Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.6.2019

diversanty_vsu1; V Luganské republice potrestali dvanácti lety odnětí svobody agenta SBU, který zásoboval diverzanty zbraněmi. Při plnění úkolů ukrajinských tajných služeb Eduard Alojan uskutečňoval převoz zbraní a munice na území Republiky.

2; V Dněpropetrovsku prodávala žena granáty v podchodu. Žena už byla v minulosti trestána za obchod s drogami, krádeže a nezákonné nošení zbraně.

3; Technika z dob Velké vlastenecké války pojede z Moskvy do Brestu na počest 75. výročí osvobození Běloruska. Cílem „závodu“ je zachování připomínky o hrdinském činu sovětského lidu v letech Velké vlastenecké války.

4; Je třeba dobít Porošenka. Proč se sjednotili nacisté a mohou se vůbec dostat do Nejvyšší rady? Nacisté jdou na společné kandidátce do voleb do Nejvyšší rady v čele s lídrem nacistické strany Svoboda Olegem Ťagnibokem.

5; Americká armáda okupuje Polsko. V současné době jsou zahraniční vojáci nastěhovaní do 25 obcí Polska.

6; Barbarská svatokrádež. Ostřelování mešity v Doněcku. Co zůstalo skryto? Pro koho bylo výhodné uskutečnit tento barbarský teroristický čin? A kdo za tím ohavným ostřelováním vlastně stojí?

7; Poslat na Ukrajinu. Petrohradské ministerstvo vnitra a petrohradský soud pro dobrovolníkovi z Donbasu. V Petrohradě skončil proces Iriny Voroncovové proti petrohradské hlavní správě Ministerstva vnitra pro otázky migrace.

8; Sabotáž při vydávání ruských pasů v Donbasu? Máme věřit těmto fámám? O tomto tématu je dnes slyšet mnoho negativního a velmi rychle se vytratilo nadšení, které bylo vyvoláno rozhodnutím ruského prezidenta. Alexandr Chodakovskij, vojenskopolitický činitel z Doněcké republiky rozebírá situaci.

9; Potrava pro kanóny. Ozbrojenci z Ukrajiny pro válku v Sýrii. Prořídlé teroristické skupiny provádějí nábor nových ozbrojenců mimo jiné i na Ukrajině.

10; Terorismus je v naší zemi hodně rozvinutý, říká Anton Geraščenko, ruský poslanec a poradce ministerstva vnitra. Telefonáty o uložení bomby začaly přicházet v lednu po celém Rusku – od Dálného Východu až po severozápadní a jihozápadní regiony.

11; V USA zhodnotili ruskou pistoli. Poznamenávají, že PL-15 je lepší než jiné pistole této třídy včetně Makarova.

12; Ve Lvově se žena snažila prodat svou nezletilou dceru do sexuálního otroctví do zahraničí. Osmatřicetiletá obyvatelka Lvova byla zadržena přímo při činu.

13; Kolona vojenské techniky se pohybuje směrem k Doněcku. Nelhostejní obyvatelé natočili
na video pohyb kolony vojenské techniky na Ukrajinou okupované části Donbasu.

14; V Luganské republice byla odhalena skrýš se zbraněmi pro diverzanty. Všechno vypadá tak, jako by tyto zbraně byly určeny pro tříčlennou skupinu.

15; Zelenského administrativa navrhla nový způsob nákupu plynu v Rusku. Andrej Gerus navrhl nový způsob, který ale zcela jistě narazí na antimonopolní zákonodárství samotné Ukrajiny.

16; Macron informoval o přípravě obsáhlých rozhovorů s Putinem. Evropa se svou mnohopolárností musí obnovit pravidla důvěry a bezpečnosti ve vztazích s Ruskem, říká francouzský prezident.

17; V Rusku se mohou objevit nové vojenské pilotky, které budou pilotovat stíhačky. Pokud je dívka talentovaná a naučí se létat ve stíhačce, bude taková možnost zvážena, prohlásil hlavní velitel ruského letectva.

