Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.6.2019

poroshenko_zelenskiy_01; Padla Ukrajina na kolena? Rozčilený Porošenko obvinil Zelenského ze zrady. Porošenko kritizoval Zelenského za připravenost zrušit ekonomickou blokádu Donbasu.

2; Lavrov informoval, jak Porošenko před svým odchodem „na plné obrátky“ škodil Zelenskému. Porošenko se rozhodl před svým odchodem nadělat škody svému nástupci schválením mnoha problematických zákonů.

3; Lavrov vysvětlil důvod vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Rusko nevzdá program na ochranu ruskojazyčného obyvatelstva.

4; V Kyjevě učinili šokující „objev“ o dvoutisícileté cestě rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“ k autokefalii. Autorem knihy je prorektor pro vědeckou práci Kyjevské pravoslavné bohoslovecké akademie Vitalij Klos.

5; Viníci současné situace: Lavrov informoval o rozdílech v postupu USA a Evropy během puče na Ukrajině. Lavrov prohlásil, že vina za to, co se děje na Ukrajině, leží na Západě.

6; Zelenskij se pokouší s Ruskem mluvit jazykem síly. S každým svým krokem Zelenskij dokazuje, že se chystá ve vztazích s Moskvou sledovat agresivní kurs.

7; Proč byly v Tel Avivu místo LGBT vlajek vyvěšeny litevské vlajky. Nešlo o náhodu. Kde by oficiální místa vzala tolik litevských vlajek. Není pravděpodobné, že by o rozdílu nevěděli. Spíše se jedná o pomstu za to, že Litva v roce 2012 oficiálně uznala za „hrdiny“ kolaboranty, kteří se podíleli na holocaustu. Na její popud byl slavnostně pohřben premiér tzv. „Dočasné vlády Litvy“ Juozas Ambrazjavičus. V létě 1941 jeho lidé vraždili litevské židy.

8; Jak to Zelenskij vysvětlí svému zemřelému dědovi? Zelenského dědeček bojoval v rámci 57. gardové střelecké divize, která byla podřízena 1. běloruskému frontu. A od poloviny roku 1944 velel tomuto frontu Žukov. Zelenskij zradil svého děda, dokonce ani neodsoudil akt vandalismu ze strany nacistických banditů a nečinnost úřadů v do nebe volajícím případu svržení busty maršála Žukova z podstavce.

9; Oni úplně zapomínají na Stalingrad. Ruský vojenský dopisovatel se z Berlína obrátil na Donbas. V den, kdy Evropa oslavuje otevření Druhé fronty, znovu prochází Donbasem První fronta.

10; Zelenskému navzdory. Medvedčuk oznámil o pokračování rozhovorů o Donbasu. Já budu vyjednávat, abych nezklamal důvěru našich občanů, kteří si přejí mír.

11; USA se lekli agrese ruských Su-35 ve Středozemním moři. Pokud by ruské stíhačky skutečně chtěly udělat Američanům problém ve vzduchu, určitě by tak učinily.

12; Kolik je v Donbasu Rusů? Z posledního oficiálního sčítání lidu v roce 2001 vyplývá, že v Doněcké oblasti ze 4,8 milionu bylo jen 1,8 milionu Rusů. U Luganské oblasti 1 milion ze 2,5 milionu obyvatel. Z hlasování v roce 2014 ale vyplynulo, že Rusy se zde cítí podstatně více obyvatel: V Doněcké republice 4,3 milionu,v Luganské republice 2,4 milionu. V roce 2013 bylo tedy v Donbasu (Luganské a Doněcké republice) 6,7 milionu Rusů, což bylo 91,8% tamního obyvatelstva.

