Výzva za svobodné šíření informací kritických k očkování

poockovani_logo_2018V posledních letech se v České republice i celosvětově výrazně zhoršily podmínky pro svobodné informování veřejnosti o skutečnostech kritických k současnému systému očkování. Začíná být stále více a profesionálněji bráněno šíření informací o prokázaných rizicích očkování, o podmínkách bezpečnějšího očkování, o nedostatcích vakcín i o dílčích selháních celých očkovacích plánů. Na udržení dřívější prestiže očkování mezi veřejností se vynakládá stále více prostředků ze soukromých i veřejných zdrojů. Očkovací lobby změnila svou klasickou reklamu na velice intenzivní a často lživou propagandu. Neustále přibývá dezinformací, polopravd a úmyslného zamlčování nepříjemných skutečností na straně těch, kteří především by měli informovat veřejnost o očkování nezávisle, pravdivě a vyváženým způsobem.

Média jsou široce zapojována do šíření jednostranných názorů o očkování, čímž dochází ke klamání nejen rodičů a novinářů, ale i samotných lékařů. Situace již zachází tak daleko, že začíná být dobrý téměř jakýkoliv nástroj na podporu očkování. K celosvětovému zamezování kritice očkování byly již zneužity i stěžejní internetově-informační společnosti, jako je například Facebook, Amazon nebo Pinterest. Očkovací lobby si je ve světle nových vědeckých poznatků dobře vědoma neudržitelnosti mnoha stávajících dogmat o očkování a zuby nehty se brání skutečně nezávislému přehodnocení současné očkovací politiky.

Očkování je metoda, při které jsou každému očkovanému dítěti přímo do tkání vpraveny desítky látek, o jejichž některých účincích, zejména dlouhodobých, nevíme ještě vůbec nic. Netušíme, jaké následky se mohou projevit v celé populaci třeba i za desítky let. Jelikož očkování ovlivňuje zdraví celého národa, je pro naši budoucnost životně důležité, aby se o něm vedla skutečná diskuse namísto vakcistické propagandy šířené mainstreamovými médii, odborníky Ministerstva zdravotnictví, České vakcinologické společnosti či Státního zdravotního ústavu. Budoucnost záleží na tom, jak zodpovědně a odvážně se zachová každý z nás. Nejde jen o zdraví vlastních dětí, jde o zdraví lidí v celé naší zemi. Tato výzva vznikla na podporu svobodného šíření informací kritických k očkování, která směřuje k otevření seriózní a věcné veřejné diskuse o jeho velice závažných nedostatcích a problémech.

 1. Vyzýváme rodiče, lékaře, zdravotníky, veřejné činitele, zástupce médií a kulturní sféry, ale i všechny další osoby, které se zajímají o téma očkování, aby v současné době nečestné očkovací propagandy, represí a počínajícího informačního embarga pomohli bránit svobodu slova a nezávislou veřejnou diskusi o očkování vlastním příkladem a svým jednáním. Vzhledem k sílící cenzuře na sociálních sítích je nyní stále potřebnější zejména spontánní šíření informací kritických k očkování mezi přáteli, spolupracovníky i v nejbližším okolí. Je důležité mluvit o těchto věcech osobně s ostatními, posílat osobní e-maily, neboť „lajknutí“ či sdílení na facebooku u kritických článků k očkování bude postupně blokováno.

 2. Vyzýváme všechna současná média, jejich redakce a novináře, kteří se tématem očkování zabývají, aby si reklamní a profesionálně připravené PR informace vždy doplňovali ze zdrojů k očkování kritických a aby se pokusili o nezávislou syntézu argumentů.

 3. Vyzýváme všechny očkující lékaře, aby se sami a iniciativně seznámili se všeobecně a celosvětově uznávanými zásadami bezpečnějšího očkování a aby tyto zásady ve své praxi respektovali bez ohledu na tzv. oficiální autority, které jsou často přímo i nepřímo placeny očkovací lobby a PR agenturami.

 4. Vyzýváme všechny lékařské odborníky, odpovědné osoby Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu, jakož i všechny novináře a média, aby přestali klamat veřejnost tvrzením, že za aktuální epidemiologické problémy v populaci (zejména výskyt spalniček, příušnic a černého kašle) mohou především nenaočkované a nedoočkované děti.

