Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.6.2019

poroshenko_zloy1; Zítra je důležitý den: Porošenko dal rady Zelenskému před jeho dnešní cestou do Evropské unie. Přeju úspěch jak Ukrajině, tak i jejímu prezidentovi, prohlásil Porošenko.

2; Státní department vyzval Rusko. Aby udělalo víc pro vyšetření katastrofy Boeingu MH17. V interview pro společnost RTL se Pompea ptali, zdali Rusko dostatečně spolupracuje v souvislosti s vyšetřováním katastrofy. O tom, že Rusko vůbec nebylo k vyšetřování připuštěno a nebyly vzaty v potaz důkazy, které Rusko o vlastní vůli poskytlo, nepadlo ani slovo.

3; Šéf policie Kyjevské oblasti Dmitrij Cenov odstoupil z funkce a požádal o přeložení na frontu kvůli vraždě dítěte. Představitel Národní policie Sergej Kňazev poznamenal, že plánuje vyhovět Cenovově žádosti.

4; USA jsou připraveny k rozhovorům s Íránem, aby odvrátily válku, říká Státní department. Dost jasně jsme dali na srozuměnou v posledních týdnech a měsících, že si nepřejeme válku, prohlásil Pompeo.

5; Zelenskij se schovává za člověka v sukni. První vážný průšvih ukrajinského prezidenta. Vojenský dopisovatel Alexandr Koc komentoval reakci Vladimira Zelenského na svržení pomníku maršála Žukova v Charkově.

6; Iskandery, Ka-52, Su-30 a Si-37 jsou posílány do Běloruska. Jak informovali na běloruském ministerstvu obrany, přehlídka ke Dni nezávislosti proběhne 3. června večer v 21:00 místného času.

7; Ruský specnaz konal vojenská cvičení Ministerstva vnitra, FSB a Ministerstva obrany v brazilské džungli. V tu chvíli ještě nevěděli, co se semele ve Venezuele.

8; Britská scenáristka se rozhořčovala kvůli nepřítomnosti černošských herců v novém seriálu Černobyl.

9; Oděská mediální univerzita žádá Zelenského o ochranu před „doktorkou Smrt“ (Uljanou Suprun). Pracovníci a studenti vysoké školy napsali prezidentovi kolektivní dopis, ve kterém obviňují vedení Ministerstva zdravotnictví z loupeživých nájezdů.

10; Pravoslaví a sport v Moskvě. Box, zápas, boj s meči, maratóny. 15 tisíc účastníků se zúčastnilo 7. kulturně-sportovního svátku „Pravoslaví a sport“.

11; „Krvavá jatka“: Trump chce zachránit syrské teroristy před Ruskem. Prezident USA Donald Trump vyzval Sýrii, Rusko a Írán, aby zastavily bombardování v Idlíbu, které nazval krvavými jatkami.

12; Přesun F-35. Připravují USA bombardování Srbska? V těchto dnech USA rozmístily v Itálii eskadrilu stíhacích bombardérů F-35A údajně za účelem cvičení se spojenci v libovolném místě Evropy.

13; Soros, Mamaj a revoluce v Kazachstánu. Skandální vyšetřování, Byla zveřejněna reportáž o těsném provázání schémat financování opozice a podpory extremistů v Ruské federaci a Kazachstánu za účasti týchž osob.

14; Je to vlastizrada. Ukrajinský politik informoval, kdo odevzdal Krym v roce 2014. Anatolij Mogiljov informoval, proč v roce 2014 bez jakéhokoli odporu převzalo Krym.

15; Je třeba poslat do města Národní gardu a ukrajinskou armádu. Nacisté plánují začištění Charkova. Za výzvy k teroristickému aktu je možné na Ukrajině dostat až tři roky odnětí svobody s konfiskací majetku.

16; Americká protiraketová obrana je bezmocná před ruským Avangardem. V Americké bijí na poplach. Systémy americké protiraketové obrany nestíhají vývoj ruských zbraní a už nyní nejsou schopny čelit ruským moderním raketám.