13; Ukrajinskému expertovi-„minometčíkovi“ Vjačeslavovi Kovtunovi se vysmáli v přímém přenosu. Prohlásil, že minomety ukrajinské armády jsou příliš daleko od ostřelovaného chrámu, než aby na něj mohly zaútočit. Nejprve uváděl 15 km. Pak dospěl k cifře 5,7 km, což je podle něho pro minometný útok také příliš velká vzdálenost. Nakonec vyšlo najevo, že toto číslo je vzdálenost pro automobil a že vzdušnou čarou je to pro minometný útok zcela reálná vzdálenost.

14; Ukrajina před bouří. Ukrajina stojí na prahu dalšího politické, ekonomické a společenské krize, která vyvrcholí v letech 2020 a 2021.

15; Lavrov informoval, že mu Kerry v dubnu 2014 navrhoval opakování referenda na Krymu. Nevědomky tím přiznal, že institut referenda je legitimním způsobem pro osamostatnění Krymu.

16; Bývalý ukrajinský ministr informoval, jak Kyjev podváděl Rusko. Kyjev podváděl Moskvu a porušoval dvoustranné dohody, což značně ovlivnilo rusko-ukrajinské vztahy.

17; Bývalému prezidentu Juščenkovi hrozí trestní stíhání kvůli Janukovičovi a sídlu v Mežigorje.

18; V Radě federace zveřejnili jediný reálný způsob pro Ukrajinu, jak se dostat zpátky ke Krymu: Připojit se také k Ruské federaci.

19; Politika USA na Ukrajině je nesoudná, říká americký senátor za stát Virginia Richard Black. USA by měly přestat s účastí ve sporech na ruské hranici a v provokačních akcích.

20; Zelenskij si bude muset vybrat mezi čínskými penězi a podporou Západu, píše čínský tisk. Čína se svými mohutnými investicemi vypadá pro nového prezidenta Vladimira Zelenského jako přitažlivá perspektiva.

21; YouTube zakáže šovinistická videa a skryje reklamy na zázračné léky a nesmysly kolem „placaté Země“.

22; Petice pro prezidenta Zelenského o odvolání Avakova získala potřebný počet podpisů a požadavek lidí nespokojených s činností ministra vnitra musí být projednán.

23; Na Ukrajině byl zabaven majetek velmi blízkého Porošenkova spolupracovníka – toho samého, který plnil Porošenkovy a Gricakovy špinavé příkazy, dostal za to od státu drahý byt, který převedl do svého vlastnictví.

24; Za podpory USA byl na jihu Sýrie vytvořen hybrid mezi trhem s otroky a koncentračním táborem. Celkový počet dočasně přemístěných osob nacházejících se v táboře činí zhruba 30 tisíc osob.

25; Vladimir Putin se setká s Římským papežem ve Vatikánu. Už je známo i datum jejich setkání. Papež František Putina přijme 4. července.

26; Proč se ukrajinská armáda tolik bojí odpovědnosti za ostřelování mešity v Donbasu? Ukrajinské velení okupačních sil se pokouší vyvléci z odpovědnosti za ostřelování mešity v Doněcku.

27; Tusk ocenil „Zelenského signál“. Zároveň si šéf Evropské rady opět osedlal svého oblíbeného „koníka agrese“.

28; Nejvyšší rada Ukrajiny odmítla odvolat z funkce Pavla Klimkina, Stěpana Poltoraka a Vasilije Gricaka. 30. května byly v Nejvyšší radě zaregistrovány tři návrhy usnesení o odvolání šéfů ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a SBU.

29; Apokalypsa: V kyjevském metru odpojili automaty s žetony. Obyvatelé a návštěvníci Kyjeva si postupně musí zvykat na nákup bezkontaktních karet. Ale zatím proces drezúry poněkud drhne.

30; Dmitrij Sečin vyzval, aby byla energetickému trhu vrácena jeho někdejší velikost.Šéf Rosněfti konstatoval, že dnes se energetika stala první rukojmí politiky.

31; Minomety nejsou kameny. V Armádě Doněcké republiky komentovali ostřelování mešity v Doněcku. Ukrajinské velení obvinilo Doněckou republiku z ostřelování mešity v Doněcku.

