Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.6.2019

zelenskiy_ohrana1; Zelenskij chystá Ukrajincům rusofobní vymývání mozků. Zelenskij prohlásil: Ukrajina se určitě stane členem NATO. Předtím ovšem proběhne „informační kampaň“, aby bylo stoupenců NATO co nejvíce. Navzdory tomu se nepočítá s referendem k této otázce.

2; Zelenského administrativě někdo vyhrožoval uložením bomby. Bylo to už podruhé za jediný den, kdy přišla podobná výhrůžka na adresu státních úřadů v ukrajinském hlavním městě.

3; Britský ministr zahraničí má vážné obavy o osud novináře z „Meduzy“ podezřelého z obchodování s drogami. Ivan Golunov byl zadržen v Moskvě 6. června a při osobní prohlídce u něho našli drogy.

4; Nacionalisté z celé Evropy mohou uspořádat Zelenskému nový majdan. V Nejvyšší radě povolili cizincům, kteří se účastnili ATO, získat ve zjednodušeném režimu ukrajinské občanství.

5; Padesát vynálezů, které Ukrajina dala světu. Fantastická výstava v Německu. O tom, že byly tyto vynálezy učiněny díky sovětské minulosti Ukrajiny, autoři výstavby cudně mlčí. Kolik z těchto světově uznávaných objevů a vynálezů bylo učiněno za trvání samostatné Ukrajiny?

6; Čína tvrdě odpověděla Washingtonu na připomínky událostí na Náměstí nebeského klidu v roce 1989. Nic podobného jsme od Pekingu ještě neslyšeli. Mezi Amerikou a Čínou létají jiskry. Pompeova připomínka událostí byla hrubá a nediplomatická. Čína odpověděla nebývale ostře: „O právech a svobodách tu hovoří státní tajemník USA – země, která kvůli svým vlastním zájmům válcuje práva a svobody kteréhokoli národa na světě, neštítí se prolévání krve, pokud je vybraná oběť slabá, nebo zavést sankce, pokud se bojí vojenskou sílu použít“. O čem tato slovní přestřelka svědí? Amerika je pořád stejná a už se nezmění. Ale Čína už je jiná. Trpělivost Pekingu není nekonečná a Amerika bude díky svým neuváženým agresivním výrokům čím dál směšnější.

7; USA a Velká Británie zahajují válku proti Evropské unii. Zbývá čím dál méně pochybností, že funkci premiéra Velké Británie obsadí bývalý ministr zahraničí Boris Johnson.

8; Sýrie: Islámský stát pořádá hon na koalici USA v okresech obsazených Američany.

9; Vnitřní nepřítel likviduje ukrajinské ozbrojené síly i samotnou Ukrajinu a svádí to na Rusko. Podfouknout celou Ukrajinu? Proč ne, když je na tom možné vydělat obrovské peníze?

10; Vždyť není válka! Admirál zhodnotil klidnou reakci ruských námořníků na přiblížení křižníku amerického válečného loďstva. K incidentu došlo 7. června. Americký křižník USS Chancellorsville neočekávaně zkřížil cestu ruskému plavidlu.

11; Donbas se ocitl na hraně velké války. Od okamžiku podepsání dohod „Minsk-2“ se všemožné lokální konflikty jen vyostřují.

12; Ukrajina varovala před hrozbou „ruského scénáře“ v Moldávii. Neměli spíš varovat před opakováním ukrajinského scénáře? V minulosti ukrajinská moc opakovaně slibovala, že nedopustí federalizaci ve vlastní zemi.

13; Čí že to byla agrese? Na sjezdu strany Sluha národa došlo k trapné situaci kvůli Rusku. Na obrovském plakátu v čele sálu se skvěl nápis „Ossijskaja agressija izvně i korrupcija vnutri“ („Uská“ agrese zvenčí a korupce zevnitř). Nějak jim vypadlo počáteční písmeno klíčového slova…

14; Na internetu si dělají legraci z postavy hlavního ukrajinského fašisty Dmitrije Jaroše, který v poslední době výrazně ztloustl. 9. června se konal sjezd ukrajinských nacistů a fašistů všech odstínů, kteří sjednocují síly pro svou účast v parlamentních volbách.

