DONBASKÁ ZASTAVENÍ 35. – TANEC, PÍSNĚ, BUBLINY A DORT-LOUČENÍ ČTVRŤÁKŮ

KODAK Digital Still CameraMoji milovaní čtvrťáci! Oni jsou první třídou ve škole, kterou jsem znal už od jejich 1.třídy. Když jsem na jaře roku 2016 poprvé přišel do 13.ZŠ Naděžda v Alčevsku (LLR), do školy, kde se ve 4.třídě učila Bohdanka-Doča, do školy, která se stala naší družební školou, byly tyto děti v 1.třídě. Vzpomínám si přesně, jak jsem se přišel o přestávce podívat do 1.třídy, kde se učila kamarádka Bohdanky Nataša. První pohledy na mě, na neznámého člověka z České republiky. Postával jsem potom na chodbě a čekal na zvonek. Z 1.třídy vyšla nějaká děvčata a chtěla vyfotografovat u stěny. Potom se přidávaly další a další, až jich bylo nakonec pět. A tak vznikla slavná fotka se Sofií, Natašou, Naďou, Mášou, Svetou. Brzy jsme se se čtvrťáky skamarádili a prožívali pěkné společné chvíle-ve škole na hodinách i o přestávce, na hřišti, na slavnostech, na atletických závodech, na školním táboře.

23.5.2019 se čtvrťáci loučili s 1.stupněm. V sále školy se shromáždili žáci 4.třídy, učitelé, rodiče, sourozenci a známí. Po úvodním waltzu následovalo několik písní (Čtvrtá třída, Žertovná píseň, Učitel, Jsme přátelé). V slavnostní části dostali žáci šerpu a diplom absolventa 1.stupně a dárek. Složili přísahu absolventa. Třídní učitelka poděkovala rodičům za spolupráci a trpělivost a předala jim čestná uznání za jejich pomoc škole. Poté žáci a rodiče poděkovali třídní učitelce, ředitelce školy a její zástupkyni, dalším učitelům a předali jim květiny. K mému překvapení děti nezapomněly ani na mě, Sveta mi předala krásnou kytici. Děkuji vám, milí čtvrťáci! Krásná píseň „Mámo, mám tě rád!" byla dárkem dětí svým maminkám, které provedly své ratolesti úspěšně prvním stupněm. Písní „Obecní školo, věz!“ (v ruštině: "Načalnaja škola, znaj!") a waltzem na rozloučenou slavnostní část programu skončila.

Následovala zábavná část programu. Veselá paní vytvářela kolem dětí obrovské bubliny. Dostalo se na všechny. V bublinách se pak ocitly dvojice či trojice dětí, sourozenci i rodiče s dětmi. Nakonec následovala hostina. Děti dostaly velký dort, sladkosti, ovoce a nápoje. A tak se děti ocitly na 2.stupni.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
2 Komentářů k DONBASKÁ ZASTAVENÍ 35. – TANEC, PÍSNĚ, BUBLINY A DORT-LOUČENÍ ČTVRŤÁKŮ

  1. .lak napsal:

    Skoro zrcadlový rozdíl v kulturách citlivých k životu přínosných mezilidských vztahů u zkoušených násilníky je likvidovat a u nás euálním cosi západních ho.not o kterých pokud mám tucha byli v máyovkách :-) a snech trempů v písních rádoby exotiky,vzdálených realit ale dnes jsou klišé ve stínu gender, lgtb xy, multikulturalismu v praxi 22 000.no gou zón před 5. lety kde státy rezignovali na výkony zákonů, práv a dalo by se pokračovat ovšem u poškozených trhy přeneseně vstupních citlivostí ovladačů na data,/biosů/ no fuj to slovo výchovou je tedy bez odezvy poškozených formantů mimo poznání a tam ty škody na chápání jsou a jsou ublíženými omezenci, tedy pokud naberou schopností informace brát bez omezení rozlišovacích a rozpoznávacích schopností potlačovaných kritických analýz.
    https://www.youtube.com/watch?v=OUHVRWdVQCI
    https://www.youtube.com/watch?v=CLFQkiyjtHk

  2. VLADIMIR PAZUR napsal:

    Velka vdaka Vam ze takto pomahate tazkoskusanemu narodu aj za nas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!