32; Neonacisté přišli k Porošenkovi. Jeho nemovitost zaházeli světlicemi. Na místo museli přijet záchranné složky.

33; Parubij se obořil na Zelenského za jeho nápad zakázat odvetnou palbu v Donbasu. „To je krok ke kapitulaci! Nedovolíme kapitulaci Ukrajiny před Ruskem!“, děsí se předseda Nejvyšší rady.

34; USA zastavily dodávky drahého zařízení pro ukrajinskou armádu. Američtí partneři jsou znepokojeni všudypřítomnou korupcí a fakty masového mizení vojenského majetku dodaného ukrajinské armádě.

35; Lucenko: Obchodovat s Doněckou a Luganskou republikou je trestný čin! Na to jsou paragrafy! Porošenkova stará garda je zděšena iniciativami ukrajinské strany v Třístranné kontaktní skupině.

36; Na Krymu byl vynesen rozsudek nad ukrajinským špiónem Konstantinem Davyděnkem. Byl uznán vinným ze špionáže ve prospěch SBU. Svou vinu přiznal a dostal 10 a půl roku odnětí svobody.

37; Pravdy je tam málo. Likvidátoři havárie na Černobylské jaderné elektrárně se vyjádřili k seriálu Černobyl. Není tam prý to hlavní – kolosální hrdinství celého sovětského lidu srovnatelné snad jen s hrdinstvím ve Velké vlastenecké válce.

38; Neuvážený odpor. U Zelenského komentovali obstrukce Nejvyšší rady související s odmítnutím odvolat na žádost nového prezidenta šéfa tří nejdůležitějších silových struktur.

39; Donbaský ostřelovač potrestal ukrajinského okupanta. Bylo zveřejněno video, na kterém je zachyceno nezdvořilé gesto ukrajinského okupanta směrem k pozicím obránců Donbasu. V následující moment je zasažen kulkou – patrně do břicha.

40; Anatolij Šaríj vytvořil svou vlastní stranu a jde do voleb do Nejvyšší rady. Ministerstvo spravedlnosti zaregistrovalo politickou stranu známého videobloggera s poněkud nešťastným názvem „Partija Šaríja“ (Šaríjova strana).

41; Ukrajinci se ocitli na posledním místě v žebříčku finanční gramotnosti. Americká agentura také zjistila, že většina Ukrajinců žije ze dne na den a nedokáže se orientovat na dlouhodobou perspektivu.

42; Dodržuje tradice: Zelenskij požádal USA o nové zbraně. V „otevřeném rozhovoru“ se senátorem USA se Zelenskij přiznal, že ukrajinská armáda je sice neobyčejně chrabrá, ale potřebuje nové zbraně.

43; Porošenko zveřejnil podmínku pro přerušení palby v Donbasu. Vyjádřil lítost nad tím, že od nynější moci dosud neslyšel nic o mírovém kontingentu ani výzvu ke spojencům.

44; Grady, tanky, bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry, samohybné houfnice a auta s municí. K linii fronty se blíží velká kolona vojenské techniky ukrajinské armády.

45; Žádná ekonomická blokáda Donbasu neexistuje, říká Kučma. Otázka blokády: Není žádná ekonomická blokáda. Přečtěte si rozhodnutí Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny a po tom také Porošenkův pokyn, vyzval Kučma.

46; Ukrajina Evropu už dávno nezajímá, prohlásil Leonid Kučma během dnešní tiskové konference v Kyjevě.

47; Nejdražší letadlová loď americké válečné námořní flotily a stíhačky F-35 se ukázaly jako nekompatibilní. Jednou z příčin je nemožnost F-35C Lightning II rozjet se do požadované rychlosti.

48; To není žádný apokalyptický scénář. Zavedení zákazu ze strany USA na operace se státním dluhem v dolarech je sice možné, ale máme představu, jek v takovém případě budeme žít a fungovat.