18; Pistole Udav (Hroznýš) přicházejí do výzbrojen ruské armády. Speciálně pro samonabíjecí pistoli Udav ráže 9 mm byly vyvinuty dva nejnovější náboje – podzvukový a se zvýšenou průrazností.

19; Timošenková zveřejnila hořkou pravdu o stavu ukrajinské ekonomiky. Přitom politici jsou nyní soustředěni na nadcházející mimořádné volby do Nejvyšší rady a nepřemýšlejí o tom, jak vyřešit situaci.

20; Ukrajinská národní banka obvinila Rusko ze zchudnutí Ukrajinců. Přitom faktické ukazatele inflace ve výši 9,6% „odpovídají očekáváním ukrajinské národní banky“.

21; On si jen dělal legraci. Zelenského zástupce prohlásil, že ceny energií se na Ukrajině snižovat nebudou. Naivní ukrajinští voliči prostě nepochopili, kde končí Zelenskij jako komik a kde začíná Zelenskij jako politik. A ještě méně chápou, co vůbec může ukrajinský politik vůbec ovlivnit ve stavu vnějšího řízení země.

22; Šok pro Ukrajince: Nový šéf ukrajinské rozvědky je nositelem vyznamenání od ruské FSB. Na tento fakt sám Vladislav Bucharev upozorňoval ve svých předvolebních letácích už v roce 2014.

24; Trump svou neopatrností vyzradil tajnou dohodu, když mával dokumentem. Během setkání s novinář držel prezident v ruce papír, který obsahoval informaci o obsahu tajné dohody. Z fotografií a videozáběrů je možné některé pasáže přečíst.

25; Navalnyj byl zadržen na nepovoleném pochodu na podporu novináře Golunova. Přitom trestní případ proti samotnému Golunovovi byl zastaven už včera.

26; Global Peace Index: Ukrajina si o dvě pozice polepšila v žebříčku bezpečnosti a mírumilovnosti. Nyní už zaujímá čestné místo mezi Súdánem a Severní Koreou. Nyní zaujímá 150. místo ze 163 sledovaných zemí. Před vyhlášením ATO zaujímala Ukrajina 51. místo. Rusko je ve Velké Británii už tradičně hodnoceno velmi negativně: Skončilo až na 154. místě místo – na úrovni srovnatelné s Pákistánem, Kongem či Libyí. Německo kleslo z 18. místa na 22. pozici, USA z 121. místa na 128. pozici. Bělorusko proniklo do první stovky (ze 101. na 97. místo). Česká republika se udržela v první desítce, i když klesla ze sedmého místa. Slovensko si udrželo 23.

27; Letiště v Saúdské Arábii bylo ostřelováno raketami. Jsou desítky zraněných. Raketa dopadla na příletovou halu, zraněni byli občané Indie, Jemenu a Saúdské Arábie.

28; Ukrajinský voják zemřel na předávkování drogou. Jeho kolegové tvrdí, že příslušník nacionální gardy byl v pohodě a nic nenasvědčovalo hrozící tragédii.

29; Klimkin prohlédl: Ukrajina nemá šanci se v příštích deseti letech dostat do EU. Pro politiky je pravidlem, že jakmile odchází z vysoké pozice, najednou se jim otvírají oči a rozvazuje jazyk.

30; Krymský most může v zimě spadnout, straší „nezávislý expert“ z Ruska. Jestli nespadl minulou zimu, určitě spadne letos, až tam budou jezdit vlaky...

31; Velitelé ukrajinské armády už nekontrolují své podřízené. Vojáci vedou chaotickou palbu. Za uplynulých 24 hodin nepřítel dvanáctkrát porušil režim přerušení palby.

32; Generál USA dal Zelenskému rady, jak čelit „ruské agresi“. Rusko ohrožuje Ukrajinu přes Černé moře – Azov, Kerč, Krym, Oděsa...

33; V Kazachstánu se odmlčely sociální sítě a messengery. Přestaly fungovat WhatsApp, Telegram, Instagram a Facebook.

