Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.6.2019

dzhulian_assanzh_41; Britské ministerstvo zahraničí podpořilo vydání Assange do USA. Britský ministr zahraničí prohlásil, že by nebránil vydání Assange americkým úřadům.

2; V Rumunsku bylo zveřejněno video o invazi na Ukrajinu. V Kyjevě svolávají naléhavou schůzku silových struktur. Matios se chystá podávat trestní oznámení ve věci ohrožení teritoriální celistvosti Ukrajiny ze strany Rumunska.

3; Tři smrtelné hrozby pro současný světový řád představené v podobě tří neřešitelných antagonismů. Proč je nynější systém odsouzen k radikálnímu přeformátování? Jdou proti sobě proces globalizace a obhajoba tradičního národně-státního pořádku. Stojí proti sobě technologická složitost moderního světa a zrychlující se úpadek celkové vzdělanosti. A odporují si i digitální epocha a stará morálka, pracovní etika atd.

4; Saakašvili prohlásil, že je oblíbenou osobou Vladimira Putina. Uprchlý gruzínský prezident už v minulosti učinil řadu velmi podivných prohlášení.

5; Na leteckou základnu T-4 v Sýrii byl proveden raketový úder. V důsledku náletu zemřel jeden voják a dva další byli zraněni.

6; Novinářské vyšetřování: Jak jsou „mučeni ukrajinští hrdinové“ v Donbasu: Pravda se ukázala jako velmi nepříjemná pro ukrajinskou stranu. Ukrajina byla kyjevským politologem Alexandrem Semčenkem usvědčena ze lží a pomluv.

7; Byl zveřejněn „fantasy“-fejeton z budoucnosti s názvem „Poslední Ukrajinec“ (V originálním názvu je použito označení „Chochol“).

8; Děti ozbrojenců v Idlíbu vítají ruské vojáky. Byla zveřejněna další reportáž ze Sýrie.

9; Názor vojenského pilota: Zač vlastně bojujeme v Sýrii? Jaká je motivace vojenských pilotů? Za jaké ideály bojují? Ruští letci vědí, co a proč dělají. Nepřišli do Sýrie ničit a zabíjet, nýbrž zachraňovat.

10; Americká média informovala o novém ruském letadle – zabijákovi amerických F-35. Mikojanovo letadla se stalo kulminací ruského leteckého inženýrství a mnohaletých zkušeností.

11; Stažení ruských vojsk z Německa: Byli jsme drze podvedeni. Snažili se z nás stáhnout kůži, dokud jsme nevychladli – v ekonomice, politice a zvláště ve vojenské sféře. Věrolomnost se ale málokdy vyplácí.

12; Idlíbský kotel rozsévá smrt. Syrský vojensko-politický expert Hamzá Abbás píše reportáž z nejžhavějšího bodu syrského konfliktu.

13; Hrozivé záběry bojové síly. Ruská flotila je pánem Severního ledového oceánu. 1. června oslavila Severní flotila 286 let své existence.

14; Na síti se objevují případy zesměšňování Lukašenkových „Evropských her“ symbolizujících západní vektor zahraniční politiky. Šikovným vykrytím velkých písmen se z nápisu „Jevropejskije igry“ (Evropské hry) dá udělat „Gejskije igry“ (Hry pro homosexuály).

15; Uvrhli mě do vězení. Vojensko-politické vyostření. Bylo zveřejněno vyprávění evropského dobrovolníka v Donbasu. Lotyšské úřady chtějí ukázat, že jakýkoli kritik tamního etnokratického režimu bude podroben represím a uvězněn.

16; Na Západní Ukrajině přirovnali Zelenského nebezpečnost k úrovni „Putin“. Vypadá to, že nový prezident to na Západní Ukrajině vůbec nebude mít lehké.

17; V Rusku bude zrušeno 10 tisíc sovětských státních norem. Některé zastaraly, některé brání rozvoji ekonomiky, a proto musí být zrušeny.

18; Byly zveřejněny záběry izraelského raketového útoku na syrskou leteckou základnu v provincii Homs.