17; Vrtulníky ruského vojenského letectva na Krymu aktivizují stanice radioelektronického boje kvůli hrozbě provokací ze strany ukrajinské armády. Na letecké základně poblíž Džankoje jsou dislokovány vojenské vrtulníky různých typů včetně Mi-28-N a Mi-8.

18; V Itálii jsou připraveni vydat „paralelní“ měnu jako odpověď na hrozby Bruselu. Italský parlament schválil návrh zákona umožňující seriózně se zamyslet nad vydáním měny paralelní k euru.

19; Kdo dá Ukrajině ránu z milosti? Populární heslo „Není žádná krize, to nám jen kradou naše peníze“, je nejen hloupé, ale především spekulativní. Pět krizí Ukrajiny: Na Ukrajinu mají ničivý vliv globální finanční krize, ukrajinská demografická krize, krize produktivity práce, krize masové chudoby a krize opotřebení infrastruktury.

20; Zelenského tým připravuje plán na vrácení Krymu. Strategie se teprve chystá a bude představena v Bruselu.

21; Trump se bude bavit se Zelenským až po setkání s Putinem. Informoval o tom mimořádný poradce prezidenta Ukrajiny Boris Tizengauzen.

22; Ruská armáda úspěšně otestovala novou raketu systému protiraketové obrany. Informuje o tom odbor informace a masové komunikace Ministerstva obrany.

23; Vražda dítěte policisty u Kyjeva. K soudu jsou stahovány silové struktury. U soudní budovy se nacházejí čtyři „zelené antony“ a několik autobusů s příslušníky Nacionální gardy.

24; Vakarčuk vyzval k urovnání vztahů se „zemí-agresorem“. Parlament, prezident i vláda musejí vypracovat jasnou politiku Ukrajiny vůči Rusku. A to bez dvojích standardů.

25; Ukrajinská armáda zahájila palbu na mešitu v Doněcku ve svátek Uraza Bayram. Ukrajinští okupanti zahájili palbu na mešitu Achať-Džami na ulici maršála Žukova v Doněcku v době oslav Uraza Bayram.

26; Vyšetřování vraždy příslušníka specnazu GRU. Hned po vraždě ještě před příjezdem sanitky a policie útočníci utekli. Ale to jim nepomohlo.

27; Budou se vůbec konat předčasné volby do Nejvyšší rady? Ústavní soud vynese svůj verdikt. Zasedání Velkého sněmu Ústavního soudu podle ústavní reprezentace 62 poslanců.

28; Byli zadrženi předpokládaní vrazi příslušníka specnazu GRU. V bytech zadržených byly provedeny domovní prohlídky a vyslechnuto bylo 50 svědků.

29; Život na soudku s prachem. Dzeržinsk se vrací k životu po strašlivých explozích. Tři výbuchy, více než stovka zraněných a hory rozbitého skla. Rázovou vlnu pocítilo celé město.

30; Račte vstoupit: Česká republika očekává ukrajinské gastarbeitery. Česká vláda více než na dvojnásobek zvýšila kvóty pro pracovní migranty z Ukrajiny.

31; Kyjevský soud uvalil vazbu na policisty,kteří zastřelili pětileté dítě. Vrahů hrozí odnětí svobody na 10 až 15 let nebo doživotí.

32; Památník maršála Žukova v Charkově musí být „dekomunizován“, říká „Ústav národní paměti“. Naopak starosta Charkova Gennadij Kernes slíbil, že busta maršála SSSR svalená nacisty z podstavce bude obnovena.

33; Vyšetřovací výbor zveřejnil záběry z výslechu předpokládaného vraha příslušníka specnazu GRU. V rámci zahájeného trestního řízení byli zadrženi dva muži narození v letech 1977 a 1982.

34; Neočekávané zprávy: V Zelenského administrativě označili informaci o setkání s Turmpem za „fejk“. Tým „sluhy národa“ evidentně vyděsila formulace „až po setkání s Putinem“.

35; Zelenskij vrací do Minska starý vyjednávací tým. Ale co dál? Bývalá zplnomocněnkyně Nejvyšší rady pro lidská práva Valerija Lutkovskaja vystřídá skandálně známou Porošenkokvu kolegyni Irinu Geraščenko.

