Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.6.2019

pozharniy_ukraina1; V Oděské psychiatrické klinice vznikl požár. Šest lidí uhořelo zaživa. V důsledku požáru zahynuly čtyři osoby a šest dalších bylo hospitalizováno ve vážném stavu.

2; Skandál v USA: Neonacisté se vymočili na vlajku Izraele. NSM je největší neonacistickou strukturou v USA.

3; V Polsku našli nacistický tunel, který by mohl vést k Jantarové komnatě. Polští vědci nalezli v bývalém štábu pozemních vojsk wehrmachtu ukrytý v chod do tunelu.

4; Šéf státního departmentu poblahopřál Rusům jménem Trumpa. V květnu Pompeo oznámil přání USA zlepšit vztahy s Ruskem.

5; Jak se stoupenci rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny zklamali ve Filaretovi. Jaké ponaučení by si měli vzít pravoslavní z činů strůjců a vůdců ukrajinského církevního rozkolu?

6; Porošenko a jeho banda oloupili Ukrajince o desítky miliard díky „schématu“ s tarify na plyn, říká ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič. Nyní je třeba tomu učinit přítrž a shrnout výsledky dosavadního zločinného schématu.

7; Co si přejí děti v Donbasu? V Doněcké republice byl natočen dojemný klip vyzývající k míru. Jedná se klip na píseň „CO chtějí děti Donbasu?“, jehož refrén zní: „Svět – to jsme my všichni“.

8; „Oskar“ putuje na Krym. Unikátní lázně Jalty byly uznány za nejlepší v Evropě. 8. června se na ostrově Madeira v Portugalsku konal ceremoniál udílení cen World Travel Awards.

9; Bitva o moc v Moldávii. Prozápadní oligarcha se zoufale snaží udržet si moc v zemi. Plachotnik se svými soukmenovci se nyní zoufale snaží udržet u moci za cenu ústavního puče.

10; Na sjezdu Porošenkovy strany zpívali píseň o rozšíření hranic Ukrajiny až na Kavkaz. Ukrajinský politik vyznačil nové „hranice“ ukrajinského státu, které se rozprostírají od řeky San po Kavkaz.

11; Krutá válka se vrátila na Donbas. V noci na 9. června se civilní obyvatelstvo Gorlovky stalo terčem ostřelování ukrajinských teroristů.

12; „Je to katastrofa“. Proč v Zelenského týmu mění rétoriku ohledně Donbasu: Dříve v oficiálním podání Kyjeva stála proti ukrajinským vojskům „ruská okupační vojska“. A najednou z úst nově zvoleného prezidenta zní výzva, aby Rusko umravnilo jakési „nezávislé žoldáky“ operující v Donbasu. „Strana války“ (neonacisté všech odstínů) na Ukrajině to označuje za Zelenského „pokus o obhajobu ruské agrese“. Kromě toho ze Zelenského okolí zazněla slova, že by ukrajinská strana měla přestat ostřelovat civilní cíle v Donbasu. Tato dvě prohlášení zcela bourají virtuální realitu, kterou se dosavadní kyjevská moc snažila vnucovat světu a podle které ukrajinská armáda bojuje výhradně proti ruským vojenským okupačním strukturám. Tento výklad je ale neudržitelný, protože je příliš mnoho důkazů o civilních obětech a škodách na civilním majetku a infrastruktuře v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády, a naopak absolutně žádné důkazy o tom, že by v Donbasu bojovala ruská armáda.

13; Noví lidé u moci na Ukrajině – proč jde o mýtus? Odkud si myslíte, že se mohou objevit noví lidé? Jde o boj dvou (nebo spíše více) skupin, za kterými vždy stojí peníze některého z oligarchů.

14; V Rusku se změní pravidla pro vyvážení dětí do zahraničí. Informovali o tom v Centru veřejné komunikace FSB.

15; Ekologická katastrofa na Ukrajině? K čemu vlastně došlo a jak to ohrožuje lidi? Do vodních toků uniklo obrovské množství nebezpečných látek. Ve městě Umaň zůstaly zásoby pitné vody na tři dny, ve městě Belaja Cerkov na pouhý den.