34; Generální prokurátor Ukrajiny odmítá opustit svou funkci po odvoláním Vladimirem Zelenským. Lucenko si myslí, že v parlamentu nezíská návrh na jeho odvolání většinu.

35; Andrej Parubij podepsal návrh zákona obsahující proceduru odvolání prezidenta. Šéf parlamentu k tomu poznamenal, že dokument byl předán k podpisu prezidentovi Ukrajiny Vladimiru Zelenskému.

36; Ve Státní dumě odpověděli na Klimkinovy hrozby kvůli možnému návratu Ruska do PACE. Ukrajina zůstává nejskandálnějším členem Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Kyjev pohrozil, že v případě návratu Ruska přestane dělat formální zdvořilá gesta vůči PACE.

37; Ukrajinská armáda oznámila obsazení části území u Doněcka. Opravdu to hodně motivuje, prohlásil tiskový důstojník Nazar Ilnickij. Vojáci 24. samostatné mechanizované brigády usadili na nových pozicích v obci Marjinka, odkud podle kyjevský propagandistů je to do Alexandrovky a Doněcka 100 až 250 metrů. V podstatě se jednalo jen o flagrantní porušení Minských dohod, protože jde o zabrání tzv. „šedé zóny“ mezi znepřátelenými stranami.

38; Hackeři prolomili twitterový účet Dmitrije Medveděva. V tiskové službě ruské vlády tento fakt potvrdili.

39; Zástupce Zelenského se omluvil za svá slova o tom, že si Zelenskij o snížení cen energií jen dělal legraci. Poznamenal, že Zelenskij už dvakrát svolal schůzi za účelem nalezení možnosti jak snížit ceny energií pro obyvatelstvo.

40; Den Ruska se v Doněcké republice stane státním svátkem. S příslušným prohlášením vystoupil Denis Pušilin dnes na shromáždění v centru Doněcka.

41; Prezident Íránu informoval na tiskové konferenci s premiérem Japonska o možnosti války s USA.

42; Trump otvrdil, že se na G20 v Japonsku setká s Putinem.

43; Zelenskij potrestal náměstka ministra Sergeje Petuchova, který urazil šéfa prezidentské administrativy tím, že prohlásil, že spadá pod lustrační zákon. Vyloučil jej z mezinárodní delegace pro zasedání v Haagu.

44; V Kremlu neočekávaně komentovali Trumpovo prohlášení o setkání s Putinem. Moskva dosud nedostala od Washingtonu žádné návrhy na setkání Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

45; U břehů Krymu byl objeven delfín – mutant. Unikátní zvíře mělo mutaci ocasu v podobě jedné ocasní ploutve navíc.

46; Zástupkyně Národní banky Ukrajiny se nevrátila z USA na Ukrajinu. Informují o tom ukrajinská média s odvoláním na zdroj v SBU.

47; Do Kyjeva byli převezeni zranění ozbrojenci pluku Azov. Informuje o tom tisková služba ukrajinské nacionální gardy.

48; Ideální terč pro nepřítele. Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny kritizoval nejnovější obrněný vůz Varta.

49; V Německu informovali o ruské zbrani „konce světa“. Německý list poznamenává, že Rusko má převahu v oblasti nadzvukových zbraní.

50; Pomsta za S-400_ Tureckým pilotům sebrali F-35. Turečtí specialisté ale stále ještě pokračují ve výcviku na letecké základně na Floridě.

51; Ruské ministerstvo vnitra hlásí, že budou změněna pravidla zjišťování alkoholu. Má se minimalizovat subjektivní přístup při hodnocení stavu opilosti řidičů.

52; Společnost Huawei vyrobila milion smartphonů s vlastním operačním systémem. Novinku dostaly smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro, které se dostanou do prodeje letos na podzim.

53; Bolton obvinil Rusko, Čínu, Venezuelu, Írán a KLDR z šíření nepravdivých informací o Trumpově administrativě.

54; Izrael vypálil rakety na Sýrii. Syrská protivzdušná obrana odrazila raketový útok na návrší Tell al-Hara v jižní provincii a sestřelila několik raket.

