Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.6.2019

pasport_rossii_11; V Doněcké republice schvalují opatření na urychlení vydávání ruských pasů. Fungování migrační služby ministerstva vnitra Doněcké republiky bude rozšířeno kvůli vysokému počtu zájemců o podání dokumentů na získání ruského občanství.

2; Automobil náčelníka policie srazil u města Sumy dítě. Desetiletý chlapec byl převezen do nemocnice.

3; Svého času vůbec neexistovala žádná Ukrajina. Podle názoru ruského prezidenta jsou Bělorusové, Rusové a Ukrajinci jedním národem. O ukrajinském národu se začalo mluvit až před 1. světovou válkou, aby bylo oslabeno carské Rusko.

4; Eurointegrace: Ukrajinci zavlekli do Pobaltí epidemii spalniček. Nemocní ukrajinští dělníci přijíždějí do Estonska. Procento proočkování proti spalničkám je na Ukrajině nižší než v mnoha zemích Afriky.

5; Špinavé miliardy. Proč Kolomojského obvinili v USA z největšího praní peněz v historii? Kolem bývalých majitelů PrivatBanky Igora Kolomojského a Gennadije Bogoljubova se rozvíjí obrovský skandál.

6; „Černá díra“ u vojenské základny USA v Sýrii. Hordy ozbrojenců se chystají na obsazení jihu Sýrie.

7; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti pokračuje v práci na zjednodušení vydávání ruských pasů.

8; Situace na frontě se prudce vyostřila. Ukrajinská armáda sabotuje rozkazy Zelenského a ostřeluje území Doněcké a Luganské republiky z obytných zón.

9; Jedna z kyjevských stran (Síla lidí) zveřejnila trapnou reklamu se sexuálním podtextem.

10; Pro Západ je to „hodnej kluk“. Jak dlouho bude Ukrajina trpět současné chování Vladimira Zelenského? Zelenskij nemá jinou možnost než tlačit Ukrajinu do NATO.

11; Obyvatelům Lvova uspořádali cvičení, jehož součástí bylo sbalit si během pěti minut do kufru nejdůležitější věci v případě evakuace. Na vlastní kůži si tak zkusí, co musí dělat obyvatelstvo Donbasu před každým ostřelováním, na kterém se podílejí velmi často právě „hoši ze Lvova a okolí“.

12; Smrt bojovníka GRU u Moskvy. Příslušník specnazu tvrdě odpověděl „týlové kryse“, která si hrála na experta a kriticky hodnotila chování a profesionální přípravu oběti vraždy. Autorem pohrdavého textu na adresu zavražděného je jakýsi Igor Burmistrov, údajně konzultant pro taktický a speciální výcvik jednotek specnazu.

13; V očekávání velké letní války v Donbasu. Začínají se naplňovat ty nejhorší obavy. Situace v Donbasu se postupně nažhavuje a blíží se k bodu, odkud už nebude návratu.

14; Šéf Gazpromu zveřejnil první a základní otázku adresovanou Ukrajině. Odpověď na tuto otázku určí, jaké kapacity plynovodu budou potřebné na hranici Ruské federace a Ukrajiny.

15; Hlavní adept na pozici britského premiéra se přiznal, že bral kokain. Dosavadní ministr životního prostředí, výživy a zemědělství Michael Gove je považován za nejpravděpodobnějšího nástupce Theresy May.

16; Eskalace situace v Donbasu. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Štáb OOS (ATO) tvrdí, že „spolehlivě kontrolují nepřítele“. Zároveň ale hlásí další a další ztráty z řad útočníků ostřelujících civilní cíle v Donbasu.

17; Zelenskij zorganizoval uzavřené setkání s novináři v lese na improvizovaných sedátkách. Novináři přiznali, že by upřednostnili setkání v jiném formátu.

18; Ukrajinská policie zabředla do masového alkoholismu. Prověrky zahájené po do nebe volajícím případu zastřelení pětiletého dítěte opilými policisty odhalily obludný rozměr problému ukrajinské policie s alkoholem.

19; V Rusku se vysmáli pokusům Naftogazu klást Gazpromu podmínky. Věčná kyjevská póza, že Ukrajině všichni něco dluží, je vyloženě směšná. Nikdo jí nic nedluží, zdůraznili v Radě federace.

