Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.6.2019

kreml_big-ben_rossiya_velikobritaniya1; Ve Velké Británii vyslovili podmínku pro zlepšení vztahů s Ruskem: Moskva musí změnit své chování. Nad vlastním chováním se nezamýšleli.

2; V Doněcké republice komentovali tajné plány Zelenského ohledně Donbasu. Administrativa nového ukrajinského prezidenta nastoluje téma urovnání situace v Donbasu.

3; V Pentagonu promluvili o „rizicích nepřijatelných pro USA“ kvůli nákupu ruských S-400 Tureckem. Nákup S-400 pro tureckou armádu představuje pro USA nepřijatelná rizika.

4; V Radě federace promluvili o ukončení „izolace“ Ruska. Ruský senátor prohlásil, že slovo „izolace“ ve vztahu k Rusku je možné zapomenout.

5; Svět v ohrožení. Celosvětová obchodní válka nabírá na obrátkách . Hlavním mezinárodním tématem je dnes obchodní válka mezi USA a Čínou.

6; Období neurčitosti skončilo, Pušilin promluvil o „krymském scénáři“ pro Donbas, o Achmetovovi a o frontách na ruské pasy.

7; V Senátu USA se neočekávaně vysmáli vyslání amerických vojsk do Sýrie. Koalice USA má v úmyslu posilovat svou vojenskou přítomnost na Blízkém Východě, konkrétně na jihu Sýrie.

8; Odmítají je léčit. Miliony Ukrajinců zůstaly bez lékařské péče. Zdravotnická reforma Ukrajiny směřuje k redukci výdajů státu na pacienty a není orientována na efektivní a dostupnou péči.

9; Žralok z CIA. Kým je vlastně ve skutečnosti Zelenského mluvčí? 30. dubna 2019 vyhlásil novopečený ukrajinský prezident casting na pozici svého mluvčího a tiskového tajemníka.

10; Špatné znamení: Proč vyslaly USA skupinu vojenských letadel k ruským základnám v Sýrii. USA prováděly cílené provokace kolem ruských vojenských objektů. Za jakým účelem?

11; Na Ukrajinu se vrátil „lovec Porošenka“. Po svém triumfálním návratu způsobí oligarchovi mnoho bezesných nocí.

12; Naděžda Savčenko nadále překvapuje svými výroky o budoucnosti Ukrjainy. Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko vyjádřila svůj názor na vstup Ukrajiny do EU a NATO, které spojila ze ztrátou Donbasu.

13; Přes Oděskou oblast se přehnala mohutná smršť. Tornádo se přehnalo kolem města Tatarbunary.

14; Hordy sebevražedných atentátníků, tanky a bojová vozidla pěchoty. Mohutný útok teroristických band na syrská města. Syrská armáda a ruské letectvo prakticky nepřetržitě útočníky bombardují.

15; Pentagon se bude připravovat na možné jednostranné určení hranic Ruska v Arktidě. Rusko může jednostranně stanovit hranice svého kontinentálního šelfu v Arktidě.

16; Na Ukrajině zavedli trestní odpovědnost za „zneuctění pomníků ATO“. Příslušný návrh zákona podpořilo 235 poslanců na plenárním zasedání.

17; Ljaško informoval o tom, jak vláda podvedla Ukrajince s plynem. Ukrajinská vláda podvádí občany s cenami plynu a s důvody jejich zvýšení, prohlásil poslanec Nejvyšší rady Oleg Ljaško.

18; V Rusku bude vytvořen „genetický pas“ vojáka pro snazší určení, pro který typ vojsk se dotyčný nejlépe hodí. Informoval o tom prezident Ruské akademie věd.

19; USA v těchto dnech schválí rozhodnutí ohledně Ukrajiny a využijí k tomu kompromitující materiál o homosexuálech. V tomto případě nejde o Olega Ljaška.

20; Kyjev zrušil slib ukrajinské vojenské přehlídky v Sevastopolu. Konání „přehlídky vítězství v Sevastopolu slíbené bývalým ministrem obrany Valerijem Geletějem se odkládá na neurčito.

21; Zrušení ekonomické blokády Donbasu nenavrhl Kučma, ale zvláštní zástupce OBSE.

22; Vyostření v Donbasu. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty, Zelenskij obviňuje Rusko. Prezident Ukrajiny požaduje, aby Moskva lépe hlídala své žoldáky, a slibuje tvrdě odpovídat na dělostřelecké ostřelování. Je to ale ukrajinská armáda, která odmítá poslušnost svému nejvyššímu veliteli, a je to opět ukrajinská armáda, která ostřeluje civilní cíle v Donbasu. Kdo komu by tedy měl vyhrožovat „tvrdou odpovědí“?