55; Blbeček a lůzr. Trumpo zhodnotil Joe Bidena. Prezident USA Donald Trump urazil svého soupeře, prezidentského kandidáta pro volby v roce 2020. K incidentu došlo během politických projevů na akci ve státě Iowa.

56; Turecko dostane raketové komplexy S-400 v červenci. Informoval o tom asistent prezidenta Ruska Jurij Ušakov.

57; Ve společnosti Google chápou, čím je nebezpečný samostatný vývoj Huawei. Je zřejmé, že diskriminace Huawei je spojena s přáním zachovat úplný monopol na trhu v USA americkým společnostem. Ale je to krajně krátkozraké.

58; V Doněcku proběhnou sváteční akce ke Dni Ruska pod heslem „Naše volba je Rusko“.

59; Ve městě Jugra bylo evakuováno z obchodního centra kolem dvou set lidí kvůli vzniklému požáru. Ten nejspíš vznikl vznícením oleje ve fritovacím zařízení.

60; Mrtvého karatele předvolali k výslechu na ukrajinskou policii. Galina Kucmaj dostala výzvu k výslechu svého syna, který byl zabit v zóně ATO v Donbasu.

61; U Zelenského se začalo mluvit o úpravách skandálního jazykového zákona. Na Ukrajině je jeden státní jazyk. Ale v jazykovém zákoně může být provedeno několik změn.

62; Zelenského poradce představil prezidentský program na prvních sto dní. Podle Stefančukova názoru prezident začne kontrolovat situaci na Ukrajině až na podzim. Teprve poté může jeho tým předložit akční program.

63; Ukrajinská vláda změnila vzorec pro výpočet ceny plynu. Nově to má být nejnižší ze čtyř hodnot – průměrné ceny dováženého plynu, vážený průměr za měsíc z elektronických burzovních obchodů, aritmetický průměr cen pro průmyslové podniky a cena spočítaná podle
dříve schváleného vzorce.

64; Georgij Tuka vyzval k vytlačení ruských podnikatelů z ukrajinské energetiky. Přítomnost ruského byznysu v ukrajinském energetickém sektoru může vést k destabilizaci situace v zemi.

65; Boris Johnson slíbil, že Velká Británie opustí EU k 31. říjnu 2019. Podle jeho slov britská ekonomika po referendu o Brexitu roste rychleji než v jiných zemích Evropské unie.

66; Představitelé zemí EU odhlasovali prodloužení sankcí ohledně Krymu a Sevastopolu. Rozhodnutí bylo odesláno ke konečnému potvrzení Rady EU.

67; Americký generál prohlásil, že ukrajinská armáda „zastavila postup Rusů“. Bývalý velitel pozemních vojsk USA v Evropě generál Ben Hodges poskytl interview ukrajinským médiím Hlavní tématika byla situace v Donbasu.

68; Tádžikistán v roce 2019 zvýšil export zeleniny a ovoce o 14%. Celková suma exportu se zvýšila o 882 tisíc dolarů.

69; Kosovští separatisté oznámili přerušení spolupráce s misí OSN. Informoval o tom „ministr zahraničí“ separatistického Kosova Beghjet Pacolli.

70; Zelenskij jmenoval bývalého ministra hospodářství Abromavičuse členem dozorčí rady Ukroboronpromu.

71; Na Den Ruska Vladimir Putin předal státní ceny za úspěchy ve vědě a kultuře.

72; Na Ukrajině přesáhla zadluženost v oblasti úhrady zdravotní péče 50 milionů dolarů. V některých oblastech se hodnota dluhu zvýšila náhle o 40% až 50%.

73; Čína vyzvala ke správnému pochopení slov Vladimira Putina o „tygrech a opicích“. Prezident Ruské federace na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru na dotaz o soupeření i ekonomické prvenství odpověděl čínským příslovím o tygrovi a opici.

74; Patrušev prohlásil, že nemá žádné informace o jakémkoli podílu tajných služeb na případu novináře Ivana Golunova.

