova.

71; V Německu při útoku na azylové centrum pro běžence byli zraněni policisté. V Německu se vyšetřují okolnosti hromadného napadení policistů při útoku na azylové centrum pro uprchlíky v bavorském městě Stephansposching.

72; Parlamenty Luganské a Doněcké republiky podepsaly protokol o spolupráci. Bude probíhat výměna zkušeností z legislativního procesu a práce s obyvatelstvem. Zmíněna je i spolupráce s parlamenty dalších zemí.

73; Starostové Charkova a Oděsy se postavili do čela nové strany „Důvěřuj“ (Doverjaj dělam). Delegáti sjezdu strany zvolili předsedou politické síly charkovského starostu Gennadije Kernese. Spolupředsedou se stal starosta Oděsy Gennadij Truchanov. Sjezdu se účastnil i starosta Užgorodu.

74; Viktorija Skripal začala zveřejňovat část knihy o incidentu v Salisbury. V komentářích převládají připomínky k množství chyb v pravopisu i interpunkci.

75; Propagátor nacismu Vladimir Vjatrovič vyjádřil nadšení nad shozením busty maršála Žukova s podstavce: Mám radost z Žukova položenému na lopatky“.

76; Rosobrnadzor vyhodil více než 140 účastníků státních maturit (závěrečných zkoušek) za porušení pravidel. Převážně se jednalo o taháky a používání smartphonů.

77; Dluhy vracejí jen zbabělci. Trump vyzval Londýn, aby neplatil Evropské unii 50 miliard za Brexit. Prezident USA Donald Trump poradil Velké Británii, aby opustila EU bez dohody,pokud nesouhlasí s podmínkami navrženými Bruselem.

78; Oni mají nový ledoborec a my bárku s vodními melouny. Oděský novinář Jurij Tkačov vysvětlil, proč Ukrajinci Rusku závidí a trpí komplexem méněcennosti, který vede ke zlobě vůči vlastním rozumnějším spoluobčanům.

79; Anatolij Šaríj se chystá do politiky. Chce vytvořit vlastní politickou stranu.

80; Kurt Volker: Jsem rád, že si Porošenko stěžoval na nedostatek podpory ze strany USA. Prohlásil, že výměna u moci vyřešila problém únavy Evropy z Ukrajiny.

81; Objevilo se nové video zachycující srážku plavidel v Budapešti. Ukrajinský kapitán jako viník tragické nehody je ve vazbě.

82; Maksakova prozradila šéfovi ruského Vyšetřovacího výboru Bastrykinovi objednatele Voroněnkovy vraždy.

83; Za klíčový faktor úspěchu sociologové na základě výzkumu označili třídní příslušnost či spíše pocit třídní příslušnosti. Ti, kdo se považují za příslušníky vyšší a vyšší střední třídy, mají lepší schopnosti vyrovnat se s obtížnými úkoly.

84; Reakce na zbourání pomníku maršála Žukova ukáže, je-li vůbec nějaký rozdíl mezi Porošenkem a Zelenským. Od května 2015 platí na Ukrajině zákon o „odsouzení komunistického a nacistického režimu, který mimo jiné zakazuje propagaci sovětské symboliky.

85; Nový prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev se podělil o své dojmy z jednání s Vladimirem Putinem. Podle jeho slov na něj ruský prezident na prvním setkání udělal velký dojem.

86; National Interest prohlásil, že mnohocílová stíhačka MiG-35 generace 4++ je důstojným konkurentem pro americký polyfunkční stíhací bombardér páté generace Lockheed Martin F-35 Lightning.

87; Státní duma zahájila proces sčítání škod způsobených pobytem Krymu pod ukrajinskou správou. Samotný výzkum přijde na deset milionů rublů.

88; Matios svolává naléhavé shromáždění kvůli „připravované okupaci Bukoviny Rumunskem“.

89; USA nebudou Assange vinit z úniku tajných informací CIA.