19; USA varovaly Rusko, že budou podporovat údery Izraele na Sýrii, dokud se tam budou nacházet íránské síly. Ve Washingtonu naprosto neskrývají, že je Izrael řízen Spojenými státy.

20; Přítel zavražděného příslušníka ruského specnazu označil předpokládaného vraha. Nikita nikdy nedokázal jen tak projít okolo, když se někomu děla křivda. Tentokrát se zastal muže, kterého mlátila velká přesila, a byl bodnut nožem do srdce.

21; Byl ostřelován hraniční přechod Gorlovka. Ukrajinští okupanti se pokusili pomocí automatické zbraně zaútočil na kontrolní stanoviště při výjezdu z Gorlovky.

22; Výstřelem do hlavy byl zabit komunální politik CDU Walter Lübcke z města Kassel, který vyzýval Němce, aby odjížděli z Německa, pokud se jim nelíbí migranti. Tělo pětašedesátiletého muže bylo objeveno v zahradě jeho domu.

23; V letadlech Boeing byly odhaleny zmetkovité součástky. U Boeingů 737 New Generation rozšířených po celém světě byly odhaleny defektní součástky.

24; Byla nalezena náhrada za ukrajinské motory pro ruské fregaty. Informoval o tom náčelník správy Ruské vojenské námořní flotily pro stavbu lodí a výzbroj Vladimir Trjapičnikov.

25; Pětiletému chlapci, zraněnému opilými policisty se nepodařilo vyjmout kulku z hlavy. Zpočátku to vypadalo, že chlapec bude moci žít s kulkou v hlavě, ale později malý pacient zemřel.

26; Rusko stahuje své vojenské poradce z Venezuely, píše The Wall Street Journal. Toto rozhodnutí Rostechu je Madurovým velkým neúspěchem, píše list. Ruské ministerstvo zahraničí tuto zprávu vyvrátilo.

27; Záporožská jaderná elektrárna odpojila pátý energetický blok. Nyní jsou v elektrárně odpojené za účelem opravy už tři bloky ze šesti.

28; Ukrajinec naplnil benzinovou nádrž jantarem a pokoušel se projet do Polska. Pro překročení hranice si vybral „zelený pruh“ a tvrdil, že nemá u sebe žádné zakázané předměty.

29; Otec zavražděného příslušníka specnazu říká, že jeho syn měl až patologický cit pro spravedlnost. Nikita Beljankin stále někoho bránil.

30; Ukrajinská armáda od samého rána vede palbu po životně důležitých infrastrukturních objektech v Donbasu. Personál Vasiljevské vodovodní čerpací stanice je v úkrytu.

31; Musíme se kát! Charkovský starosta požaduje přímé rozhovory s Ruskem. To není nějaká má osobní žádost. To chce obyvatelstvo Ukrajiny. Taková je sociologie: Jsou zapotřebí přímé rozhovory, říká Kernes.

32; Zástupce Kim Čong-una odsouzený údajně k nuceným pracím s objevil na veřejné akci. Není vyloučeno, že budou následovat další zprávy o zázračném vzkříšení dalších „obětí severokorejského tyrana“.

33; Vyšetřovatelé se pustili po stopě násilníků,ů kteří zavraždili bojovníka ruského specnazu. Už byla zjištěna jejich totožnost.

34; „Velký dík Zelenskému!“ – bohužel ironický. Byla zveřejněna reportáž z obce na linii fronty. Obyvatelé Novoazovského okresu vyprávěli, jestli se změnil jejich život po výměně u moci na Ukrajině.

35; Zcela šílení a zdivočelí velitelé brigád ukrajinské armády přikazují střílet na Donbas. Ukrajinská strana se znovu pokouší zmařit setkání Třístranné kontaktní skupiny v Minsku.

36; Případy vedené Andrejem Portnovem proti Porošenkovi mají po právní stránce šanci, říká šéf ukrajinského Státního úřadu pro vyšetřování. Jsou to právě ty kategorie případů, kde můžeme dokázat, že neexistují vyvolení, říká Roman Truba.

37; Zelenskij vrátil Kučmu do Minska. Ukrajinu v Třístranné kontaktní skupině bude opět zastupovat bývalý prezident.