75; Do Nejvyšší rady by se dnes dostalo pouhých pět stran. Z voličů, kteří se chystají k volbám, by 41,1% hlasovalo pro Zelenského stranu Sluha národa, 9,0% pro stranu Opoziční platforma, 6,8 pro Porošenkovu „Evropskou solidaritu“, 6,5% pro Baťkivščinu (Vlast) Julie Timošenkové a 5,6 pro stranu Golos (Hlas) zpěváka Vakarčuka. Nerozhodnutých je 13,6%.

76; Nejvyšší soud podpořil PrivatBanku ve sporu s Kolmojským. Šlo o povinnost banky zaplatit dluhy za refinancování Národní bankou.

77; Na Ukrajině si popletli Jižní a Severní Koreu. Naštěstí jen ve fotbale.

78; Vladimir Putin navštívil místo nových archeologických vykopávek v Kremlu.

79; V Sevastopolu muž a žena zachránili dítě, které při povodni odnesl proud vody.

80; „Žluté vesty“ se pokusily vypískat archangelského gubernátora. Šéf regionu Igor Orlov navzdory chování části publika nepřerušil svůj projev a po jeho dokončení vyšel „mezi lid“.

81; Na Ukrajině byla vytvořena státní služba pro kontrolu svědomí. Úřad se bude podílet na řešení etnických a náboženských konfliktů, jejichž podněcování ale není spojováno se státní politikou ukrajinské moci, která je budována na principu „rozděl a panuj“ a intrikami proti Rusku.

82; Elon Musk informoval na setkání s akcionáři o vývoji podvodního automobilu.

83; Zahraniční političtí vůdci zaslali blahopřání vedení i obyvatelům Ruské federace ke Dni Ruska.

84; Volební komise v Dněpropetrovsku byla usvědčena z „komunismu“. V místnosti okresní volební komise č. 24 v Dněpropetrovsku visí nástěnky se zakázanou sovětskou symbolikou.

85; USA posílí sovu vojenskou přítomnost ve Španělsku na vojenské námořní základně v přístavním městě Rota na jihu Španělska.

86; USA mají v úmyslu čelit Rusku v Černém moři. Američtí zákonodárci dost nelichotivě popisují roli Ruska ve vodách Černého moře.

87; SBU pokutovala Centrum pravoslavné knihy za popularizaci obrazu „Státní“ Ikony Matky Boží.

88; Já kašlu na stav demokracie v Polsku. Znám Poláky a znám polské vrcholné politiky. V Polsku je všechno v pořádku a bude to tak i v budoucnu, stejně jako v ekonomických otázkách, prohlásil Donald Trump.

89; Indie neúspěšně testovala nadzvukový létající aparát HSTDV.

90; Trump vymyslel pro Evropskou unii „něco lepšího“ než Severní proud – 2“. Prezident USA vyjádřil naději, že se nestane nic negativního.

91; Z ruské iniciativy začal v Idlíbské zóně deeskalace fungovat režim přerušení palby. Během 11. června ozbrojenci ostřelovali obce v provinciích Latakíja, Hamá a Aleppo včetně okrajů samotného Aleppa.

92; Opilý prokurátor a jeho kolegové v ukrajinském městě Čerkassy málem pozabíjeli návštěvnice kavárny. Zástupce náčelníka prokuratury Čerkasské oblasti Jurij Kovtun spáchal výtržnost v místní restauraci Taras Bulba. Zapojil se do rvačky, oháněl se zbraní a pokoušel se pomočit přítomné ženy.

93; Polsko koupí od USA dvě miliardy kubických metrů zkapalněného zemního plynu za téměř 8 miliard dolarů.

94; Trump varoval Německo před sankcemi proti „Severnímu proudu – 2“. USA zvažují možnost zavedení sankcí za účelem blokování výstavby plynovodu „Severní proud – 2“, prohlásil Donald Trump.

95; Erdogan znovu zopakoval, že otázka s dodávkami S-400 do Turecka uzavřená.

96; Zpěvačka Vika Cyganova oznámila záměr zúčastnit se voleb do Státní dumy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!