15; V USA chtějí srovnat se zemí školu, odkud se po světě šířilo zlo. Úřady města Colorado navrhly zbourání budovy školy Columbine, která dosud inspiruje výrostky po celém světě k páchání násilí.

16; Trojhlavé monstrum z Ruska „zaútočilo“ na finské pohraničníky. Identifikace blížícího se plavidla je běžná praxe, ale tento případ byl poněkud zábavnější, říká velitel pobřežní ochrany. Zalarmovaní pohraničníci nakonec zjistili, že se jedná o ruskou jachtu vyzdobenou jako staroruská „laďja“. (Laďja je stará ruská plachetnice s vesly určená pro civilní i vojenské cíle vyžadující dálkové plavby.).

17; „Jsme Ivan Golunov!“. Vedomosti, Kommersant a RBK vyšly se stejným úvodníkem a společným prohlášením. V redakcích požadují „dodržování zákona všemi a pro všechny“. Proč se stejnou vervou nehájí i Kirilla Vyšinského sedícího zcela bezdůvodně už druhý rok v ukrajinském vězení?

18; V Penzijním fondu Ruské federace se pokusí vyhledávat nejchudší Rusy pmocí speciálního programu. V osmi regionech bude otestována automatická technologie zjišťování občanů žijících pod hranicí bídy.

19; Ukrajina zpřísnila hraniční režim pro „radikálně naladěné Rusy“ na moldavské hranici. V ukrajinské armádě ujišťují, že „si neustále vyměňují informace s moldavskými kolegy za účelem udržení klidu v regionu“.

20; Kolona Ministerstva pro mimořádné události jedoucí na Krym měla dopravní nehodu na silnici „Don“. Mezi záchranáři jsou zranění a byla poškozena auta patřící ministerstvu.

21; Ekologická katastrofa na Ukrajině. Otrava zasáhla velká města ve dvou oblastech. Centralizované dodávky vody v zóně katastrofy byly zastaveny. Zásob pitné vody v panujících třicetistupňových vedrech není více než na jeden den.

22; Bylo zveřejněno datum spuštění vlakového provozu přes Krymský most. První osobní vlaky tudy projedou přesně za půl roku – 9. až 10. prosince. Prodej jízdenek bude odstartován 45 dní před spuštěním provozu.

23; Zelenského kolega a partner navrhl vystřelit Putina a Skabejevovou na Mars. Ukrajinský komik Jevgenij Koševoj navrhuje, aby to provedl a zaplatil americký vynálezce Elon Musk.

24; Ve smartphonech s Androidem byl nalezen předinstalovaný virus. Hackeři se naučili instalovat viry do smartphonů ještě před jejich prodejem konečnému zákazníkovi ve fázi výroby.

25; V Japonsku ve výlučné ekonomické zóně bylo zadrženo čínské plavidlo. Kapitán zadrženého rybářského plavidla je ve vazbě.

26; Bývalý gubernátor Republiky Komi dostal jedenáct let odnětí svobody za podvody a korupci. Gajzer se stal jedním z prvních gubernátorů zadržených za korupci v rámci „očisty“ regionálních elit.

27; V Oděse se při přehrávání videa o úspěších starosty města zřítilo vyvýšené kovové podium, na kterém těsně před zřícením stáli oděský starosta Gennadij Truchanov a poslanci městské rady.

28; V Kremlu komentovali případ novináře Golunova. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska potvrdil, že případ je sledován a vyžaduje zvláštní pozornost.

29; Na pozemcích přidělených ukrajinským karatelům za zásluhy byla nalezena pohřebiště prasat. Místní obyvatelé nyní požadují, aby mršiny byly převezeny na jiné místo.

30; Ukrajinská armáda ve svém bezzubém vzteku likviduje techniku OBSE. Pracovníci mise OBSE mají k dispozici záběry potvrzující fakt použití těžkých zbraní ze strany ukrajinské armády.

31; V Rusku se snížil počet chudých občanů, říká vicepremiérka Golikova. Nyní činí podíl Rusů pod životním minimem 12,9% z obyvatelstva Ruské federace.

