Dolanský z ČT rozmetal raison détre humbuku na Václaváku

687573Raison détrem, čili nejbytostnějším důvodem včerejšího shromáždění na Václavském náměstí byl názor jeho organizátorů o tom, že předběžný audit EU o Babišově údajném pochybení při čerpání dotace na Čapí hnízdo je totéž, co audit konečný a definitivní, a že tedy už dnes je relevantní proti původci tohoto údajného pochybení co nejmohutněji a nejhřmotněji protestovat a žádat jeho abdikaci coby premiéra české vlády. A to nejpřednostněji proto, že republika bude muset dotaci EU pro Babišovo ptačí hnízdo vrátit, a z nás všech – to je daňových poplatníků republiky – se stanou žebráci. Stejný názor plamennými slovy, pohyby i grimasami prosazoval pár hodin před manifestací na Václaváku i poslanec Kalousek ve sněmovně, zatímco premiér Babiš a poslankyně financí Schillerová zde proti této zaručené Kalouskově tezi stavěli opak: že totiž po předložení průkazných českých argumentů je možné, ba dokonce i pravděpodobné, že audit definitivní bude mít ve srovnání s auditem předběžným povahu zásadně odlišnou, takže žebráci z nás nakonec přece jen nebudou. A současné bouření proti Babišovi se prokáže být bouří ve sklenici vody.

Ukázkově zde tedy tedy stál názor proti názoru a republika v tu chvíli stála na nejistých nohách: Jak to tedy je? Může se po předložení argumentů z české strany proměnit znění auditu předběžného v auditu definitivním až tak, že se peníze za Čapí hnízdo republika peníze do Bruselu vracet nebudou? Takže celý ten povyk z Václaváků, to svážení lidí do matičky Prahy, ty ohnivé a zapalující projevy z tribuny před sochou sv. Václava se prokáží být politickým humbukem, sloužícím těm, kteří nejsou ochotni čekat na nějaké volby a chtějí poměry u nás změnit násilně a na náměstí tak, jak je změnil Majdan na Ukrajině?

Odpověď přišla ze strany, odkud bych to rozhodně nečekal. A tomu, kdo ji dal, vděčně a s uznáním za statečnost tisknu na dálku ruku. Ve včerejší večerní debatě v ČT o předmětném problému vystoupil i bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský a nejen tak ze vzduchu, ale jistě až po sondážích v kruzích EU, řekl toto: ALE ONO SE DEFINITIVNÍ ZNĚNÍ AUDITU MŮŽE SKUTEČNĚ LIŠIT OD AUDITU PŘEDBĚŽNÉHO.

Můj dík a dík nás všech ctících nestrannost a objektivitu též zpravodajské redakci ČT za to, že tento Dolanského vstup nehodila do koše.
2 Komentářů k Dolanský z ČT rozmetal raison détre humbuku na Václaváku

 1. .lak napsal:

  S těmi prachy alias čertovými obrázky v podstatě prostředků chudých je to o kasínu jako o současném pojmenování etapy krachujícího a násilného „kasínového kapitalismu hegemony úžerů zdánlivě mimo politiku kterou ovšem prostřednictvím zaháčkovaných řídí. Vybalancovat něco se sportem skořápkářů se zdá humorné ale jsou za všemi strastmi a bolestmi i s hromadami obětí.
  Reakce na téma na zvědavci.
  Tam je válka /+- finanční služby, banksterů/ skoro planetární pomocí fiat money tiskárny žabích kůží a v euálu prostě proti obyvatelům pobočkou fed – ecb měny v podstatě €araboafričanů kdy tedy jakousi swapovkou je $=€. Že jim to nejen na kontinentu vytlučených indiánů kupčíkům a penězoměncům funguje je o jejich spotřebě odjinud s pouhou vlastní produkcí a tam to bude sporné ale cca 30-45% a ale i jinde jde o přeliv prostředků od těch co tvoří pindostanům. :-) Pracky skořápkářů a lehkoživků jsou všude a nechci říkat zlodějů protože podstata procesu je skrytým vexlákům (bať ekonomy) pojmem vyhoukání s okolím jejich …vzděláním i kvalifikací s chytrostí?! :lol:
  Utahovači opasků obluzených na blahobyt?, teda teda.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7927-korporace-rand-jak-znicit-rusko.htm

 2. Vaska napsal:

  No tak to dělejte jako já: tak ty „umělce“ prostě bojkotujte.
  Do divadla na ty lepšolidi nechodím, kino už dávno vynechávám, koncerty fluse a spol. mě nezajímaj a v televizi sleduju nanejvíš cestopisné dokumenty (a to které nekomentujou soudruzi bartoška a donutil)
  Tak to lidi udělejte jako já a voni to brzo pocejtěj.
  A garantuju Vám že o nic nepřijdete – na ty slátaniny se stejnak koukat nedá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!