20; Velení karatelů se chlubí ostřelováním Donbasu, aby uspokojilo „patrioty“ žíznící po krvi. Velitelé jednotek OOS (ATO) mají a také neustále využívají „právo“ používat zbraně proti nepříteli včetně civilistů.

21; Ruské kluby v ohrožení, Mohou být vyloučeny z Ligy mistrů. Mužstva Asociace evropských klubů na jaře dostaly dokument, který pravděpodobně od základu změní fotbalové soutěže.

22; V centru Varšavy začal hořet mrakodrap. K uhašení požáru bylo vysláno 120 hasičů. Na likvidaci požáru bude zapotřebí osm až 12 hodin.

23; Varovná Putinova slova je nutné rozhlásit po celém světě, píší německá média. Jde o záruky bezpečnosti Evropy. Vše kvůli smlouvě o opatřeních na další snižování a omezování strategických útočných zbraní mezi Ruskou federací a Spojenými státy, která vyprší v únoru 2021. Jde o přežití stamilionů Evropanů. Z Evropy, jak ji dnes známe, by toho příliš mnoho nezůstalo.

24; Nacista a homosexuál v jedné osobě. Další šoumen kandiduje do Nejvyšší rady. Jeho jméno je Seregej Pritula. Kandiduje za Vakarčukovu stranu Hlas.

25; Vyprávění přes slzy v očích o životě na linii palby v Donbasu. Jak „obránci Ukrajiny“ posílají protitankové řízené střely do zahrádek místních lidí. Obyvatelé obce Golubovskoje neopouštějí své domovy navzdory každodennímu ohrožení jejich života.

26; Krvavé žně. V Donbasu explodovala mina pod traktoristy, kteří pracovali na poli. Za pět let války se Donbas stal jednou z nejzaminovanějších oblastí světa.

27; Nejnovější zařízení pro plynový průmysl. Rostech a Gazprom likvidují závislost na dovozu. Společnosti mají také v úmyslu vyrábět vrtulníky pro mořská ropná naleziště.

28; Masová rvačka v Charkově. Nacisté zaútočili na účastníky ATO. Na policii poznamenali, že při rvačce byly použity nejrůznější trubky a tupé i ostré předměty. Zmláceni byli také novináři.

29; To je ostuda… Ovládat nafukovací člun se učili celý měsíc. Američané vycvičili pohraniční oddíl. Ukrajinští pohraničníci se naučili řídit čluny Safe Boat 27, které dostali za součinnosti s velvyslanectvím USA na Ukrajině.

30; Zelenského tisková mluvčí na plná ústa přiznala, že ukrajinská armáda zabíjí civilní obyvatele v Donbasu. Její slova samozřejmě rozhořčila ukrajinskou „patriotickou veřejnost“. Samozřejmě ne proto, že jsou zabíjeni civilisté, ale proto, že o tom někdo promluvil.

31; U Kyjeva vyloupili dům poslance. V moment loupeže se v domě nacházeli pouze dva řemeslníci, které zločinci spoutali.

32; Parubij vyprávěl, kdy Ukrajina může vstoupit do EU. V rezoluci Meziparlamentního shromáždění Ukrajiny, Litvy a Polska jsou uvedeny termíny vstupu Ukrajiny do EU: roky 2025-2027. K členství mají dopomoci hlavně Poláci, kteří v té době budou Unii předsedat.

33; Ukrajinská armáda dostala „bianko šek“ na ostřelování Republik Donbasu. Plány ukrajinského vojenského velení rozhodně nejsou orientovány na snižování aktivity konfliktu.

34; Rusko a Bělorusko projednávají zavedení společné měny. Rozhodnutí se bude přijímat na úrovni prezidentů obou zemí.

35; V Moskvě rváči zabili sportovce, který se zastal těhotné ženy. Na jihozápadě Moskvy skupina rváčů fyzicky obtěžovala mladou ženu. Jejího přítele, který se proti tomu ohradil, zmlátili tak, že na následky zranění zemřel. Napadenou ženu rovněž zmlátili. Viníci byli zadrženi a čeká je vyšetřování a soud. Jedná se o osoby z Tádžikistánu.