32; Hon na ostřelovače. Byl zlikvidován ozbrojenec Azova v týlu nepřítele. Existuje podezření, že ukrajinské ostřelovače likvidují marťané, kterým dává tipy někdo zevnitř ukrajinských ozbrojených sil.

33; Byl zadržen devátý podezřelý z případu vraždy příslušníka specnazu GRU. Hlavní vyšetřovací správa Vyšetřovacího výboru Ruska pokračuje v zatýkání účastníků konfliktu, ke kterému došlo 1. června.

34; Soud zprostil obžaloby skandálního plukovníka Dmitrije Zacharčenka v klíčovém obvinění.

35; Krize v Moldávii. Dvě vlády provedly paralelní zasedání. V sobotu vzniklo v Moldávii faktické dvojvládí.

36; V Ruské pravoslavné církvi komentovali případ Golunov. Moskevský patriarchát doufá v objektivní vyšetření případu novináře z „Meduzy“ Ivana Golunova.

37; Nikdo nepomohl. Přítelkyně sportovce zabitého v Moskvě informovala o podrobnostech rvačky. Zdůraznila, že svědků rvačky bylo mnoho, ale nikdo si proti početné skupině útočníků netroufl zastat se napadeného.

38; U Zelenského reagovali na trestní řízení kvůli zákazu pro ukrajinskou armádu ostřelovat Donbas. Informovala o tom tisková mluvčí ukrajinského prezidenta Julija Mendel na tiskové konferenci v pondělí 10. června.

39; V Donbasu ostřelovač s přezdívkou „Grinpis“ (Greenpeace) zlikvidoval ozbrojence ukrajinské armády. V každém případě to nevypadá, že by měli v Donbasu ukrajinské vojáky nějak příliš v lásce.

40; Bývalý šéf volgogradského vyšetřovací správy Vyšetřovacího výboru Ruské federace byl zadržen v případu atentátu na gubernátora. Informovala o tom oficiální zástupkyně tohoto federálního úřadu Svetlana Petrenko.

41; U ukrajinského města Poltava recidivista, který byl propuštěn z vězení, zmlátil svou matku a následně ji znásilnil.

42; Byly zveřejněny záběry z výslechu zadrženého podezřelého v případu zabitého sportovce Sergeje Čujeva v Moskvě. Čujevovo tělo bylo objeveno v noci ze 7. na 8. června nedaleko rybníka v parku na Južnobutovské ulici.

43; Soud vynesl rozsudek nad plukovníkem-miliardářem Zacharčenkem. Dostal 13 let odnětí svobody za přijetí úplatku a pokusy bránit výkonu spravedlnosti. Byla mu také uložena pokuta ve výši téměř 118 milionů rublů (41,27 milionu českých korun).

44; Trump vyhrožuje, že zavede nová cla, pokud čínský prezident vynechá summit „Velké dvacítky“. Nová cla na dovoz čínského zboží bude činit kolem 300 miliard ročně.

45; Na Generální prokuratuře Ukrajiny požadují kvůli „děsivému jevu“ schválení zákona o kolaboraci. Lety ukrajinských činitelů do Moskvy jsou v „bojující zemi“ zcela samozřejmě vnímány jako „děsivý fenomén“.

46; Vypili čtyřicet láhví piva. Výslech bastardů, kteří zavraždili sportovce jen proto, že se zastal těhotné ženy. Migranti, kteří umlátili ruského sportovce Sergeje Čujeva, prozradili, který z nich oběti zasadil smrtelný úder.

47; Loupežné akce a lži místo omluv. V OSN bylo projednáno zmlácení ruského diplomata v Kosovu. Vyšetřování incidentu se zmlácením Rusa bylo svěřeno „té nejdrsnější policii, která je sama viníkem“.

48; „Vylez, ty děvko!“. V Kyjevě před budovou prezidentské administrativy proběhlo shromáždění proti „kapitulaci“. Dnes večer se v Kyjevě před budovou administrativy prezidenta konala rozsáhlá akce s názvem „Zastavme kapitulaci“.

