Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.6.2019

zelenskiy_shokirovan1; Zelenskij má v úmyslu bránit výstavbě „Severního proudu – 2“. Jedním z důležitých směrů našeho společného působení na evropské úrovni bude otázka energetické bezpečnosti.

2; Margarita Simoňjan požaduje od Arménie, aby vydala vraha příslušníka ruského specnazu. Arménie musí udělat všechno pro to, aby zadržela vraha a vydala ho do Ruska.

3; neuvěřitelné peklo v Sýrii. „Reky krve v Idlíbu“ a „Mléčné řeky ve městě Rakká. Kampaň Západu proti Rusku v Sýrii nabírá na obrátkách.

4; V EU informovali, kdy bude moci Ukrajina získat 500 milionů euro. O podrobnostech informuje tisková služba nového ukrajinského prezidenta. Poskytnutí finančních prostředků je podmíněno splněním příslušných požadavků.

5; Dokáže Zelenskij zkrotit nacisty? Nacisté se nyní cítí zcela komfortně a dělají si naprosto co chtějí.

6; USA zastrašují Evropu. Spojené státy počítají s tím, že Evropská unie bude budovat svou energetickou základnu bez vazeb na Rusko.

7; Trapasy amerických delegací v Buckinghamském paláci. Američané se v Buckinghamském paláci nikdy neuměli chovat slušně.

8; Sýrie: Ruská armáda likviduje děsivé následky boje USA „za demokracii“. Podrobnosti jsou v nové reportáži ze současné Sýrie.

9; Evropská unie a MMF zahnaly Zelenského do kouta. Zelenskij je nucen plnit příkazy MMF a evropských mocenských struktur, jinak jeho stát zůstane bez potřebné finanční pomoci.

10; Šílené řádění. Koho je potřeba potrestat za vraždu chlapečka u Kyjeva? Oděský novinář Jurij Tkačov vyjádřil svůj názor ohledně vraždy malého chlapce opilými policisty v Perejaslavi Chmelnickém.

11; Paralelní realita: Porošenka zabili, Majdan prohrál, Rusko a USA se sbratřily a Janukovič je génius… Před dvěma týdny experti předpovídali velkou dohodu mezi Ruskem a USA. Politolog Konstantin Dolgov si odmítá nasazovat růžové brýle.

12; USA: SU-35 nebezpečně zastavila špionážní letadlo nad Středozemním mořem. Informovala o tom tisková služba americké šesté flotily.

13; Kyjev dělá chybu, která povede ke ztrátě Donbasu, říká Naděžda Savčenko. Oficiální představitelé EU opakovaně otevřeně prohlašovali, že Ukrajina nemá v nejbližších letech a možná desetiletích žádné perspektivy vstupu do EU.

14; Ukrajina nekráčí, ale potácí se po „polské cestě“. Evropa na jejím konci ale nebude, píší polská média. Perspektiva zopakování polské cesty z počátku 90. let je dnes více než politická naivita.

15; Ozbrojenci z Běloruska a Moldávie přišli k Zelenskému bojovat za své požadavky. Sešli se na Majdanu a potom se jako průvod přesunuli na nedalekou Bankovní ulici.

16; Blesk zasáhl budovu okresní administrativy ve městě Balogoveščenskoje v Kirovogradské oblasti na Ukrajině a zapálil ji. Informuje o tom tisková služba Státního úřadu pro mimořádné situace.

17; Okupanti v Donbasu informují o svých ztrátách. Za 4. a 5. června zahynuli tři ukrajinští vojáci.

18; Policisté, kteří zastřelili pětiletého chlapce, byli propuštěni od policie, ale hned zase nastoupili. Informoval o tom Mustafa Najem na své stránce v sociální síti.

19; Zrušte miliardový obchod s Ruskem ohledně S-400 a kupte americké Patrioty! USA dali Turecku ultimátu,. Pokud Ankara přece jen nakoupí S-400, přijde o stíhačky F-35, které už objednala, prohlásila stálá zástupkyně USA v NATO.