36; EU bude s Ukrajinou silnější, říká šéf polského senátu. Šéfové parlamentů Ukrajiny, Litvy a Polska projednali kroky, které musí učinit Ukrajina, aby mohla získat členství v EU.

37; Kronika „izolace“ Americké podnikatelské kruhy mají v úmyslu investovat v Rusku 1,6 miliardy dolarů. Podle analýzy jsou bez ohledu na problémy vztahy podnikatelských kruhů obou zemí „široké a hluboké“.

38; V Sýrii byl zlikvidován vůdce ukrajinských ozbrojenců, který bojoval i v Donbasu. Během útoku byl zlikvidován vysoce postavený hlavoun ozbrojenců z Krymu, známý jako zavilý nepřítel Ruska.

39; V Poltavské oblasti se muž pokoušel vyměnit granát za láhev vodky. Detektivové zabavili munici na místě a poslali ji na expertizu.

40; Na kyjevské pláži byla nalezena mrtvola s prostřelenou hlavou. Oběť trestného činu ležela v křoví se zkrvavenou hlavou.

41; Byly vyjmenovány příčiny snížení porodnosti v Rusku. Zhoršující se demografickou situaci projednali experti během posledního dne Petrohradského ekonomického fóra. Jendou z příčin jsou i nízké platy obyvatelstva. Podporuje se druhé a třetí dítě, ale mnoho párů nemá ani to první.

42; U ukrajinského města Vinnica byl spáchán atentát na poslance. Pod jeho autem explodoval neznámý předmět. Na místě události byly zajištěny věcné důkazy, které byly odeslány na expertizu.

43; Na Západě vysoce hodnotí klidnou až bohorovnou reakci ruských námořníků lodě Admirál Vinogradov při incidentu s plavidlem amerického válečného loďstva.

44; USA proti Kolomojskému v bitvě o Zelenského. Budou se vůbec konat volby do Nejvyšší rady? A jaká je role Leonida Kučmy v osudu Donbasu? Byla zveřejněna analýza hodnotící rozložení sil a výhody a nevýhody postavení jednotlivých hráčů v této vysoké hře.

45; Ukrajinská armáda obdržela pádnou odpověď na své ostřelování Byla zlikvidována obrněná technika a minometná jednotka.

46; Moldavský parlament oznámil, že země je „zachvácena“. Poslanci obvinili Ústavní soud Moldávie z toho, že schvaluje rozhodnutí odporující legislativě. Země je zachvácena korupcí a totální kontrolou státních institucí včetně právnických úřadů oligarchickými strukturami, což vede k popření občanských svobod.

47; Soud neuvalil vazbu na bloggera Ivana Golunova podezřelého z přechovávání drog a poslal ho jen do domácího vězení.

48; Soud OSN nemá pravomoc projednávat žaloby Ukrajiny vůči Rusku, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ruští představitelé na řadě případů ukázali naprostou neoprávněnost ukrajinských obvinění

49; Sankce už zdaleka nejsou hlavním tématem. Tím se stala obchodní válka USA proti Číně.

50; Ve Španělsku bylo zraněno 28 lidí v důsledku poruchy na pouťové atrakci.

51; USA pozastavily své rozhodnutí o zavedení pětiprocentních cel na mexické zboží. V reakci na dohodu Mexiko sníží tok imigrantů do USA.

52; Bývalý manžel Rusky odsouzené v USA za únos vlastních dětí jí navrhl dohodu. Na ruském konzulátu vyjádřili nesouhlas s rozsudkem soudu USA a oznámili, že rozhodnutí napadnou právní cestou.

53; Venezuela otevírá hranici s Kolumbií. Hraniční přechody s Kolumbií ležící ve státě Táchira budou otevřeny id 8. června.

54; Ukrajinský nacista Ilja Kiva se přidal k „proruské“ opozici. Sám Kiva známý svými radikálními názory komentoval svůj „přestup“ nutností udržet Ukrajinu pohromadě.

55; Rusové budou vybírat název pro novou planetu v souhvězdí Velké Medvědice.

56; Maduro obvinili politiky z USA ze získávání peněz za kritiku Venezuely. Podle jeho slov peníze dostávají prezidentův poradce John Bolton a viceprezident Mike Pence.