36; Jak ve filmu Matrix. Zástupce šéfa administrativy Vladimira Zelenksého informuje o diáři „sluhy národa“. Nový lídři národa se potulují po Bankovní třídě, navštěvují posilovny a bazény a organizují neformální schůzky.

37; Karatelé z Ukrajinské armády zahájili palbu na stovky věřících v Doněcku. Dnes ráno ozbrojenci z bandy patřící k 57. brigádě ostřelovali z minometů ráže 82 mm mešitu Achať Džami v hlavním městě Doněcké republiky.

38; Můžu mluvit ukrajinsky, ale nechce se mi. Jak Ukrajina přechází na ukrajinštinu? Pokud v branži restaurací proces ukrajinizace jakž takž probíhá, v dalších oborech sféry služeb si s tím vůbec nelámou hlavu.

39; Známý rusofobní novinář z Radia Svoboda Rikard Jozvjak drsně odpověděl Zelenskému na odmítnutí bavit se s tiskem v Bruselu. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij koná ve dnech 4. a 5. června svou první oficiální návštěvu v zahraničí. Po skončení dnešních jednání s Jean-Claudem Junckerem odmítl uspořádat tiskovou konferenci a omezil se na společné prohlášení.

40; Ukroboronprom má v úmyslu prodat své podniky kvůli dluhům. Všechny podniky mají dluhy na daních. Závody ukrajinského obranného průmyslu nadto dluží svým zaměstnancům mzdy.

41; Krvavá jatka budou pokračovat. Obyvatelé Luganské republiky jsou přesvědčeni, že Zelenskij bud pokračovat v Porošenkově politice v Donbasu. Poslední ostřelování frontových území ukazují, že nás Zelenskij nejen nevyslyší, ale že nás bude nadále likvidovat.

42; Společenský odpad. Charkovský starosta vynadal nacistům a poděkoval ruským médiím. Vyjádřil přesvědčení, že aktivisté, kteří shodili pomník maršála Žukova, nebudou ukrajinskou mocí potrestáni.

43; Zástupci šéfa SBU, který nikdy nebyl ve službě, byla udělena důstojnická hodnost. Bakanov získal hodnost už před několika dny.

44; Krokodýlí slzy? Zelenskij připomněl zabité děti v Donbasu, aby tlačil na Rusko v Bruselu. K 1. červnu letošního roku přišlo od počátku konfliktu o život 147 malých Ukrajinců, píše Zelenskij. Nezmiňuje se ovšem o tom, na které straně konfliktu byly oběti a na které viníci tohoto vraždění.

45; Zelenskij se setkal s generálním tajemníkem NATO. Generální tajemník Aliance uvítal ukrajinskou delegaci u vchodu do sídla organizace.

46; Rada federace zhodnotila Zelenského vtípek na Porošenkovu adresu, že nový prezident je lepší než starý. Alexej Puškov poznamenal, že by se o tom rád přesvědčil v praxi.

47; Jsme připraveni k jednáním s Ruskem, prohlásil Zelenskij. Ukrajina je připravena k rozhovorům a plnění Minských dohod, ale nejprve musí být schopna sama sebe bránit.

48; V Nejvyšší radě navrhli, aby byl konfiskován majetek obyvatelům Donbasu, kteří získají ruský pas. Postoj ukrajinské moci k ruskojazyčným obyvatelům už začíná silně připomínat postoj německých fašistů k židovským spoluobčanům ve 30. letech 20. století.

49; Byly zveřejněny záběry drsného zatýkání Rusa kosovskými ozbrojenci. Objevily se záběry ze zatčení pracovníka Mise OSN pro záležitosti dočasné administrativy v Kosovu a Metochii.

50; Ukrajina a NATO uskuteční dodatečná cvičení, Aliance bude nadále pomáhat Ukrajině. Na kybernetickou bezpečnost a lékařskou rehabilitaci bude vyčleněno více než 40 milionů euro.

51; Ukrajina vydala do Polska krutého vraha z Gruzie. Podle slov tiskového tajemníka generálního prokurátora trval extradiční proces půl roku.

52; Valentina Matvijenko informovala o agresivním útoku na všechno, co je spojeno s Ruskem a ruskou kulturou.