90; Ropné zásoby na Tajmyru byly odhadnuty na 1,2 miliardy tun paliva.

91; Nejvyšší představitelé kavkazských republiky se zapojili do vyšetřování vraždy příslušníka specnazu v Moskvě.

92; Trump: Amerika má Mexika plné zuby. Tahle země se vysmívá Americe a nezastavuje proud migrantů ze zemí střední Ameriky.

93; The Sunday Times: až čtvrt milionu lidí vyjde do ulic Londýna na akci proti Trumpově pondělní návštěvě.

94; Při výbuchu automobilu v Sýrii zahynulo nejméně 14 lidí.

1; Ukrajina požaduje od světa, aby tlačil na Rusko v otázce propuštění námořníků ukrajinského loďstva. Informoval o tom ministr zahraničí Pavel Klimkin.

2; Německé úřady mají podezření, že v častých haváriích vládních letadel mají prsty nepřátelé. Může jít o sabotáž a kybernetické útoky.

3; Spojené státy požadují od žadatelů o víza odkazy na jejich internetové stránky a účty v sociálních sítích. Co budou žádat příště? Kopie veškeré soukromé korespondence za posledních pět let?

4; Doktorka Smrt Uljana Suprun: Do ukrajinských dětských domovů se od roku 2020 nebudou přijímat nové děti. Ve výjimečných případech budou děti přidělovány do patronátních nebo náhradních rodin.

5; Na Ukrajině se chlubí startem rakety o délce 170 cm a dosažením výšky 3 km. Opravdu vynikající úspěch národa, který se za existence Sovětského svazu podílel na letech do kosmu.

6; V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny vyhrožují Filaretovi odvoláním z funkce. Metropolita Antonij Machota připomněl „čestnému patriarchovi“ Filaretovi Děnisenkovi, že ho mohou poslat do důchodu.

7; Vděk Rusku! Arabové vřele vítají vojenský konvoj ruské armády. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

8; Špinavé volby. Část Ukrajinců přichází o právo hlasovat. Na ukrajinském ministerstvu zahraničí prohlásili, že občané žijící na území Ruska nebudou smět hlasovat ve volbách do Nejvyšší rady.

9; Zhasněte světla. Zákaz dodávek paliv na Ukrajinu vstoupil v Rusku v platnost. 1. června vstoupilo v Rusku v platnost nařízení vlády o zastavení dodávek paliv včetně uhlí na Ukrajinu.

10; USA na rozcestí, Finále prezidenta Trumpa se blíží. 18. června se Donald Trump chystá oznámit svou účast na nadcházejících prezidentských volbách v roce 2020.

11; Poprvé v historii byl zveřejněn tajný protokol ke Smlouvě o vzájemném neútočení mezi SSSR a Německem. Text byl znám i dříve, ale nyní byla zveřejněna přímo kopie dokumentu. Tajný dodatek, na základě kterého dnešní nacisté tvrdí, že Sovětský svaz rozpoutal 2. světovou válku spolu s Německem, obsahuje pouze větu o rozdělení zón vlivu.

12; Bělorusové velmi pěkně usadili všechny rusofoby. Z výsledků podrobného výzkumu vyplývá, že téměř 80% mladých Bělorusů se cítí být součástí ruského světa. Formulace byla dokonce ještě ostřejší: 50% se považuje přímo za občany Ruska a 28% se považuje za součástí širšího prostoru ruského světa.

13; Z obyvatel Donbasu bude možno během dvou tří let udělat kované banderovce, říká ukrajinská nacistka Marusja Zveroboj. Stačí na nich trochu zapracovat a do tří let budou u nich doma viset Banderovy portréty.

14; Britský tisk (Sunday Times) tvrdí, že Rusko může být vyloučeno z Olympiády 2020 kvůli prohřeškům výškaře Danila Lysenka v oblasti dopingu. Sportovec má dočasnou stopku. Ruský olympijský výrob tuto myšlenku označil za přání, které je otcem myšlenky. Pokud se mu něco prokáže, trest bude individuální a nikoli kolektivní. Rusko se olympiády zúčastní.