 5. Vyzýváme všechny lékařské odborníky a specialisty na problematiku očkování, aby přestali úmyslně manipulovat a klamat veřejnost čísly o nízké proočkovanosti dětí proti spalničkám v ČR. Jednodávkovým schématem (vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám; MMR) je u nás proočkováno stále více než 95 % dětí a dvě dávky MMR vakcíny dostává do šesti let věku stále více než 97 % dětí.

 6. Vyzýváme všechny odborníky z oblasti imunologie, vakcinologie a alergologie, aby přinášeli kritické informace o vakcínách a očkování, které jsou již předmětem diskusí ve světových vědeckých kruzích, přestože se tím mohou znelíbit svým kolegům, nadřízeným nebo lékařské komoře. Vzpomeňte si na svou přísahu „především neškodit“ a jednejte v zájmu celé populace tak, jak vám napovídá vaše srdce a svědomí.

 7. Vyzýváme všechny tvůrce národní očkovací politiky, aby upustili od šikanózních a represivních praktik (včetně nečestného administrativního nátlaku) vůči rodičům i lékařům, kteří jednají v souladu se svým svědomím a poznatky, které získali z vlastní zkušenosti nebo z kritických vědeckých informačních zdrojů. Vyzýváme tvůrce národní očkovací politiky, aby upustili od svého „patentu na pravdu“ o očkování, která se každých pět let ve světě prokazatelně mění a kterou v podstatě ještě nikdy úplně neměli a ex post ji neprokázali.

dne 3. června 2019

Ing. Václav Hrabák, předseda Poočkování, z. s.

Martina Suchánková za Rozalio, z. s.

Mgr. Alice Pelikánová za iniciativu Pro volbu

MUDr. Ludmila Eleková

MUDr. Tomáš Lebenhart

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

MUDr. Jan Vavrečka

Výzva ve formátu pdf:

https://poockovani.cz/downloads/Vyzva_za_svobodne_sireni_informaci_kritickych_k_ockovani.pdf

Zdroj: https://www.poockovani.cz/zpravy/clanky/email/vyzva-za-svobodne-sireni-informaci-kritickych-k
11 Komentářů k Výzva za svobodné šíření informací kritických k očkování

 1. proud napsal:

  On nekdo brani svobodnymu sireni informaci ?...........

  • proud napsal:

   Jen je potreba si zvyknout a vzit na vedomi,ze svoboda sireni informaci se tim padem netejka jen tech dobrejch,prijemnejch a pravdivejch,jinak by tro nebyla ona svoboda.Z>alezi na kazdym jak sam sebe sebevzdela aby se vyznal v trom co vzit a co je sunt,a to je to o cem vlastne leta troubim(zmena ovcana v obcana pomoci vedomosti) a co nas jediny dokaze konecne posunout mnohem dal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • .lak napsal:

   Bussines a třeba ...elekromobily ale vlastně cokoliv kam vrazí pracky úžer mamon řízených poblitiků dorbaných ovčanů. :-D
   Viz:
   https://pravyprostor.cz/usetri-ale-emise-produkuji-dal/
   .lak 3.6.2019 22:40:07 Odpovědět
   To je kauf, na pár exotú tahají mrtvou váhu u osobáku tunu mrtvé hmoty baterek vesměs 600. cyklů, pod 12°C nepoužitelné kapacitou /to je šmejd na dva roky denního užívání a pak vyhodit protože mají baterku v podlaze a tu vodvírákem na sardinky neotevřete/ akcelerované a bržděné? . Co chcete ušetřit s váhou navíc při 30% ztrátách z distribuce a dalšími ztrátami nabíjením. To chcejí říci že přibližovadla jezdí zbytečně? Možná na výlety ale to je v %. Suma sumárum sežere se energie řádově více s logistickými materiálovými a energetickými pitomostmi bez debat. Neekonomické, neekologické a i náročnější s mrháním zdrojů, materiálů nazdar bazar, v jedci. Vždyť to nemá logickou základnu pro aplikace a je to jen jak na objednávku a pozor re Klamy výrobců na jejich bussines. B-) To je snad na prsty jedné ruky, ne?