57; Putin ven! Ukrajinští a chorvatští fanoušci ve Lvově „vymítali“ ruského prezidenta. Před zápasem kvalifikace na Euro 2020 mezi týmy Ukrajiny a Srbska ve Lvově se konal pochod nacistů, ultras a dalších marginálních uskupení

58; Ukrajinský rozvědčík „odhalil“ 120 tisíc ruských vojáků v Donbasu. Podle jeho slov to může napomáhat k přípravě nových úderů na pozice ukrajinské armády, prohlásil bývalý vojenský rozvědčík Andrej Rymarčuk.

59; V EU budou zpřísněna pravidla pro deportaci migrantů. Zvýšení efektivity vracení migrantů je nejlepším způsobem jak zastavit byznys pašeráků lidí.

60; USA daly Turecku lhůtu na zrušení kontraktu na nákup ruských S-400. USA ultimativně požadují od spojence v NATO Turecka, aby nejpozději do 31. července odmítlo nákup ruských protivzdušných raketových komplexů S-400.

61; Byl to mimořádný případ. Ruský vicepremiér Borisov si myslí, že spolehlivost SSJ-100 je vysoká, a zdůraznil, že letadlo prošlo ruskou a evropskou certifikací.

62; Jedna velká chyba. Šéf delegace zemí EU lituje sankcí proti Krymu. Delegace přijela na Krym navzdory sankcím, protože veřejní činitelé chtěli osobně promluvit s lidmi, aby z první ruky slyšeli jejich alternativní stanoviska.

63; Trumpovo prohlášení o Marsu a Měsíci nechápou ani odborníci, ani laická veřejnost. Vše vypadá,jako by Trump považoval Měsíc za součást Marsu.

64; V Pákistánu byl odpálen automobil s vojáky. Zahynuli přinejmenším čtyři vojáci, další čtyři byli zraněni.

65; Každoročně se do oceánů dostane až 12 milionů tun plastů. U příležitosti Světového dne oceánů to oznámila tisková služba Světového fondu divoké přírody.

66; Srbské četnictvo vstoupilo do Kosova. Rozhlas a televize Kosova tvrdí, že 31. května bojovníci srbského četnictva vstoupili až 8 km do hloubi kosovského teritoria u obce Svirče.

67; Nejvyšší představitel Doněcké republiky vyjádřil určitou míru skepse vůči Kučmovu návrhu na zrušení blokády Donbasu.

68; Národní projekt „Zdravotnictví“ musí omezit prodeje cigaret, říká náměstek ruského ministra zdravotnictví Salagaj.

69; Vyšetřovací výbor Ruské federace informoval o zadržení poslance zákonodárného shromáždění Krasnojarského kraje pro podezření z podvodu ve výši 4 milionu rublů.

70; V seriálu Černobyl se drze lže. Jevgenij Ševčenko, který jako jeden z prvních přišel likvidovat následky havárie, usvědčil tvůrce seriálu z překrucování skutečnosti.

71; Filipíny naplánovaly setkání Duterteho a Putina ještě do konce letošního roku.

72; V Německu vyzvali k obraně „Severního proudu – 2“ před USA. Šéf největšího německého chemického koncernu BASF Martin Brudermüller podpořil ruský energetický projekt „Severní proud – 2“. Kromě toho vyzval k tomu, aby Ruské federaci bylo vráceno místo v mezinárodním společenství, které mu právem patří.

73; Saakašvili oznámil samostatnou účast své strany ve volbách do Nejvyšší rady Ukrajiny.

74; Jihovýchod Ukrajiny dostal stranu plnou politických „těžkých vah“. Známý novinář a politolog Dmitrij Džangirov vysoce ocenil sjednocení strany „Důvěřuj“ s opozičním blokem a stranou „Naši“.

75; Na Petrohradském ekonomickém fóru byly uzavřeny smlouvy v hodnotě 3,1 bilionu rublů. Jedná se o rekordní výši v celé historii Petrohradského fóra.

76; V Lotyšsku zaznamenali ruské plavidlo u svých hranic. Oznámily to Lotyšské národní ozbrojené síly.