16; USA požadují vydání Assange. Ekvádor vydal zakladatele WikiLeaks britské policii.

17; Ve Lvovské oblasti horníci zablokovali hlavní tah na Polsko a hrozí pochodem na Kyjev. Horníci tvrdí, že po Zelenského návštěvě se nic nezměnilo.

18; Na Ukrajině navrhli skoupit nelegální zbraně za dvě miliardy dolarů. Celkem je v rukou ukrajinského obyvatelstva zhruba 6 milionů kusů nezákonně držených zbraní.

19; V Rusku byla nalezena výtečně zachovalá hlava starobylého vlka. Podle hlavy je možné zrekonstruovat podobu celého těla živočicha z pleistocénu.

20; Za každou cenu zmařit. Bude „Severní proud“ spuštěn ještě letos? Za pokusy torpédovat Nord Stream 2 oficiálně stojí USA, země s údajně nejdemokratičtější ekonomikou na světě.

21; Ruské ministerstvo obrany: Su-27 odchytily špionážní letadla NATO nad Baltským mořem. Pilot ruské stíhačky identifikoval narušitele jako výzvědná letadla amerického letectva RC-135 a švédského letectva Gulfstream.

22; Objednali si to přes oděské uskupení, Dodon prohlásil, že se na něho chystá atentát. Dnes dopoledne bylo oznámeno, že prezident Moldávie anuloval výnos o rozpuštění parlamentu a uskutečnění předčasných voleb.

23; Výbuch na tankeru v přístavu v Machačkale. Jsou hlášeny oběti na životech. Zranění byli okamžitě hospitalizováni v městském popáleninovém centru.

24; Poprvé v historii Ukrajiny: Prezident Zelenskij vystoupil s projevem před Ústavním soudem. Ústavní soud má vyřešit osud mimořádných voleb do Nejvyšší rady stanovených na 21. července.

25; V Rusku přestanou ničit zabavené potraviny buldozery. Rospotrebnadzor navrhuje zákaz likvidace zabavených potravin vhodných k humanitárnímu či jinému využití.

26; V Tomské oblasti v Rusku zloděj rozebral silnici a železobetonové panely odvezl KamAZem do nedaleké vesnice.

27; Porošenko: Žádná blokáda Donbasu neexistuje! Bývalý prezident to prohlásil v přímém přenosu politické talk show na ukrajinské televizní stanici.

28; Ukrajinští gastarbeiteři utečou od Poláků k ještě bohatším pánům. V nejbližších čtyřech letech se může příliv levné pracovní síly z Ukrajiny do Polska snížit až o 25%.

29; V ukrajinském městě Cherson zemřel muž poté, co se snažil si uříznout hlavu. Stačilo přeřezat hlavní tepny. Muž zemřel ještě před příjezdem záchranky.

30; Medveděv nevyloučil do budoucna přechod na čtyřdenní pracovní týden. Prohlásil to na 108. zasedání Mezinárodní organizace práce.

31; Nepřijímáme tomos! Rozkolník Filaret svolává shromáždění za účelem obnovení Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“.

32; Ukrajinští vojáci nemají dostatek pitné vody. Ukrajinští karatelé žijí v naprosto nehygienických podmínkách, píší žádosti o propuštění a dezertují.

33; Fin doplul do Estonska v plavidle vyrobeném ze staré vany. Musel být hodně opatrný, aby nenarazil na trojhlavé ruské monstrum, které nedávno „zaútočilo“ na finské pohraničníky.

34; Ukrajinské železnice třikrát dráž kupují v Rusku náhradní díly pro vagóny. Ruská společnost vyhrála veřejné soutěže na dodávku náhradních dílů k ukrajinským vagónům.

35; Předsedkyně ruské centrální banky doporučila obyvatelstvu, aby se méně ohlíželi na kurs rublu k dolaru a více se starali o inflaci.

36; Zelenskij odvolal ministra zahraničí Pavla Klimkina. Příslušné ustanovení podepsal 11. června.