23; Trump informoval, proč se tolik zhoršily vztahy Ruska a USA. Vinu připisuje Hloupému Muellerovi, který vyšetřoval neexistující vměšování Ruska do amerických voleb. Já osobně bych mohl mít dobré vztahy s Ruskem, ujišťuje americký prezident.

24; Ukrajinská armáda intenzivně ostřeluje předměstí Gorlovky. V obcích Golmovskij a Zajcevo byly zaregistrovány zásahy obytných a hospodářských staveb ukrajinskou municí.

25; Americký křižník ve Východočínském moři velmi nebezpečně manévroval kolem vojenského plavidla Ruska, hlásí ruská vojenská námořní flotila. Málem způsobil srážku s velkým protilodním plavidlem Admirál Vinogradov. Američanům byl vyjádřen ostrý protest.

26; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o pokusu o průlom karatelů v okolí Gorlovky. Útok byl odražen, nepřítel byl nucen s ostudou utíkat, přičemž se část ozbrojenců stala obětí výbuchů na minových polích.

27; Bývalý německý kancléř Schröder učinil prohlášení ohledně „Severního proudu – 2“. Politika D8nska ohledně tohoto projektu odporuje evropskému zákonodárství a brání výhodným dodávkám energetických zdrojů.

28; Ztráty pluku Azov na Svetlodarském oblouku. V noci na 7. června se ke svému milovanému Bandrovi odebrali neonacisté s přezdívkami „Kruglyj“ a „Makson“.

29; V Německu byla zavražděna Ukrajinka Alla Klišta známá z televizních show SuperTalent. Tělo třiatřicetileté akrobatky pohřešované už od konce dubna bylo nalezeno v Rýnu. Zadržen byl její přítel, oficiální obvinění však vzneseno nebylo.

30; Ano, oni tam jen tak seděli a modlili se… Ukrajinským ozbrojencům bylo údajně zakázáno střílet. Ukrajinští „dobrovolníci“ tvrdí, že karatelé v Donbasu utrpěli ztráty ještě větší, než bylo oznámeno ve štábu OOS (ATO).

31; „Zeláči, jdi do hajzlu!“ Ukrajinští okupanti střílejí z minometů a posílají svého nejvyššího velitele vlastně ještě mnohem dál než do hajzlu. Náčelník tiskové služby Národní policie Doněcké republiky Daniil Bezsonov zveřejnil zajímavé video na své stránce na sociální síti.

32; Pušilin odpověděl Zelenskému. Ukrajinský prezident se svými siláckými řečmi jen snaží zakrýt válečné zločiny ukrajinských vojenských formací.

33; V Kremlu se vyjádřili k možnosti rozhovorů Putina se Zelenským. Na otázku, proč Rusko odmítá mluvit se Zelenským, prezident lakonicky odpověděl, že není co odmítat, neboť žádná nabídka nepřišla.

34; Hlavoun neonacistů Andrej Bileckij radí Zelenskému, aby kopal hroby. Dva zabití za jedinou noc. Deset zraněných, Za tři dny šest zabitých a dvě desítky zraněných bojovníků. A mezi nimi moji přátelé… Navrhuji Zelenskému, aby jel na pohřeb těch kluků a sám vykopal aspoň jeden vojenský hrob, aby zjistil, jaká je cena jeho zákazů střílet po nepříteli.

35; Nejvyšší představitel Doněcké republiky poslouchá Putina na Petrohradském ekonomickém fóru mezi šéfy ruských regionů. V jedné zemi (v kterépak asi?) začnou vyskakovat jako čertíci z krabičky…

36; Ukrajinská armáda zesiluje palbu na Donbas. Armáda Doněcké republiky nekompromisně trestá karatele. Ukrajinská armáda významně zvýšila intenzitu ostřelování teritoria Republiky. Pod palbou se nachází okolí deseti obcí.

37; Ukrajinská armáda zaútočila na Jasinovatou. Vyhořel dům plukovníka-zrádce, který utekl na Ukrajinu. Poškozeno bylo pět domů, v jednom z nich začalo hořet.