20; Prezident Polska pozval Zelenského do Varšavy. Ukrajina je velká země s významným potenciálem. Chceme jí pomoci rozvíjet se, prohlásil Andrzej Duda.

21; Saakašvili slíbil rozkolníkovi Jepifanijovi, že bude jeho Pravoslavná církev Ukrajiny uznána Gruzínskou pravoslavnou církví. Metropolita Dumenko si bývalému prezidentovi Gruzie postěžoval na „agresi Moskvy“.

22; Na ruském ministerstvu obrany odpověděli zbabělým Američanům. Manévr Su-35 byl standardním manévrem v mezích bezpečnosti.

23; Na internetu se objevily fotografie Zelenského ze slavnostního oběda v Bruselu. V této souvislosti je pochopitelné rozhořčení novinářů, se kterými se Zelenskij v Bruselu odmítl setkat.

24; Zelenskij se obrátil na Rusko v souvislosti s vyostřením v Donbasu. Zatím tak může činit jen prostřednictvím sítě Facebook. Vzájemným dobrým vztahům určitě nepomohou Zelenského útočné formulace typu „velení vašich okupačních sil v Donbasu“ nebo „eskalace vaší agrese“.

25; Ukrajinským rozkolníkům uzavřeli vstup na Athos. NA Svaté hoře požadují od ukrajinských poutníků doklad o příslušnosti ke kanonické Ukrajinské Pravoslavné církvi.

26; Byli zadrženi další dva členové bandy vrahounů, kteří zavraždili veterána specnazu GRU. Vyšetřovatelé jednomu z obviněných účastníků rvačky v Krasnogorsku sdělili obvinění z vraždy.

27; Raketa zničila GAZ-66. Byly zveřejněny podrobnosti ze smrti příslušníků ukrajinské armády v Donbasu.

28; Ukrajinští fašisté přitloukli vlajku Luganské republiky na asfalt a úzkým koridorem z ostnatého drátu nutili občany Republiky šlapat po ní, pokud se chtěli dostat na území své vlasti. Jeden to nevydržel a lstí a s nasazením vlastního života vlajku „ukradl“ a předal úřadům Luganské republiky.

29; Ukrajina chystala teroristický akt proti věřícím v Doněcku. Po bezbožném ostřelování mešity Achať-Džami v Doněcku uskutečnily ukrajinské ozbrojené síly pokus o druhý útok proti muslimům v Donbasu.

30; Avakov se nechystá odstoupit z funkce kvůli nějaké „vraždičce“ pětiletého dítěte spáchané jeho podřízenými. Šéf ministerstva vnitra je jako skála – drzá, bezcitná skála.

31; Zelenskij promluvil o vzpouře v Nejvyšší radě. Prezident Ukrajiny je rozhořčen faktem, že Nejvyšší rada neschválila ani jeden z návrhů zákona, které předložil během dvou týdnů.

32; Krvavé drama ve vesnické ordinaci stomatologa ve Lvovské oblasti. Lékaři byly přeřezány žíly. Stomatolog byl hospitalizován a útočník zadržen.

33; Za rok dva ho odstraní, říká Žirinovskij o Zelenském.

34; V Luganské republice byli odsouzeni diverzanti, kteří spáchali sérii velkých teroristických činů. Diverzanti mají na svědomí vraždy, bombové útoky na obytné domy a objekty civilní infrastruktury.

35; Autobusem, vlakem nebo autem. Jak Ukrajinci jezdí na Krym? Ať tak či onak – Ukrajinci nadále jezdí na Krym. Někdo za příbuznými, jiný na rekreaci nebo služebně.

36; Medveděv dal Ukrajině ultimátum ohledně dohody o plynu. Byly zveřejněny hlavní požadavky. Obnovení tranzitu plynu je možné jen za vzájemně výhodných podmínek a nikoli v podmínkách neustálého popotahování po soudech.