77; Postup Spojených států vede k sebezničení dolaru ve světové ekonomice. Dolar se po dlouhou dobu právem nacházel na vrcholu měnové pyramidy, ale nyní USA ztrácejí své pozice, proto se je snaží udržet za cenu zneužívání dolaru jako nástroje pro vydírání.

78; Počet práceschopných Rusů se do roku 2025 sníží o celé dva miliony osob. Každý rok se počet práceschopných Rusů snižuje o 400 tisíc.

79; Ukrajinská armáda zvýšila intenzitu ostřelování Donbasu. Vystřeleno bylo kolem 70 min a dělostřeleckých granátů.

80; Roskosmos odmítl zaměstnat Elona Muska. Ve státní společnosti poznamenali, že pro vývoj raket pro opakované použití je lepší angažovat svoje lidi.

81; V Dněpropetrovsku banda mladých lidí zastavila auto policejní hlídky a přivázala na ně prezervativ.

82; Rosobrnadzor: První výsledky Státních maturitních (závěrečných) zkoušek svědčí o objektivitě zkoušek a absenci jakýchkoli anomálií.

83; Podle zprávy poskytnuté Radě bezpečnosti OSN potápěči instalovali speciální námořní miny, aby poškodily tankery Sjednocených arabských emirátů.

84; V Číně byla spuštěna na vodu osmá výsadková vrtulníková loď.

85; Ruské ministerstvo zahraničí je přesvědčeno, že soud OSN zamítne smyšlená obvinění Kyjeva o financování terorismu a o likvidaci rasové diskriminaci.

86; Krymský most ohromil delegaci z EU svými rozměry. V delegaci je 14 osob z různých zemí EU – Lucemburska, Francie, Belgie, Itálie, Polska a Řecka.

87; MiG-29 indického letectva omylem „bombardoval“ letiště v indickém státně Goa. Na plochu letiště dopadly palivové nádrže, které explodovaly a způsobily požár.

88; Šéfka socialistické strany se stala předsedkyní moldavského parlamentu.

89; Ruská dětská ombudsmanka Anna Kuzněcova vyzvala rodiny, aby se staly mnohodětnými. Rusko přichází často i o nenarozené děti. Je třeba změnit světonázor člověka a přejít od jednodětného modelu rodiny k vícedětnému.

90; Bylo zveřejněno video z náletu ruského letectva na ozbrojence v Sýrii v okolí obce Zakját.

91; Člen Islámského státu z elitní školy si připravil pro teroristické činy 14 kilogramů výbušnin. V Bulharském Plovdivu byl pro přípravu teroristického aktu zadržen šestnáctiletý mladík.

92; Krasobruslařce Jevgeniji Medveděvové přicházely během její účasti na „Ledové show“ v Japonsku výhrůžky.

93; Ukrajinští vojáci zbili svého kolegu tatarského původu za to, že odmítl pít vodku. Velící důstojníci spor sledovali a nezasahovali do něj.

94; Nová premiérka Moldávie složila přísahu. Vládu sestavuje Socialistická strana spolu s proevropským blokem ACUM.

95; V USA byl odtajněn inovativní letoun. Řídit ho bude pouze jeden pilot a poletí rychlostí až 820 km/h. Startovat může z libovolného letiště.

96; Trump zakázal vyvěšování vlajek LGBT na velvyslanectvích USA.

97; Nebe nad Sevastopolem ovládly stíhačky a vrtulníky. V rámci uzavření celoarmádní etapy soutěže pilotních posádek Aviadarts-2019 se konala rozsáhlá přehlídka.

98; Britský politik prozradil Zelenskému, jak má mluvit s Putinem. Západní politici podporují prezidenta Ukrajiny v jeho snahách o uskutečnění rozhovorů s Vladimirem Putinem o nastolení míru v Donbasu.

99; Země G20 odsouhlasily pravidla komunikace s umělou inteligencí.

100; Na východě Moskvy spáchal policista sebevraždu na svém pracovišti.

101; Ve Francii došlo ke srážkám „Žlutých vest“ s policií. Policie použila slzný plyn.

102; Radio Vatikán začalo vysílat v latině.

103; V Moskvě sebrali bandité jedoucí v autě zahraniční značky kolemjdoucím 12 milionů rublů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!