38; Stavba století za tři minuty. Na Petrohradském ekonomickém fóru ukázali video, na kterém je zachycena minulost, současnost a budoucnost Krymského mostu. Na konci už po mostě jezdí vlaky…

39; Vedení ukrajinské nacionální gardy tráví vojáky nekvalitními konzervami za přemrštěné ceny. Masová otrava vojáků ve Lvově v dubnu byla způsobena nákupem nekvalitních konzerv ze strany vedení.

40; Bylo zadrženo několik dalších účastníků vraždy bývalého příslušníka specnazu v Moskevské oblasti. Ve Vyšetřovacím výboru poznamenávají, že byla zahájena spolupráce s kompetentními orgány v Arménii.

41; Předseda účetní komory Alexej Kudrin se vyjádřil k práci vlády a přirovnal ji k tygrovi, který zamrzl v okamžiku skoku.

42; Tomu se říká průlom! Delegace Doněcké republiky se poprvé účastní Petrohradského ekonomického fóra. Zástupci řady ruských a zahraničních společnosti už projevila zájem o možnost investovat do ekonomiky Doněcké republiky.

43; Putin oslovil Margaritu Simoňjan po jejím incidentu s Navalného spolupracovnicí. Šéfredaktorka RT zdůraznila, že nemá v úmyslu jakkoli postupovat proti Echu Moskvy.

44; Krvavé fiasko. Nacistický pluk Azov informoval o smrti zkušených ozbrojenců v Donbasu. Karatelé slibují stonásobnou pomstu za smrt svých soukmenovců.

45; Jsem pro dialog s Kyjevem, ale setkání pro setkání by nemělo smysl, říká nejvyšší představitel Doněcké republiky o rozhovorech se Zelenským.

46; Britská premiérka odešla z funkce. Theresa May bude dále plnit své povinnosti, dokud nebude volen nástupce.

47; Šéf ukrajinského vyšetřovacího úřadu Roman Truba byl obviněn z korupce.

48; Naftogaz Ukrajiny vyslovil vůči Gazpromu podmínky pro vzájemné rozhovory. Jsme vždy připraveni jednat, ale jen v třístranném formátu, tj. za účasti zástupců Evropské unie.

49; Putin oznámil začátek technologické války. Prezident Ruska Vladimir Putin zareagoval na situaci s firmou Huawei v USA.

50; Ukrajinský soud zabavil ruské Ruslany. Podolský soud v Kyjevě zabavil pět civilních dopravních letounů An-124-100 Ruslan a zakázal jejich provoz.

51; Generální prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení po výzvách na zrušení blokády Donbasu a zákazu ukrajinské armádě střílet.

52; Zuhelnatělá těla zombií. Mohutný útok ozbrojenců v Sýrii skončil krvavým fiaskem. Útoku na obec Hamamiját se účastnilo kolem 60 ozbrojenců za podpory dvou tanků, jednoho bojového vozidla pěchoty a pick-upu.

53; Nejvyšší rada Ukrajina klesá na samé dno. Zelenskij se obrátil na poslance. Prohlásil, že všechna ta rozhořčená slova, která pronášejí na adresu parlamentu občané, jsou zasloužená.

54; V USA přiznali svou lež. Velvyslanectví Ruska ve Velké Británii komentovalo opravu textu New York Times ohledně incidentu v Salisbury. Ve svém upřesnění ke článku z 16 dubna newyorský list přiznává, že prezidentovi USA Donaldu Trumpovi tenkrát neukázali fotky dětí a kachen poraněných útokem v Salisbury, ale fotografie, které neměly s incidentem nic společného. Co se týče podstaty otázky, pak i v nové verzi z toho vedení amerických tajných služeb vůbec nevychází dobře. Zvyk manipulovat politickým vedením a světovým veřejným míněním se už dávno stal jedním z oblíbených postupů amerických tajných služeb. Stačí si vzpomenout na to, jak Colin Powel ukazoval v Radě bezpečnosti údajnou zkumavku s antraxem nalezenou v Iráku nebo „ilustrační“ videa natočená Bílými přílbami za peníze západních vlád, kde vůbec nefigurují skutečné oběti, ale děti, které mohou vypadat přibližně tak, jako kdyby byly zasaženy chemickou zbraní.

55; Putinova ochranka zachránila na Petrohradském ekonomickém fóru čínského prezidenta před pádem z pódia.

56; Byl zadržen osmý podezřelý z vraždy příslušníka ruského specnazu GRU Nikity Beljankina.

57; V USA byla Ruska odsouzena na sedm let za „únos“ vlastních dětí. Předtím ruský soud určil, že dvě děti, které má žena s Američanem, budou přiřčeny matce a určil jim trvalý pobyt v Rusku.