37; Evropská prasata v ohrožení. Byl zveřejněn alarmující text o epidemii afrického moru prasat v Evropě.

38; Zelenskij chce oligarchům navrhnout, aby investovali do Donbasu. Podle jeho slov se setkání se zástupci velkého podnikání bude konat ještě v červnu.

39; Porošenkův kolega Alexandr Palamarčuk rozhazoval peníze na dovolené v Oděse. Novináři ukázali video, jak luxusně se rekreuje v oděském plážovém klubu Ibiza.

40; Ukrajinská armáda zaminovává mosty v Donbasu. Zaminované mosty jsou skutečně připraveny k destrukci a v současné době se nacházejí pod zesílenou ochranou vojáků ukrajinské armády.

41; „Doktorka Smrt“ se urazila kvůli Zelenského vtípku. Ten prohlásil, že děkuje Bohu, že ho neléčí ministryně zdravotnictví.

42; Ukrajina změnila pravidla výjezdu na Donbas. Předtím hraniční přechody v Donbasu přešly na letní režim.

43; Ostřelovač zlikvidoval zrádce Donbasu, který v roce 2014 hned po dokončení školy dobrovolně přešel do řad ukrajinské armády bojovat proti svým někdejším sousedům.

44; Na Ukrajině v Očakově (Nikolajevská oblast) budují novou vojenskou námořní základnu. Příslušné rozhodnutí schválila vláda.

45; V Minsku bude projednána otázka zrušení blokády Donbasu zahájené v březnu 2017. Blokáda měla za následek definitivní konec jakýchkoli rozumných vztahů mezi stranami konfliktu.

46; Rusko a Čína informoval, k čemu může vést odstoupení USA od Smlouvy o raketách. Rusko a Čína jsou pro vyřešení sporů mezi stranami cestou dialogu a konzultací.

47; Americká armáda se připravuje na novou válku v Sýrii. V Iráku se konalo setkání zástupců více než 30 zemí s příslušníky armád USA.

48; Zelenskij „ukradl“ kousek Porošenkova projevu o Rusku. Je příjemné, že Vladimir Zelenskij naslouchá Petru Porošenkovi, komentoval ironicky mluvčí bývalého prezidenta. Jedná se o formulaci „smrt ruského imperiálního projektu“.

49; Lavrov se vyjádřil ke konání rozhovorů Putina a Zelenského. Vůbec nechápe, o jakých rozhovorech je řeč.

50; Krasnogorský městský soud uvalil vazbu na podezřelého z vraždy bývalého specnazovce Nikity Beljankina v Moskevské oblasti.

51; V Radě federace se vysmáli Zelenského slovům o „smrti ruského imperiálního projektu“. Puškov prohlásil, že Zelenskij si osvojil demagogii tolik oblíbenou v protiruských kruzích Evropy.

52; Ukrajinská armáda útočila na Gorlovku. Byl zraněn civilní obyvatel. Informoval o tom šéf městské administrativy Ivan Prichoďko.

53; Ruskou nákladní loď „Melita“ zanesla bouře do teritoriálních vod Ukrajiny.

54; Ukrajina je na třetím místě v počtu běženců do USA. Častěji než Ukrajinci utíkali do USA už jen obyvatelé Konga a Myanmaru (Barmy).

55; V Doněcké republice poukázali na neochotu Zelenského řešit problém Donbasu. Zelenskij pokračuje v kursu zahájeném jeho předchůdcem Petrem Porošenkem.

56; V důsledku výbuchu granátu v automobilu byli na Kubani zraněni čtyři lidé.

57; USA zakázaly plavby velkých dopravních lodí na Kubu. USA zvedly nové sankce proti Kubě.

58; Energetici Dálného Východu protestují proti výhodám uděleným Zabajkalsku. Kompenzovat své ztráty budou energetici muset navýšením cen, což si nepřejí.

59; Byla připravena předběžná zpráva o katastrofě SSJ-100 v Šeremeťjevu. Obsahuje i kompletní analýzu letu a počínání posádky a záchranných služeb.