 2. Jan napsal:

  Lithium nedrzi kapacitu, po par cyklech je na 70%. Dokud nebudou vykonnejsi baterie pak je to jen obludny sen politiku propasirovat elektroauta. Mimo toho se nikdo seriozne nestara jak zajistit jejich dobijeni, tj. o budouci kapacitu el. zdroju energie! Liscim ohonem a ebonitovou tyci ji chcete vyrabet?
  Zakazuji atom, jdou na uhli a voltaiku s vetrniky. Obcane jeste neznaji cenu energie, az skonci dotace statu na tyto zdroje a budou muset platit realne ceny. To je radost z ekologie rychle opusti! Zadny politik jim to dosud nerekl, jenom nam lzou a klamou!

  • proud napsal:

   Videl jsi dokument "kdo zabil elektroauto"? Uz tenkrat to byla pecka,myslim si ze jsme dnes s bateriema mnohem dal,a nejen s nima.Spis vidim jinej problem,ovladnout elektroauta vyrobne ,dobijenim i servisem tak,jako ty bezny........tedy zase nadnarodni monopoly diktujici si ceny podle vlastni potreby.

   • Petr C napsal:

    Cim chcete ty auta nabijet, kdyz chteji rusit elektrarny a nove technologie bud nejsou a nebo jsou pekne uschovany. Vzdyt vetsina lidsva si neni schopno vytrit ani prdel bez toho aby zpusobilo skody evironmentu.
    https://inhabitat.com/the-environmental-problem-with-toilet-paper-and-what-to-use-instead/

    • proud napsal:

     Peto,mam pocit ze na dobyti baterky mi staci zasuvka s jistenim 16 amper,nejspis i nizsim :-)))).Nabijet muzes tedy i ze slunecniho kolektoru,kterej budou mit nektery modely uz rovnou na strese...........
     A ze nebudou elektrarny? Tak ten je dobrej,chachachachacha :-)))))))))))))))))))).Jen kdyby nahodou prisel slunecni black out,budou nam na hovno,ale to zrovna tak i bezny auta plny elektroniky,protoze staticka jinou nepusti a na statickou nejedeme.............

 3. Petr C napsal:

  Tu se nejedna o to jak velkou nabijecku potrebujete, ale o to kolik to trva
  https://www.clippercreek.com/wp-content/uploads/2019/05/Time-to-Charge-Chart-20190509_Final.jpg
  a jak se bude chovat ve velkych mrazech. Otazka je jak dlouho baterky vydrzi a co potom s nima.
  Ja nepisi ze elektrarny nebudou, samozdrejme ze budou.
  Jak vyrvavala
  https://uk.news.yahoo.com/germany-faces-growing-calls-delay-153552437.html
  Co se tyce solaru. Zajimave by bylo vedet kolik se pouzije energie k vyrobeni vyrobeni jednoho solarniho panelu a jeho prislusenstvi a srovnani s jeho prinosem.
  Pokud by to nasi vladni mysleli opravdu dobre s ekologii zacali by nekde uplne jinde nez u elektrickych aut.

  • proud napsal:

   Ono je to cely sporny,i to vyuzivani solarnich panelu.Podle me byly puvodne a spravne urceny na vytvareni ostrovnich systemu,pro domacnosti i podniky,jako "samostatny jednotky" a nemely vubec zasahovat do site!Podobne jako by byl panel uzitej k pomahani s dobijenim baterie u elektroauta. Pole a lany solarnich panelu zase svedci jen o sobectvi,hladu a nenazranosti jednotlivcu!Zaroven si vsimni jak se narazi na bud lzivy informovani verejnosti,nebo zadny,zrovna treba elektroauto a jeho fungovani je krasnym prikladem.

   • proud napsal:

    Osobne bych ho do mesta a okoli bral okamzite:-).Zadnej motorovej olej,prevodovka hakliva jak ji zname a spousty ostatnich a drahejch kokotin k rozbijeni co jsou u klasickejch aut:-).Je to prakticky "nerozbitny". Ovsem jako osobak,nebo dodavka,suv a podobne. Nakladaky a pracovni stroje si myslim jeste dlouho nezastane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!