49; Itálie se chce připojit k normandskému formátu. Vláda vzniklá v roce 2018 má v programu podíl na vyřešení krize v Donbasu a zrušení protiruských sankcí. Trvá na splnění Minských dohod.

50; Zařadili zpátečku: U Zelenského relativizovali svá prohlášení o zrušení blokády Donbasu: Zastáváme principiální pozici? Veškeré kroky musí být vzájemné, dvoustranné a musí zcela odpovídat ukrajinskému zákonodárství, řekla Zelenského mluvčí.

51; V OSN neočekávaně ocenili blahodárný účinek pomoci Ruska Donbasu.

52; Ukrajinská letecká společnost Yanair dočasně přišla v Rusku o právo přeletů kvůli nedostatečné úrovni bezpečnosti.

53; Zelenskij zareagoval na petici o svém odvolání. Zdůraznil, že Ústava jasně vymezuje podmínky, za kterých musí prezident opustit svůj úřad.

54; Těhotná Margarita Simoňjan byla hospitalizována po incidentu s Navalného spolupracovnicí. Předtím Simoňjan oznámila, že přišla do vysílání rozhlasové stanice, kde na ni u vchodu už půl hodiny čekala se zapnutou kamerou Ljubov Sobol a začala jí klást otázky o moskevském starostovi Sobjaninovi.

55; Ve Velké Británii zveřejnili podmínky pro zlepšení vztahů s Ruskem. Moskva prý musí změnit své chování.

56; V americkém státě New Mexico došlo k výbuchu na letišti. O ztrátách na životech žádné zprávy nejsou.

57; Krupobití: Na Krymu bylo krupobití s kroupami rekordní velkosti, které prorazily přední skla osobních automobilů, zpřetrhaly elektrické vedení a zničily zemědělské osevy.

58; Pilotům v USA může být povoleno spát na pracovišti. Nová pravidla umožní pilotům letadel, aby se střídali ve spánku, ale nejdéle na čtyřicet minut.

59; Ve Státní dumě navrhli osobám, které absolvovaly vojenskou službu, předčasný odchod do penze. Nezapočítávání doby vojenské služby do povinné doby pojištění vyvolává mezi občany sociální napětí.

60; Totální rozvrat demokracie: Na Ukrajině kandidáti masově skupují voličské hlasy. V kampani před prezidentskou volbou rozdávali zboží i služby jménem potenciálních kandidátů do Nejvyšší rady. Avšak nyní už se bude jednat o porušení platného zákona.

61; Kyjevský patriarchát odmítá přiznat svou likvidaci. Pomístní shromáždění z 15 prosince 2018 nebylo reprezentativním shromážděním a jeho rozhodnutí nemá právní sílu.

62; Lavrov vyjmenoval podmínky pro rozhovory s Ukrajinou. Zatím nelze mluvit o organizování setkání prezidentů Ruska a Ukrajiny. Dokud nevíme, jaký směr bude mít politika nového prezidenta, je předčasné o schůzce byť jen uvažovat.

63; V Číně vydali první komerční licence na využívání sítě 5G. Mezinárodní svaz elektrických spojů plánuje zapojení 5G v roce 2020.

64; Bývalý vojenský prokurátor Ukrajiny spolu s manželkou stříleli v Dněpropetrovsku z balkónu činžovního domu.

65; Průzkum: 65% Ukrajinců považuje Rusko za agresora. Průzkum však neprobíhal anonymně, což mohlo u respondentů vést k obavám vyjádřit „nevhodný“ názor.

66; V Kirgizii byli zatčeni výrobci falešných pasů pro teroristy.

67; Federica Mogherini slíbila Zelenskému podporu EU. Jedním z hlavních témat rozhovoru bylo splnění Minských dohod všemi stranami konfliktu.