49; V New Yorku narazil vrtulník do mrakodrapu. Vrtulník se zřítil na jeden z manhattanských mrakodrapů.

50; Klimkin oznámil novou hrozbu pro Ukrajinu. Ministr poznamenal, že ukrajinské ministerstvo zahraničí bedlivě monitoruje situaci v Moldávii.

51; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Zelenského, aby se zdržel sabotáže v Donbasu. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo novou kyjevskou moc, aby v sobě našla sílu učinit rozhodné kroky k nastolení míru v Donbasu.

52; Doktorka Smrt Uljana Suprun vyzvala Ukrajince, aby nejedli šavarmu (šaurmu), kterou Zelenskij na každém korku propaguje. Přiznala, že pouliční stravování je na Ukrajině čím dál populárnější.

53; Porošenkův majetek může být zabaven už v nejbližší době, prohlásil Portnov. Státní úřad pro vyšetřování už zahájil právní kroky.

54; USA pošlou na Mars vrtulník. Může se stát prvním aparátem v historii, který bude létat v atmosféře jiné planety.

55; Na internet se dostala osobní data klientů tří velkých bank v Rusku. Únik se týká zhruba 900 tisíc Rusů, jejichž jména, telefonní čísla, pasy a pracoviště se teď může dovědět úplně každý.

56; VCIOM se zajímal o vztah Rusů ke své životní úrovni. Zhruba 54% Rusů hodnotí své ekonomické postavení jako průměrné. 13% hodnotí své ekonomické postavení jako nadprůměrné, 28% jako podprůměrné.

57; Ve Státní dumě navrhli zvýšit finanční příspěvek pro pečující o invalidy I skupiny na osminásobek – z 1,2 tisíce rublů na 10 tisíc rublů.

58; Trump oznámil začátek „velkolepé spolupráce“ s Mexikem v otázkách migrace.

59; V Bílém domě vyzvali Trumpa, aby odložil opatření proti Huawei a ZTE.

60; Při mezistranické rvačce v Indii byli zabiti minimálně tři lidé.

61; Ze 423 poslanců Nejvyšší rady je jich 214 předmětem vyšetřování v korupčních případech. Přitom patnáct z nich je zapleteno do více než deseti případů najednou.

62; V Mariupolu policie zadržela řidiče, který se nacházel v kómatu v důsledku otravy alkoholem. Naměřili mu 4,5 promile alkoholu v krvi.

63; Světová banka prohlásila, že možnost rozšíření ekonomických sankcí ve střednědobé perspektivě ohrožuje vývoj ruské ekonomiky.

64; Čínské ministerstvo zahraničí odmítlo obvinění z pronásledování Ujgurů. Na druhou stranu Peking prohlašuje, že u tohoto národa jsou silné separatistické tendence a náboženský extremismus.

65; Valentina Matvijenko navrhla vytvoření kritéria pro hodnocení efektivity práce gubernátorů, aby mohli mezi sebou soutěžit.

66; V Polsku se konal pochod LGBT. K akci se připojili převážně mladí lidé oblečení v křiklavých extravagantních kostýmech.

67; Přední společnosti obranného komplexu USA Raytheon a United Technologies vyhlásily fúzi.

68; Úřady v Salisbury plánují výkup domu Skripalových. Městská rada v britském Salisbury plánuje, že vykoupí dům, ve kterém žil bývalý plukovník GRU Sergej Skripal.

69; Prezident Jižní Osetie informoval o tom, co si ve skutečnosti Republika myslí o Gruzii. Považují ji za souseda, se kterým je třeba budovat korektní vztahy. Tuto snahu ale nevidí u druhé strany.

70; Šéf Roskomnadzoru informoval o uzavření Facebooku v Rusku, Alexandr Žarov v interview pro RBK informoval, že nyní ministerstvo nevede dialog s Facebookem v otázce splnění požadavků ruského zákonodárství.

71; Byl představen dron jako munice pro každého vojáka. Korporace DefendTex představila laciný a na dálku ovladatelný dron, který lze vystřelit z granátometu M203.