15; Naděžda Savčenko: Ukrajina znovu prohrála boj o Donbas. Savčenková označila rozhodnutí Moskvy vydávat ruské pasy obyvatelům Donbasu za další prohranou bitvu Ukrajiny. Reakci Kyjeva označila za křečovité záchvěvy.

16; Izrael uskutečnil raketové údery na syrskou armádu na území Sýrie.

17; V Dněpropetrovsku vznikl požár v podniku vyrábějícím toaletní papír.

18; Počet zraněných při výbuchu v podniku v Dzeržinsku se zvýšil na 89.

19; Ruský novinář Vladimir Pozněr se dostal do databáze nacistické udavačské stránky Mirotvorec. Je na tom zajímavé, že sám Pozněr v Rusku hájí často liberální a opoziční názory. Potvrzuje se tedy, že ukrajinský nacismus si příliš nevybírá a je postaven na nenávisti vůči všemu a všem.

20; Doněcká republika: Čtyři dospěli a dvě děti byly zraněny palbou ukrajinské armády za posledních pět dní. Ve všech případech jde o civilní obyvatele.

21; Aby je přešly imperiální choutky, je třeba v Rusku zavést okupační administrativu jako na konci války v poraženém Německu, říká otevřený ukrajinský nacista a zároveň ředitel Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič.

22; Ve městě Jugra spálil výrostek věnce u Věčného ohně. Vandal byl zadržen policií. O motivech svého činu policii nic neprozradil.

23; Tanky, dělostřelectvo, letectvo. Ukrajina předvedla, jak bude bojovat s Ruskem na Azovu. Ozbrojené síly Ukrajiny uskutečnily cvičení, během nichž „se ctí odrazily ruskou agresi v Azovském moři“. Komentáře těchto manévrů se ale většinou shodují v názoru, že by stejně všechno skončilo zase v nějakých kotlích.

24; Na Ukrajině uragán strhl střechu na rockovém festivalu Kozak Fest. Hlášen je jeden mrtvý.

25; Skandálně známý poradce ministra vnitra Arsena Avakova a poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko dnes ráno letecky opustil Ukrajinu.

26; Porošenko a jeho okolí si zadělali na pořádný soudní tribunál, říká Naděžda Savčenko, Ta nejprve od Petra Porošenka přijala titul „hrdinka Ukrajiny“, ale pak ji pro jistotu zavřeli do vězení za přípravu státního převratu.

27; Dnes po poledni nacisté v Charkově shodili pomník maršála Žukova. Nacisté řádili ve městě už od rána.

28; V Londýně otevřeli pizzerii, kde nabízejí „prezidentskou pizzu“ s Putinovým portrétem.

29; Pozněr komentoval své zařazení do databáze Mirotvorce za schvalování připojení Krymu k Ruské federaci. Fanatickým ukrajinským pseudopatriotům stačilo, že Pozněr letěl na Krym, aby dělal porotce v soutěži „TEFI-Capital“, která se konala v Jaltě. „Komentovat hlouposti znamená jen přidávat další. Jsem nepřítelem Ukrajiny? Samozřejmě ne. Bude mi vadit, že mi zakáží vstup na Ukrajinu? Taky ne.“, komentoval novinář událost.

30; Čína provedla test jaderné rakety nové generace. Testována byla nejspíš JL-3 a start byl proveden z paluby ponorky.

31; Všichni jako jeden muž. Obyvatelé Dzeržinska přišli na brigádu odstraňovat škody po explozích v podniku. V několikakilometrové zasažené zóně jsou desítky mateřských školek a škol.

32; Starosta Kernes slíbil, že v Charkově bude obnoven pomník maršála Žukova.