58; Ukrajinského kapitána, jehož plavidlo se srazilo v Maďarsku s výletní lodí, obvinili z další havárie, tentokrát v Rotterdamu.

59; Dlouholetá německá poslankyně Evropského parlamentu Rebecca Harms: Návrat Ruska do PACE rozvrátí EU, Balkán i samotné Rusko. Je přesvědčena, že Putin rozštěpí EU, pokud se mu podaří vrátit delegaci Státní dumy bez jakýchkoli podmínek.

60; V Zelenského štábu popřeli přerušení střelby a odblokování Donbasu. Úplný zákaz střelby nepadá v úvahu a zmírnění ekonomických omezení může nastat jen při splnění určitých podmínek.

61; Zelenskij znovu předloží do Nejvyšší rady žádost o odvolání čtyř vrcholných funkcionářů.

62; Každý den se milion lidí na světě nakazí pohlavní chorobou. Vyplývá to ze zprávy Světové zdravotnické organizace.

63; Saakašvili odmítl vstoupit do Kličkovy strany.

64; Rakousko vydá ukrajinského oligarchu Dmitrije Firtaše v první červencovém týdnu.

65; V Zakarpatsku se upálil vojenský „důchodce“ (ročník 1976) kvůli dluhům za plyn.

66; Trump a Macron si v Normandii vzpomněli na Ukrajinu. Po slavnostních akcích u příležitosti výročí operace „Overlord“, vylodění spojeneckých vojsk v Normandii, absolvovali prezidenti USA a Francie dvouhodinové jednání.

67; Japonsko má v úmyslu pokračovat s Ruskem v úporných rozhovorech ohledně Kuril.

68; Podle indexu cen potravin FAO ceny potravin ve světě nadále rostou. V květnu byly o 1,2% vyšší než v dubnu.

69; V Kyjevské oblasti vyhořel po úderu blesku kostel ve městě Boguslav.

70; Expert informoval o „nepříjemném překvapení“ ze strany Ruska pro americkou válečnou námořní flotilu. Vojenský expert Jurij Knutov informoval o tom, jak ruský modernizovaný nadzvukový bombardér Tu-22M3M posílí vzdušnou složku ruské jaderné triády.

71; Známý moderátor Solovjov řekl, co si myslí o takových, jako je Ljubov Sobol, která bezohledně napadla těhotnou Margaritu Simoňjan, které hrozí potrat. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí se vyjádřila podobně: Ljubov Sobol není více než živočich bez špetky lidské empatie. Ljubov Sobol je právnička „Fondu pro boj s korupcí“ a spolupracovnice Navalného.

72; V Kremlu nevidí smysl v jakémkoli rozšiřování beztak neefektivní normandské čtyřky.

73; Novinář internetové „Meduzy“ Ivan Golunov byl zadržen v Moskvě. Je podezřelý z pokusu o prodej drog.

74; Od Kolmojského požadují 7,35 miliardy dolarů. Auditem potvrzený dluh osob a společností spojených s podnikatelem Igorem Kolomojským vůči PrivatBance činí 212 miliard hřiven.

75; Obyvatelé Ruska se vyjádřili v průzkumu ohledně svého vztahu k homosexuálům. Více než polovina Rusů (56%) se k příslušníkům sexuálních menšin staví odmítavě.

76; Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder vidí v rozmarech Dánska vůči „Severnímu proudu – 2“ ruku USA.

77; Američané se zlobí na srbského ministra zahraničí Ivicu Dačiče kvůli stodolarovce, na které bylo napsáno, že Kosovo je Srbsko.

78; „Sousedé 2019“. Další společná vojenská cvičení Srbska a USA.

79; Počet Rusů žijících za hranicí bídy se snížil o 400 tisíc a nyní činí 12,9% populace země.

80; Alexej Miller oznámil připravenost Gazpromu poskytnout slevu 25% pro dodávky plynu Ukrajině.

81; Gazprom a rakouská ÖMV se domluvily na spolupráci ve sféře zkapalněného zemního plynu.

82; V centru New Yorku byl připravován teroristický akt. Zločinec byl zadržen.

83; PrivatBanka požaduje 9 miliard dolarů za ztrátu svých aktiv na Krymu.

84; Vladimir Putin označil postup USA proti společnosti Huawei za sprostý. Donald Trump podepsal výnos, zavádějící mimořádná opatření pro ochranu americké informační a komunikační infrastruktury před zahraničními hrozbami.