68; V Moskvě byl zatčen ministr lesního hospodářství Irkutské oblasti Sergej Ševerda. Je podezřelý z překročení úředních pravomocí s velkými následky.

69; Úřady v Jekatěrinburgu zveřejnily seznam míst pro výstavbu chrámu.

70; Naděžda Savčenko: Pokud Ukrajina půjde po cestě NATO a EU, definitivně přijde o Donbas. Po tomto okamžiku bude buď Třetí světová válka nebo přece jen mír.

71; Rospotrebnadzor během 1. čtvrtletí 2019 konfiskoval 220 tun zeleniny a ovoce. Zkoumáno bylo přes 36 tisíc vzorků a na základě výsledků zabaveno 2.732 várek zboží o celkové hmotnosti 220 tun.

72; Největší ruský operátor MTS a Huawei podepsali dohodu o rozvoji 5G v Rusku.

73; V Dagestánu spadl most. Podle předběžných informací byla příčinou vetchost konstrukce. K pádu konstrukce došlo v důsledku přetížení kvůli čtyřem automobilům, které na něm byly zaparkovány.

74; Bývalý ukrajinský ministr Červoněnko vyzval Kyjev, aby nezaháněl vztahy s Moskvou do slepé uličky. Podle jeho názoru za konflikty může ukrajinská strana, která neplnila dvoustranné dohody a podváděla Rusko. Naposledy v případě incidentu v Kerčském průlivu.

75; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Gorlovce zraněn mladý muž. Utrpěl střepinové zraněné ramene.

76; Rusko podle hodnocení za rok 2018 vstoupilo do první desítky evropských zemí vhodných pro investování. Deváté místo zajistily Rusku zahraniční investice do 211 ruských projektů. Německá média: Rusko se vypořádalo se strachem z amerických sankcí. A tím přitahuje investice.

77; Politico. Kongresmanka Nancy Pelosi prohlásila, že Trump patří do vězení.

78; Propuštění ukrajinští policisté se masově vracejí prostřednictvím soudních sporů. Více než 800 policistů propuštěných kvůli přezkušování instalovaly ukrajinské soudy zpět do jejich pozic.

79; U Charkova byl odpálen další bankomat. V obci Rogaň v Charkovské oblasti zločinci odpálili bankomat a ukradli obsah.

80; Nejvyšší rada schválila zákon o přípravě impeachmentu prezidenta.

81; Ukrajinští investoři požaduji od Ruské federace miliardy dolarů za ztrátu aktiv na Krymu.

82; Většina Ukrajinců pojede na rekreaci na Krym. Vyplývá to z průzkumu na stránce „Korrespondent“.

83; Roskačestvo zveřejnilo seznam nejméně vhodných internetových hesel. Doporučuje se nejméně osm symbolů jak z písmen, tak i cifer.

84; Porošenko byl usvědčen ze lži ohledně pronájmu zařízení odvezeného z budovy prezidentské administrativy.

85; Nejvyšší rada už druhý den ignoruje Zelenského návrh zákona o konfiskaci nezákonných aktiv funkcionářů a úředníků.

86; Ukrajinská vláda požaduje o Naftogazu snížení cen za plyn z 6.299 za 1000 kubickým metrů o 800 až 900 hřiven.

87; Bývalý ukrajinský předseda vlády Nikolaj Azarov: Na Ukrajině po roce 2014 každý proti každému podává trestní oznámení. Míru kriminality to ale nesnižuje.

88; Na Ukrajině se bude trestat nošení vojenské uniformy. Nejvyšší rada schválila zákon o odpovědnosti za nezákonný postup ohledně státních vyznamenání, nezákonné nošení uniformy a zneuctívání hrobů obránců Ukrajiny.

89; Porošenko pochválil Zelenského projev s „vypůjčenou“ formulací. Líbilo se mu celkové vyznění projevu.

90; V obci Troickoje v okupované částí Luganské oblasti došlo k výbuchu, při kterém zemřel muž a byla zraněna žena.