37; Zelenskij začal postupně odvolávat gubernátory jednotlivých oblastí. Někteří gubernátoři už dopředu odstupovali sami od sebe.

38; Bylo zastaveno trestní stíhání novináře Golunova. Bylo schváleno rozhodnutí zastavit trestní stíhání novináře z „Meduzy“ Ivana Golunova.

39; Nedaleko Kyjeva pokousal chuligán s prakem policistu. K incidentu došlo v obci Děrevjannaja v Obuchovském okrese.

40; Ukrajinci stojí v čele co do počtu odmítnutí vstupu do zemí EU. V roce 2018 bylo odmítnuto 57 tisíc Ukrajinců.

41; Odpůrce a stoupenkyně Zelenského se spolu poprali před Ústavním soudem Ukrajiny. Muž vytrhl ženě plakát na podporu Zelenského a dostal za to ránu do obličeje a do hlavy. Muž ženu poté také udeřil do tváře. Nacisté nejdou pro ránu daleko ani v případě žen. Někde tu svou „sílu“ přece ukázat musí...

42; Lukašenko navrhl, aby rozehnali běloruské meteorology. Postěžoval si, že osobně už se neřídí předpověďmi meteorologů, ale předpověďmi vojáků.

43; V Ruské pravoslavné církvi komentovali zastavení stíhání proti novináři Golunovovi. Právní systém by měl fungovat nezávisle na tlaku veřejnosti, poznamenal Legojda.

44; Zelenskij jmenoval dočasné gubernátory dvanácti oblastí Ukrajiny. Příslušné výnosy byly zveřejněny 11. června.

45; Šílený ukrajinský ministr infrastruktury známý svou zarytou iracionální rusofobií spatřuje v Zelenském budoucího banderovce. Každý vrcholný politik se během svého funkčního období poučil z jednání s Ruskem a nakonec se stal banderovcem. Stejný vývoj čeká i Zelenského.

46; Zelenskij vysvětlil, proč chce odvolat Lucenka. Jmenován byl v rozporu se zákonem. Jeho osoba po mnoha stránkách neodpovídá požadavkům na kvalifikaci nutnou pro zastávání této funkce. 12. května 2016 těsně před hlasováním o jmenování Lucenka generálním prokurátorem upravila Nejvyšší rada zákon.

47; Ve Státní dumě navrhují posílat zabavenou potravinovou produkci do Donbasu a do Sýrie. Není potřeba potraviny likvidovat. Je třeba je dostat tam, kde je jich zapotřebí.

48; USA zpřísnily sankce proti Sýrii. Na černou listinu byly zařazeny tři fyzické a třináct právnických osob, sděluje americké ministerstvo financí.

49; Novinář Golunov byl propuštěn na svobodu.

50; Litva předala Ukrajině velké množství munice. Předání munice se uskutečnilo v souladu s dvoustrannou smlouvou o spolupráci ve sféře obrany.

51; Ukrajinská volejbalistka Bogdana Anisova se stala hráčkou ruského klubu „Uraločka-NTMK“.

52; Výrok za hranicí lidského chápání. Ukrajinský nacista Dmitrij Jaroš obvinil Filareta z napomáhání Kremlu. Bývalý vůdce nacistické ozbrojené formace „Pravý sektor“ vyzval rozkolníka Filareta, aby se vzpamatoval a nepomáhal Kremlu.

53; Rychlá odpověď: Pološílený příslušník Ruské gardy urážel Putina a vrhal se na lidi v Moskvě. Tiskový mluvčí Ruské gardy Valerij Gribakin prohlásil, že pracovník byl propuštěn okamžitě po prozkoumání videa.

54; V Radě federace požadují adresnou odplatu za pronásledování novináře Golunova. Ruský senátor Konstantin Kosačov přivítal propuštění novináře Ivana Golunova.

55; Ukrajinka se pokusila prodat to bordelu svou šestnáctiletou dceru. Obyvatelka města Chmelnickij se pokoušela uskutečnit nezákonný obchod za 40 tisíc hřiven a pronajmout za účelem sexuálních služeb svou šestnáctiletou dceru.