53; Úspěchy Ruska v kosmu by měly udržovat USA v bdělosti, říká americký generál John Raymond, který velí americkým Kosmickým silám.

54; Budu hájit jen ukrajinský stát, distancoval se Zelenskij v Bruselu od Kolomojského. Prezident Ukrajiny prohlásil, že se nechystá hájit zájmy bývalých majitelů PrivatBanky.

55; Ukrajinského politologa Vsevoloda Něpogodina navždy vyhnali z talk-show na televizní stanici „Rossija 1“. „Expert“ ukázal vztyčený prostředníček v přímém přenosu. Moderátorka Olga Skabejeva slíbila, že se v pořadu už neobjeví. Něpogodin po celou dobu vysílání ani jednou nemluvil klidným hlasem, namísto toho křičel, přerušoval oponenty, poskakoval na místě a vůbec si počínal nezdrženlivě a buransky.

56; Zelenskij komentoval fámy o bankrotu. Jsou to promyšlené akce, které ale nemají nic společného s mým oficiálním postojem.

57; Všech pět obviněných v případu „aktivistky“ Gandzjuk přiznalo vinu.

58; V OSN bude nastolena otázka o zmlácení ruského diplomata v Kosovu. Projednání se plánuje na nejbližší zasedání Rady bezpečnosti OSN 10. června.

59; Macron vyzval Velkou Británii, aby opustila Evropskou unii. Podle jeho slov se musí říjen stát konečným termínem. Žádné další odklady už nesmí být.

60; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo počty žádostí o vydání ruského pasu ze strany obyvatel Donbasu. Ruské ministerstvo přijalo několik tisíc žádostí o získání ruského občanství.

61; Le Monde: Ve studené válce USA a Číny si budou ostatní muset nedobrovolně vybrat stranu. Na konferenci o otázkách bezpečnosti v Asijsko-Tichomořském regionu došlo ke střetu strategií USA a Číny.

62; V těchto dnech podal Vladimir Zelenskij do Nejvyšší rady návrh zákona o impeachmentu.

63; Pomníky připomínající Velkou vlasteneckou válku byla na Ukrajině oficiálně postavena mimo zákon. Pomník maršála SSSR Georgie Žukova spadá pod účinnost zákona o dekomunizaci, prohlásili v Ukrajinském ústavu národní paměti.

64; Počet případů nakažení Ebolou v Kongu přesáhl dva tisíce.

65; Zelenskij slibuje potrestání policistů, kteří zabili dítě výstřelem do hlavy.

66; Zelenskij plánuje projednat s Evropskou unií a NATO strategii navrácení Krymu.

67; Gazprom za posledních pět měsíců snížil export do Evropy o 6,6%. O 54,9% do Maďarska, o 39,1% do České republiky, o 26% do Rakouska, o 19,6% na Slovensko, o 5,1% do Francie, o 5,1% do Itálie a o 2,9% do Nizozemska.

68; V Doněcké republice komentovali Zelenského rozhodnutí vrátit Kučmu do Minského procesu. Zástupce Republiky zdůraznil, že rozhodnutí nedodá vyjednávacímu procesu žádný impuls.

69; Bylo dosaženo rámcové dohody o kompenzacích za znečištěnou ropu. Novináře o tom informoval náměstek ministra energetiky Pavel Sorokin.

70; Královna Alžběta II. je přesvědčena o dlouholeté alianci Velké Británie a USA. Návštěvy amerických prezidentů vždy připomínají těsné a mnohaleté přátelství mezi oběma zeměmi.

71; Rosstat vyjmenoval nejlépe placená odvětví, Nejvíce ze všech vydělávají naftaři. Nejrychleji ale rostly platy ve zdravotnictví a sociálních službách.

72; Zelenského poradce avizoval jeho setkání s Trumpem po G20.

73; Huawei požádala Američany, aby opustili společnost. Čínská společnost Huawei velmi rychle přerušuje spolupráci s USA.

74; Při rozhánění demonstrantů v Súdánu zahynulo přes 35 lidí. Počet obětí může stoupnout, protože stovky zraněných má vážná střelná poranění.