91; Putin označil přepisování výsledků 2. světové války za ohavnost. Heroizace nacismu, se kterou je možné se setkat v některých zemích Východní Evropy, na Ukrajině a v Pobaltí, je odporný hnus, myslí si prezident Ruska Vladimir Putin.

92; Šéf Sberbanky German Gref varoval před následky obchodní války mezi USA a Čínou. Zpomalení hospodářského růstu Číny pocítí všechny země.

93; Ke konci června bude v ruská meziroční inflace činit 4,8 až 4,9%, říká se ve zprávě ministerstva pro hospodářský rozvoj.

94; U soudu v Kyjevě přijali žalobu s požadavkem zakázat pochod homosexuálů. Poslanec Igor Mosijčuk požaduje prostřednictvím soudu zákaz pátého ročníku „Pochodu rovnosti“ „KievPride“, který se má konat 23. června v centru Kyjeva pod heslem „Naše tradice je svoboda“.

95; Porošenko se nechal strhnout svou rusofobií a zapomněl poblahopřát novinářům k jejich svátku.

96; Maďarsko promluvilo o nutnosti přehodnocení sankcí proti Rusku. Podle jeho slov omezující opatření vůči Moskvě měly poškodit ruskou ekonomiku a vytvořit podmínky pro realizaci Minských dohod. Ale nic z toho se nestalo.

97; Šéf Roskomnadzoru informoval o blokování messengeru Telegram. Messenger je utvářen složitěji než jakákoli jiná aplikace, takže zcela zablokovat není vůbec jednoduché.

98; Na Ukrajině v důsledku zavedení trhu s energiemi podraží elektřina o celou čtvrtinu.

99; Zelenského tým prohlásil, že do 19. června nehodlá zveřejňovat harmonogram svých kroků ohledně Minských dohod.

100; Bundeswehr vytvoří nadzvukové zbraně proti Rusku. Vyvíjená raketa má mít výlučně obranné cíle a vývoj probíhá výlučně pomocí vlastních (německých) sil.

101; Soud v Amsterdamu odložil datum rozhodnutí ohledně Skythského zlata o pět týdnů na 16. července. Rozhodnutí bude poskytnuto výhradně v písemné podobě.

102; Vladimir Putin: Jsme připraveni recipročně rušit všelijaká omezení. Rusko okamžitě zruší ekonomické sankce zavedené proti Evropské unii, pokud uvidí signály Evropského parlamentu o ochotě spolupracovat.

103; Římský papež přepsal znění Otčenáše: Mění se formulace „Neuveď nás v pokušení“. V ruské verzi se ale nic měnit nebude.

104; Jaroš vyhrožuje Zelenskému: Střílet a neplnit zločinné rozkazy! Poslanec Nejvyšší rady a bývalý vůdce Pravého sektoru prohlásil, že vojáci v Donbasu mají dodržovat stanovy ukrajinských ozbrojených sil a ústavy Ukrajiny, a nikoli se řídit pokyny Vladimira Zelenského.

105; V Rusku bude zvýšena mateřská dávka, aby byly rodiny motivovány ke zplození prvního potomka.

106; Putin oznámil přebytek ruského rozpočtu ve výši 683 miliard rublů za období leden až březen.

107; Společnost KLM představila dopravní letadlo s pasažérskými místy uvnitř křídel.

108; Newsweek: Čína takřka dohnala USA ve vývoji vojenských technologií.

109; V USA obvinili Rusko, Čínu a Írán z využívání studentů jako špionů.

110; V Polsku se těší, že sopka na Kamčatce zničí Rusko. Sopka považovaná za vyhaslou, se probudila a erupce může mít katastrofální následky, říkají polští vědci.

111; Ve Velké Británii odpověděli na návrh Vladimira Putina. Prezident vyjádřil naději, že britská vláda nebude uměle podporovat protiruské nálady, až se ujme funkce nový premiér.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!