60; Bylo zveřejněno nejuzavřenější ministerstvo Ruska. Účetní komora Ruské federace vydala první žebříček ministerstev a státních úřadů podle jejich informační otevřenosti.

61; Rusko bylo obviněno z přání změnit Ukrajinu ve Finsko. Vojenský expert Alexej Arestovič prohlásil, že podlé a zákeřné Rusko chce oslabit Ukrajinu „hrozivým způsobem“: Chce mít na svých západních hranicích stabilní zemi, která není členem nepřátelských vojenských paktů.

62; Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny ukázala video, na kterém Filaret hlasuje pro likvidaci Kyjevského patriarchátu. Dokazuje tím, že Kyjevský patriarchát po právní stránce neexistuje.

63; „Hloupý, nekompetentní a dětinský“ Londýnský starosta na dálku „pobesedoval“ s Trumpem.

64; Byly nalezeny další dvě oběti havárie výletního člunu v Maďarsku.

65; Deutsche Bank konfiskovala dvacet tun venezuelského zlata. Německá Deutsche Bank schválila rozhodnutí vzít pod svou kontrolu 20 tun zlata, které patří Venezuele, v souvislosti s nesplácením úvěru získaného v roce 2016.

66; První čínský ledoborec „Sněžný drak“ vyplul na moře na provozní zkoušky.

67; Nacistický „Národní korpus“ požaduje od Zelenského, aby poskytl ukrajinské občanství zahraničním žoldnéřům.

68; Byznys na úkor dětí. Co stojí za likvidací dětských domovů na Ukrajině?

69; Kolomojskij dal ukrajinské armádě za příklad členy domobrany Donbasu. Igor Kolomojskij nechová žádné sympatie k Pravému sektoru a za příklad hodný napodobení považuje Domobranu v Doněcké republice.

70; Družice Jamal-601 se nedostala na pracovní oběžnou dráhu kvůli problémům s francouzským motorem.

71; Bylo zveřejněno datum konání LGBT-průvodu v Kyjevě. Má se to odehrát v neděli 23. června od 8:00 do 15:00 hod.

72; Země Eurasijského hospodářského svazu začnou přijímat kartu Mir už letos. Kromě zemí EAHS budou karty přijímat i v Tádžikistánu a Uzbekistánu.

73; Saakašvili nedostane na Ukrajině žádné oficiální funkce.

74; V Japonsku policisté zabavili rekordní várku drog za 556 milionů dolarů.

75; Ukrajinci v České republice budou dostávat vyšší mzdu než samotní Češi. Schválené opatření ukládá zaměstnavatelům vyplácet ukrajinským spolupracovníkům alespoň 120% tzv. garantované mzdy.

76; Rogozin: „Gosudarovo oko“ bude hlídat situaci v regionech. Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin informoval o možnostech nového projektu státní korporace !Gosudarovo oko“, která se nachází v počáteční fázi.

77; Solomenský soud v Kyjevě odsoudil ke třem letům vězení policistu za loupežné přepadení dvanáctileté dívenky v Kyjevě.

78; Zelenskij plánuje na Ukrajině po důkladném promytí mozků referendum o NATO.

79; Operátor plynovodného systému na Ukrajině promluvil o hrozícím bankrotu kvůli krádežím plynu. Ukrtransgaz informuje o předbankrotovém stavu na trhu s plynem kvůli negativní bilanci vzniklé v důsledku nepovoleného odběru plynu ze systému.

80; Na Ukrajině úspěšně otestovali bojový modul Serdar. Bojový modul byl vytvořen na zakázku třetích zemí a je společným výsledkem vývoje turecké společnosti Aselsan a ukrajinských podniků Ukroboronprom, LUČ a Spectechnoexport.

81; Srbsko, Bulharsko a USA uskuteční společné cvičení vojsk protivzdušné obrany.