72; Byla zveřejněna příčina havárie stíhačky F-35 u Japonska. Příčinou havárie stíhačky páté generace F-35 Lightning II japonského letectva byla ztráta orientace v prostoru u pilota.

73; Ulice Istanbulu zmizely pod vodou v důsledku mohutného lijáku. Zahynulo několik osob. Podle meteorologů se liják v nejbližší době zopakuje a zasáhne evropskou část země.

74; Za účelem sledování cvičení NATO přesunulo Rusko na Kubaň „létající radary“ A-50.

75; Sčítání obyvatel na Ukrajině by mohlo proběhnout pomocí smartphonů s využitím technologie blockchain, prohlásili v Zelenského týmu.

76; Bylo zveřejněno, koho chtějí Ukrajinci vidět v křesle premiéra. Bojko 12,9%, Timošenková 11,3%, Smeško 8,1%, Grojsman 7,7%, Gricenko 4%, Porošenko 2,6%, Sadovyj 2,6%, Jaceňuk 2,2%.

77; Rusko uznalo novou koalici a novou vládu Moldávie v čele s Majou Sandu.

78; Na Krymu bylo zadrženo osm aktivistů Hizb ut-Tachrír.

79; Roskosmos poprvé objednal raketu-nosič „Angara“.

80; Účastník oděského „antimajdanu“ nemůže dostat ruské občanství. Bývalý důstojník ozbrojených sil Ruské federace a účastník oděského „antimajdanu“ Vladimir Dorogokupec zadržený v roce 2014 na oděském nádraží a vyměněný za vojáky ukrajinské armády se zatím marně pokouší získat ruské občanství.

81; Ruská vláda představila novou koncepci Kodexu o administrativních přestupcích.

82; Neznámí ozbrojení pachatelé povraždili téměř sto lidí ve vesnici v Mali.

83; Obyvatelé ukrajinského Nikolajeva jsou v šoku z šílence řešícího své spory vylitím kýble fekálií na hlavu oponenta. V Nikolajevě skončil konflikt mezi dvěma obyvateli domu v centru města vylitím kbelíku fekálií na hlavu ženy.

84; Na hraničním přechodu Ukrajiny „Kalančak“ byl zadržen muž se svatojiřskou stužkou. Podle tiskové služby je občan hledán pro zločiny podle článku „záměrné způsobení těžkých zranění“.

85; Redakce novin „Hlas Ukrajiny“ vydávaných Nejvyšší radou se omluvila za rasistické výroky svého novináře Vasilije Čepurného na adresu ukrajinského sportovce Žana Beleňuka.

86; Prezident Srbska Vučić opět pozval Trumpa, aby navštívil Bělehrad. Americký host Matthew Palmer slíbil oficiálnímu Bělehradu podporu při jednání se samozvanou republikou Kosovo.

87; Obyvatelé Kiseljovska v Kemerovské oblasti Ruské federace požádali kanadského premiéra o azyl kvůli ekologické situaci. Napsali dopis i generálnímu tajemníkovi OSN. Gubernátor Kuzbasu jejich žádost podpořil a uložil svým podřízeným, aby vypracovali opatření na podporu vystěhování žadatelů.

88; Zpěvák Lebedinskij žijící v USA se stydí za svůj ruský pas, zvláště před ukrajinskými pohraničníky.

89; Vojenský komentátor Leonid Něrsisjan prohlásil, že pokud si Írán nemůže finančně dovolit nákup S-400 od Ruska, měl by se zamyslet nad lacinější alternativou S-350, protože současná protivzdušná obrana nestačí pro ochranu před vzdušnými silami USA a Izraele.

90; V Kazani začal hořet podnik na výrobu střelného prachu. Požár vznikl na střeše čtyřpodlažní budovy během prací na opravách.

91; V Anglii začnou silniční kamery pokutovat auta za příliš hlučný výfuk.

92; Anton Siluanov zveřejnil příčiny snižování příjmů Rusů. Příčinou je růst spotřebitelského úvěrování a snížení podílu stínového sektoru v ekonomice.