56; Huawei může na své smartphony instalovat ruský operační systém. Společnost Huawei může v důsledku amerických sankcí nahradit na svých smartphonech operační systém Android ruskou „Aurorou“.

57; Světová banka a Rospotrebnadzor oznámily, že 60% dlužníků v Rusku má problémy se splácením úvěrů.

58; Rusko zahájí export důchodů do zahraničí. Dohoda o důchodovém zabezpečení mezi zeměmi Eurasijského ekonomického svazu předpokládá, že země, ve které migrant pracoval a odváděl daně do Penzijního fondu, mu bude vyplácet penzi.

59; Rusko a Laos poprvé uskuteční společná tanková cvičení.

60; Média oznámila zmaření termínu výroby raket Angara v důsledku neplnění výrobního plánu ze strany společnosti Poljot.

61; V Německu zvolili nejkrásnější ruská jména. Mezi mužskými jmény vyhráli Alexej, Nikolaj, Maxim, Vadim a Nikita. Mezi ženskými kralují Alina, Polina, Darja, Mila a Viktorija.

62; V USA odstavili turecké piloty od letů na F-35. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno v souvislosti s rozhovory USA a Turecka ohledně nákupu ruských protivzdušných raketových komplexů Ankarou.

63; Rusové zvolili hlavní symboly své země. Největší hrdost vyvolávají jednota národa, semknutost a mnohonárodní charakter Ruské federace. Za hlavní symboly označili oficiální symboly země – státní znak, vlajku a hymnu. Dalším ze symbolů je bohatá příroda. Symbolem země je také láska k vlasti, síla a velikost země.

64; Moldavský prezident Dodon vyjmenoval několik cest pro řešení současné situace v zemi.

65; Černá Hora zavedla velké pokuty za urážku státních symbolů: Jeden až dvacet tisíc euro pro právnické osoby, 300 až 2.000 euro pro funkcionáře a fyzické osoby, 300 až 6.000 euro pro soukromé podnikatele.

66; Trumpovo ultimátum vypovídá o prohře Washingtonu v boji s Moskvou a Pekingem. Ultimativní rétorika Donalda Trumpa a jeho vyhrožování cly na adresu Číny vypovídají o strategické prohře USA v boji proti Rusku a Číně.

67; Japonský premiér Šinzo Abe navštíví Írán s posláním jako prostředník. Sejde se s ajatolláhem Sajídem Alí Chameneím a prezidentem země Hasanem Ruháním.

68; Ukrajinská národní banka informovala o následcích vyhlášení bankrotu. V takovém případě země přijde o pomoc od mezinárodních partnerů, což jen zhorší tristní hospodářský stav, prohlásila šéfka Národní banky Ukrajiny Jekatěrina Rožkova.

69; „Vydařená“ svatba ve Lvově. S příznaky otravy potravinami bylo hospitalizováno 39 osob.

70; Ruský vědec chce vytvořit embrya s imunitou proti HIV. Ruský biolog Denis Rebrikov plánuje experimenty s upravenými geny. Vědci jsou tímto prohlášením znepokojeni.

71; Moldavský oligarcha Vladimir Plachotnik tajně navrhl, že bude spolupracovat s Ruskem. Osobně předal obálku se svým poselstvím. Po otevření obálky s poselstvím od otevřeně protiruské politické strany lze hovořit o výrazné změně kursu Moldávie směrem k Rusku, protože i socialistická opozice je už tradičně proruská. Politika má být přeorientována na urovnání vnitro moldavského konfliktu na základě federalizace. Současná krize v Moldávii vznikla po zformování nové vlády po parlamentních volbách. Vládu sestavila proruská Demokratická strana s proevropskou stranou ACUM. Ústavní soud ale označil vládu za neústavní a jmenoval místopředsedu mimovládní Demokratické strany Pavla Filipa dočasným prezidentem a uložil mu, aby rozpustil nově zvolený parlament. Stávajícímu prezidentovi Ústavní soud pozastavil výkon pravomocí.