33; Všechno je jako za Porošenka. Centrální moc obětuje Jihovýchod, komentoval ukrajinský oligarcha a politik Viktor Medvedčuk svržení pamětní busty maršála Žukov s podstavce. Pořád chce někdo tvrdit, že na Ukrajině nejsou nacisté a fašisté? Kdo jiný by boural pomníky těch, kteří se zasloužili o porážku německého fašismu a nacismu?

34; Jsou od hlavy k patě pokryti hanbou. Kadyrov se vyjádřil k ukrajinským neonacistům, kteří shodili bustu maršála Žukova s podstavce.

35; Čína neustoupí ani z jediné pídě svého území. Čínský ministr obrany vystoupil s tvrdou výzvou adresovanou Spojeným státům. Peking se ohrazuje proti akcím Washingtonu v Jihočínském moři.

36; Nejde o politiku, ale o bytovou otázku. Byl zveřejněn důvod vraždy ruského poslance, který utekl na Ukrajinu. Jeho manželka, operní pěvkyně Marija Maksakova se obrátila na předsedu vyšetřovacího výboru Ruské federace Alexandra Bastrykina.

37; Velitelé brigád neuznali Zelenského za nejvyššího velitele ozbrojených sil a odmítají se podřídit. Navzdory veškerým Zelenského prohlášením po jeho návštěvě v zóně OOS (ATO) se intenzita ostřelování území Doněcké republiky významně zvýšila.

38; U Kyjeva opolí policisté střelili pětiletého chlapce do hlavy. O život chlapce bojují lékaři.

39; Co stojí za shozením pomníku maršála Žukova v Charkově a co lze očekávat dál? Politolog Konstantin Dolgov píše o tom, že nebude možné se vyhnout konfrontaci Ruska a ukrajinského neonacismu.

40; Při bourání pomníku v Charkově byli zraněni policisté. Bylo zahájeno trestní řízení, Bourání pomníku probíhalo podle videí natočených na mobilní telefony za nečinného přihlížení místních úřadů.

41; Jak nenasytní důstojníci ukrajinské armády prodávali vojákům Luganské republiky zbraně. Další várka munice od ukrajinské armády doplnila výzbroj jednotek Luganské republiky na frontě.

42; Jak doručit obvinění účastníkovi ATO? CO na to říká ukrajinská legislativa? Oficiální expertize generální prokuratury Ukrajiny uznává použití ozbrojených sil v „antiteroristické operaci“ za nezákonné.

43; Hrozivá síla ruských zbraní. Stíhačky a strategické bombardéry na nebi nad Tichým oceánem. K popisované události došlo koncem května, ale videomateriály byly poskytnuty až dnes.

44; Bojovník specnazu ruské GREU zahynul v ulicích Moskvy, když se sám postavil gangu násilníků,kteří mlátili občany.

45; V Íránu zveřejnil podmínky pro zahájení rozhovorů s USA. Prezident Hasan Ruhání předpokládá, že Írán si bude přát uskutečnit rozhovory, pokud Spojené státy budou Írán respektovat a nebudou na Teherán vyděračsky tlačit.

46; Každý pátý občan Gruzie žije pod hranicí absolutní bídy. Většina lidí nacházejících se pod touto hranicí jsou obyvatelé venkova.

47; Král Saúdské Arábie poukázal během summitu islámských zemí v Mekce na hrozbu pro světové dodávky ropy. Zdůraznil, že „teroristické útoky“ Íránu v regionu Perského zálivu mohou ohrozit nejen situaci v zemi, ale i globální dodávky ropy.

48; Business Insider vyjmenoval nejhorší americké zbrojní programy. Na základě hodnocení vojenských analytiků a amerických úředníků sestavil seznam nejproblémovějších programů americké vlády v oblasti zbrojení.

49; V Libyi došlo k explozi ve štábu polního maršála Haftára. Dva výbuchy se v neděli ráno ozvaly ve štábu Libyjské národní armády polního maršála Chalífy Haftára. Do vzduchu vyletěly dva automobily nacpané výbušninou. Zraněno bylo minimálně 18 osob.