38; V KLDR promluvili o neuvěřitelné drzosti japonského premiéra. V Pchjongjangu ho označili za podřadnou bytost, která činí vždy jen odporné poznámky.

39; Výsadkář ukrajinské armády zahynul při plnění svého bojového úkolu v Donbasu. Vadim Zabava sloužil u útočné výsadkové brigády ve funkci staršího seržanta. Pocházel ze Záporoží.

40; Vstoupil v platnost nový ukrajinský pravopis. Jedná se většinou o navrácení pravopisných pravidel zrušených ve 30. letech. Týká se pravopisu měkkých samohlásek, psaní velkých a malých písmen, používání pomlčky (místo toho se má psát něco zcela zvlášť něco zase naopak dohromady), slovo „půl“ se má psát zvlášť a hlavně se zavádí mnoho přechýlených tvarů podstatných jmen typu „ředitelka, žákyně, filoložka, básnířka“. Upravuje se i pravopis cizích slov – zvláště pocházejících z řečtiny. V mnoha případech zůstávají v platnosti i starší pravopisné podoby.

41; Mezinárodní skandál: Polsko a Izrael jsou zděšeni pomníkem Šucheviče na Ukrajině. Ukrajině připomněli, že v Polsku, v Izraeli, ale i na samotné Ukrajině stále ještě žijí osoby, které zázrakem přežily masové vraždění, na kterém se Šuchevič aktivně podílel a ,mnohdy dokonce sehrál rozhodující roli.

42; Zelenskij jmenoval do funkce své tiskové mluvčí Porošenkovu stoupenkyni Julii Mendel, která pracuje pro USA.

43; Už je známo, kdy tak vyděsil ukrajinské silové struktury videem o vpádu Rumunska na Ukrajinu. Autor skandálního videa poradil hlavnímu ukrajinskému vojenskému prokurátorovi Matiosovi, aby video bral s humorem, Je součástí fantasy projektu o vzdálené budoucnosti.

44; Bojové drony, a tomos. Jak Erdogan pomáhal Porošenkovi. Informoval o tom bývalý zástupce ukrajinské prezidentské administrativy Konstantin Jelisejev.

45; Ultimátum Moskvy zafungovalo. V Parlamentním shromáždění Rady Evropy žádají Rusko, aby se vrátilo už v červnu. Příslušný výbor PACE navrhuje Rusku, aby se zúčastnilo už červnového zasedání.

46; Uvnitř Radikální strany dochází k bitkám. Mosijčuk zmlátil Ljaška holí. Ljaško má už dva týdny zřetelný šrám na čele. Ve sporech jde samozřejmě o peníze. Mosijčuk mezitím Ljaškovu stranu opustil.

47; SBU zahájila operaci na okupovaných teritoriích Doněcké a Luganské republiky. Aktivita tajných služeb byla zaznamenána u hraničního přechodu Stanica Luganskaja, kolem nemocnic, bank a budov sociálních služeb.

48; Rusko zablokovalo prohlášení Rady bezpečnosti OSN ohledně Sýrie. Rusko nepodpořilo ideu vyzvat strany konfliktu v Sýrii, aby potvrdily zastavení palby, s poukazem na to, že platí rusko-turecké memorandum.

49; Poté, co v kyjevské nemocnici zemřel pětiletý chlapec, kterého střelili opilí ukrajinští policisté do hlavy, bude na dva pracovníky policie uvalena vazba.

50; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky: Ukrajinské vedení nezanechává pokusů destabilizovat situaci na linii dotyku.

51; „Marťanská raketa“ zasáhla v Donbasu nákladní vůz Ural patřící ukrajinské armádě. Nikdo neví, odkud přiletěla. Mluvilo se i o kulovém blesku. Jeho dráhu však málokdo kompletně zaznamená na video...

52; Totální marasmus šílenost. Valentina Matvijenko promluvila o základu pro „genocidu ruského jazyka“ na Ukrajině. Je to absolutně diskriminační zákon. Jeho cílem je genocida ruského jazyka na Ukrajině.