85; V Naftogazu označili návrh Gazpromu na slevu na plyn za podivný. Podle jeho slov Naftogaz dnes nakupuje levněji v Evropě než Gazprom i se svou slevou.

86; V Doněcké republice informovali o ostudném útěku karatelů z pluku Azov. Ukrajinští ozbrojenci se pokusili probít přes pozice domobrany v okolí Gorlovky.

87; USAID přikázal Ukrajině co nejdřív otevřít trh s energiemi.

88; Smartphony Huawei budou bez WhatsApp a Instagramu. Společnost Facebook zakázala instalaci svých aplikací na smartphony Huawei. Týká se to jen těch, které společnost vyrobí v budoucnu.

89; Lucenko: Zelenskij nemá pravdu. Generální prokuratura zahájila tři trestní řízení o přípravě na financování terorismu, o přípravě na bránění v činnosti ozbrojeným silám a o vlastizradě.

90; V ukrajinském městě Vinnica sanitka srazila školačku přejíždějící přechod pro chodce na kole. Školačka byla s těžkými zraněními převezena do nemocnice, kde lékaři bojují o její život. K nárazu došlo v ochranném prostoru v polovině šířky komunikace. Kdyby se řidič sanitky nesnažil dívce vyhnout, stihla by polovinu komunikace přejet.

91; Putin vyzval ke změně role amerického dolaru. Poté, co se americký dolar stal světovou rezervní měnou, stal se z něj nástroj politického vydírání celého světa.

92; Mezinárodní rezervy Ukrajiny se snížily na pouhých 19,4 miliardy dolarů. Pro srovnání: Rezervy sotva čtvrtinové České republiky jsou zhruba sedmkrát vyšší.

93; Vladimir Putin popřel sjednocení Ruska a Běloruska v roce 2024. Obě země rozvíjejí takzvaný Svazový stát.

94; Slovenský premiér Peter Pellegrini přiznal na Petrohradském fóru neúčinnost protiruských sankcí. Nepřinášejí užitek ani EU, ani Rusku.

95; Moskva dodá Ankaře S-400 za dva měsíce.

96; Probíhá dialog, dohoda je možná. Prezident Mexika se vyjádřil k rozhovorům s USA ohledně zrušení „antiimigrantských cel“.

97; Rusové byli varováni před kontrolami obsahu mobilních telefonů na hranicích s Čínou.

98; Bývalý ukrajinský ministr obrany Gricenko prohlásil, že bude čekat na odchod Putina, aby vrátil Ukrajině Krym. Dnes to možné není, protože nejen na Ukrajině, ale ani ve světě nemají recept A Západ se už se současným stavem začíná smiřovat.

99; Náměstkyně ukrajinské ministryně zdravotnictví odstoupila z funkce. Stěfanišina pracovala ve své funkci pro otázky evropské integrace od ledna 2018.

100; Horníci ve Lvovské oblasti vyhrožují, že zablokují mezinárodní silnici kvůli dlužným mzdám.

101; Zelenskij se podle svých slov přesvědčil o správnosti svého rozhodnutí rozpustit parlament.

102; Soud uložil prezidentu Moldávie, aby rozpustil parlament a stanovil termín předčasných voleb, pokud do tří měsíců po potvrzení výsledků voleb parlament nesestaví vládu. V hlavním městě začaly protesty.

103; Německo a Rusko podepsaly na Petrohradském ekonomickém fóru dokument o prohloubení spolupráce.

104; Dmitrij Rogozin navrhl Číně společně vytvořit na Měsíci základnu pro další výzkum kosmického prostoru.

105; Trump vyzval NASA, aby se soustředila na Mars a nepřemýšlela o letech na Měsíc.

106; Předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller prohlásil, že všichni partneři v rámci „Severního proudu – 2“ potvrdili svou další účast. Dánský úsek „Severního proudu – 2“ se dá postavit za 8 týdnů.

107; U Zelenského avizovali odvolání generálního prokurátora Lucenka.

108; Více než 140 ozbrojenců bylo zlikvidováno při útoku na provincii Hamá v Sýrii, hlásí Centrum pro smíření znepřátelených stran.

109; Alexej Miller: Gazprom bez podepsané dohody není povinen se starat o kapacity plynovodného systému na Ukrajině.

110; NASA oznámila plány na komercionalizaci Mezinárodní kosmické stanice.

111; USA mají v plánu do 31. července vyhostit turecké piloty, kteří se učí létat na F-35

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!