75; Ruský prezident poblahopřál ruským muslimům k svátku Uraza bayram.

76; Každý pátý maturant v Rusku začal během maturit brát preparáty proti stresu. 73% rodičů během průzkumu prohlásilo, že děti zakoušejí nervové napětí a 22% proti tomu bere preparáty.

77; Erdogan: Nemůže být řeči o tom, že by Turecko odmítlo S-400. V červenci má přijít první várka.

78; V Oděské oblasti je oficiálně zaměstnáno pouze 17% obyvatel. Pouze 417 tisíc obyvatel Oděské oblasti jsou oficiálně zaměstnanci.

79; Byl zveřejněn návrh rezoluce o návratu Ruska do PACE. Mandátový výbor Parlamentního shromáždění Rady Evropy umožní Rusku účastnit červnového zasedání.

80; Do Rady se dostane pět stran. Podle stavu na počátku června nejvíc šancí dostat se do Nejvyšší rady při předčasných volbách má pět, maximálně šest stran. Vyplývá to z výsledků telefonického průzkumu sociologické firmy Mustlook.

81; Na průvodu homosexuálů v Tel Avivu vyvěsili místo vlajek LGBT litevské vlajky.

82; New York Times informovaly o „konfliktu zájmů“ při jmenování tiskové mluvčí Zelenského. Reportérka – dobrovolnice, která pomáhala listu s napsáním článku o pochybných kontaktech bývalého viceprezidenta USA Josepha Bidena na Ukrajině, se nyní stala členkou administrativy nového ukrajinského prezidenta.

83; Rusku nepustili na Ukrajinu kvůli jejím výrokům na sociálních sítích. Na mezinárodním letišti v Oděse nepustili na území Ukrajiny občanku Ruské federace kvůli protiukrajinským příspěvkům na sociálních sítích, informuje tisková služba Státní pohraniční služby Ukrajiny.

84; Do čela Velké zednářské lóže v Bělorusku se postavil pracovník Radia Svoboda. Bělorusko bylo před letošním 25. květnem poslední zemí v Evropě, kde zednáři neměli svou vlastní Velkou lóži.

85; V Nejvyšší radě srovnali Porošenka s narkomanem. Mezinárodní měnový fond označil bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka za největšího korupčníka, ale přesto mu dávali peníze jak narkomanovi jeho „dávku“, prohlásil poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič.

86; USA mají v úmyslu přehodnotit lidská práva. Státní tajemník Mike Pompeo vytvoří speciální komisi, jejímž úkolem bude přeformulovat lidská práva na základě přirozeného zákona a práva.

87; V důsledku střelby v Austrálii zahynuli čtyři lidé. Na severu Austrálie ve městě Darwin vtrhl zločinec do hotelu a zahájil palbu na hosty.

88; V Murmanské oblasti byl ukraden most. Trestní řízení ve věci krádeže mostu zahájili po zmizení části železničního mostu přes řeku Umbu v Murmanské oblasti. Škoda se odhaduje na 600 tisíc rublů.

89; V Moskevské oblasti v obci Povarovo nájemný vrah zastřelil ředitele Obchodního centra.

90; Vyšetřovací výbor zveřejnil video s podezřelým z vraždy bývalého specnazovce nedaleko Moskvy.

91; Srbský patriarcha Irenej se setkal se syrským prezidentem Bašárem Asadem.

92; V Rusku odstartoval prodej modernizovaných fotoaparátů Zenit.

93; Filaretovi zamítli právo stát v čele rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny. Označili jej za toxickou figuru.

94; Mniši vymysleli, jak vyhnat z Athosu adepty ukrajinských rozkolnických církvi. Kanonická Ukrajinská pravoslavná církev bude vydávat potvrzení o příslušnosti k této církvi. Ostatní poutníci nebudou vpuštěni.

95; Sergej Lavrov zpochybnil kompetentnost Trumpových poradců. Ruský ministr zahraničí označil informaci prezidenta USA o stažení většiny svých lidí z Venezuely za odporující skutečnosti.

96; Nejvyšší rada se odmítla zabývat Zelenského návrhem zákona o impeachmentu.