50; Saakašvili drsně zhodnotil aktuální stav Ukrajiny. Nejsme ani tím agrárním přívěskem Evropy. Připomněl také hodnocení Světové banky, že v životní úrovni Ukrajina dožene Polsko až někdy za padesát let.

51; Zlaté zásoby Ukrajiny se ztenčují tempem jedné miliardy dolarů za měsíc. Mezinárodní rezervy Ukrajiny (zlato a zahraniční měny) se snížily na současných 19,3 miliardy dolarů.

52; Muslimský starosta Londýna označil Trumpa za fašistu. Podle slov Sadika Chana (Sadiq Khan) používá Trump pro sjednocení svých stoupenců stejný jazyk jako fašisté 20. století. Za fašisty označil také Viktora Orbána, Marine Le Pen, a Matteo Salviniho.

53; Jedovatý bolševník velkolepý (Heracleum mantegazzianum) zachvacuje stále nová území Ruska. Plevel zabírá stovky hektarů a jediný dotek může vést k vážným zdravotním problémům. Jedná se o invazní druh, jehož domovinou je centrální Asie a Kavkaz.

54; Finské úřady zakázaly prodej a dovoz růže svraskalé (Rosa rugosa) do země. Kromě toho zakázaly chov, propagaci a prodej kříženců vlka a psa - vlčáků.

55; V Číně začali omezovat výrobu smartphonů Huawei. Linky byly zastaveny v těchto dnech.

56; Vědci z Novosibirska objevili souvislost mezi úrovní inteligence a vznikem varikózy (křečových žil). U osob s vyšším intelektem se onemocnění objevuje méně často.

57; Z Litvy odjíždějí Litevci a do Litvy přijíždějí Ukrajinci. Podle údajů za rok 2018 se poněkud snížilo tempo úbytku obyvatel. Snižuje se ale podíl etnických Litevců (pod 80%). V Litvě v této chvíli žije 2,82 milionu obyvatel.

58; Neuznaná republika Kosovo vyhrožuje Evropě referendem o připojení k Albánii. Vedení samozvané republiky Kosovo zesiluje vydírání Bruselu.

59; Jsou to základní hodnoty společnosti. Státní orgány Estonska vrátily do úředních dokumentů pojmy „matka“ a „otec“.

60; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Matios prohlásil, že se nechystá odcházet z funkce. Přitom zdůraznil, že bude posledním z těch, kdo si může dovolit popadnout kufr, odejít a nechat státnost na pospas nepřátelům.

61; Německá média: Kaliningradská oblasti je pro Moskvu nepohodlné dědictví. Německá média opět věnují pozornost ruské Kaliningradské oblasti, která se stala součástí Sovětského svazu a Ruské federace jako geopolitická kořist po porážce zločinné Třetí říše.

62; Některým srbským společnostem zakázali dovoz masa do Ruska. Ruská federace na 60 dní zakázala dovoz masa a masných výrobků čtyřem srbským firmám (Matiević, Big Bull Foods, Zlatiborac a Carnex) kvůli porušení některých předpisů.

63; Černohorští vojáci v Afghánistánu dostávají 100 euro denně. Za období od roku 2006 vyčlenila Černá Hora na účast armády v mezinárodních misích kolem 20 milionů euro.

64; Čína zveřejnila Bílou knihu o válce s USA. Čína označila USA za odpovědné za rozpoutání obchodní války mezi oběma zeměmi, ale vyjádřila ochotu jednat.

65; Čínský ministr obrany se obul do Spojených států: Pokud chtějí USA válku, jsme připraveni. Historie dvoustranných vztahů nás naučila, že vzájemná konfrontace poškodí obě strany.

66; V Libyi byl poprvé pozorován granátomet RPG-32. Bojovníci Libyjské národní armády pod velením polního maršála Chalífy Haftára začali používat v bojích v oblasti Tripolisu jeden z nejvýkonnějších granátometů na světě.