82; Kosovo urazilo francouzské důstojníky. Velvyslanectví samozvané republiky Kosovo ve Francii zorganizovalo islámský obřad v katolickém vojenském chrámě Domu invalidů v Paříži.

83; Srbský ministr zahraničí Ivica Dačić podnikl rozhodnou akci na návrat Kosova. Ministr se přidal k akci na sociálních sítích zaměřenou na „návrat Kosova mírovou cestou“. Kosovo je Srbsko.

84; Kolik Ukrajinců si přeje, aby ruština byla státním jazykem? Dvě třetiny chtějí pouze ukrajinštinu, 21% si přeje status státního jazyka pro ruštinu a dalších 11% si přeje „jen“ oficiální status. Výsledky výzkumu byly ale výrazně ovlivněny formulací položené otázky, protože součástí možnosti „ukrajinština jako státní jazyk“ bylo „neomezené používání ruštiny“ (jen bez statusu státního jazyka). Totální potlačení ruštiny, které odpovídá současnému stavu, na výběr nebylo.

85; V Německu bylo zahájeno trestní řízení proti bloggerovi, který se vysmíval vraždě politika vyzývajícího Němce k opuštění Německa, pokud se jim nelíbí invaze muslimských uprchlíků. „Neonacisté tančí na jeho hrobě“.

86; V Zakarpatsku v obci Kolčino byl za jedinou noc dvakrát vykraden stejný kostel.

87; Theresa May si o den popletla datum vylodění v Normandii. Není ovšem divu, protože akce se několikrát odkládala a v poslední fázi došlo ještě k odkladu už započaté akce o jeden den – z 5. na 6. červen 1944.

88; Naftogaz odmítl snížit ceny plynu podle požadavku vlády.

89; Trump při rozhovoru s britským princem Charlesem obvinil Rusko ze světové ekologické krize.

90; Pašiňjan vysvětlil zbytečnou sametovost revoluce makroekonomickými faktory. Nízká úroveň inflace a negativní výhled do budoucna.

91; Zástupce Uzbekistánu byl poprvé zvolen místopředsedou zasedání Valného shromáždění OSN. Funkce se ujme v září 2019. Vykonávat ji bude jeden rok.

92; Společnosti MegaFon a Rostelekom uskutečnili první mezinárodní telefonát v síti 5G.

93; Většina Rusů je ochotna vzdát se igelitových tašek. 85% Rusů je připraveno tímto způsobem přispět ke zlepšení světové ekologie.

94; Ruské karty Mir budou přijímat i v Abcházii.

95; Likvidátor havárie Černobylské jaderné elektrárny komentoval možnost výprav do Pripjati. Nynější úroveň radiace v Černobylské zakázané zóně nepřesahuje ukazatele v Kyjevě.

96; Proturečtí ozbrojenci z Národní fronty osvobození dvakrát zaútočili pomocí dronů na vrtulníkovou základnu syrské armády.

97; Marija Zacharova sestavila seznam požadavků USA vůči světu. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí vytvořila poměrně dlouhý soupis požadavků USA vůči jednotlivým zemí světa: Turecko nesmí nakoupit S-400, Evropa musí platit za členství v NATO nákupy zbraní v USA a nespolupracovat s Ruskem, Evropa musí zrušit dohody o Severním proudu – 2“, Evropa musí strpět na svém území americké jaderné zbraně, Indie musí ukončit vojensko-technickou spolupráci s Ruskem, Čína musí zachovat nízká cla na americké zboží a své zboží vyvážet za vysoká americká cla, Čína nesmí konkurovat USA v oblasti telekomunikací, přitom ale musí Spojeným státům poskytnout kompletní přístup k čínským vyspělým technologiím, Filipíny nesmí nakupovat ruské zbraně a bojovat s drogovou mafií, Mexiko musí zaplatit USA výstavbu zdi na mexicko-americké hranici, Jižní Korea musí rozmístit na svém území protiraketové komplexy a připojit se k sankcím proti čínským vyspělým technologiím. Japonsko je povinno zapomenout na Hirošimu a Nagasaki a celý svět musí uznat, že to byly USA, které vyhrály Druhou světovou válku. Požadavky na KLDR? Sýrii a Venezuelu jsou už takového rázu, že je nemohou splnit, ani kdyby chtěly. A co požadují USA od Ruska? Zacharova nestihla tento výčet byť jen zahájit. Není na to dost času…

98; Soud na dálku vydal zatykač na ukrajinskou nacionalistku Irmu Krat za útok na ruské velvyslanectví v Kyjevě v roce 2016.