97; V Zelenského administrativě avizovali zatýkání korupčníků.

98; Byly vyjmenovány největší chyby ve stravování Rusů. Rusové konzumují nedostatečné množství zeleniny, ovoce a mléčných výrobků.

99; Byl zveřejněn termín dokončení obnovy po explozích v Dzeržinsku. Hlavní část prací na obnově bude dokončena už 5. června v pět hodin odpoledne.

100; Trumpovi během přípitku královny Alžběty II. padala hlava. Bylo dokonce zveřejněno video, jak se Trump ze všech sil snaží bojovat se spánkem.

101; Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg projednal s prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenskij vydávání ruských pasů na východě země.

102; Putin přikázal vyřešit hanbu s podvedenými investory do bytové výstavby. Ruský prezident Vladimir Putin během porady s vládou požadoval, aby v nejbližších letech z Ruska zmizel problém lidí podvedených developerskými společnostmi při výstavbě bytů. Ministr výstavby prohlásil, že v současné době je v Rusku ve výstavbě 123,5 milionu čtverečních metrů bytů.

103; V Kyjevské oblasti ve městě Vasilkov uhořelo při požáru drůbežárny 150 tisíc slepic.

104; Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení ve věci ostřelování mešity v Doněcku ze strany ukrajinské armády.. Během incidentu se zde nacházelo přinejmenším 70 civilních osob.

105; Starosta Charkova vyzval Ukrajince, aby se vrátili ke zdravému rozumu. Dodal, že většina obyvatel Charkova upřednostňuje civilizovaný způsob vyjádření svého názoru.

106; Islámský stát dostal nové ukrajinské granátomety dříve než ukrajinské ozbrojené síly. V září 2015 státní společnost Ukrspeceksport exportovala pozemní dopravou „Výrobek UAG-40“ určený pro Islámský stát.

107; Přítel zavražděného příslušníka specnazu byl zatčen za organizování akce u arménského velvyslanectví v Moskvě. Armén, který byl médii chybně uveden jako pravděpodobný vrah příslušníka specnazu žaluje média pro pomluvu.

108; V Kyjevě bylo zahájeno trestní řízení kvůli videu obsahujícímu plán okupace Ukrajiny Rumunskem. Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios zapsal do rejstříku informaci o zahájení trestního řízení ve věci přípravy útoku na teritoriální celistvost Ukrajiny.

109; Jens Stoltenberg slíbil Zelenskému cvičení NATO v Černém moři v červenci tohoto roku.

110; Na budovu ukrajinské policie házeli petardy a dýmovnice kvůli vraždě dítěte. Ve městě Perejaslav-Chmelnickij v Kyjevské oblasti proběhla večer 4. června protestní akce kvůli vraždě dítěte.

111; V Kyjevské oblasti byl zadržen sériový zloděj církevního majetku.

112; Rusko se odvolalo proti rozhodnutím soudu ohledně žalob v souvislosti s Krymem. Jde o žaloby ukrajinských společností za ztracená aktiva na Krymu.

113; Dokáže likvidovat jakoukoli obrněnou techniku. Možnosti nejnovějšího bojového vozidla pěchoty BMP T-15. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že na mezinárodním vojensko-technickém fóru „Armija-2019“ bude představen vzor těžkého bojového vozidla pěchoty T-15.

114; Putin podpořil změnu pravidel o bankovním tajemství pro developery. Starosta Moskvy Sergej Sobjanin na schůzce prezidenta se členy vlády navrhl poskytnout regionálním úřadům možnost monitorovat bankovní operace developerů.

115; Do čela ukrajinského Facebooku usedne profesionální požíračka grantů a bojovnice proti SSSR a Rusku Jekatěrina Kruk, která pracovala jako analytik v projektu Stop Fake.

116; Kličko navrhl Saakašvilimu politické spojenectví.

117; Zelenskij navrhl Polsku, aby společně bojovali proti „Severnímu proudu – 2“.

118; Naděžda Savčenko si nemyslí, že by diplomatické setkání Zelenského v Bruselu přineslo jakékoli změny v otázce urovnání konfliktu v Donbasu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!