67; Modernizovaný bombardér Tu-22M3M získal po čtyřiceti letech opět možnost tankování ve vzduchu.

68; Těžba ropy v Rusku vzrostla o 1,3% na 47 milionů tun.

69; Autorům lživých informací o explozích v Dzeržinsku pohrozili uplatněním zákona o falešných informacích.

70; Starosta Charkova slíbil, že obnoví pomník Maršála Žukova povalený „odpadem společnosti“. Kritizoval nacionalisty, kteří uspořádali protest a shodili s podstavce bustu maršála Žukova.

71; V Německu při útoku na azylové centrum pro běžence byli zraněni policisté. V Německu se vyšetřují okolnosti hromadného napadení policistů při útoku na azylové centrum pro uprchlíky v bavorském městě Stephansposching.

72; Parlamenty Luganské a Doněcké republiky podepsaly protokol o spolupráci. Bude probíhat výměna zkušeností z legislativního procesu a práce s obyvatelstvem. Zmíněna je i spolupráce s parlamenty dalších zemí.

73; Starostové Charkova a Oděsy se postavili do čela nové strany „Důvěřuj“ (Doverjaj dělam). Delegáti sjezdu strany zvolili předsedou politické síly charkovského starostu Gennadije Kernese. Spolupředsedou se stal starosta Oděsy Gennadij Truchanov. Sjezdu se účastnil i starosta Užgorodu.

74; Viktorija Skripal začala zveřejňovat část knihy o incidentu v Salisbury. V komentářích převládají připomínky k množství chyb v pravopisu i interpunkci.

75; Propagátor nacismu Vladimir Vjatrovič vyjádřil nadšení nad shozením busty maršála Žukova s podstavce: Mám radost z Žukova položenému na lopatky“.

76; Rosobrnadzor vyhodil více než 140 účastníků státních maturit (závěrečných zkoušek) za porušení pravidel. Převážně se jednalo o taháky a používání smartphonů.

77; Dluhy vracejí jen zbabělci. Trump vyzval Londýn, aby neplatil Evropské unii 50 miliard za Brexit. Prezident USA Donald Trump poradil Velké Británii, aby opustila EU bez dohody,pokud nesouhlasí s podmínkami navrženými Bruselem.

78; Oni mají nový ledoborec a my bárku s vodními melouny. Oděský novinář Jurij Tkačov vysvětlil, proč Ukrajinci Rusku závidí a trpí komplexem méněcennosti, který vede ke zlobě vůči vlastním rozumnějším spoluobčanům.

79; Anatolij Šaríj se chystá do politiky. Chce vytvořit vlastní politickou stranu.

80; Kurt Volker: Jsem rád, že si Porošenko stěžoval na nedostatek podpory ze strany USA. Prohlásil, že výměna u moci vyřešila problém únavy Evropy z Ukrajiny.

81; Objevilo se nové video zachycující srážku plavidel v Budapešti. Ukrajinský kapitán jako viník tragické nehody je ve vazbě.

82; Maksakova prozradila šéfovi ruského Vyšetřovacího výboru Bastrykinovi objednatele Voroněnkovy vraždy.

83; Za klíčový faktor úspěchu sociologové na základě výzkumu označili třídní příslušnost či spíše pocit třídní příslušnosti. Ti, kdo se považují za příslušníky vyšší a vyšší střední třídy, mají lepší schopnosti vyrovnat se s obtížnými úkoly.

84; Reakce na zbourání pomníku maršála Žukova ukáže, je-li vůbec nějaký rozdíl mezi Porošenkem a Zelenským. Od května 2015 platí na Ukrajině zákon o „odsouzení komunistického a nacistického režimu, který mimo jiné zakazuje propagaci sovětské symboliky.

85; Nový prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev se podělil o své dojmy z jednání s Vladimirem Putinem. Podle jeho slov na něj ruský prezident na prvním setkání udělal velký dojem.