72; U Orenburgu ruští celníci zachránili čtyři tisíce želv zamaskovaných jako zelí. Pašeráci se snažili z Kazachstánu dostat do Ruska více než čtyři tisíce středoasijských suchozemských želv.

73; Byl zveřejněn žebříček zemí podle počtu turistů přijíždějících do Ruska. Vede Ukrajina (1,42 milionu osob), následují Kazachstán (662 tis.), Čína (252 tisíc). Následují sousední země EU (Polsko 155 tisíc, Estonsko 96 tisíc) a Kavkazu. Německo je na 16. místě s 57 tisíci návštěvníky. Francie 37 tis., Izrael 34 tis., Itálie 29 tisíc, USA 19 tisíc, Turecko 17 tis., Velká Británie 16 tisíc. Česká republika (stejně jako Rakousko) se pohybuje u dna žebříčku se 7 tisíci návštěvníky, Slovensko 4 tisíce. Nejméně turistů přijíždí ze zemí západního Balkánu – Chorvatsko 2 tisíce, Slovinsko 1 tisíc. Žebříček ale nebere v úvahu velikost zemí podle počtu obyvatel. Pořadí by se kardinálně změnilo, kdyby bylo uspořádáno podle kritéria „jaké procento populace dané země navštívilo Rusko“. Určitou roli hraje i vzdálenost země od Ruska.

74; V případu znečištění ropy v ropovodu Družba se objevili noví obvinění a podezřelí. Znečištění souvisí s krádežemi ropy z ropovodu.

75; Moldavský prezident Dodon zrušil výnos o rozpuštění parlamentu. Rozhodnutí místopředsedy Demokratické strany Pavla Filipa je v rozporu s Ústavou.

76; Zelenskij byl na Ústavním soudu deset minut a sklidil aplaus za rozpuštění parlamentu.

77; Lavrov odmítl dělat prázdná gesta pro Zelenského ohledně Donbasu.

78; FSB zmařila činnost buňky Islámského státu v moskevském regionu.

79; V centru Lvova nedaleko pouliční kavárny se žena málem stala obětí pádu části betonové konstrukce v podobě Atlasovy sochy, který spadl z konzole balkónu.

80; Z úpadku kosmického odvětví na Ukrajině bylo obviněno sovětské zákonodárství Prohlásil to majitel ukrajinsko-americké aerokosmické společnosti Firefly Max Poljakov.

81; Madeleine Albrightová přijede do Kosova, aby se osobně zúčastnila odhalení památníku své osoby. Šestimetorvý pomník v Prištině má připomínat vstup amerických „osvoboditelů“.

82; Byla zveřejněna výše platu tiskové mluvčí Vladimira Zelenského. Za svou práci prý dostává 15.720 hřiven (zhruba 13.500 českých korun).

83; Ukrajina vyjmenovala všemožná porušení konvence o námořním právu ze strany Ruska. Za hlavní narušení považuje výstavbu Kerčského mostu v mezinárodních vodách.

84; Byl jmenován nový ruský velvyslanec v Srbsku. Stal se jím Alexandr Arkaďjevič Bocan-Charčenko.

85; „Premiér“ samozvané republiky Kosovo si nemyslí, že se v Paříži setká s politiky Srbska. Poznamenal, že kosovsko-albánské úřady neplánují před očekávaným setkáním zrušit cla.

86; Rada federace představila zprávu o vměšování USA do vnitřních věcí Ruské federace. Ve zprávě jsou uvedeny jako nežádoucí tři organizace spojené s „otevřeným Ruskem“ – filiálka v Londýně, Veřejné hnutí

86; Rada federace představila zprávu o vměšování USA do vnitřních věcí Ruské federace. Ve zprávě jsou uvedeny jako nežádoucí tři organizace spojené s „otevřeným Ruskem“ – filiálka v Londýně, Veřejné hnutí „Otevřené Rusko“ a „Americký institut současného Ruska“.

87; Ruské ministerstvo spravedlnosti navrhlo rozdělit internet na prověřené a „zakázané“ stránky, případně i trestání za návštěvy „nevhodných“ či zakázaných stránek.