99; Výrobce automobilů z Číny Great Wall Motor zahájil 5. června výrobu v areálu průmyslového parku „Uzlovaja“ v Tulské oblasti.

100; Kučma si nepřeje přenášet rozhovory o Donbasu z Minska. Je to jediné místo, kde je možné vést normální rozhovor o urovnání situace na východě Ukrajiny.

101; Obviněný z vraždy bývalého specnazovce GRU odmítl přiznat svou vinu.

102; Při rozehnání stanového městečka v Súdánu bylo zabito až 100 lidí.

103; Ukrajinec s granátem v ruce v Dněpropetrovské oblasti požadoval, aby nezavírali kavárnu.

104; Lavrov: Odmítáme jet na oslavy na počest výročí vylodění v Normandii. Důvodem je absence formálního pozvání.

105; Vláda Ukrajiny byla zažalována kvůli schválení nového pravopisu ukrajinštiny. Žaloba byla podána kvůli tomu, že dcera v 7. třídě tuto změnu nezvládne.

106; První generální prokurátor Ruska informoval o výsledcích hledání „černé pokladny“ Komunistické strany. V srpnu 1991 pět dní po neúspěchu puče novináři a vyšetřovatelé poprvé vstoupit do pracoven stranických funkcionářů v budově ÚV KSSS. Kromě dokumentů byly objeveny například svazky bankovek v zahraniční měně, bylo pak zahájeno řízení ohledně finančně-hospodářské činnosti KSSS.

107; V Minsku bylo domluveno, že bude zpracován nový mechanismus příměří v Donbasu. Podpis dokumentu se očekává 19. června.

108; Republiky Donbasu navrhly Kyjevu zahájení přímého dialogu o ukončení blokády.

109; Kyjev odmítl projednávat zvláštní status Donbasu. Představitelé Doněcké republiky trvali na provedení prací v pořadí, se kterým se počítá v Komplexu opatření pro urovnání situace na východě Ukrajiny a které odpovídá logice.

110; Záporožský soud uznal Rusko vinným ze smrti velitele Il-76 sestřeleného u Luganska. Prohlásila ji za „fakt ruské agrese“.

111; Firma Tesla zakázala svým pracovníkům, aby si stěžovali. Uzavřela jim přístup na sociální síť specializovanou na stížnosti zaměstnanců na zaměstnavatele.

112; MMF vyčíslil cenu obchodní války USA a Číny pro světovou ekonomiku. Světový HDP v roce 2020 bude kvůli tomu o 0,5% nižší.

113; Sjezd Zelenského strany se bude konat 8. června v botanické zahradě v Pečorském obvodě Kyjeva.

114; Vladimir Putin je přesvědčen o užitečnosti spolupráce Ruska a Číny pro mír.

115; Porošenko se lekl možnosti odblokování Donbasu a obvinil Zelenského ze zrady.

116; Úlomky zříceného Kaczyńského letadla svědčí o chybě posádky. Ruští vyšetřovatelé spolu s polskými kolegy prohlédli úlomky letadla Tu-154 M polského prezidenta Lecha Kaczyńského, které havarovalo u Smolenska v roce 2010.

117; AliExpress Russia bude uchovávat osobní údaje o uživatelích v Rusku.

118; Ruský algoritmus obsadil druhé místo ve světové soutěži neurosítí. Ruský algoritmus umí rozpoznávat děje na videu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!