53; Rusko stáhlo většinu svých lidí z Venezuely, říká Trump. Americký prezident prohlásil, že Moskva údajně informovala Washington o stažení většiny svých lidí z Venezuely.

54; Ve Státní dumě zveřejnili podmínku pro návrat ruské delegace do PACE. Rusko se vrátí do PACE, pokud první den zasedání 24. června Shromáždění schválí zprávu ohledně pravomocí Petry De Sutter s doporučeními mandátního výboru. Definitivní rozhodnutí o zformování ruské delegace bude schváleno Federálním shromážděním za spolupráce s ministerstvem zahraničí.

55; Organizátor útoku na „aktivistku“ Gandzjuk se označil za viníka. Vyšetřování proti ostatním zúčastněným pokračuje.

56; Bylo zveřejněno jméno podezřelého z vraždy příslušníka ruského specnazu ve městě Putilkovo u Moskvy. Je jím vlastník místního baru Grigo Ogaňjan. Podle informací televizní stanice „112“ hned druhý den ráno po vraždě odletěl do Jerevanu. Na internetu se objevily fotografie ze rvačky, při které k vraždě došlo.

57; Ukrajinská média informovala o útěku Arsenije Jeceňuka z Ukrajiny. Veškeré informace týkající se bezprostředně Jaceňuka jsou tajné.

58; Saakašvili ukázal, jak žije v Kyjevě s kocourem Míšou a bez kuchyně. Nedostavěný dům je jediná nemovitost bývalého gubernátora Oděské oblasti, která nebyla zabavena.

59; Ať se ožere a jde domů. Saakašvili reagoval na obvinění ze strany Jurije Lucenka ohledně přípravy protestů údajně na objednávku oligarchy Sergeje Kurčenka.

60; Římský papež v Rumunsku požádal „Romy“ o odpuštění.

61; Babička dítěte, které dnes zemřelo po střelném zranění hlavy, prohlásila, že oba policisté přiznají vinu, ale byli prý tak opilí, že možná ani nevědí, který z nich střílel.

62; Rosstat: Více než 18% Rusů zaznamenalo snížení mzdy za poslední rok. V průměru se ale mzda zvýšila o 9,4%.

63; Saakašvili kritizoval chuť marihuany. Prohlásil, že to jako student zkusil, ale že mu to nechutnalo.

64; Ruští vývozci potravin vydělali na sankcích. Jejich zisk vzrostl za čtyři roky na trojnásobek. V dolarovém vyjádření na 1,7-násobek.

65; Nejsou lidi. V Alžírsku odložili volby, protože není dostatek kandidátů.

66; Nacista Andrej Bileckij promluvil o „kapitulaci nové moci před Ruskem“ a vyzval všechny nacisty ke sjednocení. Jen sjednocení ukrajinští nacisté dokáží odvrátit kapitulaci Ukrajiny ve válce s Ruskem a obhájit státní zájmy.

67; Děláme více než jiné země. Theresa May se podělila o svá očekávání v souvislosti se setkáním s Donaldem Trumpem.

68; Pompeo pochybuje o realizaci Trumpem zamýšlené „dohody století“ ohledně Blízkého Východu. Označil za velkou otázku, dokáží-li USA získat dostatek možností pro reálný rozhovor.

69; V Kirgizii byla zakázána těžba a zpracování uranu. Pokyn podepsal premiér Abylgazijev. Některá média zaměnila ve zprávě tuto zemi za Írán

70; V Řecku navrhují, aby byli uprchlíci přesídleni do jiných zemí Evropské unie. Podle slov řeckého ministra může Řecko přijímat ročně nejvýše 20 tisíc lidí, ale za rok 2018 bylo v zemi rozmístěno kolem 60 tisíc uprchlíků.

71; Poslanec Rabinovič postavil Ukrajinu na první místo v korupci. Zdůraznil, že jiné země Ukrajině vůbec nepomáhají a každý myslí jen sám na sebe.

72; Přítelkyně příslušníka specnazu zavražděného v Putilkovu se ho snažila zachránit. Informoval o tom jeho přítel Ivan Šuchanov.