88; V Rostově na Donu byla zlikvidována zásilka evropských pomerančů deklarovaných jako egyptské, aby se obešly ruské protisankce.

89; Ve dvanácti oblastech Ukrajiny byli jmenováni dočasní gubernátoři, tři oblastní administrativy (Oděská, Chersonská a Poltavská) zůstaly bez gubernátorů.

90; Prý kvůli pašování. Zelenskij odvolal šéfy SBU v pěti oblastech – Oděské, Lvovské, Vinnické, Zakarpatské a Černovické.

91; Jen tři miliony z 36 milionů Ukrajinců mohly za dva roky bezvízového styku využít této „výhody“. Celkem překročilo hranici 9,2 milionu, z toho 3 miliony bez víz s novými biometrickými pasy.

92; Evropská unie zvýšila procento odmítnutých Ukrajinců o 55%. V roce 2018 bylo 57 tisícům Ukrajinců zamezen vstup do EU.

93; Do Ruska jede eurokomisař Maroš Šefčovič projednat otázky ukrajinského tranzitu plynu po roce 2019.

94; Komisařka Rady Evropy pro lidská práva navštíví Krym. Dohody o návštěvě Duňji Mijatović bylo dosaženo, oznámilo ruské ministerstvo zahraničí.

95; Expert Alexej Arbatov: Čína nepřistoupí na dialog o Dohodě o raketách středního a krátkého doletu, dokud Ruská federace a USA sedminásobně nesníží svou výzbroj.

96; V USA byl zahájen prodej letenek na turistické lety do kosmu na kosmických lodích Starliner korporace Boeing. Do té doby se kosmické lety uskutečňují pouze na lodích Sojuz.

97; Ukrajinská tepelná elektrárna na Kyjevem okupované části Luganské republiky je kvůli ruským sankcím na hranici uzavření. Zásoby uhlí stačí na 41 dní stabilní činnosti.

98; Do Nejvyšší rady byl předložen dokument o výměně Klimkina za Vadima Pristajka, který by se měl stát novým ministrem zahraničí.

99; UEFA může připustit krymské fotbalové kluby do Ligy Evropy na základě speciálního statusu UEFA z roku 2015.

100; Bude vyšetřena verze zatčení novináře Golunova na objednávku.

101; Prezident Putin posoudí návrh na propuštění generálů kvůli skandálnímu zatčení liberálního novináře Golunova.

102; Německý list Bild informoval, že východní Němci mají svůj vlastní názor na Rusko. Váží si Putina, většina si přeje těsnější vztahy s Ruskem a s hrdostí mluví o sovětské minulosti v dobách NDR.

103; Byla natočena likvidace nejnovějšího obrněného vozidla USA sovětským kulometem. Jemenští Húthiové zlikvidovali moderní americké obrněné vozidlo pomocí starého sovětského kulometu DŠKM ráže 12,7 mm.

104; Klimkin vyloučil vstup Ukrajiny do EU během příštích deseti let.

105; Prokuratura Venezuely obvinila 17 stoupenců Juana Guaidó z pokusu o státní převrat.

106; USA posílají do Polska dalších tisíc vojáků. Budou se zabývat materiálně-technickými otázkami. Mezi jejich úkoly nebudou patřit bojové povinnosti.

107; Na krymské hranici s Ukrajinou byl zadržen bojovník krymské domobrany, na kterého byl na Ukrajině vydán zatykač. Hrozí mu tři až osm let odnětí svobody.

108; Ve Francii v Condé sur Sarthe došlo k incidentu ve věznici se zajetím rukojmí.

109; Plavidlo Vasilij Bykov vyplulo na svou první bojovou službu v Sevastopolu.

110; Do Iráku bylo vpašována z Ukrajiny kompletní linka na výrobu nábojů. Vyplývá to ze zprávy Dočasné vyšetřovací komise Nejvyšší rady.

111; Polsko hledá svědky zločinů OUN-UPA na Volyni Komise pro vyšetřování zločinů proti národu ve městě Lubin hledá lidi, kteří byli obětí nebo svědkem zločinů genocidy z let 1939 až 1945.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!