93; U Navalného obvinili agenty FSB ze špatného nabíjení telefonů. Prý mezi baterií a kontaktem v telefonu Navalného právník Volkov našel kousky izolepy a telefon se mu kvůli tomu nenabíjel. Samozřejmě mu to tam museli podstrčit agenti FSB.

94; Timošenková navrhla, aby se sjednotily strany Sluha národa a Hlas. Toto opatření by mohlo ukončit pokusy „staré moci“ dostat se do parlamentu.

95; Ukrajinští ozbrojenci ostřelovali hlídku OBSE v Luganské republice u obce Zolotoje.

96; John Kerry odmítl kandidovat na prezidenta USA v roce 2020 a podpořil kandidaturu Josepha Bidena.

97; Ve Francii byl zadržen kamion s nákladem 400 kilogramů drogy metamfetamin. Vozidlo mířilo s nákladem do Německa.

98; Laboratoř Kasperského informovala o novém druhu podvodů s Google kalendářem. Uživatelům bylo navrženo účastnit se průzkumu, kde bylo nutno uvést jméno a telefonní číslo.

99; Zelenskij má v úmyslu odvolat všechny ukrajinské gubernátory. Při hledání nových kandidátů pomáhají mezinárodní personalistické společnosti.

100; Kanada od roku 2021 zakáže jednorázové platové obaly.

101; Zelenskij může odložit spouštění trhu s elektrickou energií. Na Ukrajině.

102; Nová mluvčí prezidenta informovala o svém prvním týdnu ve funkci. Prý se o sobě z médií dověděla mnoho nového, co vůbec netušila. Například to, že je vnučkou Igora Kolomojského.

103; Kasym-Žomart Tokajev s přehledem zvítězil v prezidentských volbách v Kazachstánu. Získal necelých 71% hlasů.

103; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Kyjev ze zmaření oddělení sil v Donbasu a z neochoty plnit závazky plynoucí z Minských dohod.

104; Opozice obvinila administrativu Vladimira Zelenského z represí vůči Medvedčukovi a Bojkovi.

105; Zástupci ministerstev Ruska prověří efektivitu využití finanční pomoci pro Abcházii za rok 2018.

106; Komisař OBSE zhodnotil postavení národnostních menšin na Ukrajině. Nejvyšší komisař OBSE pro národnostní menšiny Lamberto Zanier prohlásil, že ukrajinské zákony spojené s politikou vůči národnímu jazyku a vzdělávání neřeší jasně otázku ochrany jazyků národnostních menšin.

107; USA navrhly, aby byla vyklizena mise OSN v Kosovu.

108; Letadlo Moskva – Kazaň přerušilo let kvůli poruše.

109; Na ukrajinské poště došlo k úniku chemikálií. Nikdo nebyl zraněn.

110; Spotřebitelská důvěra se za poslední rok v Rusku snížila na polovinu.

111; Ukrajinská armáda zařadila do výzbroje nový systém vyhledávání ponorek Jatraň.

112; SBU zahájila expertizu návštěvy Medvedčuka a Bojka v Rusku. Předtím šéf Gazpromu Alexej Miller na základě výsledků setkání prohlásil, že Gazprom je připraven zahájit rozhovory o přímých dodávkách plynu na Ukrajinu.

113; V Moldávii pokračuje souboj mezi bývalou vládnoucí Demokratickou stranou v čele s oligarchou Vladimirem Plachotnikem a nově zformovanou vládnoucí koalicí, kterou podporuje prezident Dodon.

114; Na balíčcích s drogami nebyly nalezeny Golunovovy otisky prstů, říká advokát zadrženého.

115; Prezident Dodon má v úmyslu anulovat výnos o rozpuštění parlamentu Moldávie, protože byl podepsán s narušením platné procedury.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.6.2019

 1. .lak napsal:

  Necibí nám tu susyn píšícý šwebachem? :lol: Gde sy zvýže

  • proud napsal:

   Me nechybi……………..

   • proud napsal:

    Az na par myslenek zije v omylu a omylu chce prizpusobovat svet………..zapomina, ze az na jednu cestu vedou vsechny ostatni do pekel,jenom driv,nebo pozdejc,jen to je rozlisuje………..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!