73; Americký profesor připomněl rozhodující podíl SSSR na porážce nacistů. Podle jeho slov sovětská vojska udělala pro vítězství nad Německem více než kdokoli jiný. Vyjádřil také údiv nad přeceňováním významu vylodění v Normandii. Rusku se vyčítá, že oslavují Den Vítězství, ale oslavy vylodění spojenců v Normandii jsou v pořádku...

74; USA daly Evropské unii ultimátum v otázce obrany. Spojené státy dali ultimátum Evropské unii, aby změnila kurs své obranné politiky, která musí být těsně spojena se zájmy Washingtonu.

75; Masové protesty v Albánii. Jsou hlášeni zranění. V albánském hlavním městě vyšla tisícovka lidí do ulic na protest proti vládě s požadavkem předčasných voleb.

76; Julija Timošenko obvinila Ústavní soud Ukrajiny z pokusu zmařit volby do Nejvyšší rady. Podle jejích slov bude odporovat zájmům Ukrajiny, pokud odcházející moc zmaří volby.

77; Porošenkovi se zachtělo stát se otcem ukrajinského národa. 31. května přišla zpráva, že sjezd strany „Evropská solidarita“ (bývalý Blok Petra Porošenka) potvrdil Porošenka v pozici lídra této staronové politické síly.

78; Srbská opozice vyzývá k navrácení ruského kontingentu do Kosova. Srbové pozatýkaní 28. května na severu Kosova pracovali před podpisem Bruselské dohody v roce 2013 jako policisté na ministerstvu vnitra Srbska, tj. v národní obraně Kosova a Metochie.

79; Připravují USA stíhací bombardéry F-35 k útoku na Balkán? V těchto dnech rozmístily USA v Itálii eskadrilu F-35A údajně za účelem účasti na cvičení se spojenci na libovolném místě kontinentu.

80; Zůstatek na účtu státního rozpočtu Ukrajiny se snížil o 20%. Podle stavu z 1. června se na účtu nacházelo 29,54 miliardy hřiven.

81; Pompeo jmenoval podmínku pro novou dohodu s Íránem. USA jsou připraveny uzavřít s Íránem novou dohodu za podmínky záruky, že tato země nebude vyrábět jaderné zbraně.

82; Šoková terapie. Uljana Suprun připravuje Ukrajince na novou fázi reformy zdravotnictví. Na Ukrajině se zavírají nemocnice, propouštějí lékaři, likviduje se záchranná služba. A to vše je kryto „reformou zdravotnictví“, která byla schválena jako zákon v Nejvyšší radě v říjnu 2017.

83; Společnost AvtoVAZ zveřejnila ceny Lady Granta Cross se zlepšenými parametry. Cena začíná na 554.900 rublů (zhruba 196 tisíc českých korun).

84; V důsledku útoku specnazu na stanový tábor v súdánském hlavním městě zahynulo 13 lidí.

85; Šestašedesátiletý Američan z Texasu si staví dům ve vesnici u Kazaně, aby se zajistil na stáří.

86; Ruští oligarchové za prvních pět měsíců roku 2019 zbohatli o 22,7 miliardy dolarů.

87; Expert o vraždě Nikity Beljankina: Ukazuje se, že v ulicích není dost policistů. Muž, kterého bránil zavražděný policista, prohlásil, že mu zachránil život.

88; Rusko představilo v Haagu své argumenty ve sporu s Ukrajinou. U mezinárodního soudu OSN v pondělí 3. června předložilo Rusko své argumenty ve sporu s Ukrajinou.

89; Předseda ukrajinského Ústavu národní paměti a zuřivý nacista Vladimir Vjatrovič obvinil velvyslance Polska a Izraele z rusofilství. Velvyslanci vyjádřili své rozhořčení v souvislosti s Šuchevičovým pomníkem Předtím byl izraelský velvyslanec šokován tím, že Lvovská oblastní rada vyhlásila rok 2019 rokem Stěpana Bandery.