86; National Interest prohlásil, že mnohocílová stíhačka MiG-35 generace 4++ je důstojným konkurentem pro americký polyfunkční stíhací bombardér páté generace Lockheed Martin F-35 Lightning.

87; Státní duma zahájila proces sčítání škod způsobených pobytem Krymu pod ukrajinskou správou. Samotný výzkum přijde na deset milionů rublů.

88; Matios svolává naléhavé shromáždění kvůli „připravované okupaci Bukoviny Rumunskem“.

89; USA nebudou Assange vinit z úniku tajných informací CIA.

90; Ropné zásoby na Tajmyru byly odhadnuty na 1,2 miliardy tun paliva.

91; Nejvyšší představitelé kavkazských republiky se zapojili do vyšetřování vraždy příslušníka specnazu v Moskvě.

92; Trump: Amerika má Mexika plné zuby. Tahle země se vysmívá Americe a nezastavuje proud migrantů ze zemí střední Ameriky.

93; The Sunday Times: až čtvrt milionu lidí vyjde do ulic Londýna na akci proti Trumpově pondělní návštěvě.

94; Při výbuchu automobilu v Sýrii zahynulo nejméně 14 lidí.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.6.2019

 1. .lak napsal:

  Aktuální nůž do zad civilizaci a třetímu miléniu 1. století vznosně zvaném informací? To jsou paradoxy od tkz. elit.

  Ze zvědavce na
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7925-konecny-trest-pro-juliana-assangeho-novinarum-pripomina-ze-jejich-ukolem-je-odhalovat-co-stat-taji.htm

  dnes 2019-06-03 21:26:32
  Vytáhnul jsem co mne zaujalo
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2660:425:29::e8e.?.?.?
  Budeme pronásledováni ze stejných důvodů: Protože to, co odhalíme, bude nevyvratitelným důkazem, že naše vlády a vlády našich spojenců páchají válečné zločiny; a ti, kdo jsou za tyto hanebnosti odpovědní, se nás budou snažit donutit, abychom za tyto indiskrétnosti zaplatili životem, stráveným za mřížemi.

  To je posun od politiky ke institucionálnímu rasizmu formou religiozity kde rozum na dogma nesmí reagovat z pozice totality inkvizice konqisty a je to o naprostém mravním úpadku absolutismu sebepovznesených nad práva lidí chápat i důvěřovat ve spravedlnost těchto kejklířů úžerů podstat lidí vnímat prostředí v kterém se pohybují a je to snaha lidské podstaty likvidace orientace a vůle jednotlivců být v obraze rádoby sebecenzůrami obav existence z pozice svatého grálu mocných nemocných sebeadoracemi i takto likvidací kritických myšlení v poslušné a tupé otroky zvůlí vyvolených. A v tom téma vidím spojitost se školastikou ohlupovaných a rozum brajících tam kde nic není není ani vědomí ani chápání a přidám příspěvky dané jinam dříve.

  Lady Nacersey 2.6.2019 16:11:21 Odpovědět
  Mám podobnou zkušenost.Učit někoho, kdo se učit nechce a neváží si ničeho, je ztráta času.

  2.6.2019 20:36:07 Odpovědět
  Učení trhu co tu 30. let je poškození na základní úrovni na bázi biosu. Počítač kohokoliv při smyslech by šel ihned do popelnice pro poškození uživatele.

  2.6.2019 20:38:49 Odpovědět
  Kdo chce jinak korektnost či cenzura dat aniž by stroj či formant a lidský zd(st)roj vůbec měl potuchy o fatal error.

  99999

 2. John_Pitralon napsal:

  Liberalismus je vláda peněz, který se tisknou v zahraničí, takže znamená výprodej národa - takzvanejch "lidských zdrojů" cizincům.
  Dětem se ve škole vymeje mozek kecama o demokracii, se kterou tenhle systém nemá nic společnýho a pak se předhoděj ejčáristům z korporátu, kde budou celej život somrovat o práci. Výsledek - Detroit.

  Města zločinu 3 Detroit dokument CZ 2017 https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!