90; Proč se Ukrajina tak vylekala kvůli videu o „napadení“ ze strany Rumunska? Špatné svědomí vede k paranoie. Navíc ukrajinská moc velmi dobře vnímá křehkost své suverenity. Rumunsko může chtít Bukovinu, Polsko může pretendovat na Halič v podobě tří oblastí (Lvovské, Ivano-Frankovské a Těrnopolské). A Maďarsko si může dělat nárok na Zakarpatsko. A to nemluvíme o ruskojazyčném jihu a východě země...

91; V Kyjevě avizovali velkou tiskovou konferenci Vladimira Zelenského. Informovala o ní nová tisková mluvčí Julija Mendel.

92; Krym a Sevastopol neuznáme. EU plánuj prodloužení sankcí proti Rusku. Příslušný dokument se začal projednávat 3. června.

93; Ve Švédsku si to rozmysleli se zatčením Juliana Assange na dálku. Assangeův advokát Per Samuelsson u soudu prohlásil, že jeho mandant se souhlasem Velké Británie může přijet do Švédska, aby spolupracoval s vyšetřovateli.

94; Zelenskému navrhli, aby změnil ústavu kvůli ruskému jazyku. Na stránkách ukrajinského prezidenta byla zveřejněna petice se žádostí o změnu ústavy Ukrajiny ohledně uznání ruského jazyka jako jazyka ukrajinského lidu.

95; Tisková mluvčí Vladimira Zelenského informovala, jak hodlá budovat vztahy s médii. Julija Mendel prohlásila, že za předchozí moci ji také označovali za „agenta Kremlu“, ale vzájemná součinnost týmu nového prezidenta s médii bude postavena jinak.

96; Nová rakouská kancléřka Brigitta Bierlein složila přísahu ve vídeňském Hofburgu. Byli vyhlášeni a jmenováni i noví členové vlády.

97; V Rusku byl vyhlášen nábor kosmonautů pro let na Měsíc. Kandidát musí mít pevné fyzické i psychické zdraví a musí být vhodný pro speciální tréning.

98; Situace se změnila. V Polsku uvažují o obnově vztahů s Ruskem. Tento názor vyslovil komentátor portálu Rzeczpospolita Jerzy Hasczyński.

99; Bývalý premiér Litvy žádá EU, aby slíbila Ukrajině perspektivu členství.

100; Roskomnadzor přikázal společnosti Tinder, aby poskytovala FSB údaje o uživatelích.

101; Na účet Fondu Marie Butinové přišlo už 12 milionů rublů. Žena byla odsouzena americkými úřady k roku a půl vězení za činnost údajně ohrožující americkou národní bezpečnost.

102; Výsledky průzkumu. Třetina mládeže vůbec nezná příčinu války v Donbasu.

103; Evropská unie je rozhořčena rozšířením seznamu osob, kterým je zakázán vstup do Ruska. Rusko opakovaně varovala EU před využíváním jednostranných sankcí jako instrumentu politického tlaku, který odporuje mezinárodnímu právu.

104; Vekselberg označil americké sankce za „totální životní krizi“. Prezident fondu Skolkovo a šéf skupiny společností Renova Viktor Vekselberg označil své zařazení na sankční seznam USA za „totální životní krizi“.

105; Zelenskij předložil návrhy úprav zákona o odpovědnosti za nezákonné obohacování.

106; Rospotrebnadzor vyjmenoval regiony s nejvíce znečištěným ovzduším. Ve městech Dálněvýchodního a Sibiřského federálního okruhu byla v roce 2018 nejvyšší míra znečištění ovzduší.

107; Otec zavražděného příslušníka specnazu informoval o zadržení podezřelého z vraždy. Podle jeho slov většina podezřelých odjela do Arménie.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.6.2019

  1. pandrhola napsal:

    A největší sranda je, jak pan VK píše, že ""Je to kvůli tomu, že název “Bohemian Grove” je de facto omyl nebo spíš nedorozumění. Organizace ve skutečnosti vůbec žádné jméno nemá a členové se oslovují mezi sebou jako “následovníci”. Označení Bohemian Grove vzniklo v Kalifornii pro místní pánský klub, který provozoval lesní slavnosti v tzv. “Českém háji”. - přeložit Bohemian Grove jako český háj ? a co tak Bohémský háj? vždyť emerická elita ani neví kde Čechie je!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!